Skupi HDMI kabeli – beskorisni

poruka: 110
|
čitano: 38.898
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skupi HDMI kabeli – beskorisni".
16 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
BlueMax kaže...

Pa to je otprilike tvoja retorika.

 

Pristajes li na test? Ne? Onda nemoj pljuvati :)

(Ako pristajes, kupi ga pa mozemo kod mene isprobati)

Kakva moja retorika? O čem ti sad laprdaš?

Meni su stvari sa kablovima poprilično jasne. Ne moram testirati Denonov LAN kabel da bih znao, što, da se njime prenosi digitalni signal, i da ima jedan metar. Samo sam jednu osobu upoznao koja je tako loše skrimpala LAN kabel od metra da nije mogao više od deset megabita prenijeti... :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
13 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
kratos091 kaže...

Kupon? I za koliko ti je dana došao?

6% OFF, dođe za 15 dana...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
David87 kaže...

Nisam siguran da li postoji 10m, ali ja imam ovaj od 5m: http://www.everbuying.com/product110497.html i super je!

Ovaj je v1.4 http://www.everbuying.com/product110491.html ali neznam koja je razlika izmeđi 1.3 i 1.4, ja sam uzeo skuplji {#}

50kn za tih 5 metri je bagatela! Još staviš kupon od 6% i košta oko 45kn {#}

Well... Nisu baš pouzdani.

 

http://www.mywot.com/en/scorecard/everbuying.com

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
BlueMax kaže...
Father_Dougal kaže...

Tragično je kaj je to običan LAN kabel. I da, toliko košta.
Audiofilska reakcija koju sam dobio kad sam popljuval kabel je bila "jesi isprobao? ako nisi, nemoj pljuvati jer nemaš pojma..." :) :) :) 

Pa to je otprilike tvoja retorika.

 

Pristajes li na test? Ne? Onda nemoj pljuvati :)

(Ako pristajes, kupi ga pa mozemo kod mene isprobati)

 zna se kaj je lan kabel i koje su njegove i mogućnosti i brzine odnosno čemu služe kategorije lan kablova i ono kaj je Father_Dougal rekao, nemreš ga tak loše skrimpat da neće radit (možeš al onda skrimpaj tri komada i na jednom ćeš sigurno imat gigu)

kod mene normalno radi.....
13 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
Sum_of_all_fears kaže...
David87 kaže...

Nisam siguran da li postoji 10m, ali ja imam ovaj od 5m: http://www.everbuying.com/product110497.html i super je!

Ovaj je v1.4 http://www.everbuying.com/product110491.html ali neznam koja je razlika izmeđi 1.3 i 1.4, ja sam uzeo skuplji {#}

50kn za tih 5 metri je bagatela! Još staviš kupon od 6% i košta oko 45kn {#}

Well... Nisu baš pouzdani.

 

http://www.mywot.com/en/scorecard/everbuying.com

nije pouzdan kabel il dućan? Od njih sam naručio bar 15 puta do sad i došlo je između 2-3 tjedna, a kabel mi radi odlično...

12 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
Father_Dougal kaže...
BlueMax kaže...

Pa to je otprilike tvoja retorika.

 

Pristajes li na test? Ne? Onda nemoj pljuvati :)

(Ako pristajes, kupi ga pa mozemo kod mene isprobati)

Kakva moja retorika? O čem ti sad laprdaš?

Meni su stvari sa kablovima poprilično jasne. Ne moram testirati Denonov LAN kabel da bih znao, što, da se njime prenosi digitalni signal, i da ima jedan metar. Samo sam jednu osobu upoznao koja je tako loše skrimpala LAN kabel od metra da nije mogao više od deset megabita prenijeti... :)

O cemu laprdam?

Ranije u ovoj temi su neki ljudi izjavili kako su razlike medju zvucnickim kablovima u nekim slucajevima cujne a ti si na to napisao kako organiziras ABX testove i bez njih su sve audiofilska laprdanja.

Za audioholics.com si napisao: "jesu li dozvoljena i osobna mišljenja bez da se prezentiraju rezultati testa koji ga potkrepljuju? :)"

 

Pa eto, ja sad ovu tvoju tvrdnju kako je Denon LAN kabel po rezultatima identican bilo kojem drugom normalno skrimpanom LAN kabelu ne uzimam za ozbiljno dok mi osobnim rezultatima testova to ne dokazes (nebitno da li ja imam isto misljenje). Zasto mislis da ti imas pravo iznosti nedokazana misljenja dok drugi to nemaju?

 

Odgovorno tvrdim da sam promjenom zvucnickih kablova dobio na kvaliteti zvuka. Ne vjerujem da bi kupovinom kabela od 100$/m metru dobio ista naspram ovih 20$/m ali u odnosu na one od 5kn/m dobio sam puno.

 

 

12 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
cekpi kaže...
BlueMax kaže...

 zna se kaj je lan kabel i koje su njegove i mogućnosti i brzine odnosno čemu služe kategorije lan kablova i ono kaj je Father_Dougal rekao, nemreš ga tak loše skrimpat da neće radit (možeš al onda skrimpaj tri komada i na jednom ćeš sigurno imat gigu)

Znam to i ja ali hocu da mi dokaze konkretno na ovom kabelu. Kad on vec za svacije izjave trazi osobna testiranja i dokaze, u ovom slucaju i ja inzistiram na tome.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
BlueMax kaže...
cekpi kaže...

 zna se kaj je lan kabel i koje su njegove i mogućnosti i brzine odnosno čemu služe kategorije lan kablova i ono kaj je Father_Dougal rekao, nemreš ga tak loše skrimpat da neće radit (možeš al onda skrimpaj tri komada i na jednom ćeš sigurno imat gigu)

Znam to i ja ali hocu da mi dokaze konkretno na ovom kabelu. Kad on vec za svacije izjave trazi osobna testiranja i dokaze, u ovom slucaju i ja inzistiram na tome.

 samo malo glupo zvuči kad mu veliš da kupi kabel od 10k dolara i nek onda dokazuje da ne valja

kod mene normalno radi.....
12 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
cekpi kaže...

 samo malo glupo zvuči kad mu veliš da kupi kabel od 10k dolara i nek onda dokazuje da ne valja

Gluplje od toga da ja dolazim na njegova testiranja?

 

Ima polovnog za 500$ :)))

14 godina
neaktivan
offline
Skupi HDMI kabeli – beskorisni

pa da se neki audiofil javi da polovni kabel ne valja {#}

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
cekpi kaže...

pa da se neki audiofil javi da polovni kabel ne valja {#}

 Normalno da ne valja, elektroni su izbusili rupe u kablu, i sad je zvuk pun rupa.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
BlueMax kaže...

O cemu laprdam?

Ranije u ovoj temi su neki ljudi izjavili kako su razlike medju zvucnickim kablovima u nekim slucajevima cujne a ti si na to napisao kako organiziras ABX testove i bez njih su sve audiofilska laprdanja.

Za audioholics.com si napisao: "jesu li dozvoljena i osobna mišljenja bez da se prezentiraju rezultati testa koji ga potkrepljuju? :)"

 

Pa eto, ja sad ovu tvoju tvrdnju kako je Denon LAN kabel po rezultatima identican bilo kojem drugom normalno skrimpanom LAN kabelu ne uzimam za ozbiljno dok mi osobnim rezultatima testova to ne dokazes (nebitno da li ja imam isto misljenje). Zasto mislis da ti imas pravo iznosti nedokazana misljenja dok drugi to nemaju?

 

Odgovorno tvrdim da sam promjenom zvucnickih kablova dobio na kvaliteti zvuka. Ne vjerujem da bi kupovinom kabela od 100$/m metru dobio ista naspram ovih 20$/m ali u odnosu na one od 5kn/m dobio sam puno.

 

 

Pitam to zbog toga jer mi nije poznat forum, a ne želim učestvovati na forumu na kojem može doći bilo tko i reći da je kabel A bolji od kabela B, a bez da priloži nekakve rezultate ABX testa koji bi to potvrdio. ABX test se ne radi da se potvrdi da razlike nema (to je nonsens!) nego se radi kad postoji sumnja da postoji razlika, pa se onda dvostruko slijepim načinom ta razlika ide utvrđivati. Recimo, tebi bih preporučio jedan ABX test zvučničkih kablova. Ne znam koji si imao prije i u kojem stanju su mu bili konektori, no znaš, nadam se, da ih svako malo moraš očistiti od bilo kakve korozije...? A s druge strane, nije da nisu rađeni ABX testovi zvučničkih (i interkonekt) kablova, od strane omanje gomile ljudi, sa već znanim rezultatima... malo posurfaj po netu, nađi, a vjerujem da rezultata ima i na tvom forumu.


Po audiofilskoj  logici, audio koji se trenutno prenosi od mog računala do WDTVa (nekomprimirano, naravno) bi bio, što točno, primjenom puno skupljeg kabla...? Bolji? Puniji? Što znači puniji, sa više basa? Prozračniji? Što je to, više srednjih i visokih? Otkad to kabel može raditi ekvilizaciju nad digitalnim signalom?


O dotičnom Denon kablu je bila rasprava na HA, također je bio link na sajt čovjeka koji ga je kupio i raskupusao - IIRC, standardni LAN, nije čak niti križani. No eto, ne sjećam se točno cijelog threada, jer sam ga samo preletio, a i bilo je to prije nekoliko godina. Uglavnom, nonsens. Pogotovo ako se uzme priroda signala koji putuje kroz taj kabel... :)

 

I naravno, svaka roba ima svojeg kupca. Meni ne pada na pamet za LAN kabel plaćati 500$, pa sve i da sam pijani milijarder, neka granica vrijeđanja inteligencije ipak postoji.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
cekpi kaže...

pa da se neki audiofil javi da polovni kabel ne valja {#}

Pa naravno da ne valja. Vidim tamo da se cetiri polovna prodaju po 400$.

Zamisli sa 10 000$ na 400$ {#}

 

 

A ovaj jedan sto je "refubrished", tu bi pricu voli cuti, kako je do toga doslo. Obozavam dobru komediju.

16 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
BlueMax kaže...

A ovaj jedan sto je "refubrished", tu bi pricu voli cuti, kako je do toga doslo. Obozavam dobru komediju.

Pukla "capica" na konektoru pa ga je prekrimpao. {#}

Audiofili su ipak posebna sorta, posebno kad su digitalije u pitanju. {#}

15 godina
protjeran
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni

i da i ne,

CD je digitalni medij, ali za njegovo citanje se koristi analogna tehnologija (laser i odbijanje zrake od medija) koja radi samog medija nije precizna,

zato svaki CD ima dodatne bitove za kontrolu,

kad bi dolazilo do interpolacije podataka na izlazu onda ni jedan data CD nebi radio, tj. javljao bi CRC gresku

mozda u audio modu to tako radi jer je nebitno, ali za data mod nije sigurno tako

 

ionako svako pojacalo oboji muziku na svoj nacin, neki doda malo topline, neki visokih tonova,

slicno kao kod LCD-ova, svaki izgleda drugacije, a opet moraju biti isti na kraju

8 godina
neaktivan
offline
Skupi HDMI kabeli – beskorisni

Prema mom iskustvu; "skuplje je bolje" - jer uvijek kad kupim jeftino, ili se pokvari ili ja pokvarim :D
hahaha, ovako vise cijenim i pazim
Ali najbolji mi HDMI kabel ipak pozlaćeni

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 13:06 (Kikach10).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
kizo2703 kaže...
Lazarus Long kaže...
Lazarus ovo Lazarus ono...

  O kablovima i ostala fizikalna desavanja unutar kablova sam napisao vrlo opsirnu temu u kojoj sam se, pazi cuda, izjasnio da se ne treba pretjerivati sa kupnjom kabela odnosno da se ne kupuju skupi kablovi.

Bitno je samo da su ''pametni dečkići'' ,koji znaju sve o svemu ,automatski SVE kablove ugurali u isti koš!!

Vidi sad njega. Naravno da ne treba gurati sve kablove u isti kos, los kabel ce sa vremenom oksidirati, negdi ce mu puknit kontakt i slicno, ali ne treba ni uzimat tip HDMI kabel koji kosta 100€/m ili "audiofilski" power kabel koji kosta 500€/metru.

 

Sto se pozlacenih konektora tice, naravno da preporucljivi jer zlatni coating ne oksidira i omogucava dobar kontakt.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2015 13:28 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
tnakir kaže...

Vidi sad njega. Naravno da ne treba gurati sve kablove u isti kos, los kabel ce sa vremenom oksidirati, negdi ce mu puknit kontakt i slicno, ali ne treba ni uzimat tip HDMI kabel koji kosta 100€/m ili "audiofilski" power kabel koji kosta 500€/metru.

 Komentiraš post od 9. 6. 2012.?!

 

Očito nemaš pametnijeg posla.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
11 godina
online
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
kizo2703 kaže...
tnakir kaže...

Vidi sad njega. Naravno da ne treba gurati sve kablove u isti kos, los kabel ce sa vremenom oksidirati, negdi ce mu puknit kontakt i slicno, ali ne treba ni uzimat tip HDMI kabel koji kosta 100€/m ili "audiofilski" power kabel koji kosta 500€/metru.

 Komentiraš post od 9. 6. 2012.?!

 

Očito nemaš pametnijeg posla.

 nategn.. ups, navukao ga je Kikach10  

15 godina
offline
Re: Skupi HDMI kabeli – beskorisni
kizo2703 kaže...
tnakir kaže...

Vidi sad njega. Naravno da ne treba gurati sve kablove u isti kos, los kabel ce sa vremenom oksidirati, negdi ce mu puknit kontakt i slicno, ali ne treba ni uzimat tip HDMI kabel koji kosta 100€/m ili "audiofilski" power kabel koji kosta 500€/metru.

 Komentiraš post od 9. 6. 2012.?!

 

Očito nemaš pametnijeg posla.

 Da ti budem iskren i je mi bilo dosadno. Tek san posli vidija kad si ga postao ali mi se nije dalo brisat.

Rvat katolik!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice