Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 292.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Pročtao sam Balševićevu - Jedan od onih života, i bacio sam se na Biografiju TOme Zdravkovića... u standby-u su Chomski i Naomi Klein
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
ilija2010lukic kaže...
luka_cro kaže...

Imate li koju knjigu za preporucit a da je tematika prostitucija, opis neke prostitutke, unutarnja prozivljavanja, misljenja neke prostitutke pitam zato jer u zadnje vrijeme pokusavam shvatiti kakva osoba moras bit za takvo nesto, sto takva osoba misli, osjeca.

 

btw. procitao sam do sad od Zolinu Nanu koja je takve tematike.

 

1. Xaviera Hollander: The Happy Hooker: My Own Story 
2. Jeannette Angell: Callgirl
3. Sydney Biddle Barrows: Mayflower Madam: The Secret Life of Sydney Biddle Barrows
4. Nils Johan Ringdal: Love For Sale: A World History of Prostitution
5. Alexa Albert: Brothel: Mustang Ranch and Its Women
6. Frederique Delacoste: Sex Work 
7. Karen Abbott: Sin in the Second City
8. Anne Seagraves: Soiled Doves: Prostitution in the Early West
9. Katie Hickman: Courtesans: Money, Sex and Fame in the Nineteenth Century
10. Curt Gentry: The Madams of San Francisco

 

Evo moja topla preporuka, iako nije baš vezan uz prostitutke već više uz cure koje plešu i rade u striptiz barovima: http://en.wikipedia.org/wiki/Candy_Girl:_A_Year_in_the_Life_of_an_Unlikely_Stripper

 

Inače autorica ove knjige je i scenaristica filma Juno, koje je po meni jedno od najboljih ostvarenja u zadje vrijeme, jako topla priča...

 

P.S. Inače čitam knjige i obožavam ih, a nemam neki poseban stil koji cijenim. Bitno je da je knjiga pitka i zanimljiva, sve ostalo brzo sjeda. :) U zadnje vrijeme pokušavam završit Tolkien-ovog Gospodara prstenova na engleskom jeziku. Sad sam trenutno na trećoj knjizi i moram priznati da me iznenadilo koliko su knjige zanimljive i povuku te da ih pročitaš u jednom dahu. Nisam inače veliki ljubitelj fantasy tematike ali stvarno je ova knjiga van svakih mjerila. Budući da sam filmove pogledao prije super mi je uspoređivati scene i zamišljati glumce iz filmova u tim trenutcima. Jedino je malo bezveze i to ide na dušu Jacksona i ostatka filmske klape, a to je da su neke scene tako skratili, preoblikovali ili potpuno izbrisali da se ne može prepoznati u knjizi taj dio. Po tom pitanju mi je knjiga puno bolja!

 

Uživajte u čitanju! :)

how you doin'?
16 godina
offline
Čitate li knjige?

Danas sam piknuo "Sastanak sa Ramom" Arthura Clarkea, te "Hyperion" i "Pad Hyperiona" Dana Simmonsa. Ove potonje ganjam po antikvarijatima već koju godinu... :) bit će ugodno čitanje :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Trenutno čitam tehno-triler Digitalna tvrđava Dana Browna i jako sam zadovoljan.Dakle,jednostavna i napeta knjiga koja se praktički sama čita.Nema tu neke umjetničke vrijednosti i dosta je isklišejizirana(da li postoji ova riječ?),ali kao lagano ljetno štivo,svakako preporučujem.
alrighty then
14 godina
offline
Čitate li knjige?

Uf Hyperion i Pad Hyperiona te nastavci Endymion i Uspon Endymiona su predobre knjige.

Ja trenutno čitam serijal o Fondaciji Isaaca Asimova.Predobar serijal,jako mi se sviđa.

16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
mancekk kaže...

Uf Hyperion i Pad Hyperiona te nastavci Endymion i Uspon Endymiona su predobre knjige.

Ja trenutno čitam serijal o Fondaciji Isaaca Asimova.Predobar serijal,jako mi se sviđa.

Ganjam "Endymion" i "Uspon Endymiona" po antikvarijatima... danas sam još kupio "2001" i "2010" Arthura Clarkea :)

Zadužbinu (stari prijevod) također želim kompletirati, jesi li krenuo sa čitanjem od samog početka, dakle, od "Ja, Robot"? Ili samo Fondaciju čitaš? Fali mi otprilike pet knjiga sveukupno za komplet...

Htjedoh nadodati da je Asimov vrlo čitak, njegov SF nije naporan, tako da je pogodan za SF početnike.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2011 18:40 (Father_Dougal).
14 godina
offline
Čitate li knjige?

Lijepu kolekciju imaš.

Ma uletio sam u Fondaciju,budem sad nju završio pa ću krenuti od početkea cijelog serijala jer me naravno sad sve zanima,a kao što kažeš, knjige se lako čitaju.

 

Također planiram od George R.R. Martina ponovno pročitati sve knjige iz serijala Ples leda i vatre pošto me serija na HBO-u podsjetila na njih.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 8:05 (mancekk).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?

Pjesma leda i vatre , i serija je snimana po knjzi, prvoj samo ako se ne varam? Nastavci su super, jos malo pa dolazi nova knjiga, Ples sa zmajevima jedva cekam, tako da ti je sada pravo vrijeme da krenes iz pocetka citati bit ce ti super odma nastaviti sa novim nastavkom {#}

14 godina
offline
Re: Čitate li knjige?

Da,prati knjigu koliko može,jedino što u mojoj knjižnice imaju rezervacije za prvi dio jer ,gle čuda, je dosta ljudi došlo na istu ideju kao i ja.

Jednio što imam doma od cijele serije je Sraz Kraljeva,ali treba do nje doć.

15 godina
odjavljen
offline
Čitate li knjige?

Je li netko čitao knjigu "Tehnološki ugljik"? Zanima me da li je vrijednja kupnje.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
12 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Pa...da ČITAM!{#}

Dina
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Evo ja pocinjem citati Selimovicev - Dervis i smrt
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
vexx5555 kaže...

Je li netko čitao knjigu "Tehnološki ugljik"? Zanima me da li je vrijednja kupnje.

Nisam čuo za "Tehnološki ugljik", ali ako misliš na "Digitalni ugljik" ("Altered Carbon" u izvorniku) Richarda Morgana, radi se (u biti) o noir krimiću smještenom u distopijsko SF okruženje.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 16:44 (hrx).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Čitate li knjige?
hrx kaže...
Nisam čuo za "Tehnološki ugljik", ali ako misliš na "Digitalni ugljik" ("Altered Carbon" u izvorniku) Richarda Morgana, radi se (u biti) o noir krimiću smještenom u distopijsko SF okruženje.

 Mislim da je ta. Jesi ju čitao?

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
14 godina
offline
Čitate li knjige?

Steam: dzanan_ganic, Skype: dzanan.ganic, Xfire: dzanky05, MSN: ganic_dzanan@hotmail.com
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
vexx5555 kaže...

 Mislim da je ta. Jesi ju čitao?

Ja sam počeo, nikad dovršio. Nije mi se svidjela.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?

Jesam (posudio u knjižnici), i kao što sam napisao - više je tvrdi krimić nego SF priča. Smatram da nije nešto posebno, ni kao SF, ni kao krimić. Sjećam se da sam jedva čekao da ju pročitam do kraja, pa da prijeđem na nešto bolje (nemam običaj prekidati čitanje - ako nešto počnem čitati, onda to pročitam do kraja).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
15 godina
odjavljen
offline
Čitate li knjige?

A ja sam negdje pročitao da su oni likovi što su Matrix napravili, otkupili prava za film.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
15 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Trenutno čitam Alkemičara ;)

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA
16 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Posto ljeto sada dolazi, te cu imati vremena, mislio sam se zabaciti malo u SF, tocnije poceo bih Asimova citati. Pa bih zelio cuti prijedloge vas koji su vec citali, odakle da pocnem. Sve mi je ovo relativno novo, a vidim da kezete da je Asimov citak...

You are already dead!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?

bravo bravo, klasik, asimov bi trebao biti obavezna lektira za sve članove foruma, za sve koji znaju čitati. Počni sa pričama o Fondaciji (iliti Zakladi, kako neki prevode), nakon toga prijeđi na robote. Taman do kraja ljeta :-). U svoje doba sam ih progutao, Seldon računa, oči mi krvare...

Što se redosljeda tiče, guglaj, bingaj, vikipediraj, pitaj tetu u knjižnici...

iddqd
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
badmad kaže...

bravo bravo, klasik, asimov bi trebao biti obavezna lektira za sve članove foruma, za sve koji znaju čitati. Počni sa pričama o Fondaciji (iliti Zakladi, kako neki prevode), nakon toga prijeđi na robote. Taman do kraja ljeta :-). U svoje doba sam ih progutao, Seldon računa, oči mi krvare...

Što se redosljeda tiče, guglaj, bingaj, vikipediraj, pitaj tetu u knjižnici...

Hvala, pocet cu sarmirat tetu u knjiznici cim skola zavrsi :D

You are already dead!
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
GW freak kaže...

Posto ljeto sada dolazi, te cu imati vremena, mislio sam se zabaciti malo u SF, tocnije poceo bih Asimova citati. Pa bih zelio cuti prijedloge vas koji su vec citali, odakle da pocnem. Sve mi je ovo relativno novo, a vidim da kezete da je Asimov citak...

Ja bih ti preporučio da kreneš od "Ja, Robot" :)

 

Ovo su ti sve, čitaj ovim redoslijedom:

 

ROBOTI:
Ja, robot
Čelične pećine
Golo Sunce
Roboti zore
Roboti i Carstvo

CARSTVO:
Svemirske struje
Zvijezde, prah nebeski
Kamenčić na nebu

ZADUŽBINA, FONDACIJA, ZAKLADA:
Preludij u Zakladu
Ususret Zakladi
Zaklada
Zaklada i Carstvo
Druga Zaklada
Na rubu Zaklade
Zaklada i Zemlja

 

Eto, uživaj :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Igor
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Bog ekipa, jel mi možete reći gdje ima u Zagrebu knjiga bez prijevoda, na engleskom. Treba mi jer nam je profesorica iz engleskog dala zadatak da pročitamo knjigu tijekom ljeta.

O tempora, o mores !
13 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Keops kaže...

Bog ekipa, jel mi možete reći gdje ima u Zagrebu knjiga bez prijevoda, na engleskom. Treba mi jer nam je profesorica iz engleskog dala zadatak da pročitamo knjigu tijekom ljeta.

MIOC knjižnica,IB odjel :P

skini s neta

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Keops kaže...

Bog ekipa, jel mi možete reći gdje ima u Zagrebu knjiga bez prijevoda, na engleskom. Treba mi jer nam je profesorica iz engleskog dala zadatak da pročitamo knjigu tijekom ljeta.

Ima ih po antikvarijatima, a znam da je bilo nešto i u mojoj knjižnici u Dubravi.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Father_Dougal kaže...
Keops kaže...

Bog ekipa, jel mi možete reći gdje ima u Zagrebu knjiga bez prijevoda, na engleskom. Treba mi jer nam je profesorica iz engleskog dala zadatak da pročitamo knjigu tijekom ljeta.

Ima ih po antikvarijatima, a znam da je bilo nešto i u mojoj knjižnici u Dubravi.

Imaš u profilu trenutno dosta jeftinih, velika sniženja su, a knjiga na engleskom ima na tone.

totus mundus agit histrionem
12 godina
offline
Čitate li knjige?

Smatram da su knjige i čitanje istih jedan dio kulture. Učiš se izražavati, dobiješ bolji stil izražavanja, a u najboljem slučaju promjeni ti neke stavove u životu. Šteta što sam bio toliko glup u srednjoj pa nisam čitao lektire. Pretplaćen sam u gradskoj knjižnici i redovito čitam knjige.

 

Prije mjesec-dva sam pročitao Zločin i Kazna, od Dostojevskog. Definitivno najbolje djelo što sam čitao, tople preporuke svakome tko želi jedan roman, koji je u jednom pogledu psihička analiza glavnog lika, u drugom pogledu kriminalistički roman, itd... Što je najbitnije djelo nije kratko, moje izdanje je imalo oko 700 stranica, a radnja se svega odvaja 10-ak tjedana. Obavezno moram kupiti ovo djelo.

 

Uz to sam još i pročitao Otac Goriot neki dan. Nije zanimljiv tako kao Zločin i Kazna, ali su napisani u istom književnom razdoblju (realizam), pa imaju neke poveznice. Djelo je kratko (glavna zamjerka), ali ima jasnu i ljepo pouku na kraju. Isto preporuke, iako je djelo po meni manje zanimljivo (zapravo, puno manje) od Zločina i Kazne.

14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
čitanje knjiga je čisto gubljenje vremena, maltretiranje po nekoliko dana i u krajnjoj liniji naprezanje očiju tj. nepotrebno gubljenje vida.

tu se ne diram u stručnu literaturu nego u tzv. "kulturu".

danas kada gotovo da i nema poznatije knjige po kojoj nije snimljen film čitanje knjiga čini mi se besmislenim. ja sam prepisivao lektiru još od osnovne škole, a zadnja knjiga tog tipa koju sam pročitao bila je družba pere kvržice negdje u 6. ili 7. razredu.

i da, na ovo se moram osvrnuti kultura nema baš nikakve veze s količinom pročitanih proznih dijela. kultura je isključivo etika, a to nećete dobit čitajući knjige jer da je to tako svi s fakultetom i ljubitelji umjetnosti bili bi kulturni.
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice