Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.396.061
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

dovoljo ako neces opteretiti napajanje jako.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ma samo nek ti puše zrak i nemaš brige. Nikom se napajanje nije pregrijalo ako je radio vent. Ne mora vrtit milijun litara zraka po satu {#}.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima 44 CFM, zeznuo sam se, gledao za krivi. Problem?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ja sam uvjeren da nije, ako netko zna bolje neka napiše {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Planiram si uzeti novu konfu pa me zanima dali bi moje sadasnje seasonic napajanje moglo to izdrzati.

 

Napajanje je :

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=seasonic+520+bronze

 

Konfiguracija koju mislim staviti unutra je: z97 extreme 4, i5 4690k, gtx 970, 8gb rama, intel ssd 530 series 120gb i jos planiram dodati neki cooler za proc u slucaju da bude potrebno ocati.

 

Nadam se da ce to sve stati u moje sadasnje kuciste thermaltake v4 black edition.

zka
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

U kompu već godinu dvije imam cct atx 600w napajanje.Sve uredno radi i u igrama kad je grafa opterećena. Kupio sam sad quad core xeona koji čeka malo bolji hladnjak pa ide i on u komp. Zanima me hoće li napajanje izdržat sve to jer mi neće bit baš svejedno ako sve komponente riknu. I naravno ako može preporuka nekog polovnog napajanja, jel bi corsair cx430 bio dovoljan i jel kvalitetno Hiper Type M530w V3? LP!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

to napajanje je jako jako loše, iz iskustva znam da su nekvalitetna a da ne pričam da su se mogla kupiti 2008/2009 godine...ako se dobro sjecam ima 22A na 12V

 

ukratko, kupi si novo napajanje, hvala Bogu za cc 300kn kupiš kvalitetni cx430/xfx430/fortron 500 itd...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 3
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na Nvidiinoj stranici pise da za grafu treba minimalno 450w napajanje, hoće li onda ova od 430w bit dovoljna? Iako znam da ovo koje sad imam daje oko 400w ali eto pitam za svaki slucaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bit ce dostatan CX 430 ti zahtjevi su ionako samo okvirni. 

 

LC GP3 460W (cak nije ni daleko od tebe).

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi :).Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;) https://www.facebook.com/pages/Ilumina-It/1704233699801781?fref=ts
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
macgyver 53 kaže...

Na Nvidiinoj stranici pise da za grafu treba minimalno 450w napajanje, hoće li onda ova od 430w bit dovoljna? Iako znam da ovo koje sad imam daje oko 400w ali eto pitam za svaki slucaj.

to tvoje ne moze niti 300w stabilno dati  ;-)

 

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A što mislite o HIPER napajanjima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

macgyver 53

 

Navedeni Hiper se čak čini i solidno. Ako se doista radi o ovom modelu, onda može isporučiti 384 W na 12 V što bi bilo dovoljno za Intel Quad i GTX 460, ali nema dva PCI-E priključka tako da bi trebao nabaviti adapter. Što se tiče kvalitete, čini se da na primarnom dijelu ima Panasonicov kondenzator, a ostalo su, koliko se vidi, Capxon (forum s fotografijama). Ako su koristili Panasonica onda valjda nije loše poput nekih drugih generičkih napajanja.

 

 

Čini se da je došla pošiljka XFX napajanja (XTR, modularni PRO modeli), gdje se ističe novi model XFX TS 430 (od 350 kn). Naravno, radi se o Seasonic platformi, tj. vrlo vjerojatno platforma iz njihovog novog modela ECO-430. Nema recenzija, ali čini mi se sličan S12II seriji, s tim da daje nešto više snage na 12 V (umjesto 360 W daje 396 W) i ne navode da se radi o japanskim kondenzatorima pa se čini da su koristili Teapo. Kako god, ima 5 godina garancije i vjerujem da je vrlo dobra kupnja ako se uzme u obzir da se za te novce mogu dobiti jedino CX430, Hyper i Hexa+ modeli koji po kvaliteti nisu tako dobri.

 

I izgleda da je Integra M 550 W na popustu tako da ju se može dobiti za oko 430 kn, a u Futuri je 450 kn. Vrlo povoljna kupnja!

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz,može mala pomoć.. Naime uzimam novu konfiguraciju i potrebna mi je pomoć oko odabira dobrog napajanja do 100€ (ako postoji )koje bi držalo sli gtx 970... Tu je još i h100 i i5 4690k uključen. Mogućnost uzimanja u Hr ili naručivanja iz vana sasvim svejedno. Alzashop po mogućnosti jer i ostale komponente uzimam u četvrtak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

gtx970 je mali potrošać i bilo koje kvalitetno napajanje od 550+W je dovoljno

 

Npr

Seasonic 550/650 Gold

Corsair CS 650W

Aurum 600W

XFX 650W

Integra M 650 W

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.11.2014 9:10 (FakeDeath).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imaš za 106 € jedno od najboljih trenutno postojećih napajanja, EVGA SuperNova 750 G2 (kolega tajo1960 ima varijantu od 850 W tako da ga možeš pitati za iskustva), ali piše da je potrebno naručiti pa ako ne želiš čekati onda imaš Seasonic S12G 650 (101 €) koji nije modularan, potpuno modularnog EVGA SuperNova 650 G1 (85 €) i polumodularan EVGA SuperNova 750 B2 (85€). Seasonic je najkvalitetniji, EVGA G1 je uvijek dobra FSP platforma i B2 je solidna SuperFlower platforma iz njihove Golden Green serije. Svi modeli imaju japanske kondenzatore i oscilacije napona su niske, jedino EVGA G1 ima malo veće odstupanje napona (oko 4%) pri većim opterećenjima (na oko 600 W), ali to je boljka te FSP-ove platforme i mislim da te ne bi trebalo zabrinjavati ako se odlučiš na nju jer tijekom gaminga tvoja konfiguracija ne bi trebala trošiti ni 450 W.

 

EDIT: Ili kod nas nešto što je Fakedeath nabrojao...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.11.2014 9:21 (kiwi_91).
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na oba odgovora i na pomoći,mislim da ću se odlučiti za EVGA 650 G1... Stavim slike kad sve stigne :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ne znam ako ste vas dvoje dobro pročitali,ali čovjek je pital za sli gtx 970 i ja osobno bi kupil neko napajanje od 700w da ima malo lufta,a ne da je mi je opterećno full, a na napajanje od 550w ja ni u ludilo to nebi spajal.ta konfa bude mu sigurno vukla cca 550-600w.

 

edit:ova EVGA 650 bude to držala, ali ja osobno bi rađe kupil EVGA 750 da ima napajanje lufta.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.11.2014 12:08 (jura).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

procitali smo dobro, dvije 970 trose kao jedna 290... u prijevodu cijeli komp max 400w

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.11.2014 12:20 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

na poslu sam pa nisam cijeli video pogledal,ali mislim da tu ima kolko troše kartice i drži sve HX620w.

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jedno pitanje, nećak mi ima neki stari komp sa core2duo e7200 i nekom prastarom pasivnom grafom koja je crkla, hoće se malo igrati, a s integriranom jedva gura san andreas

od kolege s foruma naručio sam mu hd7770, znam da je proc malo preslab no sad više nema love i svakako će biti bolje nego na integruši

 

problem je što ima neko napajanje cct atx400w, za tu grafu je to minimalno preporučena snaga i čujem da ona nije neki potrošač, no opet brine me da ne vrisne ovo napajanje kad je stavim i ako vrisne jel postoji mogućnost da povuče sa sobom još nešto, npr tu novu grafu

 

ako nema opasnosti za druge komponente probao bi instalirati grafu i baciti recimo occt test napajanja da vidimo hoće li posustati

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma bolje ne diraj taj test jer će onda vrisnut ziher. Taj cpu i ta garfa ne mogu potegnuti ni 200W u gamingu a OCCT će ga nagazit. Ako ti krepa napajanje postoji mogućnost da povuče nešto sa sobom mada je to u biti rijetko. Instaliraj gafu pa nek proba igrat. Ako se komp krene restartirat to ti je onda gotovo sigurno znak da je napajanje gotovo pa ga mjenjaj.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

Ma bolje ne diraj taj test jer će onda vrisnut ziher. Taj cpu i ta garfa ne mogu potegnuti ni 200W u gamingu a OCCT će ga nagazit. Ako ti krepa napajanje postoji mogućnost da povuče nešto sa sobom mada je to u biti rijetko. Instaliraj gafu pa nek proba igrat. Ako se komp krene restartirat to ti je onda gotovo sigurno znak da je napajanje gotovo pa ga mjenjaj.

ok, komp je kod mene i čeka me obiman posao čišćenja, pa kad dođe grafa sam ću probat nešto odigrat

 

ma kad je nedostatak love uvijek problem, a već sam dodao stotku na njegovih 500 da ima bolju grafu i ni on ni ja nemamo parsto kuna za neko bolje napajanje

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Danas sam oko pola sata-sat vremena igrao u komadu COD: Advanced warfare. I odjednom računalo kao da je 1s ostalo bez struje, počelo se ponovno paliti (bez BSOD-a).

Da li je ovo uzrok loše/nedovoljno napajanje, pregrijavanje grafičke/cpu-a...

Mislio sam da mi je CoolerMaster Elite 500W (koje sam dobio uz kućište) sasvim dovoljno za moju konfiguraciju.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

to ti se dogodilo 1x sada i odmah si došao tu pisati na forum? ili ti se to često događa?

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 19:36 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pozdrav svima, zamolio bih neka mi netko preporuci jedno dobro napajanje za moju konfigutraciju odlucio sam moje 1000w vratiti i uzeti neko kvalitetnije bezobzira bilo ono manje W ili vise. 

hitno mi treba odgovor!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
siick_bubble_gumm kaže...

pozdrav svima, zamolio bih neka mi netko preporuci jedno dobro napajanje za moju konfigutraciju odlucio sam moje 1000w vratiti i uzeti neko kvalitetnije bezobzira bilo ono manje W ili vise. 

hitno mi treba odgovor!

Corsair RM 850

Corsair RM 1000

Corsair AX 850 

Corsair AX 1200

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ag008

 

Ako je šifra tog napajanja RS-500-PCAP-J3 onda bi u teoriji to napajanje trebalo držati tvoju konfiguraciju jer isporučuje oko 360 W na 12 V, a za R9 270X je recimo potrebno oko 180 W (često je na recenzijama tijekom gaminga oko 150 W ili nešto niže), a za stock FX6300 oko 95 W što je s hdd-om i još ponekim ventilatorom oko 300-320 W na 12 V. No kako je tvoj procesor clockan onda ta potrošnja nešto raste, a ako se u uzme u obzir da to napajanje nije baš nešto super kvalitetno odnosno nema aktivni PFC, efikasnost je u pravilu niža od 80% i ima 2 rail-a što bi moglo biti razlog resetiranju jer je možda jedan rail bio preopterećen.

 

 

siick_bubble_gumm

 

Ako je s njim sve u redu onda ga možeš i ostaviti jer ga se ne može nazvati nekvalitetnim. Ukoliko si siguran da ćeš ga vratiti, bilo bi korisno ako bi mogao navesti trgovinu i do koliko novca misliš potrošiti.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ivanjino96 kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

pozdrav svima, zamolio bih neka mi netko preporuci jedno dobro napajanje za moju konfigutraciju odlucio sam moje 1000w vratiti i uzeti neko kvalitetnije bezobzira bilo ono manje W ili vise. 

hitno mi treba odgovor!

Corsair RM 850

Corsair RM 1000

Corsair AX 850 

Corsair AX 1200

RM od Corsaira nije pri vrhu sta se kvalitete i pouzdanosti tice...

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...
Ivanjino96 kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

pozdrav svima, zamolio bih neka mi netko preporuci jedno dobro napajanje za moju konfigutraciju odlucio sam moje 1000w vratiti i uzeti neko kvalitetnije bezobzira bilo ono manje W ili vise. 

hitno mi treba odgovor!

Corsair RM 850

Corsair RM 1000

Corsair AX 850 

Corsair AX 1200

RM od Corsaira nije pri vrhu sta se kvalitete i pouzdanosti tice...

Ak ovo nije dobar dokaz da RM serija valja onda ne znam 

 

Specifications

  • Intel 4670K
  • Asus Maximus VI Gene
    Asus ROG Front Base
  • Corsair Vengeance Pro 16GB 2400MHz
  • Corsair H100i
  • Asus GTX 780 Ti DirectCU II
  • 240GB Corsair Neutron SSD
  • 1TB Western Digital Green
  • Corsair RM450
http://valid.canardpc.com/2gp8dx
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2014 12:30 (Ivanjino96).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije da RM serija 'ne valja', nego je neshvatljiv potez Corsaira da u tom rangu napajanja s polupasivnim radom koriste kondenzatore koji su upitne kvalitete.

 

Vidim da kolega siick ima veze sa Švicarskom (ili?) pa eto onda preporuka iz CU-a EVGA SuperNOVA NEX 850 G2 (111 €) / 750 G2 (107 €) ili Caseking Antec EDGE 750 W (115 €). 750 W je preporučljivo za SLI GTX 770 i FX-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2014 12:52 (kiwi_91).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice