Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

poruka: 437
|
čitano: 63.585
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu, ".
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

fora je u tome kaj bi takav auto bez beda u toj brzini trebao proć takav zavoj (prvenstveno zbog torque vectoring tehnologije), tko zna dal je on imao upaljeno sve kaj treba... vjerojatno nije...

Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Uz ogradu da realno nemam pojma o automobilizmu, deluje da je Hamster prekasno kočio. Na snimku se lepo čuje škripanje guma, a vidi se i trag koji ostavljaju, tako da ne bih rekao da su kočnice zakazale. Jedino me malo čudi putanja automobila pri izletanju, kao da su prednji točkovi imali određeni "grip" na putu, dok je zadnji kraj totalno proklizao pravo po inerciji, što možda ne bi trebalo da se dešava.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
4mal kaže...

fora je u tome kaj bi takav auto bez beda u toj brzini trebao proć takav zavoj (prvenstveno zbog torque vectoring tehnologije), tko zna dal je on imao upaljeno sve kaj treba... vjerojatno nije...

 Kojoj brzini?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Neki komentari ovdje, od foteljaških sveznalica... dočekao jalni Hrvat da susjedu napokon crkne krava. Nema veće sreće za vrstu koja obitava na ovim prostorima.

Moj PC  
22 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

150kmh ulaze i brze formule ali se zaustave na 60...

16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Koji idiot makne fokus s auta kad vidi da će se skršit? video je katastrofa...

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Realno gledano, sa obicnim ESP-om, zadnji kraj onako ne smije pobjeci, a da ne govorimo jos o toj nekakvoj tourque vectoring metodi. Naravno, ako je iskljucen, onda sve pada u vodu. Vidjet cemo sta Hammond kaze.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Bilo bi super da auto ima neki "black box" gdje bi se mogli vidjeti svi parametri koji bi pokazali šta se u tim trenutcima točno dešavalo.

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
4mal kaže...

fora je u tome kaj bi takav auto bez beda u toj brzini trebao proć takav zavoj (prvenstveno zbog torque vectoring tehnologije), tko zna dal je on imao upaljeno sve kaj treba... vjerojatno nije...

 Top kek, pa ni hillclimb masine od 600kg i debelim superslickovima nebi usle u zavoj s onom brzinom

 

 

Inace izlijetanje je tipična hillclimb greška, kada se voziš brzo po zavojitom i brdovitom prostoru gubiš 3D percepciju i misliš da prilaziš nekoj velikoj uzbrdici na kočenju, a ustvari je neka mala ako je uopće i ima, a kad primjetiš o čemu je riječ već si promašio točku kočenja...

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ja111 kaže...
4mal kaže...

fora je u tome kaj bi takav auto bez beda u toj brzini trebao proć takav zavoj (prvenstveno zbog torque vectoring tehnologije), tko zna dal je on imao upaljeno sve kaj treba... vjerojatno nije...

 Top kek, pa ni hillclimb masine od 600kg i debelim superslickovima nebi usle u zavoj s onom brzinom

 

 

Inace izlijetanje je tipična hillclimb greška, kada se voziš brzo po zavojitom i brdovitom prostoru gubiš 3D percepciju i misliš da prilaziš nekoj velikoj uzbrdici na kočenju, a ustvari je neka mala ako je uopće i ima, a kad primjetiš o čemu je riječ već si promašio točku kočenja...

 A koja je to brzina?

Ni ti, a ni 4mal ne mozete govorit o brzini samo po osjecaju s videa.

Vjerojatno ce se uskoro pojavit neki manijak koji ce analizirat frejm po frejm, gledat udaljenost izmedju bijelih stupica, vrijeme koje mu je trebalo da ih prodje, pa izracunat brzinu ili nesto slicno.

16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

rimcevi auti imaju bb

15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Ivan(4) kaže...
Uz ogradu da realno nemam pojma o automobilizmu, deluje da je Hamster prekasno kočio. Na snimku se lepo čuje škripanje guma, a vidi se i trag koji ostavljaju, tako da ne bih rekao da su kočnice zakazale. 

Mene čudi što se ne vide štop svijetla u trenutku kad se čuje prva škripa guma (kad je već trebao biti na kočnici). Moguće da je do videa, ali u pravilu štop svijetla moraju biti dovoljno istaknuta da bi se auto moglo registrirati...

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 21:14 (MrBlc).
9 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Nije nis osobno i ne vrijedam.
Al stari daj promjeni nick..nemoraju bas svi znat da si balkanac...
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
MrBlc kaže...
Ivan(4) kaže...
Uz ogradu da realno nemam pojma o automobilizmu, deluje da je Hamster prekasno kočio. Na snimku se lepo čuje škripanje guma, a vidi se i trag koji ostavljaju, tako da ne bih rekao da su kočnice zakazale. 

Mene čudi što se ne vide štop svijetla u trenutku kad se čuje prva škripa guma (kad je već trebao biti na kočnici). Moguće da je do videa, ali u pravilu štop svijetla moraju biti dovoljno istaknuta da bi se auto moglo registrirati...

 Ali on također vozi One s, ne obično One, što znači da to koliko znam nije ni namjenjeno za cestu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

hammond vozi losije od ovih troje i uvijek je u high tech vozilima te vec je imao nesrece sa jacim autima...

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 21:20 (4mal).
Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Englezi imaju jako dobru izreku baš za ovakve situacije:

 

' Karma is a bitch '

 

E Mate lipo su ti ljudi govorili da izbrišeš ono 'automobili' iz imena firme, jer nije to za tebe.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 9 hvala 2
12 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
4mal kaže...

Imao je vise srece nego pameti u 90% ovakvih vec vidjenih slucajeva, covjek pogine....

 Možda neki drugi čovjek:

 

12 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ludizao kaže...

'The bigger issue, though, is that marrying all three braking systems together to give a progressive, feelsome and predictable brake pedal is close to impossible. As a result the Concept One can be a tricky car to have faith in when braking for a corner'.

http://www.evo.co.uk/reviews/18278/rimac-automobili-concept-one-review-electric-hypercar-driven

 

'Zaboravili su reći Hammondu da vectoring radi samo u ravnim dijelovima vožnje, ne u zavojima'.

'It's not bug it's a feature'.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=900473&page=308

 

 Molim te..

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
lllnuclearlll kaže...

Gdje ćeš veće časti nego da ti Hammond skrši auto 

 Otprilike ko kad ti

 Je*e ženu :)

13 godina
neaktivan
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Zbog čega i kako je došlo do nesreće je teško komentarisati na osnovu 7-8 sekundi loše snimljenog videa, ali jedno je sigurno i jasno vidljivo, putanja kretanja automobila je bila loša, sad, da li je takav automobil trebao biti u mogućnosti "iznijeti" tu pogrešku i ostati na cesti je neka druga stvar o kojoj je teško raspravljati. Uglavnom, ono što je meni zapelo za oko je da se automobil lako zapalio i jako mnogo izgorio, mislim da bi se na tom dijelu sigurnosti trebalo puno više raditi.

 

Zaista ne mislim da ovakav auto zaslužuje da bude toliko popljuvan, sama činjenica da se jedan automobil iz male zemlje koja je bez ikakvog iskustva u autoindustriji kao što je Hrvatska nađe u situaciji da konkuriše najboljim superautomobilima današnjice je velika stvar.

 

Ako samo pogledate koliko dugo istražuju električni pogon velike svjetske kompanije sa područja autoindustrije, uz sva dostupna im iskustva, vještine, kadrove, finansije, testne poligone jasno je da to nije baš tako jednostavno. Ono što je uradio Rimac je po mom mišljenju hvale vrijedno jer on nije imao ništa od navedenog što imaju velike kompanije a njegov je koncept (znači ne dovršen auto) ušao u konkurenciju "najboljih od najboljih".

 
17 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

haha burned on so many levels 

15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ivaninho kaže...
Evo vam svima koji ste govorili kako smo jadno i ljubomorni na tatinog sinčića. Divim se osobno svakom poduzetniku, inžinjeru, liječniku, čistačici...ma svakome tko svojim poštenim radom pridonosi da ovaj svijet postane bolje mjesto. Nasuprot tome, prezirem kriminalce i one koji su kaznenim djelima stekli svoje bogatstvo na koji god način "prali" novac zarađen zlom. Nikad ni pod koju cijenu ne treba to opravdati, a sad vidimo da ni autić nije baš u stanju nakon 7 godina razvitka odvoziti normalnu vožnju, a da nisu namontirane utrke na 400 metara. Žao mi je iskreno zaposlenika jer im ne predviđam blistavu budućnost, ali nek'na tome zahvale gazdi.

 

A ti si neki vrhunski automobilistički stručnjak, kad, onako, 's nokta', bez ikakve istrage, zaključiš da je problem u automobilu. Pa oprostitie gospo'n' sručnjak, nisam Vas odmah prepoznao.

 

BTW Kad bi sve tvornice automobila, kojima je neki model sletio sa ceste, tako propadale, već odavno bi smo se svi mi vozilu, u najboljem slučaju, na biciklama.

15 godina
odjavljen
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Gledam video, nova snimka u HD: 

i moram priznati da mi nije baš jasno što se dogodilo.

 

Prvo se vidi isprekidani trag kočenja (znači, ABS/ESP radi svoj posao), nakon toga je praznina koja upućuje na puštanje kočnice. Nakon te praznine se vide prvo tragovi prednjih guma čiji početak se poklapa s pravcem tragova kočenja, bez da je auto imalo krenulo s putanje, a tek nekih metar i nešto kasnije se vide tragovi stražnjih guma. Znači, čim je pokušao skrenuti je došlo do understeera nakon kojeg je odmah uslijedio oversteer. Koliko vidim iz usporene snimke, samo su dva moguća objašnjenja:

 

1.) ili je došlo do greške u sustavu koji je blokirao kotače;

2.) ili je Hammond pokušao driftati, ali je zakasnio - po snimci, ako je vozačeva greška, onda je naglo cimnuo volan lijevo, pa desno, što bi objasnilo zašto auto nije niti malo skrenulo s pravca prije proklizavanja.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Ma, Rimac je sad u probranom društvu (u kojem su skoro pa svi proizvođaći auta), jer nemreš napraviti super auto, a da ti ih se barem par ne zapali :) A i njegov se barem zapalio poslje nesreće, a ne sam od sebe dok stoji na cesti kao mnogi iz ovog videa: 

http://www.dd3d-studio.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

driftanjem je prejako uso u zavoj a vector tehnologija tu nista nemoze...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Poklopile su se dvije nesretne okolnosti:

 

1. lik se je zapeljao u taj zavoj ko idiot

2. auto je nahypano smeće 

 

 

15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Q-Tip kaže...

Neki komentari ovdje, od foteljaških sveznalica... dočekao jalni Hrvat da susjedu napokon crkne krava. Nema veće sreće za vrstu koja obitava na ovim prostorima.

Pa ako nekog treba sprdat to je poluprevarant, samoprozvani inovator i PR menadžer Mate Rimac.

 

Ne i firmu Rimac Automobili koja se nažalost zove po njemu i financira sumnjivim novcem.

16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Aldo kaže...

Poklopile su se dvije nesretne okolnosti:

 

1. lik se je zapeljao u taj zavoj ko idiot

2. auto je nahypano smeće 

 

 

 3. Rimcev stari je sjebo ljude u pretvorbi :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 22:49 (nixass).
8 godina
neaktivan
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Koma, baš mi je žal...vidi se da je ovaj doletio sa vrlo čudnom putanjom, ne mislim da je bilo prebrzo, ali fakat je čudna putanja plus kao da je zaboravio kočiti.

Ko zna kako mu je auto bio naštiman, ako Hamond bude sraćkao ne sumnjam da bu Rimac objavil podatke iz auta. Auto sigurno ima snimanje svega što se dešava.

Čitam da taj auto ima karbonske kočnice... eh to je sranje.. to se mora dobro zagrijati prije nego li može pošteno kočiti... Uglavnom čekam vrlo nestrpljivo da Hamond pa onda RimacAuti objave što se desilo.

 

Meni osobno  gadno smeta što se auto zapalio, to se u mojoj percepciji stvari ne bi smelo sam tak desiti i mislim da je to jedina antireklama ne samo Rimcu nego kompletno svim bateričarima. Ovak na prvu se čini da se baterijama nije svidilo tumbanje. Malo su se "zmućkale" i onda smo dobili Samsung epilog.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

U Hrvatskim novinama sigurno nećeš pročitat da je auto kriv.

Hammond je najbolji vozač od trojice, a čisto sumnjam da je pokušavao driftat. Ovdje smrdi na loš ABS ili greška u vectoringu (koji bi trebao nadomjestit nedovoljno dobar ovjes). Nisu bezveze išli razvijat takav vectoring.

 

Ali osobno ipak mislim da ni u jednom superautu ne bi imao šanse izvući išta bolje od ovog.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 22:53 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice