Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 456.291
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Evo gotovo.

 

TWRP 3.2.1.0 Mido

Oreo 8.1 Resurection remix v 6.0

GAPPS Aroma 8.1 custom selected

Magisk Manager

F-Droid - Adaway

 

Čak i Pokemon Go dela(magisk), ali mi nije Heartstone htjelo povuć s Trg playa nego preko Qooapp-a. Što i nije problem

 

Face unlock ko urica XD.

 

Sve radi bar za sad... jedino neke muhe pri otključavanju sa ambient sensorom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 6:11 (Zver).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Ja sam na Pixel experience, Oreo 8.1.

Rom je odličan, nemam zamjerki.

Jedino ako želiš customizaciju, u tom slučaju ga slobodno zaobiđi.

Ovo je čisti AOSP, brz ko munja i bez ikakvih dodataka.  

 Koji build koristiš? Meni ovaj zadnji nije bas "sjeo"...Stock ili custom kernel?

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Build od 18.2.

Kernel je stock, sve ok.

Moram još malo testirat pa vidim jel sve šljaka.

Ali za daily driver je definitivno, stabilno i bez bugova.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Na Noteu 4 MTK u zadnje vrijeme, nakon što sam koristio Maps, stoji mi notifikacija "notification location set by gps". Mogu je ukloniti, ali mi i dalje u naslovoj traci stoji ikona GPS-a, a GPS isključen. Maps je zatvoren. Ako mobitel restartam, te ikone više nema. Ima itko slična iskustva i zna što treba podesiti da se isto ne pojavljuje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

jel netko ima nova launcher obican ili onaj dodatni? jel se može malo poigrati sa izgledom? jel utjece na brzinu moba generalno?

razmisljao sam o pixel lineage osu, pixel exp romu itd. al posto mi je ovo trenutno jedini mob, nije mi bas svejedno ako nešto pođe po krivu a i zbog baterije ne bi baš mjenjao jer mi ovako izdrži taman 2 puna dana.

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

koristim već 2 godine nova prime (koštao je nekih 3 eura na popustu, sad vidim da je 40kn). veličinu, izgled, raspored ikona i foldera, app drawer, notifikacije, widgete, dock, geste itd.  možeš prilagođavati kako tebi paše.

po meni 10x puta bolje od defaultnog izgleda miui, sa tim da ja nisam ništa komplicirao oko izgleda, na desku mi je samo najosnovnije.

 

na brzinu i autonomiju batke ne utječe ništa,  sve se vrti kao i prije.

 

jedino u opcijama kad postaviš na defaultni launcher novu (ili bilo koji drugi launcher), samo resetiraj mob da ti po izlasku iz aplikacije ne vraća skroz na miui, već na novu. to je mene hebalo tjedan dana dok nisam resetirao mob zbog updatea 

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 15:36 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

puknut ću najprije free verziju par dana, ako bude šljakalo sve kako spada uzet ću full verziju, neću propast za te 43 kn...

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ni loše ?

U odnosu na miui 9 ovaj rom sigurno daje nešto bolju autonomiju.

Tnx kolegi Deutsch jer je pomogao otključat mob i stavit ovaj rom. 

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Rebootam ja u recovery kada ono screen burn in, pogledajte desni gornji rub. to su te cari tianma ekrana iako bi trebalo nestat kroz neko vrijeme kada kalibriram boje 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2018 19:51 (Zver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

https://i.imgur.com/iSeyEQX.png

 

Ovo je moja trenutna "situacija" na Noteu, ocito je neki falsi ROM kojeg mi nikad nije padalo napamet mijenjati, ali evo neki bugovi su mi dosli na vrh glave pa bih se volio updateati na nesto novo i stabilno. Pretpostavljam da ovdje (http://en.miui.com/download-309.html) mogu skinuti ovaj zadnji ROM, ali dalje od toga mi treba pomoc sto i kako jer nisam dosad to nikad radio, bilo kakvi savjeti ili linkovi su dobrodosli, hvala puno!

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 0:27 (ApageSatanas).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
ApageSatanas kaže...

https://i.imgur.com/iSeyEQX.png

 

Ovo je moja trenutna "situacija" na Noteu, ocito je neki falsi ROM kojeg mi nikad nije padalo napamet mijenjati, ali evo neki bugovi su mi dosli na vrh glave pa bih se volio updateati na nesto novo i stabilno. Pretpostavljam da ovdje (http://en.miui.com/download-309.html) mogu skinuti ovaj zadnji ROM, ali dalje od toga mi treba pomoc sto i kako jer nisam dosad to nikad radio, bilo kakvi savjeti ili linkovi su dobrodosli, hvala puno!

 Da, fake ROM je gore.

Sad sve ovisi sto zelis, sluzbeni global stable, dev, eu.rom, ili neku custom ROM.

 

Prvi korak ti je napravit backup.

Otkljucat bootloader.

I onda stavljas rom koji hoces.

 

Samo pazi tvoj je MTK, ne Snapdragon (qualcomm) procesor. Znaci, ROM za MTK biraš.

 

Fastboot metoda
http://en.miui.com/thread-565784-1-1.html

 

Ili pomocu mitoolsa
http://en.miui.com/thread-726429-1-1.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 8:42 (kiki_b).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

 r5 imam trenutno, sve super, nikakvih bugova nema!

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Svoju 64 GB SD karticu sam formatirala kao Internu memoriju. Sad imam ukupno 96 GB memorije (32 GB mobitel + 64 GB SD kartica). Iz razloga da mi u slučaju gubitka - krađe mobitela ne mogu koristiti moje podatke, slike, videa...

Sve mi radi dobro, jednako brzo kao i prije, aplikacije su na telefonovoj memoriji, a njihovi podaci na SD kartici.

Jedino me zbunjuje što uopće ne mogu pristupiti internoj memoriji u telefonu. Nikako. Dio memorije koji je na SD kartici se normalno prikazuje u svim File Explorerima, a onaj dio koji je u telefonu nigdje i nikako. Jedino u Postavke - Pohrana vidim zauzeće pohrane pojedinačno, te mogu prebacivati aplikacije na memoriju telefona ili SD kartice. Ali samo aplikacije, nije dostupno ništa drugo. 

I ne bi mi to smetalo, kad ne bi u Twrp bilo suprotno: tamo se vidi samo onaj dio u telefonu, a onaj dio na SD kartici ne postoji. To jako otežava instalacije i backup, jer moram koristiti Otg.

Pa me zanima je li i kod vas tako, ili nešto nisam dobro napravila...ž

Naravno, mob je RN4, snapdragon, RR 6.0 rom

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 9:36 (Ljiljana100).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Koja zadnja verzija androida se dobije na Xiaomi Redmi Note 4 Pro 3/32 gb Global
Vidim da u specifikacijama trgovine pise 6.0 navodno kod prvog paljenja dolazi odmah azuriranje na noviju
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Upravo tako, a isto tako i MIUI se odmah azurira u zadnju verziju.

bm
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

zadnja verzija androida je 7.0, a MIUI je 9.2.1.0. (global stable), security patch 12/2017.

ako i dođe sa miui 8 i marshmallowom, samo updateaj preko updatera i dobit ćeš zadnju verziju.

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Kada mi stigne mobitel da li mogu to prvo azuriranje napraviti i da ne umetnem sim karticu u njega.
Znaci kada ga upalim, prijavim se sa google racunom i onda napravim update.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
kran kaže...
Kada mi stigne mobitel da li mogu to prvo azuriranje napraviti i da ne umetnem sim karticu u njega.
Znaci kada ga upalim, prijavim se sa google racunom i onda napravim update.

 Na mobitelu se sve može raditi uredno bez SIM kartice.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozz ekipa;

 

Znači tražim neki najbolji i provjereni user frendly step by step tutorial  (sa linkovima za download potrebnih alata) koji pokazuje kako napraviti root Redmi Note 4X androida (kupljen u Neutrino shopu sa onim Global Rom kako se već točno zove) ne mislim ništa divlje raditi nakon toga treba mi pretežno da mogu raditi full backup cijelog phona sa nekim aplikacijama, jer google i njegove servise osim za playstore ne koristim.

 

Naletio sam na ova 2, pa nek netko potvrdi jel ovo najbolja i provjerena metoda ili ima nešto bolje neka slobodno napiše.

 

https://technewswith.me/root-xiaomi-redmi-note-4

 

https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/guide-root-xiaomi-redmi-4x/

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Niti jedan, prvo otključaj bootloader, nađi na Official Xiaomi stranicama, pa skini Xiaomi tools i to je to.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
U biti možeš koristiti onaj prvi tutorial
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Gogo222 kaže...
U biti možeš koristiti onaj prvi tutorial

 Znači u njemu se nalaze svi potrebni linkovi i koraci?

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Stigao mi mobitel redmi note 4 pro i malo mi je čudno da od 3gb Ram ima slobodno oko 1,3 gb. Pa sto toliko puno trosi radne memorije.
I cudno mi izgledaju ikone od aplikacija npr. chrome i messenger imaju bijelu podlogu i onda njihov znak unutar, mozda da se tema promijeni ili sto drugo da budu drugačije...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
kran kaže...
Stigao mi mobitel redmi note 4 pro i malo mi je čudno da od 3gb Ram ima slobodno oko 1,3 gb. Pa sto toliko puno trosi radne memorije.
I cudno mi izgledaju ikone od aplikacija npr. chrome i messenger imaju bijelu podlogu i onda njihov znak unutar, mozda da se tema promijeni ili sto drugo da budu drugačijeta...

takva potrošnja ram-a je normalna. i da imaš 4gb opet bi bilo slobodno oko 1.5-1.7gb. koliko ima ukupno ram-a, toliko os i aplikacije proporcionalno zauzimaju.

te ružne bijele okvire makneš tako da odeš u themes - my themes - customize theme i tamo pod icons i favorites tray stavis limitless (limiteless tema dolazi defaultno sa miui 9, ne moraš ga skidati odvojeno).

What could possibly go wrong?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Ljiljana100 kaže...

Svoju 64 GB SD karticu sam formatirala kao Internu memoriju. Sad imam ukupno 96 GB memorije (32 GB mobitel + 64 GB SD kartica). Iz razloga da mi u slučaju gubitka - krađe mobitela ne mogu koristiti moje podatke, slike, videa...

Sve mi radi dobro, jednako brzo kao i prije, aplikacije su na telefonovoj memoriji, a njihovi podaci na SD kartici.

Jedino me zbunjuje što uopće ne mogu pristupiti internoj memoriji u telefonu. Nikako. Dio memorije koji je na SD kartici se normalno prikazuje u svim File Explorerima, a onaj dio koji je u telefonu nigdje i nikako. Jedino u Postavke - Pohrana vidim zauzeće pohrane pojedinačno, te mogu prebacivati aplikacije na memoriju telefona ili SD kartice. Ali samo aplikacije, nije dostupno ništa drugo. 

I ne bi mi to smetalo, kad ne bi u Twrp bilo suprotno: tamo se vidi samo onaj dio u telefonu, a onaj dio na SD kartici ne postoji. To jako otežava instalacije i backup, jer moram koristiti Otg.

Pa me zanima je li i kod vas tako, ili nešto nisam dobro napravila...ž

Naravno, mob je RN4, snapdragon, RR 6.0 rom

 

Nitko nema SD karticu formatiranu kao internu memoriju?

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Nema :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jel zna netko kako podesiti da u "kalendaru" pišu državni praznici
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Odi na Google Play, Aplikacije i upiši HR kalendar. Instaliraj si jednu (ili obje) od aplikacija koje su ti na početku ponuđenog. Originala kalendarska aplikacija ne podržava to što ti želiš a u ove dvije imaš!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice