SAMSUNG I5800 Galaxy 3

poruka: 410
|
čitano: 164.445
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

al kako da ja instaliram taj najvnoviji updejt 2.2 .. sta i di moram ici ? :)

Dvije stvari su beskrajne: svemir i ljudska glupost. Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
sako9800 kaže...

Ako je to službena nadogradnja onda se ne gubi garancija. A i ne može se ništa dogoditi ako se sve radi pažljivo. Ja sam ga updateao davno kad još nije izašla nadogradnja i sve je bilo u redu!

 

Bih rado ali sam se malo savjetovao sa lokalnim "flashing" magovima i kazu da ne sjedne svima ok. Neki su sa verzijom 2.2 froyom imali problem da se zamrzne u sms-u, i da uz manje trajanje baterije ima jos poneki bug. Upravo zbog toga sam zelio nabaviti official samsung update na froyo 2.2 jer je garant ispoliran za moj model i5800, ali pazi pokusao sam mailovima dobiti pomoc od samsung centra u Zg i nula bodova.

Nazovem ih na telefon i javi se nekakva zenska koja kao automat non stop ponavlja da sluzbeni update postoji za i5800 i da se moze samo preko kies-a ili donijeti kod njih u servisni centra, a buduci da ne zivim niti blizu Zg-a to mi i nije zgodno. Firmware ti ne daju, ne daju link niti ista slicno tako da mi je sluzbena nadogradnja otpala u startu. Glupi KIES non stop javlja pri spajanju da se moj model firmwarea ne moze nadograditi tj nije moguc, ali sam po forumima citao da ima nekakav registry bug vezano za to.

 

Da sad idem preko ODINa , pokusao sam tu putem nekakvog tutoriala ali se odin srusio prilikom ucitavanja 3 po redu opcije pa sam se malo ipak uplasio da mi isto tako ne zezne i telefon prilikom nadogradje na taj nacin.

Isto tako ima par verzija froya 2.2, u svakoj novoj su krpali prijasnje bugove tako da neznam vise koja je sad stabilna bas za ovaj i5800. Moj jos ima sim lock na Tele2, pa neznam dali je i to mozda problem kod nadogradnje s odinom.

 

Bio bih veliko zahvalan ako je netko tu iskusan u tome svemu da malo pojasni, otkloni nekakve sumnje. Kaze sto cu dobiti froyom u odnosu na sadasnji eclair 2.1 koji iskreno radi bez greske osim sto ne mogu instalirati aplikacije na memory card (to je u biti jedina mana po meni).

Dali trebam raditi sim unlock ili ne .. i dali se u biti gubi garancija nadogradnjom ili ne. Kontam da ako ju napravis uspjesno da nemas zasto gubiti garanciju jer isto tako bi tu nadogradnju napravili i u servisu.

 

Hajde ljudi pomagajte :-)

 

tenkju

13 godina
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Definitivno se isplati updateat na 2.2. Duže traje baterija (oko 20 % otprilike), brži je i ima nekih prednosti (npr. za opciju automatska rotacija zaslona, imaš je kad spustis onu traku obavijesti odmah tu, pa kad pišeš tekst imaš oni pokazivač koji lako mičeš od slova do slova i tako još neke stvarčice...).

Ajmoooooooo!!!!!!!!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
sako9800 kaže...

Definitivno se isplati updateat na 2.2. Duže traje baterija (oko 20 % otprilike), brži je i ima nekih prednosti (npr. za opciju automatska rotacija zaslona, imaš je kad spustis onu traku obavijesti odmah tu, pa kad pišeš tekst imaš oni pokazivač koji lako mičeš od slova do slova i tako još neke stvarčice...).

Evo preko Odina flashao na I5800XWJPF sa samfirmware stranice. Ima HR meni, nema bugova, nema laga, nema niceg cudnog. Isto ga rootao i stavio live wallpapers.

Sve radi za 10... malo vise sishe bateriju ali Boze moj pa to se i podrazumijeva. Svaka preporuka za ovaj firmware na Samsung I5800, nema veze dali je brendiran ili ne.

16 godina
neaktivan
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Mene zanima kako otključati ovaj mobitel da radi na svim mrežama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
lzgr kaže...

Mene zanima kako otključati ovaj mobitel da radi na svim mrežama.

 

Ne mozes to sam ... prema tvojem IMEI broju netko ti treba dati kod za otkljucavanje ali likovi koji imaju taj dekoder to ne daju besplatno.

Bolje platit nekom u tvojoj blizini da ti to odradi kako treba. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
robyos kaže...
lzgr kaže...

Mene zanima kako otključati ovaj mobitel da radi na svim mrežama.

 

Ne mozes to sam ... prema tvojem IMEI broju netko ti treba dati kod za otkljucavanje ali likovi koji imaju taj dekoder to ne daju besplatno.

Bolje platit nekom u tvojoj blizini da ti to odradi kako treba. 

A znači može se?

Super

14 godina
neaktivan
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Koliko vi morate često punti bateriju? meni je uz uključen 3G i neku normalnu potrošnju par poziva dnevno, pregledavanje twitera i malo multimedie baterija

trjala cca 48 sati, sada mi je taj ciklus pao na 24 sata uz iste aplikacije i postavke, da li je to u redu?

I još nešto kada ga punim preko punjača napuni se za oko 3 sata, a preko usb-a 4 sata minimalno da li je to ikod Vas tako? Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Koja je razlika između Firmware tj. androida verzije 2.2 i 2.2.1???

Ajmoooooooo!!!!!!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 13:07 (sako9800).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

kako napraviti update kreko kiesa

kad kaze da je sve up to date a ja i dalje na 2.1

(gdje je tipka za manualni update?)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
babobabo kaže...

kako napraviti update kreko kiesa

kad kaze da je sve up to date a ja i dalje na 2.1

(gdje je tipka za manualni update?)

 

home+volume up/down+tipka za ukljucivanje

sve zajedno drzi dok ti se ne pojavi logo ili dok ti ne pise download..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
13 godina
neaktivan
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3

na ekranu pise forced upload by key pressing 

kies kaze device not responding..

15 godina
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
babobabo kaže...

na ekranu pise forced upload by key pressing 

kies kaze device not responding..

pa ne uploadas preko kiesa... nego skines update i skines odin... odi na www.samfirmwire.com i registriraj se, nac ces sve potrebno..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
14 godina
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

pozdrav,

zanima me jel gubim garanciju ako update-am mob sa froyom preko odina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Znači ukratko u mob. se može ubaciti Froyo naravno preko Odina jer za Kies u Hrvatskoj ne postoji update isto tako se bez problema može otključati na sve mreže preko neta naravno uz odgovarajuću naknadu koliko se sijećam nešto manje od 100 KN, mob. radi brže baterija traje gotovo jednako kao i na prethodnoj verziji softwarea, a sve zajedno izgleda puno lijepše i funkcionalnije i da zaključim za kraj za uloženi novac dobijete više nego zadovoljavajući mob. koji je pogonjen Android OS-om na našem tržištu mislim da trenutno nema bolje ponude za početnike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Dobio sam ovakav mail od samsungove korisničke podrške:

   Poštovani Gospodine ,


 
      Zahvaljujemo Vam što ste kontaktirali Samsung Electronics !
      Po pitanju Vašeg zahtjeva, obavještavamo Vas sljedeće:




      Mozete nadograditi Vas telefon na verziju Froyo 2.2 putem Kies-a ili u nasem ovlascenom servisu.




Sad me zanima može li to netko provjeriti,budući da ja mobitel još ni nemam:-),tek ga namjeravam kupiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
La Roca kaže...

Dobio sam ovakav mail od samsungove korisničke podrške:

   Poštovani Gospodine ,


 
      Zahvaljujemo Vam što ste kontaktirali Samsung Electronics !
      Po pitanju Vašeg zahtjeva, obavještavamo Vas sljedeće:




      Mozete nadograditi Vas telefon na verziju Froyo 2.2 putem Kies-a ili u nasem ovlascenom servisu.




Sad me zanima može li to netko provjeriti,budući da ja mobitel još ni nemam:-),tek ga namjeravam kupiti

meni i dalje pise da je verziju nemoguce nadograditi, sad mozda je razlog update preko odina..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
12 godina
neaktivan
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

poz,kada udjem u kies nepokazuje da sam povezan sa telefonom kada krenem da skinem neku aplikaciju ili muziku nece da se pokaze telefon da je prepoznat na kiesu.pomozite pls

 

 

HVALA UNAPRIJED

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

E ljudi pozz udjem u KIES program koji sam skinuo sam www.samsungmobile.com, onda gore u lijevom cosku mi pretrazuje telefon i odjednom mi kaze UNNABLE TO CONNECT TO GT-I5800 FAILED TO RETRIVE DEVICE INFORMATION.mozete mi pomoc ogo ovog HVALA

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Ljudi molim pomoc!!

 

Uzeo sam prije 2 mjeseca ovakav mobitel sve radi super prezadovoljan sam

 

Ali imam problem nemogu se spojiti na WIFI

 

udjem u WIFI pokazemi dostupnu mrezu to jeste sa moga rutera

 

zatim trazi i kaze da je konekcija odlicna trazi mi pasword naravno koji ukucam

 

i posle toga nista nista se nedeseva nema neta nema nista

 

dali treba gdje kucati kakav ip ili kakve postavke nerazumijem se bas u to

 

Drug mi je juce dolazio sa malo novijim samsungom i lagano se bez problema spojio na WIFI sa moga rutera

 

MOLIM VAS ako ko zna u cemu je problem da mi pomogne

 

Hvala !!

13 godina
neaktivan
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Hvala svima koji su mi pomogli da rijesim problem a to jeste niko !!

 

Eto koliko sluzi forum i pomoc forumasima bitno je da se igra kaladont i sta se desava sa nasim drustvom

 

a kada neko ima problem to ja manje bitno ://

 
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
Torp3do kaže...

Hvala svima koji su mi pomogli da rijesim problem a to jeste niko !!

 

Eto koliko sluzi forum i pomoc forumasima bitno je da se igra kaladont i sta se desava sa nasim drustvom

 

a kada neko ima problem to ja manje bitno ://

A jesi... jesi možda pomislio na to da si dao premalo informacija? da nitko nema takav problem? ...

13 godina
neaktivan
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Isto pitanje sam postavio na drugom malo manjem poznatijem forumu i dobiju odgvoro u roku od pola sata .... ://

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2011 14:18 (Torp3do).
15 godina
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
Torp3do kaže...

Isto pitanje sam postavio na drugom malo manjem poznatijem forumu i dobiju odgvoro u roku od pola sata .... ://

ako si dobio odgovor sto onda ne trebas vise postat u vezi tog problema, jer si ga rijesio i ides u offtopic

OT : jel iko uspio instalirat 2.2 preko kiesa?

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2011 19:21 (LUNAT1C).
13 godina
protjeran
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
Torp3do kaže...

Hvala svima koji su mi pomogli da rijesim problem a to jeste niko !!

 

Eto koliko sluzi forum i pomoc forumasima bitno je da se igra kaladont i sta se desava sa nasim drustvom

 

a kada neko ima problem to ja manje bitno ://

 

Torp3do kaže...

Isto pitanje sam postavio na drugom malo manjem poznatijem forumu i dobiju odgvoro u roku od pola sata .... ://

Nema na čemu!
I drugi put :)))

Odo ja sad malo kaladonta igrat 

Skype: antonio.andelic96
13 godina
neaktivan
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
LUNAT1C kaže...

OT : jel iko uspio instalirat 2.2 preko kiesa?

 

Ja cijeli dan pokušavam i ništa.

 

Jel zna itko u čemu je problem?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 17:51 (turopoljac84).
12 godina
protjeran
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

ekipo ja sam sad novi i zanima me kako vi mislite dali da uzmem samsung galaxy 3 i5800 ili sony ericsson xperia x8 molim brže odgovore plizzz treba mi

 

mario karačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3

Mislim da ti je između ta dva mobitela bolji Samsung Galaxy 3. Ja ga imam i super je.

Ajmoooooooo!!!!!!!!!!
12 godina
protjeran
offline
SAMSUNG I5800 Galaxy 3

hvala puno uzimam samsung ako što zatreba računam na tebe ok eeeeeiiiii zanima me kakav je touch

mario karačić
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAMSUNG I5800 Galaxy 3
kara447 kaže...

hvala puno uzimam samsung ako što zatreba računam na tebe ok eeeeeiiiii zanima me kakav je touch

touch je po mom bolji od x8.. nekako mi vise lezi zato sto ima veci ekran pa..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice