Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.400.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...
Znaci zadnja presuda je da uzmem samo dva corsair i ostala 140mm od kucista premjstim na druge strane?

 Gle, preporuka je svakako da imas naprijed dva venta od 140mm za upuh, nebi bilo lose ni tri komada (da nemas nigdje "mrtvih cepova" i da zrak ide ravnomjereno cijelom prednjom stranom prema kraju kucista kao kod mene recimo klik, klik 2) ali ti ne stanu.. Od ispuha ti je dosta jedan vent iza na kucistu, mozes i jedan na krov ali vise od toga nemoj jer je poanta da ti ostane kuciste u pozitivnom tlaku a za to trebas vise ventova koji upuhuju zrak, ili mozes i jednak broj koji upuhuju i izbacuju sa time da onda ove koji upuhuju namjestis na barem 300RPM vece okretaje tako da sila zraka koji ulazi ostane veca od ovoh koji izlazi.

 

Jedino se moras odlucit koji ti je cilj konfe pa da ti se prema tome odaberu ventovi, jesi tip koji voli LED-ice i pokazuuivanje konfe, jesi silent freak pa trebas jako tihe ventove, jesi airflow manijak pa su ti na meti ventovi sa ogromnim prolazom zraka a tisina nije bitan faktor itd itd...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 18:05 (Lucidius).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Znaci zadnja presuda je da uzmem samo dva corsair i ostala 140mm od kucista premjstim na druge strane?

 Gle, preporuka je svakako da imas naprijed dva venta od 140mm za upuh, nebi bilo lose ni tri komada (da nemas nigdje "mrtvih cepova" i da zrak ide ravnomjereno cijelom prednjom stranom prema kraju kucista kao kod mene recimo klik, klik 2) ali ti ne stanu..

 

Jedino se moras odlucit koji ti je cilj konfe pa da ti se prema tome odaberu ventovi, jesi tip koji voli LED-ice i pokazuuivanje konfe, jesi silent freak pa trebas jako tihe ventove, jesi airflow manijak pa su ti na meti ventovi sa ogromnim prolazom zraka a tisina nije bitan faktor itd itd...

 ŠTO TIŠE to bolje ali volim dizajn ljepi i estetiku inace da nevolim nebi uzo to kuciste sa staklom :P LED trake mislim da necu stavljati zato sam htio mozda 2 RGB venta to bi mi bilo dosta,al posto nevaljaju uzet cu be quiet ili ove druge kaj god predloži ekipa sa foruma da je dobro,jel se ja ne kuzim u fans bas

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
CookieThrills kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
CookieThrills kaže...
Valentin17 kaže...
CookieThrills kaže...

Wtf pratila sam vodi me na ono wjedno????? 

Oba a jedan je spojen al ga ne vidim nigdje naprijed spojenog???? 

Konektor zaokružen na slici 1 mora voditi do zadnjega ventilatora.

Fino treba računalo izvaditi na stol, otpetljati ovu vezicu koja drži te kabele na hrpi

i fino pratiti da li ta žica vodi do zadnjega ventilatora, ako vodi, a trebala biti voditi, to fino spoji

u ploču na konektore SYS FAN 1 ili koji broj već je blizu.

Kabel povuci na prednju stranu ploče, stranu gdje se sve spaja na ploču.

ps. ovaj drugi ventilator je vjerojatno spojen na kontroler ventilatora na kućištu, to se mora vidjeti na zadnjoj strani.

 

 

Možeš i drugi ventilator (njegov konektor označen na slici 1) kao i prvi spojit na kontroller ventilatora na kućištu (sve na slici broj dva).

 

Znači, postoje dvije opcije spajanja toga ventilatora, na ploču ili na kontroler kućišta.

 Od ovog kaj mi nije spojen, to je top fan, imam 2 port molex koji je spojen na drugi koji onda vodi do onog drugog kojeg sam bila spojila na sys fan

 CookieThrills  danas ventove slažes? haha

 AAAAAAH bi al ne kužim niš XD
treba mi detaljno objasniti

 

 

Pogledaj od 9:49

 

Ja ne znam kako da ti pomognem.

 

Ajde ovako poslikaj mi cijelu maticnu kako je sada sve postekano.

Zatim mi otvori zadnju stranicu i poslikaj mi s time da naglasis kablove.

 

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta
To nije moje kuciste haha
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...
To nije moje kuciste haha

 nzxt s340 nije od tvoje cure ?

 

18:43-45

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 18:27 (toxic).
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ma za moj case treba ventovi ne njeno,ona je happy i sa svojim stock u S340 btw uspijela je sredit fanove da rade @valentin17

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 18:52 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ne kuzim sta ce ti novi ventovi u tvom caseu? Kaj ne valja sa Phanteksovima??? I daj napisi dojmove za te stock Phanteks ventove.

 

Kaj se radijatora tice, na to si dobio moj odg..

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 19:00 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Ne kuzim sta ce ti novi ventovi u tvom caseu? Kaj ne valja sa Phanteksovima??? I daj napisi dojmove za te stock Phanteks ventove.

 

Kaj se radijatora tice, na to si dobio moj odg..

 Ma ovako su inace ok nisu glasni jedino to kaj sam htio mozda par RGB ubaciti,posto netreba onda cu samo za pumpu od vodenog one corsair kupit kaj si reko to ok? reci samo kolko da jos dodatnih kupim ne ukljucujuci vents za pumpu?

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Jos jednom, ne postoje odlicni RGB ventilatori ili ako zelis drugim rijecima, ne postoje RGB ventilatori koji su jednako dobri kao F140PS, eventualno Thermaltake Riing 14, ali skoro 250kn za vent kvalitete kakve vec imas je naprosto glupo. RGB je skup sport, zato i ima sve vise tih proizvoda, da izmuzu pare.

 

ML120 su vise nego oke da. Stane ti ih max. 2 na radijator pa kupis 2, tj. povoljni Twin pack. Ako su curi prebucni njeni NZXT ventovi mozes uzet jos jedan Twin pack pa Corsairove stavis straga S340, a NZXTeve sprijeda gdje je radi metalnog prednjeg dijela veca izolacija pa ce se slabije cuti.

 

Btw. Phanteks je na Computexu predstavio RGB Fan Frame pod imenom HALOS s cime svaki vent moze postati RGB: 

tako da bez brige :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 19:46 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Neka uzme te ventove Thermaltake riing 14 RGB ako je vec uzeo kuciste sa kaljenim staklom i treba malo light show-a da se to sve istakne kroz taj prozor, kvaliteta im je isto dobra i imaju fin airflow, naravno 250kn za komad je jako oštra cifra al jbg kad ih kupi nece ih vise mijenjat 

 

EDIT:

 

Eto uzmes ovo uzmi Ventilator Thermaltake Riing 14 RGB LED 3 pack, u paketu dolaze tri ventilatora, kontroler ventilatora, kabeli za spajanje, šarafi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 22:52 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, neka plati 720kn 3 ventilatora za malo light showa, bravo. Za 240-250kn mora bit barem u top3 140mm PC ventilatora. Kako got bilo, nije mu isplativo mijenjati postojece Phantekse.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 22:58 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Gle, neke stvari se kupuju iz osobnih afiniteta, ako ti se nesto sviđa hoces bas to, briga te jel ima nesto drugo bolje al da ti nije ljepo. Određene stvari koštaju i placa se premija, RGB osvijetljenje je najnoviji krik na ventovima koji ulazi u neke standarde polako kao sta je u zadnjih par mjeseci uslo i kaljeno staklo na kucistima... 

 

Znam po sebi kakv sam, kad mi se nes sviđa ja to moram imat, ne znaima me cijena i ostale stvari...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Znam na sta mislis, ali treba imati granice. 720kn za 3 venta, dok za 820kn kupi cijelo kuciste sa ista ta 3 venta, kuzis..

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Znam na sta mislis, ali treba imati granice. 720kn za 3 venta, dok za 820kn kupi cijelo kuciste sa ista ta 3 venta, kuzis..

 kakve granice o cemu ti pricas ... treba ima love ... ako to zeli i ima para neka kupi ... evo ja sada planiram kako ulupat na kuciste + napajanje + svi ventilatori koje ja zelim 3500 - 4000 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 0:49 (Giopriest).
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Znam na sta mislis, ali treba imati granice. 720kn za 3 venta, dok za 820kn kupi cijelo kuciste sa ista ta 3 venta, kuzis..

 To ti tak ide, ja recimo godisnje mjenjam po 2 kucista i 2 vrste ventilatora, nema tu pravila, ako ciljas na neki svoj idealni setup i imas viziju kako zelis dotjerati finalni produkt ides po to. Neka kupi decko odma sta ga grize za oko, ako uzmes u startu nes sa cime nisi bas najsretniji to ces ubrzo i mijenjat, tako da to samo produbi trosak umjesto da odma uzmes sta hoces.

 

Inace ti Thermaltake riing 14 RGB su i prilicno dobri ventovi 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ali računica ne valja. Thermaltake je stavio ili prenisku cijenu View 31 kucista ili previsoku cijenu Riing 14 ventilatora jer za 820kn moze kupiti to kuciste, ostaviti si 3 venta i prodati kantu za recimo 400-500kn. Znam da su dobri, ali preskupi su. Prema ovoj recenziji su slicni npr. Thermalrightu TY 141 ili 147A koji kostaju ~110kn u Uziju: http://www.overclockers.com/thermaltake-riing-14-premium-fans-review/ Naravno da taj RGB kosta, ali npr. 180kn ili 20 eura bi bila konkurentnija cijena.

 

EDIT: Sad vidim da TT Riing 14 LED bez RGB kosta 2x manje i onda malo gledao. Razlog vece cijena RGB modela je, osim samog RGBa, i u kontroleru koji se dobije s njim, vjerojatno i sve skup vecem bundleu koji opcenito zna pojest dobar dio cijene ventilatora.

 

EDIT2: Uglavnom, Corsair ML Twin Pack je moja preporuka za bilokoga kome treba paran broj ventilatora :) Za kraj, evo snimka usporedbe zvuka ML120 vs SP120: 

 

Za ostale stvari oko ventova odite sim: http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/pc-ventilatori/227838.aspx?page=18&jumpto=5404893&sort=asc&view=flat

ili za CPU ventovehttp://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=122&jumpto=5405042&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 11:53 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Neznam tocno za cijenu ventova jer je i meni sumnjivo da kostaju kao i vrhunsko kuciste sa kaljenim staklom u kojem dobijes 3 takva komada... Thermaltake View 31 TG RGB

 

Po ovome se isplati kupit ovo kuciste, ostavis si ventove, a kuciste prodas za 450kn dok si reko keks, po tome bi ga jedan vent ispao oko 135kn tj 3 komada cca 400kn, a ovako bi ih platio 700kn 

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hahaha spojila jučer,oba rade super :D

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

cijena je manje vise ispravna ... ev o linka sa manje vise svim rgb fanovima na trzistu izvana https://www.computeruniverse.net/en/props/30000756/10006511/30249086/fans-cooling-for-cases-multicolour.asp (NZXT izgledaju stvarno dobro + imaju jako dobre performanse)  dodu nekih 200kn manje ali opet kada platis dostavu to padne na nekih 100kn jeftinije samo

 

zapravo nije  ... dosta je jeftinije http://prntscr.com/fk27b8

 

nzxt je dosta skuplji ali ima  skoro duplo bolji protok zraka http://prntscr.com/fk27w5

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 13:50 (Giopriest).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Giopriest kaže...

cijena je manje vise ispravna ... ev o linka sa manje vise svim rgb fanovima na trzistu izvana https://www.computeruniverse.net/en/props/30000756/10006511/30249086/fans-cooling-for-cases-multicolour.asp (NZXT izgledaju stvarno dobro + imaju jako dobre performanse)  dodu nekih 200kn manje ali opet kada platis dostavu to padne na nekih 100kn jeftinije samo

 

zapravo nije  ... dosta je jeftinije http://prntscr.com/fk27b8

 

nzxt je dosta skuplji ali ima  skoro duplo bolji protok zraka http://prntscr.com/fk27w5

 to je taj? https://www.alzashop.com/nzxt-aer-rgb-series-rf-ar140-t1-d4841590.htm?o=1

 

oce mi trebat onaj hub za mjenjanje boja ? ( control panel HUE+)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
Ako vec ima ta 3 140 fana od kucista, sto nebi bilo bolje da jedan stavi iza, jedan gore, jesan naprijed da je usmjeren na grafu, a dual pack ml120 stavi na radijator naprijed da mu vuce hladan zrak izvana?

I za info, imam ti ja dva ml120, bas ovaj pack, oni takoder imaju gumene dijelove za pricvrscivanje radi ublazavanja vibracija, do 1200 rpm su tihi, meni osobno cak i do 1350 je prihvatljivo (uz gaming se niti ne primjecuju), a sibaju zrak ko blesavi.

 Ovi koji nisu Pro nemaju gume po rubovima, tu se lijepo vidi https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835181106

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

mislim da da ali mislim da thermalteckov dolazi sa time

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Giopriest kaže...

 

nzxt je dosta skuplji ali ima  skoro duplo bolji protok zraka http://prntscr.com/fk27w5

 Ali se i vrti 400RPM vise od Thermaltake riing i to na nemalih 1800RPM, to je dosta glasno za 140mm vent 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Mislio sam uzet MS Titan pro, ali vidim da je Sharkoom M25-W White na akciji u hg-spotu.

Je li sharkoon bolji od titana po kvaliteti? Vidim da je nešto uži ali zanemarivo.
Ficolinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
Giopriest kaže...

 

nzxt je dosta skuplji ali ima  skoro duplo bolji protok zraka http://prntscr.com/fk27w5

 Ali se i vrti 400RPM vise od Thermaltake riing i to na nemalih 1800RPM, to je dosta glasno za 140mm vent 

 jep 5db glasnije

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ficolinja kaže...
Mislio sam uzet MS Titan pro, ali vidim da je Sharkoom M25-W White na akciji u hg-spotu.

Je li sharkoon bolji od titana po kvaliteti? Vidim da je nešto uži ali zanemarivo.

 Titan je bolji, donosi vise feature-a i ima bolji airflow 

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ljudi opet ja dosađujem unaprijed se izvinjavam.

 

Neznam zašto ali ja sam zapeo za ovo ispod kućište znam da ste mi rekli da je zastarilo i ima boljih ali sve što ste mi ponudili su bili mid toweri meni baš treba Big tower jer planiram natrpati unutra dijelove vrijednosti oko 10 tisuća kn. Ako može pomoć konkretno me zanima Big tower da je funkcionalno i po mogućnosti atraktivno.

 

https://www.links.hr/hr/kuciste-nzxt-phantom-crno-led-big-bez-ps-052690023

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 13:29 (baxx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
baxx kaže...

Ljudi opet ja dosađujem unaprijed se izvinjavam.

Ako želiš full tower, uzmi si Fractal XL R2.

ps. imaju i drugi po duplo skuplje konfiguracije od toga što ti misliš uložiti sada, pa ih opet imaju u midi kutijama,

nema to apsolutno nikakve veze s novcima, već s potrebom.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ma Valentine znam ja sve to ajd molim te iskreno mi reci kad bih uzeo tog Phantoma dali bih imao kakvih problema u vezi trpanja dijelova u njega.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

baxx

Ne razumijem zasto forsiras big tower. Imas li E-ATX maticnu? Kolko diskova mislis natrpat u kuciste? Ne znam jesi li svjestan da u tom i jeftinijem rangu mozes uzeti ATX kuciste koje prima bez problema 8 HDDova za dobrim airflowom. Nema nekog posebnog big tower best buya za 1000kn po meni u HR.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 13:46 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice