Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 941.748
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Zna li netko da ne bacim pare?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Ne bih se kockao s tim, nisam još čuo da je netko kupovao noname RAM preko eBaya.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 14:56 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Uredu, a da jos pitam ovo drugo pitanje je li mi bolje kupiti dva keksa po 2 GB ili jedan od 4 GB s obzirom na ovaj dual channel mod. Znaci trenutno imam 4 slota. U prva dva su mi 2*2 GB koja rade u dual channelu bez obzira sto nisu isti brand i model. Posto imam jos dva slota slobodno, a ne znam kako to finkcionira sto je bolje jos 2*2 GB ili 1*4 GB?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Za tvoj PC najbolje 2x2gb jer ti vise od 8gb RAMa nema smisla.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Da, tako sam i mislio. Sad ovih jos 4 GB ugradit i eventualno mozda SSD kasnije i to je to za ovu konfiguraciju sve do potpuno nove platforme, ali otom potom. Hvala, bit ce onda 2*2 GB. Jos cu razmisliti hocu ili ici na rizik pa uzeti ovaj unbranded.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Jakic007 kaže...

Da, tako sam i mislio. Sad ovih jos 4 GB ugradit i eventualno mozda SSD kasnijei to je to za ovu konfiguraciju sve do potpuno nove platforme, ali otom potom. Hvala, bit ce onda 2*2 GB. Jos cu razmisliti hocu ili ici na rizik pa uzeti ovaj unbranded.

Ne očekuj previše od SSD-a na tvojoj matičnoj ploči. Bolje da ga sačuvaš za novu konfiguraciju gdje će moći raditi na najvećim brzinama.

16 godina
protjeran
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Zanemari post od kolege gore, tvoja matična ima SATA2 konektore, i SSD će radit sporije nego da imaš SATA3 ali svejedno će bit space shuttle za bilo koji HDD. Tako da slobodno uzmi SSD (imaš na forumu topic di će ti kolege preporučiti najbolji) i napravi najbolji upgrade koji tvoj PC može dobiti. Naravno, ako u budućnosti budeš kupio novi komp samo prebaci SSD.

Još jednom iskren savjet - zaboravi taj no name RAM sa ebaya

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 20:57 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Aha, kontam, hvala! Vec sam se raspitao za SSD te su mi forumasi preporucili Samsungov 850 evo. Otisli smo sad u offtopic. Hvala jos jednom!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav,

imam ovaj laptop sa linka 
https://www.mikronis.hr/acer-aspire-e5-573g-intel-core-i3-4005u-1-70ghz-4gb-500gb-dvdrw-dl-linux-15-6-hd-nvidia-geforce-940m-2gb-p-n-nx-mvrex-049.aspx

trenutno posjeduje 4BG RAM-a DDR3 1600Hz, pa sam htio nadograditi jos 4GB. Kupio sam Kingston 4BG RAM-a DDR3 1600Hz i stavio u laptop ali moj bios i windows 8.1 neučitavaju tih novih 4BG dok program CPU-Z vidi ukupnih 8GB. (Jedina razlika je što stara kartica radi na 1.35V dok na novoj piše 1.5V)
Pokušao sam pokrenuti laptop samo sa novom karticom ali laptop se uopce ne pali. 
Jesam ja to negdje pogriješio, da li ima veze taj napon kartica?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za izbor RAM memorije

ima veze da, treba ti ddr3L ram, 1.35V 

14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Treba mi nova memorija...Koju uzeti? Konf...pod my pc.

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Bilo koja - dostupna a koja je kompatibilna sa tvojom matičnom pločom. listu kompatibilnih memorija možeš pronaći na web stranici proizvođača matične ploče.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Bilo koja - dostupna a koja je kompatibilna sa tvojom matičnom pločom. listu kompatibilnih memorija možeš pronaći na web stranici proizvođača matične ploče.

 Matična mi podržava brzinu ram-a do 2600 Mhz a cpu do 1600.

Frka85
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Od kojeg ti je proizvodjaca ova sto sada imas unutra?

14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
ibme74 kaže...

Od kojeg ti je proizvodjaca ova sto sada imas unutra?

Imam nešto slično OVOME. Jedan  "keks" mi je riknuo tj. svako malo baca na blue screen. Nakon blue screen-a testirao sam jednu po jednu memoriju i našao koja je. Sada radi u redu ali iz čista mira se sruši. Kupio bih novu memoriju 8 ili 12 Gb a ovu jednu ispravnu bih poklonio.

Sada neznam što da uzmem jer sam ovu davno kupio dok sam još pratio tehnologiju :).

Frka85
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

A uzmi najjeftiniju DDR3 8GB 1600MHz

8 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav 

 

Da li bi mi neko mogao objasniti nešto u vezi XMP, znam da to trebam podesiti u biosu i da mi ram radi na većoj frevenciji,

inače gledam MSI B150m mortar, na njihovoj stranici piše da podržava xmp, no moje pitanje je, da li trebam uzeti ram od npr. 2400 i on će da radi po defaultu na 2133mhz i podesim XMP i onda radi na 2400mhz ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

XMP mora podržavati RAM naravno a tako i matična ploča. Ukoliko tvoja matična ploča nema u BIOS-u mogućnost podešavanja RAM-a, ništa od XMP-a. Što se tiče podešavanja, XMP moraš uključiti u BIOS-u kako bi RAM radio na željenoj frekveciji i mislim da ga još uvijek podržava samo Intel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

kupio sam i5 6500 - 1400 kn, ASRock H170M Pros4 - 300 kn. Sad bi trebao kupiti memoriju.

Mislio sam kupiti: Memorija PC-17000, 16 GB, G.SKILL Ripjaws V series, F4-2133C15D-16GVR, DDR4 2133MHz, kit 2x8GB za 560kn.

to ok?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 9:15 (Darko1983).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Je ok je

 

Evo ti lista RAM modula koje podržava ta matična - KLIK

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 9:32 (Kopsi1304).
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Kopsi1304 kaže...

Je ok je

 

Evo ti lista RAM modula koje podržava ta matična - KLIK

 

 

super, na listi je.

14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

poz,ekipi imam ovu memoriju http://www.kingston.com/datasheets/KHX1600C9D3B1_4G.pdf 8 gb ( 2x4gb) pa me interesira sa kojom bih to mogao memorijom upariti da  mi to funkcijonira 

mislim na kingstonovu memoriju ili koja već paše,uzeo bih još 2x4 gb

ima podataka pod moj PC

trebam odabrati rođ.poklon iz tog segmenta pa mi je palo na pamet RAM

 

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

U prodavnici hradvera pokaži koju imaš memoriju i daće ti RAM odgovarajućih specifikacija. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2016 12:07 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Je li ovaj RAM moguce stavit u XMP G-Skill ripjaws 4 F4-2133C15D-8GRR

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

uzet cu prek njuskala transcend ddr2 800 dimm pa jel je to za intel maticnu asus p5k da nebi bilo da je za adm... covjek reko da je radio na intel procu,,znaci ipak je za intel..

javljam se da budem siguran ha

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Znci trenutno imam maticnu asus m5a8L LE i proc fx 8300....i 6 gb rama-4 gb transcend i 2 gb patrist...oba ddr3 logicno,i sad htio bih nadograditi pa imam par pitanja... znaci mogu li kupiti jos 8 gb transcend sa tih 4 gb(mislim izvaditi 2) ili je bolje da uzmem jos 4 gb....
I jos da potam koja je tazlika izmesu ddr3 i ddr4 jer sam vidio da je cijena akoro ista...hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Što više RAM-a to bolje. Razlika između DDR3 i DDR4 je u platformi i nisu kompatibilni. DDR4 ne donosi baš neke prevelike performanse računaru.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
I samo da pitam prije nego sto kupim...jwl dobar izbor ram transcend 8gb ddr3?moze li mi na maticnu? I moze li raditi sa mojim ramom transcend 4 gb ddr3
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Izvadi taj iz matične ploče i ponesi ga sa sobom kad budeš kupovao novi ram. Pokaži ram u prodavnici pa da ti odmah daju kompatibilan.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Izvadi taj iz matične ploče i ponesi ga sa sobom kad budeš kupovao novi ram. Pokaži ram u prodavnici pa da ti odmah daju kompatibilan.

 kupujem preko interneta..  https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=204603

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice