Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.226.397
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Deawood kaže...

Koja auto škola? Troši to lamelu, sad koliko više ne znam, ali ako želite da vam auto što duže traje koristite gas. 

aš hak u sesvetama...neznam ali kaze da se ovkao manje troši, ali okej normalnije je kretati sa gasom, brze se ukljucis u promet,a onako s kuplungom to traje cijelu vječnost

Origin ID za FIFU 13: strbi_zg
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
strbi kaže...
Deawood kaže...

Koja auto škola? Troši to lamelu, sad koliko više ne znam, ali ako želite da vam auto što duže traje koristite gas. 

aš hak u sesvetama...neznam ali kaze da se ovkao manje troši, ali okej normalnije je kretati sa gasom, brze se ukljucis u promet,a onako s kuplungom to traje cijelu vječnost

U školi te uče da se u promet uključuje oštro s što manjim ometanjem prometa.

14 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Kolika je propisana duljina snopa kratkih svijetala po noći, isto 40-80m ili treba određen broj, npr 60m ili tako nesto

 

 

I ovo na slici, vozilo s brojem 1 ima pravo prolaska? http://oi60.tinypic.com/23iec5f.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 9:37 (ToMisLaW).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Nemojte se opterećivati s tim kvačilom i ostalim stvarima, vozite po osjećaju !

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Što vam to znači start bez gasa? Kako auto može krenut bez gasa ako je na ravnom?

 

Mene je malo stari odveo do jaruna prije 3 dana pa smo se malo đirali okolo, ono, vježbao rikverc, gas i to. Prekjučer sam se već vozio od jaruna do doma, a jucer smo se vozikali po gradu. Pomalo glupo, znam, ali začudo on je mene nagovarao a ne obrnuto. Ugl kad je saznao da je kazna od 5k do 15000 kn, ipak me je upisao u autoškolu.

 

E sad, neznam kako je ostalim dogogodišnjim vozačima, ali mog starog kad izbaciš iz auta, totalno sve zaboravi. Sve mu je u mišićima kako bi se reklo. Trebalo mu je malo da se prisjeti koja je papučica za gas, koja spojka a koja kočnica.

On je meni objasnio da kad krećeš, da kako puštaš spojku, tako dodaješ gas. Ali kako sam sam saznao to uopće nije istina, bar u ovoj mazdici 323 (benzinac). Treba lagano stisnut gas i brzinu regulirat s spojkom kad se kreće.

 

ToMisLaW kaže...
I ovo na slici, vozilo s brojem 1 ima pravo prolaska? http://oi60.tinypic.com/23iec5f.jpg

pa valjda nema ako mu je crveno...

 

BTW, koliko plaćate autoškolu?

Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Cheezl kaže...
ToMisLaW kaže...
I ovo na slici, vozilo s brojem 1 ima pravo prolaska?  http://oi60.tinypic.com/23iec5f.jpg

pa valjda nema ako mu je crveno...

 

Znakovi i semafori ne vrijede kad je prometni policajac...

Lijenčina je sam sebi na putu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
ToMisLaW kaže...

Kolika je propisana duljina snopa kratkih svijetala po noći, isto 40-80m ili treba određen broj, npr 60m ili tako nesto

 

 

I ovo na slici, vozilo s brojem 1 ima pravo prolaska? http://oi60.tinypic.com/23iec5f.jpg

 

Da, policajac regulira prometom pa se ne gledaju semafori i znakovi, a svima osim 1 položaj policajca pokazuje da nesmiju ici.

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
strbi kaže...

aš hak u sesvetama...neznam ali kaze da se ovkao manje troši, ali okej normalnije je kretati sa gasom, brze se ukljucis u promet,a onako s kuplungom to traje cijelu vječnost

Itekako se troši lamela, kao što nije dobro ni za opće zdravlje motora.

TheMenstalist kaže...

Nemojte se opterećivati s tim kvačilom i ostalim stvarima, vozite po osjećaju !

Upravo to.

Cheezl kaže...

Što vam to znači start bez gasa? Kako auto može krenut bez gasa ako je na ravnom?

Stariji dizeli mogu, noviji (pretežno TD male kubikaže) teško i jako problematično.

11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Iso danas ljekarski odradit i ispade da nevidm dobro hahaha kaze doktorica koji broj vidis reko zeno ja ovdje samo vidim 2 kruga haha,okrene list kad vidim neki broj reko sam al sam pogrjesio ja reko 8 bila 3ca kaze ona meni imas problema sa raspoznavanjem svjetlo zelene boje al kaze necemo ti pravit problem moguce da je urodjeno e reko jebiga sad dobio sam ljekarski al sam sjeban totalno ja doso kuci naso test na netu mama odma procita,reko ja ovdje nevidim nista ljudi se kome oko mene haha.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 22:54 (began).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
began kaže...

Iso danas ljekarski odradit i ispade da nevidm dobro hahaha kaze doktorica koji broj vidis reko zeno ja ovdje samo vidim 2 kruga haha,okrene list kad vidim neki broj reko sam al sam pogrjesio ja reko 8 bila 3ca kaze ona meni imas problema sa raspoznavanjem svjetlo zelene boje al kaze necemo ti pravit problem moguce da je urodjeno e reko jebiga sad dobio sam ljekarski al sam sjeban totalno ja doso kuci naso test na netu mama odma procita,reko ja ovdje nevidim nista ljudi se kome oko mene haha.

To je djelomični daltonizam.
Ne možeš raspoznavati nijanse boja.
Isto imamo i brat i ja, samo što moj brat potpuno ne vidi zelenu (njemu je siva i zelena ista boja), dok ja vidim sve boje, ali isto ne mogu vidjeti te brojke. 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog
Evo ja na ovim slikama nemogu odredit koji je broj imam neke male naznake ali nemoguce mi je odredit tacan broj jer ga nevidim u potpunosti
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

13 i 45?

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
Moj PC  
1 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

drugi je 45, a prvi nemogu ni ja raspoznati koji bi to bio broj, a inace nikad nisam imao problema stime.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog

73 i 45

My name is Legion... For we are many!
14 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Evo i mene ponovno, babac na liječničkom mi je rek'o da ću najvjerojatnije (moram nosit papire) morat imat auto s ručnim komandama jer sumnja u to da je moja lijeva noga sposobna pritiskat kvačilo ,a to mi je isto kao da sam pao jer nemam gdje polagat u tom "posebnom" autu....(usput za volanom auta/traktora sam zadnjih 5 godina) 

Čisti debilizam   {#}{#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 13:49 (nijo123).
 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
nijo123 kaže...

Evo i mene ponovno, babac na liječničkom mi je rek'o da ću najvjerojatnije (moram nosit papire) morat imat auto s ručnim komandama jer sumnja u to da je moja lijeva noga sposobna pritiskat kvačilo ,a to mi je isto kao da sam pao jer nemam gdje polagat u tom "posebnom" autu....(usput za volanom auta/traktora sam zadnjih 5 godina) 

Čisti debilizam   {#}{#}{#}

zbog cega?

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
14 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Suludo je zato jer znam da mogu vozit a ne smijem zato jer nemam kako dokazat da mi ručne komande ne trebaju i da vozim bez problema.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 14:07 (nijo123).
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Polaganje vozačkog

Zakaj bi bio debilizam. Pa nije liječnik budala da bi ti to bezveze rekao. Jedino ako si se pred njim pretvrao. Isto tako kakve veze ima što ti voziš već 5 godina. Ako ti noga nije sigurna nemaš što raditi za volanom "normalnog" auta jer time ugrožavaš sebe i druge sudionike u prometu. A i zašto bi pao. Pa svaka autoškola treba imati auto s ručnim komandama.

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
nijo123 kaže...

Evo i mene ponovno, babac na liječničkom mi je rek'o da ću najvjerojatnije (moram nosit papire) morat imat auto s ručnim komandama jer sumnja u to da je moja lijeva noga sposobna pritiskat kvačilo ,a to mi je isto kao da sam pao jer nemam gdje polagat u tom "posebnom" autu....(usput za volanom auta/traktora sam zadnjih 5 godina) 

Čisti debilizam   {#}{#}{#}

Imas, nazovi instruktazni centar u križevcima i oni dolaze u tvoj grad sa specijalnim vozilom i dobivas vozacku, nazalost samo za automatika.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Debilizam je samo zato jer sam svjestan svojih sposobnosti i da sam baš svaki put slušao doktore danas bih vrlo vjerojatno bio u kolicima, a vožnja bicikla (moj omiljeni hobi ) bi ostala neostvareni san....I usput zbog liječničkog "znanja" (tj. nesposobnosti) i imam ovaj problem...Sime KZ hvala ali upravo sam izgubio volju
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
nijo123 kaže...
Debilizam je samo zato jer sam svjestan svojih sposobnosti i da sam baš svaki put slušao doktore danas bih vrlo vjerojatno bio u kolicima, a vožnja bicikla (moj omiljeni hobi ) bi ostala neostvareni san....I usput zbog liječničkog "znanja" (tj. nesposobnosti) i imam ovaj problem...Sime KZ hvala ali upravo sam izgubio volju

Jedno je bicikl, drugo realno stanje koje je za vožnju opasnog sredstva dosta problematično.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Cijenim svačije mišljenje ali kao što rekoh svjestan sam svojih sposobnosti i ne mislim prelazit brzinu prikojoj se osjećam ssigurno
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Al zamisli da ti doktori daju dozvolu, nešto se nesretnog desi. Tko bi odgovarao?

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
began kaže...
Evo ja na ovim slikama nemogu odredit koji je broj imam neke male naznake ali nemoguce mi je odredit tacan broj jer ga nevidim u potpunosti

Hoće li mi dati neko ograničenje ili ću imat nekih problema ako na lječničkom neću moći prepoznati te brojeve?

Bilo bi zgodno, ali nije potrebno.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Nesreće se događaju svaki dan i svakome....I moj tata i moj stric su profesionalni vozači pa su u nekolko navrata skoro ostali bez glave, to je rizik s kojim moram živjet i bez obzira na trenutno stanje ne želim svoj život proživjet pod staklenim zvonom jer sam već preživio jednu prometnu (lik se polupijan vozio 130 i uz malo kočenja pokupio auto u kojem smo bili ja i mama)......u svakom slučaju dobro je da postoji ovakva tema gdje mogu razumno razgovarat s ljudima i dobit argumente koji će mi pomoć u odluci jer najviše mrzim one koji se ne znaju objasnit a stalno naganjaju neke svoje sumanute stavove.Iako vidim da različito razmišljamo evo ti TU zbog zrelog razmišljanja. {#}

15 godina
offline
Polaganje vozačkog

U pravu si da se nesreće događaju. Žao mi je što ti se to desilo. I nemoj odustati. Izbori se, na sreću ima načinai{#}

 

Ovo sam napisao jer postoji mogućnost da se desi tebi i nekome potpuno spremnome. I sad ako me je doktor proglasio sposobnim, a kasnije se ustanovi da nisi bio u potpunosti. Doktor će biti kriv i odgovarati. Stoga je ovo njegova dužnost.

 

Sretno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
nijo123 kaže...
Cijenim svačije mišljenje ali kao što rekoh svjestan sam svojih sposobnosti i ne mislim prelazit brzinu prikojoj se osjećam ssigurno

Bitno je da vjeruješ u sebe.

 

Moj prijatelj je jednom vjerovao u sebe i skoro je ozdravio.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
Dundalo kaže...

Hoće li mi dati neko ograničenje ili ću imat nekih problema ako na lječničkom neću moći prepoznati te brojeve?

Lako moguće da nećeš proć liječnički. Boje su kinda bitne dok voziš...

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Psych0 kaže...

Pozdrav buducim vozacima!

Imam pitanje.

Navrsio sam 18 u prvom mjesecu ove godine, ali cekam trenutno bolje financijsko doba za polaganje vozackog ispita, ali ima jos jedna stvar koja me muci.

Naime, vec 4 godine bolujem od mladenacke epilepsije.

Doktori su mi na zadnjem redovnom pregledu prije 2 godine rekli da ce mi za vozacki trebati potvrda od medicine rada da je 4 godine proslo od zadnjeg napadaja (prosle su 2,5god), te da tek onda mogu pristupiti polaganju vozackog ispita.

Dali to i dalje vrijedi, i koji su mi danji koraci ukoliko je doslo do nekih promjena?

Hvala unaprijed na odgovorima.

Itko?

iPhone 4S, iOS 7.1.2
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

ako su ti tako rekli onda vrijedi...

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice