Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.398.678
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
softwaremaniac kaže...
šaki01 kaže...

Uzeo novo napajanje, sve dobro

Što si uzeo?

 XFX XT Series P1-500B-XTFR 500W

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zasto je razlika ovako mala ?

 

https://www.alzashop.com/evga-supernova-650-g2-d3026463.htm?o=1

 

i

 

https://www.alzashop.com/evga-supernova-750-g2-d4078561.htm?o=9

 

Edit : EVGA SuperNOVA G2 su i dalje jedna od najbolji napajanja ? Sta je jos u tom rangu ? Kupit cu si GTX 1070 (mozda kojim slucajem uzmem i gtx 1080 ali to je jos upitno dosta) i mislim da moje napajanje od Seasonic SSR-450RM Gold nece biti dovoljno vise

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 12:18 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

evga g2 550w ce ti savrseno obavljat posao, ne vidim potrebu za 650 ili 750w napajanjem, cak i sa GTX1080. kolko vidim, s tom karticom peak power nikad nije veci od 320W u kombinaciji sa 6-jezgrenim i7.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

Edit : EVGA SuperNOVA G2 su i dalje jedna od najbolji napajanja ? Sta je jos u tom rangu ? Kupit cu si GTX 1070 (mozda kojim slucajem uzmem i gtx 1080 ali to je jos upitno dosta) i mislim da moje napajanje od Seasonic SSR-450RM Gold nece biti dovoljno vise

  Tvoje napajanje je sasvim dovoljno za i7 6700K i za GTX 1070 kao i za GTX 1080.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 

Edit : EVGA SuperNOVA G2 su i dalje jedna od najbolji napajanja ? Sta je jos u tom rangu ? Kupit cu si GTX 1070 (mozda kojim slucajem uzmem i gtx 1080 ali to je jos upitno dosta) i mislim da moje napajanje od Seasonic SSR-450RM Gold nece biti dovoljno vise

  Tvoje napajanje je sasvim dovoljno za i7 6700K i za GTX 1070 kao i za GTX 1080.

 Sta mislis da nece biti problema sa 450W napajanjem i gtx 1070?

14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

S tim Seasonicom sasvim sigurno neces imat nikakvih problema.

Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav imam pitanje narucio sam konfu s i3 6100 i gigabyte rx 460. Na to sam stavio fortron hexa 400w 80+. Oce to biti u redu?
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
alcatrazHr kaže...
Pozdrav imam pitanje narucio sam konfu s i3 6100 i gigabyte rx 460. Na to sam stavio fortron hexa 400w 80+. Oce to biti u redu?

Naravno, nece biti problema..

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moze preporuka za napajanje za SLI gtx 1080. Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel ovo moje napajanje dovoljno da napaja ovu trenutnu konfu s tim da ću dodati neki core2quad i 775 ploču umjesto ovog Amda.Grafičku napajam s molex adapterom...

Entuzijast
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tireN1337 kaže...
Moze preporuka za napajanje za SLI gtx 1080. Hvala

E bome ako imaš para za sli gtx 1080 bogami imaš i para za neko skuplje napajanje,jednostavno je,gledaj neku poznatu marku i što je skuplje to je bolje...

Entuzijast
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tireN1337 kaže...
Moze preporuka za napajanje za SLI gtx 1080. Hvala

 AX760, EVGA SuperNova 750 G2.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
softwaremaniac kaže...
tireN1337 kaže...
Moze preporuka za napajanje za SLI gtx 1080. Hvala

 AX760, EVGA SuperNova 750 G2.

 https://www.links.hr/hr/napajanje-550w-coolermaster-g550m-rs550-amaab1-eu-atx-v2-31-120mm-vent-modularno-pfc-052715110

 

Ovo sto sada imam nikako ne moze izdrzati?

14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobro ti je FatMAN rekao, ako imas za 1080 SLI onda moras imat i za posteno napajanje a ne se ciganit...

Moj PC  
6 0 hvala 3
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slažem se s Titom ali mislim da može držat i to Coolermaster ako treba baš ali sa kvalitetnim 650W napajanjem si miran.

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

mislim da može držat i to Coolermaster ako treba baš

Nema smisla ići tako nešto riskirati, ako radiš nešto, napravi to kako treba.

ps. meni osobno ovo izgleda kao trollanje jer imati ajde 13 000 kn za SLI (možda i polovno, tko zna) i onda nemati još 1000 kn za pošteno napajanje je meni nestvarno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 15:43 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
itomic009 kaže...

mislim da može držat i to Coolermaster ako treba baš

Nema smisla ići tako nešto riskirati, ako radiš nešto, napravi to kako treba.

ps. meni osobno ovo izgleda kao trollanje jer imati ajde 13 000 kn za SLI (možda i polovno, tko zna) i onda nemati još 1000 kn za pošteno napajanje je meni nestvarno.

 Zato sto sam prije mjesec dana uzeo novo napajanje i dao 650kuna za njega. A i imati cu na knap za novu grafu

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tireN1337 kaže...

 Zato sto sam prije mjesec dana uzeo novo napajanje i dao 650kuna za njega. A i imati cu na knap za novu grafu

I ako želiš imati ovo što planiraš sada ćeš dati još više nego si dao onda.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A što će ti 2x1080 za 1080p monitor? Mislim, ok 144hz, al brijem da baš nije potrebno...

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

A što će ti 2x1080 za 1080p monitor? Mislim, ok 144hz, al brijem da baš nije potrebno...

 Nije za igre

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja nebih stavljao na to napajanje 2x 1080 jer moze i gtx 1080 potegnut u maximumu preko 300w ako je oc, sad sve ovisi sta ti mislis raditi i koliko ce biti opterecenje za grafu. Po meni neki 750w kvalitetan i to je to, a ovo svoje sta imas prodas da namiris razliku

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

550w gold napajanja drzi 2 x 1080 i proc pod max overklokom u gejmingu bez problema. Takva konfa bi trosila oko 450w u gejmingu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Nece koristiti za gaming, a sve i da koristi 550w jednostavno nije za 1080sli jer ce napajanje stalno raditi na velikom opterecenju a i ako oc malo grafu ode potrosnja gore. 750w kvalitetno napajanje za taj sli treba da to radi kako spada.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tireN1337 kaže...
FakeDeath kaže...

A što će ti 2x1080 za 1080p monitor? Mislim, ok 144hz, al brijem da baš nije potrebno...

 Nije za igre

 Za igre bi još možda i izdržalo, ali za kopanje ne bi baš jer u kopanju te grafe budu radile na 101%. Naprotiv, možeš ti probati ako ti napajanje i ostalo ima garanciju. Pikneš sve, upregneš i vidiš kako radi.

 

A onda što prije si kupiš neko jače napajanje a ovo prodaš. Ali po mojoj nekoj logici, ako zarađuješ s time, onda valjda možeš kupiti i dobro napajanje ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 9:00 (FakeDeath).
8 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
Nece koristiti za gaming, a sve i da koristi 550w jednostavno nije za 1080sli jer ce napajanje stalno raditi na velikom opterecenju a i ako oc malo grafu ode potrosnja gore. 750w kvalitetno napajanje za taj sli treba da to radi kako spada.

 Slazem se da je preporuka uzeti malo jace napajanje od 550w, 650w bi bilo idealno, ali i 550w bi drzalo bez problema.

 

Evo od techspota potrosnja sistema sa dvije jako nabrijane verzije Palit GameRock Premium Edition gtx 1080 i i7 6700k@4.5GHz u Witcheru 3 je 450w, a u COD Black Ops 3 je 400w klik

 

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, sada na to dodaj dobrih 100W i eto te na knap... kopanje je gore nego da upališ valley+furmark :D

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Normalno, za posao u kojem se misli dugotrajno klat i vadit dusu grafama po cjele dane treba ic na sigurno i uzet jace napajanje, ja sam govorio o gejmingu. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Lucidius kaže...

Normalno, za posao u kojem se misli dugotrajno klat i vadit dusu grafama po cjele dane treba ic na sigurno i uzet jace napajanje, ja sam govorio o gejmingu. 

Badave ti govoriš o igrama, a ovaj jasno rekao da mu igre nisu namjera.

Pričaš nam sve što već i sami znamo, iako ja osobno pa da gaming i je namjera ne bih preporučio ništa ispod

SuperFlowera 750W (EVGA 750 G2) jer nikad u 15 godina nisam, niti ću ikad imati namjeru igrati se s tuđim novcima,

ako želi računalo, neka ga i plati jer iza škarta je na stojim niti pod razno, da kasnije kaže on mi je to rekao ako

dođe do kakvoga sra...

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 16:47 (Valentin17).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

i5 750+AC Freezer 7 PRO Rev.2

Asus Maximus III Formula

Sapphire HD5770

4x2Gb GSKill Ripjaws 1333MHZ

WD Black i BLue 500+500Gb

CM HAF 922

 

Napajanje je CM GX750

 

Kod normalnog rada računala samo se reseta, bez bsod-a ili ičega, probao sam staviti lc power od 400w i radi normalno. Čak se zna dogoditi da pc kao pali, ali nijedan vent se ne okreće i svijetli CPU ledica. Da li je neispravan 8 pin za cpu??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Remzi kaže...
 Kod normalnog rada računala samo se reseta, bez bsod-a ili ičega, probao sam staviti lc power od 400w i radi normalno. Čak se zna dogoditi da pc kao pali, ali nijedan vent se ne okreće i svijetli CPU ledica. Da li je neispravan 8 pin za cpu??

Nebitno, ako računalo radi s  drugim napajanjem, mijenjaj to za novo i gotovo.

Čisto sumnjam da je baš do 8 pin kabela ako se ne vrte ventilatori na kućištu ili npr. na grafičkoj kartici, napajanje je dalo svoje.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice