IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 422.117
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Kamera i baterija mu mana?De se ne s

provaljuj baterija traje uz intenzivno koristenje  od ujutro od 8 do nevece do 2.I tad ostane da se tek upali crvena.Dakle  to mislis da je mana?

Kamera mu mana?X ima najrealniji prikaz boja i svaka tacka se vidi koliko je ostra.

Šljam(sung) mu nije ni do malog prsta u svemu

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ding dong fanboi alert!
Baterija mu je naspram mnogih telefona mana, ima 20 drain testova, i većinom mu prvom ode do nule. Drugo, daleko se najsporije puni. Treće, kamera je versatilnija i bolja na s9 nego na ipx. Sumnjam da si oba imala pa seruckaš malo jelda?
Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Besana kaže...

Kamera i baterija mu mana?De se ne s

provaljuj baterija traje uz intenzivno koristenje  od ujutro od 8 do nevece do 2.I tad ostane da se tek upali crvena.Dakle  to mislis da je mana?

Kamera mu mana?X ima najrealniji prikaz boja i svaka tacka se vidi koliko je ostra.

Šljam(sung) mu nije ni do malog prsta u svemu

kao prvo di sam ja spomenuo sljamsung??? sljamsung je kao i apple, previše para za lošu muziku. 

kao drugo imaju problema kao i loše mogučnosti na kameri (ISO, Exposure, Lens shift, shutter time)

doslovno s kamerom iz kutije, kamere ne rade dok ne updates software, od 15-tak komada što mi je prošlo kroz ruke na 7 nije radila kamera.

https://discussions.apple.com/thread/8155152

 

baterija im je napokon preko 2000mAh pohvalno s time da drugi stavljaju po 4000 mAh, 2700mAh i naravno da traje ujutro od 8 do navecer do 21 znaci on radi 13 sati i ti mi kažeš dobra je baterija...

ako misliš da je dobra baterija ujutro u 8 izađi s 50% baterijom bez da te znoj oblije kad vidiš da nisi napunio. a vidiš ja danas uzmem svoj, napunim i tek sutra navečer moram razmišljati za puniti.

 

9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Ne nisam imala s9

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Dobro meni je to dobra baterija imala sam dosta mobitela jedini Htc  u jedanaest je imao bolju

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

neznam nisam nikada imao htc pa nemogu reci, iako je proslo brdo mobitela meni kroz ruke od apple, morotole, nokia, microsoft nokia, lg, samsung, zte, xiaomi, oneplus, huawei. najdraza iskustva su mi s LG-om ali vjerujem da je to sve do osobnog izbora ili osobne potrebe.

 

Poruka za Maks0806

ona je rekla šta je mislila pristojno, a ti odma napao nju aj malo ohladi jer jedini tebe vidim da seruckaš. ja htjeo objasniti čovjeku da nemože kazati da  je bez mane jer ih ima, a ti odma kao Internet šerif uskačeš sereš ovo sereš ono. sada se ispričaj dragoj Besani kao čovjek...

13 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

mozemo mi pricat sta hocemo ,ali cinjenica je - za dobrim konjem se prasina dize.

 

ja jos nikog nisam cuo da je nasao neku manu na iphone x..

Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ATJLučko kaže...
manipulator kaže...
ATJLučko kaže...
MARKOZD15 kaže...
ATJLučko kaže...

Sve je to U redu kolega, ma to nisu niti jedan mobilni gadget kod vas doma 

 

Sada, pošto niste stavili niti jednu sliku, opasno visite da vas prozovem javno 

Sliku na sunce, ili idem javno prozivati bez cenzure! 

Kolega sliku cega da stavim? O cemu pricas tocno ne razumijem te?

Upssssss, kolega, koliko mi je živčeke dignuo drugi kolega, nisam baš bio pre pozoran uvjeriti se tko mi "odgovara" na post! 

Jedna malecka isprika, činjenica je da je kolega spomenuo da "on i brat" imaju i iPX i SGS9+ ako se ne varam, pa da je uvjerljivo vidljivo koji ima veću svjetlinu ekrana 

 

Od tog kolege konkretno očekujem ili kakvu sliku ili ću javno ovdje objaviti da je kolega jedan najobičniji , a do tada se zadržavam na razini kulturnog civiliziranog ophođenja u "eteru"! 

To što je neka stranica objavila, nema beda, stoji, ali ako "vi" decidirano eksplicite tvrdite nešto da znate, imate bolje, izvolite to nečim i dokazati

 Obrisao sam poruku jer se ne zelim svadjati bezveze. 

Kolega, ovo nije bila svađa, ovo je bilo samo konkretnije diskutiranje, u čemu ste vi pokušali nešto ( ocrniti i popljuvati iPX, očigledno bezuspješno ), ali ste pod teretom dostave dokaznog materijala puknuli, niste ništa dostavili, a zašto ?!?! 

 

Jer vjerojatno kod sebe nemate ništa od navedenog. 

 Misli sta hoces, iskreno tvoje mišljenje me ni ne zanima, ionako si u svakoj temu loncu poklopac. Ja nemam oba uredjaja, imam samsung s9 plus, a moj brat iPhone x. Ti si taj koji ima stari iPhone 6 plus koliko se sjecam a prica u svakoj temi kao da ima svaki urejdaj..

 

No da ova rasprava ne bi otisla dalje u raspravu, off topic, zaboravi, jednostavno mi se ne da raspravljati sa tobom jer imam bitnijih stvari u životu.. 

zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
11 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
brada09 kaže...
Iphone X je bez mane, znaci samsung mu nemoze doc ni blizu, pogotovo sto se tice personalizacije i opcija..

 Hahahahaha, pa boze... 

zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
brada09 kaže...

mozemo mi pricat sta hocemo ,ali cinjenica je - za dobrim konjem se prasina dize.

 

ja jos nikog nisam cuo da je nasao neku manu na iphone x..

Mane sa moje strane kod iPhona X

-Notch

-Nedostatak jacka

-Premal senzor kamere (osjetim razliku kad slikam sa Pixelom i N8)

-Mono snimanje zvuka

-Losa prednja kamera (snimanje pogotovo)

-Losa baterija (pogotovo naspram iP8+ koji je kralj baterije)

-RAM managment i iOS 11 u globalu (dobro ovo ce se rijesiti ubrzo)

-iOS (nedostatak kostumizacije i sl)

 

E sad trenutno imam Note 8 i takoder ima mana, kao i svaki mobitel

-S*anje od zvucnika

-S*anje od jacka iz zvucnika

-S*anje od baterije

-S*anje od procesiranja fotki na kameri

-Pun qurac bloata

 

Zasto sam odabrao Note 8? Jer ima mane koje mogu rijesiti(ili bar vecinu), bloat sam rijesio, procesiranje na kameri rijesio sa modom, baterija rijesena kad sam maknuo bloat. Jeli iPhone X s*anje? Ne, niti slucajno. Jeli Note 8 s*anje? Ne, takoder nije. Meni osobno Pixel 2 XL, N8 i iPX su 3 najbolja mobitela od prosle godine.

 

Kad cete shvatit da nijedan mob nije bez mane, na nama je da biramo koji ima mane s kojima je najlakse zivjet i rijesena stvar. 100 ljudi 100 cudi, da je mob 6" naci ce se ljudi koji ce govoriti da je prevelik, da je 5" bio bi premal, da je 1000 dolara bio bi preskup, da je 500 dolara bio bi prejeftin. Ko ce zadovoljit toliko ljudi u svijetu? Zato za svu srecu imamo toliko mobitela za odabrati

9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Na X-u probleme pravi iOS11. Nedavno frend kupio X-a i samo par problema koje sam vidio kod njega....

- kada stisnes gumbe za screenshot, cesto se smrzne ili odmah ode na power off opciju

- skrolas fotke da izaberes onu koja ti treba i smrzne se te ne mozes nista

- ako si na spikerfonu nema opcije da ugasis display

- u notesu se isto smrzne

- nema clipboarda (u danasnje vrijeme vrlo iritantno i veliko ogranicenje)

- jucer mu se sam od sebe ugasio i vise nije reagriao na nista nekoliko sati te se sam od sebe upalio (ugasio se kod faceid logiranja u aplikaciju)

 

Ovo su samo neki problemi kojih se sjetio a neke sam i sam vidio.

 

Osobno mi se X svidja, dobra velicina, odlicno napravljen no iOS11 je stvarno los.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Brate on onda ima feler od mobitela,pa ja nisam naisao na nijedno smrzavanje a odpocetka imam ipx odkad je izasao,ja neznam o kakvom ios11 vi pricate kad meni radi bez mane
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...

S obzirom da meni osobno Note 8 izgleda jednako pored iPhone X, sumnjam da su puno zas*ali sa S9. A to sto ti pricas je osobni dojam, kao da mi kazes da je plava boja ljepsa od zelene?? Postoje stranice koje testiraju ono sto ide dalje od subjektivnog dojma

 Postoje, ali kao i uvijek, vrag je u detaljima. DisplayMate ga je okitio hvalospjevima, baš kao i svaki iphone i svaki galaxy do sada. Jedan dobije pohvalu u proljeće, drugi u jesen. Svi imaju najbolje, uvijek.

 

Međutim, detalji. Vražji detalji. Naime, za osmicu su rekli da ima ne znam koliko, preko 1000 nita. Nisu rekli da je to moguće vidjeti samo kada je cijeli ekran crni, a svijetli nekoliko piksela (APL < 1%). Ista stvar je i s devetkom. Pri 50% i više APL, svjetlina samsunga je, baš kao što se vidi na robijevim slikama - relativno jadna oko 380-400, iphone je bolji za 50 fking posto - preko 600 nita. Netko je spominjao refleksije i slično - galaxy i iphone su praktično identični, 4,4 vs 4,5 dakle praktično zanemarivo i vjerojatno posljedica varijacije od primjerka do primjerka jer su ekrani isti, proizvedeni u istoj tvornici, zaštićeni identičnim staklom. Dakle, iphone ima 50% svjetliji ekran, točka.

 

Što se tiče kalibracije, default na samiju je adaptivni mod i ekstremno saturirane boje (RGB 140%). Ako hoćeš imati točan prikaz, moraš znati u kojem formatu je sadržaj i ručno promijeniti postavke ekrana. iPhone to radi potpuno automatski plus automatsko prilagođavanje white pointa okolišu. Čista perfekcija. To nije Samsungova greška već mutavost androida, tako je kako je.

 

Prema tome, u praksi, iPhone samo koristiš; 50% svjetliji ekran, uvijek savršene boje, bez obzira na sadržaj i vanjsko osvjetljenje. Get over it.

 

 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 23:48 (Feudalac).
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Samo sam te cekao 🤗
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...

 Kako nema clipboarda?

 c/p jedne stvari nije clipboard :) u pravom smislu. Sto im je problem omoguciti pamcenje 20-30 zadnjih unosa. Ako imas potrebu nesto cesto kopirati neces valjda svaki puta jedno te isto c/p.

Android to ima puno bolje rijeseno.

Robi1992 kaže...
Brate on onda ima feler od mobitela,pa ja nisam naisao na nijedno smrzavanje a odpocetka imam ipx odkad je izasao,ja neznam o kakvom ios11 vi pricate kad meni radi bez mane

 Kupio full novi. Sve ovo nisu HW problemi tako da je jedini feler iOS. iOS je definitivno nedoradjen i ima problema.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Pa da ali kazem ti najiskrenije ja nijedan takav bug nisam dozivio eto,strano mi je to sto navodis
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
robee1 kaže...

 Kupio full novi. Sve ovo nisu HW problemi tako da je jedini feler iOS. iOS je definitivno nedoradjen i ima problema.

 Držite ga krivo. Obično probleme imaju oni koji silom hoće raditi na isti način kao na nekom drugom, neću reći kojem, uređaju.

 

Šala mala, previše si problema naveo na jednom uređaju da bi to bilo prihvatljivo ili uobičajeno. Nekaj gadno ne štima specifično kod tvog frenda. Ja bih preporučio kompletno brisanje i ponovno konfiguranje, ako ne pomogne - pravac servis.

 

Uzgred, ekran se, na spikeru, može ugasiti - power tipkom. Btw, ne vidim svrhu za to obzirom da je tel aplikacija crna i na OLED-u ne troši skoro pa ništa, a ako razgovor potraje ionako će se ugasiti po općenitim postavkama ekrana što meni recimo i malo smeta jer često spiker koristim da bih paralelno radio nešto drugo na telefonu.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 0:07 (Feudalac).
13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...

 Postoje, ali kao i uvijek, vrag je u detaljima. DisplayMate ga je okitio hvalospjevima, baš kao i svaki iphone i svaki galaxy do sada. Jedan dobije pohvalu u proljeće, drugi u jesen. Svi imaju najbolje, uvijek.

 

Međutim, detalji. Vražji detalji. Naime, za osmicu su rekli da ima ne znam koliko, preko 1000 nita. Nisu rekli da je to moguće vidjeti samo kada je cijeli ekran crni, a svijetli nekoliko piksela (APL < 1%). Ista stvar je i s devetkom. Pri 50% i više APL, svjetlina samsunga je, baš kao što se vidi na robijevim slikama - relativno jadna oko 380-400, iphone je bolji za 50 fking posto - preko 600 nita. Netko je spominjao refleksije i slično - galaxy i iphone su praktično identični, 4,4 vs 4,5 dakle praktično zanemarivo i vjerojatno posljedica varijacije od primjerka do primjerka jer su ekrani isti, proizvedeni u istoj tvornici, zaštićeni identičnim staklom. Dakle, iphone ima 50% svjetliji ekran, točka.

 

Što se tiče kalibracije, default na samiju je adaptivni mod i ekstremno saturirane boje (RGB 140%). Ako hoćeš imati točan prikaz, moraš znati u kojem formatu je sadržaj i ručno promijeniti postavke ekrana. iPhone to radi potpuno automatski plus automatsko prilagođavanje white pointa okolišu. Čista perfekcija. To nije Samsungova greška već mutavost androida, tako je kako je.

 

Prema tome, u praksi, iPhone samo koristiš; 50% svjetliji ekran, uvijek savršene boje, bez obzira na sadržaj i vanjsko osvjetljenje. Get over it.

 

 

Ok, ja nisam nikakav zadrti fan, ako iPhone X ima bolji ekran - onda ima. Ali kako da ja TEBI vjerujem? Vjerujem svojim ocima i testovima, a testovi kazu ovako:

S9>iPhone X>Note8>S8

 

I da ja pored testova vjerujem Feudalcu sa Bug foruma? Bez ikakve uvrede, ne mislim nista lose pod tim. Iskreno vidio sam ocjene na testovima i u ekrane se kuzim recimo duplo manje nego u kamere(moje podrucje). Ako mi das par testova gdje to potvrduje, nema problema - usutit cu jer si u pravu.

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...
Feudalac kaže...

 Postoje, ali kao i uvijek, vrag je u detaljima. DisplayMate ga je okitio hvalospjevima, baš kao i svaki iphone i svaki galaxy do sada. Jedan dobije pohvalu u proljeće, drugi u jesen. Svi imaju najbolje, uvijek.

 

Međutim, detalji. Vražji detalji. Naime, za osmicu su rekli da ima ne znam koliko, preko 1000 nita. Nisu rekli da je to moguće vidjeti samo kada je cijeli ekran crni, a svijetli nekoliko piksela (APL < 1%). Ista stvar je i s devetkom. Pri 50% i više APL, svjetlina samsunga je, baš kao što se vidi na robijevim slikama - relativno jadna oko 380-400, iphone je bolji za 50 fking posto - preko 600 nita. Netko je spominjao refleksije i slično - galaxy i iphone su praktično identični, 4,4 vs 4,5 dakle praktično zanemarivo i vjerojatno posljedica varijacije od primjerka do primjerka jer su ekrani isti, proizvedeni u istoj tvornici, zaštićeni identičnim staklom. Dakle, iphone ima 50% svjetliji ekran, točka.

 

Što se tiče kalibracije, default na samiju je adaptivni mod i ekstremno saturirane boje (RGB 140%). Ako hoćeš imati točan prikaz, moraš znati u kojem formatu je sadržaj i ručno promijeniti postavke ekrana. iPhone to radi potpuno automatski plus automatsko prilagođavanje white pointa okolišu. Čista perfekcija. To nije Samsungova greška već mutavost androida, tako je kako je.

 

Prema tome, u praksi, iPhone samo koristiš; 50% svjetliji ekran, uvijek savršene boje, bez obzira na sadržaj i vanjsko osvjetljenje. Get over it.

 

 

Ok, ja nisam nikakav zadrti fan, ako iPhone X ima bolji ekran - onda ima. Ali kako da ja TEBI vjerujem? Vjerujem svojim ocima i testovima, a testovi kazu ovako:

S9>iPhone X>Note8>S8

 

I da ja pored testova vjerujem Feudalcu sa Bug foruma? Bez ikakve uvrede, ne mislim nista lose pod tim. Iskreno vidio sam ocjene na testovima i u ekrane se kuzim recimo duplo manje nego u kamere(moje podrucje). Ako mi das par testova gdje to potvrduje, nema problema - usutit cu jer si u pravu.

 Pa sve sam ti naveo. DisplayMate i rubrike koje trebaš čitati, pa nisam ja izmislio te brojke samo te upućujem na njih. Sve piše crno na bijelo. Problem s Androidom je, iako je Sonera nahvalio Samsungov izbor ručnih postavki podešenja ekrana, što sustav ne upravlja bojama. Ti bi za pregled weba i općenito  sadržaja trebao koristiti sRGB mod, ali kod gledanja fotki i filmova sa samog uređaja, ako su snimljene u nekom drugom formatu - trebao bi ručno prebaciti na taj format. Netflix isto, youtube kod nekih sadržaja. Naravno da je to suludo neprovedivo u praksi pa ljudi koriste default ili si iskemijaju nešto, svoje postavke i tako prže... Mislim, nije to kraj svijeta ali naprosto cijela ta priča s perfektnim ekranom nema veze sa stvarnošću osim onog dijela gdje ekran zbog stvarno visoke rezolucije ima dobru oštrinu sitnih detalja i dobar kontrast. Samsung je tu napravio odličan posao, maksimum u danim okolnostima, a ostalo je tipično androidovski - nešto se započne, puno opcija, ali nikad se ne dođe do kraja. Evo, ja bih se ubio da pedeset puta dnevno moram gađati one gumbiće na dnu ekrana, a do jučer su bili stalno dostupni. To UBIJA fluidnost korištenja, ekran preko cijele prednjice im je unazadio ergonomiju, taj siroti skener otiska sele sim tam kao da je tu slučajno, da se nađe. U biti, vjerojatno i je. Tko ga koristi?

Ja rekoh
13 godina
odjavljen
offline
IPhone X - [Rasprava]

@Feudalac

 

Nikad na to nisam gledao tako, koristim ekran ovako po adaptive modu i pokazao mi se odlican, e sad ako je iPhonov ekran u krajnosti bolji, onda svaka cast Appleu na kalibraciji ekrana kojeg su uzeli upravo od Samsunga. Sto se tice navigacijskih tipki, sto te tocno smeta kod njih? Veci sam ljubitelj istih nego da mi smetaju i zauzimaju mjesta fizicke tipke. Sto se tice senzora za otisak, koristim ga svaki dan na Notu. Doduse imam 2 metra i divovske ruke, tako da vidim cemu frustracije ljudima koji su manji jer je na uzasnom mjestu. Ali recimo na S8 mi se cini cist okej, dok na S9 mi se cini jos bolje i mislim da je na odlicnom mjestu. Ja sam veliki ljubitelj otiska prsta (nazad kao na S9 ili naprijed kao na iP8), dok nisam ljubitelj nikakvih face unlock metoda i slicno, ali ponavljam - nikad se nece masa moci zadovoljiti. Previse je ljudi i ukusa

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...

@Feudalac

 

Nikad na to nisam gledao tako, koristim ekran ovako po adaptive modu i pokazao mi se odlican, e sad ako je iPhonov ekran u krajnosti bolji, onda svaka cast Appleu na kalibraciji ekrana kojeg su uzeli upravo od Samsunga. Sto se tice navigacijskih tipki, sto te tocno smeta kod njih? Veci sam ljubitelj istih nego da mi smetaju i zauzimaju mjesta fizicke tipke. Sto se tice senzora za otisak, koristim ga svaki dan na Notu. Doduse imam 2 metra i divovske ruke, tako da vidim cemu frustracije ljudima koji su manji jer je na uzasnom mjestu. Ali recimo na S8 mi se cini cist okej, dok na S9 mi se cini jos bolje i mislim da je na odlicnom mjestu. Ja sam veliki ljubitelj otiska prsta (nazad kao na S9 ili naprijed kao na iP8), dok nisam ljubitelj nikakvih face unlock metoda i slicno, ali ponavljam - nikad se nece masa moci zadovoljiti. Previse je ljudi i ukusa

 Ovdje ti je jedan dobar post (kamikaze_ace): https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/review/color-saturation-accuracy-t3647698

 

Ovdje još nešto https://www.xda-developers.com/color-rendering-android-why-all-oems-must-offer-an-srgb-mode/

 

Kaj se tiče skenera, naravno, čovjek se navikne na sve. Apple je tu odigrao jednu strašno dobru stvar. Prije njih, skener je bio tlaka, nešto što je dodatno, poseban korak. Isto kao PIN ili lozinke. Dodatan korak koji te sili na gubitak vremena i zato do tada gotovo nitko nije zaključavao telefon obzirom da ga je morao stotinama puta dnevno otključati utipkavanjem pina ili lozinke. I onda dolazi genijalno jednostavno rješenje - skener je ugrađen u home tipku koja se ionako mora pritisnuti da bi aktivirao ekran tako da je taj korak autentifikacije maskiran i kao da ne postoji. odjednom su svi počeli zaključavati telefone jer nije potreban nikakav dodatan korak za to (sve dok skener radi ispravno). Android nikad nije ubrao taj sitni detalj, ako i je nije ubrao da je to KLJUČNI detalj zbog kojeg to jedino ima smisla. FaceID je nastavak iste filozofije do zadnjeg bita samo na drugi način. Neprimjetna, transparentna autentifikacija korisnika koja ne traži baš nikakav dodatan korak. To je jako važno jer je to prvi korak kod bilo kojeg korištenja uređaja, čemu zakomplicirati nešto što je bilo perfektno ili iskoristivo u najvećem broju mogućih načina uporabe? Isto kao tri ključne android tipke na dnu ekrana. 10 godina su tu, uvijek dostupne i sad odjednom nisu - moraš ih pozvati gestom. A ne moraš, ako si Apple i imaš muda prekrižiti i zaboraviti ključni element sučelja i napraviti nešto drugo, novo i još bolje.

Ja rekoh
13 godina
odjavljen
offline
IPhone X - [Rasprava]

Nisam probao FaceID i neznam dok ne probam s toga se suzdrzavam komentara. Sto se tice samog TouchID-a, iP8+ kojeg sam imao ima tako dobro rjeseno otkljucavanje. Tocno tako kako si rekao, upalis ekran i mob se otkljuca. Koliko vidim FaceID treba kliznuti prstom kad se otkljuca licem, meni bi recimo bilo idealno da se odma sam otkljuca ako nema notifikacija, ako ima da ostane na lock screenu otkljucan. No ponavljam nisam probao pa neznam u globalu. Ljudi koji koriste iPhone koriste ga upravo radi iOS, a ljudi koji ne koriste, takoder ne koriste radi iOS-a. Ekosustav sam od sebe funkcionira jako dobro, no da bi ga ja koristio neko duze vrijeme treba mi jos nekih stvari uz njega. Kao najveca prednost ide sigurnost i poliranje stvari koje imaju, jer ono sto imaju ispoliraju bas do kraja da funkcionira 110%, ali sto nemaju - Hebiga. Moje misljenje je da iOS malo pada u stabilnosti i fluidnosti naspram starijih verzija, meni je iP4s na iOS6 bio najbrzi mobitel ikad (uz M8, N5 i sl). Kasnije sa vremenom, iOS 11 mi se nije pokazao najbolji, kao ni 10 (dok nije dosao 10.3.3). Vidit cemo, X preskacem jer mi se cak stari iP8+ vise dojmio. Vidit cemo ako novi ne bude imao notch i ako iOS bude imao neke trikove koje me prebace na njega, bit ce sigurno zanimljiv mobitel

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...

Moje misljenje je da iOS malo pada u stabilnosti i fluidnosti naspram starijih verzija, meni je iP4s na iOS6 bio najbrzi mobitel ikad (uz M8, N5 i sl). Kasnije sa vremenom, iOS 11 mi se nije pokazao najbolji, kao ni 10 (dok nije dosao 10.3.3). Vidit cemo, X preskacem jer mi se cak stari iP8+ vise dojmio. Vidit cemo ako novi ne bude imao notch i ako iOS bude imao neke trikove koje me prebace na njega, bit ce sigurno zanimljiv mobitel

 Ovo je istina. Stvarno su s 11-icom pretjerali. Izgleda kao da je verzija za X zaseban sustav i stvarno su imali toliku gomilu bugića i bugova da je to već sramota čak iako me niti jedan od njih nije zahvatio. Bio je i taj throtle gate koji im neću samo tako lako oprostiti. Navodno su obećali da će za 12-icu prioritet biti dorađenost, a da će novosti uvoditi kada budu spremne, a ne odmah po najavi novog mobitela kao do sada. Kaj se tiče dojma, mobitel mi je sjeo odmah, fenomenalan je. Ali je i osmica i sedmica itd. To je toliko puno novca za manje-više iste mogućnosti kaj se prepakiravaju još od šestice tako da i ja preskačem ne samo X već vjerojatno i sljedeći. Svi današnji top mobiteli su dovoljno dobri za 3-5 godina korištenja, a to malo novosti kaj uspiju povremeno smisliti nije vrijedno bacanja potpuno funkcionalnog i vrlo sposobnog uređaja koji već imam. Radije bih uzeo AirPodse, FLIR adapter da si tako ozbiljnije proširim funkcionalnost uređaja...

Ja rekoh
13 godina
odjavljen
offline
IPhone X - [Rasprava]

Veliki sam audiofil i sam zvuk iz slusalica mi je jako bitan, tako da bi preskocio AirPodse u svakom slucaju dok ne izmisle neke dobre kompaktne bezicne sluske za muziku. Trenutno imam na Notu oko 70GB glazbe u flac formatu, sto sigurno nije malo (hvala bogu na prosirivoj memoriji). Koristim dobre slusalice, ali izlaz na Notu je OCAJAN. iPhone 5s mi je imao jedan od najboljih izlaza ikada (suma nema ni na na najvecoj glasnoci sa slusalicama viseg otpora). Tu me recimo V30 privlaci radi Quad DAC-a. Ali ga nebi kupio radi 1000 drugih stvari. No bjezim s teme, AirPodsi nisu uopce za muziku realno, nego za nesto drugo (kompakte slusalice za razgovor i povremeno slusanje). Integracija istih je vrhunska i najbolja sto sam dosad vidio. Sto se tice iOS-a 12, ni ne trebaju dodati previse funkcija, po meni samo da rijese bugove (pogotovo 3DTouch lag koji je tu otkad je izasao), napravili su puno.

U globalu oba sustava imaju odlicnu buducnost. Android je godinama bio otvoren sustav sa brdom mogucnosti, ali bugova i nesigurnosti. U drugu ruku iOS je bio uvijek zatvoren sustav sa minimalnim opcijama no bez bugova i problema. Od nekog vremena pa sve dosada imam osjecaj da idu jedan prema drugome i da su sve slicniji, mozda se nekad nadu na nekoj zlatnoj sredini? Mi kao ljudi smo se malo i razmazili, dodaje se brdo opcija, a zaboravili smo da je u krajnju ruku ovo samo - MOBITEL. 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...

 ...

U globalu oba sustava imaju odlicnu buducnost. Android je godinama bio otvoren sustav sa brdom mogucnosti, ali bugova i nesigurnosti. U drugu ruku iOS je bio uvijek zatvoren sustav sa minimalnim opcijama no bez bugova i problema. Od nekog vremena pa sve dosada imam osjecaj da idu jedan prema drugome i da su sve slicniji, mozda se nekad nadu na nekoj zlatnoj sredini? Mi kao ljudi smo se malo i razmazili, dodaje se brdo opcija, a zaboravili smo da je u krajnju ruku ovo samo - MOBITEL. 

Naravno, cijelo vrijeme se kopiraju. Mislim da Appleu i nije toliko bitno za uspjeh silna dubina kastomizacije svega već hardver. Ključni iskorak im je bio veći ekran i sad opet još veći ekran. To je valjda bitno kinezima  i na još nekim tržištima pa se ide u tom smjeru, dok softver mora i treba biti lak za korištenje jer to je apple. Nekog vraga moraju dodati da opravdaju novi model :) a da je bitno... moš' si mislit.

 

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
manipulator kaže...
ATJLučko kaže...
manipulator kaže...
ATJLučko kaže...
MARKOZD15 kaže...
ATJLučko kaže...

Sve je to U redu kolega, ma to nisu niti jedan mobilni gadget kod vas doma 

 

Sada, pošto niste stavili niti jednu sliku, opasno visite da vas prozovem javno 

Sliku na sunce, ili idem javno prozivati bez cenzure! 

Kolega sliku cega da stavim? O cemu pricas tocno ne razumijem te?

Upssssss, kolega, koliko mi je živčeke dignuo drugi kolega, nisam baš bio pre pozoran uvjeriti se tko mi "odgovara" na post! 

Jedna malecka isprika, činjenica je da je kolega spomenuo da "on i brat" imaju i iPX i SGS9+ ako se ne varam, pa da je uvjerljivo vidljivo koji ima veću svjetlinu ekrana 

 

Od tog kolege konkretno očekujem ili kakvu sliku ili ću javno ovdje objaviti da je kolega jedan najobičniji , a do tada se zadržavam na razini kulturnog civiliziranog ophođenja u "eteru"! 

To što je neka stranica objavila, nema beda, stoji, ali ako "vi" decidirano eksplicite tvrdite nešto da znate, imate bolje, izvolite to nečim i dokazati

 Obrisao sam poruku jer se ne zelim svadjati bezveze. 

Kolega, ovo nije bila svađa, ovo je bilo samo konkretnije diskutiranje, u čemu ste vi pokušali nešto ( ocrniti i popljuvati iPX, očigledno bezuspješno ), ali ste pod teretom dostave dokaznog materijala puknuli, niste ništa dostavili, a zašto ?!?! 

 

Jer vjerojatno kod sebe nemate ništa od navedenog. 

 Misli sta hoces, iskreno tvoje mišljenje me ni ne zanima, ionako si u svakoj temu loncu poklopac. Ja nemam oba uredjaja, imam samsung s9 plus, a moj brat iPhone x. Ti si taj koji ima stari iPhone 6 plus koliko se sjecam a prica u svakoj temi kao da ima svaki urejdaj..

 

No da ova rasprava ne bi otisla dalje u raspravu, off topic, zaboravi, jednostavno mi se ne da raspravljati sa tobom jer imam bitnijih stvari u životu.. 

U mojem slučaju cijenjeni kolega makar ste evidentno dokazano notorni lažov, ja vas ne persiram kao vi mene, čisto iz razloga jer nismo ovce zajedno napasali, a i vrlo ste i inače nekulturni, čak štoviše pomalo i nepismeni. 

 

To da sam ja svakom loncu poklopac, izvolite dokazati narečeno obzirom ste se preširoko pojmili, a da niste specificirali makar jedan naslov neke teme da bih ja bio toliko dominantno eksplicitan u svojem "poklopac stavu".

 

Vi imate izgleda jedno Veliko NIŠTA moj kolega, jer da imate, vi bi ste u obranu svojih riječi priložili makar jedan, ma makar lažan, dokaz, neku sliku koja bi pokazivala iPX uz SG9+, no od tog filma neće biti ništa, pa ni tada, niti ikada. 

 

Apropos mojeg iP6 Plus, hvala vam na iskazanoj velikoj prevelikoj brizi za moje gadgete, koji su BTW u samom startu usko vezane teme evidentno i slikovito evidentirani, a do kada ću ja uživati u druženju sa istim, nije vaša briga, kao što nisam niti ja pokazao brigu za vaše gadgete. 

No, da vam ukažem na jedan hint, upravo sam pogledao jedan YT uradak, gdje autor kaže kako će se Apple na iPhone-ima 2019 u potpunosti riješiti zuba, pa dok se ne uvjerim u točnost navoda, zadržavam si nekakvo diskreciono pravo do daljnjeg ostati na istim prolaznim vremenima, ako ste me u stanju shvatiti. 

 

Za kraj balade! 

Vi ste kolega prije koji dan uletili u temu kao padobranac, štoviše kao kakav desoerado recolveraš "sa SGS9+" upitnog postojanja, i tu ste počeli orosipavati pamet cijelog svijeta kroz vaše ružičaste naočale promatrano, i vidi čuda, ja vam tamo nisam niti primišlju pokušao bilo šro spočitnuti, ali da ću možda katkada staviti kakav post mojih dojmova, vjerojatno hoću, bez obzira na vaše bisere, upssssss bureke, i vamo i tamo. 

 

ATJ Lučko
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Nema veze sa temom, kao i 50% svih komentara tu. Ili je trolanje i zadirkivanje, ili tupo štovanje applea, ili pod*ebavanje appleovih korisnika. Meni je to sve iznimno zabavno, ali brate mili, treba u tom slučaju preimenovati temu....

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
maks0806 kaže...

Nema veze sa temom, kao i 50% svih komentara tu. Ili je trolanje i zadirkivanje, ili tupo štovanje applea, ili pod*ebavanje appleovih korisnika. Meni je to sve iznimno zabavno, ali brate mili, treba u tom slučaju preimenovati temu....

Još kada bi vi i ekipa nešto nekada napisali u svezi s naslovom teme, ali nismo mi te sreće ?! 

ATJ Lučko
13 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

vidim vecina se slaze da je iphone x jednostavno najbolji mobitel koji novac trenutno moze kupiti, iako nebi se slozio da je s9 los , jednostavno mu fali opcija i mogucnosti.. 

ja volim svoj mobitel personalizirati a tu iphoneu nema konkurencije.

Moj PC  
6 3 hvala 0
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]
Možeš li staviti ikone na homescreenu tamo gdje želiš?
I mislio sam... Personalizacija i iOs ne idu u istu rečenicu dok god postoji Android
Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice