Zmijolike tablete, molimo!

poruka: 210
|
čitano: 25.783
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zmijolike tablete, molimo!".
13 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

vi isto trkeljate gluposti..

ne treba mi file menager, ne treba mi mogućnost slanja nečeg bluetoothom, ne treba mi flash itd..

 

niti jedan feature nije na odmet. nedostatak featurea se neda opravdati izjavom meni to ne treba. ne treba vam dok vam prvi put ne za treba..

 

ne kužim kako je nekom normalno okretati brda i doline da bi napravio nešto što debilna nokia vulgaris može po defaultu.

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
nine kaže...

 

ne treba mi file menager, ne treba mi mogućnost slanja nečeg bluetoothom, ne treba mi flash itd..

 


ne kužim kako je nekom normalno okretati brda i doline da bi napravio nešto što debilna nokia vulgaris može po defaultu.

Kak ne kužiš: to treba samo djeci koja nemaju pametnijeg posla!

 

Pravi frajeri ne upotrebljavaju Nokiu vulgaris ,nije cool! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 17:11 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
nine kaže...

vi isto trkeljate gluposti..

ne treba mi file menager, ne treba mi mogućnost slanja nečeg bluetoothom, ne treba mi flash itd..

 

niti jedan feature nije na odmet. nedostatak featurea se neda opravdati izjavom meni to ne treba. ne treba vam dok vam prvi put ne za treba..

 

ne kužim kako je nekom normalno okretati brda i doline da bi napravio nešto što debilna nokia vulgaris može po defaultu.

Apple se odlučia na kompromise oko featurea, pa ipak ima ljudi kojima jednostavno to ne treba. 

Može se reći da je Apple riskira s tim potezom kod prvog iPhonea, i eto, skupilo se hatera koji stalno kvocaju da mu to fali, i skupilo se ljudi kojima to ne treba i imaju iPhone.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
13 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

kod prvog iphonea je falilo puno više od gore navedenih stvari .. nemoj se zavaravati.. prvi ajfon nije bio ni "s" od smart pa su ljudi opet pušili tu priču {#}

svi symbiani nekoliko godina prije iphonea jedinice su bili daleko pametniji {#}

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Nitko ne kaze da je iphone tehnicki superioran konkurenciji, nego da ljudi opcenito pate za piydarijama.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

tu se slažem {#}

 

ali sa druge strane što je nekom glupost, drugome je bitna stavka..

netko hoće siri, netko drugi hoće bluetoothom slati muziku, treći hoće samo telefonirati, dok netko sasvim sedmi hoće izvadit mobitel na stol i time ukazati na status u društvu.

netko plače na svaku ogrebotinu na autu, dok netko drugi uzme drotkefu i kist i nakelji mrlju samo da ne hrđa.

 

sad kad smo zaključili da su svi ljudi različiti i imaju različite zahtjeve, ideje i ambicije molim ljepo nek su ugasi forum, jer ne trebamo više o ničemu raspravljati {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Deal!

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!

Jasan je meni BT, što, kako i zašto, i sam sam inženjer rač. - uopće ne dvojim o tehnologiji kao takvoj, nego korisničkoj upotrebljivosti. Ne znam nikoga tko koristi BT za bilo što, a kamoli što koristi, a okružen sam ICT-ovcima i ljubiteljima gadgeta svih vrsta - osim pacemakera.

I sam imam BT slušalice... dva komada za dva mobitela i niti jednu ne koristim, jer je konekcija loša, kvaliteta prenesenog zvuka loša i jednostavno to ne šljaka kao žica. Žica je zakon.

 

Što se prijenosa podataka tiče, ne - nikada nisam imao potrebu prenijeti podatke između dva mobitela direktno. Mail je super, DropBox još bolji. Tko nema podatkovni paket, nema ni smartphone.

12 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Tonči kaže...

Jasan je meni BT, što, kako i zašto, i sam sam inženjer rač. - uopće ne dvojim o tehnologiji kao takvoj, nego korisničkoj upotrebljivosti. Ne znam nikoga tko koristi BT za bilo što, a kamoli što koristi, a okružen sam ICT-ovcima i ljubiteljima gadgeta svih vrsta - osim pacemakera.

I sam imam BT slušalice... dva komada za dva mobitela i niti jednu ne koristim, jer je konekcija loša, kvaliteta prenesenog zvuka loša i jednostavno to ne šljaka kao žica. Žica je zakon.

 

Što se prijenosa podataka tiče, ne - nikada nisam imao potrebu prenijeti podatke između dva mobitela direktno. Mail je super, DropBox još bolji. Tko nema podatkovni paket, nema ni smartphone.

Imam sve navedeno, i sam sam okružen više manje takvim ljudima, što inžinjerima, što budućim (nadamo se jel) inžinjerima. No također sam okružen i malo siromašnijim slojem ljudi kojima mobitel i gadgeti nisu na top popisu stvari u koje bi uložili. Većina njih danas ima donekle kakve takve smartphonove, ali bluetooth im je glavni način transfera od slika, preko glazbe i raznih gluposti do videa. Možda je to do mene jer živim na selu gdje nemamo 3G signala. Često putujem i međugradskim prijevozom, što vlakovima, što autobusima i srećem gomilu klinaca od kojih nisam još čuo "aj mi mailaj to". Većinom je tu "aj mi pošalji to prek blututa". Naravno, meni osobno je mail zakon. Neda mi se vaditi mobitel, upariavti, čekati da se pošalje bla bla bla..

Ali bluetooth kao takav često koristim i sam. Malo pa malo nekome pošaljem neku fotografiju koju sam slikao ili kraći video (malo rjeđe jerbo minut videa u 1080p kvaliteti košta više manje ko pola memorije njihovog uređaja).

 

 

Što želim reći: Bluetooth je ispario iz vida određenog sloja ljudi, većina tih ljudi su vlasnici iPhonea, no to ne znači da bluetootha (ftp) nema i da je nepotreban.

15 godina
neaktivan
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Do prije tjedan dana bih se složio s ovim da je BT nepotreban i star, ali, kad ono...

 

Puštamo muziku u stanu, kaže ona da joj prebacim tu-i-tu pjesmu. "Dječaci - Miris" -> Share - BT - *ime uređaja* - 30 sec. kasnije i ona ima pjesmu kod sebe. Ja bih se osjećao više nego debilno i glupo da sam joj morao reći da nemam ja to (a imam preskupi smartphone), skini s Interneta. U slučaju da nisam imao BT, procedura je 3x duža!

 

Čak i da sam ja to uploadao na Dropbox i dao joj link da skine, ona nema flat-rate na mobitelu, nema ni neku tarifu. Nemam ni ja! Ovako je bilo puuuno lakše.

 

Maloprije slična situacija, isto svi vade mobitele (i one stare zakržljale Nokije, i nove Androide) i međusobno šalju neku snimku (nekog predavanja).

 

 

 

Debilno je da iPhone ima ograničeni BT.

 

Tonči kaže...

 

Što se prijenosa podataka tiče, ne - nikada nisam imao potrebu prenijeti podatke između dva mobitela direktno. Mail je super, DropBox još bolji. Tko nema podatkovni paket, nema ni smartphone.

Glupost. Nemaju svi nove ubersmarphoneove, imaju ljudi i one "jadne" male Androide, a s njima i bonove... Nemaju svi te tarife, ali imaju nekakav smartphone.

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 22:18 (Šef).
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

ok, da zaključimo, BT ima smisla u zemljama trećeg svijeta, banana državama i sličnim nedođijama pa prema tome i u hrvatskoj. Da, istina je da se jednom godišnje nađem u situaciji da netko na mobu nema mail, a da mu baš eto sad treba nešto prebaciti ... evo pred par mjeseci mi je susjeda slikala nešto sa nekim samsungom i ne može mi poslat mms, nema postavke maila i pita jel može bluetoothom ... naravno da stvar nije bila hitna i da nije ni nešto bitno al eto prebacila mi je na komp preko BT pa sam joj ja poslao mail na njen kućni komp da može sprintati ( jer ona nema BT na kompu ) ... i tako ... to je uglavnom vrhunac primjene te tehnologije u stvarnim životnim situacijama.

 

 

 
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
grzzi kaže...

ok, da zaključimo, BT ima smisla u zemljama trećeg svijeta, banana državama i sličnim nedođijama pa prema tome i u hrvatskoj. Da, istina je da se jednom godišnje nađem u situaciji da netko na mobu nema mail, a da mu baš eto sad treba nešto prebaciti ... evo pred par mjeseci mi je susjeda slikala nešto sa nekim samsungom i ne može mi poslat mms, nema postavke maila i pita jel može bluetoothom ... naravno da stvar nije bila hitna i da nije ni nešto bitno al eto prebacila mi je na komp preko BT pa sam joj ja poslao mail na njen kućni komp da može sprintati ( jer ona nema BT na kompu ) ... i tako ... to je uglavnom vrhunac primjene te tehnologije u stvarnim životnim situacijama.

 

 

 

Dok nema Alena, valja i grizzi za bar malo potpalit vatru. No ni blizu ko što alen to zna. Mora još puno pure pojest..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Šef kaže...

 

Tonči kaže...

 

Što se prijenosa podataka tiče, ne - nikada nisam imao potrebu prenijeti podatke između dva mobitela direktno. Mail je super, DropBox još bolji. Tko nema podatkovni paket, nema ni smartphone.

Glupost. Nemaju svi nove ubersmarphoneove, imaju ljudi i one "jadne" male Androide, a s njima i bonove... Nemaju svi te tarife, ali imaju nekakav smartphone.

 

Ali ako nemaš "novi uber smartphone" onda te baš i nije briga ako iPhone 4 nema BT. {#} - A to da mi netko šalje nešto direktno - ja skoro nikad nemam tu potrebu. Danny je već rekao: dok smo si slali empetrice u školi.

13 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Tonči kaže...

Ali ako nemaš "novi uber smartphone" onda te baš i nije briga ako iPhone 4 nema BT. {#} - A to da mi netko šalje nešto direktno - ja skoro nikad nemam tu potrebu. Danny je već rekao: dok smo si slali empetrice u školi.

 

bitna riječ u ovoj priči je boldana {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 8:43 (nine).
16 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!

Onda ovako, ja apsolutno nikad nemam potrebu da mi netko nešto šalje BT-om, infraredom ni sličnim zastarjelim kanalima.

Sve što mi netko treba slati šalje mi mailom ili šeranjem foldera na DB-u.

 

Pretpostavljam da vam i fakseve ekipa šalje?

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 9:20 (Danny_HR).
16 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Faksove? -- Ne.

Kamene ploca sa klinastim pismom? -- Ne.

Vikanje s brda na brdo? -- Ne.

 

Bluetooth? -- Ako nije WiFi dostupan (ako je, koristit cu email ili dropbox, naravno) a nesto mi treba sto je malo vece a ja sam pri kraju sa svojih 512MB koliko imam data prometa u svojoj tarifi - da. Jesam li zbog toga zaglavio u kamenom dobu? Nikako. Samo koristim dostupnu tehnologiju na nacin koji meni u danom trenutku najbolje odgovara.

 

Infrared? -- Ne, imam bluetooth {#}.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Danny_HR kaže...

Onda ovako, ja apsolutno nikad nemam potrebu da mi netko nešto šalje BT-om, infraredom ni sličnim zastarjelim kanalima.

Sve što mi netko treba slati šalje mi mailom ili šeranjem foldera na DB-u.

 

Pretpostavljam da vam i fakseve ekipa šalje?

 

fck yeah imam fax server client na androidu lawl {#}

 

IR? imam ga na njoki n95.. po potrebi ljudima gasim telke s njim kad mi idu na živac.. korisno...

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 10:14 (nine).
12 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Ne znam, imam flat mobile tarifu pa sam opet u par slucajeva koristio bluetooth jer mi je bilo brze i jednostavnije. U svakom slucaju, vecina nas ne koristi sve mogucnosti mobitela i ako cu izbaciti sve ono sto sam koristio par puta (jer i ovako provodim ispred racunala 12 sati dnevno tako da me net, mail igranje i sl. ne zanima) dovoljan mi je i Ericsson 768. USB koristim najvise od svih opcija (osim telefoniranja).

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Meni bluetooth nije beskoristan. Na vipu sam i imam 100MB prometa (15kn), i više nego što mi treba, ionako čitam sam bug i vijesti.

Cimer mi nema tarifu za internet i često si šaljemo glazbu i slike. Da je ir beskoristan apsolutno se slažem. Zamijenio ga je bluetooth i većina mobitela više ne koristi.

Ali da je bluetooth beskoristan to je čista glupost.

 

Onda se vi valjda smijete ljudima kojima je bluetooth njabolji način prijenosa glazbe jer ste kupili mobitel koji je toliko ispred vremena da mu ni bluetooth ne treba.

 

 

 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Blutooth je ok.

 

Kad te netko zamoli da mu prebaciš sliku ili mjuzu na mob, pa nećeš valjda uploadad na dropbox da bi si on skinuo to. Koje zavrzlame.

 

Komplikujete gospodo.

 

Toliko svi žele biti ultra moderni, cool, ono cloud servisi i štajaznam servisi da zanemarujete čistu jednostavnost. Ajmo da sve bude komplicirano jer to sad in. Hell yeah!

hacktivist
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 12:44 (Bypass).
 
13 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Skoro nikad = nikad. No, da, sve ovisi o potrebama korisnika. Ja možda zaista imam sreću pa mi BT nikad nije trebao za podatke.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

Takodjer - NIKAD.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Tonči kaže...

Skoro nikad = nikad. No, da, sve ovisi o potrebama korisnika. Ja možda zaista imam sreću pa mi BT nikad nije trebao za podatke.

Skoro nikad nisam koristio gps, skoro nikad nisam snimao video, nikad nisam slao mms, skoro nikad nisam igrao igre (vise ih nikako ni ne igram), nikad nisam koristio dictaphone, nikad nisam svijetlio baterijom, skoro nikad nisam slusao glazbu s mobitela, skoro nikad nisam slao mail ili na njega odgovorio putem mobitela, nikad nisam koristio kalkulator, nikad nisam gledao film na mobitelu..... imam srecu da mi te stvari ne trebaju i smatram ih potpuno beskorisnima i mislim kako smartphoneu uopce nije mana ako nema te mogucnosti.

13 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
BlueMax kaže...
Tonči kaže...

Skoro nikad = nikad. No, da, sve ovisi o potrebama korisnika. Ja možda zaista imam sreću pa mi BT nikad nije trebao za podatke.

Skoro nikad nisam koristio gps, skoro nikad nisam snimao video, nikad nisam slao mms, skoro nikad nisam igrao igre (vise ih nikako ni ne igram), nikad nisam koristio dictaphone, nikad nisam svijetlio baterijom, skoro nikad nisam slusao glazbu s mobitela, skoro nikad nisam slao mail ili na njega odgovorio putem mobitela, nikad nisam koristio kalkulator, nikad nisam gledao film na mobitelu..... imam srecu da mi te stvari ne trebaju i smatram ih potpuno beskorisnima i mislim kako smartphoneu uopce nije mana ako nema te mogucnosti.

bzvz, apsolutno sve što si nabrojio radim gotovo svakodnevno na ajfonu, i velika većina korisnika ... bt jednom ili dvaput godišnje ... ako i toliko. bt se koristi koliko sam shvatio za razmjenu pjesama ako nemaš wi fi ili pošten podatkovni paket? pa ako ti je slanje pjesama mobom važno kupiš ga sa bt pa se šeraš u razredu ... mislim stvarno pretjerujete sa tim bt i šeranjem pjesmica.

14 godina
protjeran
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Ne kuzite koja je bit. Istina, jednom godisnje budem u situaciji da mi zatreba bt na iphoneu, i u tom trenu bi bilo bolje da imam neki android recimo, al zar da zbog necega sta mi treba tolko rijetko imam problema sa stvarima koje radim po par sati svaki dan?
Pri tome mislim na web browser npr., navikao sam na safari koji scrolla i zooma pri 60fps i jednostavno ne trpim trzanje koje svaki android ima (vise ili manje). Probajte otvorit net.hr recimo, pa to je slideshow na svakom androidu koji sam probao.
Dakle bit je da su stvari koje koristim svakodnevno (surfanje, mail, fotoaparat/galerija, muzika, igre) bolje izvedene (design, brzina, jednostavnost) na ios-u i zbog tog mi ne pada na pamet njih narusavat zbog bt-a ili sta ja znam cega vec sta iphoneu fali.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
BlueMax kaže...
Tonči kaže...

Skoro nikad = nikad. No, da, sve ovisi o potrebama korisnika. Ja možda zaista imam sreću pa mi BT nikad nije trebao za podatke.

Skoro nikad nisam koristio gps, skoro nikad nisam snimao video, nikad nisam slao mms, skoro nikad nisam igrao igre (vise ih nikako ni ne igram), nikad nisam koristio dictaphone, nikad nisam svijetlio baterijom, skoro nikad nisam slusao glazbu s mobitela, skoro nikad nisam slao mail ili na njega odgovorio putem mobitela, nikad nisam koristio kalkulator, nikad nisam gledao film na mobitelu..... imam srecu da mi te stvari ne trebaju i smatram ih potpuno beskorisnima i mislim kako smartphoneu uopce nije mana ako nema te mogucnosti.

Ali tebi onda ne treba smartphone. Tebi je dosta Nokia 3310. Sjajan uređaj. Meni treba smartphone. U pokretu imam web, mail, mogu slušati glazbu, pogledati film i seriju, spojiti se na RDC, dopisati nešto u neki dokument, pročitati knjigu, odigrati poneku igru. Od svega toga, najvažniji su mi mail, web, twitter i filmovi. BT? Ne.

 

No, očito se radi o individualnim potrebama. Netko tko ima potrebu slati BT-om pjesme i fotke, a nema novca za podatkovnu tarifu, ionako neće kupiti iPhone, Nexus ili Omniu jer nema za nju novca, nego neki uređaj jeftinije klase i to onaj koji ima BT.

13 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

@ansha lawl.. krenuh pisati poduži post pa rekoh ma kgj.. svejedno nema smisla {#}

 

samo jedno pitanje... na kojem androidu i browseru je tebi net.hr štekao, jer na mome mid/low range telefonu preko opere leti?

 

@tonči ma briješ.. ja nemam podatkovnu tarifu jer mi ne treba.. ne treba mi net u pokretu, a na lokacijama na kojima češće boravim imam wifi.

bmk za mail kada sam van kuće..

zake će mi smartphone? iz fore? zato što sam it-jevac i palim se na tehnikalije? zato što koristim smartphoneove od 2003./2004.? zato što bez obzira na podatkovnu tarifu imam puno primjena za njega?

i to što nemam podatkovnu tarifu i dalje ne znači da ne mogu na net ako mi je BAŠ tako sila.

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 15:00 (nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!
Tonči kaže...

Skoro nikad = nikad. No, da, sve ovisi o potrebama korisnika. Ja možda zaista imam sreću pa mi BT nikad nije trebao za podatke.

Ovo me podsjetilo na jednu staru:

 

Kakav sam ja *ebač. *ebem skoro svaki dan!

Prekjučer sam skoro *ebo, jučer sam skoro *ebo, danas sam skoro *ebo... {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Zmijolike tablete, molimo!

BT transfer ne smatram niti približno tako dobrim iskustvom kao što je seks. :)

16 godina
offline
Zmijolike tablete, molimo!

@nine imati smartphone bez data tarife je isto sto i imati GTR-a bez sve cetri gume.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice