Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala zaključana tema

poruka: 305
|
čitano: 142.976
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Eto ljudi ja vam svima puno zahvaljujem na podršci i nadam se da nitko od vas neće morati prolaziti kroz nešto slično...

 

Samo mi je ža šta se nisam uspija dogovoriti s nekima s foruma iz Osijeka pa da odemo na pivo i upoznamo se. Idem sad u krevet jer sam yebeno umoran od puta, vratili smo se tek danas oko podne...

Moj PC  
9 0 hvala 3
14 godina
online
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Decki ja mogu samo da vam kazem SVAKA CAST!!!!! 

[img]http://i19.tinypic.com/5yb9xrm.png[/img]
13 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Ako je ovako stvarno bilo onda svaka čast, a u vezi 500 eura, oni su ionako ukradeni tak da mogao si podijeliti onima koji imaju grupu na feisu, koji su prevareni.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Drago mi je da si riješio.

Ubuduće pamet u glavu:)

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

0000 kaže...


Ljudi pozdrav, evo ajmo reći da je slučaj riješen pa da ukratko podijelim s vama jer me puno vas kontaktira na pp da napišem šta je bilo. Nisam uopće siguran koliko je pametno da pišem javno što se sve dogodilo u Osijeku jer neznam mogu li ja ili čak sam forum radi toga odgovarati kazneno ili kako već...


 


Uglavnom, za Osijek smo krenili u subotu oko 3 ujutro, put nije bio baš ugodan radi snijega ali ipak smo došli prilično brzo. Nakon šta smo popili kavu u nekom kafiću blizu trga krenuli smo na našu adresu. Jednom pozvonimo i naš S.H. otvori vrata, ona faca koju je napravio ostat će mi cijeli život u sjećanju, nije moga virovati da smo stvarno došli a iskreno bilo mi ga je i pomalo ža, momak samo šta se nije rasplaka. S njim je bija i nekih frend ali ubrzo nakon što je shvatio o čemu je riječ napravio je crtu...


S.H. se izvlači kako mu je žao šta je to učinija ali da nam nema odakle vratit novce i moli nas da uzmemo nešto u zamjenu. Kulturno sam mu reka da odyebe i da nabavi novce u roku sat vrimena kako god zna. Kaže da će nazvati nekog frenda da mu posudi pare i da će ih donit za pola sata. Mi smo popušili bazu jer nije on zva nikakvog frenda već onog ludog oca o kojem sam vam već priča...


Za nekih 20-ak minuta dolazi mu otac (pijan kao letva) sa nekim svojim kompanjonom i odmah počinje galama i vrijeđanje da nam yebe mater i da se gonimo iz njegove kuće. Ja opet mirno pokušajem objasniti zašto smo tu ali on vrlo brzo postaje nasilan i dolazi do onoga šta nisam tija da se dogodi... Kako sam već rekao neću napisati šta se točno dogodilo ali nije išlo mirnim putem i potrajalo je... Otac mu kaže da nema para ali da možemo s njim do nekog njegovog prijatelja u kojeg će on uzeti pare i vratiti nam i da ga onda ostavimo na miru. To je bila mala zamka u kojoj je opet došlo do znate čega već. Shvatio sam da nam on novce neće vratiti mirnim putem a meni je već bija pun qurac svega tako da sam mu izvukao novčanik iz džepa i u njemu naša oko 2300 kn i 500 eura. Ovih 2300 kn sam pokupio...


 


Eto na kraju smo izvukli samo 2300 kn i potrošili smo dosta na put ali nije me briga, jednostavno nisam moga tek tako prijeći preko svega




Evo šta kaže KZ RH po pitanju toga. http://hr.wikisource.org/wiki/Kazneni_zakon


 


Da li se možeš pronaći u ovome?


 


Narušavanje nepovredivosti doma

Članak 122.


(1) Tko neovlašteno prodre u tuđi dom ili zatvoreni ili ograđeni prostor koji pripada tom domu ili se na zahtjev ovlaštene osobe otuda ne udalji,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko neovlašteno prodre u tuđi poslovni prostor ili se na zahtjev ovlaštene osobe otuda ne udalji.
(3) Ako kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počini službena osoba u obavljanju službe ili javne ovlasti,
kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.


 


Samovlast


Članak 329.


(1) Tko samovlasno pribavlja neko svoje pravo ili pravo za koje smatra da mu pripada,


kaznit će se novčanom kaznom do stopedeset dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do šest mjeseci.


(2) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije,


počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri mjeseca do pet godina.


(3) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka pokreće se privatnom tužbom, a za kaznenog djelo iz stavka 2. ovoga članka povodom prijedloga.


Protupravna naplata


Članak 330.


(1) Tko radi naplate duga uporabom sile protiv neke osobe ili prijetnjom da će izravno napasti na život ili tijelo te osobe ili njoj bliskih osoba oduzme tuđu pokretnu stvar,


kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do pet godina.


(2) Tko radi naplate duga silom ili ozbiljnom prijetnjom prisili drugoga da što učini ili ne učini na štetu svoje ili tuđe imovine,


kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.


(3) Za pokušaj kaznenog djela iz stavka 2. ovoga članka počinitelj će se kazniti.


(4) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije,


počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina.


(5) Ako je kazneno djelo iz stavka 2. ovoga članka počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije,


počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice