"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.747.569
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Fero kaže...
mmmnnn kaže...
koju je valutu najbolje izabrati ako se kupuje preko paypala koji je vezan za bosansku marku?
jeli australski dolar ili neku drugu?

Pa moraš gledati tećaj valute i onda preračunati i vidjeti tko ti radi konverziju tvoja banka ili paypal.

Na zadnjem koraku prije samog završetka kupnje može se preko jednog linka odabrati obračun po tečaju banke kod koje imaš karticu umjesto paypalovog tečaja gdje obračun generalno izračunava veće svote (provizija?). Ja sam probao zadnji put i dolar je dosta varirao (5,84kn zaba vs 6,03kn paypal). Nije neka ušteda na manjim iznosima, ali ako se kupuje mobitel ili slično, može se uštedjeti i po 50-100kn.

Slušaj mater!
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako tumačite donji skrinšot:

http://www.etotalk.com/products_img/2013/ZOPO_C2/WCDMA.jpg

Jel to karakteristika mobitela (zbog Aliyun OS-a), ili neki hidden android menu (ono sa # i *), ili (da bar) neka aplikacija?

 

Inače Zopo C2 podržava samo WCDMA 850/2100 (kao i većina drugih kineskih mobitela), ali iz gornjeg skrinšota ga je (navodno) moguće postaviti i na 900Mhz?!

http://www.zopomobileshop.com/144-zopo-c2-2gb-ram-32gb-rom-mtk6589t-5-inch-fhd-screen-android-phone.html

 

Uvijek se vode polemike oko hvatanja 3G signala kineskih mobitela ovdje kod nas, pa zato pitam ovo.

Znam da u većim mjestima/gradovima nema s tim problema, ali postoje još područja u HR gdje nema 3G 2100 signala.

Naravno, i sam čip bi prvenstveno morao podržavati 900Mhz band, ali sam se zbog skrinšota malo zamislio, pa me zanima što drugi misle...?

 

Fake? Anyone?

Slušaj mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@Burs :

 

Mislim da screenshot nije vjerodostojan jer ako u spec. piše 850/2100MHz tako i bude, a ovo preko  apk. Mobiluncle Tools svima pokazuje da podržava te frekve i možeš ih odabrati ali ne vjerujem da radi, tako je taj screenshot uzet iz navedene aplikacije.

Spec. info mislim da se bolje na njega osloniš, ali i tu može biti grešaka u manjem postotku.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Fero kaže...

@Burs :

 

... a ovo preko  apk.  Mobiluncle Tools  svima pokazuje da podržava te frekve i možeš ih odabrati ali ne vjerujem da radi, tako je taj screenshot uzet iz navedene aplikacije.

U opisu featura tog toola stoji:

- crack operator GPRS lock for MTK
- free the network access limited via GPRS

Nekako mi to dvoje zvuči obećavajuće...

 

Ako tool već ima ocjenu 4.7, onda možda SET opcija nekog vraga i radi?

A vidim i na guglu da se i na druge načine može "dogovoriti" sa MTK-om :)

Skoro da bih i uzeo takav mobitel na blef, jer ima previše takvih dobrih kojima je to mana.

Slušaj mater!
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@Burs

 

Neke stvari rade preko tog Unkle toola, ali ja sam probavao kameru sa tim toolom nešto promijeniti i nije mi uopće reagiralo, drugo nisam isprobavao jer mi mobitel radi i ne šteka i ne restarta se, mrežu lovi i na 900/2100 MHz jer je u specifikacijama tako stajalo, vidio sam ekipu sa Cubot GT99 da su radili te postavke koje ti navodiš, ali mislim da nisu baš uspijeli ili jesu ne znam jer nitko nije rekao da je isprobao na mreži od tele2 ili koja već isto radi na 900 Mhz van grada u manjim mijestima ili selima u Hrvatskoj.

 

Edit: Ako misliš krekat GPRS mrežu zbog interneta da radi na G ili EDGE mislim da se nećeš nasurfati jer bi to bilo mućenje, a da ne govorim da bi možda lock-ao i Sim karticu ili tko zna šta.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 19:43 (Fero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ima li koji kinez koji je specifikacijama i cijenom sličan Cubotu C11, a da ima manji IPS ekran?

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nocio kaže...

Pozdrav ekipa, moj prijatelj ima pitanje za vas. Koji bi od ova dva mobitela preporucili i ako moze odma razlog?
Cubot A890

TS7

 

ili mozete preporuciti neki drugi do 180aud

Hvala vam unaprijed i u moje i u njegovo ime :))

itko?

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mozete mi reci neku samsung kopiju do 150, 160 dolara, solidnih perfomansi a da mu na kucistu pise samsung...znaci vjerna kopija
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Na Carini će ti raditi probleme i možda čak uništiti proizvod na tvoj trošak.

Zabranjen je uvoz krivotvorina, carina redovno u zadnje vrijeme otvara sve pakete, od benga do geeka, pande i kada vide "Samsung" mobitel, iz Kine, ti im još pošalješ račun "150" za Galaxy od 5000kn ili će ti stopu carine obračunati po 5000kn ili će odmah skužiti o krivotvoreni i na tvoju adresu će doći zahtjev za uništenjem i još troškova odvjetnika ovlaštenog uvoznika... Takve stvari se redovito događaju kada ljudi kupuju kopije i moraš imati puno sreće da ti prođe bez problema. Ne vrijedi rizika. Rađe kupi kopiju koja makar podsjeća na Samsung.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Obrišite post, greška!

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 21:27 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Na Carini će ti raditi probleme i možda čak uništiti proizvod na tvoj trošak.

Zabranjen je uvoz krivotvorina, carina redovno u zadnje vrijeme otvara sve pakete, od benga do geeka, pande i kada vide "Samsung" mobitel, iz Kine, ti im još pošalješ račun "150" za Galaxy od 5000kn ili će ti stopu carine obračunati po 5000kn ili će odmah skužiti o krivotvoreni i na tvoju adresu će doći zahtjev za uništenjem i još troškova odvjetnika ovlaštenog uvoznika... Takve stvari se redovito događaju kada ljudi kupuju kopije i moraš imati puno sreće da ti prođe bez problema. Ne vrijedi rizika. Rađe kupi kopiju koja makar podsjeća na Samsung.

ma meni je svejedno kad ja kupujem kak izgleda, bitne su mi samo perfomanse, no ovo je za prijatelja, uspio sam ga nagovorit da uzme s neta no on hoce da pise Samsung da se moze kako bi nas narod rekao ku**it... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Burs kaže...

Kako tumačite donji skrinšot:

http://www.etotalk.com/products_img/2013/ZOPO_C2/WCDMA.jpg

Jel to karakteristika mobitela (zbog Aliyun OS-a), ili neki hidden android menu (ono sa # i *), ili (da bar) neka aplikacija?

 

Inače Zopo C2 podržava samo WCDMA 850/2100 (kao i većina drugih kineskih mobitela), ali iz gornjeg skrinšota ga je (navodno) moguće postaviti i na 900Mhz?!

http://www.zopomobileshop.com/144-zopo-c2-2gb-ram-32gb-rom-mtk6589t-5-inch-fhd-screen-android-phone.html

 

Uvijek se vode polemike oko hvatanja 3G signala kineskih mobitela ovdje kod nas, pa zato pitam ovo.

Znam da u većim mjestima/gradovima nema s tim problema, ali postoje još područja u HR gdje nema 3G 2100 signala.

Naravno, i sam čip bi prvenstveno morao podržavati 900Mhz band, ali sam se zbog skrinšota malo zamislio, pa me zanima što drugi misle...?

 

Fake? Anyone?

Ja imam Cubota i živim u mjestu gdje nema 3G signala tako da ako mi je 3G bio uključen onda mi se gubio signal, ali sam s tim programom (Mobileuncle tools) pogasio nepotrebne frekvencije i sada radi kako treba (imam Vip).

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ciko kaže...
Burs kaže...

Kako tumačite donji skrinšot:

http://www.etotalk.com/products_img/2013/ZOPO_C2/WCDMA.jpg

Jel to karakteristika mobitela (zbog Aliyun OS-a), ili neki hidden android menu (ono sa # i *), ili (da bar) neka aplikacija?

Ja imam Cubota i živim u mjestu gdje nema 3G signala tako da ako mi je 3G bio uključen onda mi se gubio signal, ali sam s tim programom (Mobileuncle tools) pogasio nepotrebne frekvencije i sada radi kako treba (imam Vip).

Hvala na informaciji, iako malo zbunjujućoj: mjesto gdje živiš nije pokriveno 3G signalom, a kad imaš uključen 3G, signal se gubi? Jel možeš biti malo jasniji? Da li te je prije prebacivalo na EDGE mrežu, a sad nakon uštimavanja više ne prebacuje? Vjerojatno si tako mislio, ali svejedno pitam...

Slušaj mater!
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

imam jedno pitanje,dva moba mi dolaze s geekbuyinga zasebno ,i oba su zapela na carini,

to se desilo u četvrtak, i naravno nije za jedan dan došla na kućnu adresu ona njihovo pismo

da dostavim račun,pa ej moje pitanje,da li će ići brže,ako im ja odmah račune šibnem na mail.

zasita mi nije važno iznos,nego samo da brže dođu,,

 

ovo je prtscr

 

3.10.2013. 15:46:00SINGAPORESINGAPORE SO5Insert item into bag9.10.2013. 9:03:00CROATIAZAGREB 10003Receive item at office of exchange (Inb)9.10.2013. 12:32:00CROATIAZAGREB 10003Send items to customs19.10.2013. 13:14:00CROATIA10805 Zagreb CUVSend item to customs (Inb)9.10.2013. 13:14:00CROATIA10805 Zagreb CUVReceive item at location10.10.2013. 9:53:00CROATIA10805 Zagreb CUVRecord item customs information
Retention reason : Invoice missing
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Treba ti PCP broj za pošiljku koji ćeš dobiti u tom pismu. Tako da ti preostaje da čekaš.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
skytep27 kaže...

oba su zapela na carini,

to se desilo u četvrtak, i naravno nije za jedan dan došla na kućnu adresu ona njihovo pismo

da dostavim račun,pa ej moje pitanje,da li će ići brže,ako im ja odmah račune šibnem na mail.

 

Doći će ti u onda ponedjeljak obavijest s PCP brojem pod kojim im saljes racune, bez toga ne ide. Eventualno, ako u ponedjeljak ne dobijes obavijest, mozes nazvati carinu pa ako su dobre volje, mogli bi ti dati preko telefona PCP broj...

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

al mi nije samjasno,ako sam ja iz osijeka,jel moj mob na carinarnici u osijeku ili zagrebu, jer zadnji puta kad je nešta zapelo 

u carinarnici,je bio guess sat iz sad-a, i on je bio u osijeku,jer sam osobno nosio račun u carinarnicu  i sutra mi je sat došao na kućnu adresu.

pozz

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dado16 kaže...
Ag008 kaže...

Na Carini će ti raditi probleme i možda čak uništiti proizvod na tvoj trošak.

Zabranjen je uvoz krivotvorina, carina redovno u zadnje vrijeme otvara sve pakete, od benga do geeka, pande i kada vide "Samsung" mobitel, iz Kine, ti im još pošalješ račun "150" za Galaxy od 5000kn ili će ti stopu carine obračunati po 5000kn ili će odmah skužiti o krivotvoreni i na tvoju adresu će doći zahtjev za uništenjem i još troškova odvjetnika ovlaštenog uvoznika... Takve stvari se redovito događaju kada ljudi kupuju kopije i moraš imati puno sreće da ti prođe bez problema. Ne vrijedi rizika. Rađe kupi kopiju koja makar podsjeća na Samsung.

ma meni je svejedno kad ja kupujem kak izgleda, bitne su mi samo perfomanse, no ovo je za prijatelja, uspio sam ga nagovorit da uzme s neta no on hoce da pise Samsung da se moze kako bi nas narod rekao ku**it... 

 Evo pa nek si kupi Samsung ako toliko želi ime na mobu http://dx.com/p/samsung-galaxy-s-ii-hd-lte-android-2-3-wcdma-cellphone-w-4-6-capacitive-and-gps-black-16gb-119534

"Just A Dream ".
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
skytep27 kaže...

al mi nije samjasno,ako sam ja iz osijeka,jel moj mob na carinarnici u osijeku ili zagrebu, jer zadnji puta kad je nešta zapelo 

u carinarnici,je bio guess sat iz sad-a, i on je bio u osijeku,jer sam osobno nosio račun u carinarnicu  i sutra mi je sat došao na kućnu adresu.

pozz

 Nema više carine osim u Zagrebu.

"Just A Dream ".
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jel netko naručivao Zopo smartphone sa http://www.zopomobileshop.com/content/14-shipment-from-eu-warehouse-only-supports-the-following-product. Moguće je naručivanje iz eu "skladišta" i oslbođeni ste plaćanja carine!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dado16 kaže...
Ag008 kaže...

Na Carini će ti raditi probleme i možda čak uništiti proizvod na tvoj trošak.

Zabranjen je uvoz krivotvorina, carina redovno u zadnje vrijeme otvara sve pakete, od benga do geeka, pande i kada vide "Samsung" mobitel, iz Kine, ti im još pošalješ račun "150" za Galaxy od 5000kn ili će ti stopu carine obračunati po 5000kn ili će odmah skužiti o krivotvoreni i na tvoju adresu će doći zahtjev za uništenjem i još troškova odvjetnika ovlaštenog uvoznika... Takve stvari se redovito događaju kada ljudi kupuju kopije i moraš imati puno sreće da ti prođe bez problema. Ne vrijedi rizika. Rađe kupi kopiju koja makar podsjeća na Samsung.

ma meni je svejedno kad ja kupujem kak izgleda, bitne su mi samo perfomanse, no ovo je za prijatelja, uspio sam ga nagovorit da uzme s neta no on hoce da pise Samsung da se moze kako bi nas narod rekao ku**it... 

Ako želi kupiti preko Interneta i da piše Samsung, neka kupi preko web-shopa od Sancta Domenice. Nikakvih problema neće imati. Čak ni s carinom. Dostava, vjerojatno, za par dana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2013 14:36 (BMT).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Burs kaže...

Hvala na informaciji, iako malo zbunjujućoj: mjesto gdje živiš nije pokriveno 3G signalom, a kad imaš uključen 3G, signal se gubi? Jel možeš biti malo jasniji? Da li te je prije prebacivalo na EDGE mrežu, a sad nakon uštimavanja više ne prebacuje? Vjerojatno si tako mislio, ali svejedno pitam...

Kad mi je bio uključen 3G onda je vjerojatno najprije pretraživao 3G frekvencije (za sve to vrijeme je bio bez signala, to je trajalo nekoliko desetaka sekundi) i tek kad je otkrio da je nema onda je tek pronašao 2G/EDGE. I to se dešavalo često (npr. kod svakog otključavanja mobitela). Kako bih to riješio u postavkama sam isključio 3G ali onda sam naišao na ovo i podesio prema tome i radi sve kako treba (gdje ima 3G signala prebaci na 3G, gdje nema prebaci na EDGE, bez gubitaka signala i slično).

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Remzi kaže...

ima li koji kinez koji je specifikacijama i cijenom sličan Cubotu C11, a da ima manji IPS ekran?

itko?

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

čekaj ima li onda carine na mobitele ili je samo pdv?

 

ako kupin mobitel od recimo 200 eura, koliko će me on izac kad i ako ga na carini otvore?

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
brokeman kaže...

jel netko naručivao Zopo smartphone sa http://www.zopomobileshop.com/content/14-shipment-from-eu-warehouse-only-supports-the-following-product. Moguće je naručivanje iz eu "skladišta" i oslbođeni ste plaćanja carine!

 Ok, ali nemaš free shipping. Koliko košta ne znam ali mislim da baš nije jeftino.

"Just A Dream ".
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
brokeman kaže...

jel netko naručivao Zopo smartphone sa  http://www.zopomobileshop.com/content/14-shipment-from-eu-warehouse-only-supports-the-following-product. Moguće je naručivanje iz eu "skladišta" i oslbođeni ste plaćanja carine!

Carine smo u slučaju mobitela uvijek oslobođeni, ali vjerojatno si mislio na PDV. Ja da kupujem Zopo i da mi je budžet iznad zacrtanih $300, kupio bih od njih ZP980 ili C2 (one jače verzije), ali generalno sam primijetio da su cijene kod njih dosta veće nego na drugim sajtovima. Sad, istina, u slučaju ovih zadnje spomenutih, trebalo bi uračunati i PDV bez kojeg u zadnje vrijeme rijetki prolaze, pa možda krajnja cijena i nije toliko različita. Rekao bih da je sigurnije kupovati od njih nego sa bilo kojeg drugog sajta. Ali to su sve nagađanja, dok se konačno netko ne javi tko je imao direktni kontakt i iskustvo sa njima.

Slušaj mater!
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thaar kaže...

čekaj ima li onda carine na mobitele ili je samo pdv?

 

ako kupin mobitel od recimo 200 eura, koliko će me on izac kad i ako ga na carini otvore?

250 eura

You got to lose to know how to win
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ma...što više gledam i istražujem sve mi je teže naći nešto... i svaki model ima svoje za i protiv. Već tjedan dana, čitam forume, recenzije :) nemogu više. I taman kad sam htio uzeti zopo zp980 na banggood - više nevrijedi onaj kupon od 15%.

Uglavnom suzio sam izbor(ako se može tako nazvati) na:

 

zopo zp980 - još uvijek u igri ali malo mi prelazi zamišljeni budžet

zopo C2 - prihvatljiv ali čitam da ima lošiju kameru

THL w200 - jako zanimljiv mobitel, ali mali kapacitet baterije

ZTE V987 - super mi djeluje po specifikacijama ali čini mi se da ne bi radio 3G kod nas


eto...ako ima netko nešto za nadodati, preporučiti bio bih zahvalan. Pogotovo za ZTE V987  čini mi se da ima dobru kameru, gps...

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jesi gleda Jiayu g3t?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

gledao sam JIAYU G4T - samo me i kod njega brine 3g na TELE2 ? radi li?


 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice