Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

poruka: 105
|
čitano: 15.774
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
torrente kaže...
Hann kaže...

 

 Ocekujem istu ekipu da skoci na sve 4 i u tom slucaju ponovno brani Windowse. Od totalnih fanboysa ne ocekujem nista manje ;)

 Ti i ovaj poviše...bezočno ljudima trpate etiketu ni manje ni više, nego fanboy.  Ponašate se ko oni iz čavoglava...ako ti sve frekvencije nisu poredane ko nama, ti si četnik i komunjara.

Tako sam ja ovdje NAIVNI smrad koji koristi sve MS usluge i čak ih se usudim prozvat kvalitetnima...jednom riječju MS četnik.

 

Kad smo kod trpanja etiketa, vi ste svoju apsolutno zasluzili. Od prozivanja ekipe da predju na Linux ako im Windowsi ne odgovaraju, pa na dalje. Branite neobranjivo. Ekipa (ukljucujuci i mene) se buni na jednu stvar unutar novih windowsa. I imaju se pravo buniti. Ne znam da li ti nickname odgovara, no ja svoju licencu uredno placam. I kao kupac nekog proizvoda imam se valjda pravo i buniti ako mi nesto ne odgovara? Ili po tebi i slicnima nemam ni to? Zato i etiketa. U potpunosti ste ju zasluzili.

 

Sto se tice cetnika, komunjara, ustasa, itd... Majko moja mila. Od milijardu boljih usporedbi ti si iskopao index.hr fore?

 

U svakom slucaju, ne mislim se s tobom u daljnju raspravu upustati. Nema smisla, jer eto - u potpunosti si u pravu. Valjda smo sada na istoj 'frekvenciji'?

U pm, od ustase sad sam valjda postao cetnik i komunjara, iako je to dvoje toliko iskljucivo da glava boli. No ni ne ocekujem da ti to znas, dapace, u odlicnoj je 'frekvenciji' sa ostatkom tvojih 'argumenata' 

 

Uzivaj i laka ti noc 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
duhonja kaže...

Tim gumbom blockas neka podrucja,a ono sto je MS sebi dopustio u EULA_i,nemoj mislit da ce se toga dobrovoljno odreci..uostalom,covjek je fino stavio tekst,i to minorno sto se iskljuci,da ce se nakon odredjenog vremena automatski ukljuciti..

     Najblaže rečeno, zapravo nemaš blage veze o čemu pričaš, jelda?!

 

Zapravo, samo mi nije jasno koji ku*ac uopće radiš na Windowsima, kad svi imaju NSA, CIA, FBI, KBG .... backdoorove još od 3.1 vezije?!

Hrvoje001 kaže...

 Kizo je inače ok tip, vidim da stalno pomaže početnicima.Doduše ovakvo podržavanje MS-ove politike i mogućnosti Windowsa mu stvarno nisu trebale.

 

Ne znam da li je itko obratio pažnju prilikom instalacije W10 da je obavezno odabrati između kućnog i poslovnog korisnika?Što se to tiče MS-a?

 Apsolutno me zaboli za Microsoft ili bilo koju drugu kompaniju, a najmanje da ću nekog podržavati. Naravno, nema savršenog OS-a, (čak ni među unixoidima!).

 

Tiče ga se, zato da se pravilno postavi sistem - ako je u pitanju poslovni PC, treba se odmah podesiti pridruživanje domeni, ili pridruživanje Azure-u.

 
 

Ali, dobro, nije da to treba svatko znati.

 

Izvor

 

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2015 23:55 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Hann kaže...

 

Kad smo kod trpanja etiketa, vi ste svoju apsolutno zasluzili. Od prozivanja ekipe da predju na Linux ako im Windowsi ne odgovaraju, pa na dalje. Branite neobranjivo. Ekipa (ukljucujuci i mene) se buni na jednu stvar unutar novih windowsa. I imaju se pravo buniti. Ne znam da li ti nickname odgovara, no ja svoju licencu uredno placam. I kao kupac nekog proizvoda imam se valjda pravo i buniti ako mi nesto ne odgovara? Ili po tebi i slicnima nemam ni to? Zato i etiketa. U potpunosti ste ju zasluzili.

 

Sto se tice cetnika, komunjara, ustasa, itd... Majko moja mila. Od milijardu boljih usporedbi ti si iskopao index.hr fore?

 

U svakom slucaju, ne mislim se s tobom u daljnju raspravu upustati. Nema smisla, jer eto - u potpunosti si u pravu. Valjda smo sada na istoj 'frekvenciji'?

U pm, od ustase sad sam valjda postao cetnik i komunjara, iako je to dvoje toliko iskljucivo da glava boli. No ni ne ocekujem da ti to znas, dapace, u odlicnoj je 'frekvenciji' sa ostatkom tvojih 'argumenata' 

 

Uzivaj i laka ti noc 

 Da, usporedba sa dinarskim primatima koji švrljaju po indexu je baš zbog ISKLJUČIVOSTIkoja se ovdje sprovodi na temi.  I ćoravi vidi.

Moj nik nema veze sa P2P protokolom. Radi se o Madridskom redikulu.

Ti se buniš na postavke novih Win10, ja ne...što sad trebamo...mene proglasit fanboyom koji "puši gofno umotano u foliju"...to je navedeno.  Čemu pasivno vrijeđanje?  Jesam ja kome od vas "ekipe" (kako vas nazivaš)...prozvao teoretičarima nebuloza sa folijama na glavi?  Nisam.

Plaćaš svoju licencu i nisi zadovoljan...imaš gimb unsucribe ili piši direktno CEO-u MS-a.

Plaćam i ja dosta toga...kad mi se prestane sviđat skinem ovu Visu sa acca...tko ti je rekao da se nemaš pravo bunit?  Bože sačuvaj!?

 

argument u neargumentiranoj raspravi argument u neargumentiranoj raspravi
 

Vidiš...kad spominješ neke frekvencijske argumente, onda to i napravi kao moja malenkost.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
torrente kaže...
Hann kaže...

 

 Ocekujem istu ekipu da skoci na sve 4 i u tom slucaju ponovno brani Windowse. Od totalnih fanboysa ne ocekujem nista manje ;)

 Ti i ovaj poviše...bezočno ljudima trpate etiketu ni manje ni više, nego fanboy.  Ponašate se ko oni iz čavoglava...ako ti sve frekvencije nisu poredane ko nama, ti si četnik i komunjara.  Posebno onaj dio "Kizo je kvalitetan forumaš (rvatina), ali ŠTO MU JE TREBALO da tvrdi kako je Takovo Eurokrem dobar namaz iz Srbije.

Tako sam ja ovdje NAIVNI smrad koji koristi sve MS usluge i čak ih se usudim prozvat kvalitetnima...jednom riječju MS četnik.

 Nema niti jednog argumenta. Kako da ja kao zubar i koji moram čuvati privatnost pacijenata, podijelim s MS sve zubne kartone? I prije su mogli svi znati što imam na disku, ali ja sada legalno dajem pristanak da americka kompanija u dobroj mjeri ima pravo na te podatke. Mogu li me radi toga tužiti pacijenti? Vjerojatno da.  

 

Stalno prebacujete na humor kao pa ja ću im poslati sve o sebi itd. jer sam nebitan pojedinac, al ovo je velika pravna stvar. 

 

Do sada se dešavalo da kad te uhite npr. za posjedovanje trave pa ti pretraze stan pa da bi ti još malo nadodali optuže te i za krađu softvera, jer si imao tri filma i piratski Windows. U budućnosti će, pogotovo i prvo u SAD u, kad skriviš nešto automatski poslati zahtjev Microsoftu da vide kršiš li zakon i na računalu kao na ulici. Imaju pravo sumnjati, jer si prijestupnik. Formatirao si disk, ali tu piše da si neki dan imao kopiju piratskih filmova. MS će kako piše u onom paragrafu 'u dobroj vjeri'  za zaštitu društva, svojih klijenata filmskih studija, države i radi poštivanja prava servisa ustupiti te podatke. Ovo je puno gore od SOPE i PIPE i ne vidim kako nekom kome su smetali ti prijedlozi zakona može ovo podrzavati. 

There is no job like cron job!
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
torrente kaže...
Hann kaže...

 

 Ocekujem istu ekipu da skoci na sve 4 i u tom slucaju ponovno brani Windowse. Od totalnih fanboysa ne ocekujem nista manje ;)

 Ti i ovaj poviše...bezočno ljudima trpate etiketu ni manje ni više, nego fanboy.  Ponašate se ko oni iz čavoglava...ako ti sve frekvencije nisu poredane ko nama, ti si četnik i komunjara.  Posebno onaj dio "Kizo je kvalitetan forumaš (rvatina), ali ŠTO MU JE TREBALO da tvrdi kako je Takovo Eurokrem dobar namaz iz Srbije.

Tako sam ja ovdje NAIVNI smrad koji koristi sve MS usluge i čak ih se usudim prozvat kvalitetnima...jednom riječju MS četnik.

 Ja sam "ovaj poviše", tako da mi slobodno možeš reći što je u mojem postu bilo netočno?Da li tvrdnja kako W10 nisu savršeni, ili stabilni i brzi poput Osmice, ili kako bezočno krše privatnost?Kako da nazovem nekoga tko ignorira činjenično stanje i negira dokazane nedostatke?

Ili je istina nebitna kad nekoga nazoevš fanboy, što na kraju krajeva nije uvreda.

 

I za kraj tko onda vrši etiketiranje uz živopisne opise?

13 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...

Ne znam da li je itko obratio pažnju prilikom instalacije W10 da je obavezno odabrati između kućnog i poslovnog korisnika?Što se to tiče MS-a?

 Apsolutno me zaboli za Microsoft ili bilo koju drugu kompaniju, a najmanje da ću nekog podržavati. Naravno, nema savršenog OS-a, (čak ni među unixoidima!).

 

Tiče ga se, zato da se pravilno postavi sistem - ako je u pitanju poslovni PC, treba se odmah podesiti pridruživanje domeni, ili pridruživanje Azure-u.

  

Ali, dobro, nije da to treba svatko znati.

 

Izvor

 

 

 Nije i da svatko odmah prebacuje službena računala na novi i neprovjereni OS.

16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Linuksaši na aparatima.

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded.
 
4 2 hvala 1
13 godina
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Prodajem drva.

Informacije u PP.

 

Ne stvarno, ljudi.

Gdje je vaša rasprava otišla.

Tko je gdje bio devesprve, tko je vastaša, a tko partizan.

Kakvo nam je društvo, takve rasprave ne začuđuju.

Kome se ne sviđa W10, ne sviđa mu se vjerojatno ni W8/8.1.

Pa Ok milo moje, nije da nemaš izbora i alternativa. Instaliraj drugi OS i pusti nas da odajemo svoje skrivene terorističke namjere M$-u i NSA-u putem legalnih Windowsa sa svojim EULA-ma.

Not your bussines.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
sudy_freak kaže...

Kome se ne sviđa W10, ne sviđa mu se vjerojatno ni W8/8.1.

Pa Ok milo moje, nije da nemaš izbora i alternativa. Instaliraj drugi OS i pusti nas da odajemo svoje skrivene terorističke namjere M$-u i NSA-u putem legalnih Windowsa sa svojim EULA-ma.

Not your bussines.

 Mnogi (u puno slučajeva i isti ljudi!! ) su imali problema i pisali vrlo slične postove i kad je izašla Sedmica, a i Osmica.

 

Nek uživaju.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...

 Mnogi (u puno slučajeva i isti ljudi!! ) su imali problema i pisali vrlo slične postove i kad je izašla Sedmica, a i Osmica.

 

Nek uživaju.

Nisi cool ako si odmah drugi dan prešao na Windows 10, koristiš Office 365 i Azure. I još ako nedaj bože pišeš programe u .Netu! A o WP telefonu da ni ne govorim...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Hrvoje001 kaže...

 

 Nije i da svatko odmah prebacuje službena računala na novi i neprovjereni OS.

  Je, svi su novi i neprovjereni do desetog SP-a?!

 

Tko kaže da se mora ''odmah'' prebaciti?!

 

 BTW, ovo je vidljivo samo na Professional verziji, pa bi bilo normalno da je tu. Jelda?

Bez obzira tko će i kad raditi upgrade na Desetku u firmi.

 

Apropo ''poslovnosti'': režite te yebene postove malo, a ne da moram skrolati pola sata da dođem do stvarnog odgovora!

Stvar opće kulture u Netiquette-u! [naravno, poduvjetom da uopće znate šta je to!!] 

Sum_of_all_fears kaže...

Nisi cool ako si odmah drugi dan prešao na Windows 10, koristiš Office 365 i Azure. I još ako nedaj bože pišeš programe u .Netu! A o WP telefonu da ni ne govorim...

 Naravno, odma si fanboy, komunjara, ustaša, NSA-ovac ..... kak već kome padne na pamet!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 15:54 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
sudy_freak kaže...

Prodajem drva.

Informacije u PP.

 

Ne stvarno, ljudi.

Gdje je vaša rasprava otišla.

Tko je gdje bio devesprve, tko je vastaša, a tko partizan.

Kakvo nam je društvo, takve rasprave ne začuđuju.

Kome se ne sviđa W10, ne sviđa mu se vjerojatno ni W8/8.1.

Pa Ok milo moje, nije da nemaš izbora i alternativa. Instaliraj drugi OS i pusti nas da odajemo svoje skrivene terorističke namjere M$-u i NSA-u putem legalnih Windowsa sa svojim EULA-ma.

Not your bussines.

Griješiš podosta jer ne razumiješ poantu. Iz perspektive korporacije, Win10 promjene u Euli koje gore pišu neprihvatljive. Za razliku od, naizgled nebitnih, malih korisnika, korporacija itekako može opaliti MS po nosu ako za korporativne korisnike ne ukloni takve stavke, čak i ako novosti predstavljaju dodatne radne sate za administratore. Nije novost da MSFT želi vendor-lockati i pojedine i firme, ali kad naknadno zloupotrebljava poziciju, to ulazi pod antitrustovske zakone i što već ne. Primjerice, moja korporacija će teško prijeći na Windows 10 u ovom obliku i ako EULA sadrži ovakve "all your data belongs to us" stavke, a to MSFT ne želi, jer mu to izbija milijune iz novčanika na mjesečnoj bazi s obzirom da nas ima na tisuće.

 

Jesu besplatni, ali to ih ne opravdava.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Tonči kaže...

Primjerice, moja korporacija će teško prijeći na Windows 10 u ovom obliku i ako EULA sadrži ovakve "all your data belongs to us" stavke, a to MSFT ne želi, jer mu to izbija milijune iz novčanika na mjesečnoj bazi s obzirom da nas ima na tisuće.

 

Jesu besplatni, ali to ih ne opravdava.

 Zato valjda i jesu besplatni samo za male korisnike?!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...

 Naravno, odma si fanboy, komunjara, ustaša, NSA-ovac ..... kak već kome padne na pamet!

 

Zapravo su cetnike, komunjare, ustase i sl. spodobe spomenuli neki koji brane Win10 i ovakvu EULA-u. Meni je samo zanimljivo da kad god se iz nekog razloga (nevazno dal je opravdano ili ne) pljuje po winzima, tu si ti i jos par sljedbenika da stanete na prvu crtu odbrane. Ista stvar se dogadja i kad se pljuje recimo po Samsungu, Appleu, Googleu.. Uvijek par istih faca. I onda kad im netko napise 'fanboy' ekipa se uvrijedi. Zasto? Pobogu zasto? 

16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Čitaj ponovo pa ćeš valjda shvatit... da se meni hebe za MS.   VEĆ jednostavno navodim..B.M.K. za ula-mula-uele i sl zavrzlame koje jako ugrožavaju privatni integritet.

Jel sad jasnije?

Druga točka, zadovoljan sam sa radom ponuđenih servisa.  Imam pravo to pohvalit.  

 

Za poslovni subjekt će se pobrinuti pravne službe koje rade u tim firmama.  Jel GeneralElectrics koristi desetine tisuća Offica u cloudu...njihova pravna služba valjda sastanči sa mrežnim specijalcima i donose zaključke u interesu tvrtke.  Ili bilo koja tvrtka ili bilo koje ministarstvo...oni su poslovni sektor i neka donose svoje vlastite sigurnosne odluke.

 

Kakva "branjenja" i hvaljenja?  Prosto ko pasulj!

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
5 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Hann kaže...
......

 Dobro, jesi ti puko ili koji ti je *****?! Ja pljujem Samsung, Google, Apple (pišem ovo na Mac Prou!)?! Ja fanboy?

 

O majko mila ..... ma, zapravo, trabunjaj kaj hoćeš ak te veseli, ovo je slobodna (još uvijek) zemlja. EOD

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
Hann kaže...
......

 Dobro, jesi ti puko ili koji ti je *****?! Ja pljujem Samsung, Google, Apple (pišem ovo na Mac Prou!)?! Ja fanboy?

 

O majko mila ..... ma, zapravo, trabunjaj kaj hoćeš ak te veseli, ovo je slobodna (još uvijek) zemlja. EOD

 

Oprosti, nisam ti mislio dirnuti u zivac. Odoh odtrabunjati dalje. Pozz 

13 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
Tonči kaže...

Primjerice, moja korporacija će teško prijeći na Windows 10 u ovom obliku i ako EULA sadrži ovakve "all your data belongs to us" stavke, a to MSFT ne želi, jer mu to izbija milijune iz novčanika na mjesečnoj bazi s obzirom da nas ima na tisuće.

 

Jesu besplatni, ali to ih ne opravdava.

 Zato valjda i jesu besplatni samo za male korisnike?!

Kakve to veze ima s ičim?Besplatni upgrade ili kupnjena nova licenca imaju istu EULA-u.Drugim riječima platiš MS-u licencu i još moraš potvrditi "all your data belongs to us".Nekada su antimonopolističke institucije za puno manje stvari(i gluposti poput IE) kažnjavale, da bi sada ovo bilo ok?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Hrvoje001 kaže...

Besplatni upgrade ili kupnjena nova licenca imaju istu EULA-u.

 Pa, da si ikad, kojim slučajem, kupoval Microsoftov softver na veliko, za firmu, znal bi da nije isto. Ali dobro, nema veze.

 

Samo vi nastavite.

 

Edit:

Imam pratnju, cijeli dan. :))) Imam pratnju, cijeli dan. :)))
Imate vas dvoje kaj za reći?

 

Znam da jednom idem na živce, ali kaj hoće drugi?!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 18:54 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
sudy_freak kaže...

 Kome se ne sviđa W10, ne sviđa mu se vjerojatno ni W8/8.1.Not your bussines.

 To uopće nije istina, jer Win8.1 nema takvu EULA - u. 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 20:42 (hrvooje).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
torrente kaže...

 

Za poslovni subjekt će se pobrinuti pravne službe koje rade u tim firmama.

 

 Tu si u pravu. Ja sam taj koji se brine za to, zato to i naglašavam. 

There is no job like cron job!
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
Hrvoje001 kaže...

Besplatni upgrade ili kupnjena nova licenca imaju istu EULA-u.

 Pa, da si ikad, kojim slučajem, kupoval Microsoftov softver na veliko, za firmu, znal bi da nije isto. Ali dobro, nema veze.

 

Samo vi nastavite.

 

 

 Nećeš vjerovati, ali nisi jedini koji je kupovao MS softver na veliko za firmu.Ali svakako bi htio vidjeti razliku kod dijela koji se tiče privatnosti.

Također postoji i hrpa manjih firmi koje ne trebaju VL, odnosno kupuju obične retail licence sa standardnom EULA-om.A opet su poslovni subjekti.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
Tonči kaže...

 

Jesu besplatni, ali to ih ne opravdava.

 Zato valjda i jesu besplatni samo za male korisnike?!

A malim korisnicima privatnost i kvaliteta ne trebaju? 

 

Daj budi iskren, živiš li ti od Microsofta? Jer ako ne živiš, onda me brineš... ako jesi, onda je OK, kužim te...

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 20:06 (Tonči).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Mislim da je dovoljno pročitati Privacy Statement, od prve do zadnje stranice - sve ovisi o vama i tome kako koristite svoje računalo, koje servise koristite i što ćete dopustiti.

 

Ništa više, ništa manje.

 

Izjava o zaštiti privatnosti

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@Tonči: Ne radim u IT-u, i jako mi je stalo do moje privatnosti i sigurnosti mojih poslovnih projekata.

Ali znam i kako se zaštiti.

 

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 20:36 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Sum_of_all_fears kaže...

Meni (i većini koje poznajem) nije nimalo upitno. Čak i neka raga od PCja koji je u firmi je preživio upgrade sa 7 na 10 bez ijednog problema. Tipični poslovni PC... Kontamo prebaciti svih ~120 komada tijekom godine.

 

Ja da ovako nesto predlozim u svojoj firmi, momentalno bih popio otkaz.

I znas sto?

Uopce se ne bih bunio kada bih ga dobio nakon takvog prijedloga.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...

Mislim da je dovoljno pročitati Privacy Statement, od prve do zadnje stranice - sve ovisi o vama i tome kako koristite svoje računalo, koje servise koristite i što ćete dopustiti.

 

Ništa više, ništa manje.

 

Izjava o zaštiti privatnosti

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@Tonči: Ne radim u IT-u, i jako mi je stalo do moje privatnosti i sigurnosti mojih poslovnih projekata.

Ali znam i kako se zaštiti.

 

 

 Nije mi engleski materinji jezik, ali dovoljno razumijem. To što kažeš da sve ovisi o vama je apsolutno netočno. Privacy policy and service agreement ima 45 stranica, a ti tvrdiš da je sve ok. Evo npr. vidi pod Reasons we share personal data 

 

Finally, we will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to:

 

  1. comply with applicable law or respond to valid legal process, including from law enforcement or other government agencies;
  2. protect our customers, for example to prevent spam or attempts to defraud users of the services, or to help prevent the loss of life or serious injury of anyone;
  3. operate and maintain the security of our services, including to prevent or stop an attack on our computer systems or networks;
  4. or
  5. protect the rights or property of Microsoft, including enforcing the terms governing the use of the services - however, if we receive information indicating that someone is using our services to traffic in stolen intellectual or physical property of Microsoft, we will not inspect a customer's private content ourselves, but we may refer the matter to law enforcement.

 

Pod prvom točkom ti jasno kaže da će dijelit fileove s lokalnog diska ako to zatraže vladine agencije. 

http://www.microsoft.com/en-us/privacystatement/default.aspx

 

Treba kliknit na Reasons we share personal data te zatim na Learn more i odmah ispod pod nekoliko točaka ovo stoji. 

 

Ima i hrvatska verzija (na slici ispod)

 iako mislim da je engleska mjerodavna. Kažu dijelit će lokalne datoteke ako to traži važeći zakon. Koji, patriot act? Dijelit će s vladinim agencijama i policijom? Čijom? 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 21:37 (hrvooje).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
syncmaster245b kaže...

 Ja da ovako nesto predlozim u svojoj firmi, momentalno bih popio otkaz.

I znas sto?

Uopce se ne bih bunio kada bih ga dobio nakon takvog prijedloga.

Nit je moj prijedlog, nit ću ga provoditi... Ja samo moram reć da li SW koji ja koristim radi zadovoljavajuće.

 

A kako je ionako planirano prebacivanje na 8.1, ne vidim u čem je problem... OS je ionako isti.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
hrvooje kaže...

 Nije mi engleski materinji jezik, ali dovoljno razumijem. To što kažeš da sve ovisi o vama je apsolutno netočno. Privacy policy and service agreement ima 45 stranica, a ti tvrdiš da je sve ok.

 Prvo, to im ti dopuštaš, ovisno o tome što dozvoliš u Settingsima i Control Panelu. A ako ti imaš projekt atomske bombe na svom PC-u, sigurno ćeš se pobrinuti da on ne dođe u neželjene ruke.

 

hrvooje kaže...

Ima i hrvatska verzija (na slici ispod) iako mislim da je engleska mjerodavna.

 

Kažu dijelit će lokalne datoteke ako to traži važeći zakon. Koji, patriot act? Dijelit će s vladinim agencijama i policijom? Čijom?

 Da, ima, zato sam ju i stavil.

 

Jesi li ti amerikanac pa se bojiš nečega?

 

 

Uostalom, kaj će tebi Windowsi?

 

BTW, jedno pitanje za sve: znate li vi čemu služe Group Policy Editor, Local security Policy, i na kraju, firewall?

 

 

 

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 21:46 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
kizo2703 kaže...
hrvooje kaže...

 Nije mi engleski materinji jezik, ali dovoljno razumijem. To što kažeš da sve ovisi o vama je apsolutno netočno. Privacy policy and service agreement ima 45 stranica, a ti tvrdiš da je sve ok.

 Prvo, to im ti dopuštaš, ovisno o tome što dozvoliš u Settingsima i Control Panelu. A ako ti imaš projekt atomske bombe na svom PC-u, sigurno ćeš se pobrinuti da on ne dođe u neželjene ruke.

 

Uostalom, kaj će tebi Windowsi?

 

 

 Ako ja imam projekt atomske bombe na PC ju onda sam vjerojatno ovlašten za taj projekt. Pa nemaju samo amerikanci tehnologiju. Zaboravljaš da je taj projekt začet u Njemačkoj. 

 

 @kizo

 Prvo, to im ti dopuštaš, ovisno o tome što dozvoliš u Settingsima i Control Panelu. 

 

To nigdje ne piše. Group policy i firewall, da baš :) 

 

 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 22:11 (hrvooje).
14 godina
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Jednostavno ih ne instalirate???

 

8.1 + classic shell i imaš W10.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice