Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.397.554
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

To je problem instaliranja grafičke, a ne kućišta. Izvadi grafu van, ponovno ju stavi, ali ovaj put pazi da ti portovi ne pobjegnu ukoso dok zatežeš vijke grafe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 11:54 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Silverstone Kublai KL07 bi moglo biti prvo kuciste nakon dugo vremena s postenom zvucnom izolacijom (

), dolazi i s predinstaliranih 3x140mm i prednjim type-c usb 3.0 izmedju ostalog. Velicine je Fractala Define C, NZXT S340.., a trenutno malo skuplji u Njemackoj. Tko zna kada ce doci u HR, ali svakako vrijedi spomenut. Evo sluzbene stranice, ima puno slika na "feature photos": http://www.silverstonetek.com/product.php?area=en&pid=680

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 13:07 (The_Fichek).
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Koje bi bilo najbolje kuciste do 800kn? Sa prozirnom stranicom, pozeljno tempered glass, da je prozracno, ali da dobro izolira zvuk iznutra, midi tower, i da je jednostavnog izgleda, ne neko svemirsko.. Za sad mi je prvi izbor enthoo pro m tempered glass, ali volio bi dobiti jos 2 ili 3 prijedloga pa da mogu odvagati malo prije kupovine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

To je problem instaliranja grafičke, a ne kućišta. Izvadi grafu van, ponovno ju stavi, ali ovaj put pazi da ti portovi ne pobjegnu ukoso dok zatežeš vijke grafe.

 vec sam vidio par razlicitih kucista (sve brandirana) gdje je doticni zapinjo, cak na nekima i dvi port...sad dali to ovisi o debljini pcb-a na grafi/ lim na kucistu itd nisam provjeravao, na jednoj cak nisam mogao ni umetnuti pa sva sreca imala je drugi port na drugom slotu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mate213 kaže...

Koje bi bilo najbolje kuciste do 800kn? Sa prozirnom stranicom, pozeljno tempered glass, da je prozracno, ali da dobro izolira zvuk iznutra, midi tower, i da je jednostavnog izgleda, ne neko svemirsko.. Za sad mi je prvi izbor enthoo pro m tempered glass, ali volio bi dobiti jos 2 ili 3 prijedloga pa da mogu odvagati malo prije kupovine.

 evo jedno sa kaljenim klik 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 0:57 (roby27).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...
mate213 kaže...

Koje bi bilo najbolje kuciste do 800kn? Sa prozirnom stranicom, pozeljno tempered glass, da je prozracno, ali da dobro izolira zvuk iznutra, midi tower, i da je jednostavnog izgleda, ne neko svemirsko.. Za sad mi je prvi izbor enthoo pro m tempered glass, ali volio bi dobiti jos 2 ili 3 prijedloga pa da mogu odvagati malo prije kupovine.

 evo jedno sa kaljenim klik 

 lol za cijenu:

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 1:00 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

odoh sutra po to ako unutra stane noctua nh d14?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pogledao sam samo video bez zvuka jer beba spava, koliko vidim mana je prednji restriktivan panel wtf je taj metalni dio naprijed iza ventova?, nema fan filtera sprijeda? i ova izbočina na drugom boku mi je ruzno za vidjeti jer onda case nije u simetriji...al sve u svemu u srbiji ide ovo jos jeftinije sigurno 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Lijepo case izgleda nema sta, ali ovaj prednji "grill" mi se nikako ne svida, cini mi se da bi mogao stvarati probleme za air flow i onda kad se sve skupa unutra zakuha ima samo jedan 120 fan za izbacivanje zraka iza. Da su te neke musice sredili kuciste bi bilo definitivni best buy, al mozda i grijesim po pitanju air flowa, vjerujem da ce ga netko uzeti pa cemo valjda cuti dojmove. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

Lijepo case izgleda nema sta, ali ovaj prednji "grill" mi se nikako ne svida, cini mi se da bi mogao stvarati probleme za air flow i onda kad se sve skupa unutra zakuha ima samo jedan 120 fan za izbacivanje zraka iza. Da su te neke musice sredili kuciste bi bilo definitivni best buy, al mozda i grijesim po pitanju air flowa

danas su komponente sve efikasnije, a time je i zagrijavanje sbe manji problem

za nekog tko planira low/mid konfu ovo je više nego dovoljno, a oni što pucaju na jače komponente ionako ne gledaju kućišta od 50 eura

uostalom, odozada stane i 140mm fan, pa ako je nužda uzme se neki malo kvalitetniji/jači i opet nema problema

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
To za fan nisam bio siguran, recenziju nisam bas pozorno slusao, ali kao da mi je ostalo u sjecanju da je ovaj rekao "obavezno 140 iza" dok na stranicama nasih ducana pise 120...
Istina je sve sto si rekao, ali svejedno mislim da su mogli to naprijed malo bolje rijesiti, pa da je i 50kn skuplje svejedno bi se prodavalo samo tako.
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jao kaj bih dao da ima dva USB 3.0 utora naprijed, odmah bi ga uzeo sestri.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 10:21 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
...ali svejedno mislim da su mogli to naprijed malo bolje rijesiti

 mogli su, da... samo kako bi onda naš luci opravdao pet puta više novaca koje je ulupao u onaj anidees  

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

Lijepo case izgleda nema sta, ali ovaj prednji "grill" mi se nikako ne svida, cini mi se da bi mogao stvarati probleme za air flow i onda kad se sve skupa unutra zakuha ima samo jedan 120 fan za izbacivanje zraka iza. Da su te neke musice sredili kuciste bi bilo definitivni best buy, al mozda i grijesim po pitanju air flowa, vjerujem da ce ga netko uzeti pa cemo valjda cuti dojmove. 

 mene isto smeta taj prednji grill, bolje da su odrezali to i stavili veliki gusti fan filter ovako svako malo ce biti prašine unutra....al ok selling point je kaljeno staklo drugo nije ni bitno očito  

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pih, ne svida mi se, a i mislim da bi se dosta ugrijalo unutra posto nema gore nikakve mogucnosti za ventove.. A i ovo naprijed staklo mi se ne svida nikako

Da fractal ima verziju sa staklom uzeo bi define c, al ovak trazimo jos dalje

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Enthoo Pro M acrylic

 

ili jeftinija verzija

 

Enthoo Pro M 

 

S ovim prvim dobijes i dva 140 fana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 13:01 (war3_tft).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

E to prvo bas i imam sad u prvom izboru, al bilo je jos kao jedno isto tak, samo 50kn skuplje kaj je pisalo tempered glass bas, jel to zapravo bilo jedno te isto kuciste ili je bilo razlike kakve? 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ipak je razlika evo modeli s pahnetksove stranice pro m, pro m acrylic, pro m tempered. Znaci da sam ja krivo link stavio jer je ovo prvo acrylic pa sam editirao post.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 13:02 (war3_tft).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

A nis, onda mi nema boljeg izbora od tog ocito, vidio sam da u centro trgovini ima dostupno za narudbu pa cu ih kontaktirati da vidim

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...
...ali svejedno mislim da su mogli to naprijed malo bolje rijesiti

 mogli su, da... samo kako bi onda naš luci opravdao pet puta više novaca koje je ulupao u onaj anidees  

 Opet nemapojmici napadaju...

 

To kaljeno staklo kaj je na tom MS-u je tolko tanko da ga nesmijes jace stisnut rukom da ne pukne, isto tako kompletan raspored unutar kucista i prostor je manji i losije osmisljen, također dolazi sa samo 1 ili 2 venta, naspram 4 x 140mm kod Anideesa + moguca ugradnja i na vrh jos 2 x 140 ili 3 x 120mm, uz to drasticno bolje odrađen prednji panel koji ubacuje ogromnu kolicinu zraka i dust filteri na svakom mjestu. Uz sve to građa kucista je nebo i zemlja, taj MS ima sve skupa oko 5kg, dok Anidees ima 11kg sta dovoljno govori o kvaliteti izrade kada je kuciste jedno od manjih medium modela na trzistu.

 

Uz to na Anideesu imas i kvalitetan fan kontroler za 5 ventova, vise utora za USB-ove, utor za mikrofon, slusalice, reset button... a posebno je rijesen sustav za provlacenje kablova, gdje je izbacen staromodan nacin provlacenja kroz rupe, tako da je stavljena plasticna pregrada za kablove koji se ispod nje provlace skroz do ploce, tako da je kablove skoro nemoguce primjetiti, osim samog utora koji ide u plocu, a uz to ta pregrada ima i odlican feature tako da na nju mozes sa backplateom nasloniti graficku duzih dimenzija tako da sluzi kao drzac za grafu da ne visi.

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mate213 kaže...

Koje bi bilo najbolje kuciste do 800kn? Sa prozirnom stranicom, pozeljno tempered glass, da je prozracno, ali da dobro izolira zvuk iznutra, midi tower, i da je jednostavnog izgleda, ne neko svemirsko.. Za sad mi je prvi izbor enthoo pro m tempered glass, ali volio bi dobiti jos 2 ili 3 prijedloga pa da mogu odvagati malo prije kupovine.

 Ovo uzmi, za tu lovu vrh i nudi daleko vise od konkurencije Thermaltake View 31 TG RGB

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
picajzla0707 kaže...

 mogli su, da... samo kako bi onda naš luci opravdao pet puta više novaca koje je ulupao u onaj anidees  

.....

sve to što si nabrojao ne vrijedi toliko drastične razlike u cijeni

...osim "elitistima" naravno 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

sve to što si nabrojao ne vrijedi toliko drastične razlike u cijeni

...osim "elitistima" naravno 

To naravno nije naveo jer mu to ne odgovara.

ps. kvaliteta toga njegovoga kućišta nije na razini s obzirom na cijenovni rang, vjeruj mi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Nijedno kuciste danas ne opravdava cijenu u high endu... i bez brige svakom nađem manu, a i nekoliko njih ako zapnem 

 

U kategoriji kucista sa kaljenim staklom Anidees nema premca... ako ima netko neko bolje po njemu neka kaze, pa da i to raspravimo 

 

EDIT:

 

Uz to moje kuciste ima i zatamljena stakla naspram debele vecine ostalih, sta se jos dodatno naplacuje, a uz to i najdeblja stakla (5mm) naspram konkurencije od (3-2mm)

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 16:40 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 Uz to moje kuciste ima i zatamljena stakla naspram debele vecine ostalih, sta se jos dodatno naplacuje, a uz to i najdeblja stakla (0.5mm) naspram konkurencije od (0.3-0.2mm)

Da i zato je to tvoje odabrano za kućište godine, a ne Phanteks Enthoo Evolv ATX Tempered Glass za koje je i sama Linusova ekipa rekla da je najbolje koje su ikad vidjeli,

dok su za to tvoje naveli mana i mana, ali dobro, svatko ima svoje, drugi par rukava je što ti osobno misliš, kao i ja npr.

 

Eto, pa neka ljudi gledaju.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 16:30 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Phanteks ima mana, i to je overall gledano vise "performance" kuciste nego "show off" kao Anidees, znaci dvije razlicite kategorije, sa time da Anidees posjeduje jako velik spektar featura i mogucnosti kao "performance" kucista i ima mozda dvije mane naspram Phanteksa, dok Phanteks isto tako ima 2 naspram Anideesa.

 

za moje kuciste slobodno navedces mane koje su ti debili nabrojali pa cu ti aj sve dokumenturat i pokazat kolko su smijesni i da nisu u stanju ni normalno provjerit sta recenziraju prije recenzije kao i u dosta drugih scenarija...

 

EDIT:

 

Zaboravih napomenut i da je Phanteks skuplji nekih 200 kuna sta nije mali cijenovni prag...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 16:36 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Zaboravih napomenut i da je Phanteks skuplji nekih 200 kuna sta nije mali cijenovni prag...

He he, daješ 1200-1300 kn i to još za kućište i problem je još 200 kn, a daj nemoj me zaje..., tek sam se vratio s posla i dosta mi je zaje... za danas.

ps. video tih "debila" kako ti kažeš je pogledalo preko 500 000 ljudi, savjeta tih "debila" se drži 80 posto foruma, znači tvome kućištu se ne piše dobro,

dokaz tome je da ga imaš jedino ti, dok Phanteksa znam barem da imaju trojica tu na forumu, moj stoji još u kutiji jer stvarno mi se ne da rastavljati mašinu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 16:41 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Koja budala se toga drzi, i tko uzima ozbiljno Linusa i ekipu kojima padaju bench sistemi sa stola pred kamerom, graficke, SSD-ovi i ostale komponente dok snimaju recenzije i video materijale, ekipa koja usred recenzije gleda manual jer nisu bili u stanju ranije provjerit sve feature koje nude komponente koje recenziraju... Tek kad pogleda na sta im lice grafovi prilikom recenzija grafi i kako prikazuju postotke zamraci mis e pred ocima...

 

Al dobro slazem se da puno pubertetlija i amatera uzima lako Linusa za primjer i neki okvir znanja 

 

Da si spomenuo to sta si ovdje napisao za Linusa na nekom ozbiljnijem forumu ekipa bi te ismijala na najjace, nebi vise sa tobom ni pricali 

 

EDIT:

 

Pa meni je jedan od ciljeva kupovat komponente koje ima mali broj ljudi, i koje su egzotika i premija, a ne nesta sta posjeduje svaki treci štreber sa foruma. Uostalom glavna mana tog Phanteksa mi je sta je ruzan za moj ukus. Inace kupio je jos jedan decko Anideesa i stavljao slike ovdje na forumu ali nije aktivan forumas.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 16:46 (Lucidius).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Na koju foru Phanteks Evolv atx ne spada u "show off"?? Pa to kuciste sto se tice estetike se popisa po svim ostalima.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
Na koju foru Phanteks Evolv atx ne spada u "show off"??

To je mišljenje od kolege i on ima pravo na njega, ja isto kao i ti razmišljam drugačije.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice