Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.394.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ivanjino96 kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

pozdrav svima, zamolio bih neka mi netko preporuci jedno dobro napajanje za moju konfigutraciju odlucio sam moje 1000w vratiti i uzeti neko kvalitetnije bezobzira bilo ono manje W ili vise. 

hitno mi treba odgovor!

Corsair RM 850

Corsair RM 1000

Corsair AX 850 

Corsair AX 1200

hvala! uzeo sam RM 850, odlicno napajanje :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2014 13:03 (siick_bubble_gumm).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Nije da RM serija 'ne valja', nego je neshvatljiv potez Corsaira da u tom rangu napajanja s polupasivnim radom koriste kondenzatore koji su upitne kvalitete.

 

Vidim da kolega siick ima veze sa Švicarskom (ili?) pa eto onda preporuka iz CU-a EVGA SuperNOVA NEX 850 G2 (111 €) / 750 G2 (107 €) ili Caseking Antec EDGE 750 W (115 €). 750 W je preporučljivo za SLI GTX 770 i FX-a.

da zivim u Svicarskoj ali nazalost u trgovini gdje ja kupujem, nije bilo niti jednog produkta navedenog sto si napisao tako da sam ipak uzeo RM 850. ali svejedno hvala za savjet :)

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kondenzatori su bili loši pa se napajanje znalo gasiti ali su to sredili i sada ljudi i nemaju problema.

650 je imao odlične kondenzatore, 750 lošije, a 850, pogađaš..

No, tako je bilo jer sam naletio na neki švapski forum na kojemu je lik testirao RM750 i nije imao nikakvih problema.

 

Kada sam uzimao napajanje brinulo me kako će raditi, ali sve radi bez problema, a ventilator se ne pali čak ni u loadu, a temperatura gornje strane napajanje je cca. 40C što znači da su iznutrice na nekih 45C, a to je super.

 

 

Također, za mene je kolega FakeDeath testirao RM750 i nije bilo problema.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2014 13:49 (chutac).
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Asus H81M-K

Intel G3450 3.4GHz

Kingston 4GB 1600MHz HyperX Blu

WD 500GB

LG Optical Drive

 

Koje napajanje staviti?

FSP 400W ili Enermax NAXN 450W Što mislite?

 

http://www.edigital.hr/Aktivna/FSP_400W_12cm_FSP400-60APN_85+_napajanje-p34009.html

http://www.edigital.hr/Aktivna/Enermax_NAXN_450W_napajanje-p52677.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, molim preporuku za kolegu sa posla kvalitetno napajanje za duzi period da se nemora mislit oko nadogradnji. Bitno je jedino da je modularno i da je cjenovno do nekih 100 eura, moze i kod nas a moze i alzashop.

Komponente ce bit koliko znam 1 HDD i SSD, 2*4gb dd3, i5 ili i7 nekakav, i grafa u rangu gtx 770/780 ili r9 280/290, sa vrimenom nevirujen da ce ic ikakav SLI, eventualno mozda jos koji HDD i to je to.

Koliko san vidija na alza cini mi se best buy EVGA SuperNova 750 G2.....dali imate preporuku jos nesto jeftinije a da je jednako pouzdano posto ce se uzimat jos neke stvari pa da se ustedi koja kuna.LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Smretko kaže...

Pozdrav, molim preporuku za kolegu sa posla kvalitetno napajanje za duzi period da se nemora mislit oko nadogradnji. Bitno je jedino da je modularno i da je cjenovno do nekih 100 eura, moze i kod nas a moze i alzashop.

Komponente ce bit koliko znam 1 HDD i SSD, 2*4gb dd3, i5 ili i7 nekakav, i grafa u rangu gtx 770/780 ili r9 280/290, sa vrimenom nevirujen da ce ic ikakav SLI, eventualno mozda jos koji HDD i to je to.

Koliko san vidija na alza cini mi se best buy EVGA SuperNova 750 G2.....dali imate preporuku jos nesto jeftinije a da je jednako pouzdano posto ce se uzimat jos neke stvari pa da se ustedi koja kuna.LP

Fractal Integra M 650W ili 750W

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
11 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Da li je bolji izbor CX 600w ili fxfx 550w ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Upit? kaže...
Da li je bolji izbor CX 600w ili fxfx 550w ?

Prvo je tise drugo je bolje a oba su dobra.

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Upit? kaže...
Da li je bolji izbor CX 600w ili fxfx 550w ?

1.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2014 13:20 (lGRACINA).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lGRACINA kaže...

1.

Jesi probao XFX?

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
lGRACINA kaže...

1.

Jesi probao XFX?

Imao frend xfx 550w i 650w - oba dva ko' turbine - prvi smo vratili u adm a za drugi nam je bilo vec neugodno pa ga je frend prodao i izgubio oko 200kn na njemu - sad oba dva imamo ovog cx i od tad nespominjemo napajanja niti ih cujemo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2014 13:24 (lGRACINA).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

simpa256

 

Ako je namjena kao uredsko računalo onda možeš pogledati i FSP300-60HCN (204 kn) ili FSP kojeg si ti naveo, a ako će se računalo koristiti kod kuće onda je bolje uzeti nešto kvalitetnije, npr. FSP Hexa+ 400 W (od 298 kn) koji je malo slabiji od NAXN-a, ali kvalitetniji i sasvim dovoljan za još neku grafičku karticu tipa R7 260X/GTX 750/Ti ako ćeš ju stavljati kasnije.

 

Smretko

 

G2 je najbolji, ali ako hoće uštedjeti onda:

 

EVGA 650 SuperNOVA G1 (87 €)

EVGA 750 SuperNOVA B2 (87 €)

 

Ako će ići na GTX 970 onda mu je dobar i:

Seasonic G550 (kod nas od 700 kn)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

simpa256

 

Ako je namjena kao uredsko računalo onda možeš pogledati i FSP300-60HCN (204 kn) ili FSP kojeg si ti naveo, a ako će se računalo koristiti kod kuće onda je bolje uzeti nešto kvalitetnije, npr. FSP Hexa+ 400 W (od 298 kn) koji je malo slabiji od NAXN-a, ali kvalitetniji i sasvim dovoljan za još neku grafičku karticu tipa R7 260X/GTX 750/Ti ako ćeš ju stavljati kasnije.

 

Hej, hvala na savjetu. Komp nije za mene, već klince u susjedstvu. I pošto je samo iz jedne trgovine, edigital, nemaju baš neki izbor napajanja koje ide do max 360kn. Kućni komp, net i neke igrice, ono tipa 2D. Tako da će integralka na cpu bit sasvim dovoljna.

Hexu u edigitalu nemaju, inače bi uzeo... pa izbor pada ili na tog fortrona ili enermax. Mislim da bi bilo koje od ta dva dobro radilo, samo je stvar koje je kvalitetnije. FSP Raideri su se pokazali odličnima. Slagao sam nekoliko kompova s njima i oduševili su me.

Štata što ga ne mogu uklopit u ovaj budžet, a i mislim da je 550W silver rated previše za tu osnovnu konfiguraciju

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lGRACINA kaže...
Imao frend xfx 550w i 650w - oba dva ko' turbine -

Malo glasniji vent. (turbina možda tebi, nekome-većini je to ok, pogotovo ako je dole u kućištu {90% danas}

i s ventom okrenutim prema dolje).

Inače CWT NEMA ŠTO TRAŽITI PORED SEASONICA-broj 1., a dobiješ i dužu garanciju.

Kvaliteta je neusporediva.

Upit? kaže...
Da li je bolji izbor CX 600w ili fxfx 550w ?

XFX svakako.

Kvalitetnije, efikasnije, trajnije, izdržljivije, duža garancija, a vidim i jeftinije.

ps. kad se traži preporuka napajanja, onda se napiše i ostatak konfiguracije,

a ne pita se ovako bezveze (ni glave ni repa).

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2014 13:57 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja imam xfx ts 550, fx 6300 (cooler hyper 212 evo), gigabyte r9 270x, 3 hard diska i 4 case venta, to sve u zalman z5 plus i komp je jako tih, neznam zasto svi govore da je xfx bucan

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2014 14:37 (alien20).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znaci i5 3350p,12gb ddr3,2hdd,1ssd,grafa je r9 280x od xfx

 

 Napajanje XFX TS Series 550W PSU -P1550S-XXB9  ili Napajanje Corsair 600W CX Series, 600 Watt, ATX, CMPSU-600CXV2EU 

 

Vidim da ih se dosta zali na xfx zbog buke,pa ako netko moze reci tko ga ima?

Intel i5 3350p 3.1ghz,12gb ddr3 1600mhz,ssd intel 330 120gb,2x 640gb WD,msi gtx 650 ti boost oc 2gb,asrock b75 pro3,corsair cx 430w
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

simpa256

 

Nisam ni sam više siguran što da uzmeš...Taj FSP ima jednake specifikacije kao i FSP Hexa (ne Hexa+, već stariji model) i kako im je platforma ista, iako postoje neke manje razlike kao što je repozicija određenih komponenti te korištenje drugih kondenzatora, mislim da je napajanje solidno za te novce.

Kod Enermax-a je problem što ima više verzija NAXN serije (AGT, AST, AWT...) tako da nisam siguran koja je točno u Edigitalu, ali sudeći prema mađarskom (Edigital.hu) vjerojatno se radi o ENP450AGT, a za nju bih rekao da je lošija verzija od ENP450AWT, čiji je dizajn vrlo sličan Corsair-ovoj CX seriji, dok AGT koristi platformu koja se može naći po različitim modelima Chiefteca i u Cooler Master B500. Ako izuzmemo snagu, mislim da je FSP kvalitetniji od tog Enermaxa, ali ono što je lošije od Enermax-a je garancija (2 god. vs 3 god.). Iako ima lošijih iskustava s reklamacijom u toj trgovini pa nisam siguran koliko je relevantno, ali recimo da je.

Postoji i treća opcija, a to je Corsair VS450 (290 kn) i mislim da bi on ipak bio i najbolji izbor. Iako i VS450 ima dvije verzije (zelena i narančasta boja natpisa VS450 na pakiranju), mislim da se radi o novijoj (narančasta boja) koja daje nešto više ampera na 12 V. Platforma je vrlo slična Enermax AGT seriji, ali ima jedan rail od 12 V i daje oko 50 W više na njemu. Uostalom, istu platformu se može pronaći i u Thermaltake Smart SE modelima, kojima se raspon snage kreće od 500 do 700 W, što pokazuje da je platforma poprilično sposobna, iako mislim da ju se ne bi trebalo opterećivati na tako visokim potrošnjama. Taj Corsair ima 3 god. garancije, jeftiniji je 30 kn od Enermax-a i odmah je dostupan u trgovini. Još jedan plus je i to što je Corsair poznat po dobroj korisničkoj podršci pa ako Edigital zakaže možda se može nešto s njima riješiti u slučaju reklamacije.

 

Najbolje bi bilo uzeti FSP Hexa+, ali eto kada to nije opcija onda možda Corsair.

 

Evo i linkovi od fotografija unutrašnjosti napajanja da ne bi bilo rekla kazala:

FSP 400-60HCN usporedba s FSP Hexa 400

Enermax ENP450AGT

Enermax ENP450AWT usporedba s Corsair CX430

Corsair VS450 usporedba s TT Smart SE 530 W / 2

 

 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

chingy-os

 

Ako ne mora biti iz ADM-a onda uzmi Fractal Design Integra M 550 (od 425 kn) ili 650 W (od 490 kn), koji je navodno vrlo tih, a opet kvalitetan. Ako mora biti ADM, nisam siguran vrijedi li dati 100 kn više za CX-a....Kompromis je FSP Raider 650 (520 kn). Isto je malo bučniji, ali je jači od XFX-a tako da će raditi na nižem opterećenju što znači da će biti tiši.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
chingy-os kaže...

Znaci i5 3350p,12gb ddr3,2hdd,1ssd,grafa je r9 280x od xfx

 

 Napajanje XFX TS Series 550W PSU -P1550S-XXB9  ili Napajanje Corsair 600W CX Series, 600 Watt, ATX, CMPSU-600CXV2EU 

 

Vidim da ih se dosta zali na xfx zbog buke,pa ako netko moze reci tko ga ima?

Imao CX i TS650.

CX je imao Coil Whine, a TS je bio nesnosno glasan u idleu(sumnjam da ja imam osjetljiv sluh ili da tako treba).

 

Prihvatili RMA na CX i na TS.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
chingy-os kaže...

Znaci i5 3350p,12gb ddr3,2hdd,1ssd,grafa je r9 280x od xfx

 

 Napajanje XFX TS Series 550W PSU -P1550S-XXB9  ili Napajanje Corsair 600W CX Series, 600 Watt, ATX, CMPSU-600CXV2EU 

 

Vidim da ih se dosta zali na xfx zbog buke,pa ako netko moze reci tko ga ima?

Ja mogu saml reci da je po buci razlika između xfx-a i corsaira ogromna. Pogotovo xfx 650w je bio ko mlaznjak, cx 600w necujan - eto to je iskustvo mene i kolege.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima da ne duljim -trebam ŠTO TIŠE napajanje.

Komp sam radi manevara u kući (pridošlica, ružičasta, 3400 grama, 54 cm, izmjena otpadnih tvari na pristojnoj razini) morao premjestiti u svoju radnu sobu koja je doslovno 300x300 cm.

Trenutno imam Silverstone Strider koji je kad sam ga kupio bio vrlo tih ali se s vremenom ''pročuo'' i sada u idle modu zvuči ko usisavač, a ima i svojih 5 godina pa bih promijenio za nešto drugo.

MOJ PC je ažuriran pa pogledajte, na raznim online calculatorima mi kaže da mi komp troši između 300 i 350W pod opterećenjem, stoga mi ne treba nešto bijesno, modularno, svijetleće i slično.

Koristi se uglavnom za igranje (WOT, Diablo3), streamanje videosadržaja preko WiFija, net i tako.

Bitno je da je povoljno (jesam li spomenuo pridošlicu i njezinu izmjenu tvari - pare većinom idu na to), TIHO AKO NE I NEČUJNO u idlu i da ima neku dulju garanciju. Ostatak kompa je stišan do maksnimuma, od kućišta koje je obloženo (TT Soprano), grafe kojoj je montiran AC Acellero S1Plus do CPU fana pasivnog Spire towera.

Pročitao sam zadnjih 3-4 stranice ovog PDF-a, doznao mnogo ali želim mišljenje za ovaj moj specifičan slučaj. 

Hvala unaprijed.

 

CB

 

EDIT: Corsair CX430 - da li bi bilo ok za moje potrebe?

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 10:47 (CrnaBitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CrnaBitanga kaže...
 TIHO AKO NE I NEČUJNO u idlu i da ima neku dulju garanciju. Ostatak kompa je stišan do maksnimuma, od kućišta koje je obloženo (TT Soprano), grafe kojoj je montiran AC Acellero S1Plus do CPU fana pasivnog Spire towera.

Pročitao sam zadnjih 3-4 stranice ovog PDF-a, doznao mnogo ali želim mišljenje za ovaj moj specifičan slučaj. 

Hvala unaprijed.

 

CB

Tvoj komp vuče max 250w - od toga ni matematički vise ne može - obzirom da si naveo cijenu, garanciju tisinu i kvalitetu kao bitne pojmove sto je i logicno, za tebe je idealno napajanje CX430W - kad se uzmu tvoje komponente to bi trebalo biti najbolja opcija.

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=169965

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lGRACINA kaže...
CrnaBitanga kaže...
 TIHO AKO NE I NEČUJNO u idlu i da ima neku dulju garanciju. Ostatak kompa je stišan do maksnimuma, od kućišta koje je obloženo (TT Soprano), grafe kojoj je montiran AC Acellero S1Plus do CPU fana pasivnog Spire towera.

Pročitao sam zadnjih 3-4 stranice ovog PDF-a, doznao mnogo ali želim mišljenje za ovaj moj specifičan slučaj. 

Hvala unaprijed.

 

CB

Tvoj komp vuče max 250w - od toga ni matematički vise ne može - obzirom da si naveo cijenu, garanciju tisinu i kvalitetu kao bitne pojmove sto je i logicno, za tebe je idealno napajanje CX430W - kad se uzmu tvoje komponente to bi trebalo biti najbolja opcija.

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=169965

E to je odgovor - kratko i jasno! Hvala ti.

Još samo jedno pitanje - hoće li to napajanje u nekoj doglednoj budućnosti moći opslužiti recimo Phenom2 X4 CPU, i generaciju noviju grafu? Čisto radi buduće nadogradnje, u sljedećih godinu-dvije? Ostalo ne mislim mijenjati.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 11:02 (CrnaBitanga).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CrnaBitanga 

E to je odgovor - kratko i jasno! Hvala ti.

Još samo jedno pitanje - hoće li to napajanje u nekoj doglednoj budućnosti moći opslužiti recimo Phenom2 X4 CPU, i generaciju noviju grafu? Čisto radi buduće nadogradnje, u sljedećih godinu-dvije? Ostalo ne mislim mijenjati.

Moci ces pokrenuti phenoma i recimo neki gtx 660 ili r9 265x ili novije od mawell nvidia grafickih jer njihovo je glavno da malo trose, kako god bilo cx 430w ima 1 6pin pcie i trebat ces molex za grafe sa 2 pina - najjaca grafa uz phenoma koju bi ja stavio na to napajanje je gtx 660ti koja je jaka skoro ko hd 7950 a ima tdp oko 160w (ili da pricekas nvidie 950 koje ce iamti super performanse i jako malu potrosnju) inace vecina phenoma x4 imaju tdp do 125w sto je mnogo, no imas phenome poput 840 x4 (athlon rebrand) koji imaju tdp 95w tj trazi si kad budes kupovao bilo koji Qaud core da ga podrzava tvoja maticna da ima 95w i da je barem na 3.2ghz 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 11:34 (lGRACINA).
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bolje da sada da 100kn vise i da kasnije nema brige.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
alien20 kaže...

Bolje da sada da 100kn vise i da kasnije nema brige.

Slazem se, no covjek je reako da ima prinovu i svaka kuna mu je bitna - za 100kn vis moze uzeti xfx 550w ali ono je glasno dosta - a covjek je rekao da ima malu sobu i da mu je tisina bitna - dakle opet dođe na cx 430w

Ima cx 500w na 420kn eto mozda to

12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Fractal Integra M 450W, 80+ BRONZE modular - 400kn

 

i miran je...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lGRACINA kaže...
alien20 kaže...

Bolje da sada da 100kn vise i da kasnije nema brige.

Slazem se, no covjek je reako da ima prinovu i svaka kuna mu je bitna - za 100kn vis moze uzeti xfx 550w ali ono je glasno dosta - a covjek je rekao da ima malu sobu i da mu je tisina bitna - dakle opet dođe na cx 430w

Ima cx 500w na 420kn eto mozda to

Da li su po pitanju buke CX430 i 500 tu negdje? Ako jesu, uzeo bih 500, čisto nadogradnje radi.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CrnaBitanga kaže...

Da li su po pitanju buke CX430 i 500 tu negdje? Ako jesu, uzeo bih 500, čisto nadogradnje radi.

500w daje 70w vise ostalo bi sve trebalo biti isto - ako njega uzmes onda si miran.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 12:07 (lGRACINA).
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

CX600M je meni bio necujan pa bi po nekoj logici i CX500 trebao biti.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice