Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"

poruka: 106
|
čitano: 10.408
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"".
6 godina
protjeran
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
Byron kaže...

Mene ovo podsječa na probleme s elektrolitskim kondenzatorima s počatka 90-tih pa do 2010...  Smanjili su ih i još dodali previše vode... radni vijek im se sa 7 do 10 godina smanjio na 6 mjeseci do dvije tri godine. Prvo se to pojavilo među rezervnim dijelovima, serviseri ih prestali kupovati,  a onda i u uređajima proizvedinim u par miliona komada! Testni primjerci su napravljeni s kvalitetnim komponentama, a onda je pred proizvodnju netko u proizvodnji dobio zadatak od uprave da nađe lokalno dobavljače i da to bude jeftinije, dakle taj netko nije imao niti znanja niti vremena za testiranje tih komponenti , samo su specifikacije na papiru trebale biti iste... Nakon propalih firmi ili velikih povrata robe / popravaka na milione komada naučilo se da neke komponente treba duže testirati i ne mijenjati u zadnji čas, dakle pričam o detaljnim laboratorijskim testovima i analizama od strane proizvođača proizvoda a ne proizvođača komponente. Jer ti kao proizvođač proizvoda biraš proizvođača komponente i stojiš iza tog izbora garancijom na proizvod...

 Pohlepa. I ništa drugo. Netko će napisati - odgovornost prema dioničarima da se zaradi što više. Ali to ni je ništa drugo nego pohlepa na uštrb kvalitete.

6 godina
protjeran
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
Feudalac kaže...
Ti stvarno misliš napisati poruku s premisom da je Apple naručio cca 100 milina komada baterija i da ih nije testirao na sve zamislive načine?

Idemo se praviti da si bio tiho

Mogu ih testirati na 100 načina. Život će ponuditi 101 način. A napuhavanje nakon brzog punjenja nije nešto što je nezamislivo, pogotovo kada je to jedan od glavnih fičra mobitela.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"

Nažalost što se društva tiče imaš pravo i to što govoriš je nažalost istina ne samo što se tiče mobitela nego općenito s elektronikom.Nadu bih izbacio iz ove priče.U stvarnosti sam takav,da ako za nešto pljucnem novac ;to i nešto i očekujem da mi besprijekorno radi.Ipak nemaš svaki dan ni ovih 1000kn a o većoj svoti ne želim ni pričati.Nitko neće reći ni da jeftiniji mobitel neće raditi,samo manje žališ manju svotu novca i prije izgubiš podršku.Poanta i jeste u tome što proizvođači sve više i više izbacuju upravo tu famoznu podršku za sve starije stvari radilo to tebi ili ne.Realno koliko Aple traži za iPhone 8,a Samsung za s8? (čitaj nebih dao 400kn za oboje)

Svaka akcija ima svoju reakciju.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
ridealong kaže...
....

 Pohlepa. I ništa drugo. Netko će napisati - odgovornost prema dioničarima da se zaradi što više. Ali to ni je ništa drugo nego pohlepa na uštrb kvalitete.

 I bit ce sve gore jer mogu. Kupci puse sve i nalaze opravdanje. Sve dok kupci ne kazu fuck you i kupe drugi mobitel tako ce biti. Sve losiji i sve skuplji mobiteli.... Kada pocne padati prodaja neke stvari ce morati mijenajti. Za sada ne moraju i imas to sto imas. sve skuplji mobitel za koji ti treba sve vise adaptera pa ti ionako skup mobitel u stvari dodje jos skuplji. Niakd mi nece biti jasno da se niko ne buni na doplate. Imas brzo i bezicno punjenje barem se tako reklamira samo moras doplatiti. Tom logikom moj mob i ima i endoskop i mikroskop i tester za auto i sve one dodatke koji se mogu dokupiti.....

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
Torent kaže...

 I bit ce sve gore jer mogu. Kupci puse sve i nalaze opravdanje. Sve dok kupci ne kazu fuck you i kupe drugi mobitel tako ce biti. Sve losiji i sve skuplji mobiteli.... Kada pocne padati prodaja neke stvari ce morati mijenajti. Za sada ne moraju i imas to sto imas. sve skuplji mobitel za koji ti treba sve vise adaptera pa ti ionako skup mobitel u stvari dodje jos skuplji. Niakd mi nece biti jasno da se niko ne buni na doplate. Imas brzo i bezicno punjenje barem se tako reklamira samo moras doplatiti. Tom logikom moj mob i ima i endoskop i mikroskop i tester za auto i sve one dodatke koji se mogu dokupiti.....

 Istina, meni je bilo totalno debilno što s mobitelom nisam dobio QC2.0 punjač a mob ga podržava. I ni u jednom trenu nisam rekao da je to ok.

Ako im se već ne da stavljati normalne punjače, neka ne stavljaju nikakve pa ću si ih sam kupovati kad i ako zatrebaju. A ne ovako da doma imam odlagalište elektroničkog otpada jer s mobitelom od hiljadu eura dobijem smeće koje nikad neću koristiti.

 

A tko zna, možda se ovo s baterijama i događa jer prosječno nisu dovoljno kvalitetne da izdrže brzo punjenje. Pa zato i ne dolazi brzi punjač jer bi bilo previše ovakvih slučajeva.  Nikad ne znaš s Appleom koju igru igra 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"

Meni licno bi smetalo da se neka funcija reklamira a ne radi out the box. Onda je nema. O cijeni necu ni pricati jer je suluda a jos ludje da ti naplate punjac. P akoliko je ksuplji pinjac koji podrzava QC od ovog obicnog? I kupci kazu ok ipak je to za bogate.... Ja to nikad necu razumjeti. MOzda je do mene....

 

Kao sto rekoh onda svaki andorid ima sv emoguce funkcije i dodatke sa ebaya i alixpresa. Samo trebas dokupiti....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"

Žalosna istina jeste da se precjenjuje...jel vrijedi? Naravni da ne vrijedi.Proizvođači napucavaju cijenu dokle god vide da ljudi puše.I napucavat će i dalje.A jel dobivaš kvalitet za te novce? Isto ne dobivaš.Crkavanje prije reda i ovakvi problemi s baterijom.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 8:41 (Igor150).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"

Pazi nema ja problem sa par baterija na puno miliona komada. Bitan je servis i kako se problem rjesava. Zato nikad necu kupiti telefon koji nema servis u okolini.

Ali ja ni u ludilu ne bi kupio mobitel za koji trebaju ovoliki adapteri....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
Torent kaže...

Meni licno bi smetalo da se neka funcija reklamira a ne radi out the box. Onda je nema. O cijeni necu ni pricati jer je suluda a jos ludje da ti naplate punjac. P akoliko je ksuplji pinjac koji podrzava QC od ovog obicnog? I kupci kazu ok ipak je to za bogate.... Ja to nikad necu razumjeti. MOzda je do mene....

 

Kao sto rekoh onda svaki andorid ima sv emoguce funkcije i dodatke sa ebaya i alixpresa. Samo trebas dokupiti....

 Mene ispalo 12 dolara za dual port punjač pa nije strašni bed. Još mi dobro došlo da ne moram dva odvojena imati.

Ali koliko vidim, kod Applea je to 49 $ za punjač i još 29 za njihov ekstra spešl kabel hahaha debili... A sam mob skoro 1000 

8 godina
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
Apple podržava USB PD tako da možeš prikačiti bilo kakav punjač koji na sebi ima stari usb port a to su svi.
Također umjesto ovog super brzog od skoro 30 w, možeš uzeti punjač za iPad koji na kraju krajeva puni gotovo jednakom brzinom iako ima 12 W. Košta 19 USD čini mi se, a kod nas oko 200 kunica
Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
BabyDriver420 kaže...

 ajde mirko gubi se iz tema koje su vezane za apple i iphone, šta koji k samo trolaš, više mi se sere kad te vidim u nekoj apple temi. Ako nemas apple proizvod i nemislis imati, nemoj ni otvarati clanak

Ne da mi se sad odmah te prijavljivati, ali ajde za početak malo odrasti, nauči što su rečenice i kako se koriste, možda malo gramatike i pravopisanja pa se onda javi. Hvala.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
Feudalac kaže...
Apple podržava USB PD tako da možeš prikačiti bilo kakav punjač koji na sebi ima stari usb port a to su svi.
Također umjesto ovog super brzog od skoro 30 w, možeš uzeti punjač za iPad koji na kraju krajeva puni gotovo jednakom brzinom iako ima 12 W. Košta 19 USD čini mi se, a kod nas oko 200 kunica

Ne treba li za USB-PD USB-C kabel? Ili USB3? Ili koji već vrag, više uopće ne kužim USB priču zadnjih godina.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
BabyDriver420 kaže...
....

 ajde mirko gubi se iz tema koje su vezane za apple i iphone, šta koji k samo trolaš, više mi se sere kad te vidim u nekoj apple temi. Ako nemas apple proizvod i nemislis imati, nemoj ni otvarati clanak

 WOW WOW: Decko polako.... Po tebi o sirenju svemira ne smije niko pricati ako nije bio u svemiru ili nije doktor astrofizike? O f1 ne smije pricati niko ko ne vozi f1 ili nije vlasnik tima? De olabavi malo srce ce te izdati..... Mlad si... Trebas nekad nesto i povaliti u buducnosti....

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
Torent kaže...
BabyDriver420 kaže...
....

 ajde mirko gubi se iz tema koje su vezane za apple i iphone, šta koji k samo trolaš, više mi se sere kad te vidim u nekoj apple temi. Ako nemas apple proizvod i nemislis imati, nemoj ni otvarati clanak

 WOW WOW: Decko polako.... Po tebi o sirenju svemira ne smije niko pricati ako nije bio u svemiru ili nije doktor astrofizike? O f1 ne smije pricati niko ko ne vozi f1 ili nije vlasnik tima? De olabavi malo srce ce te izdati..... Mlad si... Trebas nekad nesto i povaliti u buducnosti....

Uopće nije problem pričati o F1 na ovom forumu, ali je "na kojem stupnju znanja/informiranosti", jer je jedno pričati što bi netko volio da Joža iz Donje Špičkovine pobjedi jednu utrku, ili što je Hamilton jebavao prošli tjedan ili Raikkonen koliko je votke strusio prošli vikend, evidentno razlika je očita! 

Isto tako, jedno je trolati kao upravo ti, kada ti je svaki drugi post u Apple temi u stilu; "android je bolji, ljepši, pametniji, intinuitivniji, ...", a u svezi teme nisi bleknuo niti jedno malo a! 

Kazati da "je moj/tvoj osobni stav da je dizajn, boja kućišta, preference OS Android, nešto u tom stilu je prihvatljiva u odnosu na stav sam po sebi uz neki konkretan argument slika možda recimo, ali blesaviti se sa curved display detaljem, kako je to WOOOUOOOOW, je over too much od svakoga, posebice tebe, pa ti u najboljoj maniri kažem, nisi mjerodavan nekome ukazivati na greške jer ih i sam imaš za dva "Rat i Mit" toma kolega! 

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
BabyDriver420 kaže...
....

 ajde mirko gubi se iz tema koje su vezane za apple i iphone, šta koji k samo trolaš, više mi se sere kad te vidim u nekoj apple temi. Ako nemas apple proizvod i nemislis imati, nemoj ni otvarati clanak

 

ATJLučko kaže...
.....

Uopće nije problem pričati o F1 na ovom forumu, ali je "na kojem stupnju znanja/informiranosti", jer je jedno pričati što bi netko volio da Joža iz Donje Špičkovine pobjedi jednu utrku, ili što je Hamilton jebavao prošli tjedan ili Raikkonen koliko je votke strusio prošli vikend, evidentno razlika je očita! 

Isto tako, jedno je trolati kao upravo ti, kada ti je svaki drugi post u Apple temi u stilu; "android je bolji, ljepši, pametniji, intinuitivniji, ...", a u svezi teme nisi bleknuo niti jedno malo a! 

Kazati da "je moj/tvoj osobni stav da je dizajn, boja kućišta, preference OS Android, nešto u tom stilu je prihvatljiva u odnosu na stav sam po sebi uz neki konkretan argument slika možda recimo, ali blesaviti se sa curved display detaljem, kako je to WOOOUOOOOW, je over too much od svakoga, posebice tebe, pa ti u najboljoj maniri kažem, nisi mjerodavan nekome ukazivati na greške jer ih i sam imaš za dva "Rat i Mit" toma kolega! 

 Ja ti smetam ali ako se neko ovako enkome obraca to je potpuno ok jer je puno argumenata? To samo pokazuje i tvoj i njegov nivo kulture i argumentovane rasprave na forumu... On prostaciu a ti ga podrzavas jer nemas nista protiv i vas dvojica ste moralne vertikale ovdje i govorite kako se treba poansati i pricati? Najvaznije je biti principijalan.....Ako voli apple moze sta hoce i kako hoce....

 

Ti pises na android temema eto konkretno u temi o galaxy s8 pa ti niko nije rekao da ne smijes jer nemas s8 niti bilo sta slicno a da ti je rekao ja bi prvi stao u odbranu tvog prava da pricas.... Al nismo svi isto vaspitani.... 

 

Koliko nisko mozete pasti u svom slijepom fanbojizmu.... Uvijek mislim da si dotakao dno ali me uvijek iznenadis....

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 14:10 (Torent).
 
3 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više iPhonea 8 Plus "napuhnuto"
Trolent,najjaci si
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice