Problemi s Vipom

poruka: 42
|
čitano: 12.538
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Problemi s Vipom
vlad0 kaže...
tnakir kaže...

Ja medju ostalim radim na supportu za hosting. Da samnom imas takav pristup prvo bi te posla u rodno misto, onda bi ti broj bleklista na centrali.

 

Ne znam kako ti i tvoja podrška, ali ogromna većina služba na korisnike reagira brzo jedino na rečenicu "Otkazujemo usluge kod vas.", ništa drugo jednostavno ne pali. Žalosno je što je to tako, ali tako je.

 

Uostalom, kad mi nije hitno pošaljem e-mail. Kad mi je hitno očekujem, kada nazovem broj za Podršku poslovnim korisnicima, da se javi netko tko mi doista i može pomoći (a ne samo da služi kao tajnica koja će napraviti novi ticket). Najbolje od svega je da smo ih na kraju i otkantali jer mi se nije ovo dalo raditi svaki put (jer to jednostavno ne bi trebalo tako funkcionirati!). Stvar je jako jednostavna: ako ja tebi svaki mjesec plaćam npr. 3-4k kn za usluge koje prodaješ, onda očekujem i kvalitetan i brz support s vremena na vrijeme. Ništa više, ništa manje.

Kod nas nema ticketa. Kad nazoves isti cas se rijesava problem. Sta se tice nase reakcije na "Otkazujemo uslugu kod vas" - reakcija je "U redu. Hvala ljepa."

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s Vipom
tnakir kaže...
vlad0 kaže...

Jedini, ali vjerujte mi JEDINI način komunikacije s njima je bahatost. Ja inače MRZIM tako razgovarati s ljudima, ali jednostavno ništa drugo ne pali.

 

 

Evo jedan razgovor koji sam vodio u ime firme... Problem je bio prilično gadan (iako su oni bili krivi za to!) i stvarno mi se nije dalo zaj*bavati sa studentima na 1. crti 'bojišnjice':

"Dobar dan, Iva pri telefonu. Kako Vam mogu pomoći?"

"Ne možeš mi pomoći Iva, daj mi na telefon nekog s kim mogu ozbiljno razgovarati."

"Gospodine, sigurna sam da ako mi objasnite..."

(tu je odmah prekidam)

"Gle Iva, ono što ja želim pitati ne nalazi se u FAQ bazi koju imaš ispred sebe, uštedi i sebi i meni nešto vremena i spoji me s direktorom odjela."

"Gospođa direktorica je na pauzi za ručak."

(default odgovor, iako je bilo negdje oko 15h, LOL)

"E pa lijepo onda poruči gospođi direktorici kad se vrati s ručka da otkazujemo sve usluge ako me ne nazove na ovaj broj mobitela u sljedećih pola sata." (te poklopih slušalicu)

 

Za otprilike 5 min je mobitel zazvonio:

"Dobar dan, ovdje XYZ, voditeljica... Bla-bla-bla... Kako Vam možemo pomoći?"

"Dobar dan, evo kratko i jasno: problem je TAJ i TAJ. Očekujem da to riješite odmah. Ako to vaši sistemci nisu u stanju napraviti u tom roku, morat ćemo tražiti kompetentnijeg pružatelja usluga."

"U redu, mogu li Vas nazvati ponovo za koju minutu?"

"Naravno."

 

Za 5 min me je nazvao njhov sistemac s direktoricom u conference callu i sve smo riješili u sljedećih 5 min jer sam DOŠAO DO ČOVJEKA KOJEM MOGU TEHNIČKIM JEZIKOM OBJASNITI PROBLEM I KOJI MOŽE SHVATITI ŠTO MU PRIČAM I KOJI U KRAJNJOJ LINIJI I MOŽE POPRAVITI NASTALO SR*NJE. Izlanuo se

 

E sad... Zamislite da sam ovo isto morao napraviti putem studenata i ticketa. Vjerojatno bi čekao dan ili dva da netko uopće pročita moj zahtjev... Ma jednostavno moraš voljeti kako stvari funkcioniraju. Viče

Ja medju ostalim radim na supportu za hosting. Da samnom imas takav pristup prvo bi te posla u rodno misto, onda bi ti broj bleklista na centrali.

vi takvi ste nas natjerali da imamo takav pristup. ali kako vidiš funkcionira ! i stavi ti moj broj koliko hoćeš na black listu,mogu ja promjeniti operatera - demokraciji hvala...

Z
15 godina
offline
RE: Problemi s Vipom
opcom kaže...

vi takvi ste nas natjerali da imamo takav pristup. ali kako vidiš funkcionira ! i stavi ti moj broj koliko hoćeš na black listu,mogu ja promjeniti operatera - demokraciji hvala...

Ono sto sam ja htio reci da ja cijenim kulturne ljude, ne seljacine iza brda koji se deru po supportu i na kraju ispadne da su oni glupi.

 

Takodjer nemojte srati po supportu iz T-Coma (prvoj liniji obrane) jer je 99% supporta "koja mi je sifra, izgubio sam pin" i tako dalje. Kada bi to rjesavali tehnicari to bi bilo strasno. Tko nije radio u supportu nezna kako je.

 

Kod nas takav pristup ne funkcionira. Inace kada nam ljudi pristupe kulturno, kada priznaju da neznaju, kada lijepo traze pomoc napravimo sve da rijesimo problem, pa cak i probleme koji nisu u nasoj domeni (dakle debuggiranje koda, bla bla bla... pa cak i preko VNC-a znamo rijesit nekakav softverski problem koji nema veze sa nama).

 

Kada se ljudi bahate, onda se bahatimo i mi.

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s Vipom

slazem se..ako je muha u juhi, ne napasti konobara

 

-"**ba ti saptac pasima **** muva mi ****"

vec:

 

"gospodine, mozda imam halucinacije,ali cini mi se da u juhi ima puno zrnatog papra sa krilcima"

 

garant ce donijeti ispravnu i napasti staff u kuzini.

inace ako mu spojis kucne ljubimce sa rodbinom, osim muhe bit ce u drugoj juhici jos raznih fekalija i vjerojatno listic od kladare na kojem mu je faljen zicer.

teško vrijeme za matore
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s Vipom
tnakir kaže...

Kada se ljudi bahate, onda se bahatimo i mi.

 

Yes, svakako se slažem, ALI... Kad te studenti s priučenim tečajem od 6h pokušavaju uvjeriti (jer je to company policy, ništa drugo) da su oni riješenje tvojih problema, živac mi jednostavno zatitra. Imam dovoljno (ma čak i previše) iskustva da već po boji glasa mogu razaznati na kojem trebam levelu trebam s nekim u supportu pričati. I zato, da si se recimo ti javio u tom slučaju, sumnjam da bi zauzeo taj stav... Ali ta, Iva... Joj, joj, JOJ... Smijeh

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 14:17 (vlad0).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Problemi s Vipom

Danas je stigla XPERIA uz "hvala i nadamo se u buduce..." pismo, sa "Vas T-Mobile" na kraju :)

 

██████████████████████
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 16:47 (Lazarus Long).
 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: IDIOTI u V ip-u
opcom kaže...

kažu sve je u redu ali ne znaju što ne valja. naravno da sam probao zamijeniti uređaj itd. napominjem da zbog toga gubim oko 1000 kn dnevno i moje pitanje je da li ih tužiti ?! jer naravno vip više neću koristiti,prelazim na tele 2 pa ako imam govno i plaćam govno,a ne svaki mjesec računi do neba + ovo + ono a usluga nula ! priče o brzom bežičnom internetu itd su sranje. ako se malo odmakneš od grada ili u zatvorenom prostoru brzine su minimalne. a korisnička podrška takva kakva je ! 

Ala si se raspisao. Kazes da gubis oko 1000 kuna dnevno, a imas samo jedan broj ?!?!

A e...

 

Sto se tice podrske, na svasta se naleti. Ja sam se samo jednom posvadjao, jer mi se bahatio s druge strane.

Na kraju je kao rekao da ce poslati to tehnicaru, ali nije siguran da ce on doci. Tehnicar dosao i rijesio. Doduse tehnicar nije pokusao niti otkriti gdje je kvar, vec je zamijenio sve sto je mogao Cool.

 

15 godina
offline
RE: Problemi s Vipom
vlad0 kaže...
tnakir kaže...

Kada se ljudi bahate, onda se bahatimo i mi.

 

Yes, svakako se slažem, ALI... Kad te studenti s priučenim tečajem od 6h pokušavaju uvjeriti (jer je to company policy, ništa drugo) da su oni riješenje tvojih problema, živac mi jednostavno zatitra. Imam dovoljno (ma čak i previše) iskustva da već po boji glasa mogu razaznati na kojem trebam levelu trebam s nekim u supportu pričati. I zato, da si se recimo ti javio u tom slučaju, sumnjam da bi zauzeo taj stav... Ali ta, Iva... Joj, joj, JOJ... Smijeh

Cuj, oni pokusavaju razvrstati probleme koji su za real tech support, i koji su moron type.

 

Svaki problem koji im se pojava ima nekakav template na koji nacin se rijesava. Postoji procedura, a ta procedura zaista rjesava 80% slucajeva. Ako ne rijesi onda ides dalje tehnicaru. Pravom :)

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Problemi s Vipom
tnakir kaže...

 

Svaki problem koji im se pojava ima nekakav template na koji nacin se rijesava. Postoji procedura, a ta procedura zaista rjesava 80% slucajeva. Ako ne rijesi onda ides dalje tehnicaru. Pravom :)

  A jel se jos daju savjeti tipa "Iskljuci router, pricekaj 5 minuta, ukljuci ga pa se javi opet ako ima  problema?"

██████████████████████
15 godina
offline
RE: Problemi s Vipom
Lazarus Long kaže...
tnakir kaže...

 

Svaki problem koji im se pojava ima nekakav template na koji nacin se rijesava. Postoji procedura, a ta procedura zaista rjesava 80% slucajeva. Ako ne rijesi onda ides dalje tehnicaru. Pravom :)

  A jel se jos daju savjeti tipa "Iskljuci router, pricekaj 5 minuta, ukljuci ga pa se javi opet ako ima  problema?"

Daju, ali kad ja nazovem onda im odmah kazem sto sam napravio da skratimo pricu.

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s Vipom
Lazarus Long kaže...

  A jel se jos daju savjeti tipa "Iskljuci router, pricekaj 5 minuta, ukljuci ga pa se javi opet ako ima  problema?"

 

Hehe, pogledaj majicu #2... Smijeh

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
protjeran
offline
RE: IDIOTI u V ip-u
Mrgud Veliki kaže...
opcom kaže...

kažu sve je u redu ali ne znaju što ne valja. naravno da sam probao zamijeniti uređaj itd. napominjem da zbog toga gubim oko 1000 kn dnevno i moje pitanje je da li ih tužiti ?! jer naravno vip više neću koristiti,prelazim na tele 2 pa ako imam govno i plaćam govno,a ne svaki mjesec računi do neba + ovo + ono a usluga nula ! priče o brzom bežičnom internetu itd su sranje. ako se malo odmakneš od grada ili u zatvorenom prostoru brzine su minimalne. a korisnička podrška takva kakva je ! 

Ala si se raspisao. Kazes da gubis oko 1000 kuna dnevno, a imas samo jedan broj ?!?!

A e...

 

Sto se tice podrske, na svasta se naleti. Ja sam se samo jednom posvadjao, jer mi se bahatio s druge strane.

Na kraju je kao rekao da ce poslati to tehnicaru, ali nije siguran da ce on doci. Tehnicar dosao i rijesio. Doduse tehnicar nije pokusao niti otkriti gdje je kvar, vec je zamijenio sve sto je mogao Cool.

 

zato i gubim 1000 kn jer imam firmu 19 godina i JEDAN broj,a ne vikend firma s 50 tomato brojeva...

Z
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice