Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.842
|
čitano: 4.470.514
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Koji je budzet?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Neznam...neka klasika...od1100 do 1500kn što bi bilo najbolje...ali ono, da je slika vrhunska, da ne flicka...da je crna zbilja crna i tako to...

 

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
klitmaister kaže...

Neznam...neka klasika...od1100 do 1500kn što bi bilo najbolje...ali ono, da je slika vrhunska, da ne flicka...da je crna zbilja crna i tako to...

 

 

VA matrica za te stvari koje si naveo, pogotovo jaku crnu... ali VA matrica nije najbolja za gaming, makar nije ni nešto loša ako povremeno gejmaš i ne natječeš se u tim stvarima. A ako ti jako smeta povremeni ghosting i sl. Ali onda moraš uzeti TN.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 22:59 (lllnuclearlll).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...

VA matrica za te stvari koje si naveo, pogotovo jaku crnu... ali VA matrica nije najbolja za gaming, makar nije ni nešto loša ako povremeno gejmaš i ne natječeš se u tim stvarima. A ako ti jako smeta povremeni ghosting i sl. Ali onda moraš uzeti TN.

 
Zasto bi morao uzeti TN? Ako ne zeli VA zbog sporosti matrice u igranju, onda ce mu IPS biti sasvim dovoljan.
Samo on se mora pomiriti da za navedeni iznos ne moze dobiti vrhunsku sliku, stvarno crnu i ostalo. Mora birati,
VA  panel - kontrast i bolja crna (iako ne zbilja crna kako on ocekuje),nema bleedinga, ali sporiji panel sa svojim manama.
IPS panel - nesto bolje boje, slabija crna, slabiji kontrast, backlight bleeding, bolji kutevi gledanja, te brzi panel u igrama.
Mislim da TN nema potrebe razmatrati u njegovom slucaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 23:23 (danny_2).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
klitmaister kaže...

Neznam...neka klasika...od1100 do 1500kn što bi bilo najbolje...ali ono, da je slika vrhunska, da ne flicka...da je crna zbilja crna i tako to...

 

 

uzmi ovo ili ovo i vozi 

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Nisam gledao tržište monitora godinu dana. Gledam VA monitore, svega par modela na ponudi kod nas. Jesu ponuđeni monitori stvarno bolji od nekih modela sa cijenom oko 1500 kn. Skeptičan sam, čuo sam da nema dobrog IPS panela s tako niskim cijenama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Evo ja narucio pa kad stigne javim.Kad stavis u kosaricu mozes promijeniti dostavu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 4:28 (bak).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Jel bi AOC 12475SXJ bio dobar i u rangu ovih što si mi preporučio, ima ga na stanju u trgovini koja mi je blizu i cijena je 1200kn?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 
Zasto bi morao uzeti TN? Ako ne zeli VA zbog sporosti matrice u igranju, onda ce mu IPS biti sasvim dovoljan.

 Pa ne mora... Ali naveo je u postu da želi dobru crnu, s IPSom to neće dobiti sigurno.

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sve to stoji oko cega se vi raspravljate, ja sam pretpostavio da zeli tn matricu posto je kolega naveo da zeli 144Hz.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
danny_2 kaže...

 
Zasto bi morao uzeti TN? Ako ne zeli VA zbog sporosti matrice u igranju, onda ce mu IPS biti sasvim dovoljan.

 Pa ne mora... Ali naveo je u postu da želi dobru crnu, s IPSom to neće dobiti sigurno.

najprije se kolega treba izjasniti za što mu treba monitor, ove gluposti da je va panel dobar za "povremeni" gejming su mi vrh

hebote, pa ja i ženica igramo po cijele dane na benq gw2265 va monitoru i nemam apsolutno nikakvih problema... da povremeni gejming 

 

doduše, ne igramo čistokrvne i online pucačine, vožnje, sport i slično, no igre poput witchera 3, gta5, elexa, fallouta, deus ex, mass effect, metro, stalkera, x-com, ženinih mmo poput tere, black desert itd., rade bez ikakvih problema sa "sporosti" ekrana

isto tako kolega igra od jutra do sutra slične igre na va monitoru (najprije iiyama, sad na benq - oba sa va panelom) i nikakvih problema

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...

najprije se kolega treba izjasniti za što mu treba monitor, ove gluposti da je va panel dobar za "povremeni" gejming su mi vrh

hebote, pa ja i ženica igramo po cijele dane na benq gw2265 va monitoru i nemam apsolutno nikakvih problema... da povremeni gejming 

 

doduše, ne igramo čistokrvne i online pucačine, vožnje, sport i slično, no igre poput witchera 3, gta5, elexa, fallouta, deus ex, mass effect, metro, stalkera, x-com, ženinih mmo poput tere, black desert itd., rade bez ikakvih problema sa "sporosti" ekrana

isto tako kolega igra od jutra do sutra slične igre na va monitoru (najprije iiyama, sad na benq - oba sa va panelom) i nikakvih problema

 

Slazem se da bi trebao reci za sta mu najvise treba monitor. Slazem se da je VA dobar za gaming,
ali ne mozes reci da VA nema nikakvih problema.
Iz vlastitog iskustva imao sam benq 2750zl i sad Acer xz271, oba VA panela i bilo je problema.
Pod problemima mislim da navedenu sporost VA panela i muljanje slike u pojedinim situacijama. 
Recimo u svemirskoj simulaciju na VA panelu, zvijezde se muljaju, stapaju sa crnilom, iako moram priznati
da se u toj situaciji Acerov xz271 144hz pokazao brzi panel i nema tih problema kao sto ih je imao benq 2750zl.
Zatim Pilars of eternity oba monitora su imali muljanja, opet Acer dosta manje.

To sto ti jos nisi naisao na te probleme, ne znaci da ih nema.

Iako se slazem da su ti problemi dosta rijetki, medutim ima ih. I meni osobno to ne smeta, zato sam ostao na VA panelu.
Iako ovaj Acer (ima samsungov VA panel), se pokazao dosta brzim panelom od dva benq VA panela koja sam testirao.

6 godina
online
Koji monitor kupiti

Kupujem monitor, ne mogu se odlučiti između Asus VG248QE Benq XL2411Z, gledao sam dosta videa i čitao puno o njima, ljudi kažu uzmi koji ti se više sviđa, eh sad... Pitam vas, ima li još neki 144hz monitor za te novce / jeftiniji? Ima neki acer, nema adjustable stand, ne znam da li adjustable stand vrijedi 200kn.

Hvala na odgovoru :).

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

Iako se slazem da su ti problemi dosta rijetki, medutim ima ih. I meni osobno to ne smeta, zato sam ostao na VA panelu.
Iako ovaj Acer (ima samsungov VA panel), se pokazao dosta brzim panelom od dva benq VA panela koja sam testirao.

 to ovisi od panela do panela, bio je neki kolega koji je snimao video sa skoro istim monitorom poput mojeg, samo je njegov bio noviji

moj je gw2265, njegov je bio gw2270 i doista se vidjelo muljanje na tamnijim scenama kad je snimio video

 

kod mojeg monitora ili kod iiyame ProLite X2483HSU takav "fičr" nisam vidio u svakodnevnom korištenju, čak niti na istim scenama gdje je tom forumašu to bilo baš izraženo (neka scena witchera u štali, ne sjećam se točno)

jest da se taj blackcrush mogao primjetiti u posebno opakim slučajevima (kao primjerice kad skrolaš bivšu stranicu titlovi.com, gdje je ranije pozadina bila siva mreža na crnoj podlozi), no to je toliko rijetko i toliko se moraš napeti da vidiš, da nikako to ne mogu nazvati očitom manom

 

priznajem i da nemam pojma kakav je ghosting kod bržih igara, nisam probao

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...

 to ovisi od panela do panela, bio je neki kolega koji je snimao video sa skoro istim monitorom poput mojeg, samo je njegov bio noviji

moj je gw2265, njegov je bio gw2270 i doista se vidjelo muljanje na tamnijim scenama kad je snimio video

 

kod mojeg monitora ili kod iiyame ProLite X2483HSU takav "fičr" nisam vidio u svakodnevnom korištenju, čak niti na istim scenama gdje je tom forumašu to bilo baš izraženo (neka scena witchera u štali, ne sjećam se točno)

jest da se taj blackcrush mogao primjetiti u posebno opakim slučajevima (kao primjerice kad skrolaš bivšu stranicu titlovi.com, gdje je ranije pozadina bila siva mreža na crnoj podlozi), no to je toliko rijetko i toliko se moraš napeti da vidiš, da nikako to ne mogu nazvati očitom manom

 

priznajem i da nemam pojma kakav je ghosting kod bržih igara, nisam probao

 
Slazem se da ovisi od panela do panela, ali svi VA paneli imaju istu slabost, a to je sporost.
E sad, i sam sam primjetio da od 3 VA panela, 2 su imala iste probleme, a ovaj treci Acer ih nije

imao na svim scenama kao prosla dva, ali ih je u nekim scenama ipak imao, iako dostaa manje.
Neki VA paneli su ipak brzi od drugih, ali i najbrzi VA panel je ipak sporiji u tamnim scenama od 
IPS-a, i ipak pokazuje to u nekim slucajevima.

Od svih Va problema, jedini koji lakse primjetim (iako je rijedak) je upravo to muljanje slike u nekim scenama,
a to je bas ocito. Ostale probleme kao ghosting, black crush nisu mi tako lako primjetni bas, pa na njih ni ne obracam
paznju. Mozda ih bas zato i ne primjecujem bas. Tako da meni jedino to muljanje slike predstavlja nesto sto se bas lakse vidi,
ostalo mi je sve ok. 

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koje panele koriste LCD televizori?

 

VA ako se ne varam???

 

Ima li ghostinga u brzim scenama u filmovima/sportu itd? Ne znam jer doma imam plazmu. Ali baš me zanima tip panela u većini LCD televizora i njihovo ponašanje, ponajprije jer ljudi imaju spojene konzole na te televizore i rijetko sam čuo da se netko žali na ghosting, vrijeme odaziva, lag i itd...

 

Što se tiče toga VA/IPS/TN... Osobno koristim više monitora, trenutno 2, a ne bih se žalio i da imam 3.

 

S 2 monitora mi je rad (a i sve ostalo) kud i kamo ugodniji nego s jednim...

 

Poanta je ta imam TN panel, u planu mi je nabavka i VA panela.

 

Konkretno zar vas nema dosta TN panel doma već, prije je većina LCD monitora bila TN, ja sam svog kupio 2009 (23" FHD). Dosta je brza matrica (1ms G2G). Tako da monitor za igre (barem ono osnovno, nisam neki gamer ali volim tu i tamo odigrati nešto) imam ako se zaželim, a VA ću koristit za rad i ostale stvari...

 

IPS ne želim zbog glowa, osjetljiv sam na tu crnu boju, pogotovo jer često znam gledat filmove/serije na monitoru. Iako mislim da mi igranje na VA ne bi predstavljalo nikakav problem, taj ghosting me nimalo ne smeta kad se uživim u igru, a nisam nikakav ozbiljniji gamer da bi me to previše smetalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 1:10 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vecina TV-a ima IPS, a price o Glowu i Backlight Bleedingu su vecinom prenapuhane.

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa ajmo na ozbiljne stvari.

Uzimam ozbiljan gaming monitor.

 

Limit nisam siguran da ga imam ali recimo da je to neki 10 tisuća kuna +/-

Ako se moze za manje dobit bolje super ako ne onda se zna.

Uvjeti su da nije preko nekih 34" jer sada imam 28" i nisam siguran da bih u 16:9 omjeru stranice mogao vise od 30" UW ide do 34 mozda vise..

Uglavnom sibajte sto mozete odluka ce biti danas / sutra pa kupnja

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...

 ...Iako mislim da mi igranje na VA ne bi predstavljalo nikakav problem, taj ghosting me nimalo ne smeta kad se uživim u igru, a nisam nikakav ozbiljniji gamer da bi me to previše smetalo.

 lako moguće da je i kod mene takav slučaj, pa se ovdje čudim k'o pile glisti kad netko grinta zbog manjkavosti va panela 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

Ekipa ajmo na ozbiljne stvari.

Uzimam ozbiljan gaming monitor.

 

Limit nisam siguran da ga imam ali recimo da je to neki 10 tisuća kuna +/-

Ako se moze za manje dobit bolje super ako ne onda se zna.

Uvjeti su da nije preko nekih 34" jer sada imam 28" i nisam siguran da bih u 16:9 omjeru stranice mogao vise od 30" UW ide do 34 mozda vise..

Uglavnom sibajte sto mozete odluka ce biti danas / sutra pa kupnja

 znaci tn i fullhd?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
toxic kaže...

Ekipa ajmo na ozbiljne stvari.

Uzimam ozbiljan gaming monitor.

 

Limit nisam siguran da ga imam ali recimo da je to neki 10 tisuća kuna +/-

Ako se moze za manje dobit bolje super ako ne onda se zna.

Uvjeti su da nije preko nekih 34" jer sada imam 28" i nisam siguran da bih u 16:9 omjeru stranice mogao vise od 30" UW ide do 34 mozda vise..

Uglavnom sibajte sto mozete odluka ce biti danas / sutra pa kupnja

 znaci tn i fullhd?

 Nikako.

 

Minimum 2k 144hz IPS Gsync, ispod toga nista ne dolazi u obzir.

8 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

Ekipa ajmo na ozbiljne stvari.

Uzimam ozbiljan gaming monitor.

 

Limit nisam siguran da ga imam ali recimo da je to neki 10 tisuća kuna +/-

Ako se moze za manje dobit bolje super ako ne onda se zna.

Uvjeti su da nije preko nekih 34" jer sada imam 28" i nisam siguran da bih u 16:9 omjeru stranice mogao vise od 30" UW ide do 34 mozda vise..

Uglavnom sibajte sto mozete odluka ce biti danas / sutra pa kupnja

Kod nas nemas neki izbor, ili Asus ROG Swift PG348Q ili Acer predator x34.

 

Međutim mozes preko Uzi shopa nabaviti kaj hoces, tu onda imas jos Aoc AGON AG352UCG, Acer predator x35 (jbg ovaj je tek u Q1 2018 dostupan), Samsung CF791.

 

Od svih ti je Asus overall najbolji monitor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 10:52 (Lucidius).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Asus ROG Swift PG348Q. Nekoliko puta sam već vidio da je proglašen "best gaming monitor" na više stranica.

I taman je 9-10 tisuća.

Vjerojatno ga nije probalo baš puno ljudi s foruma :) Tak da moraš vjerovati recenzijama.

 

P.S. provjeri da možda nije na kakvoj black friday akciji, koja tisuća u džepu viška nikad ne smeta :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 11:19 (CyberDemonVZ).
11 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Asusov Rog i acerov predator x34 imaju isti panel. Nedostatak tih panela je taj što nemaju ULMB (vrhunska stvar za igre gdje imaš lock na 120fps, recimo tako igram League of legends, daje jako oštar i čist prikaz bez ikakvog blura), i nisu nativni na 100hz. 

 

Ultra wide izgleda bolesno, i ako ti je baš napeto ići na taj format, idi. 16:9 modeli imaju nativni 144 sa OC na 165hz, primjetna je razlika u odnosu na 100. Imaju spomenuti ULMB koji radi na 120hz i odličan je za neke kompetitivne igre. I dakako, 21:9 su skuplji za 50% i po meni ne vrijedi tih novaca dati za 44hz manje i cca 25% više pixela. 

 

Računaj da su 34" po visini isti kao 27" a širina je povećana za 880 pixela. Dakle, to je 1440p sa dodatnih 440 pixela da svake strane.

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Treba se nadati i dobrom "cyber monday" ako se nađe u petak.

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
eywa33 kaže...

Asusov Rog i acerov predator x34 imaju isti panel. Nedostatak tih panela je taj što nemaju ULMB (vrhunska stvar za igre gdje imaš lock na 120fps, recimo tako igram League of legends, daje jako oštar i čist prikaz bez ikakvog blura), i nisu nativni na 100hz. 

 

Ultra wide izgleda bolesno, i ako ti je baš napeto ići na taj format, idi. 16:9 modeli imaju nativni 144 sa OC na 165hz, primjetna je razlika u odnosu na 100. Imaju spomenuti ULMB koji radi na 120hz i odličan je za neke kompetitivne igre. I dakako, 21:9 su skuplji za 50% i po meni ne vrijedi tih novaca dati za 44hz manje i cca 25% više pixela. 

 

Računaj da su 34" po visini isti kao 27" a širina je povećana za 880 pixela. Dakle, to je 1440p sa dodatnih 440 pixela da svake strane.

 

 

 A gledaj opcija mi je i uzeti 1440p 165hz monitor poput tvojeg.. ako baš je to okey.

Racunam da cu dobiti nize fpsa jer imam Ryzena ali koliko sam gledao vec na 1440p nije neka ogromna razlika a cim veca reza tim manje mi je bitan proc. (Ryzena ne micem niti pod razno)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 11:59 (toxic).
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
eywa33 kaže...

 16:9 modeli imaju nativni 144 sa OC na 165hz, primjetna je razlika u odnosu na 100. Imaju spomenuti ULMB koji radi na 120hz i odličan je za neke kompetitivne igre. I dakako, 21:9 su skuplji za 50% i po meni ne vrijedi tih novaca dati za 44hz manje i cca 25% više pixela.  

 Ako cemo gledati kompetitvne svrhe, vise ce koristi izvuci iz sireg ekrana jer vidi dosta veci dio mape nego iz 50Hz veceg refresh rate-a, također ni netreba mu preko tih 100Hz jer je 3440x1440p zahtjevnija rezolucija od 2560x1440p i trebat ce se dobro gledat na cemu sve rezat detalje da zakljuca FPS na 100 na toj rezi sa gtx 1080.

 

EDIT:

 

Naravno opcija je i da uzme za 6000kn 16:9 ekran, a ostatak love potrosi na promjenu ryzena na i7 8700k kombo. Također i na 4k je 8700k vidljivo bolji u ostvarivanju FPS-a, kamoli na 1440p high refresh monitorima... KLIK

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 12:10 (Lucidius).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Imao sam 34 ultrawide jednom riječju ruglo od monitora. Sad da kupujem gledao bih si 32incha 16:9 2k ili 4k.Taj 21:9 format zasad još uvijek slabo podrżan neke igre moraš igrat sa crnim rubovima a I monitor je poštanski sandučić.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

 

 

 A gledaj opcija mi je i uzeti 1440p 165hz monitor poput tvojeg.. ako baš je to okey.

Racunam da cu dobiti nize fpsa jer imam Ryzena ali koliko sam gledao vec na 1440p nije neka ogromna razlika a cim veca reza tim manje mi je bitan proc. (Ryzena ne micem niti pod razno)

pogledaj si ovaj 144Hz monitor KLIK KLIK 

 

znam da si rekao da hoces G-sync, medutim dok god imas zadovoljavajuce visoki FPS (ne znam koje igre igras), mislim da ti G-sync nije obavezan, jer ce ti sasvim dobro raditi i sa Fastsync

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lucidius kaže...
eywa33 kaže...

 16:9 modeli imaju nativni 144 sa OC na 165hz, primjetna je razlika u odnosu na 100. Imaju spomenuti ULMB koji radi na 120hz i odličan je za neke kompetitivne igre. I dakako, 21:9 su skuplji za 50% i po meni ne vrijedi tih novaca dati za 44hz manje i cca 25% više pixela.  

 Ako cemo gledati kompetitvne svrhe, vise ce koristi izvuci iz sireg ekrana jer vidi dosta veci dio mape nego iz 50Hz veceg refresh rate-a, također ni netreba mu preko tih 100Hz jer je 3440x1440p zahtjevnija rezolucija od 2560x1440p i trebat ce se dobro gledat na cemu sve rezat detalje da zakljuca FPS na 100 na toj rezi sa gtx 1080.

 

EDIT:

 

Naravno opcija je i da uzme za 6000kn 16:9 ekran, a ostatak love potrosi na promjenu ryzena na i7 8700k kombo. Također i na 4k je 8700k vidljivo bolji u ostvarivanju FPS-a, kamoli na 1440p high refresh monitorima... KLIK

 ovo je pricanje nebuloza.

Ak je to onaj link 2 igre u korist 8700k a jedna Ryzena na 4k i to s kojim grafom?

Cemu linkati nesto kada nisi probao, jednom kada ako se uspijemo dogovorit vidjeti ces sto 4k reza radi 1080 (non ti grafi) i vidjeti ces da tih tvojih 5ghz ne igra apsolutno nikakvu prevagu..

 

Što tebi uopce znaci vidljivo bolji? mozemo nastaviti u cpu chat temi je polako mi dizez zivce s ovim tezama.

cisto da te podsjetim : https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=121&jumpto=5517013&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 13:10 (toxic).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice