Microsoftov novi logo

poruka: 95
|
čitano: 12.031
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoftov novi logo".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov novi logo

Ponekad je potrebno napraviti skok, što znači da je potrebno ponekad uskratiti kompatibilnost unazad. Odgovornost za pravovremene izmjene je na autorima aplikacije u tom slučaju.

 

Dobar je primjer trenutno najboljih poslovnih prijenosnika. Lenovo je već sada izdao dobar dio drivera za Windowse 8, iako se GA očekuje za kraj listopada. Mnogi su dostupni još od RP inačice sustava. To je primjer dobre podrške korisnicima. Da to nije slučaj, kriv bi bio Lenovo, ne Microsoft.

16 godina
odjavljen
offline
Microsoftov novi logo

Osobno smatram da microsoft ne bi trebao previše brige posvećivati brizi o kompatibilnosti starih aplikacija. Svaki windowsi su novi operativni sustav. Briga o nekim stvarima iz prošlosti je teret, usporava razvoj operativnih sustava, utječe na njihovu veličinu, brzinu i stabilnost. Znam da je svima u cilju da tranzicija bude što lakša ali XP je prisutan na hrpi računala u današnje vrijeme i ljudi koji rade na XP-u su zadovoljni. Ne vidim razlog zašto bi sve aplikacije koje rade na XP-u morale nužno raditi na osmici. Tim više što imaju alternativu - ostani na XP-u. Stvar je razvijatelja software-a da se prilagode jer ako je si je MS dao truda i napisao kompletno novi OS, onda si i vi dajte truda ako želite da vaš software radi na tom OS-u. Da se razumijemo, ja sam developer i znam što bi to za mene značilo...

Freak Show Inc.
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Microsoftov novi logo

Microsoft je taj skok, rez ili kakogod, trebao napraviti davnih dana. Ovako je kompatibilnost unatrag kao dio njihovog pedigrea i time se hvale pa onda nekompadibilnost dodje kao prst u oko. Istina, Microsoftu se to jako zamjera dok se kod OS-X-a i Linuxa za nekompatibilnost optuzuju iskljucivo proizvodjaci aplikacija.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoftov novi logo
Friday kaže...

Osobno smatram da microsoft ne bi trebao previše brige posvećivati brizi o kompatibilnosti starih aplikacija. Svaki windowsi su novi operativni sustav. Briga o nekim stvarima iz prošlosti je teret, usporava razvoj operativnih sustava, utječe na njihovu veličinu, brzinu i stabilnost. Znam da je svima u cilju da tranzicija bude što lakša ali XP je prisutan na hrpi računala u današnje vrijeme i ljudi koji rade na XP-u su zadovoljni. Ne vidim razlog zašto bi sve aplikacije koje rade na XP-u morale nužno raditi na osmici. Tim više što imaju alternativu - ostani na XP-u. Stvar je razvijatelja software-a da se prilagode jer ako je si je MS dao truda i napisao kompletno novi OS, onda si i vi dajte truda ako želite da vaš software radi na tom OS-u. Da se razumijemo, ja sam developer i znam što bi to za mene značilo...

To je poslovna odluka zamaskirana kao briga za korisnike. Microsoft jako puno OS-ova proda kao upgrade. Zasto bi neka firma radila upgrade OS-a ako im nakon toga aplikacije nece raditi? Apple zbog malog trzisnog udjela, a i unutar tog udjela vecinom se radi o individualcima a ne sistemima, ima puno veci manevarski prostor za rezove.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov novi logo
BlueMax kaže...
Friday kaže...

Osobno smatram da microsoft ne bi trebao previše brige posvećivati brizi o kompatibilnosti starih aplikacija. Svaki windowsi su novi operativni sustav. Briga o nekim stvarima iz prošlosti je teret, usporava razvoj operativnih sustava, utječe na njihovu veličinu, brzinu i stabilnost. Znam da je svima u cilju da tranzicija bude što lakša ali XP je prisutan na hrpi računala u današnje vrijeme i ljudi koji rade na XP-u su zadovoljni. Ne vidim razlog zašto bi sve aplikacije koje rade na XP-u morale nužno raditi na osmici. Tim više što imaju alternativu - ostani na XP-u. Stvar je razvijatelja software-a da se prilagode jer ako je si je MS dao truda i napisao kompletno novi OS, onda si i vi dajte truda ako želite da vaš software radi na tom OS-u. Da se razumijemo, ja sam developer i znam što bi to za mene značilo...

To je poslovna odluka zamaskirana kao briga za korisnike. Microsoft jako puno OS-ova proda kao upgrade. Zasto bi neka firma radila upgrade OS-a ako im nakon toga aplikacije nece raditi? Apple zbog malog trzisnog udjela, a i unutar tog udjela vecinom se radi o individualcima a ne sistemima, ima puno veci manevarski prostor za rezove.

 

Nepotreban upgrade OS-a smatram vrlo lošom i skupom odlukom.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Microsoftov novi logo

Kompatibilnost starijih aplikacija sa novim Windowsima je na objema stranama...MS je svoj dio djelimično ispunio time što je uveo Compatibility mode (koji nekad radi, nekad ne) pa ako nece da radi pod Windows 7, ostavljena ti je mogucnost da pokusas sa starijim verzijama windowsa. Drugi obaveze koju imaju developeri je taj da obezbijede da njihov softwer radi i na novoj verziji OS-a, kroz razne DP, CP, RTM. Mislim da im se ostavi dovoljno vremena da se prilagodi softver potrebama novog OS-a. Pa nije MS izdao onolike verzije 8-ice do sada da bi raja sa Buga divila se bling bling efektima osmice.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoftov novi logo
Friday kaže...

 

Nepotreban upgrade OS-a smatram vrlo lošom i skupom odlukom.

Koji je razlog bio za Vas upgrade sa XP-a na Vistu? Na koji nacin bi ja danas mogao uvesti 2 nova racunala u posao a da ostanem na XP-u?

14 godina
offline
Re: Microsoftov novi logo

povijest se ponavlja

16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov novi logo
BlueMax kaže...
Friday kaže...

 

Nepotreban upgrade OS-a smatram vrlo lošom i skupom odlukom.

Koji je razlog bio za Vas upgrade sa XP-a na Vistu? Na koji nacin bi ja danas mogao uvesti 2 nova racunala u posao a da ostanem na XP-u?

 

MAPS, pa imamo "bespla" nove OS-ove. Iskreno, ne znam ti na ovo dogovoriti. Nadam se da pitaš samo hipotetski i da nisi u stvarnom problemu. Ako stvarno imaš nekakav software koji radi samo na XP-u onda ti preostaje XP mode ili nešto slično.

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov novi logo
BlueMax kaže...

Koji je razlog bio za Vas upgrade sa XP-a na Vistu? Na koji nacin bi ja danas mogao uvesti 2 nova racunala u posao a da ostanem na XP-u?

Kupiš računala i instaliraš XP. U čemu je problem?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov novi logo
Tonči kaže...
BlueMax kaže...

Koji je razlog bio za Vas upgrade sa XP-a na Vistu? Na koji nacin bi ja danas mogao uvesti 2 nova racunala u posao a da ostanem na XP-u?

Kupiš računala i instaliraš XP. U čemu je problem?

 

Mislim da se više ne mogu kupiti licence za XP. Možda se i varam...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Microsoftov novi logo

Evo koliko je "novi" logo zaista nov:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
Ivan(4) kaže...

Evo koliko je "novi" logo zaista nov:

Taj video je priložen uz vijest.

16 godina
offline
Microsoftov novi logo

Haha, sjajno! A još sam bio revnostan i pregledao sve tri strane rasprave da vidim da nije već neko postavio.  {#}  {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoftov novi logo
Tonči kaže...
BlueMax kaže...

Koji je razlog bio za Vas upgrade sa XP-a na Vistu? Na koji nacin bi ja danas mogao uvesti 2 nova racunala u posao a da ostanem na XP-u?

Kupiš računala i instaliraš XP. U čemu je problem?

Da, stvarno jednostavno zvuci {#}

 

 

a di smo mi od teme otisli ....

12 godina
offline
Re: Microsoftov novi logo
Friday kaže...
BlueMax kaže...

 

MAPS, pa imamo "bespla" nove OS-ove. Iskreno, ne znam ti na ovo dogovoriti. Nadam se da pitaš samo hipotetski i da nisi u stvarnom problemu. Ako stvarno imaš nekakav software koji radi samo na XP-u onda ti preostaje XP mode ili nešto slično.

Nisam sad ali bio sam prije nekog vremena. Problem je rijesen tako sto imam 4 racunala na XP-u i 2 na Win7. Srecom problem nije bio u nekompatibilnosti aplikacije nego u nekompatibilnosti plotera pa plotam mrezno preko XP racunala.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
BlueMax kaže...
a di smo mi od teme otisli ....

Zapravo svaka tema o necemu Microsoftovom zavrsi na off-topicu. No dobro, vezano za logo mozemo iznositi samo krajnje subjektivna misljenja, "svida mi se logo", "ne svida mi se logo"...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
Bilal kaže...
Clone kaže...
MahnitiTapir kaže...

Majke mi, 98% dizajnera bi tuko buzdovanom po glavi.

 

Već vidim prezentaciju:

 

Dizajner:

Znate, novi logo je veličanstven, uz dodir retro štiha, a boje polja, dolje lijevo pa dijagonalno gore desno simboliziraju svježinu novog identiteta tvrtke dok će dijagonala gore lijevo - dolje desno simbolizirati boju stolice kakvu će korisnici dobiti nakon što vide novi typeface i Windowse8 koji će biti promašaj u klasi Windows Viste ili WindowsaME.

 

Steve Monkeyboy Balmer:

Yes! DEVELOPERS! DEVELOPERS! DEVELOPERS! DEVELOPERS! DEVELOPERS! DEVELOPERS! DEVELOPERS! DEVELOPERS! DEVELOPERS! DEVELOPERS! DEVELOPERS! Yeahhh!

 

Jedna riječ ->> CAR

  Sta drugo ocekivati od nekoga kome je pola rijecnika Apple? A sad se vrati u stado i cekaj kad ce izaci novi iPhone.

 

Ako je ovo za Apple išlo mene, gadno si se prevario.

Čak bi se moglo reći da sam hejter kad je Apple u pitanju a definitivno mi se gadi njihova "mi znamo što je najbolje za vas" filozofija.

 

Ja zapravo volim MS proizvode i mislim da su (uglavnom) genijalni. Spljuvao sam novi logo jer je definitivno korak unazad. Prijašnji font je imao dinamiku i čvrstoću, stabilnost, italik je davao dojam brzine, itd. Ukratko, imao je sve što bi logo softverske tvrtke trebao imati. Ovaj novi nema ništa od toga i uz to je većini ljudi jednostavno ružan. Dakle, to je jedna od vih promjena koje su same sebi svrhom.

 

 

 

 

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
 Koliko dugo si ti koristio Vistu (original, naravno)?

Nadalje, šta fali sedmici? Zašto misliš da će osmica biti loša?

 

Sedmica je odlična, kao što su i Win2000 i XP (pa i NT) bili odlični u svoje vrijeme, naročito nakon SP1.

 

Windowsi8 mi se sa novim sučeljem čine promašeni kada je desktop u pitanju. Ali to je tek moje subjektivno mišljenje.

Nije mi jasno zašto nisu više uložili u prepoznavanje govora tipa Siri ili Google Now.

 

Sučelje koje bi od početka bilo napravljeno da koristi tipkovnicu, miš i prepoznavanje govora bilo bi istinski korak naprijed.

 

MS je u Win8 tek pratitelj trendova i to sa velikim zakašnjenjem i to u segmentu kojem je to prilično nepotrebno i nepraktično.

Mislim, koliko će ljudi radje mahati rukama po 24' ekranu (kao da itko uopće ima touch monitor ako izuzmemo tablete) umjesto da naprave 3-4 cm pokret mišem?

Ako je to napravljeno da bi takvom tjelovježbom se poboljšalo opće fizičko stanje korisnika, to je nešto drugo.

 

Al' kao što rekoh, ipak je to tek moje osobno mišljenje.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
eterna luchar kaže...
Vezano uz Vistu, postoji dobar eksperiment s Windows Vistom zvan Mojave Experimet pa pogledajte. Kada netko stvori lošu reputaciju proizvoda, možeš se slikati, po defaultu otpadaš kao opcija.

 

Hm...  ...pa nije baš tako.

Evo ti par konkretnih argumenata:

 

- Vista ima veće hardverske zahtjeve od Windowsa7 a izašla je početkom 2007.

 

- Prije SP1 je imala totalno idiotski UAC koji je toliko zasipao promptovima jel' može ovo ili ono da je sa uključenim UAC-om bila doslovno neupotrebljiva. Dakle, ili skroz off ili automatski odobri. U oba slučaja nikakva korist od istoga.

 

- Potpisovanje drajvera za 64 bitnu verziju - taj retardizam je ostao i kod Win7 pa ih npr. ja vrtim u test modu. Općenito, bilo je hrpa problema sa kompatibilnošću drajvera.

 

To je ovo što je mene izravno pogađalo. A ako te detaljno zanimaju problemi koje su ljudi imali, pitaj google.

 

Uostalom, rezimirajmo malo sudbine ostalih windowsa:

1. 3.11 - prvi upotrebljivi - prihvaćeni

2. NT -serverski windowsi - dobro prihvaćeni

3. 95 - "revolucija" - dobro prihvaćeni

4. 98 - evolucija 95-ice - dobro prihvaćeni

5. ME - evolucija 98-ice - smeće

5. 2000 - evolucija NT-a - dobro prihvaćeni

6. XP - evolucija 2000-ce - najbolje prihvaćeni windowsi ikada

7. Vista - opet "revolucija" i pokazalo se - smeće

8. Win7 - Nakon pušione sa Vistom, ponovno sjeli i napravili posao kako spada.

 

E sad, u cijeloj priči, samo ME i Vista su totalne pušione.

Da je problem u "kužiteljima", ne bi MS popušio samo na dva objektivno zaista diletantska uratka i ne bi Win7 radili dobrim djelom ispočetka.

12 godina
neaktivan
offline
Microsoftov novi logo

Više izgleda kao stari(ji) logo nego kao novi. WTF.

Win8 dizajn im je također čisti promašaj.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
Tonči kaže...

"Vista je odbijala raditi u DOS okruženju"? - Jesi li svjestan kakve ti gluposti pišeš? I nije ti to jedina.

 

Nego, zašto si kupio Dell, a ne Mac, kad su ti to bile najbolje godine?

 

Oprosti molim te, a zašto bi to bila glupost?

Možda je nespretno napisao, ali svatko tko imalo kuži računala zna što je čovjek htio reći.

 

U dos promptu od Viste ne možeš pokrenuti nikakv stariji program za DOS (obično Turbo Pascal ili Clipper aplikacije).

Ljudi to danas rade ili u DOSbox-u ili instaliraju DOS 6.22 u vmware ili VirtualPC.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
Tonči kaže...

 

Ako Vista nekome radi, to znači da problem nije u Visti. Da je Vista nevaljala, ne bi radila nikome. Vista je svakome ista, a razlike su u hardveru, driverima za hardver i korištenim aplikacijama. Problem tvojih rušenja i tih tvojih "kužitelja" (i mnogih korisnika s njihovim računalima) (bio) je u driverima i softveru, poput Tradosa, koji nije napisan kako treba.

 

Zanimljiva logika.

 

Pa ako s Vistom ne radi hrpa (različitog) hardvera koji je radio sa XP-om i MS za taj hardver da nove drajvere sa Vistom i čak ni taj hardver ne radi dobro, u kome je onda problem?

U svom tom silnom hardveru koji pod drugim OS-om radi normalno ili u poluproizvodu koji se zove Vista?

Ako se baba svađa sa cijelim selom, vjerojatno nije problem u selu.

 

 

Općenito ne kužim ekipu koja odabere omiljenu multinacionalnu i onda ju brani (bez obzira na bilo što) do zadnje kapi krvi: MS/Apple pa Apple/Google za Android i iOS pa Samsung/HTC za mobove, dok smo bili mali, Spektrum/C64 pa AtariST/Amiga pa ovo pa ono...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
Friday kaže...

Osobno smatram da microsoft ne bi trebao previše brige posvećivati brizi o kompatibilnosti starih aplikacija. Svaki windowsi su novi operativni sustav. Briga o nekim stvarima iz prošlosti je teret, usporava razvoj operativnih sustava, utječe na njihovu veličinu, brzinu i stabilnost. Znam da je svima u cilju da tranzicija bude što lakša ali XP je prisutan na hrpi računala u današnje vrijeme i ljudi koji rade na XP-u su zadovoljni. Ne vidim razlog zašto bi sve aplikacije koje rade na XP-u morale nužno raditi na osmici. Tim više što imaju alternativu - ostani na XP-u. Stvar je razvijatelja software-a da se prilagode jer ako je si je MS dao truda i napisao kompletno novi OS, onda si i vi dajte truda ako želite da vaš software radi na tom OS-u. Da se razumijemo, ja sam developer i znam što bi to za mene značilo...

 

Nije istina da imaš alternativu.

 

Ajde probaj kupiti WinXP u trgovini.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov novi logo
MahnitiTapir kaže...
Friday kaže...

Osobno smatram da microsoft ne bi trebao previše brige posvećivati brizi o kompatibilnosti starih aplikacija. Svaki windowsi su novi operativni sustav. Briga o nekim stvarima iz prošlosti je teret, usporava razvoj operativnih sustava, utječe na njihovu veličinu, brzinu i stabilnost. Znam da je svima u cilju da tranzicija bude što lakša ali XP je prisutan na hrpi računala u današnje vrijeme i ljudi koji rade na XP-u su zadovoljni. Ne vidim razlog zašto bi sve aplikacije koje rade na XP-u morale nužno raditi na osmici. Tim više što imaju alternativu - ostani na XP-u. Stvar je razvijatelja software-a da se prilagode jer ako je si je MS dao truda i napisao kompletno novi OS, onda si i vi dajte truda ako želite da vaš software radi na tom OS-u. Da se razumijemo, ja sam developer i znam što bi to za mene značilo...

 

Nije istina da imaš alternativu.

 

Ajde probaj kupiti WinXP u trgovini.

 

 

XP mode

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Microsoftov novi logo

Super je kako se hrpa ljudi koja nema blage veze o dizajnu i nikad u svom zivotu nije dizajnirala nista odjednom pretvara u velike strucnjake.

Logotip iznad svega mora biti jednostavan i u isto vrijeme biti povezan s tvrtkom za koju je namjenjen.

Citroen logo, jednostavan i prepoznatljiv, audi logo ista stvar.

Opel logo, ista stvar, e sad, opel izvozi aute u UK pod nazivom vauxhall, i logo je nekakav grifon ili takva neka gadna zivina. Logo je prekompleksan i bar meni totalno bezvezan.

 

Novi windows logo je ono sto i treba biti, jednostavan, predstavlja proizvod i lako ga je upamtiti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 5:46 (Tyberius_Prime).
 
2 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
Tyberius_Prime kaže...

Super je kako se hrpa ljudi koja nema blage veze o dizajnu i nikad u svom zivotu nije dizajnirala nista odjednom pretvara u velike strucnjake.

Logotip iznad svega mora biti jednostavan i u isto vrijeme biti povezan s tvrtkom za koju je namjenjen.

Citroen logo, jednostavan i prepoznatljiv, audi logo ista stvar.

Opel logo, ista stvar, e sad, opel izvozi aute u UK pod nazivom vauxhall, i logo je nekakav grifon ili takva neka gadna zivina. Logo je prekompleksan i bar meni totalno bezvezan.

 

Novi windows logo je ono sto i treba biti, jednostavan, predstavlja proizvod i lako ga je upamtiti.

 

 

A kako ti to znaš da netko nema pojma o dizajnu?

Kako znaš što je točno npr. meni struka?

 

Istovremeno tu nabrajaš proizvoljno tvrdenje koje predstavljaju tek tvoje osobno mišljenje a ti ih predstavljaš kako univerzalne istine.

 

Jednostavnost loga nije sama sebi svrhom. Ona je poželjna zbog lakše pamtljivosti i jednostavnije aplikacije, po mogućnosti bez narušavanja integriteta loga.

 

Osim toga, kad si toliki stručnjak, po čemu je to novi MS logo jednostavan?

Ima dva osnovna elementa za razliku od staroga koji je imao jedan i ima 5 (pet) boja za razliku od staroga koji je imao jednu.

 

Ne bojim se ja za MS da će mu ćelav novi logo nešto naškoditi. Samo sa gledišta struke kažem da je kogo korak unazad u odnosu na stari logo.

Dovoljno je staviti jednog pored drugog logoe IBM-a, DELL-a i recimo stari MS logo i usporediti poruke koje isporučuju sa novim MS logom.

 

Isto tako ono što uopće nisi spomenuo je da logo treba prenositi poruku o marki.

Pravi kunst je postići prijenos željene poruke uz zadržavanje lake pamtljivosti i prepoznatljivosti (to se može postići jednostavnošću ali nije uvjet, pogotovo što se neće svatko složiti što je "jednostavno").

13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
Ajar kaže...

nego, ajmo mi opaliti po činjenicama:

a jesi opalo po cinjenicama {#}, cim si napisao ''drkosoft'' bilo mi je jasno da su tu samo činjenice...

ako te microsoft toliko smeta, pa nemoraš ga koristiti, ili im ga ukradi (nisam ti ja to rekao) i narugaj im se, kad već kod nas to prakticki legalno

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
MahnitiTapir kaze...

Win7 radili dobrim djelom ispočetka.

Iz cega? Probaj Vistu sa SP-om 2 i uporedi ju sa Windowsom 7. (zanemari izgled)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi logo
royalhero kaže...
Iz cega? Probaj Vistu sa SP-om 2 i uporedi ju sa Windowsom 7. (zanemari izgled)

 Ovo!

 

Ja Vistu imam par meseci nakon izlaska i od tada je instalirana i radi bez problema. Saljem log fajlove po zelji.

 

Od tada sam video najmanje 30-40 racunala sa instaliranom Vistom i sve OK.

Zelim da upoznam ljude kojima Vista ne valja. Iskreno.

Jedino u startu sam pogasio sve efekte i neke blesave servise i to je sve.

 

BTW, moze da proradi i "DOS mode", (he, he, he, DOS mode). Instaliraj stare VB drajvere 1 - 6 i eto i puno njih ce proraditi. Ima i pun k...ofer drugih trikova.

Ko su ljudi kojima Vista ne radi!!!

Zasto?

Vista ima klasicne probleme koje ima i Win 7. Za oba vaze ista resenja. Da mozda ne instalirate Vistu na naftenu pec?! Tamo ne radi. Garant.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice