OnePlus 5

poruka: 614
|
čitano: 160.322
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5
Od op5 me odbija velicin
Jer nekad 1 cm punooo znaci
A gledao sam mi6 vs honor9 i mala je razlika jako
Jos se mislim iduci mjesec kupujem pa cu vidjeti do tada
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
OnePlus 5

Evo snimili smo spot sa OnePlus 5, uz korištenje DJI Osmo Mobile i FiLMiC Pro v5.5. Video postavke 4k 3840x1482, 2,59:1, 100mb/s. Od editiranja u montaži samo nešto korekcije WB-a.

 

 

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 5
mladen-p kaže...

Evo snimili smo spot sa OnePlus 5, uz korištenje DJI Osmo Mobile i FiLMiC Pro v5.5. Video postavke 4k 3840x1482, 2,59:1, 100mb/s. Od editiranja u montaži samo nešto korekcije WB-a.

 

 

 Čak i uz pomoć vanjskog stabilizatora, baš se vidi kako mi je stabilizacija pri 4k očajna, točnije, nema je. BTW svaka čast na uradku 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Jel se može ovaj mobitel uzeti na R1 sa proizvođačeve stranice?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Bok,

da li netko od vlasnika može napisati kratatku recenziju mobitela?

Kako se ponaša baterija, kakav je poslije dužeg korištenja, kamera itd...

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 5

S obzirom da svi šute...

 

Imam ga nekih mjesec dana sada već i evo par dojmova. Nisam baš dobar odabir za pisanje recenzije, s obzirom da mi je prethodni mobitel bio Galaxy Note 2 kojeg je OP5 zamijenio. Samim tim nemam velikih iskustava s trenutnim flagshipima i onim što nude, izuzev kraćeg igranja i korištenja tuđih mobitela. 

 

Prvo i osnovno, uređaj se čini jako dobro napravljen. Ništa se ne klima, nema praznog hoda tipki itd. Osjećaj u ruci je izvrstan, ne bih nikada rekao da je 5.5". Moj je od prvog dana u original maski koju sam dobio za dolar jer sam uzeo preko refferala (ako ti treba refferal kod, pm-aj me pa ti pošaljem, jer i ja dobijem bodove onda pa da ne reklamiram ovdje) i bez obzira na to, ne čini se glomaznim.

 

Čitač otiska prsta je fenomenalan, a mislio sam da je to najveća glupost u svemiru što se tiče featurea. Radi jako brzo, bez grešaka i uočljivih problema. Dovoljno je da ti kažem da nikada u životu nisam imao lock screen jer mi je išlo na bubrege otključavanje, a sad ovo koristim. Tako isto radi i uređaj. Bez zastajkivanja i zatrzavanja. Igre otvara jako brzo (hearthstone, neke utrke i još koja igra koju igram na njemu). Onaj sponge efekt postoji, ALI samo i isključivo kada si primjerice na twitter feedu ili na određenim web stranicama i brzo prstom skrolaš gore dolje. To po mene jest blesavo, ali takvo skrolanje nikada nećeš raditi kod normalnog korištenja (brzo gore dolje, toliko da niti ne vidiš što gledaš i što piše). Kad okreneš uređaj toga nema, tako da mi stvarno nije jasno koji im je klinac bio u glavi kad su okrenuli zaslon. Osobno, osim kod forsiranja da to istestiram, nikada nisam vidio taj problem kod korištenja. Pogledaj si review Damira Franca na YT, tamo je sve lijepo opisano.

 

Kamera je dobra, onaj klinac s fokusom je fora za preseravanje, a oko ruba nekad bude malo mutno. Ovisi o slici, uglavnom je dobro. U mračnijim situacijama je meh. Video ne snimam pa nemam pojma.

 

Zvuk je dobar i superglasan, što je korisno kad si negdje s ekipom vani i želiš puštati glazbu. Super se čuje (osjetno glasnije od konkurencije koju smo imali pri ruci), a ne narušava kvalitetu. Za takve prilike dušu dalo, ako nemaš BT zvučnik ili nešto pri ruci. 

 

Baterija mi uz stalno upaljen wifi i 3g koji se sami šaltaju i uz normalno korištenje izdrži dan i pol do dva. Ovo, naravno, ovisi o uporabi, ali ono što je meni fenomenalno je dash charge. Uopće ne razmišljam o bateriji kad znam da mi ga digne na 70-80% za čas. 

 

Software mi je odličan, pogotovo neke fore kao sto je swipe odozgora bilo gdje na ekranu koji spusti system tray, onaj prekidač sa strane za mijenjanje postavki zvuka i obavijesti, reading mode, screenshot s tri prsta, geste na zaključanom ekranu itd. itd. Imao sam hrpu romova na onom noteu 2, ressurection i što sve ne, ali na ovome uopće nemam potrebu stavljati custom gore. U svakodnevnom korištenju je milina.

 

Ako imaš konkretnih pitanja, pucaj. Osobno, da opet kupujem mob, uzeo bih opet ovaj. Imaš i drugih dobrih opcija po sličnoj cijeni pa razmisli (LG G6, Xiaomi mi6, Huawei itd.) 

 

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
6 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Pozdrav, kako je to OnePlus za 474 dolara od Geekbuying?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5

Bok, 

ne znam kako je na Geekbuying ali ja sam kupio na Oneplus stranici stigao mi je za 4 dana.

Da li se isplati zezati sa garancijom itd. za 25 eur trebao bi odluciti sam...

 

 

 

12 godina
offline
OnePlus 5

Stigao mi je upravo update za EIS na 4k. Eto, jedna mana manje 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5
Pozdrav, koristim OnePlus 5 model 6gb rama. Uzeo sam ga isti dan kad je predstavljen. Mob je odličan i zasad sam prezadovoljan.
Do sad sam uvijek koristio Samsung Galaxy mobitele i uvijek isti problemi, jako brzo počnu sporije raditi čak i sa custom ROM-om.
Ako kupite novi OnePlus 5 preko ovog linka dobijete 20 eura popusta na opremu.

https://oneplus.net/hr/invite#58W1QNABUKPTVGT
 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: OnePlus 5
Da li je netko prešao sa HTC 10 na one plus 5?

Da li se isplati prelazak na verziju sa 6gb Rama uz doplatu od cca 1300 - 1400 kn?
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
stipoo kaže...
Da li je netko prešao sa HTC 10 na one plus 5?

Da li se isplati prelazak na verziju sa 6gb Rama uz doplatu od cca 1300 - 1400 kn?

 

Ti onda jako malo trazis za svoj M10 ako ces toliko doplacivati.

Ja bi radije gledao MI6 da sam na tvom mjestu, imaju slicne specifikacije, ali je MI6 kompaktniji i ima pravih X2 zoom lecu, a i slike od MI6 mi se cine nesto bolje.

Meni je i dizajn MI6 nesto bolji, a i lece kamere ne strse onako ruzno kao na OP5.

8 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5
Jeste li vidjeli dizajn od 5t?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5
stipoo kaže...
Da li je netko prešao sa HTC 10 na one plus 5?

Da li se isplati prelazak na verziju sa 6gb Rama uz doplatu od cca 1300 - 1400 kn?

 Nova 10ka se nadje bez problema za 2500-2700kn tako da je doplata realna. Dali se isplati, to je samo tvoja odluka.

8 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5
Deutsch kaže...
Jeste li vidjeli dizajn od 5t?

 evo slike sam sada skinuo na kompu pa mali update

 
 

14 godina
offline
Re: OnePlus 5
Gdje si nasao? Sad googlam i samo me na obicni baca....
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: OnePlus 5
Deutsch kaže...
Jeste li vidjeli dizajn od 5t?

 

pa ako 5T izadje, bice to samo hardverski upgrade na 5, a dizajn ce ostati isti.

a još nema nekih konkretnih informacija o nasljedniku snapdragon 835. mozda qualcomm bude i preskocio one ´medjuverzije´

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
9 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

nvm

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 17:01 (Hacknwack).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Evo i moj referral link za 20€ popusta na opremu ako nekom treba https://oneplus.net/hr/invite#EH8YDNPIOFLHAR7

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 16:39 (ploca).
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
OnePlus 5

Dvojba: 3T ili 5? 3T 6/128Gb za 2870kn i 5 6/64GB za 3140kn. Muče me rasprave oko nedostatka OIS-a na kameri od petice i onaj jellyscrolling efekt. Pa ne znam je li bolje uzet 3T ili peticu za 200 kuna više. Oba moba s Geekbuying stranice. Nema nigdje jeftinije, niti na Njuškalu (samo korišteni su po toj cijeni).

 

Sutra ću vidjet koliko će na Aliexressu biti velike akcije na Xiaomi mobitele pa ću vidjet hoću li uzet Redmi Note 4 ili Mi5 na akciji, ili rastegnut budžet pa uzet jedan od ova 2 Oneplusa.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 5
mata94 kaže...

Dvojba: 3T ili 5? 3T 6/128Gb za 2870kn i 5 6/64GB za 3140kn. Muče me rasprave oko nedostatka OIS-a na kameri od petice i onaj jellyscrolling efekt. Pa ne znam je li bolje uzet 3T ili peticu za 200 kuna više. Oba moba s Geekbuying stranice. Nema nigdje jeftinije, niti na Njuškalu (samo korišteni su po toj cijeni).

 

Sutra ću vidjet koliko će na Aliexressu biti velike akcije na Xiaomi mobitele pa ću vidjet hoću li uzet Redmi Note 4 ili Mi5 na akciji, ili rastegnut budžet pa uzet jedan od ova 2 Oneplusa.

Nedostatak OIS-a nije bitan jer imaš EIS koji je jednako dobar, odnosno oba imaju svoje prednosti i nedostatke, ali kao što si mogao vidjeti po recenzijama, EIS na OP5 je konkurentan OIS na iP7 i SGS8 te EIS-u na Pixelu. Možda te buni to što po izlasku OP5 nije imao nikakvu stabilizaciju na 4k videu, ali to su kroz update nedavno riješili. 
Jellyscrolling efekt također nije nešto jako bitan faktor. Pogledaj si malo na yt-u i procijeni koliko ti smeta, odnosno smeta li ti uopće. Ja ga osobno nisam primijetio dok nisam čuo za njega. 
Razlika je samo 200 kn pa ne vidim uopće čemu dilema - ja bih išao na OP5. Jedini faktor ovdje koji bih ja uzeo u obzir je interna memorija koja je veća na 3T.

8 godina
offline
Re: OnePlus 5
Definitivno OP5
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5

Mislim da tu uopće nema dvojbe, OP 5 je najbolji od navedenih. 

Koristio sam 3T i sada koristim 5 i jednostavno petica je bolja.

Jelly efekt nećeš primijetiti u normalnom korištenju.

Prije 5 koristio sam 2 tjedna HTC U11 i zaista nevidim neke razlike osim u kameri 

ali HTC i tako nije tema...

 

15 godina
offline
OnePlus 5

Ekipa, planiram narucit op5 

Zanima me da li se placa shipping (ako da koliko)? Placanje paypalom je moguce? Garancija je 2 godine ili?
Da li je bolje uzeti sa 6 ili 8 GB RAM-a (kolega ima op3 i ne potrosi mu 3GB pa nisam siguran da ovih 8 nije overkill)?

Mislio sam jos dodatno narucit dash charger i case, da li se isplati narucivat original staklo (neki kazu da ne sjeda kako treba, da ne pokriva cijeli ekran)? Koliko je dobra folija s kojim dodje?


Ako imate kakav savjet/preporuku javite :)

hvala

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 19:39 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus 5
simeparanoja kaže...

Ekipa, planiram narucit op5 

Zanima me da li se placa shipping (ako da koliko)? Placanje paypalom je moguce? Garancija je 2 godine ili?
Da li je bolje uzeti sa 6 ili 8 GB RAM-a (kolega ima op3 i ne potrosi mu 3GB pa nisam siguran da ovih 8 nije overkill)?

Mislio sam jos dodatno narucit dash charger i case, da li se isplati narucivat original staklo (neki kazu da ne sjeda kako treba, da ne pokriva cijeli ekran)? Koliko je dobra folija s kojim dodje?


Ako imate kakav savjet/preporuku javite :)

hvala

Ako uzimaš sa OnePlus stranice, nema plaćanja dostave, nema plaćanja carine. 

 

Prihvaćaju PayPal kao sredstvo plaćanja. 

 

6 ili 8 GB - od volje ti, Android u ovom trenutku RAM koristi samo za držanje aplikacija u njemu. 

 

Ako je isti kao 3/3T, dolazi s tvornički instaliranom folijom koja je okej. Tempered glass je problem nabavit zbog zakrivljenosti ekrana pa ne sjedaju kako treba. Naruči original njihov ako ti baš treba.

Case uzmi sa stranice, Karbon ili Sandstone.

 

Garancija 2 godine.

15 godina
offline
Re: OnePlus 5

Hvala puno na odgovoru

 

Mislim da je trenutno 8GB malo overkill pa cu uzeti verziju sa 6GB

 

Koliko inace vremena treba od narudzbe dok dodje do mene? 

Priority shipping je nesto brzi koliko vidim na stranicama ali se placa (10€ ako se ne varam)?

CARPE DIEM
14 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5

Meni je stigao za 5 radnih dana, sa priority shipping stici ce ti vjerojatno za 2,3.

Ukoliko je tebi ili nekom drugom potreban link za popust na opremu (20EUR) slobodno ga iskoristi:

 

https://oneplus.net/hr/invite#IH2OGNP5PNJJCFS

 

Ja sam kod kupnje uzeo karbon case i zadovoljan sam.

15 godina
offline
OnePlus 5

Hvala na voucheru

 

Kako se oni koriste uopce, imam 2 na accountu, pretpostavljam da ne mogu oba iskoristit?

 

Skuzio, jedan se moze iskoristit po narudzbi 

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 22:39 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: OnePlus 5
Evo daju popust od 10% na kupnju studentima (treba imati mail od neke ustanove kao dokaz)

https://oneplus.net/hr/student-program
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
OnePlus 5

Davno bio student :))))

UPravno naruceno, ako kome treba
https://oneplus.net/hr/invite#EHRI9NPEAJVMYEW

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice