Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 334.209
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ma kakvi nijedna 120mm inacica vodenog za te pare nema smisla.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
SnakeST kaže...
lav1000 kaže...
SnakeST kaže...

Hvala Stjepko. Još jedno pitanje samo. Nov freezer za 570kn, ili mjesec dana star LiquidMaster Lite koji mi kolega nudi za 450kn (vjerojatno može i niže), sa garancijom od amazona. Isplati li se dati 100-150 kuna više s obzirom da moram uzeti i napajanje a budžet tanak? CPU neće biti clockan.

 liquid master lite isto 120mm radijator?

 

ako je 120 nikako, uzmi rađe LF120 i lupi žlepu tom kolegi koji ti ga prodaje za 450kn, ja sam kupio liquid master lite 240 novi u linksu za tipa 405kn...

 

Mah on ga dobio prije mjesec dana, placeno oko 500 kuna a u kuciste ga stavio prije 10 dana... Evo natjerao sam do 400kn i nece ispod.

 

Radi se tocno o ovom modelu, sa RGB logom i ventom.

 uzmi LF120 ako je nužno da bude 120mm radijator, nemoj taj CM 

10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Ma kakvi nijedna 120mm inacica vodenog za te pare nema smisla.

 

Ima smisla za nas koji nemaju novaca jbg...

 

lav1000 kaže...

 uzmi LF120 ako je nužno da bude 120mm radijator, nemoj taj CM 

 

Nije nuzno ali me budzet koci. Zracni hladnjak moram izbaciti jer cu grafu okrenuti vertikalno i nemam puno izbora. Isao sam na 120mm najvise zbog cijene, a drugi razlog je sto bi volio da naprijed nemam hladnjak zbog RGB ventilatora, ali estetika moze trpiti na racun perfomansi. 

 

 

Ako netko prodaje vodeno nek se javi u inbox, ili ako netko moze provjeriti na PCE ima li sta bio bi mu vise nego zahvalan.

 

I mogli su nam kolege administratori omoguciti kakav privremeni oglasnik dok se ne nade trajno rjesenje. Pola konfe sam na Bug-u kupio...

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
SnakeST kaže...
Lucidius kaže...

Ma kakvi nijedna 120mm inacica vodenog za te pare nema smisla.

 

Ima smisla za nas koji nemaju novaca jbg...

 

lav1000 kaže...

 uzmi LF120 ako je nužno da bude 120mm radijator, nemoj taj CM 

 

Nije nuzno ali me budzet koci. Zracni hladnjak moram izbaciti jer cu grafu okrenuti vertikalno i nemam puno izbora. Isao sam na 120mm najvise zbog cijene, a drugi razlog je sto bi volio da naprijed nemam hladnjak zbog RGB ventilatora, ali estetika moze trpiti na racun perfomansi. 

 

 

Ako netko prodaje vodeno nek se javi u inbox, ili ako netko moze provjeriti na PCE ima li sta bio bi mu vise nego zahvalan.

 

I mogli su nam kolege administratori omoguciti kakav privremeni oglasnik dok se ne nade trajno rjesenje. Pola konfe sam na Bug-u kupio...

 ako ćeš 120mm onda LF, i ništa drugo, a 240 gledaj ako ima igdje masterliquid lite 240 za 500injak kn novi...

7 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

imaš na "drugom forumu" Arctic Liquid Freezer 240 za 580kn no čovjek je spreman i za raznorazne kombinacije

13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
phanteks kaže...

imaš na "drugom forumu" Arctic Liquid Freezer 240 za 580kn no čovjek je spreman i za raznorazne kombinacije

Vani ga nađeš za 610 kn, toliko o isplativosti.

7 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Valentin17 kaže...
phanteks kaže...

imaš na "drugom forumu" Arctic Liquid Freezer 240 za 580kn no čovjek je spreman i za raznorazne kombinacije

Vani ga nađeš za 610 kn, toliko o isplativosti.

 

kolega je pitao

 

SnakeST kaže...

 

 

Ako netko prodaje vodeno nek se javi u inbox, ili ako netko moze provjeriti na PCE ima li sta bio bi mu vise nego zahvalan.

 

 

ja sam samo odgovorio što sam tamo našao, nisam komentirao cijenu i isplativost

10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Hvala puno na trudu, ipak sam uzeo od kolege Cooler Master za 300 kuna jer sam ga uvjerio da ne vrijedi vise. Ako ne budem zadovoljan prodat cu ga za 2-3 mjeseca za 200 i uzeti nesto kvalitetno kad skupim novaca. Sad mi je budzet pojelo napajanje i novi SSD.

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
SnakeST kaže...

Hvala puno na trudu, ipak sam uzeo od kolege Cooler Master za 300 kuna jer sam ga uvjerio da ne vrijedi vise. Ako ne budem zadovoljan prodat cu ga za 2-3 mjeseca za 200 i uzeti nesto kvalitetno kad skupim novaca. Sad mi je budzet pojelo napajanje i novi SSD.

 ok 300kn je korektna cijena 

14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ispričavam se što uletavam u temu ali pošto nemam pristup oglasima, ako netko ima za prodat fitinge za custom vodeno neka se javi preko poruke..

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Pozz, imam 8 komada ovih fittinga, zabunom ih uzeo, novi, zapakirani:

https://www.ekwb.com/shop/ek-hdc-fitting-12mm-g1-4-green-7263

Javi ako si zainteresiran

12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
zidovudin kaže...

Pozz, imam 8 komada ovih fittinga, zabunom ih uzeo, novi, zapakirani:

https://www.ekwb.com/shop/ek-hdc-fitting-12mm-g1-4-green-7263

Javi ako si zainteresiran

 

Hvala na ponudi ali to su fitinzi za hard tube, meni treba za soft tube

7 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ekipa može pomoć,

dobio sam odobrenje da šaljem ovaj svoj Eiswolf na RMA 

 

pumpa prozujala odjednom u radu počne zujati ko avion

ovako 

odjednom okretaji padnu na 300-500 i ovaj zvuk se pojavi

 

radilo cca 2 tjedna normalno od zadnjeg preslagivanja moje hidroelektrane i sad zadnji tjedan prvi put se pojavilo, zna raditi po 2-3 dana normalno i onda odjednom prozuji

jel moguće da je zrak unutra ili?

 

moram sam namiriti trošak slanja, jbt gledam DHL cca 600kn za salnje u Švabiju(jel ima tko iskustva, jel ima jefitinija opcija za slanje)... pa rađe ću naručiti pumpu i sam ju smontirati, duplo jeftinije me izađe...ili uzeti blok bez pumpe u njemu pa njega staviti u loop...

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Znaci moguce da je istina da masovno crkavaju te pumpe, citao na overclock.net-u, jednom tipu crkle 3 za redom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ansha kaže...

Znaci moguce da je istina da masovno crkavaju te pumpe, citao na overclock.net-u, jednom tipu crkle 3 za redom...

evo naručim ih 3 komada, da ih ima u rezervi

https://www.alphacool.com/shop/pumps/alphacool-pumps/20729/alphacool-dc-lt-2600-ultra-low-noise-ceramic-12v-dc?c=20557

i dođe me jefitinije nego da šaljem ja njima ovo na reklamaciju...

ajde deda neku mudru smisli

12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

zašto uopće ti moraš plaćati slanje? zar firma u kojoj si uzea ne bi trebala to podmirit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
1950Killer kaže...

zašto uopće ti moraš plaćati slanje? zar firma u kojoj si uzea ne bi trebala to podmirit?

jbg ne znam, takvi su im Conditions of Use...

ne moram platiti slanje nazad zamjenskog proizvoda 

12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
lav1000 kaže...
1950Killer kaže...

zašto uopće ti moraš plaćati slanje? zar firma u kojoj si uzea ne bi trebala to podmirit?

jbg ne znam, takvi su im Conditions of Use...

ne moram platiti slanje nazad zamjenskog proizvoda 

 jos najbolje da moras 

12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Ne bih trebao nista platit,reklamiraj ga tamo di si ga kupija,pa ne se oni hebu sa postarinom
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
volegradele kaže...
Ne bih trebao nista platit,reklamiraj ga tamo di si ga kupija,pa ne se oni hebu sa postarinom

 ma kupljeno je online,  nema njih u RH da imaju zastupnika i sl.

 

jel ovaj europa.eu neki scammerski site ili je legit?

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/

evo C/P sa tog sajta

 

"The trader in Spain is ready to repair my faulty camera, but who has to pay for shipping back and forth?

Under EU Law, within the legal guarantee period of two years, defective products must be repaired or replaced without any cost to the consumer. This includes shipping costs. So, in principle, the seller should cover all shipping costs (your sending the faulty camera to the seller; the trader's returning the repaired camera to you).

However, the trader may wish to examine the camera to check whether it was defective when you bought it. In this case, you may have to pay to return the camera and ask to be refunded the shipping costs if the trader agrees that it was defective."

 

čitam ovaj odlomak i nije mi jasan ovaj drugi dio, prodavatelj ima pravo tražiti provjeru artikla, i ako je bio defektan/pokvaren kupac plaća dostavu???!?!?!?

11 godina
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
lav1000 kaže...

jel ovaj europa.eu neki scammerski site ili je legit?

 teški scammeri 

 

ni manje ni više nego službena stranica europske unije, gdje ćeš veće scammere

11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ansha kaže...

Znaci moguce da je istina da masovno crkavaju te pumpe, citao na overclock.net-u, jednom tipu crkle 3 za redom...

 Možda je do tipa :)

 

Pumpa kao zasebna jedinica nema neke negativne kritike kolko vidim. U Eiswolfu ima caka, barem je meni bila, da ako stegneš blok previše, pumpa neće da vrti. Ja sam tako prvi put pomislio da sam dobio failanu pumpu, rastavio, spojio na fan header rastavljenu, kad ono čujem pumpa vodu... Reko idemo ispočetka. Spojio sve opet, stego onako taman da nije previše, uštekao i sve radi. Kad je stežem dok radi, pratim rpm na matičnoj u Clinku, i vidim kako rpm pada kako stežem. Dakle ima mali flaw u tim slučajevima i vrlo lako može bit da je tip jednostavno stezao previše, a pumpe nisu vrtile, a tako onda i možda krepale. Ko će ti ga znat. Meni radi iznimno tiho, nema šanse da je čuješ sa 50cm. Tek kad nasloniš uho možeš čut da nešto radi. I očito radi dovoljno dobro da mi flow ne predstavlja nikakav problem dok gpu drži ispod 40C nakon više sati gejmanja. Bio sam spajao i ddc pumpu i res u loop, apsolutno nikakav benefit nisam dobio, osim dodatnog nereda u kućištu. Povadio te viškove i ostavio block>tubing>rad.

 

Lave, pa kolko te dođe shipping?

tek sad vidim, 600kn! jbtel led. pa rađe uzmi novu pumpu za eiswolf.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 15:44 (eywa33).
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
eywa33 kaže...
ansha kaže...

Znaci moguce da je istina da masovno crkavaju te pumpe, citao na overclock.net-u, jednom tipu crkle 3 za redom...

 Možda je do tipa :)

 

Pumpa kao zasebna jedinica nema neke negativne kritike kolko vidim. U Eiswolfu ima caka, barem je meni bila, da ako stegneš blok previše, pumpa neće da vrti. Ja sam tako prvi put pomislio da sam dobio failanu pumpu, rastavio, spojio na fan header rastavljenu, kad ono čujem pumpa vodu... Reko idemo ispočetka. Spojio sve opet, stego onako taman da nije previše, uštekao i sve radi. Kad je stežem dok radi, pratim rpm na matičnoj u Clinku, i vidim kako rpm pada kako stežem. Dakle ima mali flaw u tim slučajevima i vrlo lako može bit da je tip jednostavno stezao previše, a pumpe nisu vrtile, a tako onda i možda krepale. Ko će ti ga znat. Meni radi iznimno tiho, nema šanse da je čuješ sa 50cm. Tek kad nasloniš uho možeš čut da nešto radi. I očito radi dovoljno dobro da mi flow ne predstavlja nikakav problem dok gpu drži ispod 40C nakon više sati gejmanja. Bio sam spajao i ddc pumpu i res u loop, apsolutno nikakav benefit nisam dobio, osim dodatnog nereda u kućištu. Povadio te viškove i ostavio block>tubing>rad.

 

Lave, pa kolko te dođe shipping?

Evo sad zvao poštu, kažu 110-120kn paket do 3kg cijena slanje u DE

opet gledam u drugu ruku, nije to puno love, sad to spada u kategoriju beznačajno, ali puno mi čekati bar 2 tjedna dok se to vrati meni...

gledam naručuti pumpu i sam to riješiti, ako mi zapne hvala Bogu ima ovdje majstora za vodeno koji će uskočiti i to mi smontirati 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 15:51 (lav1000).
9 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
lav1000 kaže...

gledam naručuti pumpu i sam to riješiti, ako mi zapne hvala Bogu ima ovdje majstora za vodeno koji će uskočiti i to mi smontirati 

 

 Koji je taj majstor vodenog zanata?kolko vidim tu leži zarada jer je pump failura sve više.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ZGamer kaže...
lav1000 kaže...

gledam naručuti pumpu i sam to riješiti, ako mi zapne hvala Bogu ima ovdje majstora za vodeno koji će uskočiti i to mi smontirati 

 

 Koji je taj majstor vodenog zanata?kolko vidim tu leži zarada jer je pump failura sve više.

prouči malo po forumu i lako ćeš naći tko je glavni meštar vodenog hlađenja 

 

nisam ni sam pametan, hvala Bogu na našem mudrom dedi, pa sam eto zahvaljujući njegovim savjetima spojio loop pa su tu dvije pumpe, i ništa se ne dogodi kad ova pumpa na gpu zakaže.

Možda sad odigrati taktički, iskopčati ovu pumpu da uopće ne vrti, čekati da izađe Đontra, i kad dođe flagship 80ti Đontra, nadati se da više ovog neće imati u ponudi i zamjeniti za hlađenje za novu gpu...

valjda sam badluck ispucao sa ovom pumpom...

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 17:34 (lav1000).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
lav1000 kaže...

 

nisam ni sam pametan, hvala Bogu na našem mudrom dedi, pa sam eto zahvaljujući njegovim savjetima spojio loop pa su tu dvije pumpe, i ništa se ne dogodi kad ova pumpa na gpu zakaže.

Možda sad odigrati taktički, iskopčati ovu pumpu da uopće ne vrti, čekati da izađe Đontra, i kad dođe flagship 80ti Đontra, nadati se da više ovog neće imati u ponudi i zamjeniti za hlađenje za novu gpu...

valjda sam badluck ispucao sa ovom pumpom...

A Luci je govorio da nema sanse da ce riknut i da napravis odvojene loopove... Dedu treba slusat...

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ansha kaže...

A Luci je govorio da nema sanse da ce riknut i da napravis odvojene loopove... Dedu treba slusat...

 Luci je nepopravljivi entuzijast, sve za 1°C manje 

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ansha kaže...

A Luci je govorio da nema sanse da ce riknut i da napravis odvojene loopove... Dedu treba slusat...

Ne ja sam rekao da je to rijetkost (tako ga potrefilo), usotalom te kilave pumpice nije ni cudo da crkavaju a mozda joj ni ne pase da radi u duetu sa drugom pumpom...

 

Uostalom ja sam mu govorio da ostavi CM za proc a ovo zasebno za GPU, kolko vidim CM radi normalno sada kod kod drugog vlasnika, hebiga kad me se ne slusa, sad si covjeka uvalio u probleme sa tvoje dve pumpe.

 

I cak i da crkne pumpa, u igranju ce to skuzit jer ima monitoring, a i u IDLE jel ce cut kako mu se ventovi pocinju jace okretat, a i d ane skuzi komp ce se retartat u slcaju overheating-a.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...
ansha kaže...

A Luci je govorio da nema sanse da ce riknut i da napravis odvojene loopove... Dedu treba slusat...

Ne ja sam rekao da je to rijetkost (tako ga potrefilo), usotalom te kilave pumpice nije ni cudo da crkavaju a mozda joj ni ne pase da radi u duetu sa drugom pumpom...

 

Uostalom ja sam mu govorio da ostavi CM za proc a ovo zasebno za GPU, kolko vidim CM radi normalno sada kod kod drugog vlasnika, hebiga kad me se ne slusa, sad si covjeka uvalio u probleme sa tvoje dve pumpe.

 

I cak i da crkne pumpa, u igranju ce to skuzit jer ima monitoring, a i u IDLE jel ce cut kako mu se ventovi pocinju jace okretat, a i d ane skuzi komp ce se retartat u slcaju overheating-a.

Ma da, mozda joj nije pasalo bijelo kuciste pa je pocinila samoubojstvo..

 

Nije problem crkavanja pumpe opasnost po hardware nego cinjenica da onda ne mozes koristit komp...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice