Windows 10 napreduje prema planu

poruka: 105
|
čitano: 14.519
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 napreduje prema planu".
15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...
..

P.S. Piše se "da li", "dali" je prošlo vrijeme glagola DATI, 3. lice množine (Oni su dali sve od sebe.)

-pravopis? ok, gdje je greška/zatipak da je ispravim? btw, jako nizak argument.

 

-čitaj:

Microsoft operating system chief Terry Myerson announced that current users of Windows 7, Windows 8.1, and Windows Phone 8.1 will be able to upgrade to Windows 10 for free for one year after the operating system launches. Once you’ve claimed the upgrade, Microsoft will keep you updated for the supported lifetime of the device.

-tu imaš konkretno ime koje stoji iza izjave, Mayerson. Službeno?

 

-nikakvi datumi vezani uz termin kupnje licence win npr w7 je presala s prodajom pa bi bilo skoro besmisleno, samo period koliko dugo će biti ponuđeno. (godinu dana). Uopće ne govore o kupnji.. ali se za kategoriju devices (to nije PC...) spominje zbog starih/novih modela mogućih ograničenja, nemogućnosti itd.. moguće da je upravo to razlog za 8.1.1 ili tko će ga znati (nevažno).

 

-gdje ti nalaziš SBS u toj kombinaciji? Ja vidim samo obične, w7/8 (ažurirani to podrazumijeva SP1 tj 8.1) + RT. Kog me vraga cimaš za OpenLicence? To nije dio ovog MSovog offera 'malom' korisniku. Što te muči?

 

-kad govorimo o nadogradnjama, licencama.. tad se vjerojatno podrazumijeva PC. Uređaj/devices kao npr mobitel nema baš nikakve veze s normalnim korisnikom/frimom tj osim ako si operater-OEM koji upravo to proizvodi npr t-com/iNešto. Pa opet, ovo nije za poslovne. Za obične korsinike. Njihovi kučni PCji i mobiteli (koji ne moraju biti kućni-osobni) će imati najnormalniju free opciju nadogradnje na win 10. Zašto to ne zna MS hr? Pa zato jer oni s tim nemaju neke veze, nit prodaju pojedine licence, nit prodaju mobitele/OS.. na taj način a već smo zaključili da se ovo obečanje ne odnosi na poslovnjake. Slikovito, pitaj zamjenicu gradonačelnika ZGa gdje je šef.. možda ima/nema službenu info.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...

-kad govorimo o nadogradnjama, licencama.. tad se vjerojatno podrazumijeva PC. Uređaj/devices kao npr mobitel nema baš nikakve veze s normalnim korisnikom/frimom tj osim ako si operater-OEM koji upravo to proizvodi npr t-com/iNešto. Pa opet, ovo nije za poslovne. Za obične korsinike. Njihovi kučni PCji i mobiteli (koji ne moraju biti kućni-osobni) će imati najnormalniju free opciju nadogradnje na win 10. Zašto to ne zna MS hr? Pa zato jer oni s tim nemaju neke veze, nit prodaju pojedine licence, nit prodaju mobitele/OS.. na taj način a već smo zaključili da se ovo obečanje ne odnosi na poslovnjake. Slikovito, pitaj zamjenicu gradonačelnika ZGa gdje je šef.. možda ima/nema službenu info.

 Ala matere, ovo već postaje smiješno - više se nema materijala za desktop OS, ajmo sad ložit po phone OS-u!

 

Nek me neko ubije, please!!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
9 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu

Znate što, ne da mi se više natezati tu s vama. Meni prigovarate ovo i ono a ne znate da GDR2 nije POKAZNI OS nego nadogradnja Windows Phone 8.1 OS-a, sad u priču uvedete SBS koji nitko ni u jednom trenu nije spominjao jer se spominju Small Business KORISNICI.

Tu mi spominjete što je netko iz Microsofta rekao a to što je rekao vrijedi isto koliko i izjava premijera Milanovića da će doći do gospodarskog rasta u RH, okrenuo je priču u svoju korist, malo izmjenio objašnjenje i vuk sit, ovce na broju...

Žao mi je što ne razumijete problematiku službene informacije koja se može koristiti u poslovne svrhe, da vrtite u rukama papire koji će nekoga koštati 10.000 € razmišljali bi o svakom koraku vezanom za taj papir. Ovako vam je lako prihvatiti zdravo za gotovo sve spominjano u vezi besplatnog upgradea i bolit će vas kita ako se bilo koji uvjet oko upgradea promijeni...

 

EOD s moje strane, žao mi je da je jedino guls shvatio problematiku službene, konačne i nepromjenjive informacije, s vama ostalima se ne isplati više raspravljati jer je to uzaludno trošenje vremena i tipkovnice...

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu

Što je to vama nejasno....biti će free svima koji imaju win 8 i 8.1 orginal ključ....i mora se napravit nadogradnja u 1 godini od izlaska..

15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...

..

Žao mi je što ne razumijete problematiku službene informacije koja se može koristiti u poslovne svrhe, da vrtite u rukama papire koji će nekoga koštati 10.000 € razmišljali bi o svakom koraku vezanom za taj papir. Ovako vam je lako prihvatiti zdravo za gotovo sve spominjano u vezi besplatnog upgradea i bolit će vas kita ako se bilo koji uvjet oko upgradea promijeni...

..

-to ti također od samog početka govorim, ova tema čak, nema veze s tvojim poslovnim željama, nisi ciljana grupa, upgrade nema veze s tobom. OK?

-btw, ti nikako ne možeš koristiti MSove informacije u svoje poslovne svrhe, jer i za to postoji MSov disclaimer. (uobičajen za svaku reklamu i sl.).

 

al', svejedno me znaima, neki crv.. što će ti uopće takva službena MSova izjava, što bi ti s njom? Što, prodaješ windowse na kile pa obečavaš novu verziju? Predinstaliran OEM OS? .. ili samo informativno? Običan trgovac se time ne zamara, osim što npr MS povlači w7 iz prodaje od početka godine, a naši trgovci koji dilaju poslovnjacima (manjim firmama..) znaju da se uvjek traži starija verzija, kao downgrade.. i pribave si dovoljno odgovarajućih licenci da mogu neko vrijeme dilati ih. Samo kao robu koja je traženija..

 

i btw, ti si uveo Small Businsess.. a u MSovskim/partner terminima to se odnosi na SBS. Druga stvar je sama riječ-klasifikacija po USA aršinima malo-veliko, čitava HR je jedan ranč u texasu... pa njihove termine trebaš znati 'prevesti' s pravim omjerom.. naš mali biz je 1-5 osoba... MS ni ne zna da takva firma postoji. Nemjerljivo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...
Thinker kaže...

..

Žao mi je što ne razumijete problematiku službene informacije koja se može koristiti u poslovne svrhe, da vrtite u rukama papire koji će nekoga koštati 10.000 € razmišljali bi o svakom koraku vezanom za taj papir. Ovako vam je lako prihvatiti zdravo za gotovo sve spominjano u vezi besplatnog upgradea i bolit će vas kita ako se bilo koji uvjet oko upgradea promijeni...

..

-to ti također od samog početka govorim, ova tema čak, nema veze s tvojim poslovnim željama, nisi ciljana grupa, upgrade nema veze s tobom. OK?

-btw, ti nikako ne možeš koristiti MSove informacije u svoje poslovne svrhe, jer i za to postoji MSov disclaimer. (uobičajen za svaku reklamu i sl.).

 

al', svejedno me znaima, neki crv.. što će ti uopće takva službena MSova izjava, što bi ti s njom? Što, prodaješ windowse na kile pa obečavaš novu verziju? Predinstaliran OEM OS? .. ili samo informativno? Običan trgovac se time ne zamara, osim što npr MS povlači w7 iz prodaje od početka godine, a naši trgovci koji dilaju poslovnjacima (manjim firmama..) znaju da se uvjek traži starija verzija, kao downgrade.. i pribave si dovoljno odgovarajućih licenci da mogu neko vrijeme dilati ih. Samo kao robu koja je traženija..

 

i btw, ti si uveo Small Businsess.. a u MSovskim/partner terminima to se odnosi na SBS. Druga stvar je sama riječ-klasifikacija po USA aršinima malo-veliko, čitava HR je jedan ranč u texasu... pa njihove termine trebaš znati 'prevesti' s pravim omjerom.. naš mali biz je 1-5 osoba... MS ni ne zna da takva firma postoji. Nemjerljivo.

Mislio sam da neću više imati potrebe odgovarati i ne želim se raspravljati ali sad ti radiš glupana od mene umjesto da čitaš što piše.

 

Upgrade bi trebao biti besplatan za Small Business tvrtke, znači za tvrtku s određenim brojem računala. Nema apsolutno nikakve veze sa Small Business Serverom (SBS). Apsolutno nikakve. Ako u priču uvedeš Small Business tvrtke, onda se stogo odvajanje kućnih i poslovnih korisnika u tom trenutku gubi jer su Small Business korisnici POSLOVNI korisnici. Ovaj thread nema veze sa mnom kao ni sa stotinama firmi koje podpadaju u definiciju Small Business Company??? LOL

 

Opet ponavljam, čitaj što sam napisao, imao sam upit Small Business Company (tvrtke) za ulazak u Open program licenciranja. Zanimali su ih uvijeti nadogradnji softvera sa i bez tog ugovora. Važni su im Windowsi ali ne i Office. I tu smo svi zapeli jer ne možemo bez službenih informacija napraviti usporedbu cijena upgradea unutar i van Open Programa licenciranja. Za takvo nešto mi treba službena informacija.

 

Small Business Company obuhvaća sve tvrtke koje imaju do dvadesetak računala, bilo da su ona u Texasu, Madridu, Moskvi, Pekingu, Zagrebu, Špičkovini ili Donjoj Bistri. I nema veze sa SBS. Zašto se nisi uhvatio Foundation Servera već samo SBS-a? I vjeruj mi da Microsoft zna da postoji neka firma s 5 računala u Kaštel Gomilici jer im se ta firma s 5 računala prikazuje na poslovnim rezultatima za Hrvatsku, EMEA, Europu, svijet... Da znaš takve stvari ne bi pisao gore navedene nebuloze.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 15:41 (Thinker).
15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...
ihush kaže...
Thinker kaže...

..

Žao mi je što ne razumijete problematiku službene informacije koja se može koristiti u poslovne svrhe, da vrtite u rukama papire koji će nekoga koštati 10.000 € razmišljali bi o svakom koraku vezanom za taj papir. Ovako vam je lako prihvatiti zdravo za gotovo sve spominjano u vezi besplatnog upgradea i bolit će vas kita ako se bilo koji uvjet oko upgradea promijeni...

..

-to ti također od samog početka govorim, ova tema čak, nema veze s tvojim poslovnim željama, nisi ciljana grupa, upgrade nema veze s tobom. OK?

..

Mislio sam da neću više imati potrebe odgovarati i ne želim se raspravljati ali sad ti radiš glupana od mene umjesto da čitaš što piše.

 

Upgrade bi trebao biti besplatan za Small Business tvrtke, ..

- od kud ti takva ideja da je nešto za tvrtke free? Govorim ti od početka, ovo se odnosi na 'obične' licence, tj različite licence su različite upravo po uvijetima korištenja (dok je OS zapravo isti). MS navodi koji OS/verzija i što je isključeno kao npr enterprise, VL itd.. i u tome si ISKLJUČEN, tj neka od active/value/open itd. licenca ti unutar sebe može dati tu opciju. To nema veze s ovom MSovom free nadogradnjom koja je za 'male' obične korisnike, običnih licenci.

MS ovo nudi korisnicima pod kategorijom 'consumers'.. ne pod 'business'. Dodatna osnovna razlika, običan (konzumer) korisnik ugl jednokratno kupuje licencu, npr Retail ili kao OEM, dal Home/Pro/Ultimate.. (nazivi win7, u 8 su to krenuli objedinjavati.. za usporedbu Enterprise nije dostupan, dok Home nema u biz). Bizniss licence su ugl. godišnje, vremenske, ne jednokratne. Ali time i eliminiran problem nadogradnje jer se uvijek nudi najnoviji soft, npr više (cca pola godine) nemaš stariji w7sp1 download, kao ni 8.0.. iduće godine će biti samo win10 download.. itd. MSO također itd. Cijena licence je ugl jednaka neovisno o verziji win. Usporedivo npr s antivirus licencama. Kakve tad veze ima verzija? Koji je problem da se tako pjeniš? ... a ne možeš nikom nešto nuditi, jer nemaš nikakve osnove 'prodavati' neki MSov budući proizvod po nekim budućim uvijetima u ime MSa. Takav službeni MSov dopis nećeš dobiti (dok ga ne dobiješ ako si distributer i sl.).

Možda ovakvo objašnjenje, student-MSDNAA.. i sad bi (ti kao student) od referade neku službenu izjavu MSa da ćeš za godinu moći nadograditi na w10? LOL. Nema takve potvrde, neće ni biti, a kad w10 bude tu student će imati odgovarajuću licencu i najnoviji OS na raspolaganju. Ova obavijest s tim nema veze. Npr. nije consumers kategorija/licenca. Dali je dovoljno jasno objašnjenje?

 

Koliko puta treba tipkati istu stvar, to nije za tvoje potrebe, nemaš free upgrade po ovoj osnovi. OK? Ovisno koji paket-licencu imaš, to tamo rješavaš.

 

edit: i sorry na gnjavaži, gdje je dali-dati-da li/ti, za ispraviti? Ne nalazim? tnx na ispravku.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 15:52 (ihush).
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...
Thinker kaže...
ihush kaže...
Thinker kaže...

..

Žao mi je što ne razumijete problematiku službene informacije koja se može koristiti u poslovne svrhe, da vrtite u rukama papire koji će nekoga koštati 10.000 € razmišljali bi o svakom koraku vezanom za taj papir. Ovako vam je lako prihvatiti zdravo za gotovo sve spominjano u vezi besplatnog upgradea i bolit će vas kita ako se bilo koji uvjet oko upgradea promijeni...

..

-to ti također od samog početka govorim, ova tema čak, nema veze s tvojim poslovnim željama, nisi ciljana grupa, upgrade nema veze s tobom. OK?

..

Mislio sam da neću više imati potrebe odgovarati i ne želim se raspravljati ali sad ti radiš glupana od mene umjesto da čitaš što piše.

 

Upgrade bi trebao biti besplatan za Small Business tvrtke, ..

- od kud ti takva ideja da je nešto za tvrtke free? Govorim ti od početka, ovo se odnosi na 'obične' licence, tj različite licence su različite upravo po uvijetima korištenja (dok je OS zapravo isti). MS navodi koji OS/verzija i što je isključeno kao npr enterprise, VL itd.. i u tome si ISKLJUČEN, tj neka od active/value/open itd. licenca ti unutar sebe može dati tu opciju. To nema veze s ovom MSovom free nadogradnjom koja je za 'male' obične korisnike, običnih licenci.

MS ovo nudi korisnicima pod kategorijom 'consumers'.. ne pod 'business'. Dodatna osnovna razlika, običan (konzumer) korisnik ugl jednokratno kupuje licencu, npr Retail ili kao OEM, dal Home/Pro/Ultimate.. (nazivi win7, u 8 su to krenuli objedinjavati.. za usporedbu Enterprise nije dostupan, dok Home nema u biz). Bizniss licence su ugl. godišnje, vremenske, ne jednokratne. Ali time i eliminiran problem nadogradnje jer se uvijek nudi najnoviji soft, npr više (cca pola godine) nemaš stariji w7sp1 download, kao ni 8.0.. iduće godine će biti samo win10 download.. itd. MSO također itd. Cijena licence je ugl jednaka neovisno o verziji win. Usporedivo npr s antivirus licencama. Kakve tad veze ima verzija? Koji je problem da se tako pjeniš? ... a ne možeš nikom nešto nuditi, jer nemaš nikakve osnove 'prodavati' neki MSov budući proizvod po nekim budućim uvijetima u ime MSa. Takav službeni MSov dopis nećeš dobiti (dok ga ne dobiješ ako si distributer i sl.).

Možda ovakvo objašnjenje, student-MSDNAA.. i sad bi (ti kao student) od referade neku službenu izjavu MSa da ćeš za godinu moći nadograditi na w10? LOL. Nema takve potvrde, neće ni biti, a kad w10 bude tu student će imati odgovarajuću licencu i najnoviji OS na raspolaganju. Ova obavijest s tim nema veze. Npr. nije consumers kategorija/licenca. Dali je dovoljno jasno objašnjenje?

 

Koliko puta treba tipkati istu stvar, to nije za tvoje potrebe, nemaš free upgrade po ovoj osnovi. OK? Ovisno koji paket-licencu imaš, to tamo rješavaš.

 

edit: i sorry na gnjavaži, gdje je dali-dati-da li/ti, za ispraviti? Ne nalazim? tnx na ispravku.

 

Kao što sam napisao, ČITAJ!!!

 

Već spomenuti link: http://blogs.windows.com/business/2015/01/30/windows-10-for-enterprise-more-secure-and-up-to-date/

Copy/Paste: As an example, customers running Windows 7 Pro and Windows 8/8.1 Pro, like small businesses, have an opportunity to upgrade to Windows 10 for free in the first year.

 

Najlakše je od mene raditi budalu ali je teško da se pročita napisano. Da je vas par tako žustrih u iznošenju svojih stavova i gledišta bilo jednako tako žustro u čitanju, ne bi se sad ovdje natezali oko gluposti.

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...
..

 

Najlakše je od mene raditi budalu ali je teško da se pročita napisano. ..

 

  C/P:

Enterprise are not included in the terms of free Windows 10 Upgrade

 

dok se dio

consumers and many small businesses will be really excited about, given it is the first time we have offered a free upgrade on this scale.

odnosi na consumer kategoriju a što je small biz nitko ne zna. (ako nije SBS, nije enterprise itd..). To su tad, 'male firme' koje su kupile licencu jednako kao i običan mali kupac, u trgovini, ne kao npr VL/Open ili soft.assurance.

Ostalo je običan blogerski bla-bla.. text koji hvali MSovu brigu za korisnike, buduće nadogradnje WSUS itd itd. -bezvezarija.

I u textu se daje link na 'pravu' Msovu stranicu u vezi upgradea na w10, tj ona str. koju smo već linkali par puta u temi.

 

Jel tebi stvarno toliko teško pokopčat? To nije za poslovne licence koje su različite od npr retail (small customer i sl). Kemijski disbalans i ostale frustracije ne pomažu.

Čitaj.. pa ako vidiš bilo što u textu koji si linkao drugačije od mojih objašnjenja, pokaži-argumentiraj ili odskakući... (i karati nepotrebno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...
Thinker kaže...
..

 

Najlakše je od mene raditi budalu ali je teško da se pročita napisano. ..

 

  C/P:

Enterprise are not included in the terms of free Windows 10 Upgrade

 

dok se dio

consumers and many small businesses will be really excited about, given it is the first time we have offered a free upgrade on this scale.

odnosi na consumer kategoriju a što je small biz nitko ne zna. (ako nije SBS, nije enterprise itd..). To su tad, 'male firme' koje su kupile licencu jednako kao i običan mali kupac, u trgovini, ne kao npr VL/Open ili soft.assurance.

Ostalo je običan blogerski bla-bla.. text koji hvali MSovu brigu za korisnike, buduće nadogradnje WSUS itd itd. -bezvezarija.

I u textu se daje link na 'pravu' Msovu stranicu u vezi upgradea na w10, tj ona str. koju smo već linkali par puta u temi.

 

Jel tebi stvarno toliko teško pokopčat? To nije za poslovne licence koje su različite od npr retail (small customer i sl). Kemijski disbalans i ostale frustracije ne pomažu.

Čitaj.. pa ako vidiš bilo što u textu koji si linkao drugačije od mojih objašnjenja, pokaži-argumentiraj ili odskakući... (i karati nepotrebno).

Ohoho, postoji neki mali pomak u pravom smjeru. Ali još smo daleko od cilja.

 

Small business company je dobro definiran, zato sam rekao dvadesetak računala, preciznije od 5 do 20 ali Microsoft nikad nije radio problem ako se trebalo koristiti povoljnije benefite iz više grupe (Medium Business Company, 20-50 računala) u manjoj grupi ako su blizu granične vrijednosti računala. To je definirano i nikako ne stoji tvoje "što je small biz nitko ne zna". Zna se i to dobro i to je jednako definirano u Kini, Tunguziji, na sjevernom polu, na dnu Marijanske brazde, svemirskoj postaji i u Zagrebu. Ako ti ne znaš, ne znači da definicija ne postoji.

Tu također spadaju i sva poduzeća koja imaju više računala ali recimo na više lokacija ili jednostavno nemaju nikakav server domene (Domain Server). To konkretno znači da u tu priču spadaju i poduzeća s više od 20 računala koja nisu unutar Open Program licenciranja. Namjerno koristim izraz Open Program jer postoji Open Licence Program (OLP) i Open Volume Program (OVL) i uz svoje sličnosti imaju i bitne razlike, neću te još i time daviti ovdje...

 

SBS je kratica za Small Business Server, ne razumijem zašto se stalno pojavljuje u tvojim postovima, jednako bi se mogao pojavljivati i Foundation Server, ne podpada pod definiciju Small Business Company jer ta SBC može jednako dobro funkcionirati i bez servera domene (ili domenskog kontrolera) i može imati samo file i/ili print server kao što je dosta česti slučaj u Hrvatskoj.

 

"Ostalo je običan blogerski bla-bla.. text koji hvali MSovu brigu..." je dovoljno dobar argument da kažem da nema službene informacije koja bi mogla biti trajna i definitivna. I sam Microsoft se u Disclaimeru ogradio i ostavio prostor za naknadne izmjene. A meni treba službena informacija jer imam klijenta koji spada u Small Business Company definiciju i koji možda hoće a možda i neće imati pravo na besplatan upgrade na Windows 10 i o tome ovisi isplativost ulaska u Open Program licenciranja.

 

Je li tebi sad malo jasnije o čemu pišem cijelo vrijeme ili ti treba još detaljnije objasniti da pokopčaš? Ono, napišem barem 5 puta jedno te isto i ti me i dalje tupiš s Enterprise korisnicima (koje nikad nisam ni spomenuo) i poslovnim korisnicima za koje tvrdiš da neće imati pravo na besplatan upgrade a što si sam opovrgnuo na početku svog zadnjeg posta citirajući "consumers and many small businesses will be really excited about..." i uz sve to tvrdiš da sam ja frustriran i da ja ne čitam.

Daj mi reci iskreno, jesi li išta od mojih postova pročitao detaljno ili si samo vidio dio u kojem sam doveo u pitanje besplatnost upgradea za sve korisnike???

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 23:57 (Thinker).
15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu

pisat ću polako...

-ne, OVL/OLP blob-bob-trtr.. i sl. licence nisu .. (bla-bla). Dakle nije to za tvoje potrebe free upgrade. To ovisi o (gle čuda) licenci.

Small Bus. Company je dakle kategorija/veličina firme, nije licenca (pa kog vraga onda spominješ, jer jedina licenca takvog naziva je SBS..). Kako god nazoveš, klasificiraš firmu, svejedno. Važna je licenca da bi po toj osnovi imao (ili ne) pravo na ovaj free upgrade. Nemaš, ne obečavaj klijentima. OK?.

Mogu li jasnije reči? Nemaš licencu koja bi bila nadogradiva po ovoj MSovoj reklami/obećanju. Time povezano, nemaš ni neki službeni dokaz kojim bi to dokazao kao pravo, jer ga nemaš (ni pravo, ni dokaz).

 

i podsjetnik, gdje je dali, da-li dati.. što već? za ispravak, link, quote?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...

pisat ću polako...

-ne, OVL/OLP blob-bob-trtr.. i sl. licence nisu .. (bla-bla). Dakle nije to za tvoje potrebe free upgrade. To ovisi o (gle čuda) licenci.

Small Bus. Company je dakle kategorija/veličina firme, nije licenca (pa kog vraga onda spominješ, jer jedina licenca takvog naziva je SBS..). Kako god nazoveš, klasificiraš firmu, svejedno. Važna je licenca da bi po toj osnovi imao (ili ne) pravo na ovaj free upgrade. Nemaš, ne obečavaj klijentima. OK?.

Mogu li jasnije reči? Nemaš licencu koja bi bila nadogradiva po ovoj MSovoj reklami/obećanju. Time povezano, nemaš ni neki službeni dokaz kojim bi to dokazao kao pravo, jer ga nemaš (ni pravo, ni dokaz).

 

i podsjetnik, gdje je dali, da-li dati.. što već? za ispravak, link, quote?

Ja ću pisati još polakše:

 

Poslovne tj. Enterprise licence ne spadaju pod besplatan upgrade. Small Business Company je malo poduzeće koje može imati OEM, Retail il čak Windows Bing licence. Sve tri nabrojane licence spadaju u grupu koja, trenutno navedeno ali ne i službeno potvrđeno, ima pravo na besplatan upgrade. Isto kao i kućni korisnici. Klasificirao ti vlasnika licence kao malo poduzeće ili kućnog korisnika je onda bez razlike ako je vrsta licence presudna za mogućnost besplatnog upgradea. Small Business Company NIJE LICENCA NITI VRSTA LICENE. Vidim da ti to još uvijek nije jasno i da smo još daleko od cilja...

 

SBS je Small Business Server, nema veze s definicijom Small Business Company ili malog poduzeća i ti stalno taj SBS uvodiš u priču a bez razloga i miješaš licencu SBS-a s definicijom SBC-a. Vidim da ti i to još nije jasno i da smo stvarno daleko od cilja...

 

I kad me vučeš za jezik, str. 2. ovog threada: "Ako čitaš (precizno) MSov text, tad vidi npr preduvijet, da je uređaj (devices) spojen na internet i da je enjeblan. Dali ćemo tu rečenicu izvrnuti pa reči, aha, nisi na netu, ne može update?..."

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 10:39 (Thinker).
15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu

ajmo rezimirat.. pitaš, jel' ovo free za tvoju licencu. Nije. Sve je vezano konkretnom licencom, ovo se odnosi na 'male juzere' i njihove 'obične' (možemo pojednostavit, jednokretne) licence, sve ostalo je navedeno-isključeno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...

ajmo rezimirat.. pitaš, jel' ovo free za tvoju licencu. Nije. Sve je vezano konkretnom licencom, ovo se odnosi na 'male juzere' i njihove 'obične' (možemo pojednostavit, jednokretne) licence, sve ostalo je navedeno-isključeno.

Ma nemoj? Sad odjednom više nisu važeći navodi s Microsoftovih stranica nego je važeće tvoje tumačenje??? ROFLMAO

 

Nije u pitanju moja licenca, u pitanju je licenca Windows 8.1 Bing koju je malo poduzeće (Small Business Company) kupilo i dobilo, točnije 20 komada jer je kupac uzeo 20 računala. Dakle, ista ona licenca koju imaju i "mali juzeri" odnosno kućni korisnici. Ista ona licenca za koju tvrdite svi vi ovdje prisutni, koji ste tako zdušno meni stiskali palac dolje, za koju i sam Microsoft tvrdi da će imati pravo na besplatan upgrade na Windows 10. Što je još uvijek neslužbena informacija jer nije definitivna i neizmjenjiva.

15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu

win with bing je free.. licenca koju imaš je osnova tvojih prava. Pogubio si se.. ovo nema veze s MSovim free win10, jer npr nigdje ne spominje with bing verziju, nego konkretno windows 7 sp1 i windows 8 -> 8.1. OK? Piše li tu with bing?

Podpitanje, tko može kupiti/dobiti verziju with bing? Jasno ti je da to nije mali korisnik-consumer kategorije nit njegova licenca to pokriva u svijetu PCja. U svijetu malih uređaja/devicesa.. kao npr tablet-mobitel.. opet licenca koju imaš (kao OEM npr HP, Lenovo, MSan.. netko) je ta kojom ostvaruješ takvo pravo ili ne ostvaruješ. Dodatno, do (koliko, nisam siguran?) 9" je with bing free? .. ili 7"?

To nije dio PC tema, nije consumer za kranjeg korisnika, tj uređaji i njihove licence kao i enterprise tržište su za proizvođače opreme, ne korisnike. Razlikuj proizvožača koji distribuira npr OS s dozvolom MSa od kranjeg korisnika koji nema nikakvo pravo distribucije i sl.

Pogubio si se (a i ja sam već izgubljen), .. zapravo zovi MS i gnjavi ih, traži službene izjave, pa nas obavijesti o ishodu. (ili zadrži tajnu inofrmaciju za sebe).

 

npr, tek sad spominješ bing. Mogao si to od početka.. kao i (opet, nepotrebno) korištenje terminologije smallbiz za veličinu firme. U textu kad si naveo small business, a kontekst je licenca, jedino što sam mogao predpostaviti je SBS licenca. Sve te licence nisu u ovoj free upgrade MSovoj ponudi/obečanju. Pogriješio sam što sam mislio da misliš na SBS, ali SBcompny je nevažan faktor u ovom kontekstu. Može biti firma od milijardu uposlenika, to nema veze s licencom.

Kad pitaš, pitaj konkretnije s takvim detaljima, jer ovako se igramo lovice i trgamo živce bez efekta/potrebe .. i korak po korak dobiješ svađu. Korist? Bezvezarija...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...

win with bing je free.. licenca koju imaš je osnova tvojih prava. Pogubio si se.. ovo nema veze s MSovim free win10, jer npr nigdje ne spominje with bing verziju, nego konkretno windows 7 sp1 i windows 8 -> 8.1. OK? Piše li tu with bing?

Podpitanje, tko može kupiti/dobiti verziju with bing? Jasno ti je da to nije mali korisnik-consumer kategorije nit njegova licenca to pokriva u svijetu PCja. U svijetu malih uređaja/devicesa.. kao npr tablet-mobitel.. opet licenca koju imaš (kao OEM npr HP, Lenovo, MSan.. netko) je ta kojom ostvaruješ takvo pravo ili ne ostvaruješ. Dodatno, do (koliko, nisam siguran?) 9" je with bing free? .. ili 7"?

To nije dio PC tema, nije consumer za kranjeg korisnika, tj uređaji i njihove licence kao i enterprise tržište su za proizvođače opreme, ne korisnike. Razlikuj proizvožača koji distribuira npr OS s dozvolom MSa od kranjeg korisnika koji nema nikakvo pravo distribucije i sl.

Pogubio si se (a i ja sam već izgubljen), .. zapravo zovi MS i gnjavi ih, traži službene izjave, pa nas obavijesti o ishodu. (ili zadrži tajnu inofrmaciju za sebe).

 

npr, tek sad spominješ bing. Mogao si to od početka.. kao i (opet, nepotrebno) korištenje terminologije smallbiz za veličinu firme. U textu kad si naveo small business, a kontekst je licenca, jedino što sam mogao predpostaviti je SBS licenca. Sve te licence nisu u ovoj free upgrade MSovoj ponudi/obečanju. Pogriješio sam što sam mislio da misliš na SBS, ali SBcompny je nevažan faktor u ovom kontekstu. Može biti firma od milijardu uposlenika, to nema veze s licencom.

Kad pitaš, pitaj konkretnije s takvim detaljima, jer ovako se igramo lovice i trgamo živce bez efekta/potrebe .. i korak po korak dobiješ svađu. Korist? Bezvezarija...

 http://www.howtogeek.com/195934/what-exactly-is-windows-8.1-with-bing-do-i-have-to-use-bing/

 

Tu je navedeno što je točno Windows 8.1 with Bing. Nema nikakve razlike u odnosu na OEM verziju koja se proda velikom proizvođaču hardwera. Pročitaj što piše na linku i usporedi sa svojim krivim pretpostavkama i gomilom teksta koju si nadrobio nakon tog krivog pretpostavljanja.

 

Small Business je neizostavan kad govorimo o licencama jer tako ih tumači i Microsoft i ujedno Small Business ima pravo, makar ne definitivno i službeno potvrđeno, na besplatan upgrade na Windows 10. Zbog toga nije nevažan faktor u cijeloj priči. To je i poanta cijelog ovog našeg natezanja.

 

Čestitam na tome da si uložio trud pa malo razmislio o čemu se to točno natežemo i malo pažljivije pročitao o čemu cijelo vrijeme pišem. Svaka čast, ti si jedan od rijetkih koji to ovako otvoreno prizna.

15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu

-nakon par pokušaja, zahvaljujući BOL/BOFu postao sam pametniji.. i odustajem. (skoro...).

 

mješaš par sitnica, OS i licencu.

npr win 8.1pro može biti VLK za firmu, može biti MSDNAA za studenta, ili trgovački Retail za malog Pericu. To je isti OS, ali licenca nije.

Kad u priču ubaciš with bing, to je verzija isključivo za proizvođače, nema mali Perica ništa s tim. Štoviše, posebna cijena od 0$ s ograničenjem za 7-9? inča i cijenu uređaja do 250$ (nisam siguran u cifre.. ali odoka) ali isključiovo za proizvođače.. oni imaju ugovore, licence. SPoredno je čak i dali imaju 54234323 uposlenika, tako da navođenje Smal Business (bez Company što bi možda eliminiralo nesporazume) je besmisleno.. jer veličina nema ništa s licencom tj ovom odlukom MSa i free nadogradnjom za malog Pericu na win 10 kad se pojavi.

 

npr iz tvog linka, kaže howtogeek.. za with bing.

Windows 8.1 with Bing costs $0 for computer manufacturers ..

This $0 edition of Windows is only free to system manufacturers..

-što nije jasno? Negdje mali Perica spomenut? Proizvođači/OEMi .. imaju svoje ugovore, cijene, licence pa tako i uvijete pod kojima će dogvoriti nešto s MSom. npr banke su dogovorile support za XP.. ali to nema veze s nama/Pericom.

 

i nadam se da nisu modovi, nego samo neki internetski gremlini.. naporno je tipkati i logirati se desetak puta. Radije banajte ili lockajte.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 17:30 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...

mješaš par sitnica, OS i licencu.

npr win 8.1pro može biti VLK za firmu, može biti MSDNAA za studenta, ili trgovački Retail za malog Pericu. To je isti OS, ali licenca nije.

Kad u priču ubaciš with bing, to je verzija isključivo za proizvođače, nema mali Perica ništa s tim. Štoviše, posebna cijena od 0$ s ograničenjem za 7-9? inča i cijenu uređaja do 250$ (nisam siguran u cifre.. ali odoka) ali isključiovo za proizvođače.. oni imaju ugovore, licence. SPoredno je čak i dali imaju 54234323 uposlenika, tako da navođenje Smal Business (bez Company što bi možda eliminiralo nesporazume) je besmisleno.. jer veličina nema ništa s licencom tj ovom odlukom MSa i free nadogradnjom za malog Pericu na win 10 kad se pojavi.

 Veličina ekrana nije bitna, nego samo cijena:

''Windows 8.1 with Bing is only available for lower-cost devices. You’ll find Windows 8.1 with Bing on laptops costing $250 or less and cheap tablets smaller than nine inches.''

S tim, da se jedino u ovom slučaju stvarno ne zna hoće li dobiti free upgrade ili ne. Iako, u principu, to je samo još jedan primjer OEM-a i trebali bi dobiti pravo na upgrade.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 19:56 (kizo2703).
9 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...

-nakon par pokušaja, zahvaljujući BOL/BOFu postao sam pametniji.. i odustajem. (skoro...).

 

mješaš par sitnica, OS i licencu.

npr win 8.1pro može biti VLK za firmu, može biti MSDNAA za studenta, ili trgovački Retail za malog Pericu. To je isti OS, ali licenca nije.

Kad u priču ubaciš with bing, to je verzija isključivo za proizvođače, nema mali Perica ništa s tim. Štoviše, posebna cijena od 0$ s ograničenjem za 7-9? inča i cijenu uređaja do 250$ (nisam siguran u cifre.. ali odoka) ali isključiovo za proizvođače.. oni imaju ugovore, licence. SPoredno je čak i dali imaju 54234323 uposlenika, tako da navođenje Smal Business (bez Company što bi možda eliminiralo nesporazume) je besmisleno.. jer veličina nema ništa s licencom tj ovom odlukom MSa i free nadogradnjom za malog Pericu na win 10 kad se pojavi.

 

npr iz tvog linka, kaže howtogeek.. za with bing.

Windows 8.1 with Bing costs $0 for computer manufacturers ..

This $0 edition of Windows is only free to system manufacturers..

-što nije jasno? Negdje mali Perica spomenut? Proizvođači/OEMi .. imaju svoje ugovore, cijene, licence pa tako i uvijete pod kojima će dogvoriti nešto s MSom. npr banke su dogovorile support za XP.. ali to nema veze s nama/Pericom.

 

i nadam se da nisu modovi, nego samo neki internetski gremlini.. naporno je tipkati i logirati se desetak puta. Radije banajte ili lockajte.

 

Hvala, momci, što malo pažljivije čitate što pišem i uviđate da ne lupam po tipkovnici bez veze.

 

Windows 8.1 with Bing se računa kao OEM verzija i potpast će pod besplatni upgrade na Windows 10. To sam provjerio jer je jednaka mogućnost da neki jeftini HP ili Lenovo prijenosnik/stolni PC kupi malo poduzeće ili mali Perica za kućnu upotrebu. I tvoje razglabanje automatski pada u vodu.

 

Windows Standard vs Windows Pro - osim nebitnih razlika u enkripciji i par sitnica je što jedino Pro verzija može raditi u domeni odnosno domenski server može administrirati samo Pro verziju. Zato je Pro verzija jedina pogodna za velika mrežna okruženja, pogotovo gdje su serveri u igri. Plus što Pro verzija Windows 8.1 ima ugrađen Hyper-V koji omogućuje virtualizaciju out of the box.

 

Ima još pitanja ili je sad malo jasnije?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 20:10 (Thinker).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...

 

Windows 8.1 with Bing se računa kao OEM verzija i potpast će pod besplatni upgrade na Windows 10. To sam provjerio jer je jednaka mogućnost da neki jeftini HP ili Lenovo prijenosnik/stolni PC kupi malo poduzeće ili mali Perica za kućnu upotrebu. I tvoje razglabanje automatski pada u vodu.

 

Ima još pitanja ili je sad malo jasnije?

 Djetešce, na kraju sad pobijaš samog sebe iz svojih prvih postova i svoje sumnje da će uopće itko dobiti upgrade?!

 

Gdje si provjerio, u Redmondu? Jesi dobio ''pisani dokument'' da je sve tako kak sad pišeš i da ''... With Bing'' dobiva upgrade''?

 

  

BTW, ne moraš odgovarati, ovo je samo konstatacija.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 20:51 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
kizo2703 kaže...
Thinker kaže...

 

Windows 8.1 with Bing se računa kao OEM verzija i potpast će pod besplatni upgrade na Windows 10. To sam provjerio jer je jednaka mogućnost da neki jeftini HP ili Lenovo prijenosnik/stolni PC kupi malo poduzeće ili mali Perica za kućnu upotrebu. I tvoje razglabanje automatski pada u vodu.

 

Ima još pitanja ili je sad malo jasnije?

 Djetešce, na kraju sad pobijaš samog sebe iz svojih prvih postova i svoje sumnje da će uopće itko dobiti upgrade?!

 

Gdje si provjerio, u Redmondu? Jesi dobio ''pisani dokument'' da je sve tako kak sad pišeš i da ''... With Bing'' dobiva upgrade''?

 

  

BTW, ne moraš odgovarati, ovo je samo konstatacija.

Čiča-miča, gotova je priča!  

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
kizo2703 kaže...
..

 Veličina ekrana nije bitna, nego samo cijena:

..

 ne baš... (granica na 10", postoje logički/trgovački razlozi .. novac, MS dijeli ali ne baš šakom i kapom..)

Instead, Microsoft will give away Windows licenses for use on phones and tablets with screen sizes below 9 inches

-i to za verziju with bing, za razliku od RTa koji je inače namjenjen takvim uređajima.. ali naravno, moguće da se neke stvari/uvijeti mijenjaju, da imam pogrešan/outdatean info.. mobači, (manji) tableti (i izmišljena nova kategorija) internet on things.. jer to su sve najave bile prije pojave win10/TP.. tako da se u posljednjih pola godine možda i to izmijenilo. (+bila su neka ograničenja, kao kod Startera npr RAM/Disk..).

 

Thinker kaže...
..

Windows 8.1 with Bing se računa kao OEM verzija i potpast će pod besplatni upgrade na Windows 10...

 -da, upravo to ti i govorim, bing nije verzija koju normalan korisnik može nabaviti, nego to radi OEM-proizvođač. Kranji korisnik kupuje uređaj, dali je uređaj 'kvalificiran'. itd..

- Uobičajeno, tad sav support pada na OEM proizvođača (u svim licencama/EULAma je to tako navedeno). npr znam da će nokia mob. dobiti upgrade na 10, ali to mi neće (vjerojatno) doći kroz MS nego kao i 8.1 kad to ISP odluči, ovisno o državi, itd. pa se update pojavio par mjeseci kasnije od samog izlaska. Pošto je to 'mutan' dio, MS može obaviti taj upgrade (za mobitele može biti ISP ali za tablet-PC je vjerojatnije kroz internet-MS store..), ali ti kao firma nemaš ništa s tim tj ne možeš reklamirati/obečavati.. itd. jer nemaš takav ugovor s MSom..

Ako gledamo po nazivu, with bing nije naveden, tad (do dokaza koji bi govorio drugačije) ta verzija nije u nabrojanima, tad nije u free upgradeu (osim kroz OEMa i sl). Možda se to 'sutra' MS sjeti, možda je to njihov gaf.. ali možda ne znači ništa...

btw, nisam siguran kako se bing licenca odnosi na polsovnu upotrebu.. ali vjerojatno dozvoljava (dok MSO nebi dozvoljavao..).

 

- Druga, iz tog izvedena, logična predpostavka (a predpostavke su loša stvar), ako je 8 with bing free=0$, nema posebnog razloga predpostaviti da neće postojati i win-10-with bing, za identičnu cijenu, tad upgrade postaje samo stvar odluke MSa (ne novca) i možda samo pitanje dali sa MSovih ili OEMovih servera, tj autorizacija/kontrola.. itd. Moguće da se takva verzija pojavi tek s nekom odgodom nakon klasičnih w10.. moguće je svašta, vidjet ćemo.

 

edit: -update, pošto je iz free upgradea isključen RT, a to je pandan ovoj verziji with bing (jer ga isključivo OEMi mogu..), po tome bi se moglo zaključiti, tj potvrditi, nema upgradea, nije u popisu koji uključuje upgrade.

 

edit2: a ostatak objašnjavanja što je pro ili domena, hyper vrlo korisne info.. tnx, upravo to mi je falilo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 22:28 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...

 ne baš... (granica na 10", postoje logički/trgovački razlozi .. novac, MS dijeli ali ne baš šakom i kapom..)

Instead, Microsoft will give away Windows licenses for use on phones and tablets with screen sizes below 9 inches

 Paaa, ne baš. Evo ti primjer: Acer Aspire ES1-511. Jeste da je anemičan, barem po procesoru i grafici, ali ... kolko para tolko muzike.

ihush kaže...

edit: -update, pošto je iz free upgradea isključen RT, a to je pandan ovoj verziji with bing (jer ga isključivo OEMi mogu..), po tome bi se moglo zaključiti, tj potvrditi, nema upgradea, nije u popisu koji ukljuluje upgrade.

 RT je odmah, automatski bio isključen. Uostalom, to je tak i tak mrtav OS. Sve na ARM-u će ubuduće zadovoljavati Windows 10 for Phone.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 22:30 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu

evo ti objašnjenje.. dakle čarđaju im 10$ a onda im refoundaju.. (tj cijena je 10 baksa u suprotnom, kikiriki..) iznad 9" =25$.

 

što me podjeća na nine inch nails i quakeove hodnike na voodoou.. strašno/dobro.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 22:35 (ihush).
9 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu

Ne znam jeste li vas trojica dežurni klaunovi ovdje ali sad se već pomalo sramotite pred korisnicima koji razumiju ono što je napisano ili barem pročitaju s razumijevanjem.

 

1. Od početka tvrdim da će neki korisnici sigurno imati pravo na besplatan upgrade na Windows 10. Ako pročitate moje postove od početka, to nisam niti u jednom trenutku stavio u nedoumicu, ono što sam napominjao je to da nisu svi uvijeti do kraja definirani i da ih Microsoft može još promijeniti i mijenjati sve do dana objave Windowsa 10.

 

2. Nema službene informacije o uvijetima besplatnog upgradea na Windows 10. Ima informacija na Microsoftovom sajtu koje su, iz prije navedenih razloga, podložne promjeni te iz tog razloga uvjeti koji se navode nisu konačni i neizmjenjivi.

 

3. Službena informacija da je Windows 8.1 with Bing istovjetna OEM verziji došla je iz pitanja korisnika koji je htio računala s tim Bing OS-om staviti u Open Program licenciranja i povratna informacija je bila da nema problema jer se Bing računa kao bilo koja OEM verzija.

A sad, ponovimo gradivo iz osnovne škole - ako je A=B i B=C onda je i A=C.

Ili da vam prevedem, s obzirom da izgleda da prebrzo pišem, ako je Windows 8.1 with Bing jednak OEM verziji a OEM verzija ima pravo na besplatnu nadogradnju onda i Windows 8.1 with Bing ima pravo na besplatnu nadogradnju.

 

4. Ne razumijem shvaćanje OEM ili Bing verzije kao verzije koja je dostupna samo velikim proizvođačima. Kakve to veze ima kome je dostupna? Ni ti nisi smio u našim trgovinama kupiti OEM verziju Windowsa 8.1 bez računala ili dijelova sastaviti računalo. Nije bitno tko će OEM ili Bing verziju instalirati na računalo/uređaj već je bitno da je to OS koji je namijenjen krajnjim korisnicima bez ikakvog ograničenja. Daj ponovo pročitaj onaj link koji objašnjava što je to točno Windows 8.1 with Bing.

 

5. "Assumption is the mother of all fuckups", kako su rekli u jednom filmu. Tvoja pretpostavka da je Bing istovjetan RT verziji pokazuje da nemaš blage ideje o podjeli OS-ova, njihovoj namjeni i da ne razlikuješ verziju i ediciju. Evo, daj pogledaj link http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+with+bing pa mi tu napiši koji se uređaji nalaze na popisu. Stolna računala? Nevjerojatno. Tko ih može kupiti? Svi? Nevjerojatno. Znači i mala poduzeća, i mali Perica, i mali Ivica, i velika poduzeća ako im se uklapa u poslovne planove...

 

6. Možda će Microsoft ovo, možda će Microsoft ono... Kad ja to napišem onda ne znam što pišem jer je sve tako "strogo definirano i napisano na njihovom sajtu". Ha-ha-ha...

 

7. Upgrade na Windows 10 nema veze s proizvođačima uređaja i OEM/Bing Windowsima. Vas kao korisnika nitko ne tjera da prihvatite besplatan upgrade ako vam se više sviđa Windows 7/8.1. Ne razumijem vaše dvojbe, mislite li da će vam doma doći striček iz Lenova da vas pita da li da on umjesto vas na vašem laptopu klikne "I agree" na ponudi za upgrade??? Jednako tako nećete dobiti upgrade sa Windows Phone 8.1 na Windows 10 ukoliko sami ne pokrenete upgrade i ne pristanete na uvijete upgradea. Nikakav provider neće imati veze s upgradeom. Očekujete da će vam doma doći striček iz VIP-a i umjesto vas na vašem smartphoneu kliknuti "I agree" na ponudi za update??? Možda u reklami s ovcama za Tele2...

 

Ako imate još pitanja, pitajte. Ali nemojte nabacivati gluposti u postovima lopatom jer mi je teško razgrnuti i odvagnuti koju vam je glupost OK za odgovoriti i objasniti a koja nije. I namjerno nisam citirao niti jedan post jer bih dobio kobasicu od 4 citirana posta a bez razloga. Nađite se po točkama i pitajte ako vam i dalje nije jasno. Imam ja strpljenja za odgovaranje, bez brige...

 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu

"Mislitelju" polako postaješ teretan, ohladi malo!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
BlackMoon kaže...

"Mislitelju" polako postaješ teretan, ohladi malo!

 

Naravno da je malo teže pratiti moje argumente jer moraš malo upregnuti mozak. Šarene ikonice kažu sve pa su daleko lakše za pratiti, čak su i zabavnije jer uz njih ne moraš imati naveden apsolutno nikakv argument.   

15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...

Ne znam jeste li vas trojica dežurni klaunovi ovdje..

 

..

A sad, ponovimo gradivo iz osnovne škole - ako je A=B i B=C onda je i A=C.

..

 

4. Ne razumijem shvaćanje OEM ili Bing verzije kao verzije koja je dostupna samo velikim proizvođačima. Kakve to veze ima kome je dostupna? Ni ti nisi smio u našim trgovinama kupiti OEM verziju Windowsa 8.1 bez računala ili dijelova sastaviti računalo. Nije bitno tko će OEM ili Bing verziju instalirati na računalo/uređaj već je bitno da je to OS koji je namijenjen krajnjim korisnicima bez ikakvog ograničenja. Daj ponovo pročitaj onaj link koji objašnjava što je to točno Windows 8.1 with Bing.

 

5. "Assumption is the mother of all fuckups..

..

Imam ja strpljenja za odgovaranje, bez brige...

- ne, ja samo vikendima i amaterski (za ostale ne odgovaram ali da, baš su smiješni.. što'š..).

 

- može još jednom? .. i koliki je D? koliki je alpha, da je sinus nad katetom pun sekreta ili inhalacije to čiste?

 

- zašto nebi bilo važno kome je koja verzija dostupna... tj licenca. A o licenci i ugovoru partnera ovise uvijeti pod kojima će se nešto.. (bla-bla). Formlano MS ne daje support za OEM verzije nego je to posao proizvođača (ali i RL, iduća rečenica..).

 

- Formalno OEM nije smio biti u maloprodaji, ali je.. btw i dalje ti ograničenje (uvijeti koji pišu na kutiji i koje po tumačenju MSa prihvaćaš, ali su osporivi..) uvijetuje da onaj tko instalira OEM bude kvalificirani sys.builder il' tak' nešt'... koji time preuzima obaveze prema kupcu (ne MS). Imaš zapravo dvije OEM verzije, pravu koju stvarno proizvođač u svojim pogonima instalira i ovu maloprodajnu. Jesi li kupio u trgovini OEM medij windows with bing? .. to ti je odgovor. To je verzija koja je kranjem korisniku nedostupna, pa time ne može ni imati licencu, tj licencu ima OEM i prodajom uređaja daje i support. Dali možeš li u ime MSa nešto obečavati? Ne.

 

-5. Da, upravo zato je u textu navedeno, ključna riječ, predpostavka.. (dal' sam trebao i boldati ili dodatno označiti, npr kao sarkazam?) upravo zato. A zašto? jer od početka si mogao postaviti konkretno pitanje, OEM/Bing.. umjesto izmišljanja tople vode i malih zelenih.

 

- može još hintova? Baš su super ove formule i nabrajanje kao domena.. možda i zasebna tema kao sticky?

 

li što bi rekao Friday.. (sjetim ga se petkom i ovakvim prigodama..) ili si ti neki linuxaš a možda i nešto gore?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 12:29 (ihush).
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...
Thinker kaže...

Assumption is the mother of all fuckups..

 

- ne, ja samo vikendima i amaterski (za ostale ne odgovaram ali da, baš su smiješni.. što'š..).

 

- može još jednom? .. i koliki je D? koliki je alpha, da je sinus nad katetom pun sekreta ili inhalacije to čiste?

 

- zašto nebi bilo važno kome je koja verzija dostupna... tj licenca. A o licenci i ugovoru partnera ovise uviejti pod kojima će se nešto.. (bla-bla). Formlano MS ne daje support za OEM verzije nego je to posao proizvođača (ali i RL, iduća rečenica..).

 

- Formalno OEM nije smio biti u maloprodaji, ali je.. btw i dalje ti ograničenje (uvijeti koji pišu na kutiji i koje po tumačenju MSa prihvaćaš, ali su osporivi..) uvijetuje da onaj tko instalira OEM bude kvalificirani sys.builder il' tak' nešt'... koji time preuzima obaveze prema kupcu (ne MS). Imaš zapravo dvije OEM verzije, pravu koju stvarno proizvođač u svojim pogonima instalira i ovu maloprodajnu. Jesi li kupio u trgovini OEM medij windows with bing? .. to ti je odgovor. To je verzija koja je kranjem korisniku nedostupna, pa time ne može ni imati licencu, tj licencu ima OEM i prodajom uređaja daje i support. Dali možeš u ime MSa nešto obečavati? Ne.

 

-5. Da, upravo zato je u textu navedeno, ključna riječ, predpostavka.. (dal' sam trebao i boldati ili dodatno označiti, npr kao sarkazam?) upravo zato. A zašto? jer od početka si mogao postaviti konkretno pitanje, OEM/Bing.. umjesto izmišljanja tople vode i malih zelenih.

 

- može još hintova? Baš su super ove formule i nabrajanje kao domena.. možda i zasebna tema kao sticky?

 

li što bi rekao Friday.. (sjetim ga se petkom i ovakvim prigodama..) ili si ti neki linuxaš a možda i nešto gore?

Namjerno sam tu gore ostavio samo ono boldano. I lijepo sam molio da se ne nabacuju gluposti lopatom u post jer imam puno posla da odlučim što da ti sve objašnjavam a što ne.

 

OEM verziju Windowsa dobivaju "oni koji slažu računala" ili system builders. To može biti jedan HP, Lenovo ali isto tako i Links, HG Spot i MaliPerica d.o.o. koji ima registriranu djelatnost prodaje računala. Jedina važna stvar je da se OEM ne smije kupiti bez računala ili dijelova za složiti računalo. Zato je OEM moguće kupiti u trgovini jer ne znam što bi ti jedan Links trebao staviti na račun ako ti proda računalo s instaliranom OEM verzijom Windowsa. Možda bi trebalo pisati na računu Krumpir, 1 komad? To što si mogao kupiti OEM verziju uz dijelove za složiti računalo je samo zbog toga što nisi želio uslugu sastavljanja računala u Linksu. I da budemo precizniji, OEM verziju možeš kupiti do 30 dana od dana kupnje računala ali moraš predočiti račun prilokom kupnje OEM-a.

 

OEM verzija ima jedino ograničenje da nema podrške za otklanjanje grešaka u radu. I to opet ne podpada pod posao system buildera. Tvoje tumačenje bi čovjek mogao shvatiti da bi ti se onaj već prije spomenuti striček iz Lenova morao pojavljivati svaki puta kad bi ti instalirao krivi drajver ili kad bi se pojavila nova servisna nadogradnja Windowsa (service pack). Odgovornost system buildera prestaje onog trenutka kada napravišsystem restore u kojem sve mora funkcionirati besprijekorno, a to je u 99,99% slučajeva.

 

Ne postoje dvije verzije OEM-a, postoji jedna jedina. Ista je ona koju dobije Lenovo i koju možeš kupiti ti osobno u trgovini uz svoje novo računalo. Razlika može biti samo u tome da li je dobiješ na mediju ili predinstaliranu. Detalje oko aktiviranih Windowsa, SLIC-a i vezanih stvari proguglaj. Meni je trebalo 17 sekundi da nađem ovakav tekst kao što je na slijedećem linku u kojem se, gle čuda, spominje Windows 8.1 with Bing unutar opisa OEM verzije:

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_install/the-free-upgrade-to-windows-10-for-windows-7-oem/b622ef33-ac69-4ca1-b7d1-9aa08321809f

I opet ponavljam, to ne prolazi kao službena informacija ali mi je dovoljno službena bila informacija koju sam dobio od Microsofta da Windows 8.1 with Bing ima pravo na ulazak u Open Program licenciranja kao i bilo koja OEM verzija.

 

Windows 8.1 with Bing neće moći kupiti nitko osim velikih system buildera koji imaju dovoljan broj jeftinih uređaja koji zadovoljavaju određene normative da bi ušli u taj program izdavanja licenci. Hint - pročitaj ponovo onaj link u kojem je objašnjenje što je to Windows 8.1 with Bing. Hoće li postojati Windows 10 with Bing? Lako moguće, to ovisi o Microsoftu ali i ta će verzija dolaziti pod istim uvjetima kao i Windows 8.1 with Bing. I opet je nećeš moći kupiti ti niti Links jer postoje navedeni normativi.

 

A sad ću ti otkriti jednu tajnu - oko 80% licenci Windowsa je OEM verzija. Vjerojatno i ova tvoja piratska na kojoj radiš. I ona spada u grupu koja ima pravo na besplatan upgrade na Windows 10.

 

A sad rezime:

1. Nabacao si hrpu teksta u zadnjem postu i gotovo sve s krivim pretpostavkama.

2. Tvoje znanje i pažnja kojom tvoji prijatelji čitaju postove nije na zavidnom nivou. Ne očekujem od tebe da imaš sve u malom prstu ali ako se trudiš nešto napisati, daj si isto tako malo truda pa proguglaj prije pisanja.

3. Počeli smo s postovima u kojima sam napisao da Microsoftove stranice nisu dovoljno službeni izvor za sve informacije, naveo argumente - linkove, citate, Disclaimer... - dakle, dovoljno čvrste argumente da si čak i ti priznao da je to istinita tvrdnja.

4. Nastavilo se s natezanjem oko licenci za koje je ispalo da ne znaš baš puno o njima. Oprosti na grubosti ali to je očito. Napisao sam - ako ne znaš onda pitaš. Ne ulaziš u rasprave nespreman i bez argumenata.

5. Pokušavaš skupa sa svojih par kolega ovdje uvjeriti mene i sve ostale kako ne znam što pišem a da pri tome osim šarenih ikonica nisam vidio niti jedan jedini dovoljno čvrst argument.

6. I dalje imam strpljenja odgovoriti na sva pitanja, ne tražim svađu, ne iznosim svoje mišljenje bez argumenata, nadam se da su svi linkovi dovoljno jasni, ako i dalje nije jasno - pitaj.

7. Trudim se dovoljno detaljno ali opet i kratko i jasno iznositi informacije za koje vidim da ne znate ili da ste u zabludi oko njih. Ako nije dovoljno jasno - pitaj.

8. Nekad davno i ja sam bio nekakav početnik u nekim stvarima i pitao sam ono što nisam znao, nije sramota ne znati i pitati da se nešto dozna, sramota je ostati u neznanju i uvjeravati ljude da je to ispravno. Ispitivao sam ljude čak i u privatnim porukama na forumima, tek toliko da se ne čude svi prisutni kako nešto ne znam. Sad vidim da je sasvim OK staviti post s pitanjem oko banalnih stvari i da dobiješ pristojne odgovore.

9. Forumi postoje da se razmjenjuju korisne informacije, ako je tebi i tvojoj nekolicini prijatelja cilj nekoga brukati, možemo otvoriti novi topic i tamo nastaviti. Ponavljam, ne tražim svađu i natezanje ali ne volim kad se netko izruguje a da pri tome čak i ne vidi kakvo neznanje pri tome pokazuje.

10. "Dali..." se i dalje piše odvojeno.

11. Jednako dobro radim na Windowsima, OS X-u i Linuxu. Na Windowsima najbolje jer se uspješno služim Command Promptom.

 

Za sve ostale koji vole šarene ikonice, evo pa uživajte:              

9 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu

Za sve vas koji ne čitate sadržaj postova i tako zdušno klikate palac dolje (unlike, kako bi se forumaški protumačilo), s obzirom da sam se dvoumio između šarenih ikonica i slike, mislio sam staviti sliku neke prsate konobarice s kriglom pive u ruci ali vjerujem da bih pobrao ban zbog takvog sadržaja. Budite zadovoljni šarenim ikonicama. Javite ako moram još ikonica popikati unutar posta, vidim da se i dalje ne trudite čitati. Baš ste prava Facebook generacija...

 
0 5 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice