Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

poruka: 175
|
čitano: 20.179
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24".
15 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
ihush kaže...
* * *

 -svaki kojeg vozi Dalibor Drago ... primijetite frapantnu sličnost na 20sec.. (jer ne bije boj sjajno .. itd.). Srećom padne koji zrakoplovak, pa se Drago lati pera (il' RCa).

Dobar dobar, nasmija me pravo :D :D

mystik kaže...
* * *

Pa samo su 2 zrakoplova 5. generacije u aktivnoj službi. I oba su američka.

 

Ne znam sada u aktvnoj službi koji su, ali ima jedan ovaj Ruski Sukhoi PAK FA te ovaj kineski Čendu J-20 te USA saveznici odnosno EU ovaj F-35C lajtning II pa iskreno ja samo pitam. Nagledao se propagande svakakve pa više nikome ne vjerujem.

ja111 kaže...
* * *

 

 

Mene zanima koji je najbolji od ovih tkzv. lovaca 5-te generacije, pa ako ti nije šta prozbori pokoju a da nije sugo c/p kroz wiki niti u googlu F-22 vs. sukhoi t50.

Ja sam taj dio vise trolerski napisao (jer mi je bilo dosadno i sutra je ispit pa trazim sam sebi izgovore) i tesko je naci bilo kakve informacije o avionima, samo neke generalne specifikacije koje bog zna jel su istinite, ali sudeci po stabilnosti i kako s lakocom moze propadati kroz zrak i mogucnostima aviona koje sam uspio naci/vidjeti na yt i liveleaku ipak bi prednost dao sukhoiju nad raptorom

Ti napisa trolerski (btw: iz čega imaš ispit?) ja prvi put čuo i sat vremena čitam o avionu. Zrakoplovu kako hoćeš, zabij mu. Sad ovaj ruski je noviji i ja b mu dao prednost ali opet ne znam šta je sa onim Eurofigher Typhoon. Usput evo slike koga zainma F-22 vs Sukhoi T50, skoro identični:

 

 

15 godina
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Ima dobar video pod naslovom: US Military VERY WORRIED about Enemy Aircraft Technology. 

 

 

Ima svega, vrijedi pogledati. Ja sam do sada mislio da su rusi stagnirali sa vojnim dostignućima i da im je nuklearni arsenal najjače oružje (Tsar Bomba) a Kina se zaokupirala privredom, a izgleda da vojska i dalje pokreće sve živo, simbolično govoreći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Envy kaže...
rambox kaže...
* * *

 

Kaj se tiče F-16 vs Su-24, to je otprilike kao da uspoređujemo Audi RS4 vs Jugo+prikolica natovarena sa pet vreča cementa po 50kg.

* * *

De ako ti nije mrsko piši od F-16 vs. F-22 Raptor ili F-22 Raptor vs. Su-35 ili nekog Eurofightera. Navodno F-22 raptor naručenih svih 195 komada i nije nešto kao što mediji (tipa National Geographic Channal) tvrde i da imaju strašnih problema iako je u program utucano preko 66 Mlrd USD, a F-35.

 

A valjda je i ovaj Su-24 mogao imati ovu AIM 9x raketu ali o tom po tom. Mene nešto zanim ako neka zemlja kupuje borbene avione od druge zemlje, neće li ova koja prodaje imati neki killswitch ak zarati sa tom zemljom. F-22 je zaključan sa 195 komada (možda ima i više a mi obični smrnici ne znamo) ali recimo F-35 koji je malo zaštekao sa razvojem pa opet i britanija donirala nešto funti nastavljen sa razvojem, nije. Pa sada, fiktivno, zarte li USA vs. UK nekako me to baš interesuje.

Piši ako imaš vremena.

 

Nema smisla raspravljat koji je avionček bolji, ali samo treba spomenut da su Američki modeli pete generacije bolesno preskupo i precjenjeno smeče.Ruska filozofija je drukčija, njihovi novi aviončeki su robusniji ili jednostavniji, a uz to imaju odlične manevarske sposobnosti.Top Gun je samo običan filmič, i takva borba ili sukob aviona na nekom ratištu danas nikako nije realna opcija.Uostalom moderni aviončeki su ionako opremljeni sa zrak-zraz raketama velikog dometa. Dakle bliska zračna borba između modernih lovaca nema nikakve šanse, i pogotovo ne ove rakete sa infracrvenim navođenjem to je onako stara krama kratkog dometa.

 

 

 

Bliski ili bliži sukob ili meč recimo F-22 ili F-35 vs SU-34, tak nekaj vjerojatno nečeš nikad niti vidit.Razlog za to je Ruska raketna obrana(S-300 i noviji S-400), u koju su tokom godina puno uložili, pa sad mogu okolo sijat strah klasičnim obrambenim oružjem.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/37246.aspx?page=1712&jumpto=4840212&sort=asc&view=flat

 

Američki F-22 ili F-35 su jednostavno preskupi, i njih šalju samo na sigurne teritorije gdje im ne prijeti opasnost od rušenja.Dakle onako kratko i jasno, F-22 ili F-35 večinom služi samo za šminkersko paradiranje po Americi i ništa drugo.Područja koje štite ili nadziru ranije spomenuti Ruski raketlini, u slučaju nekog sukoba pa moraš bit lud da tamo u misiju pošalješ bilo F-22 ili F-35, a ove starije aviončeke nema smisla niti spominjat.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Ma da, samo rusi imaju PZO. Drugi nitko ne zna napraviti kvalitetan PZO?

F-22 i F-35 preskupi? Možda. Ali barem su u aktivnoj službi. Rusi još uvijek nisu ni krenuli s nekakvom proizvodnjom T-50. Štoviše, Kinezi imaju više izrađenih prototipova Chengdu J-20 nego rusi imaju T-50ki.

 

Tako da i dalje ostaje priča da su jedini aktivni zrakoplovi 5. generacije oni američki. 

F-35ica je dosad napravljeno oko 170 čini mi se. Osim prototipova svi ostali su u aktivnoj službi. 

Nemaju potrebe taj zrakoplov u ovom trenutku slati iznad nekakvih vukoj*bina ako imaju tisuće F-16 i F-18 koje će jednako odraditi posao. 
Ne vidim ni Ruse da šalju svoje nove avione(pardon, ni nemaju ništa novo što bi mogli poslat) u akcije. Znači tih par prototipova isto služe za paradiranje po Rusiji.

 

Moj PC  
1 6 hvala 0
15 godina
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

turci zaboravili da više nisu otomansko carstvo a osobito da putina nije pametno čačkati. ipak obje strane su se, čini se, riješile zastarjele opreme, samo se to moglo pametnije učiniti (u tom području ima meta za gađanje na izvoz). mogli smo i mi svoj mig poslati da tamo plaši stoku sitnijeg zuba. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Cim sam vidio naslov odmah sam znao da je Drago autor.

Odlican tekst!

 

Usput, sudeci prema prvim izvjetajima mnoge NATO clanice nisu bas sretne turskim potezom. Izjava Jensa Stoltenberga nema 100% podrsku svih zemalja clanica.

Bilo kako bilo, od sada sve daljnje ruske bombarderske misije ce imati pratnju lovaca. Drzim palceve da ovo, s oprostenjem "sranje" ne eskalira.

"Pissing contest" izmedju tvrdoglavaca uvijek ima tendenciju zavrsiti lose.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Ovaj forum ima neku bolest, valjda nije zarazna ta fascinacija svime ruskim i neznalačko seruckanje po svemu ostalom.  :)

 

I da - navodno ovaj je bio Su-24MR, ne bombarderska verzija. To znači da je cijela priča još sumnjivija.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Ovaj forum ima neku bolest, valjda nije zarazna ta fascinacija svime ruskim i neznalačko seruckanje po svemu ostalom.  :)

 

I da - navodno ovaj je bio Su-24MR, ne bombarderska verzija. To znači da je cijela priča još sumnjivija.

U kojem smislu sumnjiva?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
9 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Ovaj forum ima neku bolest, valjda nije zarazna ta fascinacija svime ruskim i neznalačko seruckanje po svemu ostalom.  :)

 

I da - navodno ovaj je bio Su-24MR, ne bombarderska verzija. To znači da je cijela priča još sumnjivija.

 Valjda je proslo vrijeme fascinacija americkih ....

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
syncmaster245b kaže...
Tonči kaže...

Ovaj forum ima neku bolest, valjda nije zarazna ta fascinacija svime ruskim i neznalačko seruckanje po svemu ostalom.  :)

 

I da - navodno ovaj je bio Su-24MR, ne bombarderska verzija. To znači da je cijela priča još sumnjivija.

U kojem smislu sumnjiva?

 Pa izvori bliski zrakoplovstvu navode kako je ovo bio Su-24MR, dakle izvidnička mornarička verzija, koja nije imala puno posla na toj lokaciji te da postoji sasvim logična mogućnost da je sve i ruska trgovina opravdanjem za radnje iza toga. Vjerojatno nisu planirali da pogine pilot, ali zrakoplov je kalkulirani trošak.

14 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Ovaj forum ima neku bolest, valjda nije zarazna ta fascinacija svime ruskim i neznalačko seruckanje po svemu ostalom.  :)

 

I da - navodno ovaj je bio Su-24MR, ne bombarderska verzija. To znači da je cijela priča još sumnjivija.

 pa ako postoji fascinacija ruskim stvarima, tek je sad opravdana...

 

(24avion x 2 mj) >(400+ aviona x 12 mj)

 

joj, da to nije stvar tehnike, nego odlučnosti da se nešto napravi, a ne desnicom malo soft-spankinga po guzi ID-e, a ljevicom trpaj novce da uopće mogu raditi 3.14zdarije kao prirepci Amer'čana

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...
syncmaster245b kaže...
Tonči kaže...

Ovaj forum ima neku bolest, valjda nije zarazna ta fascinacija svime ruskim i neznalačko seruckanje po svemu ostalom.  :)

 

I da - navodno ovaj je bio Su-24MR, ne bombarderska verzija. To znači da je cijela priča još sumnjivija.

U kojem smislu sumnjiva?

 Pa izvori bliski zrakoplovstvu navode kako je ovo bio Su-24MR, dakle izvidnička mornarička verzija, koja nije imala puno posla na toj lokaciji te da postoji sasvim logična mogućnost da je sve i ruska trgovina opravdanjem za radnje iza toga. Vjerojatno nisu planirali da pogine pilot, ali zrakoplov je kalkulirani trošak.

 Smijesno prvo prozivas kako ovde neznalacki seru po forumu a ti se onda javljas sa teorijom zavjere...

15 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...
syncmaster245b kaže...
Tonči kaže...

Ovaj forum ima neku bolest, valjda nije zarazna ta fascinacija svime ruskim i neznalačko seruckanje po svemu ostalom.  :)

 

I da - navodno ovaj je bio Su-24MR, ne bombarderska verzija. To znači da je cijela priča još sumnjivija.

U kojem smislu sumnjiva?

 Pa izvori bliski zrakoplovstvu navode kako je ovo bio Su-24MR, dakle izvidnička mornarička verzija, koja nije imala puno posla na toj lokaciji te da postoji sasvim logična mogućnost da je sve i ruska trgovina opravdanjem za radnje iza toga. Vjerojatno nisu planirali da pogine pilot, ali zrakoplov je kalkulirani trošak.

 

Mislim da odlazis predaleko.

Cinjenice su slijedece:

- turski zracni prostor je bio narusen na 17 sekundi

- avion je pogodjen u sirijskom zracnom prostoru

- mjesto pada je u Siriji

- avion nije bio ne identificirana letjelica

 

U normalnim uvjetima, pilot bi bio upozoren, prvo preko radio veze, a zatim pratnjom (paralelnim letom) a u slucaju da ne promijeni kurs i ispaljivanjem upozoravajuceg rafala " preko nosa"

S obzirom da je ruski avion imao kurs prema kojem je napustao turski zracni prostor, ovo se doslovno moze interpretirati kao "prekomjerna upotreba sile".

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 13:03 (syncmaster245b).
9 godina
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

 Pa izvori bliski zrakoplovstvu navode kako je ovo bio Su-24MR, dakle izvidnička mornarička verzija, koja nije imala puno posla na toj lokaciji te da postoji sasvim logična mogućnost da je sve i ruska trgovina opravdanjem za radnje iza toga. Vjerojatno nisu planirali da pogine pilot, ali zrakoplov je kalkulirani trošak.

Ti si ono nedavno govorio o teorijama zavjere :)

Zasto mislis da bombarder-izvidjac nema puno posla na sirijsko-turskoj granici?

 

Istina da ce Rusi ovo okrenuti u svoju korist no bilo je pitanje dana kad ce se to dogoditi pa nisu morali slati avion posebno za tu namjenu.

 

Zanimljivo vezano uz ovu temu je ono sto su ocito svi zaboravili.

2012. godine sirijska vojska oborila je turski F4 avion nakon sto je proveo nekoliko minuta u sirijskom zracnom prostoru. Malo to izguglajte pa cete vidjeti kakva je tada bila turska reakcija i kako je NATO komentirao cijeli slucaj. Da Assad vec tada nije imao veliku podrsku Rusije, Siriji bi se dogodio Iraq. Ovako je sve to gurnuto pod tepih. No objasnjenje kako nekoliko minuta povrede zracnog prostora ne smije biti razlog za vojnu intervenciju jer su takve situacije moguce zbog greske pilota ili, jos cesce, zbog nepreciznosti navigacijske opreme. Danas NATO i Turska zbog 17 sekundi imaju potpuno drugaciju pricu

 

 

15 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
BlueMax kaže...
Tonči kaže...

 

Zanimljivo vezano uz ovu temu je ono sto su ocito svi zaboravili.

2012. godine sirijska vojska oborila je turski F4 avion nakon sto je proveo nekoliko minuta u sirijskom zracnom prostoru. Malo to izguglajte pa cete vidjeti kakva je tada bila turska reakcija i kako je NATO komentirao cijeli slucaj. Da Assad vec tada nije imao veliku podrsku Rusije, Siriji bi se dogodio Iraq. Ovako je sve to gurnuto pod tepih. No objasnjenje kako nekoliko minuta povrede zracnog prostora ne smije biti razlog za vojnu intervenciju jer su takve situacije moguce zbog greske pilota ili, jos cesce, zbog nepreciznosti navigacijske opreme. Danas NATO i Turska zbog 17 sekundi imaju potpuno drugaciju pricu

 

 

Pa kao sto je 120 francuskih gradjana vrijednije od 225 ruskih ili nebrojeno sirijskih tako je i 5 minuta turskog aviona u sirijskom prostoru manje od 17 sekundi ruskog u turskom vazdusnom prostoru. Nazalost u svijetu imas dvostruke arsine i politike u svemu...Turska 3 dana naoruzava i obucava isis a jedan dan se bori protiv njih, naravno ova tri dana nigdje ne spominju a onaj jedan na sva zvona razglase, amerikanci to znaju sve al cute jer prodaju turcima svoje oruzje koje ovi salju isilu u zamjenu za naftu i tako u krug.

12 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-

 To znaci kad netko ne zna citati izmedju redova pa podlijeze propagandi (ne mislim sad na tebe).

 

Ajmo od podnaslova:

 

"Rušenje zrakoplova Moskvi je poslužilo kao odličan izgovor za postavljanje protuzračnih raketnih sustava na koje nijedna zemlja nema dobar odgovor"

 

S400 ne trazi odgovor. S400 je odgovor. To je obrambeni protuzracni sustav i nije namjenjen napadu. Ni jedna zemlja na njega nema odgovor? A zasto bi neka zemlja uopce odgovarala na obrambeni sistem postavljen u drugoj zemlji?

Zeznuto je jedino sto kad S400 postavis na granicu onda pokrivas i 400km tudjeg zracnog prostora. Da li ce rusi sa s400 obarati turske avione u turskom zracnom prostoru? Sigurno nece ako Turska ne ponovi ovakvu svinjariju.

Ako ponovi onda smo svi najebali.

15 godina
odjavljen
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Ono gore nije teorija zavjere; postoji bitna razlika: ispipavanje prostora i granica dokle se može ići je legitimna teorija. Nigdje ne piše da je Rus sam pogodio svoj avion i sl. budalaštine kakve znamo čitati o nekim drugim vojskama, nego da su svjesno riskirali ispipavajući turske granice (reakcije) kako bi dobili podlogu za daljnja djelovanja. Važna je stvar da Rusi djeluju protiv grupe Sirijskih Turkmena, što je gotovo pa ratovanje protiv Turske, etnički i politički gotovo ista stvar. Ruske provokacije na granici i na području Sirijskih Turkmena nisu teorija zavjere, nego stvarno stanje, a rizik da Turci odgovore rušenjem aviona, vjerojatno je bio svjesno prihvaćen, ali nužan da bi Putin znao što može i koliko u narednim djelovanjima.

Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Ono gore nije teorija zavjere; postoji bitna razlika: ispipavanje prostora i granica dokle se može ići je legitimna teorija. Nigdje ne piše da je Rus sam pogodio svoj avion i sl. budalaštine kakve znamo čitati o nekim drugim vojskama, nego da su svjesno riskirali ispipavajući turske granice (reakcije) kako bi dobili podlogu za daljnja djelovanja. Važna je stvar da Rusi djeluju protiv grupe Sirijskih Turkmena, što je gotovo pa ratovanje protiv Turske, etnički i politički gotovo ista stvar. Ruske provokacije na granici i na području Sirijskih Turkmena nisu teorija zavjere, nego stvarno stanje, a rizik da Turci odgovore rušenjem aviona, vjerojatno je bio svjesno prihvaćen, ali nužan da bi Putin znao što može i koliko u narednim djelovanjima.

 

Gledaj,

Necu se previse osvrtati na teroije, jer ako se krene u tom smjeru i raspravu pustimo dovoljno dugo, doci se se sigurno do ljudi-gustera.

 

Zbog same konfiguracije terena ali i tursko-sirijske granice na tom dijelu, nemoguce je ne letjeti blizu granice. Ako uzmemo u obzir i prilicno jak juzni vjetar koji na tom podrucju poznat, navigacijske greske od kilometra nisu nemoguce.

No ako sagledas politicku situaciju na kojoj inzistiras, nazivno Rusija i Turska su na istoj strani. Dakle incident od 17 sekundi niposto ne bi trebao biti povod za rusenje aviona. Ruski avion nije dosao iznenadno, niti ga je bilo nemoguce identificirati niti je predstavljao opasnost po Tursku.

Turska ocito sjedi na dvije stolice. Na jednoj strani se zalazu za unistenje terorista i ISIL-a, a sa druge strane ne propustaju priliku bombardirati Kurde, jedine kopnene oruzane snage koje imaju koliko toliko uspjeha protiv islamske drzave.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-

Rusija i Turska su sve, samo ne na istoj strani. Možeš li deklarirati što je to što vezuje Rusiju i Tursku? Rusi podupiru Kurde, Turci ih gaze, Rusi podupiru Assada, Turci ga žele srušiti, Rusi tuku ISIL (i ostale), Turci ne, Rusi tuku Turkmene, Turci, logično, ne, Turci kupuju naftu od ISIL-a, Rusi ne. Zaista ne vidim poveznicu.

15 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Rusija i Turska su sve, samo ne na istoj strani. Možeš li deklarirati što je to što vezuje Rusiju i Tursku? Rusi podupiru Kurde, Turci ih gaze, Rusi podupiru Assada, Turci ga žele srušiti, Rusi tuku ISIL (i ostale), Turci ne, Rusi tuku Turkmene, Turci, logično, ne, Turci kupuju naftu od ISIL-a, Rusi ne. Zaista ne vidim poveznicu.

I onda im Turci sruše avionček.

Eto, sve si reka. 

Battlelog: MUDO_HR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Ima li NATO u svom statutu da ako netko izvodi pizdarije i kur@i se bez veze, pa ga Rusi razguze, ne vrijedi ona klauzula da ga svi moramo braniti?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Rusija i Turska su sve, samo ne na istoj strani. Možeš li deklarirati što je to što vezuje Rusiju i Tursku? Rusi podupiru Kurde, Turci ih gaze, Rusi podupiru Assada, Turci ga žele srušiti, Rusi tuku ISIL (i ostale), Turci ne, Rusi tuku Turkmene, Turci, logično, ne, Turci kupuju naftu od ISIL-a, Rusi ne. Zaista ne vidim poveznicu.

 da bi reč rekel, a kamoli slovo dodal...

 

i što sad biva za nas Rvate kao članove NATOja? (imali su urološke probleme '91, a gle čuda najjače oružje kojim se dr.FT junačio na Jarunu u intermezzu između Bljeska i Oluje je bio S-300 ?!?)

 

predlažem da u skladu s novim realno-političkim vjetrovima, a sukladno našim euro-atlanskim (nitko neće stati između nas i Kanađana) usmjerenjem, konačno "Kraš" već jednom makne onu ljigavo-patetičnu Ivekovićevu mazariju N.Š.Z-og koji postade Sigetski, s isukanom sabljom, i stave izvrsnog predstavnika naših vjekovnih saveznika - Sulju Veličanstvenog kako razvlači burek....

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 14:50 (Stric_Jura).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
amater_2 kaže...
Tonči kaže...

Rusija i Turska su sve, samo ne na istoj strani. Možeš li deklarirati što je to što vezuje Rusiju i Tursku? Rusi podupiru Kurde, Turci ih gaze, Rusi podupiru Assada, Turci ga žele srušiti, Rusi tuku ISIL (i ostale), Turci ne, Rusi tuku Turkmene, Turci, logično, ne, Turci kupuju naftu od ISIL-a, Rusi ne. Zaista ne vidim poveznicu.

I onda im Turci sruše avionček.

Eto, sve si reka. 

 Možemo čak i zanemariti ovo s naftom, to je manje bitno jer je to biznis kao što je biznis i ruska izgradnja elektrana u Turskoj, što Rusi neće zaustaviti. Toliko o velikoj mržnji Rusa i Turaka... igrokaz za budale. Biznis je biznis, a rat je biznis.

Visak kaže...
Ima li NATO u svom statutu da ako netko izvodi pizdarije i kur@i se bez veze, pa ga Rusi razguze, ne vrijedi ona klauzula da ga svi moramo braniti?

 To važi samo kad je netko napadnut. Rusi nisu napali Tursku, nego Turci Ruse pa ovo ne važi. Turska bi trebala obrazložiti da je napadnuta i zatražiti aktiviranje članka 5 Washingtonskog sporazuma (Ameri su to napravili 9/11). Ovo nije takva situacija, ali da sad Rusi zaspu bombama Tursku, bila bi. Opet, mi smo impotentna sila da bi uopće bili pozvani u takav sukob; vjerojatno bismo bili logistika, prije nego aktivna ratna sila.

15 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Stric_Jura kaže...
* * *

da bi reč rekel, a kamoli slovo dodal...

 

i što sad biva za nas Rvate kao članove NATOja? (imali su urološke probleme '91, a gle čuda najjače oružje kojim se dr.FT junačio na Jarunu u intermezzu između Bljeska i Oluje je bio S-300 ?!?)

 

predlažem da u skladu s novim realno-političkim vjetrovima, a sukladno našim euro-atlanskim (nitko neće stati između nas i Kanađana) usmjerenjem, konačno "Kraš" već jednom makne onu ljigavo-patetičnu Ivekovićevu mazariju N.Š.Z-og koji postade Sigetski, s isukanom sabljom, i stave izvrsnog predstavnika naših vjekovnih saveznika - Sulju Veličanstvenog kako razvlači burek....

 

Zna li netko ovaj jezik da mi prevede ovo na engleski ili hrvatski :D :D :D

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
@Tonči
A ti misliš da će Putin preko ovoga šutke prijeći?
Našla su se dva ovna na brvnu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Rusija i Turska su sve, samo ne na istoj strani. Možeš li deklarirati što je to što vezuje Rusiju i Tursku? Rusi podupiru Kurde, Turci ih gaze, Rusi podupiru Assada, Turci ga žele srušiti, Rusi tuku ISIL (i ostale), Turci ne, Rusi tuku Turkmene, Turci, logično, ne, Turci kupuju naftu od ISIL-a, Rusi ne. Zaista ne vidim poveznicu.

 Zar nisu svi tamo zbog borbe protiv zajednickog neprijatelja? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Visak kaže...
@Tonči
A ti misliš da će Putin preko ovoga šutke prijeći?
Našla su se dva ovna na brvnu.

 Misliš da će Putin ratovati s Turcima? Samo Turska je 10. vojna sila svijeta s ogromnim pustinjskim teritorijem? NATO bi u takvom ratu morao stati iza Turske. Misliš da se NATO zemljama ratuje s Rusima? Nema šanse.

BlueMax kaže...

 Zar nisu svi tamo zbog borbe protiv zajednickog neprijatelja? 

Aha, sade cvijeće skupa i pjevaju na livadi obasjanoj suncem. 

12 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

 To važi samo kad je netko napadnut. Rusi nisu napali Tursku, nego Turci Ruse pa ovo ne važi. Turska bi trebala obrazložiti da je napadnuta i zatražiti aktiviranje članka 5 Washingtonskog sporazuma (Ameri su to napravili 9/11). Ovo nije takva situacija, ali da sad Rusi zaspu bombama Tursku, bila bi. Opet, mi smo impotentna sila da bi uopće bili pozvani u takav sukob; vjerojatno bismo bili logistika, prije nego aktivna ratna sila.

 Da Rusi sad zaspu bombama Tursku, Turska bi od strane NATO saveza bila proglasena neprijateljem. Privjesci u NATO-u nisu tu kako bi bili dio zajednicke obrambene strategije nego kao topovsko meso i strateski polozaji. NATO su USA, GB, Francuska, Italija, Njemacka, Nizozemska i Kanada. Sve ostalo su privjesci i NATO bi se mozda zabrinuo zbog Spanjolske, Norveske i Portugala. Ostali su apsolutno nebitni. 

12 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

 Misliš da će Putin ratovati s Turcima? Samo Turska je 10. vojna sila svijeta s ogromnim pustinjskim teritorijem? NATO bi u takvom ratu morao stati iza Turske. Misliš da se NATO zemljama ratuje s Rusima? Nema šanse.

 Ovo boldano nema sanse. Pricamo o amerikancima i englezima za koje postoje oni sami a sve drugo je nebitno. Otvoreni rat Rusije i Turske doveo bi do odricanja Turske i njenog strateskog polozaja od strane NATO-a jer je potencijalna steta puno veca od koristi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 15:24 (BlueMax).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice