Otkup kovanica

poruka: 14
|
čitano: 20.969
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Otkup kovanica

Ajd kad je podforum vec toliko raznolik, pa da i ja lupim nesto...

Tko otkupljuje kovanice? HNB? Fina? Imam brdo od po 1/5/10/20/50 lipa, pa da se rijesim toga.

Bilo bi dobro da ih mogu zamijeniti i za one raritete od po 25kn ako je moguce.

Anyone?

My Chi is stronger than yours
16 godina
online
RE: Otkup kovanica
Burs kaže...

Ajd kad je podforum vec toliko raznolik, pa da i ja lupim nesto...

Tko otkupljuje kovanice? HNB? Fina? Imam brdo od po 1/5/10/20/50 lipa, pa da se rijesim toga.

Bilo bi dobro da ih mogu zamijeniti i za one raritete od po 25kn ako je moguce.

Anyone?

Odneses u banku i oni ti daju lovu.

 

Njalakse, ja sam nosio. puno kesu onim malih, samo pozeljno je da ih razvrstas prije nego odneses :D (govorim iz iskustva)

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Otkup kovanica
Odes u finu tražiš kod one tete na pultu vrećice za kovanice, za svaku nominaciju je različita boja...

One od 25 kuna možeš i u trgovini potrošiti... ja svoje jesam... (to je po HNB važeće opticajno sredstvo)... iako sam vidio da ljudi prodaju za 100 kn na netu te...

Glavno moraš točno izdvojiti u svaku vrečicu po 100 komada najviše i napisati na vrečicu vrijednost... Potom to ide na vaganje i ti bivaš plaćen u papirnatim, odnosno ako nije moguće sve isplatiti papirom, onda i većim kovanicama...

To ti je to...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
Otkup kovanica

Hvala na brzinskim odgovorima. Jel to moze bilo koja banka ili bas fina/hnb?

A po 25kn uopce nemam, najrađe bih htio ove manje vrijedne mijenjati za po 25kn.

Nasao sam i ja bisere koji ih prodaju po 100kn, al rekoh ako ih mogu dobiti u banci za 25kn, zasto ne? :)

 

My Chi is stronger than yours
15 godina
neaktivan
offline
RE: Otkup kovanica

Nope... neces ih naci tamo... što misliš zasto ih prodaju... čisto zato sto ih je sve manje u opticaju... Ne mogu tvrditi za banke ista... ja sam sve radio u fini... svakako je najbrze tamo...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 14:13 (EnlightenedPhoenix).
14 godina
moderator
offline
Otkup kovanica

fina i hnb ti razmjenjuju, banke jako rijetko...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
15 godina
offline
RE: Otkup kovanica
EnlightenedPhoenix kaže...

Nope... neces ih naci tamo... što misliš zasto ih prodaju... čisto zato sto ih je sve manje u opticaju... Ne mogu tvrditi za banke ista... ja sam sve radio u fini... svakako je najbrze tamo...

  Ja kada sam nosio u finu uzeli su mi 5 kuna za uslugu, a odnio sam nekih 30-ak kuna sitneža

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
moderator
offline
RE: Otkup kovanica
mind_challenge kaže...

  Ja kada sam nosio u finu uzeli su mi 5 kuna za uslugu, a odnio sam nekih 30-ak kuna sitneža

onda bolje da si odnio u neki lokalni dućan...ja tako uvijek u dućan odnesem kad skupim, njima uvijek treba, oni po to idu u finu pa im ovako još bolje...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
15 godina
offline
RE: Otkup kovanica
mind_challenge kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

Nope... neces ih naci tamo... što misliš zasto ih prodaju... čisto zato sto ih je sve manje u opticaju... Ne mogu tvrditi za banke ista... ja sam sve radio u fini... svakako je najbrze tamo...

  Ja kada sam nosio u finu uzeli su mi 5 kuna za uslugu, a odnio sam nekih 30-ak kuna sitneža

da, imaju fiksnu proviziju do 300kn cini mi se, a preko nesto tipa 1% nisam siguran. Ali znam da su i meni uzeli nesto   provizije za ~250kn kovanica (par godina bacanja sice u kutiju)

15 godina
offline
Otkup kovanica

Evo ja izbrojio svoje pare, ravno 110,00kn :) I'm a rich man!

To su po 5,10,20 i 50 lipa. Neda mi se takva sica vuci po novcaniku.

Onda cu otici u finu, pa da ne trazim okolo-naokolo.

My Chi is stronger than yours
12 godina
offline
Otkup kovanica

Pozdrav, zna li itko gdje razmjeniti kovanice od Eura imam ih poprilično a nitko ih ne prima. Odnosno banke uzimaju 10% sto je bezobrazno puno..

Let it be
10 godina
neaktivan
offline
Otkup kovanica

10%? Koja to banka? U erste sam neki dan mjenjao eur u hrk i odbilo mi 3,2%. Ali i postotak ti ovisi o količini eura...

Možeš probati u mjenjačnici, samo mislim da oni još više pretvorbu naplaćuju.

The truth is out there?! Does anyone know the URL?
12 godina
offline
Re: Otkup kovanica

Upravo sam zvao Hypo i kažu mi da je provizija na uplatu kovanica 10%, Zagrebačka također.. Nisu normalni rađe ću otići provozati se do slovenije nego nekome dati 10%.

 

Nisam siguran jesi pročitao imam kovanice i imam ih dosta blizu 400e po 1e i 2e.. Za sada sam našao samo http://www.mjenjacnica-tb.com/ u Jurišićevoj ali neće mi primiti više od 20e, + lik uzima i više ali tek kad se otvori Zagrbačka banka na trgu jer on može tamo bez provizije kovanice eura mjenjati... A ja mislio Hrvatska ušla u EU...

Također Erste prima bez naknade, ali do 10e znaci ici cu sad svaki dan kad stignem u centar, redom u cibonu, gundulicevu, masarikovu, prasku, vlasku, ozaljsku pa mijenjati :)

Let it be
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 18:05 (duzda).
12 godina
offline
Otkup kovanica

Koje  bedastoče  rade...

Ništa idu svaki dan tamo i svakiput promijeniš 20eu...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice