Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno prod

poruka: 75
|
čitano: 9.050
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno prod".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno

Možda imaš jako puno sreće. Koristim 6 operativnih sustava na svakodnevnoj bazi na rasponu od 3 laptopa, 5 stolnih mašina i oko 20 servera solo i u klasteru. To uključuje Windows, Linux, Unix, macOS, Android, ChromeOS i otprilike 3-4 verzije svakog od tih. Generalno, problema općeg tipa imam s Windowsima, a zatim ponešto s Linuxima isključivo na desktopima. Windowsi ih ponekad imaju na serverima (mora čovjek obožavati Win DFS, AD i sl. toliko da ih instantno zamijeni...).

 

Jebiga. Situacija je takva kakva jest. Mac ima prednost zbog malog broja hardverskih komponenti i jer nema potrebu za generičkim driverima i podržavanjem svega. Unixi i Linuxi na serverima rade dobro jer su to stabilna okruženja i open source softver često ima solidne proizvode u LTS obliku, a na desktopima ima slične probleme kao lošiji Windows, jer je broj uređaja ogroman. Windowsi, s druge strane, solidno hendlaju hrpu toga, ali kompleksni su, pretjerano rašireni na hardveru i jednostavno pate i zbog niže kvalitete koda i raznovrsnosti hardvera. macOS se pogoršao kvalitetom zadnjih godina, ali i dalje je uglavnom rock-solid; ruše se appovi ponekad.

prodajem jednu od mašina
16 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
digitall kaže...
Tonči kaže...
Friday kaže...
Tonči kaže...

Izniman uređaj koji jednostavno radi kako treba. Stalno. 

 

Isto kao i moj Dell Inspiron 15-7537

 Uistinu bi me ugodno iznenadilo da postoji Windows laptop koji nekih 5 godina radi bez problema. Moj MacBP iz 2012. godine nikad nije doživio reinstall, već isključivo upgrade, uključujući bete sustava i alata na njemu. Sleep je jedino što koristim osim 1-2 puta godišnje reboot zbog nadogradnje. Nikad nije imao kernel panic (pandan bsodu), nikad se nije srušio, smrznuo, ugasio...

 

To jednostavno nije moguće na Windows mašinama.

potpuna zabluda i ocajnicko opravdavanje neceg potpuno nepravdivog! takve stvari su se pricale u doba xp-a i ranije.. kada je to donekle i bila istina. 

evo ovo moje smece u potpisu radi vec ne znam koliko godina, (4 minimalno) bez ijedne jedine greskice, smrzavanja, usporavanja, rusenja itd. Radi minimalno 13-14 sati svaki dan i koristi se za razvoj na poslu, a i kuci za sve i svasta ukljucujuci igre.. na njemu ima toliko toga instalirano da bi uzeo pistolj i upucao se kada bi morao to sve ponovo instalirati (i pronaci uopce), nema sto nije na njega spajano od periferije, razno raznih drivera, milijarda instalacija i deinstalacija kojecega, nosa se okolo po terenu, ni malo se ne stedi.. i vrti win7 na kojim se instaliraju samo redovne nadogradnje i to je to. dakle radi potpuno jednako kao i prvi dan!

prije toga sam imao jos goru kantu koja je isto tako godinama (danima i nocima) radila bez greskice.

 

kod mene se sigurno dogada nesto paranormalno, jel tako?

 Potpuno jednako kao prvi dan? Ajde ne kaki.

 

12 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Tonči kaže...
Friday kaže...
Tonči kaže...

Izniman uređaj koji jednostavno radi kako treba. Stalno. 

 

Isto kao i moj Dell Inspiron 15-7537

 Uistinu bi me ugodno iznenadilo da postoji Windows laptop koji nekih 5 godina radi bez problema. Moj MacBP iz 2012. godine nikad nije doživio reinstall, već isključivo upgrade, uključujući bete sustava i alata na njemu. Sleep je jedino što koristim osim 1-2 puta godišnje reboot zbog nadogradnje. Nikad nije imao kernel panic (pandan bsodu), nikad se nije srušio, smrznuo, ugasio...

 

To jednostavno nije moguće na Windows mašinama.

 Kao korisnik MacBook Pro-a (2013. model), ne bih se bas slozio. Kupio sam ga jer sam trebao nacin da lagano testiram webove na Safariju/macOS-u opcenito, i vrlo sam zadovoljan laptopom (pogotovo bih izdvojio bateriju i ekran), ali definitivno nije bez svojih musica. Nista precesto, ali mi se u ove dvije godine koristenja znao par puta smrznuti/zblesirati, a pogotovo kod (od)spajanja HDMI kabela radi spajanja na TV. Nisam vec dugo aktivno na Windowsima tako da ne kazem da Windows laptop ne bi imao vise problema u istom razdoblju, ali tvrditi da je macOS savrsen je u najmanju ruku neozbiljno, pogotovo zato sto i sam dobro znas da je nemoguce napisati neki software bez bugova :)

 

Sto se ovog novog modela tice, necu niti komentirati, jao si ga nama ako je to Pro linija.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
16 godina
offline
Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno prod

Novi Mac, niti volim niti mrzim. Jednostavno je preskup da bi ga kupio, a ove stare (2009. i 2010. godište) rashodovao. Ne isplati se. Ovi stari rade dobro. Međutim, nije sve tako bajno. Sa svakom novom nadogradnjom OSX-a ovi stari laptopi pomalo usporavaju. Barem ja to tako subjektivno doživljavam. Ili su jednostavno postali stari i loši, šta ja znam. U svakom slučaju - rade bez problema (aplikacija koja se zna srušit je word, ha-ha), ali ne tako brzo kao prvog dana. Obzirom na cijenu novih macova kupnja se isplati jedino kad ovi koje imam krepaju.

 

Raspolažem i sa Dell XPS M1330. Jako dobar hardver, radi bez kvara već 6 godina. Mijenjao jedino bateriju (na macovima nisam iako su otprilike jednako stari). Cijena dell-a je bila oko 15000kn, skuplji od Air-a cca 3000kn, ali nemam doživljaj da je ikad bio brži s bilo kojim windowsima. Loše je što mu zuje ventilatori (od prvog dana), a baterija je trajala cca 4 sata (Air-u cca 8 sati). Čujem da i novi dellovi iste klase imaju "šuškave" ventilatore. Dakle, i dellovi rade, ali ne tako dobro kao macovi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Tonči kaže...

Možda imaš jako puno sreće. Koristim 6 operativnih sustava na svakodnevnoj bazi na rasponu od 3 laptopa, 5 stolnih mašina i oko 20 servera solo i u klasteru. To uključuje Windows, Linux, Unix, macOS, Android, ChromeOS i otprilike 3-4 verzije svakog od tih. Generalno, problema općeg tipa imam s Windowsima, a zatim ponešto s Linuxima isključivo na desktopima. Windowsi ih ponekad imaju na serverima (mora čovjek obožavati Win DFS, AD i sl. toliko da ih instantno zamijeni...).

 

Jebiga. Situacija je takva kakva jest. Mac ima prednost zbog malog broja hardverskih komponenti i jer nema potrebu za generičkim driverima i podržavanjem svega. Unixi i Linuxi na serverima rade dobro jer su to stabilna okruženja i open source softver često ima solidne proizvode u LTS obliku, a na desktopima ima slične probleme kao lošiji Windows, jer je broj uređaja ogroman. Windowsi, s druge strane, solidno hendlaju hrpu toga, ali kompleksni su, pretjerano rašireni na hardveru i jednostavno pate i zbog niže kvalitete koda i raznovrsnosti hardvera. macOS se pogoršao kvalitetom zadnjih godina, ali i dalje je uglavnom rock-solid; ruše se appovi ponekad.

 ok, recimo da imam jako puno srece, sto automatikom znaci da i svi nasi korisnici imaju jaaaaaako puno srece vec godinama.. znaci stotine racunala u pitanju... problemi koji nastaju su 99% hardverski normalni kvarovi memorije, hdd-a i sl. (neke kante su preko 10 god. stare). i naravno razne pizdarije sto korisnik moze napraviti (tu ima nekih nezamislivih stvari, ali to je za drugu temu)

mogli bi svi skupa odigrati loto, posto smo tako sretni.... sto mislis?

jednostavno stvari nisu ni blizu takvima kako ih opisujes (da macos jednostavno radi, a da sve ostalo jednostavno ne radi, na duze staze..)

spomenuo sam namjerno svoju kantu jer je kostao neku sprdacinu od cijene, oko 3500kn ili tako nesto, znaci ne mora kostati 15000kn da bi lap sa win radio bez greske, to je poanta..

i slazem se u ovom dijelu da mac ima veliku prednost zbog malog broja komponenti, kao i da nije vise kao nekad osjetna razlika macos-win po stabilnosti sustava, aplikacija, izbor aplikacija...

i da, win je pretjerano rasiren po raznom hardveru, ali unatoc tome sve radi iznenadujuce dobro. zaboravimo doba win98, xp.. neki se jos uvijek ravnaju po tome kad je u pitanju stabilnost winsa i macosa

da se razumijemo, svakodnevno sam u kontaktu i sa macos-om i raznim ver. linuxa, nemam nista protiv njih, sa macovima smo imali uglavnom hardverske probleme (hdd i memorija uglavnom), poanta je da win moze i radi bez greske, ako si normalan.

 

shkval kaže...

 

 Potpuno jednako kao prvi dan? Ajde ne kaki.

 

 i sta bi ja sad tebi trebao odgovoriti na tvoju sprdacinu od recenice? da te izvrijedam ili da mi dodes platiti cevape, pivo i burek dok gledas kako mi lap radi? a jebiga, nisam snimio video kako je radio prvog dana tako da nazalost nista od toga...

 

 

 

edit: napomena: win10 ne mogu smisliti u poslovnom okruzenju (kombinacija raznorazne stare/nove periferije, starog/novog softvera) 

sve podesis sve super radi bez greske, dok winsi nakon par dana ne odluce sve ponisiti, promjeniti, zamijeniti drivere... uzas katastrofalni...

za kucnu zajebanciju je ok

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 17:10 (digitall).
16 godina
odjavljen
offline
Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno prod

Znaci macovi rade potpuno jednako do kraja svijeta...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
digitall kaže...
Tonči kaže...

Možda imaš jako puno sreće. Koristim 6 operativnih sustava na svakodnevnoj bazi na rasponu od 3 laptopa, 5 stolnih mašina i oko 20 servera solo i u klasteru. To uključuje Windows, Linux, Unix, macOS, Android, ChromeOS i otprilike 3-4 verzije svakog od tih. Generalno, problema općeg tipa imam s Windowsima, a zatim ponešto s Linuxima isključivo na desktopima. Windowsi ih ponekad imaju na serverima (mora čovjek obožavati Win DFS, AD i sl. toliko da ih instantno zamijeni...).

 

Jebiga. Situacija je takva kakva jest. Mac ima prednost zbog malog broja hardverskih komponenti i jer nema potrebu za generičkim driverima i podržavanjem svega. Unixi i Linuxi na serverima rade dobro jer su to stabilna okruženja i open source softver često ima solidne proizvode u LTS obliku, a na desktopima ima slične probleme kao lošiji Windows, jer je broj uređaja ogroman. Windowsi, s druge strane, solidno hendlaju hrpu toga, ali kompleksni su, pretjerano rašireni na hardveru i jednostavno pate i zbog niže kvalitete koda i raznovrsnosti hardvera. macOS se pogoršao kvalitetom zadnjih godina, ali i dalje je uglavnom rock-solid; ruše se appovi ponekad.

 ok, recimo da imam jako puno srece, sto automatikom znaci da i svi nasi korisnici imaju jaaaaaako puno srece vec godinama.. znaci stotine racunala u pitanju... problemi koji nastaju su 99% hardverski normalni kvarovi memorije, hdd-a i sl. (neke kante su preko 10 god. stare). i naravno razne pizdarije sto korisnik moze napraviti (tu ima nekih nezamislivih stvari, ali to je za drugu temu)

mogli bi svi skupa odigrati loto, posto smo tako sretni.... sto mislis?

jednostavno stvari nisu ni blizu takvima kako ih opisujes (da macos jednostavno radi, a da sve ostalo jednostavno ne radi, na duze staze..)

spomenuo sam namjerno svoju kantu jer je kostao neku sprdacinu od cijene, oko 3500kn ili tako nesto, znaci ne mora kostati 15000kn da bi lap sa win radio bez greske, to je poanta..

i slazem se u ovom dijelu da mac ima veliku prednost zbog malog broja komponenti, kao i da nije vise kao nekad osjetna razlika macos-win po stabilnosti sustava, aplikacija, izbor aplikacija...

i da, win je pretjerano rasiren po raznom hardveru, ali unatoc tome sve radi iznenadujuce dobro. zaboravimo doba win98, xp.. neki se jos uvijek ravnaju po tome kad je u pitanju stabilnost winsa i macosa

da se razumijemo, svakodnevno sam u kontaktu i sa macos-om i raznim ver. linuxa, nemam nista protiv njih, sa macovima smo imali uglavnom hardverske probleme (hdd i memorija uglavnom), poanta je da win moze i radi bez greske, ako si normalan.

 

shkval kaže...

 

 Potpuno jednako kao prvi dan? Ajde ne kaki.

 

 i sta bi ja sad tebi trebao odgovoriti na tvoju sprdacinu od recenice? da te izvrijedam ili da mi dodes platiti cevape, pivo i burek dok gledas kako mi lap radi? a jebiga, nisam snimio video kako je radio prvog dana tako da nazalost nista od toga...

 Nema šanse da radi kao prvi dan. Nema šanse. Kroz moje ruke je prošlo na desetke kompjutera u zadnjih 10-ak godina. Nakon nekog (kraćeg) vremena ni jedan nije radio kao prvi dan. Nema šanse. 

Možeš reći da si zadovoljan kako radi - i to je ono što je bitno. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Friday kaže...

Znaci macovi rade potpuno jednako do kraja svijeta...

 Mene je toga čak strah... zamisli da nemaš opravdanje za kupiti novo računalo... 

prodajem jednu od mašina
9 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
shkval kaže...

 Nema šanse da radi kao prvi dan. Nema šanse. Kroz moje ruke je prošlo na desetke kompjutera u zadnjih 10-ak godina. Nakon nekog (kraćeg) vremena ni jedan nije radio kao prvi dan. Nema šanse. 

Možeš reći da si zadovoljan kako radi - i to je ono što je bitno. 

dobro, kroz moje ruke je proslo tisuce u zadnjih 17 godina..

ok ajmo onda ovako, ono po cemu znam da radi kako radi je; npr. broj sekundi potreban da se sustav pokrene, broj sekundi da otvori browser, da otvori visual i android studio, da kompajlira isti projekt... i sl stvari

 

ako je to jednako ili u najgorem slucaju pola sekunde razlike, da li ima sanse da radi kao prvi dan ili nema sanse?

da se razumijemo, imamo korisnike kojima je dovoljno i pola sata da uspore cijeli sustav za 50%.. o tome ne pricamo

 

mekovima priznajem da imaju odlicne baterije i nakon par godina mrcvarenja, dok na ovim jefitinijima (kao moja kanta) zna otici 50% nakon 2-3 god

mom je oslo nekih 15-20% u 4 god sto je jos super, s obzirom da se svaki dan napuni i isprazni barem jednom

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 17:30 (digitall).
15 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Najbolji apsurd mi je da moj MBP Retina 2014 (mid) radi bolje na Winsima 10 (dapace besprijekorno) nego na El Capitan....

Mislim da je to cista sreca...puno sam zadovoljniji na win 10 dell 7510 nego na bilo kojem Macu zasada.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Niti ti stopas te sekunde od prvog dana, niti je to bitno. Tvoj subjektivan dojam je da ti cijelo vrijeme laptop radi dobro i zadovoljan si. Nema razloga da preuvelicavas kvalitetu della u odnosu na mac niti da volis ili mrzis jedan ili drugi. U paraleli sam koristio vise pc-a i vise macova nekoliko godina, koji su cijenom u istom rangu, i dileme nema koji su pouzdaniji i dugotrajniji. Do prije nekih 7 godina i ja sam mislio da mac-fanovi preuvelicavaju. Nakon godina iskustva uvijek cu za istu lovu uzet mac.
15 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Da samo kaj za istu lovu, Mac ima duplo slabiji hardver.


Hackintosh? Pa imam slozenu iz i7 3770k masinu koja radi bez problema na Macu...cak je updateana na Sierru...hardver biran iskljucivo za Hackintosh. Ustedilo se tipa 1200$ u odnosu na Mac Pro.
9 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
shkval kaže...
Niti ti stopas te sekunde od prvog dana, niti je to bitno. Tvoj subjektivan dojam je da ti cijelo vrijeme laptop radi dobro i zadovoljan si. Nema razloga da preuvelicavas kvalitetu della u odnosu na mac niti da volis ili mrzis jedan ili drugi. U paraleli sam koristio vise pc-a i vise macova nekoliko godina, koji su cijenom u istom rangu, i dileme nema koji su pouzdaniji i dugotrajniji. Do prije nekih 7 godina i ja sam mislio da mac-fanovi preuvelicavaju. Nakon godina iskustva uvijek cu za istu lovu uzet mac.

 ok, to je tvoje iskustvo i to je sasvim ok, ali to opcenito ne znaci nista. koristio si premali broj pc-a i macova da bi mogao reci da za sve vrijedi to sto kazes da vrijedi.

mislis da je i danas isto kao i prije 7 godina? e pa jako tesko, ni u hardverskom ni softverskom dijelu

 

 

i btw stopam te sekunde :) ali dobro, to je vise posljedica uzivancije u overklokiranju (pojedinih komponenti stolnih racunala) i pokazivanju tko ima veci kurac (medu kolegama frikovima :))

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 17:55 (digitall).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Mitch kaže...
Da samo kaj za istu lovu, Mac ima duplo slabiji hardver.


Hackintosh? Pa imam slozenu iz i7 3770k masinu koja radi bez problema na Macu...cak je updateana na Sierru...hardver biran iskljucivo za Hackintosh. Ustedilo se tipa 1200$ u odnosu na Mac Pro.

 Svjestan si da to nije točno. Ili misliš da je i7-3770K pandan Xeonu?

prodajem jednu od mašina
15 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno

Što nije točno?

 

i7 3770k konfa sa GTX780....dignuta inicijalno preko Unibeasta...sa El Capitana na Sierru prošlo dosta glatko.

 

Ostatak hardvera je mislim Corsairovih 2x8GB i Gigabyteka Z77X (UP5 ili 7 nisam siguran).

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 17:58 (Mitch).
13 godina
neaktivan
offline
Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno prod

razbuktala se tema :D

 

moja iskustva su bila losa s windowsima. redovito sam morao reinstaliravat zbog meni neobjasnjivih razloga (XP i 7). na OSX nemam tolko frustracija al nije bas da se ne zbrejka tu i tamo. ono sto je meni ugodnije je sto je svaki put bilo dovoljno samo restartat komp umjesto traziti po netu sta znaci koji BSOD. Crashanje aplikacija je svakako puno manje na osx po mom iskustvu, da ne govorim da sam nekoliko puta skoro razvalio monitor kad mi je Cubase (win7) pokazao neku error poruku i srusio se bez sejvanja.

 

ono sto se meni ne svidja je sto imam osjecaj da je svaka nova verzija OSX sve nestabilnija i zbog tog razloga jos uvijek nisam presao na Sierru.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno

Pa, i7-3770K se ne nalazi u MacPro računalima.

prodajem jednu od mašina
16 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Moje iskustvo je da svaki novi osx radi jednako pouzdano kao stari. Ali definitivno - sto stariji hardver, to sporije radi s novim osx. Iako masinerija zna pricat bajke. Isto je sa ipadima i iphonom. Problem je sto ove nove macove ne mozes nadogradit. U stare sam ubacio ram-a kolko stane, a u imac-e ssd- ove. I onda se osjetno ubrzaju. U nove to ne mozes.

Netko je sponenuo hackintosh. Definitivno moj sljedeci desktop za macos. Ali, s laptopima to ne ide. Jednostavno nema pouzdanog hackintosh laptopa u rangu macbooka pro (masa, dimenzije, baterija, ekran, trakpad...)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Tonči kaže...

Pa, i7-3770K se ne nalazi u MacPro računalima.

 Aha, mislio sam da misliš da je nemoguće stavit Hackintosh na 3770k...

 

 

Pa uglavnom da, pandan (prema geekbenchu) u Mac Pro, mislim da je bio Xeon 1650 s 2x Firepro varijantom...uglavnom ispalo bi nas oko 4500$, ovo je izašlo za oko 3k€. 12 jezgrena verzija je bila primamljiva, ali za tu lovu smo mogli čak uzet duplu ovu konfu (oko 7k$)

 

Pružali bi iste performanse za 1500$ razlike...a 3770k je još dignut na 4.1 GHz stabilno. Sierra se stavila ful lagano čak preko App Storea (je bilo dovoljno) i nVidia web driver za 10.12.1

Nisam imao nikakve baš koristi od ECCa i Xeona pa mi ta cjenovna razlika iskreno nije imala smisla. Ovako mogu stavit Radeon Pro Duo kad dođu driveri za tu razliku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 18:31 (Mitch).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Mitch kaže...
Tonči kaže...

Pa, i7-3770K se ne nalazi u MacPro računalima.

 Aha, mislio sam da misliš da je nemoguće stavit Hackintosh na 3770k...

 -

Nisam imao nikakve baš koristi od ECCa i Xeona pa mi ta cjenovna razlika iskreno nije imala smisla. Ovako mogu stavit Radeon Pro Duo kad dođu driveri za tu razliku.

Ne znam po čemu si to zaključio. Ničime što sam napisao ne sugeriram nešto tako blesavo kao zaključak.

-

Ne govorimo o tome imaš li ti koristi, nego o cijenama.

 

P.S. RadeonProDuo radi na Hackintoshu.

prodajem jednu od mašina
15 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Adin kaže...

 Ni mi nista bolji nismo, nacionalisti zadnjih 25 godina. Samo HDZ. 

 pa i mi pušimo svašta (i po bilo kojoj cijeni). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Dobro, svejedno, razlika je bila preko 1000$. Ne isplativa. Ovako imam garanciju po svakoj komponenti.


Ali sada je dosta fleksibilnije sloziti Hackintosh od kad se koriste AMD kartice. Vidio sam da radi, ali nisam znao koliko stabilno.
16 godina
neaktivan
offline
Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno prod

 

Why are people even compare final cut pro to premier pro. FCP is for amateurs and youtubers. Actual heavy lifters  use adobe. Final cut pro probably has 10% of the features that premier pro has and I am not even going into after effects or adobe stock.

 

:))

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 14:22 (hrvooje).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Profesionalci sigurno ne razmisljaju o laptopu kao glavnom hardveru. A amateri i youtuberi onda imaju bolju opciju u fcp+mbp.
15 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
hrvooje kaže...

 

Why are people even compare final cut pro to premier pro. FCP is for amateurs and youtubers. Actual heavy lifters  use adobe. Final cut pro probably has 10% of the features that premier pro has and I am not even going into after effects or adobe stock.

 

:))

 Pa to je ista ta ekipa koja tvrdi da MBP "jednostavno radi bolje"....strašno, ne znam isto ko njega drži relevantnim, pola terminologije koje koristi su izmišljene, kao i Twitcheri i poznati "netcode"

10 godina
offline
Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno prod

Sve ljude koje poznajem, a koji rade na macbook-ovim vjerojatno neće kupiti ovu verziju. I to govorim o amerikancima. Ali uvijek postoji dovoljno onih kojima je bitno da je svjetleća jabuka na pozadini ekrana i touch strip iznad tipkovnice.  

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Entry Point kaže...

Sve ljude koje poznajem, a koji rade na macbook-ovim vjerojatno neće kupiti ovu verziju. I to govorim o amerikancima. Ali uvijek postoji dovoljno onih kojima je bitno da je svjetleća jabuka na pozadini ekrana i touch strip iznad tipkovnice.  

 Pa ovaj nema svjetleću jabuku...

10 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Mitch kaže...

 Pa ovaj nema svjetleću jabuku...

 Nema? Čak su im i neonski hipster znak uklonili? Ajoj. 

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno
Hahaha...ima ga, samo svjetli crno :)
7 godina
offline
Voljeli ga ili mrzili, MacBook Pro se izvrsno prod

Uglavnom, ovakve rasprave me uvijek podsjete na:

 

HD porn na 60 fps-a je ionak realnost na obje platforme.....

Čemu svađa.

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice