Protiv loših trgovaca

poruka: 37
|
čitano: 11.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca
Don Kihoty kaže...

Niti trgovac niti kupac nisu dužni održavati drivere za uređaje.

 

Javljaš se u vezi drivera/bios-a/firmeware-a uvjek direktno proizvođaču.

 

To bi bilo kao kad bi recimo ja bio nezadovoljan što moj LG auto-radio ne hvata ANtenu Zagreb kad

sam sa autom u šumi. 

 

Ako ti ne rade driveri, radiš nešto krivo, ili imaš krivu verziju OS-a.

Ako to sve štima, skini sa web-a novu verziju drivera.

 

Ako i to ne pomaže, onda moraš malo progooglati, jer onda i drugi imaju sličan problem.

 

Recimo ASUS notebookovi imaju "Naopaku kameru", jer im driveri suxaju.

 

Sam skrpaš drivere, dakle malo izmjeniš .inf datoteke i šljaka.

 

To apsolutno niti uvoznik, niti prodavač niti službeni servis nema veze s tim.

 

Kriv je ASUS. Sve u svemu, uvjek ti mogu reći da ti je neispravan OS na PC-u, i povući tužbu što nemaš legalan OS

niti nalijepnicu na PC-u, tako da si u principu uvjek - ispušio.

U nećem si u pravu  u nećem nisi. Naravno da niti trgovac niti kupac nisu odgovorni za drivere niti ih i jedni i drugi mogu napisati, ali je prodavač odgovoran da robu koju prodaje bude ispravna, bar po ZAKONU O OBVEZNIM ODNOSIMA. Ako roba koju proda nije ispravna kupac po zakonu njemu vrati robu a on kupcu novac. E problem nastaje kad prodavac to ne želi i kad bi ti to trebao ostavariti na sudu. Ovo sve što si rekao sam probao i skinuo nove drivere i guglao i nisam uspio upogoniti karticu. I nekako mi se cini da nije moja krivnja jer vec 15 godina, još od windowsa 3 održavam i sebi i ukučanima, a i susjednima (a nažalost i na poslu) kompjutere tako da nije da ne znam instalirati upravljački program. Kad si već spomenu o legalnom OS-u i to je bio jedan od načina na koji su odugovlačili rješavanje mog zahtjeva. Znači kad sam im službeno poslao zahtjev za povrat sredstava, nakon 3 tjedna su me pitali jel imam legalan OS. I da imam LEGALAN OS, koliko se god to činilo nevjerovatnim, i to na oba kompa.

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Protiv loših trgovaca
DTFi kaže...
..

i to je bio jedan od načina na koji su odugovlačili rješavanje mog zahtjeva. .. 

 

 

- svi drugi su krivi, samo ti nisi? Imao si godinu dana nešto što ne radi i sad mada si znao da odugovlače želiš neku 'akciju'? .. e, pa zakasnio si, to nema veze s tim dali si u pravu. Više nisi u pravu, jer si zakasnio, tj nisi se smio dati natezati.

- drugi problem je sam zakon i provedba. Zakon nije pisan za PC opremu nego za sve npr cipele, šećer, kombajn... tako da mada misliš da imaš pravo, trgovac i distributer se samo nasmiju i ignoriraju. Ako prije nisi bio uporan i znao svoja prava, ako si prije dozvolio da te zavlače, zašto sad msiliš (kad više nemaš garanciju) da bi išta riješio. Naivnost. Pa i u slučaju da podigneš tužbu i da je dobiješ, prvo moraš znati protiv kog dižeš tužbu, što ti Don govori, ali odbijaš slušati.. Proizvođač. Trgovac je samo posrednik, servis rješava garancije. Tuži servis jer oni nisu rješili problem. Tuži proizvođača jer on nije napravio proizvod koji radi.

- u tvoje znanje oko računala ne ulazim, znanje nije ni potrebno jer je to potrošačka elektronika, ništa kompliciranija nego mobitel, automobil.. pa nitko ne mora biti stručnjak npr mehaničar da bi vozio auto, jednako vriejdi za tebe.

Postoje dvije mogućnosti:

a) kartica je neispravna (ili driver-software, što je jednako bitan dio, nema pravne razlike, odgovornost poizvođača).

b) kartica je ispravna ali je problem negdje drugdje, dali tvoje računalo, nekompatibilnost, postavke...

Od te dvije mogućnosti, ti moraš moći dokazati prvu. Kako to misliš da možeš? Zašto bi to bio problem trgovca? Kako bi sud to mogao utvrditi, jer za sud je relevantan podatak od ovlaštenog servisa itd..

Zakasnio si i prihvati to. Drugi put budi konkretniji i nedaj se zavlačiti.

 

btw, konstantno se ljutiš na mišljenja-savijete, kao da netko od (skupine na koju se ljutiš) to zaslužuje? Prihvati ili nemoj, ljutnja i nepristojnost baš ničemu ne pridonose. I prouči malo zakone, pravila i realnost, vidjet ćeš da nije baš jednostavno. Počni od te sitnice da imaš npr neki papir (radni nalog) servisa gdje si reklamirao problem i da problem nije otklonjen (ili što su u servisu zaključili). Imaš li takav papir?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2011 15:36 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Protiv loših trgovaca

Gle ihush, tebe više neću komentirati i lijepo te molim da i ti više ne pišeš u ovu temu. Ti nisi ponudio niti jedan KONSTRUKTIVAN prijedlog. Od drugog posta, moj je bio prvi, revno i s puno truda pišeš kao pravi odvjetnik trgovaca. 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protiv loših trgovaca
DTFi kaže...
Gle ihush, tebe više neću komentirati i lijepo te molim da i ti više ne pišeš u ovu temu. Ti nisi ponudio niti jedan KONSTRUKTIVAN prijedlog. Od drugog posta, moj je bio prvi, revno i s puno truda pišeš kao pravi odvjetnik trgovaca.



- promašio si forum, jogurt revolucija i lajkanje je na faceu.

- za bilo što nekorektnog u postovima imaš 'prijavi'.

- konstruktivan dio je da se pomiriš (sam sa sobom) i da za idući put naučiš kako ostvariti svoja prava. Usput, poradi na komunikaciji i mišljenju da svijet postoji radi tebe.

- ovdje se za neki problem traži rješenje, to si trebao postati prije godine i tad bi možda dobio željeni happyend, ovako ispucavaj svoje frustracije... (svatko ima neko veselje).
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Protiv loših trgovaca

Ima tjedan danas kupio sam slušalice vrijednosti 359kn u Linksa.Nakon 3 dana uporabe držač lijeve slušalice se odvoio,kad sam pogledao nedostajala je jedna vida i jedan dio plastike se odvojio.Kad sam dosao to dati na popravak rekli su mi da je to fizički kvar te da sam vjerovatno sjeo na njih,iako sam rekao da uistinu nisam fizički "maltretirao" slušalice nisu ih htjeli popraviti,uredu,što ako bude neki drugi kvar kojeg "ja" nisam uzrokovao,on je odgovorio da gubim potpunu garanciju.Sada sam ih doma zaljepio i stavio drugu vidu i molim boga da se ne pokvare.

 

Duboko su me razočarali,sada znam da više u njih neću ništa kupovat.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca
Ma to nije rješenje, jel negdje moraš kupovati, a vjerojatno bi to to rekao bio koji trgovac u Hrvatskoj
14 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca

.... da li ima zainteresiranih da se ispred trgovine skupimo i kažemo potencijalnim kupcima kakvi su (možemo i transparentima).....

{#}{#}{#}Majko mila, ovako se dugo nisam nasmijao..

 

Ako zbog drivera pozivaš na demonstracije što kada ćeš imati problema sa autom, možemo očekivati poziv na revoluciju?

 

1. na forum se javljaju i ljudi koji se i ne slažu s tobom, očekivati nešto drugačije je djetinjasto i razmaženo.

 

2. ovdje se javljaš i kukaš tek nakon isteka garancije a nisi iskoristio sve zakonske mogućnosti(djetinjasto i razmaženo)

                   - u zakonskom roku odlaziš prodovaču i tražiš povrat

                   - ako ti on odbije povrat novca odlaziš u državni inspektorat i podnosišslužbenu prijavu(na koju oni moraju izači na teren i tebe obavijestiti o rezultatu)

 

3. ako si ti siguran da je problem u driverima a da je uređaj ispravan očekivati od trgovca da prepravi drivere samo za tebe opet je djetinjasto i razmaženo.

    Da se dižu bune i ustanci zbog bugovitog softwarea sada bi na cijeloj zamlji vjerojatno bilo ratno stanje.

 

4. jesi li se obratio direktno proizvođaću? Nisi. Jednostavnije je izrađivati transparente nego napisati mail.

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice