RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

poruka: 170
|
čitano: 114.369
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

pozdrav, vidim da ima jedno slično pitanje mojem, ali samo da se uvjerim...

u pitanju je laptop hp625 u kojem je samsungov modul od 2 gb pc-10600, dali bi taj ram funkiconirao u paru sa pc-10666 modulom(modul je muskin essentials-ov)?

oba modula su 1333 MHz

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 13:09 (Roman007).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Mene zanima slijedeća stvar..Imam 6 gb (3x2) ddr3 na 1600mhz i dodao bi još 4gb..Matična je asus p6t deluxe v2.Jel uopće mogu dodat 2x2 ili mora biti 3x2gb ?Mislio sam uzet ovo http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_160_246&products_id=9955.

Ovo sad imam http://www.corsair.com/memory-by-product-family/xms-classic/tr3x6g1600c9.html

Da sam normalan, poludio bi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Mozes dodat i 2 x 2 gb , al rađe stavi 3 x 2 da ti radi u triple channelu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Pozdrav imam 3 gb ram memorije(tip memorije DDR2 SDRAM) pa me zanima kad bih stavio ovu memoriju (StarRam 1GB, DDR2, 667MHz) http://www.njuskalo.hr/ram-memorija/ram-memorija-4gb-ddr2-1x2gb-2x1gb-oglas-6198218 dali bi sve normalno radilo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Trebalo bi sve normalno raditi !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

to ti je memorija za laptop

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

a joj da

13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Pozdrav imam Kingmax 1gb ddr2 400 mhz. Sad planiram kupiti http://www.links.hr/?naziv=memorija-pc-6400-2-gb-g-skill-standard-series-f2-6400cl5s-2gbnt-ddr2-800-mhz&option=artikl&id_kategorija=05120788&id_artikl=051.207.140. Zanima me bi li mi ovo moglo radit sa ovom koju već imam. Pošto je ovo 400 mhz, a ova 800 mhz. I različiti su proizvođači. Još me muči onaj dual-channel, što je to, i oće li mi to stvarat probleme ovdje ?

...The South Will Rise Again... White -h- Boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Coder256 kaže...

Pozdrav imam Kingmax 1gb ddr2 400 mhz. Sad planiram kupiti http://www.links.hr/?naziv=memorija-pc-6400-2-gb-g-skill-standard-series-f2-6400cl5s-2gbnt-ddr2-800-mhz&option=artikl&id_kategorija=05120788&id_artikl=051.207.140. Zanima me bi li mi ovo moglo radit sa ovom koju već imam. Pošto je ovo 400 mhz, a ova 800 mhz. I različiti su proizvođači. Još me muči onaj dual-channel, što je to, i oće li mi to stvarat probleme ovdje ?

Hoće, radiće ali će se ova od 800MHz spustiti na 400MHz. Imaćeš 3GB RAM-a koji će raditi na 400MHz u single channelu. Dual chanel je brži, ali to nemožeš primjetiti u svakodnevnom radu, tako da je zanemarivo.

13 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Mile 74 kaže...
Coder256 kaže...

Pozdrav imam Kingmax 1gb ddr2 400 mhz. Sad planiram kupiti http://www.links.hr/?naziv=memorija-pc-6400-2-gb-g-skill-standard-series-f2-6400cl5s-2gbnt-ddr2-800-mhz&option=artikl&id_kategorija=05120788&id_artikl=051.207.140. Zanima me bi li mi ovo moglo radit sa ovom koju već imam. Pošto je ovo 400 mhz, a ova 800 mhz. I različiti su proizvođači. Još me muči onaj dual-channel, što je to, i oće li mi to stvarat probleme ovdje ?

Hoće, radiće ali će se ova od 800MHz spustiti na 400MHz. Imaćeš 3GB RAM-a koji će raditi na 400MHz u single channelu. Dual chanel je brži, ali to nemožeš primjetiti u svakodnevnom radu, tako da je zanemarivo.

Fala na odgovoru! ;)

...The South Will Rise Again... White -h- Boys
12 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Pozdrav,

U novu konfu trebalo je ići 8gb rama. Nakon što sam kupio ovaj http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=pat-pv38g16sin0-8g patriot dobio sam na poklon jos i ovaj ram: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=14562

Mislim da ne bi trebalo biti problema kod uparivanja ali možda je bolje zamijeniti jedan da bude isti brand? Ako da koji da ostavim, patriot ili kingston?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Patriot su ljepsi , al mi se cini i da su viši ! Ja bih si ostavio Kingstona koji je nizi za slucaj ako mislis nabavljat neki veci CPU hladnjak pa si siguran da ti nece smetat ! 

Koju maticnu imas ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Haf932 kaže...

Patriot su ljepsi , al mi se cini i da su viši ! Ja bih si ostavio Kingstona koji je nizi za slucaj ako mislis nabavljat neki veci CPU hladnjak pa si siguran da ti nece smetat ! 

Koju maticnu imas ?

Još nije kupljena ali izgleda da ce biti ova http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=ASR-B75%20PRO3

Proc je i5 3570nonK. 

Zapravo i planiram neki aftermarket cooler najviše zbog buke...onda kingstoni?

13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Da , Kingston jer je nizi !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Evo da vam kažem svoj problem. Kupio sam 2x1gb rama i danas mi došlo. Kad sam ga sada išao montirati, stavio sam ga i išao upalit kompjuter. Međutim ništa mi se nije pojavilo, samo mi piše going to sleep i onda se ugasi ekran, a kućište normalno radi.

Već sam imao 1 gb u kompjuteru. I kad sam išao stavit, od ova dva šta sam dobio, jedan po jedan (skupa sa onim starim, po raznim utorima), kompjuter radi bez problema i trenutno ga koristim tako. I nakon toga sam opet probao staviti oba nova modula i onda mi se pojavi samo slika koja bude na početku startanja kompjutera, znači piše mi ABIT i još dolje mi piše da mogu stisnuti DEL za ući u BIOS, ali kad stisnem to ništa ne reagira i na tu mi zamrzne komp.

Znate li do čega je to?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Coder256 kaže...

Evo da vam kažem svoj problem. Kupio sam 2x1gb rama i danas mi došlo. Kad sam ga sada išao montirati, stavio sam ga i išao upalit kompjuter. Međutim ništa mi se nije pojavilo, samo mi piše going to sleep i onda se ugasi ekran, a kućište normalno radi.

Već sam imao 1 gb u kompjuteru. I kad sam išao stavit, od ova dva šta sam dobio, jedan po jedan (skupa sa onim starim, po raznim utorima), kompjuter radi bez problema i trenutno ga koristim tako. I nakon toga sam opet probao staviti oba nova modula i onda mi se pojavi samo slika koja bude na početku startanja kompjutera, znači piše mi ABIT i još dolje mi piše da mogu stisnuti DEL za ući u BIOS, ali kad stisnem to ništa ne reagira i na tu mi zamrzne komp.

Znate li do čega je to?

- resetiraj BIOS (CMOS), provjeri verziju BIOSa (često je upravo fix za RAM ali ABIT je odavno mrtav..)

- isključi DualChanel, spusti brzinu RAMa, povećaj latenciju.. (i resetiraj CMOS ako ne boota kod tih pokušaja)

- počisti sve kontakte (prašina) i na RAM modulu (gumicom) i dobro stisni ''da sjedne'' (bilo bi sigurnije na stolu-ravnoj površini, jer se MBO uvija..).

- mijenjaj raspored po utorima, RAMovi raznih gustoća ne moraju jednako raditi u svim bankama. Lošiji chipsetovi su imali problema kod popunjavanja svih utora i ova MBO je već dovoljno stara da ima nestabilnosti.

 

-prije svega, odspoji HDD. Besmisleno je krenuti u boot-OSa ako ima problema. Bootaj samo u BIOS ili bolje neki CD s MemTestom ako radi par minuta tad je OK i možeš u OS..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2013 10:36 (ihush).
13 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
ihush kaže...
Coder256 kaže...

Evo da vam kažem svoj problem. Kupio sam 2x1gb rama i danas mi došlo. Kad sam ga sada išao montirati, stavio sam ga i išao upalit kompjuter. Međutim ništa mi se nije pojavilo, samo mi piše going to sleep i onda se ugasi ekran, a kućište normalno radi.

Već sam imao 1 gb u kompjuteru. I kad sam išao stavit, od ova dva šta sam dobio, jedan po jedan (skupa sa onim starim, po raznim utorima), kompjuter radi bez problema i trenutno ga koristim tako. I nakon toga sam opet probao staviti oba nova modula i onda mi se pojavi samo slika koja bude na početku startanja kompjutera, znači piše mi ABIT i još dolje mi piše da mogu stisnuti DEL za ući u BIOS, ali kad stisnem to ništa ne reagira i na tu mi zamrzne komp.

Znate li do čega je to?

- resetiraj BIOS (CMOS), provjeri verziju BIOSa (često je upravo fix za RAM ali ABIT je odavno mrtav..)

- isključi DualChanel, spusti brzinu RAMa, povećaj latenciju.. (i resetiraj CMOS ako ne boota kod tih pokušaja)

- počisti sve kontakte (prašina) i na RAM modulu (gumicom) i dobro stisni ''da sjedne'' (bilo bi sigurnije na stolu-ravnoj površini, jer se MBO uvija..).

- mijenjaj raspored po utorima, RAMovi raznih gustoća ne moraju jednako raditi u svim bankama. Lošiji chipsetovi su imali problema kod popunjavanja svih utora i ova MBO je već dovoljno stara da ima nestabilnosti.

 

-prije svega, odspoji HDD. Besmisleno je krenuti u boot-OSa ako ima problema. Bootaj samo u BIOS ili bolje neki CD s MemTestom ako radi par minuta tad je OK i možeš u OS..

 Kako isključit DualChanel, i mijenjat brzine rama i latencije?

Edit: Našao sam novu verziju BIOS-a, ali kad je skinem i idem raspakirat piše mi da je oštećena ili u nepoznatom formatu

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2013 11:24 (Coder256).
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

-teško. :)
-tko zna što si skinuo, probaj ponovo, probaj drugim arhiverom (7z je OK), možda ti antivirus blokira pristup skinutom fileu itd.
- ne zamaraj se BIOSom, on je samo poželjan ali ABIT... probaj pa ako ne ide rješenje tražiš negdje drugdje, jer BIOS uopće ne mora biti uzrok-rješenje konkretnog problema.

 

traži dalje uzrok-rješenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
ihush kaže...

-teško. :)
-tko zna što si skinuo, probaj ponovo, probaj drugim arhiverom (7z je OK), možda ti antivirus blokira pristup skinutom fileu itd.
- ne zamaraj se BIOSom, on je samo poželjan ali ABIT... probaj pa ako ne ide rješenje tražiš negdje drugdje, jer BIOS uopće ne mora biti uzrok-rješenje konkretnog problema.

 

traži dalje uzrok-rješenje.

Evo našao sam BIOS i skinuo ga (napokon :) ) i kako ću ga sad updateat?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Coder256 kaže...
..

Evo našao sam BIOS i skinuo ga (napokon :) ) i kako ću ga sad updateat?

 {#} ... preskoči update. Ili kreni u ''prvi razred''. Potraži (google čini čuda, YT...) kako flashati .. i nakon tog se vrati u drugi razred gdje ćemo nastaviti s množenjem. Do Osmog razreda ćeš biti ISK koji PC popravlja dodirom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Coder256 kaže...
ihush kaže...

-teško. :)
-tko zna što si skinuo, probaj ponovo, probaj drugim arhiverom (7z je OK), možda ti antivirus blokira pristup skinutom fileu itd.
- ne zamaraj se BIOSom, on je samo poželjan ali ABIT... probaj pa ako ne ide rješenje tražiš negdje drugdje, jer BIOS uopće ne mora biti uzrok-rješenje konkretnog problema.

 

traži dalje uzrok-rješenje.

Evo našao sam BIOS i skinuo ga (napokon :) ) i kako ću ga sad updateat?

 http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/flashanje-bios/3479.aspx evo ti tema za flash BIOS-a pa tamo nekoga pitaj, ali kako je ihush rekao nije to do biosa ako ti je radilo u single modu onda tako i ostavi i koji su ti to DDR2 ili DDR3 i gledaj što ti ispravlja bios ovaj koji si skinuo jer možda nema neke fixeve koji su važni pa nije niti potrebno flash-ati.

Poželjno je stisnuti HVALA
13 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Fero kaže...
Coder256 kaže...
ihush kaže...

-teško. :)
-tko zna što si skinuo, probaj ponovo, probaj drugim arhiverom (7z je OK), možda ti antivirus blokira pristup skinutom fileu itd.
- ne zamaraj se BIOSom, on je samo poželjan ali ABIT... probaj pa ako ne ide rješenje tražiš negdje drugdje, jer BIOS uopće ne mora biti uzrok-rješenje konkretnog problema.

 

traži dalje uzrok-rješenje.

Evo našao sam BIOS i skinuo ga (napokon :) ) i kako ću ga sad updateat?

 http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/flashanje-bios/3479.aspx evo ti tema za flash BIOS-a pa tamo nekoga pitaj, ali kako je ihush rekao nije to do biosa ako ti je radilo u single modu onda tako i ostavi i koji su ti to DDR2 ili DDR3 i gledaj što ti ispravlja bios ovaj koji si skinuo jer možda nema neke fixeve koji su važni pa nije niti potrebno flash-ati.

Sada mi radi u single modu. Ramovi su DDR2.

Do čega bi još moglo biti? Jer ja sam probao sa 3 keksa po svim modulima kombinirati, ali neće dok sa bilo koja 2 keksa hoće bez problema.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
12 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Dobar dan!

Imam dvije Ram memorije po 1 gigu 

- Kingston 1 gb PC2-6400 (400 MHz)

- Nanya Tech. 1gb PC2- 5300 (333 MHz)

 

No međutim nikako nemogu dobiti da rade u dual channel-u

Molio bih ako neteko zna u čemu je kvaka i dali se uopće može s ove dvije ram memorije dobiti dual channel

 

Matična je ova: DFI Inc. INFINITY NF-M2

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Kupio sam danas ove dvije ram memorije:

 

kingston RMD3 DDR3 1600MHz 4GB
kingston RDH3 DDR3 1600MHz 4GB

 

Žurio sam pa mi je promaklo da se razlikuju malo po toj oznaci i ova druga je fizički malo veća.

Molio bih nekog ko zna da napiše jel ima veze ta oznaka odnosno da li ove dvije memorije mogu raditi u dual channel modu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Veća? Ovako kao na slici ili drugačije? Opiši.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
phoenix2003 kaže...

Veća? Ovako kao na slici ili drugačije? Opiši.

bas tako da.

14 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

To je OK. Nema problema, radiće.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
phoenix2003 kaže...

To je OK. Nema problema, radiće.

 Hvala na brzom odgovoru. Živio

14 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Pozdrav . Evo ovako do prije dva dana komp mi je radio bez problem. No sada imam velikih problema znaci testiro sam ram memoriju sa ovim memtestom no nije pronaslo nista.

Probleme koje imam su sljedeci racunalo mi se zamrzne i nakon toga pomaze jedino restart zamrznuo se dok sam cak i video na youtube gledao i u igranju WOW-a .  Ono sto sam uspio otkrit je kada sam zamjenio mjesta oba dva rama i racunalo je proradilo.  Taj dan sam vrtio i furmark stress test za grafu ali nije bilo problema komp je vrtio igre par sati na ultra postavkama i nije bilo problema. No sljedeci dan opet isti problemi  ja sam opet napravio isti postupak sa ramovima i opet je proradio. Ima ko kakvih ideja sta da napravim ?

Dal je  u pitanju grafa ili ram-ovi ?

 

specifikacije su dolje pod Moj PC.

Znaci to su dvije RAM plocice prvi je : CORSAIR CMZ4GX3M1A1600C9 Vengeance

                        drugi: CORSAIR CML4GX3M1A1600C9 Vengeance

 

                      

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice