Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.366.973
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 0:43 (bArut pLahor).
11 godina
offline
Pirotehnika P&O

kad bi ih barem sve zabranili i pretvorili u ajfon aplikaciju koja radi samo na slušalice, pa pucajte do mile volje u vlastitim ušesima

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ja sam isto veliki protivnik petardi, svake godine uništim barem 50tak komada, ali malo je to :D

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...
Cobra33 kaže...

Za sve one koji su fulali godinu ili više njih, nema više III Razred. NEMA, čak ni ispod stola.

 

 

 ma nije baš tak, mislim je u trgovinama, ali kod švercera ima svega, samo kaj mene ne zanima taj 3. i 4. razred koji se nudi,

nego ove slabije stvari...

Govorim o legalnoj kupnji. Švercera i kupnja na crno je uvjek bilo. Sada ih je već više, a druge godine će ih biti još više. To je tako.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Taj zvuk nebi bio dovoljno jak da raznese nešto ;) (ta jačina)

Uglavnom shvaćam ljude koji ne vole pucat i to mi je sasvim u redu,poštujem svako mišljenje i stav...Čak i meni dođe mjesec kad sam samo miran,i prdac me uplaši 

Rođo moj
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Evo vam jedna vijest. Vražja od Mirnovca je ove godine isto jaka kao i u prethodnoj sezoni. Ali ono što je najbitnije da mora, napominjem mora biti sa žutim vrhom, a ne ljubičastim. Pakiranje je u novoj kutiji 2017, ali je petarda iz 2016. Zato navalite, jer ih nema baš puno. Ljubičasta je osjetno slabija.

Vražja iz 2016 je svakako trebala biti u III razredu. Još ima i crveni flare prije detonacije. jako dobra petarda. Nemojte poslije reći da vas nisam obavijestio. Sada je prilika napraviti kakvu takvu zalihu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 17:52 (Cobra33).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 10:27 (bArut pLahor).
14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Sad napravia jednu malu, tuba od konca. 5-6 Pirata, jedan Commandos CE (čudo koliko malo baruta ima, neznam jel više od pirata), začepia WC papirom, ugusto, i oblipia izolir trakom. Po meni, neznam jel se čuje na videu, jače od starog FP3, ovog od lani.

Iša sad ispri kuće, i naša je, 20 metara od šuca, lipo je pukla

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 18:54 (LogicusMPS).
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Kužim sa 3.razred jače gruva, ali još uvijek postoje načini da se dočepamo, možda jačih petardi. Meni je ostalo nešto od prošle godine, te ću pred kraj godine malo obići, pyro shopove, da vidim ja se nudi ispod žita.

Uvijek možete preko neta naručit što želite...čuo sam da su Česi i Slovaci, po tom pitnanju, ono baš luđaci...al' nije baš jefitno, navodno 10 eura po petardi, pa ti vidi...

 

Al' uvijek, pored petardi, ostaju i rakete kao dio pirotehnike, te koje nisu baš slabe....

 

Grincheve koji preko medija i interneta žele depopulizirati bacanje petarde, jednostavno ignorirajte, jer drugima ne smetaju toliko buka od petardi, nego tuđa sreća, a sistem(odnosno, država) nema koristi od petardi, koliko recimo od cigareta...A, ljudi vole popovati...

 

Kao da će smanjivanje jačine petardi, nego spriječiti da iste nabavi. A, i drugi razred vas može ozlijediti kao dođe do nesretno slučaja, kao i u prometu...

 

 

Lajkam, custom petardu u kućnoj izvedbi od našeg LogicusMPS.

 

Stoga, ljudi samo rokajmo!

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
PzKpfw kaže...
Lajkam, custom petardu u kućnoj izvedbi od našeg LogicusMPS.

 

Stoga, ljudi samo rokajmo!

 

 Ovo je bila brzinska, u par min doslovno, nisam odavno. Prije smo mi stavljali u one tube od folije i takvih gluposti, punili po 200 grama sićam se, to nisi ima di bacit, sjećam se jednu roknem u dvor isprid kuće, zgrade zatvaraju krug od jedno 100 metara, popalili se alarmi na jedno 10 auta :D

10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

@LogicusMPS

 

Bravo ekipa!

 

Samo rokajte, neka se bučno ulazi u Novu. Onako, sa stilom!

 

Lajkam, tvoje komentar, posebno za ove alarme.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
PzKpfw kaže...

@LogicusMPS

 

Bravo ekipa!

 

Samo rokajte, neka se bučno ulazi u Novu. Onako, sa stilom!

 

Lajkam, tvoje komentar, posebno za ove alarme.

 Hvala Panzerkampfwagen

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Neznam koliko se mirnovec isplati, šverceri dosta jeftino nude stvari bez CE

 To nije baš točno. Napiši koliko traže ze neku sredinu III Razreda. Recimo DumBum ili tako nešto. Prošle godine kutija od 20 kom. je bila 40kn. I to je bilo dosta povoljno. Ove godine nije ispod 50kn, a druge će biti 60kn. Pored toga koliko ljudi kupi ilegalno petarde, možda 0,1%. Istina da će slijedećih godina taj postotak rasti, ali i dalje će to biti daleko ispod 1%. Pored toga Mirnovec, Orion i Jorge će sigurno reducirat prodaju i možda će u ponudi imat 5,6 petardi, a ne kao do sada 15-20. Na žalost to je budućnost o kojem bi se trebala zabrinuti Policija koja je kakti popustila ljubiteljima kućnih ljubimaca i njihovom zaslugom propisala ovaj zakon, ali za razliku od prije 10-15 god. sada se pirotehnika može naručiti internetom.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Evo ja isto juče nafušo jednu malo jaču isto od tube aluminijske folije tek tolko da nešto jače roknem sad u ovim tamnim vremenima xD...btw ovi moji kupuju po selu od ovih kaj su radili zalihe još od 2012-te ludilo živo A ja izvan grada,u glavnom na mobitelu sam nemrem stavit sliku uz tekst,zna li netko kako se to radi na mobu (znam glupo pitanje,al neće)......

 

Rođo moj
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 10:28 (bArut pLahor).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Sve su to većinom IV Razred koji je uvijek kod nas bio zabranjen. O njima ne govorim. Jedino što si nabrojao, a pripadali su III Razredu je samo Topovski Udar, ali on je živo smeće. Vražja i Zenga su bile II Razred. O Vražjoj sam napisao, a Zenga 2016 je bila solidna.

Prošle godine Vražja je bila 40kn, a Zenga 25kn, ali ako se kupovalo 01.01. onda je bio popust 40-50%. Znači zarada je upravo tih 40-50%. Samo neće to trajat vječno.

Upravo 01.01. i ja kupujem za narednu sezonu već godinama u Mirnovcu. Prošlih godina malo više, tako da imam dovoljno zaliha za naredenih 5-7 god.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 23:49 (Cobra33).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Po novom zakonu nesmijes imat previse zalihe :)

propisali su tocno iznos nem po osobi

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Po novom zakonu nesmijes imat previse zalihe :)

propisali su tocno iznos nem po osobi

 Pročitao sam jako dobro Zakon, od prvog prijedloga pa do objave u Narodnim Novinama. U granicama sam dozvoljenog. 2kg nije ni malo ni puno. U tih 2kg recimo trenutno stane ni više ni manje već 200 kutija, iliti 4000 komada Vražjih (žute). Jasno, onaj koji ih može nabavit. Pored toga nisam jedini u kući. Ima nas 8 punoljetnih (uskoro 10) pa se tih 2kg penje na 16kg. A kada bi zbrojili još 6 familija sa kojima se slavi, tih 2kg se penja na preko 80kg. I nije sve u petardama. Ima tu boxova, rimskih, raketa, ma svega. Znači sve po zakonu štima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 10:29 (Cobra33).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 10:29 (bArut pLahor).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Da, to su ove oslabljene. Nisam ih kupio niti neću, jer su navodno dosta slabije od onih bez CE.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O
14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Evo bas slazen Megatron sad. Standardno ima 5 grama, stavit cu 50 čistog. Pa di puklo. Čepovi izbrušeni ko i tube unutra, zalipljeno jakim ljepilom.

Bit će snimka pucanja za koji dan.


12 godina
offline
Pirotehnika P&O

dal znate mozda gdje ima i jel uopće možemo kupiti čisti barut kao civili bez ikakve dozvole, pa doma ovak slagat? ovo popratno sve većinom doma imamo, snašli bi se nekako.

What could possibly go wrong?
14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Teško, ja san isto proba... I nabavia bia par puta od švercera. I to davno.

Najbolje sam napravit po formuli. Mada ovaj crni nije baš za petarde, više za vatromete, sivi je za petarde. Triba nać formulu i po njoj izbiflat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 19:59 (LogicusMPS).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

U petarde se stavlja tzv. flash powder ili eksploziv u prahu a ne barut. Barut je 70% kalijevog nitrata (KNO3), 20% drvenog ugljena u prahu i 10% sumpora. Barut slabije razvija tlak i slabiji je od flash powdera i zato se stavlja u npr. metke. Flash powder originalno je 70% kalijevog perklorata i 30% finog aluminija u prahu (german dark aluminij) mada su moguće i razne druge formule. Znači fp se sastoji od oksidansa i metala u prahu. Od metala se može koristit magnalij (MgAl) slitina aluminija i magnezija, čisti magnezij mada je najbolje koristit aluminij. Oksidant može isto biti kalijev nitrat, kalijev perklorat (KCIO4), kalijev permanganat (KmNO4), kalijev klorat (KCIO3) koji je po mojim testiranjima najjači. Npr. u talijanskim kobrama (kobra 6, 7, 8...) se nalazi originalni fp.

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
carmack kaže...

U petarde se stavlja tzv. flash powder ili eksploziv u prahu a ne barut. Barut je 70% kalijevog nitrata (KNO3), 20% drvenog ugljena u prahu i 10% sumpora. Barut slabije razvija tlak i slabiji je od flash powdera i zato se stavlja u npr. metke. Flash powder originalno je 70% kalijevog perklorata i 30% finog aluminija u prahu (german dark aluminij) mada su moguće i razne druge formule. Znači fp se sastoji od oksidansa i metala u prahu. Od metala se može koristit magnalij (MgAl) slitina aluminija i magnezija, čisti magnezij mada je najbolje koristit aluminij. Oksidant može isto biti kalijev nitrat, kalijev perklorat (KCIO4), kalijev permanganat (KmNO4), kalijev klorat (KCIO3) koji je po mojim testiranjima najjači. Npr. u talijanskim kobrama (kobra 6, 7, 8...) se nalazi originalni fp.

 Di ima to nabavit? Može inbox

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 10:30 (bArut pLahor).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Aluminij u prahu uzimam iz Njemačke preko ebay-a. Upišeš pyropowders u tražilicu na ebay-u. Aluminij se zove Indian dark flake i kila je 260 kn što je najbolja cijena koju sam našao. Sada ga trenutno nema. Dobiva on stalno nove pošiljke pa ažurira. A kalijevog nitrata, perklorata i klorata ima jedan dečko iz Zagreba. http://kemikalije.webs.com/

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 22:01 (carmack).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Radeći s time jedna petarda (bomba) od 150 g (kalijev klorat i aluminij) što je malo jače od kobre 8 me ispadne blizu 30 kn.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 10:31 (bArut pLahor).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice