Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 292.629
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
win32 kaže...

 

Tko kaze da nitko ne voli recimo Nietchea, Platona, Aristotela...!? No tema je "Citate li knjige", a ne koji vam je omiljeni filozof tj. autor. Tako da treba znati "citat"....pa makar to bio i sam naziv jednoga topica.

Uz to svaki dan slusam o filozofiji pa nemam nekako volje jos doci tu i ljudima pricat o "bitku" ili npr. o "moralu".....zasto jedan gospodin pokazuje prstom prema nebu, a jedan prema zemlji....

 

Pise u naslovu: "Citate li knjige"? Da, citam. Ne pise koji vam je omiljeni pisac, filozof ili koje vam je najdraze djelo. Uz to uistinu ne mislim da bi ljudi ovdje volili citati necije monologe o npr. filozofiji...jer da, to bi se pretvorilo na kraju u monolog ili bi eventualno dvije osobe pricale tj. pisale, a ostali to nebi ni citali te bi naravno sve to ignorirali. Za takve stvari su IMHO ipak drugi forumi, a ne bug.hr tj. forum koji je orijentiran iskljucivo tj. vecinom prema IT.

 

Haha, dobro sam se nasmijao na ovaj post hah. Castaneda, Gurdijeff i Hawking imaju veze sa filozofijom isto koliko i Nasrudin Hodža sa trigonometrijom. Sasvim slučajno je ispalo da sam nabrojao nekoliko filozofa, niti me zanima filozofija, niti je čitam, nit sam to napisao. Čitaš knjige a ne znaš pročitat što piše u običnom postu nego mudruješ nad njim, tko je uopće spomenuo moral, bitak, kakve monologe spominješ, stvarno si se pogubio. Mora da si ili vidovit ili slijep jer ovoliko pametovanja nad običnim postom stvarno dugo nisam vidio.

 

A pošto si ispametovao i to da se u ovoj temi odgovara sa: Da ili Ne (moram priznat da takvu temu nisam nikad vidio al dobro ispoštovat ću i to)

 

Da, čitam!

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
Champollion kaže...
win32 kaže...

 

Tko kaze da nitko ne voli recimo Nietchea, Platona, Aristotela...!? No tema je "Citate li knjige", a ne koji vam je omiljeni filozof tj. autor. Tako da treba znati "citat"....pa makar to bio i sam naziv jednoga topica.

Uz to svaki dan slusam o filozofiji pa nemam nekako volje jos doci tu i ljudima pricat o "bitku" ili npr. o "moralu".....zasto jedan gospodin pokazuje prstom prema nebu, a jedan prema zemlji....

 

Pise u naslovu: "Citate li knjige"? Da, citam. Ne pise koji vam je omiljeni pisac, filozof ili koje vam je najdraze djelo. Uz to uistinu ne mislim da bi ljudi ovdje volili citati necije monologe o npr. filozofiji...jer da, to bi se pretvorilo na kraju u monolog ili bi eventualno dvije osobe pricale tj. pisale, a ostali to nebi ni citali te bi naravno sve to ignorirali. Za takve stvari su IMHO ipak drugi forumi, a ne bug.hr tj. forum koji je orijentiran iskljucivo tj. vecinom prema IT.

 

Haha, dobro sam se nasmijao na ovaj post hah. Castaneda, Gurdijeff i Hawking imaju veze sa filozofijom isto koliko i Nasrudin Hodža sa trigonometrijom. Sasvim slučajno je ispalo da sam nabrojao nekoliko filozofa, niti me zanima filozofija, niti je čitam, nit sam to napisao. Čitaš knjige a ne znaš pročitat što piše u običnom postu nego mudruješ nad njim, tko je uopće spomenuo moral, bitak, kakve monologe spominješ, stvarno si se pogubio. Mora da si ili vidovit ili slijep jer ovoliko pametovanja nad običnim postom stvarno dugo nisam vidio.

 

A pošto si ispametovao i to da se u ovoj temi odgovara sa: Da ili Ne (moram priznat da takvu temu nisam nikad vidio al dobro ispoštovat ću i to)

 

Da, čitam!

  Dali sam spomenio Castandea mozda!? Ne, nabrojao sam ovim redom: Nietche, Platon, Aristotel. U kojem djelu vidis da samo spomenio Hawkinga (kojega inace cijenim vjerojatno vise od svih koje si naveo), ali opet ne znaci da su mi njegova djela najdraza i da se bas sa svime slazem.

Uz to sto te ne zanima filozofija, mislis da ovo nebi bio monolog!? Toliko od mene....a da te imalo zanima filozofija i da ne nabrajas autore tek toliko bezveze, onda bi znao zasto sam npr. spomenio "bitak".

 

LP

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Citam knjige veoma cesto, i smatram da bi svi to trebali prakticirati. Jer je to stvarno neiscrpno blago, neuporedivo bolje od bilo kakvog filma ili igre. Usput se odmaknemo malo od ovih racunara za kojim provodimo previse vremena. Trenutno citam Hiljadu sjajnih sunaca, a prije toga sam citao Lovac na zmajeve - Khaled Hosseini obje knjige. Fantastican izbor, necete se pokajati - ko voli bestseleriku :)

14 godina
offline
Čitate li knjige?

Ovo ljeto sam pročitao 6 knjiga na engleskom o Drizzt Do`Urdenu.

Trenutno čitam Hawkingovu "Svemir u orahovoj ljusci", veoma zamimljivo i lako probavljivo štivo ( na netu ima u .pdf obliku od oko 100 MB).

Nažalost, zbog brojnih ispita nemam vremena nastavit čitat Martina, pročitah prve dvije..Topla preporuka..I nadam se da neće usrat seriju te da je Martin još živ xd

13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
hrwoyem kaže...

Ovo ljeto sam pročitao 6 knjiga na engleskom o Drizzt Do`Urdenu.

Trenutno čitam Hawkingovu "Svemir u orahovoj ljusci", veoma zamimljivo i lako probavljivo štivo ( na netu ima u .pdf obliku od oko 100 MB).

Nažalost, zbog brojnih ispita nemam vremena nastavit čitat Martina, pročitah prve dvije..Topla preporuka..I nadam se da neće usrat seriju te da je Martin još živ xd

Forgotten Realms romani su fakat totalni trash, ali i ja sam procitao prvih 6 u serijalu o Drizztu i bile su zabavne. Cak sam procitao i Cleric Quintet od Salvatorea koji je bio zabavan, no to me je sram strpat u kategoriju "knjige" Belji se

 

A sto se Martina tice, tip je puko totalno. Song of Ice and Fire je originalno trebala biti trilogija (3 knjige), a sada se kraj ni ne nazire, zadnje je izjavio da planira da bude heksalogija (6 knjiga), s time da je cetvrta vec podijeljena na dvije jer je bila preduga pa znaci da sigurno nece stati ispod 7. Kad je izasla A Feast for Crows koja je 4. po redu, rekao je da je Dance with Dragons vec dobrim dijelom napisan, i da bi trebao kroz koju godinu izaci, suskalo se cak i vec za godinu dana. To je bilo 2005. A cinjenica je da sad vec ima preko 60 godina, a nije bas da puca od zdravlja te je stvarno moguce da ne stigne zavrsiti svoje remek djelo, sto bi bila tragedija za zanr. Po meni je Song of Ice and Fire zasluzio svrstati se uz bok Gospodaru prstenova (zapravo mi je i puno bolji ali Tolkienu se ipak mora priznati prakticki zasnivanje novog zanra, a uostalom i utjecaj na samog Martina).

 

I da, preporucam knjige citati na originalnom jeziku, kada je to moguce - naravno da necete citati knjigu na sveskom, osim ako bas baratate tim jezikom, ali u prijevodima se cesto jako puno izgubi. Makar moram priznati da je Gospodar prstenova prilicno dobro preveden. Za Martina ne znam jer nisam probao citati na HR.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2010 11:01 (Grgapm).
14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?

Naš prijevod je sasvim solidan, al ima nekih stvari koje bodu u oko, a ponajviše Oštrozimlje (Winterfall).

U prilogu na 2. slici možeš vidjeti da Salvatore čuva mnoge tajne na kompjuteru hahhaha

13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
eterna luchar kaže...
trenutno: Ante Tmić- Čudo u Poskokovoj dragoj

Kakav je taj Ante Tomić ? Nisam ništa njegovo čitala..

"Ako ti jednom ustreba, ne mislim lova, nego treći za preferans, prateći vokal, fizikalac na mešalici..ja sam ti čovek od talenta.. " Balaš u <3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
Ovo (čudo u poskokovoj) mi je super, prepuno doziranog kvalitetnog humora, pomalo matakovićevskog
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
offline
Čitate li knjige?

Ovako ja bih trebao preporuke knjige nije bitno koja je sta se tice samog zanra..

 

Bitno je da knjiga konstanto potice na razmisljanje i da se nesto od toga odnosi na stvarni zivot..

 

Knjiga nesmije biti natiskana ako me razumijete redovi moraju biti malo rjedi radi lakse koncentracije, broj stranica i duzina same knjige nije mi bitna..

 

Znaci bitno je da se lako da citat da nije natiskano red na red i da nisu sitna slova, te da potice na razmisljanje..

 

Hvala svima

16 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Počeh čitati Martina, trenutno sam na drugoj knjizi... Čini li se još nekome da je kraj prve posve neprikladan? Daenerys zađe usred lomače, iako to nikad ranije nitko nije napravio (pa to ispada nekakvo nepisano pravilo tog svijeta, dotad). Vatreni Drogo "uskrsne" i na vatrenom konju ode nekamo - iako ni takvo nešto nikad ranije nitko nije vidio. Okamenjena mrtva jaja odjednom to više nisu, iako ni takvo nešto... Za zmajeve se ispostavi da su sisavci, iako ni takvo nešto... Sve u svemu, više mi ispada da je htio izazvati nekakav wow efekt pa je bezumno nabacao sve čega se sjetio, nego da ta čuda imaju ikakve veze s ostatkom priče. Neodlučan

 

15 godina
offline
Čitate li knjige?

Ima li netko onda da zna takvu knjigu kakvu ja zelim?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
Kad je bio juli... dirljiva i potresna priča pogotovo za nas s ovih područja ;)
ultra-mega-ogromna preporuka...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
toxic kaže...

Ima li netko onda da zna takvu knjigu kakvu ja zelim?

Don Miguel Ruiz - Četiri sporazuma :)

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
14 godina
offline
Čitate li knjige?

nikad u zivotu nisam procito knjigu da nije llektira, a da ne trebam nebi ni to.... neda mi se

 

14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Preporučam Stranca od Alberta Camusa.Imao sam je za lektiru i mogu reći da sam se ugodno iznenadio.Radnja je smještena u Alžiru negdje u 20.st.,radnja prati Mersaulta,mladog uredskog namještenika.Knjiga je pisana u prvom licu,dakle iz persepktive Mersaulta.Djelo se bavi apsurdom ljudske egzistencije upravo kroz iskustva Mersaulta.

alrighty then
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Do ljeta 2010. nisam uopće čitao knjige osim lektira. Od tad sam počeo lagano čitati, ali ništa pretjerano. Upravo čitam "Ja nisam serijski ubojica" od Dan Wells-a. Molio bi nekog od vas ako ima preporuku za dobru knjigu na temu serijskih ubojicama. Stvarno sam lud o filmovima/knjigama na tu temu. Btw. preporuka ako je netko u blizini Zvonimirove u Zagrebu, neka je rasprodaja u knjižari "znanje". Uglavnom većina knjiga košta 20kn. Ja sam si uzeo 4 komada :D

O tempora, o mores !
14 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Keops kaže...

Do ljeta 2010. nisam uopće čitao knjige osim lektira. Od tad sam počeo lagano čitati, ali ništa pretjerano. Upravo čitam "Ja nisam serijski ubojica" od Dan Wells-a. Molio bi nekog od vas ako ima preporuku za dobru knjigu na temu serijskih ubojicama. Stvarno sam lud o filmovima/knjigama na tu temu. Btw. preporuka ako je netko u blizini Zvonimirove u Zagrebu, neka je rasprodaja u knjižari "znanje". Uglavnom većina knjiga košta 20kn. Ja sam si uzeo 4 komada :D

Nije baš o serijskim ubojicama,ali sam čuo da je Deset malih crnaca(izvorno "Ten little niggers",danas je "And then there were none")od Agathe Christie jedan od najboljih krimića ikad napisanih.Ako nisi pročitao,svakako baci oko.

alrighty then
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
maxy0 kaže...

nikad u zivotu nisam procito knjigu da nije llektira, a da ne trebam nebi ni to.... neda mi se

 

Vidi se.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Sicilijanac - ovu knjigu bi trebali uvesti kao lektiru u škole , a ne one gluposti kao što je Hamlet. {#}

 

 

Dobra je i "Sadako hoće živjeti"...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 20:12 (scenesports).
14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Procito olivera twista jucer, knjiga je dosta "teska" da kazem, baci puno informacija citacu u facu, no ipak isplati se, ali kraj je najbolji! Prica se doslovno zakuhta i neostavljate knjigu dok neprocitate!! Pogotovo neki "shockeri" koji su me ono fascinirali!! Preporuka!

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
toxic kaže...

Ovako ja bih trebao preporuke knjige nije bitno koja je sta se tice samog zanra..

 

Bitno je da knjiga konstanto potice na razmisljanje i da se nesto od toga odnosi na stvarni zivot..

 

Knjiga nesmije biti natiskana ako me razumijete redovi moraju biti malo rjedi radi lakse koncentracije, broj stranica i duzina same knjige nije mi bitna..

 

Znaci bitno je da se lako da citat da nije natiskano red na red i da nisu sitna slova, te da potice na razmisljanje..

 

Hvala svima

"Sadako hoće živjeti"

15 godina
offline
Čitate li knjige?

Trenutačno mi je napeta serija knjiga o Alanu Lewriju, autora Deweya Lambdina.

Knjige o izmišljenom britanskom moranaru krajem 18. početkom 19. stoljeća.

Hornblowera sam pročitao, samo što je šteta što je napisan kao što je star wars snimljen.

Još imam 2 kapetana za proći od poznatijih.

Od Sci-fi, nije loša Starship serija od Mike-a Resnicka, te legion of the damned od

Williama C Dietza.

16 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Čitanje knjiga mi nije jača strana jer nikad ne mogu uhvatiti vremena za to. Pročitao sam 'DaVincijev Kod' jer nisam mogao dočekati film. Nedavno sam pročitao 'Lovac u žitu', ta mi je najbolja za sad. Trenutno sam započeo sa čitanjem knjige 'Ljudi koji mrže žene', da bar nisam ranije odgledao filmske verzije jer ovako znam što će biti.

15 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Trenutno čitam Karamazove, poslije toga još jednom Siddhartu.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?

da

13 godina
offline
Čitate li knjige?

Da {#} Trenutno čitam knjigu "Zvjezdane staze i filozofija" {#}

Challenge your preconceptions, or they will challenge you.
13 godina
offline
Čitate li knjige?

Ne

15 godina
offline
Čitate li knjige?

Radi faksa i drugih obaveza nemam toliko vremena da bi se bavio čitanjem knjiga, ali pošto putujem vlakom na studij svaki dan, počeo sam čitati na vlaku odnosno u pauzama/predavanjima na fakultetu. :)

 

I tako svaki dan izgubim oko sat vremena na vlaku, pa zašto to ne iskoristiti na drugi način osim buljenja kroz prozor?

 

Na "vlaku" sam pročitao Band of Brothers od Stephen Ambrosea-knjiga po kojoj je rađena ona epic HBOeva serija Band of Brothers-istinita priča o 101.,  najpoznatijoj skupini padobranaca koja se spustila u Normandiju u noći 5./6. lipnja 1944. i borila se do samoga kraja rata.

 

Svakako preporuka svima koji vole WWII i sličnu tematiku.

 

 

 

A trenutno čitam Rainbow Six od Tom Clancyia koju sam nažalost morao krenuti ispočetka čitati lol jer sam davno došao do pola i onda prestao... Normalno, s vremenom sam već sve zaboravio. :)

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 13:37 (Gunner_V).
15 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Imate li koju knjigu za preporucit a da je tematika prostitucija, opis neke prostitutke, unutarnja prozivljavanja, misljenja neke prostitutke pitam zato jer u zadnje vrijeme pokusavam shvatiti kakva osoba moras bit za takvo nesto, sto takva osoba misli, osjeca.

 

btw. procitao sam do sad od Zolinu Nanu koja je takve tematike.

 

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 13:43 (luka_cro).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
luka_cro kaže...

Imate li koju knjigu za preporucit a da je tematika prostitucija, opis neke prostitutke, unutarnja prozivljavanja, misljenja neke prostitutke pitam zato jer u zadnje vrijeme pokusavam shvatiti kakva osoba moras bit za takvo nesto, sto takva osoba misli, osjeca.

 

btw. procitao sam do sad od Zolinu Nanu koja je takve tematike.

 

1. Xaviera Hollander: The Happy Hooker: My Own Story 
2. Jeannette Angell: Callgirl
3. Sydney Biddle Barrows: Mayflower Madam: The Secret Life of Sydney Biddle Barrows
4. Nils Johan Ringdal: Love For Sale: A World History of Prostitution
5. Alexa Albert: Brothel: Mustang Ranch and Its Women
6. Frederique Delacoste: Sex Work 
7. Karen Abbott: Sin in the Second City
8. Anne Seagraves: Soiled Doves: Prostitution in the Early West
9. Katie Hickman: Courtesans: Money, Sex and Fame in the Nineteenth Century
10. Curt Gentry: The Madams of San Francisco

 

''Znam da ništa ne znam.''
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice