Android aplikacije, igre i problemi izdvojena tema

poruka: 3.262
|
čitano: 1.199.450
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Šta misliš na to da ga ispraznim bas do kraja i stavim na punjač?

Stjepan
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
stjepanzg kaže...

Šta misliš na to da ga ispraznim bas do kraja i stavim na punjač?

Da isprazni je pa spoji punjac preko noci i to bi trebalo bit to.

Jel ti se gasi prije 1% mene je znalo hebat da mi se mob gasi na 20%, spojim ga na punjac pokaze da ima 60%

to mi je bilo nakon instala custom roma...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
stjepanzg kaže...

Pozdrav. Nabavio sam zamjensku bateriju sa stranice Batteryupgrade za Galaxy Nexus i to 3800 mAh. Kad je došla, stavio sam je u mob preko noći no kad sam se ujutro probudio pise da je napunjena ali kad poigledam postotak pise 99 % i kad ga skinem s punjača baterija je na 99 %. Kako je to moguće? Imam sve stvari iskljucene, Gps, Nfc, svjetlina je na minimumu, puno aplikacija sam onemogučio koje ne koristim. Ima li to veze s baterijom da se ne napuni do kraja odnosno da je na 99 % kad ga skinem s punjača?  

Official je rom i nikad nisam ništa dirao. Puno hvala.

Litij-ionske baterije se ne smiju puniti do kraja jer ih to može oštetiti.

 

Riječ je o "trickle chargeu". Puni ju do 99%, prekine punjenje, pusti da padne na ~95% i ponovo puni do 99%. Tako i punjači, mp3 playeri... Sve sa litij-ionskim baterijama.

 

Jedini problem koji može nastati je da se ugasi iako je baterija na 20ak%. Onda ju treba kalibrirati...

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 23:59 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

ja svoju punim prek noci, taman mi do navecer izdrzi i fino na punjac kad legnem, a prije sam vikendom ujutro volio slusat muziku i jos nes radit na mobu dok je bio spojen na punjac tako da mi bude na 100% kad ustanem, kasnije sam saznao da to jako steti koristit ga dok je na punjacu pa to vise ne radim..

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Ugasi mi se normalno, nakon 1 %. Nikad mi se nije ugasio nakon 20 %. Uvijek ga punim navečer no ujutro kad ga skinem s punjača je na 99 % a ne na 100 %. Probati cu ga isprazniti do kraja pa vidjeti hoce li biti ok. Puno hvala.

Stjepan
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
dinos3 kaže...
chrispy450 kaže...

Pozdrav. Imam jedan problem sa mobitelom LG L7 II. Instalirao sam offical android update sa 4.1.2 na 4.4.2 i baterija mi pre kratko traje. Trosi se ko luda, iskljucena mi je lokacija, gps, nfc i sve ostale stvari koje trose bateriju osim wifija. Ako neko zna do cega je nek kaze. Mobitel nije rootan ni nista, samo je instaliran offical update i to je to.

Koliki ti je screen on?

65% svjetlina a u bateriji 45% bateriju trosi

11 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

postoji li tipa photoshop al za mob?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Jel ima netko problema s poweramp? Ja ga upalim i budem na chromu i normalno svira dok najednom se ne ugasi. Ne znas zasto, ima dovoljno rama, preko 200 slobodnog

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Ekipa, ona beta aplikacija Nokia mapa, dali je još uvijek na verziji 1.0 ili ima skinut šta novije ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Mene zanima ima li kakav aplikacija besplatna koja postavlja sat s sekundama na lock screen?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Koja je najbolja aplikacija za kontroliranje potrošnje baterije, a da pri tome ne utječe previše na samu potrošnju ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
zabranjeniples kaže...

Koja je najbolja aplikacija za kontroliranje potrošnje baterije, a da pri tome ne utječe previše na samu potrošnju ?

Tvoj način korištenja.
Novije verzije Android OS-a su dovoljno pametne da same vrlo dobro upravljaju potrošnjom.
Treba ti root i čist ROM od smeća.
Ostalo sve prepusti samom mobu i OS-u da odrade svoje. 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Mene je juicy defender odusevio. Posto mob previse ne koristim baterija mi traje do pet dana, nevjerovatno. A prije njega s istom kolicinom koristenja jedva dan. Iako bi bio iskljucen i internet i gps prije se jednostavno baterija trosila sama od sebe, sada vise ne. Ako je baterija bila na 90% kad bi odlozio mobitel isti taj postotak bi me docekao nakon vise sati ne koristenja, dok prije bi se sama od sebe trosila i bila bi recimo na 87 ili 85.

Meni osobno vrhunska aplikacija. Napominjem mobitel mi sluzi za razgovore i poruke, te malo neta i igrice prije spavanja.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
sudy_freak kaže...

Nisi me razumio ili sam se ja krivo izrazio.

Mislim na aplikaciju, pomocu koje mogu vidjet koliko mi koja aplikacija utjece na potrosnju.

Cisto interesa radi!

12 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
zabranjeniples kaže...
sudy_freak kaže...

Nisi me razumio ili sam se ja krivo izrazio.

Mislim na aplikaciju, pomocu koje mogu vidjet koliko mi koja aplikacija utjece na potrosnju.

Cisto interesa radi!

Koju verziju Androida imas?
Na ICSu i novijim imas Postavke-> Baterija i tamo ti pise koja aplikacija trosi koliko baterije. 

13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
zabranjeniples kaže...
sudy_freak kaže...

Nisi me razumio ili sam se ja krivo izrazio.

Mislim na aplikaciju, pomocu koje mogu vidjet koliko mi koja aplikacija utjece na potrosnju.

Cisto interesa radi!

Prije svega, WLD (WakeLockDetector) - aplikacija koja ti govori doslovno sve (jasno, ako ju znaš čitati).
Zatim, pod Developer Options (ako nije u Settingsima uključeno, 7x brzo klikaj na Build Number (nalazi se u Settings > About phone).
Kad uključiš ranije spomenute opcije, pod Process Stats možeš vidjeti detaljno izvješće što ti koristi RAM-u, što se i koliko vremena zadržava u njoj, a samim time i utječe na trajanje baterije. 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
14 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Jucer sam instalirao freedom aplikaciju (onomogucuje in app purchases) i jednu sam aplikaciju tako lazno kupio i otad mi play store ne radi. Pise mi da nema interneta.. Jel zna netko kakk to sad rijesiti?

Edit: rijesio sam problem.. Instalirati freedom app opet i stisnuti menu tipku i stop. Tada ce proradit

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 6:42 (maxy0).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Pozdrav,mogu li koristiti svoj sony xperia m kao daljinski upravljač-i ako da koju android aplikaciju da skinem-pokvario mi se daljinski od digitalnog prijamnika pa dok ne kupim novi volia bi ako je moguće koristiti mobitel kao daljinski.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Tata mi ima huawei y530. Zadnje vrijeme katastrofalno radi sporo. Od 512 MB slobodno samo 52 MB manje više. Pogledao sam pod task manager nema ništa posebno sve skupa oko 10 MB. Sve pokrenute aplikacije sam ugasio i opet isto MB slobodno. Da li netko zna što bi moglo biti? Da li ima koja aplikacija koja vidi sve pokrenute pograme?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
alexspalato kaže...

Pozdrav,mogu li koristiti svoj sony xperia m kao daljinski upravljač-i ako da koju android aplikaciju da skinem-pokvario mi se daljinski od digitalnog prijamnika pa dok ne kupim novi volia bi ako je moguće koristiti mobitel kao daljinski.

Osim ako nemas smart tv, m nema ir tako da ne.

Jim Carrey kaže...

Tata mi ima huawei y530. Zadnje vrijeme katastrofalno radi sporo. Od 512 MB slobodno samo 52 MB manje više. Pogledao sam pod task manager nema ništa posebno sve skupa oko 10 MB. Sve pokrenute aplikacije sam ugasio i opet isto MB slobodno. Da li netko zna što bi moglo biti? Da li ima koja aplikacija koja vidi sve pokrenute pograme?

Skini neki ram booster ili neki cleaner tu vidis sve a i mos pozatvarat to al nez kolko to ima smisla jer ako si ti sve pozatvara nesto sistemsko se vrti ili nesto sta se svako malo mora sinkronizirat tj nesto sta se samo pokrece al pokusaj svejedno.

13 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi
Može netko preporučiti igru tipa Age of Emipres u tom smislu da se gradi i prolazi više civilizacija znači ono od početaka pa do sadašnjosti ?

A ujedno ako znate i za kompjuter neku novu takvu ?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Marko5552 kaže...
Može netko preporučiti igru tipa Age of Emipres u tom smislu da se gradi i prolazi više civilizacija znači ono od početaka pa do sadašnjosti ?

A ujedno ako znate i za kompjuter neku novu takvu ?

Anno, Civilisation ?

13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Imam tablet huawei mediapad 7 lite i u zadnje vrijeme je počeo poblesavit npr. otvara random aplikacije i neda izać iz njih i počne vibrirat kao da mu netko stiska tipke po ekranu, i bateriju očitava čas 100%, a čas 0%... i tako potpuno poblesavi da uopće nije upotrebljiv, i jedino reboot popravlja problem. Prvo mi je palo na pamet napravit mu hard reset, ali to nije pomoglo. Sad sam skinio njegov službeni firmware i flashao ga, ali ni to nije pomoglo.

Ima li ko ideju šta da učinin?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 21:43 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Coder256 kaže...

Imam tablet huawei mediapad 7 lite i u zadnje vrijeme je počeo poblesavit npr. otvara random aplikacije i neda izać iz njih i počne vibrirat kao da mu netko stiska tipke po ekranu, i bateriju očitava čas 100%, a čas 0%... i tako potpuno poblesavi da uopće nije upotrebljiv, i jedino reboot popravlja problem. Prvo mi je palo na pamet napravit mu hard reset, ali to nije pomoglo. Sad sam skinio njegov službeni firmware i flashao ga, ali ni to nije pomoglo.

Ima li ko ideju šta da učinin?

Vjerovatno baterija ili maticna otkazuje, ali prije bi rekao ovo drugo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 10:38 (dinos3).
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
dinos3 kaže...
Coder256 kaže...

Imam tablet huawei mediapad 7 lite i u zadnje vrijeme je počeo poblesavit npr. otvara random aplikacije i neda izać iz njih i počne vibrirat kao da mu netko stiska tipke po ekranu, i bateriju očitava čas 100%, a čas 0%... i tako potpuno poblesavi da uopće nije upotrebljiv, i jedino reboot popravlja problem. Prvo mi je palo na pamet napravit mu hard reset, ali to nije pomoglo. Sad sam skinio njegov službeni firmware i flashao ga, ali ni to nije pomoglo.

Ima li ko ideju šta da učinin?

Vjerovatno baterija ili maticna otkazuje, ali prije bi rekao ovo drugo...

Je li postoji kakvo rješenje za to? Bi li se mogla zamijenit matična? Je li to problem...?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
9 godina
protjeran
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Kako na androidu 4.4.2 da prebacim aplikacije i igre sa unutarnje memorije na vanjsku.Probao sam sa aplikacijom AppMgrIII ali ne ide, ni ručno ne mogu naći move to SD card.

 

EDIT.Našao problem pametni Sony zaključao tu mogučnost.Što mrzim ovakve mozgove,da sam znao za ovo nebi uzeo njihovu osakačenu kantu.Pljuc.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 23:43 (Firef0X).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Neka preporuka aplikacija koju su ono stvarno korisne za koristenje, koje pomazu svakodnevno.

Isto tako neke zabavne igre, ne one sa velikim data pack za download, nego one je*eno zarazne koje nemozes prestat igrati :D :D

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Firef0X kaže...

Kako na androidu 4.4.2 da prebacim aplikacije i igre sa unutarnje memorije na vanjsku.Probao sam sa aplikacijom AppMgrIII ali ne ide, ni ručno ne mogu naći move to SD card.

 

EDIT.Našao problem pametni Sony zaključao tu mogučnost.Što mrzim ovakve mozgove,da sam znao za ovo nebi uzeo njihovu osakačenu kantu.Pljuc.

nije do sonyja nego do androida 4.4 tako je na svim mobitelima sa kitkatom, moras rootat i sam si omogucit tu mogucnost

Bolje biti glup nego celav, manje se vidi...
9 godina
protjeran
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Danas sve sam moraš uraditi da bi radilo kako treba.

Je li Clean master fake ili stvarno radi svoj posao.Koliko vidim ima preko 100.000.000 preuzimanja.Ja nekog pomaka ne vidim kada on "očisti".

Winamp, world of tanks blitz i jos neke aplikacije se jednostavno sruše čim ih pokrenem.Da zbog toga nije odgovoran cleanmaster ili je android toliko u banani?

Mobitel je sony t3.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Prije ce bit da je do korisnika, los odabir modela naspram koristenja..
Kupio si jedan od mobitela koji u 2014 koji u startu ima kakvih 5gb slobodne interne memorije, ocito malo..a instaliravas wot blitz koji sam zauzme par Gb prostora? Kako nestaje internog prostora tako OS postaje nestabilniji, sigurno si u notifikacijskom centru vidio upozorenja o tome. A mogao si kupiti drugaciji uredaj za cijenu t3.
ugl. ako zadrzis uredaj, ili rootaj pa prebaci sto se da na sd karticu ili cekaj nadogradnju na android 5 itd.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 16:52 (kunof00).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice