Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.875
|
čitano: 518.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

To vam je samo za slušalice,pod opcijom za slušalice....i zvučna je za slušalice a ne za zvucnike,zato i je slab (ispran) zvuk...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 17:11 (lmutak).
16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Hvala na javljanju.

Poprilično sam konfuzno sve opisao, ali donekle me se može shvatiti.

Da, ove stvari su 98% predviđene za slušalice. Čovjek recimo ima kvalitetne slušalice i želi preskočit lošu zvučnu iz laptopa, te koristi ovu.

 

No ipak su unutar aplikacije stavili izbornik (prva sličica) u kojem se osim slušalica bira Stereo 2.0.

Valjda bi to bio bilo kakav set aktivnih ili pasivnih zvučnika tj stereo pojačala.

 

I sada..baš taj pojam.. sve je tiho  i isprano na vanjskom stereo pojačalu. No, kada kliknem podizbornik slušalica u kojem je ponuđeno pojačanje od 300 oma.. dobijem tvrd, jak i bogat signal.

Identičan kao kada na pojačalu prebacim sa ovog aux kanala  na CD kanal. Čim u aplikaciji ugasim taj gain, kao da si na stereo pojačalu smanjio potenciometar sa 5 na 1.

 

Tražim tehničko objašnjenje što se događa na relaciji od zvučne do rca konektora na pojačalu kada se klikne Gain.

i ta priča sa omima... nešto sa običnih 30 oma koliko je dovoljno jeftinim bubicama od slušalica, pojača na 300 oma koda imam profesionalne AKG slušalice...i sve je nebitno oko slušalica, mene zanima što se događa na ulazu pojačala sa tim pojačanjem.

Ima li kakve štete...jer aplikacija kaže da smrtničke jeftine slušalice mogu stradat od 300 oma.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
torrente kaže...

Hvala na javljanju.

Poprilično sam konfuzno sve opisao, ali donekle me se može shvatiti.

Da, ove stvari su 98% predviđene za slušalice. Čovjek recimo ima kvalitetne slušalice i želi preskočit lošu zvučnu iz laptopa, te koristi ovu.

 

No ipak su unutar aplikacije stavili izbornik (prva sličica) u kojem se osim slušalica bira Stereo 2.0.

Valjda bi to bio bilo kakav set aktivnih ili pasivnih zvučnika tj stereo pojačala.

 

I sada..baš taj pojam.. sve je tiho  i isprano na vanjskom stereo pojačalu. No, kada kliknem podizbornik slušalica u kojem je ponuđeno pojačanje od 300 oma.. dobijem tvrd, jak i bogat signal.

Identičan kao kada na pojačalu prebacim sa ovog aux kanala  na CD kanal. Čim u aplikaciji ugasim taj gain, kao da si na stereo pojačalu smanjio potenciometar sa 5 na 1.

 

Tražim tehničko objašnjenje što se događa na relaciji od zvučne do rca konektora na pojačalu kada se klikne Gain.

i ta priča sa omima... nešto sa običnih 30 oma koliko je dovoljno jeftinim bubicama od slušalica, pojača na 300 oma koda imam profesionalne AKG slušalice...i sve je nebitno oko slušalica, mene zanima što se događa na ulazu pojačala sa tim pojačanjem.

Ima li kakve štete...jer aplikacija kaže da smrtničke jeftine slušalice mogu stradat od 300 oma.

 

 300 Ω slušalice trebaju viši napon da bi se pobudio driver-namotaj. Taj viši napon može biti poguban za slušalice manjeg otpora (30 Ω) jer će namotajem njihovog drivera poteći veća struja. Može doći do mehaničkog uništenja zbog prevelikog hoda i/ili pregaranja namotaja. Spajanje na pojačalo ne bi trebalo izazvati probleme, odn. treba vidjeti u specifikaciji ulaza koji je napon dozvoljen.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 19:40 (gast0n).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
gast0n kaže...

 300 Ω slušalice trebaju viši napon da bi se pobudio driver-namotaj. Taj viši napon može biti poguban za slušalice manjeg otpora (30 Ω) jer će namotajem njihovog drivera poteći veća struja. Može doći do mehaničkog uništenja zbog prevelikog hoda i/ili pregaranja namotaja.

 Da. Zasigurno da papreni naglavni AKG želi pogon od 300 oma.

No ja ne koristim slušalice.

Mene zanima, ima li kakvog uticaja, kada putem ovog kabela spojenog na zvučnu..

 .. pustim to pojačanje od 300 oma ( i dobijem željeni volumen zvuka) na ovaj ulaz..

 

 

.. ima li tu kakvih razloga za brigu, kao što imaju razloga za brigu "tanašne" slušalice koje smo spominjali?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
2 godine
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
torrente kaže...
gast0n kaže...

 300 Ω slušalice trebaju viši napon da bi se pobudio driver-namotaj. Taj viši napon može biti poguban za slušalice manjeg otpora (30 Ω) jer će namotajem njihovog drivera poteći veća struja. Može doći do mehaničkog uništenja zbog prevelikog hoda i/ili pregaranja namotaja.

 Da. Zasigurno da papreni naglavni AKG želi pogon od 300 oma.

No ja ne koristim slušalice.

Mene zanima, ima li kakvog uticaja, kada putem ovog kabela spojenog na zvučnu..

 .. pustim to pojačanje od 300 oma ( i dobijem željeni volumen zvuka) na ovaj ulaz..

 

 

.. ima li tu kakvih razloga za brigu, kao što imaju razloga za brigu "tanašne" slušalice koje smo spominjali?

Ulazni napon na RCA je obično oko 1 - 1,5 V. Kartica u 300 Ω 'modu' isporučuje do 2 V tako da ako se ne pretjeruje s pojačanjem neće biti problema.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
gast0n kaže...

Ulazni napon na RCA je obično oko 1 - 1,5 V. Kartica u 300 Ω 'modu' isporučuje do 2 V tako da ako se ne pretjeruje s pojačanjem neće biti problema.

 to te ja pitam. tu informaciju tražim.

ne, nema distorzije u zvuku na 100%.  puštam identičnu glazbu putem ove kombinacije koju sam naveo i na drugom kanalu pojačala puštam istu glazbu putem google chromecast audia.

ALI, čim isključim ovo unutar aplikacije na normal gain...kao da na stereo pojačalu smanjih sa 5 na 1.

 

 

 

ako još ima nešto oko ovoga napisati, bio bih zahvalan.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
2 godine
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
torrente kaže...
gast0n kaže...

Ulazni napon na RCA je obično oko 1 - 1,5 V. Kartica u 300 Ω 'modu' isporučuje do 2 V tako da ako se ne pretjeruje s pojačanjem neće biti problema.

 to te ja pitam. tu informaciju tražim.

ne, nema distorzije u zvuku na 100%.  puštam identičnu glazbu putem ove kombinacije koju sam naveo i na drugom kanalu pojačala puštam istu glazbu putem google chromecast audia.

ALI, čim isključim ovo unutar aplikacije na normal gain...kao da na stereo pojačalu smanjih sa 5 na 1.

 

 

 

ako još ima nešto oko ovoga napisati, bio bih zahvalan.

 Napon za 30 Ω mod je oko tri puta manji, tako da je normalno i da se smanji ukupno pojačanje. Uživaj.

2 godine
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Jooooj sad ste me podsjetili na moju predivnu Terratec aureon zvučnu, (koju sam prodao jer unutarnja jedinica više nije mogla u PCI Express (nestao je, uveli su ono malo nestabilno govance od utora) na novijim pločama) s jednom kontrolnom  jedinicom koja je išla u kućište PC-a, a druga u PCI Express utor.

E, to je bila pc zvučnjača.. 

 

 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 9:42 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Tko ima ASUS Xonar zvučne kartice može probati Windows 11 drivere, ASUS je napokon izbacio driver iako samo beta verziju

https://www.asus.com/motherboards-components/sound-cards/gaming/xonar-u7-mkii/helpdesk_download/

Moj PC  
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Netko ima preporuku za okej USB na 5.1(pravi) zvučnu?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Da malo stepem prašine ovdje... Mislim da mi je krepala zvučna na matičnoj a stara 3 mjeseca  Jučer igram, nestane zvuka. Prištekavam iza i naprijed na front panel, ništa. Reinstaliram driver, uopće ne prepoznaje, nestala. Prištekam zvučnike u monitor, rade. 

Još ću pokušati nešto popodne ali sumnjam da bude efekta a neda mi se slati radi toga na reklamaciju pa da budem bez kompa mjesec dana. Mislim da bih mogao neki DAC uzeti. Preporuke? Fiio K3, E10k.... Ili ima nešto jeftinije a da ima dobar zvuk.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Ako ne trebas ulaz za slusalice onda je BB za malo para Topping E30

 

https://www.njuskalo.hr/search/?keywords=topping%20e30&sort=cheap

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Prekjučer sam naručio fiio k3 ali hvala svejedno 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
14 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Ljudovi, imam asus phoebus. Znam da je stara ali je i dobra. Problem je jedino sto nw radi na win 11,probao sam i na win 10 ali stalno radi distorziju zvuka, kao da je usporeno i sl. Za 11 znam da nije ni podrzana. Ima li nekakva alternativa a da nije preskupo?
Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Ja sam nedavno uzeo Fiio K11 i nemam zamjerke. Na Hifigo je 120 eura plus besplatna postarina.

 

Samo treba paziti jer "high gain" i na nebalansiranom 6.35 izlazu moze sprziti slusalice od 32 ohma.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice