Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.398.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Inače računalo sam uzeo preko njuške, no još ga nisam platio jer sam ga dobio prvo na testiranje. Kaže čovjek da ima napajanje i garanciju, ali su mu papiri doma. Sad me muči uzeti ili vratiti konfu nazad.

8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
meni je odapelo corsairovo AX760...ventovi se nisu vrtili nit se komp palio samo je svjetlila lampica od maticne,nije davalo napon napajanje iz nekog razloga i na garu dobio novo pa je i to moguce
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Remzi kaže...

Sad me muči uzeti ili vratiti konfu nazad.

A pregovaraj o spuštanju cijene i kupi novo napajanje po izboru ili neka ti zamjeni isto.

sseennoonn kaže...
ventovi se nisu vrtili nit se komp palio samo je svjetlila lampica od maticne,nije davalo napon napajanje iz nekog razloga i na garu dobio novo pa je i to moguce

Otišlo u miru, budući da se radi o vrhunskom napajanju, to je za njega normalno i sasvim u redu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 17:01 (Valentin17).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može netko preporučit jeftino ali dobro napajanje koje bi pogonilo FX6300 i R7 370? Za početak bi sve bilo na stocku, ali ocat ću mu proc kasnije kad si kupi cooler.Čovjek bi dao oko 300-400 kn ,a ja ne znam što da mu preporučim.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Forton 400w sasvim dovoljan cca 320kn ili da uzme malo jace forton hyper 500w 425kn ako moze ici do te cifre

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 15:09 (Patrick_cro).
8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz.zanima me vase misljenje za napajanje raidmax.posto sam vidio da neki pisu da je lose a neki da je dobro.radi se o ovim napajanjima

1. http://www.olx.ba/artikal/21456006/napajanje-600w-raidmax-cobra/

2. http://www.olx.ba/artikal/22620721/napajanje-735w-raidmax-rx-735ap-modularno/

konfiguraciju koju bi trebalo pokretati 

i5 6500 

8 gb ddr4

1 tb hdd

asus h110m k 

graficku jos nisam kupio al cu uzeti jednu od ovih

rx 470/480,gtx 970/1060, r9 380x 

da li ce glatko pokretati ? lp

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moze onda netko preporuciti na kraju napajanje da funkcionira sve bez problema? Sa amazon.de ako je moguce, i btw... Da li ima neke razlike ako uzmem SLI bridege od 10$ ili ovaj od 50$? :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kredzzz kaže...

Pozz.zanima me vase misljenje za napajanje raidmax.posto sam vidio da neki pisu da je lose a neki da je dobro.radi se o ovim napajanjima

 

 Evo ti odgovor: "In the grand scheme of things, there are good units, there are cheap units, and there are good cheap units. This power supply is none of those things"

tireN1337 kaže...
Moze onda netko preporuciti na kraju napajanje da funkcionira sve bez problema? Sa amazon.de ako je moguce, i btw... Da li ima neke razlike ako uzmem SLI bridege od 10$ ili ovaj od 50$? :D

 Neda mi se tražit sad po Idealo ali s obzirom da novce ne spominješ onda ih valja imaš. Početak izbora nek ti bude 650W Gold pa na dalje od provjerenih i dobrih brandova tipa Seasonic, Corsair, SuperFLower, EVGA, Cooler Master i ne možeš onda tu puno fulati.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...
Kredzzz kaže...

Pozz.zanima me vase misljenje za napajanje raidmax.posto sam vidio da neki pisu da je lose a neki da je dobro.radi se o ovim napajanjima

 

 Evo ti odgovor: "In the grand scheme of things, there are good units, there are cheap units, and there are good cheap units. This power supply is none of those things"

tireN1337 kaže...
Moze onda netko preporuciti na kraju napajanje da funkcionira sve bez problema? Sa amazon.de ako je moguce, i btw... Da li ima neke razlike ako uzmem SLI bridege od 10$ ili ovaj od 50$? :D

 Neda mi se tražit sad po Idealo ali s obzirom da novce ne spominješ onda ih valja imaš. Početak izbora nek ti bude 650W Gold pa na dalje od provjerenih i dobrih brandova tipa Seasonic, Corsair, SuperFLower, EVGA, Cooler Master i ne možeš onda tu puno fulati.

 http://prntscr.com/cew528

 

ovo ce raditi skupa? :D

8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

MSI GeForce GTX1080 Founders Edition 8.0 GB Enthusiast graphics card

EVGA SuperNOVA G2 650 650 Watt ATX

 

Sta ces raditi sa grafama? SLI bridge ti najvjerojatnije ni netreba 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tireN1337 kaže...
Moze onda netko preporuciti na kraju napajanje da funkcionira sve bez problema? Sa amazon.de ako je moguce, i btw... Da li ima neke razlike ako uzmem SLI bridege od 10$ ili ovaj od 50$? :D

A ja sam mislio da si ti već to sve pokupovao. LOL.

ps. ništa, još se budeš ti javio, uskoro, vrlo uskoro.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
tireN1337 kaže...
Moze onda netko preporuciti na kraju napajanje da funkcionira sve bez problema? Sa amazon.de ako je moguce, i btw... Da li ima neke razlike ako uzmem SLI bridege od 10$ ili ovaj od 50$? :D

A ja sam mislio da si ti već to sve pokupovao. LOL.

ps. ništa, još se budeš ti javio, uskoro, vrlo uskoro.

 http://prntscr.com/cfax9e

 

Narucio sam, nadam se da ce raditi :D

8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Treba si evgu g2 uzeti, ovih 840 eura sta si bacio na gtx 1080 je katastrofa, imas ih za po 100 eura manje, ionako su to sve iste grafe samo sa drugacijim naljepnicama od vendora.

 

Ako ces renxati sa grafama onda ih ne povezujes u SLI sa mosticem 

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Lucidius kaže...

Treba si evgu g2 uzeti, ovih 840 eura sta si bacio na gtx 1080 je katastrofa, imas ih za po 100 eura manje, ionako su to sve iste grafe samo sa drugacijim naljepnicama od vendora.

 

Ako ces renxati sa grafama onda ih ne povezujes u SLI sa mosticem 

 Ne znam kako radi to za SLI. Sto bi znacilo ovo "renexati"

8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Rendati je trebalo pisati, pisem brzo na mobu pa mi je pobjeglo. Uglavnom ako rendas ne stavljas grafe u SLI zato jer je bolje da svaka renda zasebno za sebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za kolegu tražim napajanje za najviše 820-50 kn kod nas i inozmestvu (alazashop)

dakle najbolje za te pare u HR te najbolje u alzi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evga supernova g2 750w 118eur alza, kod nas g2 650w model ali koliko vidim nema ga trenutno, mozda corsair rm650x da pogledas.

 

Imas popust na alzi 5 eur tak da ispadne tocno tih 850kn. 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2016 10:01 (Patrick_cro).
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Al ima i 9€ postarine sa Alze tako da ispadne nesto sitno preko 900kn sta je opet super za to napajanje..

Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

S obzirom da mi je ovo sadašnje napajanje prija pravilo probleme, np.gasilo se samo od sebe,već duže vremena planiram kupiti novo napajanje,a s obzirom da je malo slabija i starija knofiguracija ne bi kupovao neka skuplja napajanja,a ne bi kupovao  ni neka ko što je ovo sadašnje ili slabije,nedavno sam ugradio novi ssd disk od 120GB i jedan hdd od 1000GB pa ne bi da mi stradaju ti diskovi zbog slabog napajanja,a skener mi nema svoje napajanje već se i on napaja preko računala.Često mi se dešavalo da kad priključim dva externa hdd na USB 3.0 priljučak i kad oba rade da mi se računalo jednostavno ugasi.Gledao sam po web shopovima napajanja i za oko mi je zapelo ovo:

Cooler Master B600 600W ver.2 RS-600-ACAB-B1,pa bi molio mišljenje o ovome napajanju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
soniman kaže...

S obzirom da mi je ovo sadašnje napajanje prija pravilo probleme, np.gasilo se samo od sebe,već duže vremena planiram kupiti novo napajanje,a s obzirom da je malo slabija i starija knofiguracija ne bi kupovao neka skuplja napajanja,a ne bi kupovao  ni neka ko što je ovo sadašnje ili slabije,nedavno sam ugradio novi ssd disk od 120GB i jedan hdd od 1000GB pa ne bi da mi stradaju ti diskovi zbog slabog napajanja,a skener mi nema svoje napajanje već se i on napaja preko računala.Često mi se dešavalo da kad priključim dva externa hdd na USB 3.0 priljučak i kad oba rade da mi se računalo jednostavno ugasi.Gledao sam po web shopovima napajanja i za oko mi je zapelo ovo:

Cooler Master B600 600W ver.2 RS-600-ACAB-B1,pa bi molio mišljenje o ovome napajanju.

 Bolje uzmi Super Flower Golden Green 550W, koji je nešto skuplji, ali ima gold certifikat i dosta dužu garu.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
S obzirom da sam iz BiH,pregledao sam sve web shopve informatike i ovoga,a i drugi od Super Flower nema nigdje u ponudi.
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
soniman kaže...
S obzirom da sam iz BiH,pregledao sam sve web shopve informatike i ovoga,a i drugi od Super Flower nema nigdje u ponudi.

 Onda recimo ovo: https://www.shop.imel.ba/artikal/napojna-jedinica-seasonic-ss-620gm2-evo-620w?sort=p.price&order=DESC

14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gledao sam ovo Sesonic,samo ne znam je li bolje ovo modularno ili ono drugo skuplje za koje mi nije jasno zbog čega je skuplje,ali vidio sam po nekim ocjenama da je ono skuplje i bolje ocjenjeno (Amazon...).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
soniman kaže...
Gledao sam ovo Sesonic,samo ne znam je li bolje ovo modularno ili ono drugo skuplje za koje mi nije jasno zbog čega je skuplje,ali vidio sam po nekim ocjenama da je ono skuplje i bolje ocjenjeno (Amazon...).

Svejedno ti je, ista su platforma, čini mi se da je ovaj evo modularan.

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima li tko kakvu informaciju kada će biti dostupan Seasonic Prime Titanium na našem tržištu i koja će mu cijena biti?

www.itelektronika.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ITelektronika kaže...

Ima li tko kakvu informaciju kada će biti dostupan Seasonic Prime Titanium na našem tržištu i koja će mu cijena biti?

Ja isto gledam. Možda ne bi bilo loše poslati upit MSAN grupi. Znam da su oni jedni od uvoznika za Seasonic.

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mogla bi cijena onda biti paprena. Upravo sam završio s testiranjem 850w modela, rezultati su impresivni samo još je ccijena još upitna.

www.itelektronika.com
 
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ITelektronika kaže...

Mogla bi cijena onda biti paprena. Upravo sam završio s testiranjem 850w modela, rezultati su impresivni samo još je ccijena još upitna.

 Možeš malo više o rezultatima?

Ja sam mislio da moj Corsair GS 700 nakon skoro 5 godina crkava, ali još se drži i sve je okej, tako da izgleda da zasad ništa od primea, ali kad rikne, definitivno prime.

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ček malo, doslovno sam upravo završio s testom. Ček da pospremim malo te žice:).....

Moram to posložiti malo, ovaj put sam radio malo opsežnije testiranje. Rezultati će biti objavljeni na mom YT kanalu, pcekspert portalu te na mom Webu, biti će spomenuto. Za sada, jedino što ću reć da je Seasonic napravio dobar posao, ako cijena bude u razumnim okvirima.

 

EDIT: Dostupno u Uzi Shopu, cijena je .......650w model gotovo 1800kn, 850w preko 2200.......

www.itelektronika.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 20:55 (ITelektronika).
 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kakvo napajanje na ovaj build? Oko 500kn.

 

-MBO Gigabyte GA-970-Gaming
-CPU AMD X8 FX-8350
-SSD 120GB Kingston UV400
-HDD 1TB Seagate Barracuda
-DDR3 8GB
-GPU R7 360 2GB
 

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice