Povratak izbornika Start?

poruka: 207
|
čitano: 20.666
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povratak izbornika Start?".
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Oldy kaže...

Ne; ostani doživotno na starom startu što se mene tiče. :)

 

 

Sve dok ce dolaziti aplikacije, igre, driveri.... ZASTO NE?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 18:25 (lovac82).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Oldy kaže...

Ne; ostani doživotno na starom startu što se mene tiče. :)

 

 

Da se razumijemo. Načelno nemam ništa protiv pomodarstva, ali imam protiv prodavanja takvog nečega pod revolucionarno, brže, nikad viđeno, itd...

 

Kada prelazim na nešto novo očekujem da će donjeti poboljšanja (znači vidno će olakšati stvari *meni* a ne da mi se tamo neki X kune u premoć novog sustava) u načinu na koji sam do sada obavljao posao. A tu je uvijek i stvar navike. To novo mora biti dovoljno "bolje" da bih ja bio voljan mijenjati naviku.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Osmica je brža to nije pomodarstvo to je de facto.

bug caruje, um klade valja
 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?

Par FPS-a u nekoj igri meni nema nekakav značaj (tu najveću ulogu igraju driveri). Računala su odavno toliko snažna da je razgovor o brzini samog operacijskog sustava bespredmetan.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Nije to samo u igrama iako da mogu neke igre dosta više grafički dići u odnosu na sedmicu na kojoj bi to debelo štekalo na tim postavkama.

 

Isti su driveri na oba OS-a skinem ga sa jednog OS-a pa instaliram driver na oba OS-a.

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?

Ne razumiješ, drivere se može i bolje napisati. Igrom slučaja ispalo je da grafički driveri, ovakvi kakvi jesu, brže rade na Win8 zbog neke komponente X. Problem grafičkih drivera je stvarno opširna tema gotovo kao i sam operacijski sustav i ima puno nerješenih problema u tom području. Ali o tom potom.

 

Ako te stvarno zanima više, čitaj o avanturama otvorenih radeon drivera na linuxu. Glava će te brzo zaboljeti :D

 

No perfomanse izvođenja aplikacija stvarno nisu u opsegu ove teme. Nitko ne spori da se igre na Win8 izvode nešto brže. U temi je prvenstveno riječ samo o nama zatucanima kojima smeta ovaj metro xD

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 19:33 (rustweaver).
12 godina
odjavljen
offline
Povratak izbornika Start?

Tko god da ima amd fx procesor win8  mu je must have

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Povratak izbornika Start?
Ne navijam za bilo koju stranu ali zbog problema s Office 365 uslugom vjerojatno ćemo preći na Windows 8.1. Ne mislim da to ima bilo kakve veze s kvalitetom OS-a već samo ukazuje na to što nas čeka u budućnosti.
Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Arnold Layne kaže...

Tko god da ima amd fx procesor win8  mu je must have

daj malo detaljnije obrazloži. ja sam pročitao tonu recenzija i nisam naletio na ništa tako drastično da je win8 "must have"...?!

16 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

Da sad ne C/P miljon postova. Dakle, kada kazem da nema GUI sto raditi na serverskom OS-u mislim na binaries koji se s njim instaliraju. Ko hoce pomocu GUI-a administrirati server, instalira RSAT i spoji se konzolom na server. Ko hoce CLI, ima komandnu liniu ili PowerShell. 

 

Niti je GUI niti CLI univerzalno rjesenje za sve. Mislim da je svima koji se bave ovim poslom jasno da je nesto jednostavnije napravit kroz GUI a nesto bolje i efikasnije napravit kroz CLI.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
mario.L_hr kaže...
Ne navijam za bilo koju stranu ali zbog problema s Office 365 uslugom vjerojatno ćemo preći na Windows 8.1. Ne mislim da to ima bilo kakve veze s kvalitetom OS-a već samo ukazuje na to što nas čeka u budućnosti.

Da, ucjene. Ne bi me cudilo da MS uvede politiku da njihove nove aplikacije rade iskljucivo na najnovijem OS-u. 

A sto se tice brzine izvodjenja aplikacija, obrzanje od samo 0,1% je korak u pravom smijeru i nema se tu sta relativizirati.

13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
BlueMax kaže...

Da, ucjene. Ne bi me cudilo da MS uvede politiku da njihove nove aplikacije rade iskljucivo na najnovijem OS-u. 

A sto se tice brzine izvodjenja aplikacija, obrzanje od samo 0,1% je korak u pravom smijeru i nema se tu sta relativizirati.

Ne mislim da je glavna prednost 8-ce brzina (čak bi rekao da razlika spada u statističku grešku ili pod efekt friško instaliranog OS-a). Ona je jednostavno evolucija prethodnog OS-a. Nakon godinu dana korištenja, ne mogu reći da umirem za starim Startom. Kada se prebacima na 7-cu (posao) jednostavno ga koristim kao i prije. Na osmici sam neko vrijeme koristio nadomjestak za Start gumb ali sam ga jednostavno uklonio i naviknuo se na novo sučelje. Metro aplikacije ne koristim i nemam nikakvo mišljenje o njima.

 

Što se tiče tvoje opaske o ucjeni. To mi je bila prva pomisao nakon iskustva s Office 365.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povratak izbornika Start?
ranko091 kaže...
Arnold Layne kaže...

Tko god da ima amd fx procesor win8  mu je must have

daj malo detaljnije obrazloži. ja sam pročitao tonu recenzija i nisam naletio na ništa tako drastično da je win8 "must have"...?!

pa evo http://forums.bakabt.me/index.php?topic=40152.0

to je moj topic i time se ja bavim i za mene je must have 

po nekoj logici ne radi se samo o jednom programu
koleka sa istog foruma koji ima i7 3770k nije osjetio neko poboljsanje 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 22:24 (Arnold Layne).
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Arnold Layne kaže...

pa evo http://forums.bakabt.me/index.php?topic=40152.0

to je moj topic i time se ja bavim i za mene je must have 
koleka sa istog foruma koji ima i7 3770k nije osjetio neko poboljsanje 

kodiranje x264 paketa nije moja domena. tako da mi to nis ne znaci. i ovaj procesor koji imam koristim samo i većinom za igranje.

 

nešto drugo u win8? osim toga?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Arnold Layne kaže...
to je moj topic i time se ja bavim i za mene je must have 

po nekoj logici ne radi se samo o jednom programu

Jel to Win7 sa instaliranim onim zakrpama za buldožere ili bez njih?

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povratak izbornika Start?
rustweaver kaže...
Arnold Layne kaže...
to je moj topic i time se ja bavim i za mene je must have 

po nekoj logici ne radi se samo o jednom programu

Jel to Win7 sa instaliranim onim zakrpama za buldožere ili bez njih?

nazalost bez

kad cu bit u prilici odvrtit cu isto sa tim zakrpama

 

no eto ja nisam znao za te zakrpe
pitanje kolko ljudi uopce zna za to 

 

ranko091 kaže...
Arnold Layne kaže...

pa evo http://forums.bakabt.me/index.php?topic=40152.0

to je moj topic i time se ja bavim i za mene je must have 
koleka sa istog foruma koji ima i7 3770k nije osjetio neko poboljsanje 

kodiranje x264 paketa nije moja domena. tako da mi to nis ne znaci. i ovaj procesor koji imam koristim samo i većinom za igranje.

 

nešto drugo u win8? osim toga?

tebi onda nebitno kad ga ovak i onak ne iskoristavas 100%

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 22:32 (Arnold Layne).
16 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
BlueMax kaže...

Evolucija? Jel to ono sto je u Windows 8.1 donijelo start button a u sljedecoj nadogradnji donosi start meni?

 

ili je evolucija:

 

metro aplikacija koja mi ne da prebacivanje izmedju prozora?

start meni koji mi skoci preko cijelog ekrana tako da za pokrenuti neku aplikaciju, tipa torrent klijent, kalkulator, sniping tool, skype... moram prekinuti ono sto radim ili film koji gledam?

evolucija je kad mi treba 5 klikova i gadjanje ruba ekrana za ugasiti racunalo?

 

koja je to racunalna evolucija u ovako kratkom vremenu dobila toliko negativnih kritika i usporila prodaju da bi se na kraju vratila u stanje prije evolucije? koju drugu evoluciju znas, van racunarstva, da je lose primljena od korisnika a da je na kraju stvarno ispala kao evolucija? 6 guma u formuli 1? I to su nazivali evolucijom a mene neodoljivo podsijeca na metro/ modern UI.

 

Da li stvarno od viska glava ne boli i je li mogucnost izbora izmedju tablet aplikacija i desktop aplikacija na racunalu dobra stvar? meni je to kao da sjednem u auto, upisem odrediste u navigaciju a ona me pita da li tamo zelim ici pjeske, avionom, biciklom ili autom. kad je dodatno sucelje pozeljno i nimalo ne smeta, zasto nisu stavili jos 5,6,7... sucelja? Mozda ce prava evolucija biti tek kad budemo imali 100 sucelja?

 

Nije ovo evolucija. Ovo je jedan los pokusaj ulaska na trziste tableta koji se lomi na desktop korisnicima. A najhrabriji su oni koji su vodjeni tvojim nacinom razmisljanja prigrlili Vistu kao evolucijski korak i onda po forumima molili za pomoc.

 

  • metro je start meni..
  • prebacivanje prozora unutar metroa radi normalno kao i kod win7..
  • ti si ko žena, multitasking ti je vrlina.. obično kad gledam film, gledam film.. kad pokrećem neku drugu aplikaciju, film pauziram.. jer pokrećem ju sa razlogom.. a film ne prekidam bez razloga.. a onda je ipak brže metro sučelje..
  • za gašenje računala pritisneš tipku start, upišeš shu i opališ enter.. prilično brzo, zar ne? probaj restart.. hint: rest
  • dinosauri ostaju dinosauri pa i evolucija dobije kritike (vidi točke prije)
  • metro app/desktop app - vrhunski.. sve peripetije tipa skajp, fejs, pdf, đmajl i sl. u metro app.. brzoooooooo.. ozbiljnije stvari tipa developing i sl. desktop.. fino radiš što moraš raditi, a u pozadini mali metroić tu i tamo javi što se događa..  još kad ubaciš snap view, čudo, buraz.. čudo
  • kad u cijeli recept ubaciš win phone 8.. evolucija!

 

 

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
ferovca1 kaže...
  • metro je start meni..
  • prebacivanje prozora unutar metroa radi normalno kao i kod win7..
  • ti si ko žena, multitasking ti je vrlina.. obično kad gledam film, gledam film.. kad pokrećem neku drugu aplikaciju, film pauziram.. jer pokrećem ju sa razlogom.. a film ne prekidam bez razloga.. a onda je ipak brže metro sučelje..
  • za gašenje računala pritisneš tipku start, upišeš shu i opališ enter.. prilično brzo, zar ne? probaj restart.. hint: rest
  • dinosauri ostaju dinosauri pa i evolucija dobije kritike (vidi točke prije)
  • metro app/desktop app - vrhunski.. sve peripetije tipa skajp, fejs, pdf, đmajl i sl. u metro app.. brzoooooooo.. ozbiljnije stvari tipa developing i sl. desktop.. fino radiš što moraš raditi, a u pozadini mali metroić tu i tamo javi što se događa..  još kad ubaciš snap view, čudo, buraz.. čudo
  • kad u cijeli recept ubaciš win phone 8.. evolucija!

 

 

Ballmer?! Jesi li to ti?! :D

15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
mario.L_hr kaže...
Ne navijam za bilo koju stranu ali zbog problema s Office 365 uslugom vjerojatno ćemo preći na Windows 8.1. Ne mislim da to ima bilo kakve veze s kvalitetom OS-a već samo ukazuje na to što nas čeka u budućnosti.

 - goto 40..

mfrankovic kaže...

..miljon postova. Dakle, kada kazem da nema GUI sto raditi na serverskom OS-u ...

 -uopće nije stvar GUI/CLI.. nego metro/modernUI. Al je, zvuči guruovski. ;-)

 

 

mario.L_hr kaže...
BlueMax kaže...

Da, ucjene. Ne bi me cudilo da MS uvede politiku da njihove nove aplikacije rade iskljucivo na najnovijem OS-u. 

A sto se tice brzine izvodjenja aplikacija, obrzanje od samo 0,1% je korak u pravom smijeru i nema se tu sta relativizirati.

Ne mislim da je glavna prednost 8-ce brzina (čak bi rekao da razlika spada u statističku grešku ili pod efekt friško instaliranog OS-a). Ona je jednostavno evolucija prethodnog OS-a. Nakon godinu dana korištenja, ne mogu reći da umirem za starim Startom. Kada se prebacima na 7-cu (posao) jednostavno ga koristim kao i prije. Na osmici sam neko vrijeme koristio nadomjestak za Start gumb ali sam ga jednostavno uklonio i naviknuo se na novo sučelje. Metro aplikacije ne koristim i nemam nikakvo mišljenje o njima.

 

Što se tiče tvoje opaske o ucjeni. To mi je bila prva pomisao nakon iskustva s Office 365.

 .. a upravo to je razlog forsiranja UIa... i naravno, ponašanje MSa koji želi dio kolača van desktopa.. Tako da konkretan problem koji imaš, spada pod logične posljedice prilagođavanja novom UIu ili prvi mačići sindrom...

naravno, kao ie, dx, razni updateovi će doći za sedmicu, kad MS zaključi da time neće usporiti tranziciju na novog pulena ili kad se netko iz marketinga sjeti da im je važnije prodati vremenske licence/usluge 365tice makar na sedmici...

 

Arnold Layne kaže...
rustweaver kaže...
Arnold Layne kaže...
to je moj topic i time se ja bavim i za mene je must have 

po nekoj logici ne radi se samo o jednom programu

Jel to Win7 sa instaliranim onim zakrpama za buldožere ili bez njih?

nazalost bez

kad cu bit u prilici odvrtit cu isto sa tim zakrpama

 

no eto ja nisam znao za te zakrpe
pitanje kolko ljudi uopce zna za to 

 

ranko091 kaže...
Arnold Layne kaže...

pa evo http://forums.bakabt.me/index.php?topic=40152.0

to je moj topic i time se ja bavim i za mene je must have 
koleka sa istog foruma koji ima i7 3770k nije osjetio neko poboljsanje 

kodiranje x264 paketa nije moja domena. tako da mi to nis ne znaci. i ovaj procesor koji imam koristim samo i većinom za igranje.

 

nešto drugo u win8? osim toga?

tebi onda nebitno kad ga ovak i onak ne iskoristavas 100%

 -uz to, za kodiranje sa koristi direcx-cuda.. jako ovisi o vga-driveru i aplikaciji (enkoderu). Sam OS je unutar statističke greške, dok se razlike zbog korištenja npr VGA u odnosu na CPU penju na nekoliko puta veće brzine, tek zvjerski CPU može parirati jeftinijoj VGA u takvim taskovima. Samo enkodiranje (vrijeme) je čak sporedno, koriste se u montaži realtime i tu se razlika osjeti.

-kao što nisi znao za amd patch i ove sitnice treba znati, tek tad možeš argumentirano tvrditi da je neki OS brži-bolji... Dovoljno je vidjeti MSovu politiku (maćehinsku) i sjetiti se directxa ili drivera, možda bi danas složen sistem dao jednake rezultate, možda sutra izađe update za sedmicu, možda nikad... Ako sam patch za amd cpu čini razliku, dok na spomenutom i7 'nije osjetio poboljšanje' su neki argument koji moraš uzeti u obzir.

Igre, video obrada, bilo što intenzivnijeg za cpu-vga-ram (i hdd) treba gledati kao cjeloviti sistem, ne jednu komponentu za sebe osim ako je sav ostali hw+sw identičan (tad je to test npr cpua i razlike između njih). Dovoljno je imati lošiji driver za miša, audio .. ili lošiji ping i rezultati u igri (online) se mogu promijeniti, čak na identičnom sistemu. Neusporedivo osim ako imamo kontrolirane sve parametre, tek tad bi se razlika mogla pripisati npr OSu.

 

**

 i btw, logika kaže da novije (nebi trebalo) ugl. neće biti lošije-sporije od starog, predpostavlja se bolje ili jednako. Tad je to evolucija, korak (mali) naprijed. Da bi korak bio 'naprijed' mora biti u pravom smijeru. MS sad povratkom starta i desktopa radi korak nazad ili korak u pravom smjeru ili se samo vraća na pravi put? to nije isto. Desktop PC nije mobilni uređaj, đepni ekran ili fulsize tipkovnica..

MS je tamagučastim UIem uvjeravao korisnike da je bralica bolja za čitanje, jer je čitaju i slijepi, prstima. (slijepci u primjeru su ekvivalent mobilnim uređajima, videći su desktop useri).

Pitanje korisnicima notebooka (većina ima touchpad), koristite li miša ili touch, koliko često-kad? odgovor je kad je notebukić u krilu, kad miša nema... kad postoji specifičan razlog ili prednost za upravo takvu upotrebu. Ne silovanjem, nego praktičnijom upotrebom, tad svaki korisnik (pa i 'zatucani') pređe na ono što mu je bolje. (ili ga MS natjera, kao Marija s 365ticom).

Ekipa koja mantra o prednostima tilesa-brzog traženja ili pokretanja... pa to sve oduvijek postoji, ako do sad niste to koristili ne znači da nije postojalo. Ako su mi ruke na tipkovnici tad alttabam između appsa, ako mi je ruka na mišu, klikam.. koristim ono što mi je u trenutku optimalnije (ali je razlika i to što znam koristiti tipke, 'oduvijek', dok newcomersi to tek sad uče i čude se ko pura dreku).

 

ferovca1 kaže...
..
  • dinosauri ostaju dinosauri pa i evolucija dobije kritike (vidi točke prije)
  • .

 -vidi temu.. tj to je dinosaurski mućak, priroda evolucijom experimentira, ne primi se sve.. ako je iduća evolucijska stepenica (ponovo) start, tad je metro obsolete design ili sise na kokoši. Izbor je mogao postojati, nema nikakvog posebnog (soft) razloga da korisnik ne može odabrati DE, postoji samo poslovni razlog MSa koji je legitiman.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 10:16 (ihush).
12 godina
offline
Povratak izbornika Start?

- postoji razlika izmedju start dugmeta i start menija. start dugme je ono sto su vec vratili a start meni je ono sto ce uskoro. metro su i jedan i drugi ali nisu jedno te isto

 

- opisi prebacivanje izmedju 4 metro aplikacije da vidimo kako je isto ko i na win 7

 

- ne, ja na racunalu radim i puno puta mi se dogodilo npr da iz nekog teksta kojeg citam trebam zbrojiti odredjene stavke. dok upalim kaklulator preko metroa vise ne znam gdje se nalazi ono sto trebam zbrojiti. tvoje relativiziranje prakticnog multitaskinga na racunalu je smijesno. sreca pa racunalo na kojem radim ima dva monitora a u MS-u su ipak bili dovoljno pametni da se metro start pali samo na jednom (kako to ruzno izgleda) pa sam bio prisiljen naviknuti se da bitne stvari drzim na desnom.

 

- Metro/Modern je GUI. GUI koji me vraca u vrijeme DOS-a ili priblizava terminalu kod Linuxa nije evolucija. I ne, nije brzo ako sam to isto u prethodnoj verziji radio sa dva klika ili jednom tipkom i jednim klikom. A ja brzo tipkam i mogu mislit koliko je taj nacin brz kod prosjecnog i onog ispodprosjecnog korisnika. Naredbe u searchboxu mogle su se upisivati i  u Win 7 a osobno osim par sistem administratora ne poznajem nikoga ko je to radio.

S obzirom da ti volis cool modern feature, najnoviji nacin gasenja ti je desni klik na start dugme i onda na shutdown/restart odaberes sto zelis. Istina da je i to jedan klik sporije nego prije ali je najnovije pa ces ti to sigurno prihvatiti.

 

- ne znam da li se pravis blesav ili jesi no ovo nije odgovor na moje pitanje. dinosauri se nakon nestanka vise nisu pojavljivali, stat dugme se ipak pojavilo a i menu ce uskoro natrag. Koja ranija evolucija je isla na taj nacin?

 

Dalje necu ni komentirati osim da je WP8 evolucija ko sto je i WP7 bio. Vjerujem da si i u tome sudjelovao.

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Povratak izbornika Start?

U biti sve se svodi na to da su sve dobre strane windowsa 8 mogle biti ugradjene i u desktop okruzenje.

Nekome je supercool novi search? Zar to nije moglo biti ugradjeno (iako je i bilo samo oni to ne kuze) u stari desktop search?

Neko opet hvali brzinu izvrsavanja aplikacija i porast fpsa-a u igrama. Kakve to veze ima sa Metro interfaceom? Zar ta igra ima vise fpsa ako se pokrene iz metroa a ne iz desktopa?

Tilesi sa informacijama, zar nije bolje bilo sa desktop gadgetima koji su uz sve mogucnosti tilesa imali i mogucnost izbora feedbacka?

 

Ovo nije rasprava da li je win 8 bolji od win 7. Tragikomicno bi bilo da nije (iako u nekim stvarima i nije ali uglavnom - je) nego o potrebi za tablet suceljem na desktopu.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povratak izbornika Start?

 -uz to, za kodiranje sa koristi direcx-cuda.. jako ovisi o vga-driveru i aplikaciji (enkoderu). Sam OS je unutar statističke greške, dok se razlike zbog korištenja npr VGA u odnosu na CPU penju na nekoliko puta veće brzine, tek zvjerski CPU može parirati jeftinijoj VGA u takvim taskovima. Samo enkodiranje (vrijeme) je čak sporedno, koriste se u montaži realtime i tu se razlika osjeti.

-kao što nisi znao za amd patch i ove sitnice treba znati, tek tad možeš argumentirano tvrditi da je neki OS brži-bolji... Dovoljno je vidjeti MSovu politiku (maćehinsku) i sjetiti se directxa ili drivera, možda bi danas složen sistem dao jednake rezultate, možda sutra izađe update za sedmicu, možda nikad... Ako sam patch za amd cpu čini razliku, dok na spomenutom i7 'nije osjetio poboljšanje' su neki argument koji moraš uzeti u obzir.

Igre, video obrada, bilo što intenzivnijeg za cpu-vga-ram (i hdd) treba gledati kao cjeloviti sistem, ne jednu komponentu za sebe osim ako je sav ostali hw+sw identičan (tad je to test npr cpua i razlike između njih). Dovoljno je imati lošiji driver za miša, audio .. ili lošiji ping i rezultati u igri (online) se mogu promijeniti, čak na identičnom sistemu. Neusporedivo osim ako imamo kontrolirane sve parametre, tek tad bi se razlika mogla pripisati npr OSu.

 

mislim da se guras tam di ti nije mjesto 

H264 encoderi koji podrzavaju cuda nisu dovoljno kvalitetni(tipa od onog MediaCodera) to podrzavaju samo komercionalni koji su zaostali za open source x264 encoderom (osim Sony Blu-code)
kojega koriste i profesionalni studiji ,primjerice ovaj film http://www.amazon.co.uk/Perfect-Blue-Collectors-Edition-Blu-ray/dp/B00CDKFQO0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1386840255&sr=8-1&keywords=perfect+blue je enkodiran sa x264
znaci nikakva CUDA ,nikakav OpenCL ,nikakav DirectX samo cista procesorska snaga

 

Inace profesionalni studiji za bluray authoring koriste Sony Blu-code H264 encoder za kojeg nigdje nisam nasao da je moguce koristit CUDA ili OpenCL  i ne samo to nego pise da AMD nije preporucen nego je optimiziran za Intel CPU 
kada se hoce napravit nesto kvalitetno onda se nejde realtime  

 

Sad ispada da ne znam o cem pricam ,a zapravo...  ?

 

Kao sto sam rekao prvom prilikom cu stavit Windows 7 i onaj patch ,ali ne ocekuj neko posebno ubrzanje 

pa ce rezultati bit potpuni 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 10:39 (Arnold Layne).
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Ja bi windowse poredao ovako. 95 i 98 treba gledat u kontekstu, naravno da su danas out.

 

8/8.1 će mnogima bit super poboljšanje, kao što je mnogima bila i milenium/vista (btw, se sjeća tko project Longhorna? Meni je to vizualno još uvijek najinteresantniji UI - da ne stavljam slike, guglajte malo).

Činjenično stanje je kakvo je. 7 je još uvijek ispred 8ice, glupo je reć da su useri konzervativni i da ne žele promjene, pače, jedva sam dočekao 7 (nakon viste i već pomalo dosadnjikavog XPa) da mi 8 išta donosi, sad bi je instalirao.

 

Povratak starta to potvrđuje. Ic nat gud anaf.

 

1 Win 95
0 Win xp
15 Win 7
0 Win 98
8 Win8/8.1
11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
BlueMax kaže...

 

ne znam kako je kod tvojih prozora, ali u mene je sadržaj  win7 start -> start meni isti kao i win8 start->metro.. pri čemu metro ima više sadržaja i bolju funkcionalnost..  mislim, zapeli za taj start gumb.. iza njega je meni sa nekim sadržajem i ništa više.. nema u startu magije..

 

alt+tab?

 

rekao bi moj profa iz fizike: nisi istrenirao kalkulator (iliti ga, treba naučiti koristiti ).. vježbom do savršenstva.. a ako ne moš pamtiti brojeve, svaki metro app ima alternativu u desktop appu pa tako i kalkulator.. a iz toga slijede dvije opcije:  desktop - kalk u zasebnom prozoru pa moš gledat u brojke i tipkat   metro - desktop na većem dijelu ekrana, kalk na manjem.. tkz snap view.. pa opet moš prepisivati brojke u kalkulator.. i svašta nešta još..

 

u metrou ne koristim klitoris (thinkpad) niti tipke "miša".. isključivo tipkovnicu.. koju prije win8 nisam koristio za tasking.. biće sam evoluirao.. uz pravi alat..  miš koristim samo za desktop.. kao nekada, u win7..

 

zašto bi klikao na start kad mi, u najgorem slučaju, potrebno stisnuti 4 tipke.. kao što rekoh u prošlom postu.. kakav crni start.. dok ga klitorisom upiknem, pa desnim klikom otvorim, pa odaberem.. metro  - "shu" enter i bok.. čak ne moram klitorisom pikat u search box, samo pišem.. istina, stari start se također mogao start  tipkom na tipkovnici pokrenuti, ali nikad nisam usvoji tu naviku jer sam koristio miš.. pa je nekako prirodnije klikati.. metro, druga filozofija..

 

evolucija u korisnika je zakazala, ne evolucija u softveru.. ljudi nisu skloni mijenjanju navika.. eto, ti si čisti primjer (al ne i jedini, to je u u svim ljudima pa i u meni u nekim stvarim).. hoću reći, win8 mi je bio kaos ali dao sam si truda.. iako je većina pljuvala po metrou.. mic po mic, polovio sam ga i nema šanse da se vratim na staro..  jednostavno, odrađujem stvari brže nego prije..

 

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Arnold Layne kaže...
.

 

mislim da se guras tam di ti nije mjesto 

H264 encoderi koji podrzavaju cuda nisu dovoljno kvalitetni(..

 

Sad ispada da ne znam o cem pricam ,a zapravo...  ?

 

Kao sto sam rekao prvom prilikom cu stavit Windows 7 i onaj patch ,ali ne ocekuj neko posebno ubrzanje 

pa ce rezultati bit potpuni 

-pogrešno misliš, ali imaš pravo.

-lol.

-imaš pravo.

-ne, ne očekujem ništa, možda je greška očekivati normalnu konverzaciju, argumente?

 

Dokazivanje konkretnih sitnica je off. Otvori temu (konkretno) h264-encode-cuda-os-hw, pa iznesi argumente.

 

ivan dragi kaže...

Ja bi windowse poredao ovako. 95 i 98 treba gledat u kontekstu, naravno da su danas out.

 ..

 -a (nagradno) anketno pitanje je?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 11:01 (ihush).
15 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Toliko priče, a radi se o Start meniju/screenu. Fakat je to najbitnija stavka svakog OS-a.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Da se razumijemo dinosauri nisu izumrli, već su se prilagodili. A danas se zovu ptice. čisto informativno.

 

A sad nastavite flejmat dalje... :P

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povratak izbornika Start?
ihush kaže...
Arnold Layne kaže...
.

 

mislim da se guras tam di ti nije mjesto 

H264 encoderi koji podrzavaju cuda nisu dovoljno kvalitetni(..

 

Sad ispada da ne znam o cem pricam ,a zapravo...  ?

 

Kao sto sam rekao prvom prilikom cu stavit Windows 7 i onaj patch ,ali ne ocekuj neko posebno ubrzanje 

pa ce rezultati bit potpuni 

-pogrešno misliš, ali imaš pravo.

-lol.

-imaš pravo.

-ne, ne očekujem ništa, možda je greška očekivati normalnu konverzaciju, argumente?

 

Dokazivanje konkretnih sitnica je off. Otvori temu (konkretno) h264-encode-cuda-os-hw, pa iznesi argumente.

Daj mi onda primjere kvalitetnih H264 encodera sa CUDA podrskom i usporedbu sa x264 encoderom bez gpu podrske 
Sto CUDA i openCL rade na H264 encoderu  ? Evo za CUDA ne znam ,ali OpenCL samo pomaze kod rc-lookahead i niceg drugog
koji je samo jedna od postavki

Ti komercionalni H264 encoderi sa CUDA podrskom koliko AQ modova podrzavaju i dali ga podrzavaju uopce ?  

 

Evo ti jedan argument 

http://www.compression.ru/video/codec_comparison/h264_2012/ 

 

Slobodno preskocis do ovog dijela 

"

Overall Conclusions

Overall, the leader in this comparison for software encoders is x264, followed by MainConcept, DivX H.264 and Elecard. "

vidjet ces jedan fini graf i porazne rezultate za CUDA enkodiranje 


 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 11:13 (Arnold Layne).
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Arnold Layne kaže...
..

Sto CUDA i openCL rade na H264 encoderu  ?

 ..

Overall Conclusions

.. 

-krati nepotrebne citate, drž se teme.

 

1) što s OpenCLom? O čemu ti trkeljaš? Quotaj gdje ga ja spominjem.

2) daješ opskurni link(RU) iz doba dinosaura.. Comparison 2012 report: ako nisi znao, stvari se mijenjaju. Prije samo sto godina nije ni postajo PC, prije 10 godina nije ni postojao cuda.. itd.

usporedba npr CS5-CS6 Premiere osjetno glađe renda RTpreview, enkoderi (da ne nabrajam) SAD koriste HW-VGA (kao nekad specijalizirane video kartice za capture i rendanje), razlike mogu biti ovisno o Quadro-GForce i sl. kao i (što tvrdiš) Win8.. pa i 32-64 bita, jer sad je već sve na 64, dok je to prije samo 5g bilo sporadično.

 

-argument, daj ili se zaustavi. Ja ne namjeravam ovdje linkati proizvođačke (video soft) requirementse i recommendetse, imaš google, čitaj. way off topic.. ili daj neki argument kako metro ubrzava rendanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Povratak izbornika Start?

ti si puko

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice