RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

poruka: 170
|
čitano: 114.375
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
fakEEE kaže...
donator_bubrega kaže...
fakEEE kaže...

E decki pozdrav !

Evo imam samo jedno brzo pitanjce ...

Znaci u laptopu imam 4GB DDR3 memorije 1066mhz , tj. PC3 - 8500 .. E sad moje pitanje glasi .. Dali tim RAMima mogu dodat jos 2GB DDR3 memorije 1333mhz / odnosno PC3 - 10600 tako da to sve zajedno radi normalno ko 6GB?

Po ovom linku bih vjerojatno mogao, no da budem ziher ! http://www.crucial.com/upgrade/Acer-memory/Aspire+Notebooks/Aspire+7552G-upgrades.html

Da,samo postavi staru pločicu na 1333 MHz u BIOS-u.

Onda odlicno :)

Moze'l samo neki mali tutorijal kako da to napravim jer nisam se nikad bavio tom tematikom u BIOSu dosad ?

BIOS svake ploče je drugačiji,nađer RAM Frequency i tu na 1333 staviš.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
fakEEE kaže...

E decki pozdrav !

Evo imam samo jedno brzo pitanjce ...

Znaci u laptopu imam 4GB DDR3 memorije 1066mhz , tj. PC3 - 8500 .. E sad moje pitanje glasi .. Dali tim RAMima mogu dodat jos 2GB DDR3 memorije 1333mhz / odnosno PC3 - 10600 tako da to sve zajedno radi normalno ko 6GB?

Po ovom linku bih vjerojatno mogao, no da budem ziher ! http://www.crucial.com/upgrade/Acer-memory/Aspire+Notebooks/Aspire+7552G-upgrades.html

Gle prije kupovine dodatnog rama obavezno pogledaj dali imas slobodnih mjesta za ram u laptopu!

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
14 godina
moderator
online
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

1. provjeri dal ti laptop ima još jedan prazan utor za ram

2. provjeri dal podržava više od 4gb ram-a

3. moraš imat 64-bitni OS

4. ako je sve iznad ok, ram će radit, obje pločice na frekvenciji one sporije

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
XXX-Man kaže...

1. provjeri dal ti laptop ima još jedan prazan utor za ram

2. provjeri dal podržava više od 4gb ram-a

3. moraš imat 64-bitni OS

4. ako je sve iznad ok, ram će radit, obje pločice na frekvenciji one sporije

Sve mi ostalo ok i imam, samo me ovo 4. muci .. Znaci u BIOSu moram postavit na frekvenciju one nize, u mom slucaju 1066mhz ? Il ce automatski radit na toj frekvenciji ?

WHY SO SERIOUS ??
14 godina
moderator
online
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
fakEEE kaže...

Sve mi ostalo ok i imam, samo me ovo 4. muci .. Znaci u BIOSu moram postavit na frekvenciju one nize, u mom slucaju 1066mhz ? Il ce automatski radit na toj frekvenciji ?

automatski će, samo ubaci memoriju unutra i uživaj :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
XXX-Man kaže...
fakEEE kaže...

Sve mi ostalo ok i imam, samo me ovo 4. muci .. Znaci u BIOSu moram postavit na frekvenciju one nize, u mom slucaju 1066mhz ? Il ce automatski radit na toj frekvenciji ?

automatski će, samo ubaci memoriju unutra i uživaj :)

RAMi postavljeni i u pogonu {#}

WHY SO SERIOUS ??
12 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Bok ! Mene zanima imali velike razlike  u radu sa 2gbddr3 i 2gb  ddr2

Bero_Ng1995
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Bero_Ng1995 kaže...

Bok ! Mene zanima imali velike razlike  u radu sa 2gbddr3 i 2gb  ddr2

 

ne, tehnički, jer svaka DDR memorija (1-2-3) radi na jednak način, prenosi dva efektivna takta po ciklusu.

da, razlike su u brzinama, kao i fizičke razlike DIMM modula, voltaži... i cijeni.

RAM koristiš ovisno o MBO tj DIMMovima i chipsetu. Danas je realni minimum 2GB, dok je brzina sporedna (neprimjetno), osim ako ideš na benchanje i OC.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2012 18:27 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Pozdrav. Koristim windows xp 32 bit professional.Trenutno imam 1gb ddr2 kingston 332mhz ram memorije.Naručio sam još jedan takav indentičan.Matična ploča mi podrzava 4gb ramam a netko mi je rekao da cu sa nadogradnjom morati promjeniti sustav u  64 bitni. Pa sad ako bi mi netko mogao reći je li to potrebno i kako bih to uradio ? :)

two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the the universe.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Galion96 kaže...

Pozdrav. Koristim windows xp 32 bit professional.Trenutno imam 1gb ddr2 kingston 332mhz ram memorije.Naručio sam još jedan takav indentičan.Matična ploča mi podrzava 4gb ramam a netko mi je rekao da cu sa nadogradnjom morati promjeniti sustav u  64 bitni. Pa sad ako bi mi netko mogao reći je li to potrebno i kako bih to uradio ? :)

Neces morat instaliravat 64bitni sustav jer uopce nije potrebno.

32bitni sustav ti je dovoljan, 64bit bi bilo dobro stavit tek kad imas 4 ili vise gb rama, a kako ces ti imat 2gb to nije potrebno!

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
12 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

 Pozdrav ljudi !

 

Molio bih vas za pomoc, dakle ugradio sam modul rama od 2gb na maticnu (sve po uputama), ukljucio komp i sad tu dolazi do problema.

Sve se cini ok dok ne pocne dizanje os-a, pise starting windows i onda se sve zacrni, a na zvucnicima se cuje kako noramlno starta os.

Inace koristim windows 7, 32 bitne, imao sam 2 gb rama a nadogradio s jos 2 i tu je nastao ovaj problem.

 

Molim za pomoc {#} !

 

Unaprijed hvala ! ! ! 

Mjenjam BF3 RU za MW3 RU
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Izvadi ovaj koji si stavio i upali samo sa starom memorijo da vidis jel u novom ramu problem , provjeri dal si ga dobro stavio u utor , probaj samo s novim ramom , a starog izvadi !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Haf932 kaže...

Izvadi ovaj koji si stavio i upali samo sa starom memorijo da vidis jel u novom ramu problem , provjeri dal si ga dobro stavio u utor , probaj samo s novim ramom , a starog izvadi !

Napravio sam sve kombinacije koji si napomenuo, isto svaki put i da pise windows recovery error (ili tako nes sl.)

Mjenjam BF3 RU za MW3 RU
13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

A samo sa starim 2gb ramom ti radi dobro ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Haf932 kaže...

A samo sa starim 2gb ramom ti radi dobro ?

Ne sve isto.

Mjenjam BF3 RU za MW3 RU
13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Probaj jednu po jednu stavljat u utor po utor ! Koju maticnu imas ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

MSI  P45/P43/G45 Express Chipset Based.

Mjenjam BF3 RU za MW3 RU
12 godina
online
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
MaCRO kaže...

 Pozdrav ljudi !

 

Molio bih vas za pomoc, dakle ugradio sam modul rama od 2gb na maticnu (sve po uputama), ukljucio komp i sad tu dolazi do problema.

Sve se cini ok dok ne pocne dizanje os-a, pise starting windows i onda se sve zacrni, a na zvucnicima se cuje kako noramlno starta os.

Inace koristim windows 7, 32 bitne, imao sam 2 gb rama a nadogradio s jos 2 i tu je nastao ovaj problem.

 

Molim za pomoc {#} !

 

Unaprijed hvala ! ! ! 

 Mislim da ti nije dobro sjeo ram u utore. Uporijebi silu dok guraš ram u utor (pazi na zarez) sve dok se one štipaljke sa svake strane utora ne isprave.

12 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

ne to nije to stipaljke uredno sjedaju.

Mjenjam BF3 RU za MW3 RU
13 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Quilombo23 kaže...

Skini Everest.Tu imas sve informacije.I ja imam razlicite memorije i sve radi ko zmaj.Nemoze bit 200Mhz na DDR2,najmanja je 400Mhz....kod tebe je najvjerovatnije 532

 E a ja sam pogledao na pločicu svoju i piše pqi proizvođač a do toga 800U to je mhz ili ? imam 1 gigu i sad mislim jos 2x2gb kupit pa zato pitam.. a kad otvorim sa cpu-z pise Dram frequency 401.6 Mhz znaci sta je nakraju

13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Da, to ti je 800Mhz-a !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

Molim pomoć, znaći imao sam u kompu 2x2 G. skill na 1333MHz, danas ih zamjenim sa 3x2GB g. skill 1600MHz, i ono kanta, neće se uopće komp upalit... tj radi, ali nema ni onog početnog ekrana od matične, a kamoli išta drugo. nemogu ni do BIOS-a ... može pomoć ?? memoriju sam uzeo od prijatelja i sto posto je ispravna ....

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
goranbm kaže...

Molim pomoć, znaći imao sam u kompu 2x2 G. skill na 1333MHz, danas ih zamjenim sa 3x2GB g. skill 1600MHz, i ono kanta, neće se uopće komp upalit... tj radi, ali nema ni onog početnog ekrana od matične, a kamoli išta drugo. nemogu ni do BIOS-a ... može pomoć ?? memoriju sam uzeo od prijatelja i sto posto je ispravna ....

 

-čemu zamjena? Dvokanalna memorija? ...

-imaš li stari RAM? Probaj samo jednu (po jednu) pločicu... Dobro pritisni u utor možda nije kontakt dobro sjeo (ploča se uvija, pa sredina možda nema kontakt), obriši kontakte gumicom i sl.

-provjeri kabele, napajanje, moguće da se odspoji dok si radio oko RAMa.

-koji tip RAMa (oba su DDR3?), dali je računalo bilo OCano,... -reset BIOSa na CLR_CMOS možda pomogne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

- pa zbog povećanja rama, kolega mi je dao memoriju

- Probao sam jednu po jednu uvijek isto, stari ram sam vratio i radi super.

- znaći nevjerujem da je do kabela, jer povratkom stare memorije opet radi.

- budem sad probao sa betrijom ....

 

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
goranbm kaže...

.- Probao sam jednu po jednu uvijek isto, stari ram sam vratio i radi super.

.. 

 -oba RAMa su DDR3? Ako je stari DDR2... to se ne smije mješati, DDR3 radi na nižim naponima, može pregoriti MBO-CPU (mada te automatika spašava..).

-ako su oba DDR3, ostavi jedan stari modul, dodaj jedan novi. ... ako se tad normalno upali i očita točnu količinu, tad je problem u defaultnim postavkama (SPD-CAS), trebalo bi pomoći ručno postavljenje na brzinu npr kao za stariji RAM (ali tad nema smisla zamjena, osim zbog količine..). Dok je priključen stariji-sporiji RAM, BIOS automatski podešava brzinu prema njemu, pa to može biti objašnjenje. Probaj..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

Da DDR3 naravno :D Toliki tudum nisam baš :)

 

Evo ovako, baterija je bila vani 5 min. Probao sam sljedeće kombinacije:

-novi ram 1 ploćica - NE RADI
-novi ram 2 ploćice - NE RADI
-novi ram 3 ploćice - NE RADI
-novi ram 1 ploćica + stari ram 1 ploćica - RADI
-novi ram 2 ploćice + stari ram 1 ploćica - RADI
-novi ram 3 ploćice + stari ram 1 ploćica - NE RADI
-novi ram 2 ploćice + stari ram 2 ploćice - RADI

S tim da kombinacije Stari i novi ram je na 1333MHZ.

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
16 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
goranbm kaže...

Da DDR3 naravno :D Toliki tudum nisam baš :)

 

Evo ovako, baterija je bila vani 5 min. Probao sam sljedeće kombinacije:

-novi ram 1 ploćica - NE RADI
-novi ram 2 ploćice - NE RADI
-novi ram 3 ploćice - NE RADI
-novi ram 1 ploćica + stari ram 1 ploćica - RADI
-novi ram 2 ploćice + stari ram 1 ploćica - RADI
-novi ram 3 ploćice + stari ram 1 ploćica - NE RADI
-novi ram 2 ploćice + stari ram 2 ploćice - RADI

S tim da kombinacije Stari i novi ram je na 1333MHZ.

 i na tim kombinacijama di ti radi koliko memorije ti očitava? sve pločice ili samo onoliko koliko su stare ram pločice?

 

isto provjeri da ti slučajno dok stavljaš memorije, nekaj drugo ne iskoči iz ležišta (npr. grafička), to bi ti isto spriječavalo paljenje kompjutera

14 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

Pa na ovoj zadnjoj kombinaciji 2 nove ploćice + 2 stare mi očitava 8GB, na 1333MHZ ... radi na latencijama 9-9-9-24 i 1.5V, a na obama ramima to piše kao default postavke...

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
goranbm kaže...

Pa na ovoj zadnjoj kombinaciji 2 nove ploćice + 2 stare mi očitava 8GB, na 1333MHZ ... radi na latencijama 9-9-9-24 i 1.5V, a na obama ramima to piše kao default postavke...

- sad znaš (skoro) sve potrebno, podesi ručno te opcije u BIOSu jer automatika očigledno ima problema, tj chipset-CPU-RAM ne podržavaju neku postavku ili 'samo' loša MBO (chipset, VRM-napon) koji radi probleme kad su svi DIMMovi popunjeni. Tj, ako želiš samo 3x2GB, ili ostavi ovu kombinaciju 2+2.... Možda (ako nije već spomenuto) noviji BIOS, jer su često upravo te stvari (kompatibilnost, podrška XMP-SPD profilima) popravljene.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

Ma kad sam promjenio opciju Frekvencije memorije na auto onda sam upio upaliti samo sa novim ramima, i sad šljaka 6GB na 1600MHz ... Hvala svima na pomoći...

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice