Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.634.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Hmm taj če 4 core Hedt biti na kaby lake proizvodnom procesu,možda ima veze sa cijelom kaby lake serijom pa nemaju prostora za proizvesti više jezgrene procesore pa koriste prostor slabijega procesora da pokažu stabilnost kao i veče OC domete nad skylakea
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Sve ove matične ploče imaju isti chipset, a podržavaju različite brzine rama, kako je to moguće?

link 

link2

link3

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ak se ne varam tako je i sa bazooka/mortar b150/b250 plocama za intel, podrzavaju XMP profile do odredene brzine.

15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

evo po nabavinet u linksa došla dva r5

15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

košta kao i5 7500 ovaj R5 1600, sad je stvarno opravdana ona " intel inside idiot outside"

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 10:30 (dery).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
war3_tft kaže...

Ak se ne varam tako je i sa bazooka/mortar b150/b250 plocama za intel, podrzavaju XMP profile do odredene brzine.

 Sve b150 podržavaju samo 2133 mhz (čuo sam da može i 2400mhz ali samo sa kaby lake procesorima) dok sve b250 podržavaju 2400mhz, dakle isti chipset ista podrška, zašto nije takav slučaj kod A320 ploča?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...
war3_tft kaže...

Ak se ne varam tako je i sa bazooka/mortar b150/b250 plocama za intel, podrzavaju XMP profile do odredene brzine.

 Sve b150 podržavaju samo 2133 mhz (čuo sam da može i 2400mhz ali samo sa kaby lake procesorima) dok sve b250 podržavaju 2400mhz, dakle isti chipset ista podrška, zašto nije takav slučaj kod A320 ploča?

 uostlom šta te briga, ako možeš ići na bržu memoriju,

to je po meni plus jer ova od GB ide do 3200, ako samo dobro vidia

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Sad kad dode Ryzen 5 kod nas trebale bi i a320 ploce?

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

 Razlike u hladnjacima za R1400 i R1600, Wraith Stealth i Wraith Spire. 

 

Naspram 1400, 1600 za 50$ više imaš 50% jezgri više i bolji hladnjak. Naspram 1600X, 30$ je jeftiniji i još za hladnjak 45$. Kao što je kod R7 1700 očiti pobjednik u performansama po dolaru, tako je kod R5 to 1600 sa 6c/12t. I to je to. Ili 2800 kn za R7 1700 ili 1800 kn za R5 1600. Ostali ne daju vrijednost za novce.

 

MSI ima mATX MBO s A320 chipsetom. 75$ MSRP

http://www.pcgamer.com/msi-introduces-five-micro-atx-motherboards-for-ryzen/

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 10:32 (hrvooje).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

 Čemu ti služi ovo? Ova kutija tu? 

 

Pa nije loše imati kao 2. ili 3. nivo backupa ... naravno, zbog brzine blu-ray nije za dnevnu upotrebu, ali zapržiti nekakve konačne arhive, zašto ne ?

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže... 

Pa ima skoro 3 godine od zadnjeg hedt socketa, bilo je i vrijeme...

 Osim što je X99 kao socket sasvim dovoljan. :)

Ali čak i da nije - koja je svrha 4-core HEDT-a??

 

Ne postoji sasvim dovoljno, proizvodnja mora ic, prodaja mora ic, sustav ovisi o tome, al to su neke druge teme ;-)

 

4-core HEDT nije nova stvar, sta je problem u siroj ponudi? Kome nema svrhu, nece kupit. 

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

jesam li ja jedini koji je vec pogledo ryzen 5 jel izasao u prodaju u nasim trgovinama? haha

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

sry ak sam nesto pomjesao, nije mi namjera da uvrijedim tvoj PC ego;),  samo 10 fps-a avg razlike naspram bf4 vs bf1 cini veliku razliku u gameplayu na vec ne bas bajnom framerate-u pa ti se zato cini da bf4 ide "puno" bolje... a i reci da je razlika haswell i kabylake samo u nijansama su budalastine! jer ja bez problema nabijem skoro 170 fps-a avg u tom bf4 s tom tvojom grafom! a ti?(predpostavljam da neide prek cca 90?) budi drug pa javi rezultate!LP

 Pa i nije neka razlika između haswella i kaby lakea, više tu ddr4 daje prednost nego procesorska arhitektura.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Pa ansha  ako već idem na HEDT, idem na 6+ core. 4-core imam i na mainstream i7. U čemu je fora?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Pa ansha  ako već idem na HEDT, idem na 6+ core. 4-core imam i na mainstream i7. U čemu je fora?

Mozda netko hoce hedt a nema odmah para za 8-core, ili treba masu rama ili voli da su mu memory  slotovi sa obe strane socketa 

 

Prije je najrestriktivniji faktor kod x99 platforme bila cijena ddr4 memorije, sad je jedina razlika nesto skuplje ploce. Netko ce vec samo zbog zalemljenog ihs-a ic na hedt...

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 13:25 (ansha).
15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

links maka iz ponude r5 ryzene, hmm

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ali ne možemo znati da će bolji IHS biti na HEDT platformi. Ne znamo da će biti dostupno više memorije (ograničeno procesorom, ne pločom). 64GB je KabyLake limit i Haswell/Broadwell-E limit, tako da ni tu nema razlike.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Ali ne možemo znati da će bolji IHS biti na HEDT platformi. Ne znamo da će biti dostupno više memorije (ograničeno procesorom, ne pločom). 64GB je KabyLake limit i Haswell/Broadwell-E limit, tako da ni tu nema razlike.

Ide Haswell-E i sa 128GB non ECC na X99 pločama, ne mora biti Xeon.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Ali ne možemo znati da će bolji IHS biti na HEDT platformi. Ne znamo da će biti dostupno više memorije (ograničeno procesorom, ne pločom). 64GB je KabyLake limit i Haswell/Broadwell-E limit, tako da ni tu nema razlike.

Vidis stvarno, sta nas dovodi do pitanja zasto tebi pise 128GB pod "moj pc" 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Tonči kaže...

Ali ne možemo znati da će bolji IHS biti na HEDT platformi. Ne znamo da će biti dostupno više memorije (ograničeno procesorom, ne pločom). 64GB je KabyLake limit i Haswell/Broadwell-E limit, tako da ni tu nema razlike.

Vidis stvarno, sta nas dovodi do pitanja zasto tebi pise 128GB pod "moj pc" 

To nije službeno podržano od strane Intela, kao ni bilo koja brzina memorije iznad 2133MHz. U pravilu ta količina ovisi o kvaliteti IMC-a i u većini slučajeva nazivni overclock (ako ikakav) ne možeš dobiti. Poanta je u tome da onaj tko treba 128GB teško da ima potrebu za samo 4 jezgre. Obično dosta memorije trebaš u situacijama kad trebaš nešto što profitira jako i od jezgara. Također, "nemam love za 6+" ne stoji za nekoga tko kupuje HEDT, a pogotovo ne nekoga tko kupuje 128GB.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 14:36 (Tonči).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Moze preporuka ploce i cpu-a po mogucnosti samo Intel vidim dosta je popularna tema o tome ovdje pa ako sam fulao nek moderator "premjesti" pitanje u neku odgovarajucu😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

 Razlike u hladnjacima za R1400 i R1600, Wraith Stealth i Wraith Spire. 

 

Naspram 1400,1600 za 50$ više imaš 50% jezgri više i bolji hladnjak. Naspram 1600X, 30$ je jeftiniji i još za hladnjak 45$. Kao što je kod R7 1700 očiti pobjednik u performansama po dolaru, tako je kod R5 to 1600 sa 6c/12t. I to je to. Ili 2800 kn za R7 1700 ili 1800 kn za R5 1600. Ostali ne daju vrijednost za novce.

 

MSI ima mATX MBO s A320 chipsetom. 75$ MSRP

http://www.pcgamer.com/msi-introduces-five-micro-atx-motherboards-for-ryzen/

Nije to tak jednostavno, pa ti se s novcima ponašaš onako kao pajcek sa doniranim bučama.

 

50 dolara razlike nije mali iznos, pogotovo kad slažeš najbolji komp za najmanje love tak se to gleda.R5 1400 u Americi košta 170dolara=1200kn(kod nas 1500kn), i realno za par mjeseci cijena če past za 10-15dolara i to prvo u Microcenter dučanima.

 

Dakle opet isto zaboravi na Hrvatsku situaciju, to je sitno i okvrino nebitno tržište za bilo kakvu konkretnu usporedbu.U Americi ima jako puno kupaca/okvirno sirotinje, koji traže najbolje za najmanje love a ti se eto razbacuješ sa "beznačajnih 50dolara".

 

Eto simpatičnog kupovnog primjera, pa 350 matična košta samo 70dolara, a pogledaj običan disk 1TB 50dolara jel.Dakle R5 1400+taj disk+matična, i eto igraj igrice i kaj več god hočeš nema frke.Valjda se neče niko javit komentarom, pa reč ma običan disk je za drek ne moš pokrenut niti jednu igricu i slične gluposti.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822236339


https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813157765

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 14:42 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Zivot bez SSD-a nije vrijedan zivljenja

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

To nije službeno podržano od strane Intela, kao ni bilo koja brzina memorije iznad 2133MHz. U pravilu ta količina ovisi o kvaliteti IMC-a i u većini slučajeva nazivni overclock (ako ikakav) ne možeš dobiti. Poanta je u tome da onaj tko treba 128GB teško da ima potrebu za samo 4 jezgre. Obično dosta memorije trebaš u situacijama kad trebaš nešto što profitira jako i od jezgara. Također, "nemam love za 6+" ne stoji za nekoga tko kupuje HEDT, a pogotovo ne nekoga tko kupuje 128GB.

Slazem se do dijela o "nemam love", razlika u cijeni izmedju hedt i mainstream je samo razlika u cijeni ploce, sada kad opet imamo 4-core. Radje cu uzet par stotina kuna skuplju plocu i kasnije imat milijun upgrade opcija nego se ogranicit na te 4 jezgre.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Tonči kaže...

To nije službeno podržano od strane Intela, kao ni bilo koja brzina memorije iznad 2133MHz. U pravilu ta količina ovisi o kvaliteti IMC-a i u većini slučajeva nazivni overclock (ako ikakav) ne možeš dobiti. Poanta je u tome da onaj tko treba 128GB teško da ima potrebu za samo 4 jezgre. Obično dosta memorije trebaš u situacijama kad trebaš nešto što profitira jako i od jezgara. Također, "nemam love za 6+" ne stoji za nekoga tko kupuje HEDT, a pogotovo ne nekoga tko kupuje 128GB.

Slazem se do dijela o "nemam love", razlika u cijeni izmedju hedt i mainstream je samo razlika u cijeni ploce, sada kad opet imamo 4-core. Radje cu uzet par stotina kuna skuplju plocu i kasnije imat milijun upgrade opcija nego se ogranicit na te 4 jezgre.

 

 

Nitko na Intelu ne radi upgrade, jer u trenutku kad upgrade ima smisla, mijenjaju socket pa ti je ploča za neku stvar. 4-core? Ne kužim, što dobijam time. Osim ako 4-core neće u odnosu na "obični" 4-core imati 300MHz veći takt i veći maksimalni OC. Skuplje ploče s više featurea imaš i na mainstream platformi...

 

Za što to trebaš 128GB, a da ne trebaš više jezgara? Nisam posve siguran koji je profit i što točno donosi bolja ploča u tom kontekstu... osim ideje za upgrade s kojom se ne slažem. Ja u tom kontekstu nemam ograničenja pa ne vidim potrebu ni smisao za upgradeom s Haswella-E. Probao sam 6900K i 6950X imao u dvije mašine: benefiti su očajni čak i za Premiere enkodiranje.  6900K je jednostavno lošiji od 5960X. Nisam ništa mogao dobiti tim "upgradeom", a ovaj 10-core je abnormalno neisplativ. 

 

Kad kupujem stroj, ako imam novca za skupu ploču, zašto ne kupim i bolji CPU odmah? U čemu je kvaka? Imam 200€ više za ploču, ali mi fali baš 200€ više za CPU? Stvarno?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 15:05 (Tonči).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 kakvi šupci, prva cijena je bila 1852 kn sad su digli

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Mislim da na eKupi ima nekih 5% bon pa izađe 1900 sa dostavom
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU


6core new meta 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Makić kaže...

 kakvi šupci, prva cijena je bila 1852 kn sad su digli

Ko te tjera da kupuješ u LInks, eto ti Češki Alzashop isti proc za 1870kn+besplatna dostava i nema frke.

 

https://www.alzashop.com/amd-ryzen-5-1600-d4822331.htm?catid=18861249

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice