Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

poruka: 105
|
čitano: 15.781
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke".
11 godina
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Ha, dobro, džabalesku je, pa ako malo i kopaju po disku, nije to neki problem...ono...džabalesku je...

 

Majkrosoftovci nisu do prije neki dan nešto pretjerano pričali o "biznis" licencama, telemetrija bi na tim verzijama trebala biti isključena, jer bilo tko s barem pola neoštećenog mozga ovu navodno besplatnu ne bi pustio u svoje "preduzeće".

 

Novi šef, nova pravila igre, novi model zarađivanja.

Da nisu podijelili besplatne licence prijelaz bi bio sporiji nego s prethodnih verzija na osmicu, a i piratluk bi odradio svoje, pa bi svejedno u svijetu imali velik broj instalacija bez zarade.

Ovako ljudi dobrovoljno i ponosno nadograđuju (...džabalesku je...), što znači da će u Seattleu brže kapnuti više novčića kada svi njihovi iole korisni alati budu jednostavnije dostupni i prodavani kućnim korisnicima preko iznajmljivanja, a ne kao do sada - plastika u kartonskoj kutiji.


Dakle, na kraju dana...korisnici ti zapravo skeširaju više za isti softver (rentanje uvijek košta više), ne moraš se gnjaviti s prodajom fizičkih kopija i distribucijom i uz to imaš nekoliko desetaka milijuna beta testera s konstantno uključenom telemetrijom.

Win-win.

 

Osobno - ako sam nečiji beta tester, neka mi to izvole i platiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 22:32 (Djuro von Prekoplotovich).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Ja sam odustao, vratio se na 7 jer mi na 8.1 baca bsod za jednu karticu. Iako je sve radilo na w10 poludio sam jer iako ništa ne radi, u pozadini non stop nešto čupa sa neta, nisam mogao igrati normalno na drugom kompu i ubio sam ga. Pratio sam malo, nikog na kompu, nikakvi aktualni updatei u tijeku, a on skida po 300, 400 Kb svako malo, a meni delay na drugom kompu. Jadno. To je možda ok za nekog u firmi da mu stalno updatea poskrivečki (iako bi meni na poslu smetalo jer radimo sa x programa i bitna mi je brzina prebacivanja između njih), ali ako sam ja ugasio sve što se dalo pogasiti, a on i dalje nešto cucla bez mog dopuštenja je LOŠE. Nije da me brine promet, nego jednostavno ne može tako funkcionirati... Pogotovo onaj automatic update, ne može instalirati neki update i već ga tjedan dana pokušava skinuti i instalirati, ima jedno 60 pokušaja u logovima... Da ne spominjem da mi komp idla, stisnem datum 2x da mi otvori kalendar, a ovaj počne roštat po disku kao da otvaram PS i otvori mi kalendar za 4 sekunde... ma mislim... wtf. Evo, sad upravo kliknem na w7 instant... što god da kliknem ide instant... uglavnom, nadam se da će te mušice ispeglati do nekog ozbiljnijeg patcha jer trenutno je to jedna debela alpha.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 23:08 (zbuzanic).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
hrvooje kaže...
To nigdje ne piše.

 

  Sve piše, samo treba pročitati:

 

      Na hrvatskom:

 

''Sadržaj vaših datoteka i komunikacijama prikupljamo kada je to potrebno za pružanje usluga koje upotrebljavate. To uključuje: sadržaj vaših dokumenata, fotografije, glazbu ili video sadržaje koje učitavate na usluge tvrtke Microsoft kao što je OneDrive. (*)

Na vama je odabir za podatke koje prikupljamo. Kada se od vas zatraži da date osobne podatke, vi to možete odbiti. Ali ako odlučite da nećete dati koji su potrebni za pružanje usluge, možda nećete moći koristiti neke značajke ili usluge.

Vaše osobne podatke dijelimo uz vašu suglasnost ili kada je to potrebno za dovršavanje neke transakcije ili za pružanje neke usluge koju ste zatražili ili odobrili. Primjerice, vaš ćemo sadržaj podijeliti s trećim stranama kada nam kažete da to učinimo kao kada pošaljete poruku e-pošte prijatelju, podijelite slike i dokumente putem usluge OneDrive ili povežete račune s drugim uslugama. Kada date podatke o plaćanju za kupovinu, podatke o plaćanju podijelit ćemo s bankama ili drugim ustanovama koje obrađuje transakcije plaćanja ili pružaju druge druge novčarske usluge, a sve u cilju sprječavanja prijevare i smanjenja opasnosti od kredita.

Osim toga, osobne podatke dijelimo i s podružnicama koje nadzire tvrtka Microsoft i zastupništvima Osobne podatke dijelimo i s dobavljačima ili predstavnicima koji rade u naše ime za namjene opisane u ovoj izjavi. Na primjer, tvrtke koje unajmljujemo za pružanje podrške korisnicima ili kao pomoć u zaštiti i osiguravanju naših sustava možda će trebati pristup osobnim podacima kako bi mogli pružati takve usluge. U takvim slučajevima te tvrtke moraju podlijegati našim zahtjevima o zaštiti i sigurnosti privatnosti podataka i upotreba tih podataka nije im dozvoljena ni za koju drugu svrhu. Osobne podatke možemo otkriti i kao dio poslovne transakcije poput pripajanja ili prodaje imovine.''

 

Dakle, ono, oko čega ste već dizali graju se odnosi na podatke koje držite i stavljate u oblaku, a ne da netko ima pristup vašem računalu i podacima na njemu:

 

''(*) Na kraju, vašim osobnim podacima možemo pristupiti, objaviti i sačuvati ih, uključujući i vaše privatne sadržaje (kao što je sadržaj vaših poruka e-pošte, drugi oblici privatne komunikacije ili datoteke u privatnim mapama), kada u dobroj vjeri smatramo da je to neophodno za:

  • za postupanje u skladu s važećim zakonom ili kao odgovor na pravni postupak, uključujući potraživanja od strane policije i vladinih agencija.

  • zaštitu naših klijenata, na primjer za sprječavanje slanja neželjene pošte ili pokušaja prevare korisnika usluga, kako bismo pomogli u sprječavanju smrti ili ozbiljnih ozljeda bilo koje osobe;

  • upravljanje i održavanje sigurnosti naših usluga, uključujući i sprječavanje ili zaustavljanje napada na naše računalne sustave ili mreže ili

  • zaštitu prava vlasništva tvrtke Microsoft, uključujući provođenje uvjeta nadležnih za upotrebu usluga - međutim, ako dobijemo informaciju da netko upotrebljava naše usluge za promet ukradenog intelektualnog ili fizičkog vlasništva tvrtke Microsoft, nećemo sami kontrolirati privatni sadržaj klijenta već ćemo stvar predati policiji.

Imajte na umu da neke od naših usluga uključuju veze na usluge treće strane čija se pravila o zaštiti privatnosti razlikuju od onih tvrtke Microsoft. Ako osobne podatke date bilo kojoj od tih usluga, vaši podaci podliježu njihovim izjavama o zaštiti privatnosti.''

 

  Kome još uvijek nije jasno, neka skine pdf i prouči u cijelosti.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 0:09 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
hrvooje kaže...

Ima i hrvatska verzija (na slici ispod) iako mislim da je engleska mjerodavna.

Kažu dijelit će lokalne datoteke ako to traži važeći zakon. Koji, patriot act? Dijelit će s vladinim agencijama i policijom? Čijom?

 Da, ima, zato sam ju i stavil.

 

Jesi li ti amerikanac pa se bojiš nečega?

 

 

Uostalom, kaj će tebi Windowsi?

 

BTW, jedno pitanje za sve: znate li vi čemu služe Group Policy Editor, Local security Policy, i na kraju, firewall?

 

 

 

 

 Naravno da se većina toga može riješiti, ali ovo je tema kako "Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke".Ono što meni osobno smeta je kršenje osnovnog ljudskog prava na privatnost od strane MS-a, kao i zakone EU ako se ne varam.Vezano na tvrtke, također je dokazano da MS surađuje s NSA i da su SAD špijunirale strane kompanije poput njemačkih i brazilskih.Kod nas su se uključile u cirkus oko INA-e.Dakle postoji mogućnost da su i naše firme bile na njihovom udaru.Sada sam već zašao u politiku, ali očito je bilo potrebno.

Možda bi za promjenu kolege i ti mogle prvo to prokomentirati, prije nego što krene "kaj će tebi Windowsi", "ako ti se ne sviđa pređi na Linux" ili "prestani koristiti tehniku".

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 0:23 (Hrvoje001).
9 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Hrvoje001 kaže...
duhonja kaže...
Hrvoje001 kaže...
kizo2703 kaže...
Hrvoje001 kaže...

I ja sam naravno napravio clean install i nema sumnje kako je Osmica brža.

 

Vezano na temu posebno me iritira što Edge nema opciju automatskog brisanja korisničkih podataka, kao što ima IE.

 

Zapravo općenito me smeta W10 privatnost.

 

Ili sam ja samo paranoik?

 Dobro, kad ti kažeš, onda sigurno je. Jel to sad zakon? Moramo ti ljubiti ruke?!

 

Možda zato jer Edge nije obični .exe program? Inače, sve se može pobrisati. 

 I automatika se da srediti, ali u Registry-u.

 

   NEMOJ GA ONDA KORISTITI.   Ustvari, ako te muči privatnost, ne koristi onda uopće ni telefone, ni tablete, a kamoli PC-je, bez obzira koji OS bio na njima instaliran.

 

NSA može ući gdje god hoće, kada i ako hoće.

 

Vjerojatno, ali tješi se, ima vas dosta.

 U čemu je tvoj problem?I meni se dosta toga sviđa u Desetki, ali to ne znači da je savršena.Još manje da je moram opisivati kao svetu kravu bez mane, i u kojoj je po defaultu sve bolje nego u prethodnika.

 

A sada već poštapalica o privatnosti i nekorištenju zvuči kao fanboy izjava.Smartphone koristim za osnovne stvari poput poziva, čitanje mailova, novina, i za ostale gluposti, tako da me i ne dira previše.S druge strane računalo puno više koristim i služi mi za ozbiljnije stvari.Na kraju krajeva vidjeti ćemo hoće li se Europska Komisija oglasiti o tome i što će reći.

Poanta svega je da svi ovi takozvani "propusti" narušavaju privatnost i nisu slučajni.To je činjenica, ma koliko ti branio MS.

 Pusti Kizu..Lik jednostavno ne shvaca razliku da se dosada moglo zakonski sprijeciti ili zakonski osuditi,ili zakonski proglasiti nevazecom optuzbom,ako ti netko brutalno provali u sustav,bio FSB,NSA,MOSSAD ili netko treci..Dakle,sve do W10 je privatnost,bilo pojedinaca,bilo FIRMI bila neupitno i zakonski zasticena...Od W10 pojedinac ili Firma DAJU VLASTITOM VOLJOM,pristup svim svojim podacima,bilo privatnim,bilo poslovnim..

Kizo naravno ne kuzi,da INFORMACIJA ZNACI NOVAC..Tu se otvara prostor za spijunaze svih vrsta,od benignih,pa sve do onih industrijskih..Nadalje,popularni TIPP,koje je sad sveprisutan i uvukao se na sporedna vrata tiho,u vezi MS W10 EULA_e,daje u kompletu Zakonsku osnovu za progon svega sto se nekoj americkoj Firmi ili US VLadi ne dopada,a daje im prednost na ekonomskom podrucju..

Dakle,da zavrsim,Nije poanta u tome da li ili da li ne, NSA moze uci u komp,nego u cinjenici,da si im potvrdom EULE,koja je tjesno vezana za TIPP,otvorio dobrovoljno pristup,svim podacima..u slucaju Firmi,to znaci legalna spijunaza ekonomskih faktora,u slucaju kriticnih zadaca,jos i gore...E to je ono sto Kizo ne kuzi..

 Kizo je inače ok tip, vidim da stalno pomaže početnicima.Doduše ovakvo podržavanje MS-ove politike i mogućnosti Windowsa mu stvarno nisu trebale.Nijedna velika kompanija, još manje operativni sustavi ne mogu biti savršeni i stoga ih je besmisleno braniti.Pogotovo ako je očito kako to nisu propusti, nego politika firme/države.Plus što to otvoreno krši EU zakon o privatnosti.

 

Ne znam da li je itko obratio pažnju prilikom instalacije W10 da je obavezno odabrati između kućnog i poslovnog korisnika?Što se to tiče MS-a?

 Ma nemam nis protiv Kize,simpa mi je lik,ali je prezabrijao...Mislim,OS je napose komad softwarea,nesto sto sluzi covjeku,ne necija sestra kojoj treba cast i cistocu braniti,makar i krvlju..Od pocetka sam govorio-polako..ima vremena..neam nis protiv da se novo proba,hvala Bogu,sve nas,nesto novo kopka,i da nije tako,stagnirali bi..Ali insistirati na promptnom uvodjenju u kriticne poslove,novi OS,je u namanju ruku nemudro..Oke za kucnu primjenu ili testiranje,no treba jos puno poliranja i testiranja,da bi se covjek odlucio instalirati novi OS u Firmu,koja radi punim tempom stabilno..Evo,sami korisnici su napisali hrpu postova sa problemima svih vrsta..Nikog nece ubiti ili baciti na prosjacki stap 6 mjeseci cekanja.,..

Pa to pitanje je sasvim benigno u odnosu na stvari iz EULA-e...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
hrvooje kaže...
To nigdje ne piše.

 

  Sve piše, samo treba pročitati:

 

      Na hrvatskom:

 

Dakle, ono, oko čega ste već dizali graju se odnosi na podatke koje držite i stavljate u oblaku, a ne da netko ima pristup vašem računalu i podacima na njemu:

 

Kome još uvijek nije jasno, neka skine pdf i prouči u cijelosti.

 Zato i mislim da je mjerodavna engleska verzija. Paragraf s 'Finally' nije u petlji ovog što ti citiraš. Gle:

 

1. mogu ti uću u kuću ako me pozoveš

2. mogu ti ući u kuću ako me netko od ukućana pozove

3. mogu ući ako imam ključ

 

'Finally' (konačno? na kraju? na poslijetku? ) - mogu ti ući u kuću ako je požar.

 

Smijem li ti ući u kuću, ako je požar a nemam ključ  prema ovom primjeru? Zar zaista misliš da stotine Microsoftovih odvjetnika se živcira reklamama na solitareu ili ipak nešto korisno tipkaju?

 

I poslije nakon što korisnik sve isključi, Windows 10 ne poštuje korisničke postavke. Još i to

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 10:49 (hrvooje).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
hrvooje kaže...

 Zato i mislim da je mjerodavna engleska verzija. Paragraf s 'Finally' nije u petlji ovog što ti citiraš. Gle:

 Kad te toliko yebe ta engleska verzija, gdje si tu itko dozvoljava ''ulaženje u kuću'', bez tvog pristanka?!

 

''Reasons We Share Personal Data

We share your personal data with your consent or as necessary to complete any transaction or provide any service you have requested or authorized.

For example, we share your content with third parties when you tell us to do so, such as when you send an email to a friend, share photos and documents on OneDrive, or link accounts with another service.''

 

Over & out ....

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 11:34 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
hrvooje kaže...

 Zato i mislim da je mjerodavna engleska verzija. Paragraf s 'Finally' nije u petlji ovog što ti citiraš. Gle:

 Kad te toliko yebe ta engleska verzija, gdje si tu itko dozvoljava ''ulaženje u kuću''?!

 

''Reasons We Share Personal Data

We share your personal data with your consent or as necessary to complete any transaction or provide any service you have requested or authorized.

For example, we share your content with third parties when you tell us to do so, such as when you send an email to a friend, share photos and documents on OneDrive, or link accounts with another service.''

 

Over & out ....

 S ovim kizo ima pravo, recimo...

 

Naime, štite se od vrlo lukavog američkog pravnog sustava gdje, da ovo ne piše, teoretski možeš tužiti Microsoft jer je tvoje podatke poslao nekom trećem korištenjem maila, a to si zapravo ti slao mail nekome trećem. Kužite? Ja šaljem mail korištenjem Outlooka Kizi, a onda tužim Microsoft jer je taj mail sadržaj poslao Kizi Outlookom. :) 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Tonči kaže...

 

Naime, štite se od vrlo lukavog američkog pravnog sustava gdje, da ovo ne piše, teoretski možeš tužiti Microsoft jer je tvoje podatke poslao nekom trećem korištenjem maila, a to si zapravo ti slao mail nekome trećem. Kužite? Ja šaljem mail korištenjem Outlooka Kizi, a onda tužim Microsoft jer je taj mail sadržaj poslao Kizi Outlookom. :) 

 Bilo koji mail, cloud ili ''social'' servis koji danas koristite je zadiranje u vašu privatnost i barem vam je Microsoft to jasno naznačio, za razliku od drugih.

 

Ne paše vam to što čitate? Ne koristite ih!

 

Ili ih tužite u Briselu, pa nek se EU bakće s tim.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 12:15 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...

 

Ne paše vam to što čitate? Ne koristite ih!

 To ne funkcionira baš tako kad imaš monopol na tržištu. Neke stvari su čak i ilegalno za tražiti od korisnika bez obzira  :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Tonči kaže...

 To ne funkcionira baš tako kad imaš monopol na tržištu. Neke stvari su čak i ilegalno za tražiti od korisnika bez obzira  :)

 Uvijek postoji alternativa - Linux, ili OS X recimo . Nitko te ne tjera koristiti ove Windowse ako imaš već funkcionalnu Sedmicu ili Osmicu.

Izbor je samo vaš.

 

Ko što rekoh, tuži, pa dokaži da je nešto protuzakonito.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 12:33 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Postoji jasna razlika između slučaja 1. i 2. Ti misliš da piše kao pod 1., a zapravo vrlo jasno stoji i piše kao pod 2.

 

1.  Vaše osobne podatke dijelimo uz vašu suglasnost ili kada je to potrebno za dovršavanje neke transakcije ili za pružanje neke usluge koju ste zatražili ili odobrili. Primjerice, vaš ćemo sadržaj podijeliti s trećim stranama kada nam kažete da to učinimo kao kada pošaljete poruku e-pošte prijatelju, podijelite slike i dokumente putem usluge OneDrive, povežete račune s drugim uslugama,  vlasti to zatraže od nas 

 

2. Vaše osobne podatke dijelimo uz vašu suglasnost ili kada je to potrebno za dovršavanje neke transakcije ili za pružanje neke usluge koju ste zatražili ili odobrili. Primjerice, vaš ćemo sadržaj podijeliti s trećim stranama kada nam kažete da to učinimo kao kada pošaljete poruku e-pošte prijatelju, podijelite slike i dokumente putem usluge OneDrive ili povežete račune s drugim uslugama

 

Naposljetku, vaše podatke dijelit ćemo kad vlasti to zatraže od nas. 

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
hrvooje kaže...

Postoji jasna razlika između slučaja 1. i 2. Ti misliš da piše kao pod 1., a zapravo vrlo jasno stoji i piše kao pod 2.

 

1.  ..... kada pošaljete poruku e-pošte prijatelju, podijelite slike i dokumente putem usluge OneDrive, povežete račune s drugim uslugama,  

 

vlasti to zatraže od nas 

 

2. ..... kada pošaljete poruku e-pošte prijatelju, podijelite slike i dokumente putem usluge OneDrive ili povežete račune s drugim uslugama

 

Naposljetku, vaše podatke dijelit ćemo kad vlasti to zatraže od nas. 

 I na kraju: koji su to podaci?! e-pošta i podaci koje staviš na shareanje u OneDriveu!

 

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
Tonči kaže...

 To ne funkcionira baš tako kad imaš monopol na tržištu. Neke stvari su čak i ilegalno za tražiti od korisnika bez obzira  :)

 Uvijek postoji alternativa - Linux, ili OS X recimo . Nitko te ne tjera koristiti ove Windowse ako imaš već funkcionalnu Sedmicu ili Osmicu.

Izbor je samo vaš.

 

Ko što rekoh, tuži, pa dokaži da je nešto protuzakonito.

 Pa OSX je bolji desktop OS. Nažalost, većina potencijalnih korisnika u nas ne može si ga priuštiti ili nema dovoljno znanja za instalaciju na PC hardver. Linux je također odlična opcija, ali opet, ne rade igre na njemu (većinom), a većina korisnika Windowsa se igra na računalu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
hrvooje kaže...

Postoji jasna razlika između slučaja 1. i 2. Ti misliš da piše kao pod 1., a zapravo vrlo jasno stoji i piše kao pod 2.

 

1.  ..... kada pošaljete poruku e-pošte prijatelju, podijelite slike i dokumente putem usluge OneDrive, povežete račune s drugim uslugama,  

 

vlasti to zatraže od nas 

 

2. ..... kada pošaljete poruku e-pošte prijatelju, podijelite slike i dokumente putem usluge OneDrive ili povežete račune s drugim uslugama

 

Naposljetku, vaše podatke dijelit ćemo kad vlasti to zatraže od nas. 

 I na kraju: koji su to podaci?! e-pošta i podaci koje staviš na shareanje u OneDriveu!

 

 

 Tako izgleda da su to ti podaci da je napisano kao pod slučajem 1.

Tako ne izgleda da su to ti podaci, kad je napisano kao u slučaju 2. , odvojen paragraf pa ti gledaj na koje podatke se odnosi

There is no job like cron job!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice