Mob na carini!?

poruka: 18
|
čitano: 15.869
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Mob na carini!?

Ovako: narucio sam mob preko e-bay-a. Dobio sam jucer telegram a danas pismo Hrvatske Poste da im faksiram potvrdu o placanju. tj. order details. znaci da mi je mob jos na carini. To sam napravio. Sada cekam jutro da ih mogu nazvat i pitat dal je sve u redu. i kad ce mo poslat mob na adresu.

 

E sad.,rekao mi frend da cu jos morat jai traziti potvrdu od Agencije za telekomunikacije da mi posalju mob. tako neka spika. ne kuzim sad bas to. u pismu nije nista pisalo tj samo da se posalje taj racun sto sam i napravio.

 

Ima tko vise iskustva da me moze prosvijetlit.Sta cu jos trebat slat na glupu carinu i koliko ce se za to cekat,ili je pak sve u redu

 

Pozz

Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mob na carini!?

Kada tvrtke uvoze mobitele, odnosno bilo koji uređaj koji koristi radijsku frekvenciju potrebno je odobrenje Hrvatske agencije za poštu i elektroničke komunikacije.

Ukoliko se jedan mobitel uvozi za osobne potrebe, a za taj tip mobitela je nekome već izdano odobrenje za uvoz i stavljanje na tržište, onda se takav mobitel može uvoziti slobodno bez pribavljanja odobrenja Agencije kad se uvozi za vlastite potrebe.

Potvrda od Agencije bi ti, pretpostavljam, trebala ukoliko se taj mobitel ne prodaje na našem tržištu.

 

Vidi ove linkove:

Problem sa uvozom mobitela

Hrvatska agencija za poštu i elektroničke komunikacije 

Pravilnik o elektromagnetskoj kompatibilnosti (EMC)

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Mob na carini!?

Thnx. i mene je to zanimalo

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2009 21:28 (divines).
15 godina
neaktivan
offline
Mob na carini!?

Ta potvrda ce ti trebat ako takvog moba nema u Hrvatskoj. Posto si kupio preko ebay-a treba ti samo isprintani racun od pay-pala.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mob na carini!?
F1-IVO kaže...

Ta potvrda ce ti trebat ako takvog moba nema u Hrvatskoj. Posto si kupio preko ebay-a treba ti samo isprintani racun od pay-pala.

To sam vec ispintao i faxirao im danas! I to je Nokia N95 8GB. znaci taj mob postoji na nasem trzistu i nece mi trebat potvrde od agencije...=?

Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
Mob na carini!?

Nece ti trebat ta potvrda. Ja sam kupio tako Nokiu 6500 slide. Dosao samo sa paypal racunom, platio carinu i to je to.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
15 godina
offline
RE: Mob na carini!?
F1-IVO kaže...

Nece ti trebat ta potvrda. Ja sam kupio tako Nokiu 6500 slide. Dosao samo sa paypal racunom, platio carinu i to je to.

koliko ivo izađe onda carina... jel se sve skupa opet isplati uzet mob...

Najbolji osjećaj je upala mišića........
15 godina
neaktivan
offline
Mob na carini!?

Mob je bio oko 1000 kn a carina oko 250 kn. Ne sjecam se bas tocno jer ima dosta da sam je uzeo. Bila je samo potvrda o carini pa je valjda to sve skupa sa pdv-om i sa cim vec ne.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2009 21:58 (F1-IVO).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mob na carini!?

Ma meni je Free Shiping. al opet mislim da cu platit carinu.,kako mi je rekao neki lik nece bit preko 100 kn.

Proud to be adicted to WoW
15 godina
offline
Mob na carini!?

to s carinom vam otprilike funkcionira ovako:

 

sva roba koja stiže u RH poštom podliježe carinskom pregledu.

dakle, paket se ovara i pregledava te se utvrđuje sadržaj.

ako paket sadrži robu iznad vrijednosti od 300 kn (a koliko je dozvoljen uvoz bez

plačanja carine) nastaje obveza plačanja carine.

vrijednost robe utvrđuje se ili pregledom pa se zapisnički konstatira ili se traži

pismeni dokaz o plačanju tj. račun. u ovom slučaju - isprintana potvrda o plačanju preko interneta.

 

carinska osnovica = vrijednost robe ili iznos na računu.

 

-stopa carine ovisi o vrsti i porijeklu robe. naime, roba porijeklom iz EU ima stopu carine 0%, no teško da je ta Nokia

proizvedena u EU.

 

-postoji jedinstvena stopa carine koja iznosi 10% i stopa po carinskoj tarifi koja može biti od 0% do čak 25%.

u vašem slučaju stopa će vjerojadno biti 10%...

 

kada ste izračunali iznos carine (carinska osnovica x stopa carine%) sad taj iznos pribrojite carinskoj vrijednosti i 

dobijete poreznu osnovicu.

 

 

na poreznu osnovicu obračunava se, naravno, porezna stopa. za one koji neznaju to je još uvijek 22%, ali neznam kako dugo Smijeh

 

 

iznos za platiti je carina + porez.

 

otprilike ovako:

 

ako je vrijednost robe 1000 kn, a kod stope carine od 10% i porezne stope 22%

 

 

 

1000 x 10% = 100 kn.

 

1100 x 22% = 242 kn

 

za platiti bi bilo 342 kn...

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Mob na carini!?

Ok. thnx. jos da vas pitam.,znaci dobio sam poziv za taj racun sto sam vec faxirao iz Carinarnice u Rijeci. To znaci da mi je mob trenutno u RIjeci na carini? ili sta? ja sam inace iz Pule,znaci trebao bi ga dobit u pon ili utorak?

 

I jos nesto.,kad vide taj racun,posto je danas subota pa ih nemogu zvati.,hoce li mi odmah poslat mob? i taj racun sto cu platit oko 300 kn kome to placam? kad mi mob dode ili?

Proud to be adicted to WoW
16 godina
neaktivan
offline
Mob na carini!?

Čekaj sada ste me totalno zbunili kolika je dozvoljena cijena paketa za poštansku dostavu?

i kolika je carin iznad te vrijednosi?

te da li se naplaćuje pdv na dostavu? mislim da su meni bili naplatili kad sam naručivao

 

 

 

I jedna bitna napomena ako naručjete bombone ili hranu - naplaćuju se i sanitarni testovi na tu robu št košta još cca 300 kn

Ovo je moj potpis...
14 godina
neaktivan
offline
Mob na carini!?

Pozdrav,

 

Mislim naručiti jedan mobitel iz UK koji bi me tamo košto 1500 Kuna sa poštarinom al u hrvatskoj košta 3000kuna na koju cjenu če carinici opalaiti carinu i kolko bi me sve na kraju koštalo?

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Mob na carini!?

Prvo ako se uspijes dogovoriti sa dobavljacem da ti na paket pise kao GIFT onda neces platit carinu. Ako ne onda ce ti carina i pdv zajedno izaci nekih 200 kn. I jos ces morati na carinu faxirati racun od ebay-a.

15 godina
offline
Mob na carini!?

Imam i ja jedno pitanje. Po n-ti put sam narucio robu sa Ebaya (SAD), i proslo je vec skoro mjesec dana, a paketu ni traga. Trebalo je doci za 2-3 tjedna, tako da se pitam dal to negdje stoji na carini? I seller se isto cudi, jer sve posiljke koje salje u ove prostore stizu za 2-3 tjedna. Na paketu stoji i broj moba i adresa naravno. Ako je doslo do nekih problema, zar me nitko ne bi nazvao? Cifra koja stoji na paketu jest $50 (paket je omanje velicine, nema nikakve kutije, vise izgleda kao malo deblje pismo). Citao po netu da imaju i pravo otvarati paket i utvrđivati stvarnu vrijednost paketa? Inace vrijednost je i veca, ali zbog carine sam rekao da napise $50. Sad ne bih htio da mi odvale i carinu i pdv i lezarinu, jer bi me definitivno kostalo vise nego da sam kupio ovdje u Hrvatskoj. Po starom zakonu prije 1.1.2010. moglo se uvest do 300kn, a sada do 1000kn... da li se to odnosi i na Ebay? Jer citam da neki spominju i 160kn, pa mi tek sad nije nista jasno. Uglavnom pitanje je, ako je (pod pretpostavkom) roba zaglibila na carini, kolko "problema" mogu imati? Cujem da se moraju i slati racuni, pa oni to onda provjere. Ali roba je rabljenja, dobio sam ju na aukciji i to im sve mogu nabit na nos, ne? A posto me kod takvih parazitskih nameta moral uopce ne muci, mogu im i fejkat racun sa paypala na $50 (a drugog niti nemam). Sto mi je za raditi? Robu sam platio, a paketu ni traga. Seller isto izviđava situaciju, a mozda uspijem nesto srediti i sa Ebay buyer protection. Ali ako nista od toga ne prođe, bit ce velika pusiona. Mozda takvog opsega da vise nikad necu narucivati preko Ebaya. Pomoc molim...

15 godina
offline
Mob na carini!?

Ja sam narucio N97 iz engleske i nisu mi naplatili nista

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Mob na carini!?

Super! Raspolozenje ocito ima veliki faktor pri carinjenju :)

Sad sam na carini provjerio info o 160kn i tocno je. Na sve iznad placa se carina+pdv.

Ako se salje "as gift", vrijednost smije biti max. 300kn.

1000kn se odnosi samo kad se osobno prevozi u putnickom prometu.

Znaci kupis mob za 1000kn i osobno uvezes bez frke. Narucis za 161kn i placas naknade.

16 godina
online
RE: Mob na carini!?
Burs kaže...

Super! Raspolozenje ocito ima veliki faktor pri carinjenju :)

Sad sam na carini provjerio info o 160kn i tocno je. Na sve iznad placa se carina+pdv.

Ako se salje "as gift", vrijednost smije biti max. 300kn.

1000kn se odnosi samo kad se osobno prevozi u putnickom prometu.

Znaci kupis mob za 1000kn i osobno uvezes bez frke. Narucis za 161kn i placas naknade.

Veliki broj pošiljaka i mali broj carinika je najbolji faktor "prolaska" opreme bez plaćanja nameta. Namigiva

"Gift" ne znači ništa. 300 kn je za slanje robe fizičkoj osobi od strane fizičke osobe i to robe nekomercijalne vrijednosti (što mobitel baš i nije).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice