Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.814
|
čitano: 3.446.890
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pqweasdyxc kaže...

 6V na 12V railu

 

 ovo su jos dva odjeljka gdje pise 12V pa sad koji je od napajanja vi cete bolje znati?

tu je sve ok!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 19:56 (Stjepanj).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...

Dali je ovo uzrok mojim problemima s ventilatorom?

Ništa bez voltmetra, to je krivo očitano.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Decki uzeo ja to sve u svoje ruke:

 
 
 
 
 

rastavio, izvadio stari usrani vent, ocistio svu prasinu s metlicom, ispuhao, spojio zice od noctue, zatvorio, upalio i gle cuda MRTVA TISINA!

kak se popularno veli star-trekovski "Live long and prosper"

hvala svima!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
12 0 hvala 3
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Daj za svaki slucaj optereti komp maksimalno, furmark plus prime95, da vidis hoce li ti napajanje izbacivati tj puse li novi ventilator dovoljno jer ima regulaciju prilagodenu starom ventu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Sad je to Seasonic Noctua napajanje, top . Ma dovoljno ga hladi taj Noctua vent sasvim sigurno.

12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma dela sve tip top, noctua se sretno vrti kao odojčić na raznju😂😂ak nesto nebude valjalo napajanje bi se trebalo samo ugasiti, a i kako da opteretim 850w napajanje koje se gasi tek na max 960w opterecenja a ja imam 5820k i gtx 970..?😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moze se ugasiti od preopterecenja snage, ali i od prevelike temperature. Jer tvornicki ventilator puno vise puse, ali ajde kod tebe je ok jer ne koristis ni pola snage.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sumnjam da se stock vent okretao vise od 1500rpm-a(onak vizualna procjena), brujio je vec poprilicno samo kad ga prstom zavrtim, to je unutra bio ventilator za 10kn, katastrofa za seasonica!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Da, to je zbilja steta sto stavljaju takve ventove, a ne smijes otvoriti ako zelis zamijeniti garanciju.
Zato sam jako zadovoljan ovim svojim chieftecom, gold napajanje se malo grije i ventilator je necujan sa gtx 1080, a jos je sfx napajanje.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...
Jer tvornicki ventilator puno vise puse

Kako si to utvrdio?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 15:11 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

U njegovom slučaju po buci koju je spominjao.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...

U njegovom slučaju po buci koju je spominjao.

Nema to veze sa bukom. Može bučiti kao turbina i puhati slabo jako.

Za tvoju informaciju, Noctua hladi puuno bolje nego ono smeće koje je izvadio, nema tu usporedbe,

Noctua se niti ne mora vrtjeti jako da bi ohladila napajanje i s ovim što si je napravio je samo produžio vijek trajanja napajanja.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

Nema to veze sa bukom. Može bučiti kao turbina i puhati slabo jako.

Za tvoju informaciju, Noctua hladi puuno bolje nego ono smeće koje je izvadio, nema tu usporedbe,

Noctua se niti ne mora vrtjeti jako da bi ohladila napajanje i s ovim što si je napravio je samo produžio vijek trajanja napajanja.

 Ok ali ne može biti baš takva razlika, noctua je nečujna, a ovo se dere kao ludo, a oba su 12cm ventilatori, dakle ne može noctua ni približno toliko puhati. Ipak neki zakoni fizike moraju vrijediti, pogotovo jer su ovdje oba ventilatora radijalna, pa ti usporedba s aksijalnim ne stoji.

Također, stavio je noctuu koja je pressure optimized, a ovaj njegov je bio nešto između, dakle pitanje je koliko poboljšanje je dobio u cfm/rpm.

 

Ne dvojim da je noctua bolji ventilator, i da će raditi bolje od onog i tiše na istim okretajima, ali sigutno je onaj micao više zraka, iako je to bilo previše pa će sada ovo biti ok.

 

Druga stvar je što su ti ventilatori u napajanjima jači (troše više struje) i imaju veći max rpm, pa je krivulja napona prilagođena njima, a noctua koja ima manji max rpm će na istoj toj krivulji raditi dosta sporije, i zato sam rekao da prvo provjeri, jer i sam imam iskustva s time (stavljao sporiji i tiši ventilator), iako sam ja opterećivao napajanje do kraja, a on nije ni blizu polovice pa mu je onda ok situacija.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...

 Ok ali ne može biti baš takva razlika

A raspored, broj, oblik, veličina lopatica nemaju veze?

Godine ulaganja u dizajn nemaju veze?

Po mnogima možda najbolji ventilator na zemlji nema veze?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ajde nemoj se praviti mutav, da si pročitao što sam napisao, ne biš ovako odgovorio. Ali da ti ponovim, ako je onaj vrtio na blizu 2000 okretaja (jako bučno), nema šanse da mu se noctua na 800 ili 1000 (nečujno) približi po protoku, pogotovo što je pressure a ne airflow model noctue. Evo, kao za dječicu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Po službenim specifikacijama, razlika Noctua P12 i ADDA AD1212UB-A71GL (podaci su dolje) u protoku zraka je 54 vs 99 CFM, odnosno 92 vs 168 m³/h, a u statičkom tlaku je taj odnos 1,68 mm H₂O vs 4,42 mm H₂O. Navedeno vrijedi pri najvećem deklariranom broju okretaja.

 

Mislim da je postavka tvorničkog ventilator preagresivna za tako kvalitetnu platformu, ali možda Seasonic zna nešto što mi ne znamo ili je pak to dio njihove tipične filozofije koja može glasiti: "Što je sigurno, sigurno je". 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 17:10 (kiwi_91).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Eto, svaka čast! Dakle ako se napajanje optereti do kraja i ako su loši ovjeti okolo (ograničen protok, visoka ambijentalna temperatura) tvornički ventilator će "spasiti" napajanje, dok noctua neće ni blizu. Naravno sve je ok dok ga se drži u dobrim uvjetima i na pola snage, ali onda nemaš pun potencijal napajanja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Može linkovi gdje se navodi da je kolega stavio Noctuu P12 u napajanje i gdje se navodi da je baš taj ventilator u Seasonic napajanju?

Što je s rezultatima na manjem broju okretaja? Kako si rekao, moguće je (sigurno) da takvi okretaji nisu potrebni uopće?

Jakovp kaže...

 visoka ambijentalna temperatura) tvornički ventilator će "spasiti" napajanje,

Da li ventilator mora spasiti napajanje ili bi to trebala odraditi ipak nekakva zaštita zadužena za to?

Kako znaš da su takvi okretaji i takav protok uopće potrebni da bi se kako ti kažeš spasilo napajanje? Kako znaš da ovo što ima Noctua nije dovoljno?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 17:16 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
kiwi_91 kaže...

Može linkovi gdje se navodi da je kolega stavio Noctuu P12 u napajanje i gdje se navodi da je baš taj ventilator u Seasonic napajanju?

Što je s rezultatima na manjem broju okretaja? Kako si rekao, moguće je (sigurno) da takvi okretaji nisu potrebni uopće?

Jakovp kaže...

 visoka ambijentalna temperatura) tvornički ventilator će "spasiti" napajanje,

Da li ventilator mora spasiti napajanje ili bi to trebala odraditi ipak nekakva zaštita zadužena za to?

 Vidi se sa stjepanjovih slika koji ventilator je unutra, i ima po netu slika, otvaranja, testiranja itd.

 

A za ovo drugo, zašto bi se zaštita uključila ako se napajanje može samo ohaditi i raditi u tim uvjetima? Šta ne biš rađe da ti se kompjuter ne ugasi i da ne prekineš rad/izgubiš podatke, nego da se ventilator brže zavrti i dovoljno ohladi napajanje? Ova noctua je ok, ali sigurno ne u svim uvjetima/opterećenjima. Nisu bezveze stavili tako jak ventilator. To napajanje mora moći raditi na max snazi i visokoj ambijentalnoj temperaturi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

Po mnogima možda najbolji ventilator na zemlji nema veze?

 ahm

noctua je dobra, čak dapače jako dobra, no da je najbolja - niti blizu

 

da nabrojimo samo neke - nidec gentle typhon, be quiet sw3, nb eloop, san ace s, corsair ml ...itd, ovisno kako koji za koju namjenu naravno

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...

Poznavajući Stjepanja, on će to napajanje iskoristiti do kraja i ništa mu se neće dogoditi sigurno.

To napajanje sigurno može raditi na max. snazi i visokoj ambijentalnoj temperaturi, Seasonic je tu pretjerao sigurno,

čovjek je dobio tišinu i opet bude mogao napajanje opteretiti do kraja sigurno.

picajzla0707 kaže...

da nabrojimo samo neke

Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 17:24 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

Poznavajući Stjepanja, on će to napajanje iskoristiti do kraja i ništa mu se neće dogoditi sigurno.

To napajanje sigurno može raditi na max. snazi i visokoj ambijentalnoj temperaturi, Seasonic je tu pretjerao sigurno,

čovjek je dobio tišinu i opet bude mogao napajanje opteretiti do kraja sigurno.

 Ma kakvi, ima gtx970 i i7 5820, neće ga ni do pola. A ako ga nekako i optereti do kraja (pazi, pričam o punoj snazi, 850W), i drži ga tako neko vrijeme, sigurno će izbaciti temp zaštita.

 

Jednostavno ne možeš priznati da si u krivu, iako je očito i svi argumenti su tu?

 

EDIT: i još jedna stvar, rekao je da je s tvorničkim ventom pod opterećenjem išao vruć zrak, iako je dosta jak vent radio dosta brzo, dakle napajanju očito treba dosta zraka čak i na pola snage.

 

EDIT2: po meni tu nešto nije valjalo, ovo je sa stranica proizvođača:

 

https://seasonic.com/product/m12ii-850-evo/

 

I počinje sa:

 

"The quiet operation of this newly enhanced unit is clearly one of its advantages. It is equipped with a fluid dynamic bearing fan and a matching high performance fan control that is set to regulate the rotation of the fan to achieve the most desirable balance between silence and the necessity of cooling."

 

A to kod njega očito nije bilo tako.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 17:35 (Jakovp).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...

Nemam što priznati kad ste zapali za nešto što nema nikakve veze i ne predstavlja nikakav problem ili prepreku u radu napajanja.

Vruć zrak je subjektivan pojam, tu nemam što komentirati jer po tome ako je onda išao vruć, po tvom tvom ja nemam naziva za temp. zraka koji izlazi van sada na "slabijem" ventilatoru.

Ovo da je vent. radio dosta brzo ti ne možeš znati, znaš samo da je bio bučan što je vjerojatno posljedica lošega ležaja, u prilog radnom broju okretaja

govori i ovaj tekst koji si sada stavio u post.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 17:50 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Opet ponavljam, da nema nikakve veze bi u to napajanje stavili sporiji ventilator, a ne ovu zvjer, i onda bi se mogli hvaliti da imaju uber tiho napajanje pri svim opterećenjima, a očito to nisu mogli tako da garantiram da ta noctua ne može hladiti to napajanje u svim uvjetima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...

Opet ponavljam, da nema nikakve veze bi u to napajanje stavili sporiji ventilator, a ne ovu zvjer, i onda bi se mogli hvaliti da imaju uber tiho napajanje pri svim opterećenjima, a očito to nisu mogli tako da garantiram da ta noctua ne može hladiti to napajanje u svim uvjetima.

Ovo "zvijer" ti pusti bez pravih testova.

A gledaj, moja Yamaha Aerox 50 kubika je tvornički skuter ograničen na 50 km/h i nekakvih mislim 8000 okretaja punim gasom,

a moj motor na istoj radilici i ležajevima, 70 kubika klipom se vrti punim gasom preko 11 000 okretaja i gle čuda radilica i svi ležajevi

su i dalje beba, nikakvih problema nema i motor se vrti preko svih granica što je zadao proizvođač u tvornici.

A isto tako i ovaj Seasonic je rađen s nekakvom sigurnosti i može isto tako raditi sa kako ti kažeš "lošijim" ventilatorom bez problema.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 18:03 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za "zvijer" ne trebaju nikakvi testovi, u svijetu profesionalne elektrotehnike postoje specifikacije i datasheetovi kojima se vjeruje, a inžinjeri u seasnocu to znaju bolje od bilo koga s ovog foruma. Usporedba s skuterom ti nema nužno neke veze. Nisam nigdje rekao da je noctua loš vnetilator, on je izvrstan, samo ne za svaku namjenu.  Inače se ne bi ni proizvodili jači ventilatori.

Za ovu namjenu je sigurno prikladniji tvornički ventilator. Možda postoji neki bolji koji bi ga zamijenio i bio tiši a jednako efikasno hladio napajanje, ali takav se sigurno vrti brže od ove noctue.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...

Ja ti govorim da kvalitetnije napajanje kao i kvalitetniji motor mogu ići preko granica koje je proizvođač zadao bez posljedica.

Lošije hlađenje neće naštetiti tome napajanju ama ništa.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 18:15 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanimljivo razmišljanje za nekoga tko stalo govori o predimenzioniranim napajanjima, gold certifikatima i slično :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...

da nabrojimo samo neke

Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

 mišljenje je ko i šu..., ovaj, mislio sam lakat - uglavnom, svak ga ima 

 

za sve ostalo postoje jasni pokazatelji perfomansi i buke

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...

Zanimljivo razmišljanje za nekoga tko stalo govori o predimenzioniranim napajanjima, gold certifikatima i slično :)

U ovom slučaju to ide u korist sigurno.

ps. GOLD je prošlost, sada ako nemaš Titanium, nemaš ništa i vrijeme je za promjenu.

picajzla0707 kaže...

 mišljenje je ko i šu..., ovaj, mislio sam lakat - uglavnom, svak ga ima 

 

za sve ostalo postoje jasni pokazatelji perfomansi i buke

Jedno ima svatko, a drugo neki i nemaju.

Nije u šoldima sve, ima nešto i u nekretninama.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 18:34 (Valentin17).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice