Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.367.264
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
bArut pLahor kaže...

Malko, ali samo malko mi žao prijatelja životinja ove godine...

jer Klasek dolazi u HR

 

http://www.klasektrading.cz/o-nas

 

 

 A kako znaš?

netko je na fejsu pustio trač, pa sam pogledao njihovu stranicu, ovaj link gore i pise:

 

Dále se nám podařilo rozšířit dodávky našeho zboží do Řecka, Chorvatska či Španělska a v tuto chvíli již dodáváme naše zboží do více než 20 států v EU.

 

nemam nista konkretnije... moguce i da je patka

 

a na yt ima sve vise unboxinga sa ekopiro hr...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Iskreno meni je tih "prijatelja-zivotinja" isto žao, imaju mentalne bolesti i razne poremćaje, dosadni su i ne snalaze se među ljudima, asocijalni i društvo ih ne shvaća... Ustanove kao što su Vrapče i slične ih ne primaju jer ih medicina jos ne prepoznaje (zapravo su popunjeni). I onda im je jedini prijatelj životinja, koja nema neku inteligenciju pa da im baci u facu kaj misli i kako stvari stoje, ali je sretna kad dobi jesti i piti. I onda takva osoba zamrzi ljude, i čim se netko zabavlja pokušava ih sabotirati. Sjedi doma u mraku, za blagdane kad se svi vesele, i jedino što čuje su pucnjevi... 

Nije tajna da te udruge dobivaju hrpu love od donacija, i onda da opravdaju svoje postojanje.. Bore se protiv nepostojećeg problema - pirotehnike, a životinje u divljini i vrste pred izumiranjem kao da ne postoje, bitni su psi u gradu. 

 

Ovo da dolazi Klasek je odlicna stvar, joj kad bi se samo "zabunili" pa "slucajno" ponudili Viper 12... Naravno to ostaju snovi, no možda se ponovi nesto kao Macola ove godine. Mislim da sam vidio u Mirnovcu ponovno Megatron i to pod P1 kategorijom, koliko se sjecam nije ga bilo prosle godine. Orion ima na sluzbenoj stranici pod F3 Topovski Udar ali mislim da nije za nase trziste, i pod tom F3 kategorijom je hrpa petardi koja je kod nas F2 (razlika je valjda u CE certifikatu). Zakon se nije mjenjao, te je bas jucer mup rekao da prijedlog zakona o zabrani pirotehnike ide u javno savjetovanje (ne znam sto to konkretno znaci, valjda "za i protiv").

Moze li sad info tko drugi dolazi jos kod nas ili je to jos uvijek tajna? Btw hvala za ovaj info o Klaseku!

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Marko2p2j4 kaže...

Iskreno meni je tih "prijatelja-zivotinja" isto žao, imaju mentalne bolesti i razne poremćaje, dosadni su i ne snalaze se među ljudima, asocijalni i društvo ih ne shvaća... Ustanove kao što su Vrapče i slične ih ne primaju jer ih medicina jos ne prepoznaje (zapravo su popunjeni). I onda im je jedini prijatelj životinja, koja nema neku inteligenciju pa da im baci u facu kaj misli i kako stvari stoje, ali je sretna kad dobi jesti i piti. I onda takva osoba zamrzi ljude, i čim se netko zabavlja pokušava ih sabotirati. Sjedi doma u mraku, za blagdane kad se svi vesele, i jedino što čuje su pucnjevi... 

Nije tajna da te udruge dobivaju hrpu love od donacija, i onda da opravdaju svoje postojanje.. Bore se protiv nepostojećeg problema - pirotehnike, a životinje u divljini i vrste pred izumiranjem kao da ne postoje, bitni su psi u gradu. 

 

Ovo da dolazi Klasek je odlicna stvar, joj kad bi se samo "zabunili" pa "slucajno" ponudili Viper 12... Naravno to ostaju snovi, no možda se ponovi nesto kao Macola ove godine. Mislim da sam vidio u Mirnovcu ponovno Megatron i to pod P1 kategorijom, koliko se sjecam nije ga bilo prosle godine. Orion ima na sluzbenoj stranici pod F3 Topovski Udar ali mislim da nije za nase trziste, i pod tom F3 kategorijom je hrpa petardi koja je kod nas F2 (razlika je valjda u CE certifikatu). Zakon se nije mjenjao, te je bas jucer mup rekao da prijedlog zakona o zabrani pirotehnike ide u javno savjetovanje (ne znam sto to konkretno znaci, valjda "za i protiv").

Moze li sad info tko drugi dolazi jos kod nas ili je to jos uvijek tajna? Btw hvala za ovaj info o Klaseku!

 To je posve točno. Imao sam, hajde imam prijatelja koji je nabavio prvog cucka prije 15-tak godina i malo po malo se odvajao od nas. Sada se druži sa istim takvima kao i on i kada pokreneš sa njim neku temu, bilo koju, on ubrzo sve usmjeri prema svom pesu i pesima. Ustvari postao je ovisnik. Ma da je bar pravi vlasnik koji sa pesom provede dnevno min. 2 sata, no on pripada u onih 90%. Dođe sa posla i odmah van sa mu se cucak popiša i pokenja i odmah trk doma. Onda opet predvečer izađe sa cuckom malo van, jer se tada najviše sakuplja istih takvih i pričaju svaki dan uvijek isto. Pesi i samo pesi, pa se ustvari pitam to je takvima kome gazda, oni pesima ili pesi njima. Bolje da ne pišem što govori za pirotehniku i baš bi me zanimalo kada bi se ona zabranila i više je ne bi bilo, na što bi se onda okomili. Možda bi im počeli smetat ljudi koji nemaju nikakve živine. To su jednostavno postali zatupljeni ljudi koji gledaju samo u jednu točku. Ma 90% njih ima pese iz dosade, imaju ih jer su se klinci njima zadovoljili, imaju ih da na njima prazne svoj bijes i komplekse, imaju ih jer si ne mogu naći partnera. Uptravo takvi su najglasniji protiv pirotehnike, a 10 puta je više stradavanja ljudi od njihovih ljubimaca nego od pirotehnike koja traje 7-15 dana u godini. Samo 10% njih ima ljubimce iz ljubavi. Ma svima koji ih imaju u zatvorenom prostoru, pogotovo u gradovima bi trebalo uvest poreze. Ma dovoljno je pogledat svakom pesu u oči i vidjet kako su sretni.

Ako dolazi Klasek i još netko, moj je odgovor, prekasno. Gdje su bili do sada. Mogli su doći bar kao Jorge, 2013 god. Vatromete više manje imaju svi iste, samo pod drugim nazivima isto kao i sve ostalo. Cijene su im skoro iste. Ne vidim što ćemo dobiti njihovim dolaskom. Ne vjerujem da će netko rušiti cijene kada se oni pojave. Nisu ni njhovi proizvodi baš tako jeftini. Ono glavno gdje bi se razlikovali od drugih su upravo petarde koje su ograničene na prvi i drugi razred te P1.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

 

ako sam dobro skuzio postarina je bila 120 kn sad je 60-setak?

 

Malo sam pogledao ponudu.. jedna jedina stvar mi interesantna

https://www.ekopiro.hr/spezial-pirat-20kom/

 

Ali malo preskupo ipak

https://m.youtube.com/watch?v=PLIasiOAP9I

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 17:54 (bArut pLahor).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Fakat nas domaci deru i gule

vidi šta su normalne cijene, divota

 

https://fajerwerkibiegun.pl/pl/15-petardy?page=1

16 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Fakat nas domaci deru i gule

vidi šta su normalne cijene, divota

 

https://fajerwerkibiegun.pl/pl/15-petardy?page=1

 To je Poljska ili Češka, ili več raspravljano ukratko pucaj kak hočeš i to tokom cjele godine.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/pirotehnika-po/127389.aspx?page=87&jumpto=5829813&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 18:59 (rambox).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Evo lijep izbor, šiping k nama 17 ojra

 

http://www.pyro-king.eu/index.php?search=&category=Firecrackers

 

Naravno standardni disklejmeri vrijede

što je ziher? Ziher je kupit za koji dan u lidlu prskalice za 2 kune

5 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Sad sam isao citati starije poruke i vidio sam da je Cobra pitao za podatak o 1M izdanih racuna, procitao sam to na poslovnom dnevniku ali su izbrisali clanak taj (ili ga ne mogu naci). Ovdje se spominje "Prema broju izdanih računa, gotovo svaki četvrti stanovnik Hrvatske kupio je i koristio neko pirotehničko sredstvo".

 

Zanima me ako netko zna, u koju kategoriju spada pirotehnicki fitilj? Na ekopiro pise da je to p1, ja smijem kupovati P1 i koristiti samo za poljoprivredne svrhe, no ne znam kako koristiti to u poljoprivredi. Treba mi fitilj za "zabavu", a ne za poljoprivredu, odnosno za spojiti vise vatrometa, raketa i rimskih svijeca zajedno, te za produljivanje fitilja na nekim pirotehnickim proizvodima gdje je fitilj prekratak (da petarda ne pukne za 5 nego za 20 sekundi). A detonatore nisam vidio godinama u prodaji kod nas, jos bolja pomagala.

Znaci prisiljen sam krsiti zakon, dovesti zivot u opasnost (paljenjem prekratkih fitilja) ili uopce ne koristiti piretehniku. Osobno smatram da bi fitilji trebali biti F1, njihovo ogranicavanje ne pridonosi sigurnosti nego radi bas obrnuto.

11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Samo za info. Ove godine Macola je oslabljena, 1.3g

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Marko2p2j4 kaže...

Sad sam isao citati starije poruke i vidio sam da je Cobra pitao za podatak o 1M izdanih racuna, procitao sam to na poslovnom dnevniku ali su izbrisali clanak taj (ili ga ne mogu naci). Ovdje se spominje "Prema broju izdanih računa, gotovo svaki četvrti stanovnik Hrvatske kupio je i koristio neko pirotehničko sredstvo".

 

Zanima me ako netko zna, u koju kategoriju spada pirotehnicki fitilj? Na ekopiro pise da je to p1, ja smijem kupovati P1 i koristiti samo za poljoprivredne svrhe, no ne znam kako koristiti to u poljoprivredi. Treba mi fitilj za "zabavu", a ne za poljoprivredu, odnosno za spojiti vise vatrometa, raketa i rimskih svijeca zajedno, te za produljivanje fitilja na nekim pirotehnickim proizvodima gdje je fitilj prekratak (da petarda ne pukne za 5 nego za 20 sekundi). A detonatore nisam vidio godinama u prodaji kod nas, jos bolja pomagala.

Znaci prisiljen sam krsiti zakon, dovesti zivot u opasnost (paljenjem prekratkih fitilja) ili uopce ne koristiti piretehniku. Osobno smatram da bi fitilji trebali biti F1, njihovo ogranicavanje ne pridonosi sigurnosti nego radi bas obrnuto.

 od sutra u lidlu mozes kupit 10 krutih fitilja za 2kn

nisu bas za spajanje ali bi mogli bit za produzivanje prekratkih :D

tehnika je bitna ali i duljina

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
obokan kaže...

Samo za info. Ove godine Macola je oslabljena, 1.3g

 jel i cijena oslabljena?

šteta što ekopiro nema šhop negdje u zg

a šteta i što nemamo group buyeve

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...
obokan kaže...

Samo za info. Ove godine Macola je oslabljena, 1.3g

 jel i cijena oslabljena?

šteta što ekopiro nema šhop negdje u zg

a šteta i što nemamo group buyeve

 Nemam info za cijenu, al se nemojmo iznenaditi ako ostane ista ko prošle godine.

5 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Dobro da si dao info, da se ne zaletimo i kupimo bez provjere... Npr. ja bih prvi kupio bez provjere gramaze, prijasnjih godina se znalo kakva je koja petard, a sad od sezone do sezone novi proizvod, a staro ime.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 15:12 (bArut pLahor).
5 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Kakvi su vatrometi iz Jorgea u usporedbi sa Orion/Mirnovec ponudom? Ako je netko kupovao pa mu se svidio neki posebno neka napise, hvala. Gledao sam na yt par njih, ali ne mogu bas prosuditi iz videa "kakvi su".

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Jel netko kupio od Eko Pira nešto za ovu sezonu.

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...

Jel netko kupio od Eko Pira nešto za ovu sezonu.

 

 

Evo dečko fino sve objasnio :)

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Znači može se, prolazi, samo nekako su mi troškovi transporta veliki. Za ovu "malu" kutijicu 80kn. Pa to je skoro 20% vrijednosti paketa.

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...

Znači može se, prolazi, samo nekako su mi troškovi transporta veliki. Za ovu "malu" kutijicu 80kn. Pa to je skoro 20% vrijednosti paketa.

 Pa nije poanta da naručiš u vrijednosti 200,00 kn.  Kada uzimaš minimalno 500,00 kn da bi bilo isplativo. Prošle godine je dostava bila preko 120,00 kn tako da je to super. Kvalitete (jačina zvuka :D) petardi u Hrvatskoj nisu mjerljive sa njihovima. Boksevi su jeftiniji nego kod nas (nekih 20-30%, dok neki sežu i do 50% jeftinije) po mojoj procjeni. 

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ma sve 5, samo tu postoji rizik da Policija presretne pošiljku, pogotovo sada u 12 mjesecu. Vjerojatno jesu izgledi za tim mali, ali rizik postoji. Naručio bi ja od njih za 1000kn, ali frka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 15:16 (Cobra33).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Klasek dolazi u hr, ali ne boom niš kupio kod njih nabili su cijene

 

Dumbum black edition 20 kom kutija 37.5kn

dumbum 2g+ 32.5kn

 

isti taj 2g+ na ekopiro 22.2kn

 

4 usrana mala stroba koja ne vrijede ni pol kune po komadu kod klaseka su skoro 6kn kutija...

 

Jorge isto razočarao, ništa u ponudi vrijedno spomena,

tko će uzimati macolu nek dobro provjeri gramažu

 

od oriona jedino hammer zanimljiv 20kom 30kn ali po videu čini se da nije ništa posebno iako je navodno 4g, vjerojatno nije čisti flash barut

tak da sumnjam da cu i to kupovat

 

Mirnovec, ma užas, možda uzmem kutiju pirata

 

Uništili su pirotehniku

 

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Kako ide shopping na ekopiro? Nekakvi dodatni troškovi pri dostavi?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Mislim da nam još ostaje od Jorgea C4 iako toga nema u katalogu. Negdje sam vidio kutiju, 20 kom., svjetlosni efekt... to će valjda biti nešto kao fp3. Vidjet ćemo :)

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
obokan kaže...

Mislim da nam još ostaje od Jorgea C4 iako toga nema u katalogu. Negdje sam vidio kutiju, 20 kom., svjetlosni efekt... to će valjda biti nešto kao fp3. Vidjet ćemo :)

 ma kakvi, kutija je 5kn imas u cjeniku

 

Pretpostavljam da je to isto sto je prosle godine bio fp2 il kak se vec zvao

mrvicu deblje od piratice, na kres, pucanj slab

 

Uglavnom u hr je pirotehnika slaba i preskupa...

 

Potrazite na fb radje ima nekoliko ljudi sta prodaju kvalitetnije ako vec ne jeftinije

posto je orion i mirnovec u bih puno jeftiniji i bez ce, neki tamo uzmu pa prodaju ovdje

 

...

 

 

mene su interesirale od dbe cobra p1 ali kad sam vidio da ih prodaju po 9 - 10 eura lagano sam odustao

istovremenu su u italiji 4 - 6 eura https://www.pirotecnicasarro.com/sho/fuochi-d-artificio/petardi/cobra-p1-di-blasio-20-pezzi.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 15:29 (bArut pLahor).
11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Aha, pardon. Promaknuo mi taj detalj vezan za C4. Znači, nije vrijedno kupovine.

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

nisam siguran 100%. bilo bi super da iznenade s nečim mrvicu jačim,

tak da možda i uzmem jednu kutiju za probu, ali sumnjam posto je drugi razred, ne?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

nisam siguran 100%. bilo bi super da iznenade s nečim mrvicu jačim,

tak da možda i uzmem jednu kutiju za probu, ali sumnjam posto je drugi razred, ne?

 A gle, 5 kuna, 2. razred. S tim mislim da nas neće iznenadit. Vidjet ćemo 15.12.

4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Iako imaju 0.5g nadam se da će Veliki Bang i Shock (Mirnovec) biti kao prošle godine. Dosta jako su pucali s obzirom na CE certifikat.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
TrekkieDoctor kaže...

Iako imaju 0.5g nadam se da će Veliki Bang i Shock (Mirnovec) biti kao prošle godine. Dosta jako su pucali s obzirom na CE certifikat.

 Veliki Bang je prošle godine bio slab. Velika Mega je bila jača od njega. Shock je bio osrednji. Tenkovska 2017 i 2018 sa osam komada u jednom redu su bile najjače, pravi nekadašni 3 razred.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 14:44 (Cobra33).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

moja nabava ove godine:

 

Orion - ništa

Weco - prskalice u lidlu - 5x 2kn -10kn

Mirnovec - kutija pirata sutra radi kutije gratis - 13kn

Jorge - ako bude kutija c4 za probu, kutija ex2 i ex3 - 10-15kn, macola ako bude prošlogodišnja veliko možda - 40kn

Klasek - ništa

Šverceri - ništa

 

Ukupno: najvjerojatnije 33 do max. 78kn,

 

Slab sam ja piroman

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice