HTC One M10 - rasprava

poruka: 2.499
|
čitano: 351.081
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Ljudi, trebam novi telefon a sve vise me privlaci HTC 10 od Galaxy S7. Vidim neki se zale ovdje ali meni se cini da je HTC ono sto trazim. Imao sam Galaxy S6 i bio sam poprilicno zadovoljan. Jedina zamjerka je to sto nema custom romova tipa Lineage OS. Kako ste zadovoljni displayom, a kako fluidoscu? Ima li posebne razlike izmedju official HTC firmwarea i Lineage OS-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

ne znam koliko ti mogu pomoć ali ajd da probam

do sad sam svake godine kupovao mobitel, sveke godine bi kupio sebi top of the line mob, zbog neke osobne preference je to dosad uvijek bio htc, mada je m9 bio totalni fail od mobitela ipak me nekako povuklo i kupio sam 10ku i mogu ti reć da u niti jednom jedinom trenutku nisam zažalio čak sam u toj fazi da ovu godinu ne kupujem novi mob nego ostajem na 10ki jer jednostavno ne vidim nijedan mob na tržištu koji bi bio vrijedan promjene

kao prvo mobitel je napravljen kao tenk, izgleda, ili ga voliš ili ne, meni osobno je pravi muški mob, ne moraš se strest svaki put kad ti padne na pod i dok ga držiš imaš osječaj kvallitete i sigurnosti za razliku od nekih drugih proizvođača

šta se displaya tiče, samsungov display definitivno izgleda više eyecandy, bolje izgleda ali ne bih mijenjao tu jednu stavku u kojoj je samsung bolji za sve ove ostale stavke koje su definitivno na htc-ovoj strani

oko romova, ima ih svakakvih i sve sam ih isprobao ali se nekako uvik vratim ili na viper ili na leedroid i vjeruj mi da zasad nisam vidio mobitel koji fluidnije radi iako moram priznat da pixela još nisam  probao tako da neznam kako on radi ali ovo sve ostalo htc ostavlja u prašini(ok i one plus je tu negdi)

 

nadam se da ti je bar malo pomogao moj post

iPhone is a smartphone for dumb people
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

10 je odličan telefon. Lijep dizajn, vrhunska kamera, savršen zvuk na slušalicama, brzo punjenje baterije, Sense stock software bez bugova.

Mala zamjerka je to što je Nougat malo povećao potrošnju baterije u odnosu na MM. U glavnom baterija izdrži cijeli dan.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Zahvaljujem! Sta mislite koliko dugo ce dobijati official update od strane HTC-a? Oreo ce dobiti, to znamo. Sta je nakon Oreo, da li prestaje podrska?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Da, mislim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Almin94 kaže...

Zahvaljujem! Sta mislite koliko dugo ce dobijati official update od strane HTC-a? Oreo ce dobiti, to znamo. Sta je nakon Oreo, da li prestaje podrska?

HTC uglavnom prestaje nadograđivati telefone novijim Android verzijama nakon godinu i pol MAX dve.Nakon toga samo osnovni patchevi i bug popravci.

Oreo je već u testnoj fazi, za ljude koji su rootani već bi početkom sljedećeg mjeseca moglo izaći nešto, al svakako do kraja godine bi trebao biti pušten za sve.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
ivicask kaže...
Almin94 kaže...

Zahvaljujem! Sta mislite koliko dugo ce dobijati official update od strane HTC-a? Oreo ce dobiti, to znamo. Sta je nakon Oreo, da li prestaje podrska?

HTC uglavnom prestaje nadograđivati telefone novijim Android verzijama nakon godinu i pol MAX dve.Nakon toga samo osnovni patchevi i bug popravci.

Oreo je već u testnoj fazi, za ljude koji su rootani već bi početkom sljedećeg mjeseca moglo izaći nešto, al svakako do kraja godine bi trebao biti pušten za sve.

 opala, sad si me već našiljio za idući misec

iPhone is a smartphone for dumb people
7 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

ima li ljudi neko problem sa povezivanjem telwfona na komp? ja sam instalirao htc sync menager, ali kompjuter ga i dalje ne moze da prepozna.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Kako ti je podešeno da se po deafult-u ponaša kad se spoji na računar? Pokušaj to promijeniti u podešavanjima u telefonu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Pa kad ga spojim pideseno je na charge, ali promjenim ja stavim da mi treba za file transfer i na kompu ga ne prepoznaje
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
djogo kaže...
Pa kad ga spojim pideseno je na charge, ali promjenim ja stavim da mi treba za file transfer i na kompu ga ne prepoznaje

 provjeri da ti nije ukljuučen na usb 3.0, to ga zna zajebavat

iPhone is a smartphone for dumb people
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
ivicask kaže...
Almin94 kaže...

Zahvaljujem! Sta mislite koliko dugo ce dobijati official update od strane HTC-a? Oreo ce dobiti, to znamo. Sta je nakon Oreo, da li prestaje podrska?

HTC uglavnom prestaje nadograđivati telefone novijim Android verzijama nakon godinu i pol MAX dve.Nakon toga samo osnovni patchevi i bug popravci.

Oreo je već u testnoj fazi, za ljude koji su rootani već bi početkom sljedećeg mjeseca moglo izaći nešto, al svakako do kraja godine bi trebao biti pušten za sve.

 Strasno me privlaci ovaj uredjaj, cak i vise od Galaxy S7 Edge. Dajem prednost kameri na HTC, jer kamera na S7 ima jako agresivan software processing. Dxomark ocjenjuje istom ocjenom kameru S7/S8 i HTC-a 10. Sutra ili prekosutra cu otici da kupim nov, kontam se izmedju silver ili black. Jedina stvar koja me brine jeste to da li cu biti zadovoljan displayom nakon odlicnog Amoled displaya na Galaxy S6 kojeg posjedujem sada.

12 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Almin94 kaže...

 Strasno me privlaci ovaj uredjaj, cak i vise od Galaxy S7 Edge. Dajem prednost kameri na HTC, jer kamera na S7 ima jako agresivan software processing. Dxomark ocjenjuje istom ocjenom kameru S7/S8 i HTC-a 10. Sutra ili prekosutra cu otici da kupim nov, kontam se izmedju silver ili black. Jedina stvar koja me brine jeste to da li cu biti zadovoljan displayom nakon odlicnog Amoled displaya na Galaxy S6 kojeg posjedujem sada.

 Samo je jedan AMOLED.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Almin94 kaže...
ivicask kaže...
Almin94 kaže...

Zahvaljujem! Sta mislite koliko dugo ce dobijati official update od strane HTC-a? Oreo ce dobiti, to znamo. Sta je nakon Oreo, da li prestaje podrska?

HTC uglavnom prestaje nadograđivati telefone novijim Android verzijama nakon godinu i pol MAX dve.Nakon toga samo osnovni patchevi i bug popravci.

Oreo je već u testnoj fazi, za ljude koji su rootani već bi početkom sljedećeg mjeseca moglo izaći nešto, al svakako do kraja godine bi trebao biti pušten za sve.

 Strasno me privlaci ovaj uredjaj, cak i vise od Galaxy S7 Edge. Dajem prednost kameri na HTC, jer kamera na S7 ima jako agresivan software processing. Dxomark ocjenjuje istom ocjenom kameru S7/S8 i HTC-a 10. Sutra ili prekosutra cu otici da kupim nov, kontam se izmedju silver ili black. Jedina stvar koja me brine jeste to da li cu biti zadovoljan displayom nakon odlicnog Amoled displaya na Galaxy S6 kojeg posjedujem sada.

 stavka koja govori za samsunga je display, šta je je ljepše je gledat u amoled nego ovaj lcd, ali opet nisu to dva svijeta

najveći nedostatak samsunga je definitivno krhkost samog displaya jer puca čak i kad ga krivo staviš na stol a ponekad ni to nije potrebno, prijateljica je kupila novoga, stavila ga u torbicu i dok je došla kući ekran puknut, rodica koja radi u samsung servisu u minkenu kaže da dobivaju toliko tih edgea sa razbijenim ekranom da to nisu istine tako da o tome dobro razmisli, ako ga kupiš MORAŠ ga držat u caseu dok je htc napravljen kao tenk

ako se odlučiš na htc moja preoruka ti je definitivno srebreni, ja sam imao crni a pošto nije baš da pazim na mob vidi se svaki udarac na njemu a bogami bilo ih je, 3 puta mi je ispada sa motora itd tako da sam naručia sebi srebreni back sa crnim ekranom naprid i meni je to savršena kombinacija i nije mi jasno zašto ju kao takvu nisu prodavali kod nas nego samo u americi

 

nadam se da sam ti malo pomoga

iPhone is a smartphone for dumb people
10 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Meni je najljepsi Carbon Grey iako i ta srebrno crna kombinacija izgleda super jedino sto je kod nas tesko naci.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
ocean77 kaže...

Meni je najljepsi Carbon Grey iako i ta srebrno crna kombinacija izgleda super jedino sto je kod nas tesko naci.

 slažem se sa tobom, i meni je ali šta ti vrijedi kad nakon dva tri pada izgleda joj ajme, a u nas nemožeš naći srebreno crnu kombinaciju jer je namjenjena samo za američko tržište

iPhone is a smartphone for dumb people
10 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
karlanal kaže...
ocean77 kaže...

Meni je najljepsi Carbon Grey iako i ta srebrno crna kombinacija izgleda super jedino sto je kod nas tesko naci.

 slažem se sa tobom, i meni je ali šta ti vrijedi kad nakon dva tri pada izgleda joj ajme, a u nas nemožeš naći srebreno crnu kombinaciju jer je namjenjena samo za američko tržište

 

 

Ja sam imao Carbon Grey 5 mjeseci i nisam imao niti jedan trag koristenja, prozirnu masku sam stavio koja je bila takva da se jedva kuzilo da ima zastitu, a na ekranu nista jer su ti slojevi toliko napredovali da kod normalnog koristenja nebi trebalo doci do ostecenja.

Imam iPad Air vec 4 godine i izgleda kao nov, ima onaj smart cover i na ekranu nista i nema niti jednu crticu...isto tako nije imao ni M10 kao ni razni Samsung mobiteli koje sam imao.

 

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Meni Amoled nije apsolutno ništa posebno. Imao sam desetku kratko vrijeme (probno) nakon toga huawei p10 plus. Huawei mi se pokvario,te mi je zamjenski bio SGS7 ,te sam se poveselio da nakon dugo vremena vidim kakav je Samsung tabor i razliku amoleda i huawei zaslona. 

 

Apsolutno nikakve razlike nema,čak mi p10 bolji. Kad se uređaj vratio usporedio sam jedan i drugi i opće nema nikakvih razlika.

Osobno mišljenje je da je amoled malo precijenjen. Samsung ima izgled softvera kao neki lunapark (osobno mi se ne dopada) pa to dodaje još vise boje na taj amoled zaslon.

 

Isprike za blagi od topic,no želim pomoć čovjeku oko odabira :) 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
izvone kaže...

Meni Amoled nije apsolutno ništa posebno. Imao sam desetku kratko vrijeme (probno) nakon toga huawei p10 plus. Huawei mi se pokvario,te mi je zamjenski bio SGS7 ,te sam se poveselio da nakon dugo vremena vidim kakav je Samsung tabor i razliku amoleda i huawei zaslona. 

 

Apsolutno nikakve razlike nema,čak mi p10 bolji. Kad se uređaj vratio usporedio sam jedan i drugi i opće nema nikakvih razlika.

Osobno mišljenje je da je amoled malo precijenjen. Samsung ima izgled softvera kao neki lunapark (osobno mi se ne dopada) pa to dodaje još vise boje na taj amoled zaslon.

 

Isprike za blagi od topic,no želim pomoć čovjeku oko odabira :) 

 

 

 

 

Dok sam ja imao M10, usporedio sam ga sa zeninim S7 i bilo bi nepravedno reci da razlike nema, jednostavno je Samsungov ekran ugodniji za gledanje kao sto je i HTC kamera vidljivo bolja.

Sada imam S8+ i ekran je zaista najbolji dio mobitela i tu je Samsung ispred svih...sto se sucelja tice to ionako lako promjenis...pa ne moras koristiti ono sto je po defaultu...recimo Nova launcher i skines si paket ikonica po zelji.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 10:19 (ocean77).
14 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Hvala svima koji su pomogli. Uzimam HTC 10, da se malo odmorim od koristenja Shitwiza dugog niza godina. Gledao sam uzivo ekran, izgleda jako pristojno. :) Kod samsunga sam uvijek primjetio color shifting na pojedinim dijelovima displaya prilikom prikaza bijele boje (od modela Galaxy S2 pa sve do S6), toga vamo nema. Prijatelj kupio S7, polovina ekrana ima red tint koji on ne primjeti ali ja primjetim. Ne znam sta je sa S8 na tom podrucju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 15:51 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Da li HTC 10 ima generalno neku boljku na koju treba pripaziti, recimo LG je dosad imao problema sa bootloopom odnosno maticne su crkavale, odnosno ta elektronika im je slabija strana.

Posto cu mozda uzeti telefon bez garancije, a dosad sam uzimao telefone sa ofisl garama, i na svakom od telefona mi se desio poneki kvar, a bez ofisl gare bi morao platiti oho ho.


Sestra ima HTC One A9, otprilike sam upoznat sa HTC Senseom i to mi se svidja, nisam ljubitelj ovih nasminkanih androida, ali Sense radi lijepo na A9 iako je dosta slabiji naspram HTC 10.



Mislim, da li ima nesto na sta posebno da obratim paznju pri kupovini, osim generalnih stvari, kamera, zvucnik, usb port....

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Neki su se zalili na losiji prijem wifi-a iako ja na svome nisam primjetio nikakav problem sa wifi.

Navodno im je pomagalo ako okrenu mobitel u landscape i da je tako bolje lovio (ispravite me ako grijesim).

Imas na mob.hr recenziju tog moba i recenziju tog moba nakon godina dana koristenja pa baci oko.

Ja sam ga imao 5 mjeseci i meni je bio odlican, ali sam ga zamjenio jer mi trenutno treba veci ekran i izdrzljivija baterija pa sam se ponovo vratio na Galaxy S8+.

 

HTC 10 je meni najugodnije iznenadjenje u zadnjih nekoliko godina, jedan od onih uredjaja koji je gust koristiti, koji je premium u svakom smislu, koji je vrhunski izradjen i od skupih materijala, sa kvalitetnim hardwareom i vidi se da HTC nije stedio na njegovoj izradi...teska srca sam ga prodao.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Pratio sam ovu temu tu i tamo, bilo je rasprave vezano za Wifi, samo ne znam koliko je to zapravo loše, nije sad da trazim da mi fata signal na desetine metara.

gledao sam prvu recenziju na mob.hr, preleticu sad i ovu noviju.

ma mislim, prelazim sa Xperije Z5, nekako mi HTC 10 tu najvise odgovara radi dva prednja stereo zvucnika, velicina displaya je ista, IPS LCD vise favoriziram otakako sam uzeo Z5, amoled na samsung telefonima mi izaziva iz nekih razloga mučninu.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

M10 ima dobar ekran, ali Samsung meni ima bolji ekran.

Trenutno koristim S8+ i ekran mi je broj 1 stavka na tom mobu, jednostavno nisam koristio bolji ekran...savrsen je.

Kome su boje nabrijane, u postavkama si moze podesiti po svom ukusu.

M10 najvise vrijedi kupiti zbog zvuka, kamere i dizajna i ako nekome treba robustan mob koji od jednog pada nece puknuti...to su mu najvece prednosti.

Baterija mu je isto tako osrednja, neusporediva sa S8+ npr....tamo gdje bi mi M10 izdahnuo sa S8+ sam jos na 40%.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 19:21 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Kupim nov telefon i vratim ga odmah. Na donjem dijelu ekrana na sredini sam primjetio backlight bleed, ubolo me u oci cim se upalio. Neko to primjeti a neko ne primjeti, ali ako je svaki takav ipak cu ga preskociti. To je bio posljednji na stanju, rekao sam da me zovu opet kada dodje sljedeca tura.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Almin94 kaže...

Hvala svima koji su pomogli. Uzimam HTC 10, da se malo odmorim od koristenja Shitwiza dugog niza godina. Gledao sam uzivo ekran, izgleda jako pristojno. :) Kod samsunga sam uvijek primjetio color shifting na pojedinim dijelovima displaya prilikom prikaza bijele boje (od modela Galaxy S2 pa sve do S6), toga vamo nema. Prijatelj kupio S7, polovina ekrana ima red tint koji on ne primjeti ali ja primjetim. Ne znam sta je sa S8 na tom podrucju.

 Na S8 si sam namjestiš boje kako hoćeš. 

Almin94 kaže...

Kupim nov telefon i vratim ga odmah. Na donjem dijelu ekrana na sredini sam primjetio backlight bleed, ubolo me u oci cim se upalio. Neko to primjeti a neko ne primjeti, ali ako je svaki takav ipak cu ga preskociti. To je bio posljednji na stanju, rekao sam da me zovu opet kada dodje sljedeca tura.

 M10 ti svaki ima problema s wifi-om. Ja ti preporučujem da ne kupuješ M10 (imao sam ga i vratio nakon 2 tjedna). Ako već kupuješ i ako si zagrijan za HTC kupi onda U11.

7 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Jedno ovako zapazanje, R36 evo vec jedno godinu dana hejtuje htc 10 i stalno se pojavi tako i ukaze na svoje misljenje da je htc 10sranje, ok skapirali smo samo brt previse je. Ako ne koristis htc 10 zasto ulazis ovamo, samo gubia vrijeme. Ako je da bi bacio hejt ok onda razumije.
Ne kazem imao sam i ja problem sa htc 10 od jedanput je poceo da se resetuje svakih po minuta. Al nzm za mene je savrsen tel, mozda eto baterija malo da je bolja. Znam samo jos jednog covjeka da ga ima i isto ga hvali.
Uglavnom je li ko imao iskustvo sa kupovinom htc 10 na aliexpresu? Drug hoce da ga kupi, pa razmislja preko alija da ga naruci.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
djogo kaže...
Jedno ovako zapazanje, R36 evo vec jedno godinu dana hejtuje htc 10 i stalno se pojavi tako i ukaze na svoje misljenje da je htc 10sranje, ok skapirali smo samo brt previse je. Ako ne koristis htc 10 zasto ulazis ovamo, samo gubia vrijeme. Ako je da bi bacio hejt ok onda razumije.
Ne kazem imao sam i ja problem sa htc 10 od jedanput je poceo da se resetuje svakih po minuta. Al nzm za mene je savrsen tel, mozda eto baterija malo da je bolja. Znam samo jos jednog covjeka da ga ima i isto ga hvali.
Uglavnom je li ko imao iskustvo sa kupovinom htc 10 na aliexpresu? Drug hoce da ga kupi, pa razmislja preko alija da ga naruci.

Ma ne kolega...pogledaj svog kolegu Ocean77., svaku temu ubije s hvaljenjem kamere na M10. Šta bi mi trebali rezat žile.

 

Nemam ništa protiv M10, M10 je prošlost jer je izašao U11., ali evo i sam kolega koji je tražio savijet pa ga kupio, ga je vratio isti dan zbog problema. Da li ćeš i njemu sad reći da hejtuje M10.

 

M10 nikad nije radio wifi kako spada., na MM se troši brzo baterija pa se svi vračaju na LL., i ne vidim razloga zašto ne bi ukazao na takve stvari ako potenicijalni kupac traži savjet.

 

Na kraju sve ostaje na njemu - hoće kupit ili ne.

 

ps da imam nešto protiv HTC ne bi mu preporučio U11.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 14:37 (R36).
10 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Nista ja ne ubijem vec nisam fanboy kao ti i nikakav problem mi nije reci iako imam S8+ da mu je kamera srednja zalost.
Ako treba opet cu ponoviti da HTC 10 ima bolju kameru od S7/S8 sto se fotki tice i bolju od 98% ostalih mobitela na trzistu.
Od novih modela jedino zbilja dobru kameru ima HTC U11.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Mobitel je strasan. Zaprepastio sam se kada sam uzeo u ruke, boja Gold. Cekam sljedecu turu uredjaja jer je ovaj bio posljednji na stanju. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice