Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.406.740
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...
crna.pantera0406 kaže...

  evo i da tu podijelim svoje iskustvo sa napajanjem. da nije tako bolesno bucno bilo bi savrseno,al buka je u full loadu-u je nepodnosiva.

Na koji si način testirala napajanje ??

Ili da preformuliram pitanje, na koji si način došla do zaključka da je u full loadu prebučno ??

Kolega zabranjeniples vidim da i vi posjedujete OCZ ZT 650 kao i crna.pantera0406 pa vas molim da napišete svoja iskustva s tim napajanjem

Bio bih zahvalan

 

 

I još me zanima kako to da xfx ima samo 2 god jamstva a nakon registracije na njihovoj stranici 5 god i na koji nacin to funkcionira.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2012 23:08 (mikes).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...
crna.pantera0406 kaže...

  evo i da tu podijelim svoje iskustvo sa napajanjem. da nije tako bolesno bucno bilo bi savrseno,al buka je u full loadu-u je nepodnosiva.

Na koji si način testirala napajanje ??

Ili da preformuliram pitanje, na koji si način došla do zaključka da je u full loadu prebučno ??

  pa molim te dodi kod mene doma i udi u bilo koju igricu i reci mi sta mi se to cuje tak u komp.   razumijes da se ni graficka na 60% fan speed npr kad igram nes,ne cuje se pored napajanja. svaki put kad izadjem iz igrice da bi se buka smirila moram restartata! a znam i da je i napajanje,jer sam sve ventilatore zaustavila,a i tak se culo prije neg sam graficku stavilala,malo tise

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
crna.pantera0406 kaže...

  evo i da tu podijelim svoje iskustvo sa napajanjem. da nije tako bolesno bucno bilo bi savrseno,al buka je u full loadu-u je nepodnosiva.tako da ga definitivno micem iz kante i dajte mi odma recite savjet za ovo napajanje http://futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=fsp-raider-750w  i jel to napajanje modularno? :b)

Taj Fortron nije modularan ! Sta ces s tim ZT-om sad , dali ces ga vratit i uzet neko drugo ? Do kolko para trazis napajanje ?

 

 

EDIT : Kako to da je sad bucno jer vidim da su tvoji prvi dojmovi da je totalno necujno !{#}

 

crna.pantera0406 kaže...

evo ja sam u ponedeljak uzela ovo napajanje samo od 650w http://www.protis.hr/products/details/napajanje-550w-ocz-zt-series-550-watt-80plus-bronze-performance-fullymodular-power-supply/51590 predobro napajanje,dobis puno žica,full modelarno,totalno nečujno i 5 godina jamstva bez da se registriras na neke njihove stranice,nego punih 5 god kod nas

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 0:26 (Haf932).
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo, čisto da se nadovežem na kolegu mikes i kolegicu crna pantera.

 

Naravno, radi se o OCZ napajanju ZT serije.

Inače, i sam sam se dosta raspitivao o navedenom napajanju. Volim se igrat sa hardverom i tehnologijom opčenito.

Ali mi se nije dalo uzet, pa odmah slat dalje, ako znam da je buka van granica normale.

 

Za početak želim napomenut, da nisam pretjerano bio na stolnom računalu u zadnje vrijeme (pri tome mislim na vrijeme otkad sam nabavio navedeno napajanje).

Tako da ne mogu ić pretjerano široko s nekim razmišljanjima o samom napajanju.

 

Zbog posla, nemam nekog pretjeranog vremena igrat se s napajanjem.

A i kad sam doma, više sam na laptopu nego na stolnom.

 

Drugu kutiju sam proslijedio dalje, a ovo pod MOJ PC sam tek sastavio. Tako da ću se skoro i malo poigrat sa samom konfiguracijom.

 

Što se tiče samih prvih utisaka na napajanje.

Evo, upravo sam sad pokrenuo dvije igre, čisto da vidim o čemu se radi.

 

Spominjalli su se nekakvi problemi sa samim napajanjem.

Navodno, kad je računalo u full loadu, ventilator nikako da se stabilizira prije restarta računala.

Ili čak, kod igranja igara, napajanje jednostavno poludi.

Nisam naišao na takve spoznaje na pročitanim reviewima, ali sam naišao na nekim stranim forumima na navedeni problem.

Mada, svaki review treba uzet sa mrvicom rezerve, jer nikad nije u stopostotnom obliku sve točno.

 

Za samu buku, evo, igram 2-3 igre i nigdje buke.

U nekim reviewima se spominje nekakva buka, tek kad napajanje pošteno potegne (preko 450-500w), a ni onda navodno nije toliko nepodnošljivo bučno (ako nam riječ nepodnošljivo ima isto značenje).

Al da je bučnije (kad se pošteno optereti), po svemu pročitanom je.

 

Mada kažem, sve je ovo rekla/kazala. Sve se radi o pročitanom reviewu ili nekom korisničkom mišljenju sa stranog ili domaćeg foruma.

 

Ova moja konfa ili konfa od crne pantere, bi trebala bit smijurija za ovo napajanje, to je sigurno.

 

Za neke pristojne ili normalne (da ih tako nazovem) korisnike, ovo napajanje ne bi trebalo predstavljat nekakav problem.

Pri tome mislim na neke pristojno snažne konfiguracije, pa i ako se radi o nekom pristojnom OC-u.

Dovoljno je samo pogledat specke samog napajanja i zna se koliko može potegnit i gdje spada. A za to i služi review (google, ima ih), čisto da se uvjerimo da su specke donekle točne.

Neki drugi korisnici (da ih tako nazovem {#}), će sigurno potražit nešto jače i provjereno tiše, ako se radi o večim opterečenjima.

 

U mojoj kutiji se nalazi podosta ventilatora (TF na grafi, znači odma x2, Hyper 412 Slim na cpu, znači još x2, 2x200mm case fan, 1x140mm case fan i 1x120mm case fan).

Imam i 2xhdd, 1xssd. I još k tome imam Haf 912+ u kojem se nalaze navedene komponente. Tko je vidio navedeno kučište, zna da se ne radi o onim kvalitetno izoliranim kučištima.

Znači, kad bi netko tko prvi put vidi računalo, stao kraj njega, ne bi znao što se čuje, a što ne.

 

I unatoč svemu navedenom, u ovom trenutku igram igre i nigdje nema nekakve buke.

Al jbg, netko možda čim čuje neki ventilator da radi, odmah skače od muke.

A netko možda drži uho kraj samog napajanja ili sl. 100 ljudi, 100 čudi {#}.

A možda je i neka druga komponenta kriva za pretjeranu buku (treba i to razmotrit).

A opet, vidim i po drugim forumima, netko je i stvarno imao problema sa samin napajanjem.

 

Mislim da sam dovoljno rekao. Nažalost, za nešto više od ovoga nemam vremena.

A kad ne radim, nemam ni volje, jer mi je više do nekakvog odmora.

Prošli put, kad sam poslije posla nešto suvislije radio oko elektronike, napravio sam više štete nego koristi.

Nakon 10 sati konobarenja mi se zaista neda igrat s ovim. Znači, do godišnjeg ništa {#}.

 

Sve u svemu, ovaj ZT 650 što je kod mene, prilično je tih i nema nikakvih problema.

Sve što mogu reć, ako se problem s ventilatorom stvarno javlja, onda ili pravac servis (reklamacija).

Jer meni nije normalno da ventilator jednostavno poludi i zblesira se.

 

Na kraju krajeva, možda i meni dođe do nekog kolapsa, ako je do cijele serije problem. Ali kažem, nemam takva saznanja iz pročitanog.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 1:00 (zabranjeniples).
Moj PC  
2 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
headshot kaže...

Skoro je isto, jedine razlike su što je kod mene prvi red +3.3V 28A, +5V 30A (na slici je +3.3V 30A, +5V 28A).

drugi red je drugačiji samo po +5Vsb 2.5A (na slici je 2A).

Zadnji red je kod mene +3.3V & +5V=180W max (na slici je 150W), također oba dva napajanje daju 348W.

 

Ako daje 348 W onda ce drzat onu konfu s HD7850 !

Music As A Weapon !!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...
headshot kaže...

Skoro je isto, jedine razlike su što je kod mene prvi red +3.3V 28A, +5V 30A (na slici je +3.3V 30A, +5V 28A).

drugi red je drugačiji samo po +5Vsb 2.5A (na slici je 2A).

Zadnji red je kod mene +3.3V & +5V=180W max (na slici je 150W), također oba dva napajanje daju 348W.

 

Ako daje 348 W onda ce drzat onu konfu s HD7850 !

+3.3V & +5V=180W max   ... A šta znači to 180W max, a na slici je 150W.

 

EDIT: ako pospajam to sve na to napajanje, i komp se upali normalno, brine me to da nešta ne pregori zajedno sa novim kompom, tj da se nakon mjesec dana pokvari nešto, postoji li šansa da se takvo što desi, jer čemu riskirat komp ako je jače napajanje samo 300kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 0:55 (headshot).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nemoze ti nitko garantirat dal sto hoce pregorit ili nece ! I puno kvalitetnija napajanja krepavaju ! A ak imas viska novaca , kupi novo , kvalitetnije i zamijeni tog starog Fortrona !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Amd fx 8350 4ghz 

Nvidia gtx 460 1gb 

8GB ram 1600mhz 

As Rock 970 extreme 3 

320gb hard disk 

 

Da li je za ovu konfiguraciju dovoljno imati Cooler Master Gx 550w ili treba vise posto amd-ovi proc imaju 125w potrosnje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dovoljan ti je i taj GX550 ! Si ga vec kupio ili tek mislis kupit neko napajanje ! Ako da , do koje cifre ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

tek mislim kupovati napajanje,a izdvojio bih max 600-700kn za napajanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za te pare ima puno boljih napajanja ! Npr. XFX 550W , Corsair TX650 V2  , polumodularni Seasonic SS620-GM  ...

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da cu onda da uzmem xfx 550w, best buy i hvala na preporuci

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 16:06 (PANCHO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bas gledam na Nabavi i nemrem vjerovat da taj CM GX550 kosta 600 KN !{#} Inace je XFX odlican po pitanju napajanja !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...

Evo, čisto da se nadovežem na kolegu mikes i kolegicu crna pantera.

 

Naravno, radi se o OCZ napajanju ZT serije.

 

  ovo kaj sam napisala da je necujno to je bilo prvih 2,3 dana dok nista nisam radila   na kompu, mislila sam da je tiho,al ocito da nije. nisam imala graficku tak da nisam nes previse i na kompu imala za radit. a sad kak imam graficku,prvo sam mislila da se graficka cuje tak,al kad izadjem iz igrice i dalje buci,i naravno da bi mogla podnjet normalnu buku al on fakat ko da posadrncas i jos je kipuc. kazem mozda je samo u mom napajanju problem,bas sam htijela otvori temu za to napajanje.a znam da mi napajanje buci,jer svim ventilatorima u kucistu mogu upravljat,na procesoru i kad je na 100% je necujan,graficka se ne cuje do 50-60% i to samo u igricama,al kazem pored napajanja se ona ne cuje.   to je zvuk poput turbine na referentnim grafickama, al dobro stavis slusalice i opet ok,da ga ne moram svaki put restartat da se buka smiri,nego da se samo smiri nebi ga ni mijenjala,jer ovak i onak imam slusalice

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...

Taj Fortron nije modularan ! Sta ces s tim ZT-om sad , dali ces ga vratit i uzet neko drugo ? Do kolko para trazis napajanje ?

  pa neznam kaj ga mogu vratit i zamjenit? a i neznam koje bi uzela,mora bit modelarno,TIHO,i imat vise od 550W jer mi sama graficka trosi 300W,a bolje da imam viska malo. a dala bi max 700kn,al kad bi ovo uspjela prodat,ili ovisi ak bi mi ovi u protisu htijeli zamjenit?

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Protis :

 

" POVRATI ISPRAVNE ROBE

Prema Zakonu o zaštiti potrošača, roba kupljena na daljinu (kada se ne radi o osobnom preuzimanju nego se šalje kurirskom službom) može se vratiti (o svom trošku) u roku najkasnije 7 dana od dana primitka, isključivo u svojoj originalnoj i neoštećenoj ambalaži na adresu tvrtke Protis d.o.o., Krapinska 23, 10000 Zagreb sa naznakom – Povrat robe. Uz robu koja udovoljava povratu, obavezno mora biti priložen jamstveni list, kopija računa, pisana obavijest o raskidu ugovora sa brojem računa na koji da izvršimo povrat sredtava, u suprotnom povrat nećemo biti u mogućnosti obraditi. Povrat robe isključuje robu na akciji i robu koja je korištena i/ili kojoj je vidljivo oštećena ambalaža. Ukoliko je ambalaža oštećena ili nedostaju neki dijelovi povrat će biti odbijen. Troškove transporta snosi kupac. "

 

 

Do 700kn bih ja isao na polumodularni , kvalitetni i provjereni Seasonic SS620-GM !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...

Protis :

 

" POVRATI ISPRAVNE ROBE

Prema Zakonu o zaštiti potrošača, roba kupljena na daljinu (kada se ne radi o osobnom preuzimanju nego se šalje kurirskom službom) može se vratiti (o svom trošku) u roku najkasnije 7 dana od dana primitka, isključivo u svojoj originalnoj i neoštećenoj ambalaži na adresu tvrtke Protis d.o.o., Krapinska 23, 10000 Zagreb sa naznakom – Povrat robe. Uz robu koja udovoljava povratu, obavezno mora biti priložen jamstveni list, kopija računa, pisana obavijest o raskidu ugovora sa brojem računa na koji da izvršimo povrat sredtava, u suprotnom povrat nećemo biti u mogućnosti obraditi. Povrat robe isključuje robu na akciji i robu koja je korištena i/ili kojoj je vidljivo oštećena ambalaža. Ukoliko je ambalaža oštećena ili nedostaju neki dijelovi povrat će biti odbijen. Troškove transporta snosi kupac. "

 

 

Do 700kn bih ja isao na polumodularni , kvalitetni i provjereni Seasonic SS620-GM !

E kolega i ja sam na tom putu prema seasonicu 620gm provjereno i sigurno ima mi ga susjed i tiho cini mi se u protisu nesto preko 700kn

Vidio sam da je puno prituzbi cak i na ocz forumu ljudi govore da i nakon reklamacije te zt  serije dobivaju ponovno ista napajanja s istim problemom zato sam i postavio upit tu na forumu jel ima tko iskustva s tim napajanjem jer je izgleda cijala serija napajanja macak u vreci.

Specifikacije napajanja su super i da nema tog problema bilo bi super al ovako je doslovno macak u vreci sve lijepo dok se ne optereti malo

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 19:42 (mikes).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mikes kaže...

Specifikacije napajanja su super i da nema tog problema bilo bi super al ovako je doslovno macak u vreci sve lijepo dok se ne optereti malo

Kažem, nemoguće da je problem u cijeloj seriji, jer iz pročitanog po netu, nisam došao do tih saznanja.

Postoji par kvalitetnih reviewa, gdje se napajanje, naravno, pošteno optereti (google).

 

A i sam kažem, moje je prilično tiho (isto probao par igara, čisto da provjerim izlaganje pantere).

 

Ugl, ovo mačak u vreći možda i je pravi naziv. Jer izgleda da ne možeš bit siguran dali češ dobit proizvod kako spada.

Ja sam izgleda imao sreče.

 

Ali definitivno, napajanje je cool. 5 godina jamstva, dovoljno kablova, dovoljno snage, milina.

Volio bi jedino da su kablovi mrvicu duži.

 

I ja preporučam radije Sisu ili XFX (btw, isto Sisa). Bolje nego da se ljudi kasnije žale na probleme.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 20:52 (zabranjeniples).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...

Protis :

 

" POVRATI ISPRAVNE ROBE

Prema Zakonu o zaštiti potrošača, roba kupljena na daljinu (kada se ne radi o osobnom preuzimanju nego se šalje kurirskom službom) može se vratiti (o svom trošku) u roku najkasnije 7 dana od dana primitka, isključivo u svojoj originalnoj i neoštećenoj ambalaži na adresu tvrtke Protis d.o.o., Krapinska 23, 10000 Zagreb sa naznakom – Povrat robe. Uz robu koja udovoljava povratu, obavezno mora biti priložen jamstveni list, kopija računa, pisana obavijest o raskidu ugovora sa brojem računa na koji da izvršimo povrat sredtava, u suprotnom povrat nećemo biti u mogućnosti obraditi. Povrat robe isključuje robu na akciji i robu koja je korištena i/ili kojoj je vidljivo oštećena ambalaža. Ukoliko je ambalaža oštećena ili nedostaju neki dijelovi povrat će biti odbijen. Troškove transporta snosi kupac. "

 

 

Do 700kn bih ja isao na polumodularni , kvalitetni i provjereni Seasonic SS620-GM !

citirao zakon...ali ona ako je to uzela u ruke a vjerujem je...to joj nista ne vrijedi i nece joj odobriti zamjenu...

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo, bio sam sad malo na OCZ forumu.

Ugl, čisto bacio malo pogled na stanje.

 

Ukoliko imate nekih problema, ukoliko ga u shopu gdje ste uzeli ne žele zamjenit i sl, možete probat direktno preko OCZ-a to riješit.

Barem koliko sam shvatio iz komentara, oni bi to ttebali riješit bez beda.

 

Upravo sam poslao mail još jednom kolegi na BUG forumu.

Kod njega se nalazi 550W model. Čisto da vidim ima li on kakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 20:49 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

slanje oczu i primanje nazad ce te koštati prek 500kn :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 21:01 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

slanje oczu i primanje nazad ce te koštati prek 500kn :D

Jbg, o tome nisam razmišljao.

Ne znam onda šta kazat, osim što sam već rekao.

 

Pravac reklamacija!

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ljudi,sta mislite o ovom napajanju http://www.pik.ba/artikal/4824347/napoju-kvalitetnu-i-orginalnu-tagan-420w-ima-zastitu-od-groma/ da li da ga uzmem, da li ce moci da gura hd5770, q6600, 2 HDDa... Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

radje da te grom strefi :D

 

nikako to ne uzimati...napajanje je loše...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pošto isporucuje samo 264W mislim da bi ti to bilo naknap za tu konfu ! Nemoj uzimat !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ma radje nadji neki fortron 400

 

npr http://www.pik.ba/artikal/4829437/napojna-jedinca-fortron-atx-400-pnf-400-w/

 

sigurnije je...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

http://www.pik.ba/artikal/4824732/napojnu-jedinicu-ocz-tehnology-600w-75km/

 

to, super fsp napajanje

 

 

ali, zar se ne moze za te pare uzeti neko novo napajanje??

 

Evo ovo http://genelec.ba/

Napojna jedinica ATX SilverStone SST-ST40F-ES v 1.2 400W 1xPCIeX  89,55KM

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 13:03 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jest ono 89.55 KM ali bez PDVa , sa PDVom i postarinom izadje me oko 120 KM

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice