Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.595.669
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imam par pitanja za tebe :)

 

1. Jesi sigurno u download modeu kada to radiš?

   (Volume down + Home button + Power button)

 

2. Rekao si da imaš kies, znači ugasio si ga u task manageru skroz prije nego ideš flashati?

  Driveri za mob su 100% instalirani? Trebali bi biti kad imaš kies, ali nikad nije na odmet biti 100% siguran.

 

3. Probao si i ono s baterijom? Da je izvadiš i ostaviš tako 5-10 minuta?

 

EDIT

mislim da je uopće beskorisno isprobavati s ranijim verzijama odina. Pokušaj sa 3.09.

U verziji 3.09 taj tar.md5 koji imaš stavi u onu kućicu AP.

 

 

 

 

 

 

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 19:00 (paradoxxxx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
paradoxxxx kaže...

@Ray

 

Koju verziju odina imaš? Možda da probaš neku drugu, ovdje imaš različite verzije pa pokušaj neku od njih.

Mala napomena za 3.09, ako nisi do sada koristio tu verziju, tamo su stavljena nova imena pa je PDA promijenjeno u AP, PHONE u CP, Bootloader u BL.

 

Druga mogućnost je da napuniš bateriju skroz, izvadiš je van iz mobitela, ostaviš tako 5-10 minuta i nakon toga vratiš pa pokušaš flashati ponovno. Zvuči banalno, ali pomaže u takvim situacijama {#}

 

 

@Almin94

Bilo je riječi prije o toj jedinici na xda, ako se dobro sjećam to je nešto u vezi ljetnog računanja vremena. Dakle, označavalo bi da je tvoja normalna vremenska zona uvećana za 1.
Neka me netko ispravi ako griješim. 

Hvala na odgovoru. :)

 

Znas li slucajno je li to moguce ukloniti? Trazio sam na xda, ali nista slicno nisam nasao. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ne znam ništa u vezi uklanjanja, ali koliko sma sada uspio pročitati vjerojatno baš i nije moguće.

 

evo par linkova gdje se vodi rasprava o tome, xda, 1, 2, 3, 4, 5, 6

Vjerojatno ima još. ali to je ono što sam na brzinu uspio pronaći sada. Pročitao sam letimično to, ali nigdje nisam pročitao kako se gasi.

Možda da vremensku zonu postaviš na ručno pa podesiš sat, a ne automatsko ako te baš toliko smeta ta jedinica {#}

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

1. 100% u download modu! Sad mi javlja error upgrading firmware, use Kies to restore..

2. Kies ugasen u task manageru, cak sam i uninstalirao ga, gasio antivirus i firewall, imam drajvere za mob 100%

3. Probao i sve kombinacije sa baterijom...

 

I sve verzije Odina sam isprobavao... uvijek zapne na PITu ili initializing i setup connection. Pratio sam sve upute po raznoraznim guide-ovima ali uvijek ista prica...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rapsrava

 Samsung S III HDMI konverter 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2014 10:20 (EZTV3).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Ray kaže...

1. 100% u download modu! Sad mi javlja error upgrading firmware, use Kies to restore..

2. Kies ugasen u task manageru, cak sam i uninstalirao ga, gasio antivirus i firewall, imam drajvere za mob 100%

3. Probao i sve kombinacije sa baterijom...

 

I sve verzije Odina sam isprobavao... uvijek zapne na PITu ili initializing i setup connection. Pratio sam sve upute po raznoraznim guide-ovima ali uvijek ista prica...

 

Ajmo probati na samsungov način :)

Rekao si da si izbrisao kies, e pa sada ponovno skini i instaliraj kies3.

I onda slijedi ove upute. Dakle otvoriš kies, spojiš mob, odabereš gore tools->firmware upgrade and initialisation

nakon toga će te pitati za model uređaja i serijski broj. to ti se nalazi ispod baterije na onoj naljepnici. Tvoj model je SGH_T999 ako se ne varam, a S/N ti je na dnu naljepnice, ispod onog barkoda.

Također moraš biti u download modeu isto kao da radiš update sa odinom.

Kada to utipkaš počet će skidati zadnji firmware za tvoj model tako da to može malo duže potrajati, ovisno o brzini tvog interneta.

 

Nadajmo se da će ovo proći kad već odin zeza ;)

 

 

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
13 godina
neaktivan
offline
13 godina
neaktivan
offline
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Nisu mi jasni ovi koji lupaju TD, ljudima poput saleta, od kojih imaju samo koristi i koji dopridonose forumu, i našim uređajima.

 Čovjek izda novu verziju roma, primjeti se greška izda ispravljenu verziju u roku par sati, stavi link (da bi mi mogli uživati u odličnom romu, stabilnom, brzom itd) I dobiva palac dolje. 

 

Htio bih znati s čime se ne slažu dotične osobe? S time što imamo jedan od najbolji ako ne i najbolji AOSP rom za naš S3, koji uređaj za razliku od većine drugih (posebno stock samsung romova) pretvara u drugi mobitel.. 

 

On-topic

- Koristi li netko extended bateriju za s3, ako da. Koju? i kako se pokazala? :)

De gustibus non est disputandum.
 
5 1 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ma to su idioti i beskičmenjaci, moram tako reći. Otkad su se uveli TU i TD bez prikaza tko ih je dao, tada su dobili muda i haraju forumom.

To s ukidanjem liste je bila loša promjena na forumu, koja naravno još uvijek stoji nepromijemjena.

Ništa, ne obazirte se na to i problem rješenj. Lupanje TD je takvim seljačinama jedina utjeha. Stay cool ;)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 11:44 (explorer 4).
 
3 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

 

Ima li ovaj ROM stvari koje ne rade (tipa radio, kompas, kamera...)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Sve radi {#}

De gustibus non est disputandum.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
segregator kaže...

 

Ima li ovaj ROM stvari koje ne rade (tipa radio, kompas, kamera...)

Ja ovaj ROM koristim od samog početka kada ga je sale izdao. Nikad nisam imao zamjerke.

Kao što je Mario rekao, radi sve, nema nikakvih bugova. A ako se i pojavi neka mušica Sale to riješi u najkraćem mogućem roku {#}

Jedino što se radia tiče, koliko sam shvatio, AOSP romovi po defaultu nemaju FM radio.

Ja koristim ovu aplikaciju ukoliko se nalazim negdje gdje nema interneta, a baš mi treba radio (doduše to su rijekte situacije pošto u današnje vrijeme 3g signala ima koliko hoćeš).

Ukoliko ti zatreba ovaj fm radio za aosp, postoji i free (beta verzija), ali prošlogodišnje izdanje u ovoj xda temi (prvi post download sekcija).

{#}

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
explorer 4 kaže...

Ništa, ne obazirte se na to i problem rješenj

+1 Ja iskreno ne obracam paznju vise na to. A i uvek ce bit TG vise nego TD, tako da...Neka se zadovoljavaju time kad vec nece da kazu u cemu se ne slazu...ako znaju uopste

 

paradoxxxx kaže...
segregator kaže...

 

Ima li ovaj ROM stvari koje ne rade (tipa radio, kompas, kamera...)

Ja ovaj ROM koristim od samog početka kada ga je sale izdao. Nikad nisam imao zamjerke.

Kao što je Mario rekao, radi sve, nema nikakvih bugova. A ako se i pojavi neka mušica Sale to riješi u najkraćem mogućem roku {#}

Jedino što se radia tiče, koliko sam shvatio, AOSP romovi po defaultu nemaju FM radio.

Ja koristim ovu aplikaciju ukoliko se nalazim negdje gdje nema interneta, a baš mi treba radio (doduše to su rijekte situacije pošto u današnje vrijeme 3g signala ima koliko hoćeš).

Ukoliko ti zatreba ovaj fm radio za aosp, postoji i free (beta verzija), ali prošlogodišnje izdanje u ovoj xda temi (prvi post download sekcija).

{#}

Da, ne radi radio na aosp romovima. Ja koristim spirit fm

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Za kolegu @zoharbizo koji me zamolio da stavim par slika od roma.

 Launcher je nova, a icone lg g3 sa marketa. Widget je sa marketa: zooper widget, skin je isto sa marketa lg g3. 

Antutu test (i ako se ne zamaram s tim) 

 

 Ostatak screenshotva od roma imašovdje

De gustibus non est disputandum.
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Daj ekipa prelazim na novi mobitel i sad ovoga moram vratiti na stock sve i ako je ikako moguce maknit donload countere

Pa ako bi netko mogao poslat link od zadnjeg ofw i kako resetirat countere bi bih vrlo zahvalan

 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Tu ti piše unroot, zapravo jednostavno skini triangleaway, odradi s njim kako piše za poništiti counter. A zadnji softver odi na sammobile upiši svoj model, odaberi za svoju mrežu i flashaj preko odina.

De gustibus non est disputandum.
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Može pomoć oko kernela, pošto stock na saletovom aosp i nemam neki screen on

Skinuo dva puta boeffla 6.0 i ne mogu instal, stalno error 

Na silu sam instal zadnji što sam skinuo i onda dobio poslije s3 loga crn ekran

Problem riješio re instalacijom Roma 

Ali pitanje ostaje, nešto krivo radim ili Skidam krivi kernel?!

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
hd22sb kaže...

Može pomoć oko kernela, pošto stock na saletovom aosp i nemam neki screen on

Skinuo dva puta boeffla 6.0 i ne mogu instal, stalno error 

Na silu sam instal zadnji što sam skinuo i onda dobio poslije s3 loga crn ekran

Problem riješio re instalacijom Roma 

Ali pitanje ostaje, nešto krivo radim ili Skidam krivi kernel?!

 

Pozdrav

Beta 2.4 http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-kernel-omni/omni11_download/Test/

Stable 2.3 http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-kernel-omni/omni11_download/Series%202.x/

Evo pravi. Skini od ova dva koji želiš, odi u recovery i flashaj. Vjerojatno si krivu verziju stavio.

De gustibus non est disputandum.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 22:28 (mario1990).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
paradoxxxx kaže...

 

Ajmo probati na samsungov način :)

Rekao si da si izbrisao kies, e pa sada ponovno skini i instaliraj kies3.

I onda slijedi ove upute. Dakle otvoriš kies, spojiš mob, odabereš gore tools->firmware upgrade and initialisation

nakon toga će te pitati za model uređaja i serijski broj. to ti se nalazi ispod baterije na onoj naljepnici. Tvoj model je SGH_T999 ako se ne varam, a S/N ti je na dnu naljepnice, ispod onog barkoda.

Također moraš biti u download modeu isto kao da radiš update sa odinom.

Kada to utipkaš počet će skidati zadnji firmware za tvoj model tako da to može malo duže potrajati, ovisno o brzini tvog interneta.

 

Nadajmo se da će ovo proći kad već odin zeza ;)

 

 

Hvala na trudu Paradox ali i to sam probao i kies mi uopce ne prepoznaje mob i ne moze se connect-at sa njim... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Kriva verzija
Nisam skidao omni verziju već cm
Večeras stavljam, pa kroz par dana javim dojmove
Već sam probao par puta postati slike ali neće, dok se ne dočepam kompa ništa
Velika hvala
11 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

probao sam svakakve romove za doticni phone i od stock romova mi je najvise odgovarao saletov neat rom, bez ikakve zamjerke, fantastican rom u usporedbi sa ostalima... 
a od romova baziranih na cisti android najbolje mi se pokazao cm11 snapshot, totalno sam zadovoljan, nista se ne rusi, sve radi glatko i bez stucanja, kernel nisam ni taknuo sto mi je jedan veliki plus, a screen on je 4h minimalno... tako se pokazao i saletov aosp rom ali na njemu sa obicnim kernelom nemogu izvuci screen on toliko, nego moram skidati drugi kernel, pa podesavati i podesavati dok to nebude ono sto se trazi... eto to je moja jedina zamjerka kod saletovog aosp roma, sto opet neznaci da ga i sad nebi flashao na mob, jer u samom romu nemam i nemogu naci nikakav bug ili slicno.. bolje je i napisati svoje misljenje nego udarati TD.. ako me netko i popljuje ili iskritizira nema beda sve pet {#}

 
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Ray kaže...
paradoxxxx kaže...

 

Ajmo probati na samsungov način :)

Rekao si da si izbrisao kies, e pa sada ponovno skini i instaliraj kies3.

I onda slijedi ove upute. Dakle otvoriš kies, spojiš mob, odabereš gore tools->firmware upgrade and initialisation

nakon toga će te pitati za model uređaja i serijski broj. to ti se nalazi ispod baterije na onoj naljepnici. Tvoj model je SGH_T999 ako se ne varam, a S/N ti je na dnu naljepnice, ispod onog barkoda.

Također moraš biti u download modeu isto kao da radiš update sa odinom.

Kada to utipkaš počet će skidati zadnji firmware za tvoj model tako da to može malo duže potrajati, ovisno o brzini tvog interneta.

 

Nadajmo se da će ovo proći kad već odin zeza ;)

 

 

Hvala na trudu Paradox ali i to sam probao i kies mi uopce ne prepoznaje mob i ne moze se connect-at sa njim... 

Izbegavao sam da komentarisem ali sam prilicno uveren da ces morati u servis nazalost. Ako mi dodje neka ideja sta da probas javicu ti

 

SIII Deny kaže...

probao sam svakakve romove za doticni phone i od stock romova mi je najvise odgovarao saletov neat rom, bez ikakve zamjerke, fantastican rom u usporedbi sa ostalima... 
a od romova baziranih na cisti android najbolje mi se pokazao cm11 snapshot, totalno sam zadovoljan, nista se ne rusi, sve radi glatko i bez stucanja, kernel nisam ni taknuo sto mi je jedan veliki plus, a screen on je 4h minimalno... tako se pokazao i saletov aosp rom ali na njemu sa obicnim kernelom nemogu izvuci screen on toliko, nego moram skidati drugi kernel, pa podesavati i podesavati dok to nebude ono sto se trazi... eto to je moja jedina zamjerka kod saletovog aosp roma, sto opet neznaci da ga i sad nebi flashao na mob, jer u samom romu nemam i nemogu naci nikakav bug ili slicno.. bolje je i napisati svoje misljenje nego udarati TD.. ako me netko i popljuje ili iskritizira nema beda sve pet {#}

Sad ces dobiti TD :P

 

Svaka cast, iskreno nema sta

11 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

sale pitanjce za tebe... dali bi mogao nekako ispolirati taj kernel u aosp romu, kao sto su ovi iz cm ekipe napravili, stvarno je kernel savrseno ispoliran i dotjeran.. kad bi se to moglo srediti na aosp nema sumnje da bi bio savrsenstvo custom romova... jedino zbog kernela nekoristim aosp neat, a malo sam privrzeniji aospu nego cm, vise mi pase, iako bi netko rekao da su to isti romovi... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Da li si probao poslednje dve verzije? Bas sam se namucio oko kernela zato i nisam ubacivao nove modove, samo par njih

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
salesale kaže...

Da li si probao poslednje dve verzije? Bas sam se namucio oko kernela zato i nisam ubacivao nove modove, samo par njih

nisam probao al sad cu :)

13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Sale zahvaljujem mnogo, nisam znao da imamo developera na forumu.

Nadam se da ću biti zadovoljan, upravo skidam AOSP NeatROM 4.4.4 6.4.1 verzija(154MB verzija) i normal GP Gapps(160MB verzija).

Mislim da je to sve što mi treba?

Koristite li boeffla kernel ili neki drugi, dajte preporuku da se igram malo sa overclockom i undervoltom i imate li probleme sa tim kernelima?

iclock2much
 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

To je sve i poslednji cwm ili twrp recovery

Koriste boeffla omni verziju ako bas zelis da se igras ali probaj par dana na mom kernelu prvo

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.7.2014 14:29 (salesale).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Prije sam koristio Slim Kat 4.4.2 koji je baza ovom romu, baš me zanima on screen i općenito battery razlika. :)

Hvala ti Sale.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Stock kernel za ovaj rom je LLC ili MC3?

iclock2much
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice