Povratak izbornika Start?

poruka: 207
|
čitano: 20.665
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povratak izbornika Start?".
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

I ja trpim Metro ali sam bar pismen znam razliku između č i ć. Uživaj. :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Nije to ništa jadno to je de facto. Raspravljate se o operativnim sustavima a pismenost nula bodova.

 

I ja bih sada treba vjerovati nekome tko ne zna niti pisati kako Bog zapovijeda? ;)

bug caruje, um klade valja
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Oldy kaže...

Nije to ništa jadno to je de facto. Raspravljate se o operativnim sustavima a pismenost nula bodova.

 

I ja bih sada treba vjerovati nekome tko ne zna niti pisati kako Bog zapovijeda? ;)

I tebi fali po koja interpunkcija. Kad malo bolje razmislim, to ti je najmanji problem.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

No; ti ćeš me naučiti.

 

Ja sam išao u školu još prije rata ali eto ide još dosta dobro. :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Oldy kaže...

No; ti ćeš me naučiti.

 

Ja sam išao u školu još prije rata ali eto ide još dosta dobro. :)

Pa što onda? Zar misliš da si jedini?

 

Usput, ovdje se ne raspravlja o operativnim sustavima, već o tome hoće li ili ne MS vratiti staru funkcionalnost izbornika start. Raspravljalo se dok nisi došao ti, nepogrešivi znalac, čiji je stav jedini ispravan. Ne prihvatiti tuđe argumente nije odlika iskusnog korisnika (kolokvijalno iskusnjare).

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Pa ne prihvaćaju niti moje, zašto bih ja trebao tuđe?

 

Osim dvoje na privat koji su me pitali kako mi se da raspravljati.... Eto. :)

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Oldy kaže...

Pa ne prihvaćaju niti moje, zašto bih ja trebao tuđe?

 

Osim dvoje na privat koji su me pitali kako mi se da raspravljati.... Eto. :)

Iskreno, neda mi se raspravljati...

 

Usput, koristim Windows 8 i 8.1 (zajedno) preko godinu dana. Na sam OS imam same pohvale? Da li sam sretan zbog novog sučelja? Nisam, ali sam se priviknuo, međutim znam da ima hrpa ljudi kojima isto nije leglo i da su zbog toga downgradali OS. Mahom se radi o poslovnim korisnicima. Ako su već htjeli biti super ultra cool zašto nisu omogućili odabir korisniku što će koristiti? Ja osobno mislim da je to zbog premalog broja razlika (vidljivih) između dva OS-a (7 i 8) pa zbog toga i forsiraju ovo sučelje primjerenije tabletima.

 

 

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Ma ja sam na osmici RTM od 13.8. prošle godine kada sam uopće shvatio da je došla slučajno išao gledati, sada na 8.1.

 

Već sam oguglao na Metro, hoću reči da se trebaju već jednom maknuti naprijed ovo nije dobar pokušaj i to sam napisao.

 

Ali se vraćati unazad opet nije dobro.

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

Evo jedna mala anketa ako nije problem.

 

Tuzbe za kopiranje i sve to na stranu da je Windows 8 izasao sa sistemom slicnim OSX-u [Primjer] ili odredenim Linux distribucijama [Primjer]

 

Da li bi vam se to svidjelo?

 

Znaci dock,tanki menu bar,hot corneri...samo u vlastitom stilu.

 

 

 

2 Da
13 Ne
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 0:52 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Oldy kaže...

Ma ja sam na osmici RTM od 13.8. prošle godine kada sam uopće shvatio da je došla slučajno išao gledati, sada na 8.1.

 

Već sam oguglao na Metro, hoću reči da se trebaju već jednom maknuti naprijed ovo nije dobar pokušaj i to sam napisao.

 

Ali se vraćati unazad opet nije dobro.

Ako drugima prigovaraš na pismenosti povedi malo računa o vlastitoj. Boldano ni moj četverogodišnji sin ne bi ovako nepravilno i besmisleno napisao. Nisu Č i Ć početak i kraj pismenosti.

Sad kažeš kako si oguglao na Metro? Odličan je taj napredak na kojeg korisnik mora oguglati.

Čuo sam da konji vremenom oguglaju na bičevanje. 

 

Na laptopu i mobitelu koristim tipkovnicu bez kvačica i ovaj post je samo da vidiš kako od nas dvojice ja nisam onaj nepismeni.

14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Odlično; onda to koristi stalno pa mi i više pokaži kako ti to znaš.

 

A tezu o tome kako su napredni oni korisnici koji se teško privikavaju na novosti, i koji bi htjeli vječno ostati na istom startu objesi mačku o rep.

 

Znači mi koji se brzo privikavamo na novosti i kojima to ne predstavlja nikakav problem; mi smo nazadni? Dobra ti je formulacija.

 

Btw pozdravi sina moj je već dosta stariji i kćer isto. :)

 

 

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Oldy kaže...
BlueMax kaže...
Oldy kaže...

I da stave takav mali startić a ne preko cijelog ekrana što ja i pišem cijelo vrijeme oni ne bi htjeli oni hoće f... stari kakav je ne daj Bože drugačiji. Vuči ćemo isti start cijeli život.

Ti stvarno imas veliki problem sa razumijevanjem najjednostavnijih stvari. Nitko ne kaze da je win 8 los OS. Ljudi samo govore da je uklanjanje start tipke bilo glupo i vec u 8.1 imamo start tipku natrag. Ljudi govore i da treba vratiti start izbornik i u sljedecoj verziji vjerojatno ce biti vracen. Onda cemo kukati i da nam omoguce instalaciju windowsa bez Metroa i kad tad cemo to dobiti. U biti mi koji stalno kukamo i ukazujema na negativne stvari aktivno sudjelujemo u razvoju windowsa za razliku od onih koji su zadovoljni sa bilo cim sto dobiju, samo da je novo.

  Imaš i ti problem sa razumijevanjem ili se vrati i budi na sedmici ili čekaj windowse koji ti budu pasali kao i sedmica.

 

Da takvi kao ti su genijalni za napredak OS-a nisam ja zadovoljan sa svime što dobijem nego ne želim biti stalno na istome a po tebi ćemo stalno biti na istome.

 

 

I daj se rađe nauči stavljati kvačice na slova jer mi ovako izgleda kao da je netko mutav pisao; niti pisati ne znaš a kamoli što drugo. :p

Lik koji voli ici na novo, jak ti je argument u pm.... kao da smo mi na sedmicama zakinuti po pitanju funkcija, novih aplikacija i igara. Nez, kupi si onda i wp8 mobac jer je najnoviji (nemoj koristiti Android, iOS i sl.). 

Oldy kaže...

Pa onda ostani na starome dok ne dođe nešto novo; koji je tvoj problem?

 

 

Btw daj pročitaj to bez kvačica na slovima kako pišeš pa ćeš se smijati sam sebi.

 

Sve pismeni do pismenoga.

Najbolji su mi takvi, sole pamet drugima, a svoju pismenost ne gledaju (npr. zarez, a bome ti niti Č i Ć ne ide uvijek najbolje). Ako cemo bas cjepidlaciti, onda isto tako "BTW" nema sto traziti na BUG forumu.

 

1. Ne koristim/o (siguran sam, mnogi od nas) dijakriticke znakove na forumu iz jednostavnih razloga:

 

- ovo je fakin forum, ne obracamo se institucijama

- brze pisanje

- ne prate se samo domaci portali. Osobno pratim i pisem po nasim, engleskim i svapskim portalima/forumima (drugi forumasi takoder)... dakle, ti ocekujes da svako malo mijenjamo tipkovnicu? Nisu samo dijakriticki znakovi problem, problem su i ostale tipke jer se promjeni gotovo cijeli raspored (apostrop, jednakost, postotak itd). Doduse, u Windowsima mozes mijenjati keyboard layout ali nije to to (virtualna tipkovnica na npr. Androidu je vec nesto drugo, prvo odaberes zeljene jezike i layout promijenis s jednim potezom, shodno s time se promijene i virtualne tipke.... kod Androida je to prakticno). Da ne govorim o tome da jos nigdje nisam vidio da je nekomu zasmetalo "OE" umjesto "Ö" ili npr. neupotrebljavanje apostropa (no, to ne znaci da je zabranjeno pisati "you are" umjesto "you're" niti to znaci da se treba mijesati nepravilno "youre" s "your" i/ili "you're").

- bonus razlog.... takvima puput tebe u inat {#}

 

2. Tocke i zarezi se ipak trebaju koristiti na forumima/portalima iz razloga sto u nekim situacijama znacenje moze biti dvosmisleno, na taj nacin moze doci do nesporazuma

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
offline
Povratak izbornika Start?

zato časopisi imaju lektore, a ja ne. pišem kako mi se da. a ako sahebem tonu gramatike i ko zna čega sve ne. briga me. oni normalni će me razumijet i neće im smetat, a ovi drugi "normalni" , za njih nemam riječi. to su posebni ljudi koji su očito negdje u životu imali veliku dramu oko pravopisa i sad ih to muči cijeli život. čak toliko da moraju i druge ispravljat. a po virtualnom svijetu ih se zove grammar nazzi. znači ima ih više. i ne, nije izlječivo. provjerno. :D

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Oldy kaže...
..

  Neću ja ostati na 8.1 meni to nije problem nego ako je tebi problem ostani ti na starome tj. na sedmici; kuda se guraš na nešto što ti ne valja?  Ti uopće mene nisi shvatio melješ bez veze.

-jesam, shvatio sam..., prekasno.

 

mario.L_hr kaže...
..vjerujem da je više u pitanju ego nego stvarno stanje..

 -ego se hrani nekom zamišljenom veličinom.. rekao bi da nije to, nego neka kemijska neuravnoteženost. Nešto što će možda medicina jednog dana riještiti, u međuvremeno nam jedino preostaju MODovi kao lijek.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

vidis kako neko uocava greske koje namjerno radim kada hoce. ali nisam tebi niti bijo napisao u vezi pisanja.

 

a btw sam pokupio od madjih nije to nekada bilo u govoru ali sve vise je engleskog.

 

ovo namjerno ovako pisem i osjecam se glupo.

 

Ne ozbiljno imam još uvijek Symbian dok mobitel ne krepa pa ćemo dalje. Da li ozbiljno Android nema kvačice na slovima?

 

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Oldy kaže...

bla bla bla ali nisam tebi niti bijo napisao u vezi pisanja bla bla bla

 


 

 

 

Nisam znao da su FER-ovci toliko napredni u pisanju da stvaraju nove trendove ili se tako učilo prije rata? {#}{#}{#}

Layla, you've got me on my knees.
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Nisam ja FER-ovac ja niti nemam fakultet.

 

Ja sam iz srednje škole otišao u rat sa 19 godina. U tome i je poanta da ima puno završenih sa fakultetom pa pišu kako pišu.

 

Ovo bijo je bilo namjerno. :)

bug caruje, um klade valja
 
1 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Povratak izbornika Start?

I zasto je sad to tvoja briga ?

 

Okrenuo si temu na glavacke ,a i trebo bi znat da nitko ne voli pametovanje oko gramatike ,pogotovo ne na IT forumu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Pa i ja čitam.

 

Ne vole oni koji pišu noč, kuča, gače, mogučnost, budučnost, hoču, neču.....Uglavnom sva tvrda a ova su sva meka.  Pa da to izbjegnu pribjegavaju slovu c. Ok?

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 17:28 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Što sve majka rodi a Bog dozvoli. {#}

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Također. :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Janer kaže...

Što sve majka rodi a Bog dozvoli. {#}

Sad još i vjeru umješajte i ode topic u ... {#}

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 17:32 (mfrankovic).
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Ja neću više o tome niti a reči.

 

Neka se neki zamisle da li sam ipak u pravu. Ići ćete mnogi predavati životopis za posao jer ste većinom mlađa garda i na što će to ličiti?   :)

 

 

bug caruje, um klade valja
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?

Mislim stvarno ,kak vam se da?! {#}

 

Najbolja stvar je da se svi pozivaju na Paula Thurrotta ,koji (iako je lajavac i to sigurno nebi propustio) nigdje na svojo stranici ne spominje ''pravi'' Start meni na Windows 8.2.

 

A i naslov originalnog članka je: Microsoft may finally bring back full Start menu with Windows 8.2 ,ilitiga ,na hrvatskom:

''Microsoft bi napokon mogao vratiti Start meni''!! {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2013 13:06 (kizo2703).
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Ja se nadam i još nekom poboljšanju na 8.2 osim samog starta i da neće sama nadogradnja trajati vječnost kao sa 8 na 8.1.

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Oh ratni heroj na grbači oronule države, ako ne sada onda u budućnosti sigurno. A to bi trebala sve plaćati generaciju koju vrijeđaš i pljuješ, ona koja ne zna složiti rezime?

 

Layla, you've got me on my knees.
 
1 6 hvala 0
14 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Ne, nisam heroj niti primam mirovinu.

 

Radim.

 

Tako da pucaš u prazno, skroz.

 

To pokazuje u stvari koliko se nisko možeš spustiti, kako bi rekli full nisko. ;)

 

 

 

bug caruje, um klade valja
 
2 3 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice