Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.287.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Naravno da nisi glasao u RH jer ti nemas nista od toga.

 

Glasanjem biras Sabor ili Vladu koji izglasavaju i izvrsavaju zakone koji se tebe ne ticu. Donose poreze koje ti ne placas. Jedino sto donose je proracun od kojeg dio ide za Hercegovinu.

Rvat katolik!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Off topic: Ukoliko niste primjetili, jučer je bio dan u budućnosti u koji su se teleportirali junaci iz poznatog filma Povratak u budućnost. Malo sam popio pa sam razmišljao o svemu po malo a najviše o tome koliko je društvo od 1985 godine napredovalo u tehnološkom smjeru. U to vrijeme sanjao sam o Commodore 64 i Atari a kada sam prvi put čuo za TV kanal koji samo emituje crtane filmove sjeo sam na dupe. Danas moj smartphone folda više i brže nego Pentium 4.

Elem, gledam o čemu serete u ovoj temi na forumu zadnjih nekoliko dana i ne mogu da vjerujem koliko gubite vrijeme. Putevi?! Tamo gdje idemo ne trebamo puteve! Sretan vam dan povratka u budućnost!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2015 21:57 (phoenix2003).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Tako je @phoenix, zamaraju se ljudi svim i svacim danas i jos gore je sto misle da mogu nesto promjenit svojim misljenjem..davno stari rekli, "misljenje je ko š...k, svi ga imaju" :D

http://www.bih-pravo.org
http://www.forum-bosanskog-naroda.de

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2015 11:14 (steta).
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Off topic: Ukoliko niste primjetili, jučer je bio dan u budućnosti u koji su se teleportirali junaci iz poznatog filma Povratak u budućnost. Malo sam popio pa sam razmišljao o svemu po malo a najviše o tome koliko je društvo od 1985 godine napredovalo u tehnološkom smjeru. U to vrijeme sanjao sam o Commodore 64 i Atari a kada sam prvi put čuo za TV kanal koji samo emituje crtane filmove sjeo sam na dupe. Danas moj smartphone folda više i brže nego Pentium 4.

Elem, gledam o čemu serete u ovoj temi na forumu zadnjih nekoliko dana i ne mogu da vjerujem koliko gubite vrijeme. Putevi?! Tamo gdje idemo ne trebamo puteve! Sretan vam dan povratka u budućnost!

 

 

Kad smo več došli na temu tog filma, vezano za to eto gadnog problema fučkaj ga sad.

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Dok god ne placaju porez u rh, za mene nisu hrvati. Ako se smatraju Hrbatima onda cemo amnestirati Hercegovinu ko Rusi Krim i problem rijesen. Hrvati su kada od toga imaju koristi. Pitaj bilo kojeg Hercegovca (pa i onog koji zivi u HR) koje je nacionalnosti, niti jedan nece reci da je Hrvat.

 Pa koje će onda reći da su nacionalnosti? Ovdje si jako pretjerao i totalno promašio. Hrvati se u Hercegovini (barem velika većina) itekako smatraju Hrvatima u svakome smislu i to apsolutno jesu u etničkome smislu. I to bi tako bilo i da nisu dobili hrvatsko državljanstvo, samo što bi onda dosta negodovali. Što se tiče aneksije, ne znam što si htio postići s tim no na to se u Hercegovini sigurno ne bi gledalo kao nešto negativno, već upravo suprotno. Probaj npr. reći nekome Hrvatu iz Neuma da je Neum u Bosni pa vidi kako će reagirati. 

 

Okej je što tvrdiš da oni ne bi trebali imati hrvatsko državljanstvo zbog neplaćanja poreza, no to nema veze s ovim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2015 1:03 (captain_soap_McTawish).
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Jedino sto donose je proracun od kojeg dio ide za Hercegovinu.

 a to će svaka vlada dati, uglavnom pred izbore, tako da je opet svejedno

 

http://www.vecernji.ba/odobreno-20-milijuna-kuna-bh-hrvatima-977422

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...
tnakir kaže...

Dok god ne placaju porez u rh, za mene nisu hrvati. Ako se smatraju Hrbatima onda cemo amnestirati Hercegovinu ko Rusi Krim i problem rijesen. Hrvati su kada od toga imaju koristi. Pitaj bilo kojeg Hercegovca (pa i onog koji zivi u HR) koje je nacionalnosti, niti jedan nece reci da je Hrvat.

 Pa koje će onda reći da su nacionalnosti? Ovdje si jako pretjerao i totalno promašio. Hrvati se u Hercegovini (barem velika većina) itekako smatraju Hrvatima u svakome smislu i to apsolutno jesu u etničkome smislu. I to bi tako bilo i da nisu dobili hrvatsko državljanstvo, samo što bi onda dosta negodovali. Što se tiče aneksije, ne znam što si htio postići s tim no na to se u Hercegovini sigurno ne bi gledalo kao nešto negativno, već upravo suprotno. Probaj npr. reći nekome Hrvatu iz Neuma da je Neum u Bosni pa vidi kako će reagirati. 

 

Okej je što tvrdiš da oni ne bi trebali imati hrvatsko državljanstvo zbog neplaćanja poreza, no to nema veze s ovim.

Neum je u Hercegovini, ne u Bosni.

Rvat katolik!
13 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Neum je u Hercegovini, ne u Bosni.

 A Hercegovina je u kojoj državi?

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tiby kaže...
tnakir kaže...

Neum je u Hercegovini, ne u Bosni.

 A Hercegovina je u kojoj državi?

U Federaciji Bosni i Hercegovini ilitiga Herceg Bosni, ovisi di zivis.

Rvat katolik!
13 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže..

U Federaciji Bosni i Hercegovini ilitiga Herceg Bosni, ovisi di zivis.

 Kako misliš, ovisi gdje živiš?

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Tiby kaže...
tnakir kaže...

Neum je u Hercegovini, ne u Bosni.

 A Hercegovina je u kojoj državi?

U Federaciji Bosni i Hercegovini ilitiga Herceg Bosni, ovisi di zivis.

 Tehnički, Federacija Bosna i Hercegovina nije država, no Bosna i Hercegovina jest država. A ima dva entiteta: Republiku Srpsku i Federaciju Bosnu i Hercegovinu, te distrikt Brčko. 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tiby kaže...
tnakir kaže..

U Federaciji Bosni i Hercegovini ilitiga Herceg Bosni, ovisi di zivis.

 Kako misliš, ovisi gdje živiš?

Trolam. Hercegovci je zovu Herceg-Bosna, Bosanci Bosna i Hercegovina. Mene boli đoni.

Rvat katolik!
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
Stručnjak za odmaganje...
13 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Trolam. Hercegovci je zovu Herceg-Bosna, Bosanci Bosna i Hercegovina. Mene boli đoni.

 Ma sve 5, i mene je bolilo i još me uvijek boli... (gdje je kraj toj agoniji?).

 

 

12 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Trolam. Hercegovci je zovu Herceg-Bosna, Bosanci Bosna i Hercegovina. Mene boli đoni.

 Herceg Bosna je naziv za "fiktivnu" državu unutar države - Odnosno dio BIH koji je se ratom trebao dodijeliti hrvatskoj. Ukinuta je 1995.-96. i neslavno propala. 

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...
tnakir kaže...
Tiby kaže...
tnakir kaže...

Neum je u Hercegovini, ne u Bosni.

 A Hercegovina je u kojoj državi?

U Federaciji Bosni i Hercegovini ilitiga Herceg Bosni, ovisi di zivis.

 Tehnički, Federacija Bosna i Hercegovina nije država, no Bosna i Hercegovina jest država. A ima dva entiteta: Republiku Srpsku i Federaciju Bosnu i Hercegovinu, te distrikt Brčko. 

 ...da se nadovežem - i oko 4 miliona budala koji žive u takvoj nakaradnoj i komplikovanoj državi od čijeg amdinistrativnog uređenja možeš dobiti samo čir na želucu. Ja također pripadam tom broju.

Ne hebem ni 0% ta fiktivna zastarjela i prevaziđena administativna uređenja jer su ona imala za cilj samo zaustavljanje rata. Na popisu sam se izjasnio kao državljanin Bosne i Hercegovine, ostala bajkovita državljanstva ne prihvaćam.

Koliko to stvara komplikacija dovoljno je reći da rezultati popisa koji je urađen 2013. godine nisu još objavljeni, definitivno neće biti ove godine, a kada će ne zna se, jer nije lagano prebrojavati krvna zrnca. 

Takvo stanje proizvodi mahnite situacije, ne zna se ni ko pije a ko plaća, (u principu zna se da nahebu ljudi jer su taoci takve politike i uređenja), ko je kome nadređeni, a ko je podređeni, ko je zašto nadležan itd.

Ukratko, mala državica, sa dva entiteta, jednim distriktom, te 10 kantona u jednom od entiteta. Svaka ta nakaradnost ima svoje zakone koji regulišu određene oblasti iz čega proizlaze nenormalne situacije kao npr. da nešto nije kazneno djelo samo ako pređete 10 metara dalje jer je tu propisano kao prekršaj, da imate 3 različita krivična zakona, u jednom kantontu imate neka prava, a u drugom nemate ta prava ( npr. porodiljna naknada i dječiji doplatak) a zapravo su isti u jednom entitetu i državi. Sami sebe diskreditujemo u očima drugih, međusobno se segregiramo i diskriminiramo i to sve legalno zakonski. U BiH trenutno egzistira 13 ustava i jedan statut i to je za nas kao normalno.

Da skratim, dok god ne budemo imali uređenje države da izgleda kao normalna država, gdje ćemo SVI imati ista prava i obaveze do tad ćemo biti 4 miliona budala kojima komšije iz drugih zemalja moraju objašnjavati tko je, što je i gdje živi, te kojeg je državljanstva.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Kaj se tiče ovog slučaja, pa od njega bi cijela virtualna CSI ekipa dobila moždani udar.Gosn Horatio Caine ako ste tu negdje, dajte to malo provjerite ali samo oprezno da ne dobijete moždai udar.

 

 

Sve čisto i jasno jel, opča tučnjava pa ok tip je pao sa stolca i umro sve je moguče. Eto slučaj je okvirno zaključen, to je naša murija okarakterizirala onako kao nesretni slučaj.

 

"Rezultati obdukcije, međutim, pokazuju da je on na glavi imao više modrica te da je potom preminuo zbog krvarenja u mozgu koje je nastalo kao posljedica nanošenja teških tjelesnih ozljeda."

 

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/dali-smo-punomoci-da-nadu-ubojicu-1021938

 Evo baš čitam da su riješili taj slučaj, te da više nije nesretan slučaj, a priveli su i počinitelja.

 

http://www.jutarnji.hr/jasmin-besic--39--umro-je-od-batina--pocinitelj-priveden/1444185/

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Definitivno jedan od jačih gifova koje sam vidio u zadnje vrijeme.

Dafuq...

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

...

Unutarnje uređenje svake zemlje gotovo pa da nije ni bitno. Bitan je mentalitet njenih građana. Nije ni u Hrvatskoj bolje čim se javno lupaju natpisi državnih organa koji su napisani na ćirilici. Nije ni u Srbiji puno bolje čim na stadionu 70.000 ljudi skandira smrt Šiptarima. Mi (građani koji žive u državama nastalim raspadom SFRJ) imamo taj mentalitet u kojem je po default-u devijantno ponašanje. Mi kao ljudi smo degradirali na nezamislivo nizak nivo. Ne znam odakle da krenem: od nedostatka nekakvog općeg obrazovanja koje se podrazumjeva da većina ljudi ima ako ne VSS, preko međuljudskih odnosa kako na poslu tako i u susjedstvu do muzike koja su uglavnom sluša kako na javnim skupovima, teferičima i drugim druženjima tako i na radio stanicama. Ovo što se danas servira mladim generacijama je čisto oblikovanje politički poželjnog kulturološkog modela.

Privreda je najvažnija za jednu državu ali ni privreda ne funkcioniše bez malo kulture. Sve dok Turbo-folk bude mainstream nema nam nade.

Tri puta za tri minuta,

Najbolja je ruka kruta,

Hej dragi priđi mi s leđa,

Kad te vidim sa preda,

U opšte mi se ne da!

 

I što onda očekivati od osoba koje otkidaju na ove stihove? Da naprave uređenu zemlju?!

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
Ja također pripadam tom broju.

Ne hebem ni 0% ta fiktivna zastarjela i prevaziđena administativna uređenja jer su ona imala za cilj samo zaustavljanje rata. Na popisu sam se izjasnio kao državljanin Bosne i Hercegovine, ostala bajkovita državljanstva ne prihvaćam.

 Wait wait. Na popisu se možete izjasniti o državljanstvu?? WTF? Pa zar se iz osobne ne vidi državljanstvo? Što je tu upitno? Svi ste vi državljani Bosne i Hercegovine, možda su neki u svojim glavama Šveđani, Česi.. ali na granici sa svijetom ipak pokazujete BiH dokumente. Daj to malo razjasni, stvarno mi nejde u glavu zašto bi te netko na popisu pitao da se izjasnite o državljanstvu.

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
boxer kaže...
Ja također pripadam tom broju.

Ne hebem ni 0% ta fiktivna zastarjela i prevaziđena administativna uređenja jer su ona imala za cilj samo zaustavljanje rata. Na popisu sam se izjasnio kao državljanin Bosne i Hercegovine, ostala bajkovita državljanstva ne prihvaćam.

 Wait wait. Na popisu se možete izjasniti o državljanstvu?? WTF? Pa zar se iz osobne ne vidi državljanstvo? Što je tu upitno? Svi ste vi državljani Bosne i Hercegovine, možda su neki u svojim glavama Šveđani, Česi.. ali na granici sa svijetom ipak pokazujete BiH dokumente. Daj to malo razjasni, stvarno mi nejde u glavu zašto bi te netko na popisu pitao da se izjasnite o državljanstvu.

 

 to ti je kako funkcionise ta karikatura od drzave,BiH je etnicki i gospodarski podjeljena samo sto nema fizickih granica , osobno nadam se da ih nece ni biti jer kad bi se BiH podjelila  ako je trenutna drzava karikatura za one tri sto bi nastale jos nije izmisljen termin kako ih nazvati

Istina je da BiH kao drzavu sva tri naroda dozivljavaju kao macehu i tako se odnose,cak i bosansko hercegovacki muslimani  zavole BiH samo kad igra reprezentacija ili se desi kakav nacionalisticki skandal od strane srba i hrvata !

europa europljanima
10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

.. ne znam dali jos vrijedi misljenje da index ne valja, ali nekako kad ih usporedim sa jutarnjim i VL ispadaju sasvim ok, ako ne i vise nego OK...

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-nelegalno-privatno-imanje-sisackog-biskupa-on-tvrdi-to-je-skromna-koliba/851761.aspx

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/biskup-kosic-zbog-molitve-protiv-sdp-a-optuzuju-me-da-imam-luksuzno-imanje-u-moslavini-1032968 - "Tražeći “Košićeve dvore” po moslavačkim brdima i šumama, našli smo – drvenu kuću." (SRAMOTA!) a komentari su da se ispovracas.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
boxer kaže...
Ja također pripadam tom broju.

Ne hebem ni 0% ta fiktivna zastarjela i prevaziđena administativna uređenja jer su ona imala za cilj samo zaustavljanje rata. Na popisu sam se izjasnio kao državljanin Bosne i Hercegovine, ostala bajkovita državljanstva ne prihvaćam.

 Wait wait. Na popisu se možete izjasniti o državljanstvu?? WTF? Pa zar se iz osobne ne vidi državljanstvo? Što je tu upitno? Svi ste vi državljani Bosne i Hercegovine, možda su neki u svojim glavama Šveđani, Česi.. ali na granici sa svijetom ipak pokazujete BiH dokumente. Daj to malo razjasni, stvarno mi nejde u glavu zašto bi te netko na popisu pitao da se izjasnite o državljanstvu.

 

 Zato što imaš i entitetsko državljanstvo, a samim time i državljanstvo BiH.

Da ponovim gradivo, u BiH trenutno egzistira 13 ustava i jedan statut. Ustav BiH, Ustav FBiH, Ustav RS-a, 10 kantonalnih/županijskih ustava a Brčko Distrikt ima statut.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Reko bi onaj: krutejebo! Imaš koji ustav viška za prodat?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 8:01 (tnakir).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Reko bi onaj: krutejebo! Imaš koji ustav viška za prodat?

 Apsurdistan. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
tnakir kaže...

Reko bi onaj: krutejebo! Imaš koji ustav viška za prodat?

 Apsurdistan. 

Ne brini, imamo mi takvo nešto i doma. Ne baš tako. Vi ste zbilja smiješni. Ali slično :)

 

Još jedna mala anegdota, imamo jednog klijenta koji je profesor na fakultetu u BiH. Inače, kad se nas zove, ne čeka se ni sekunde, odma se javi automat, odabereš department i netko od nas se javi. E pa taj profesor kaže tajnici da nas nazove, onda nas tajnica prebaci njemu. Jer eto, da ne bi slučajno izgubio 10 sekundi svog neprocjenjivog vremena. Vjerovatno i ta tajnica ima secretary assistent i tako u nedogled. Krutejebo!

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 9:40 (tnakir).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Što mislite o stupu srama?

 

http://www.jutarnji.hr/virtualni-stup-srama--ovo-su-ljudi-koji-sire-mrznju-i-prizivaju-povratak-hitlera-jer--iza-svakog-odvratnog-komentara-stoji-osoba-s-licem/1446138/

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/okruzeni-smo-ljudskim-smecem-zapamtite-im-imena/851943.aspx

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sramota-jednog-naroda-ovim-porukama-hrvati-docekuju-izbjeglice/837584.aspx

 

http://lijepanasa.tumblr.com/

 

Pravilnije pitanje jest; treba li država, policija, sudstvo reagirati kada su u pitanju ovakvi ispadi na fejsbuku koji je (iako u rukama privatne tvrtke) "javna površina". Zna se što je govor mržnje - da se točnije izrazim (govor mržnje je teško definirati u zakonskim okvirima) - javno poticanje na nasilje, svi ovi gore korisnici "slobodne govora (?!)" javno pozivaju baš na to, time krše cijeli članak zakona. Nadopuna pitanja, zašto nitko ne reagira? Vrijedi li u ovom slučaju isto kao i presuda da "ubij pedera" nije govor mržnje već "utjecaj psihologije mase".

 

Tko putem tiska, radija, televizije, računalnog sustava ili mreže, na javnom skupu ili na drugi način javno potiče ili javnosti učini dostupnim letke, slike ili druge materijale kojima se poziva na nasilje ili mržnju usmjerenu prema skupini ljudi ili pripadniku skupine zbog njihove rasne, vjerske, nacionalne ili etničke pripadnosti, podrijetla, boje kože, spola, spolnog opredjeljenja, rodnog identiteta, invaliditeta ili kakvih drugih osobina, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

Drugi dio zakona odnosi se na genocid i umanjivanje i poricanje istog.. a svaki drugi "ponos majke, ćaćin sokol" zaziva Hitlera.

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Žalosno je sto ti isti ljudi brane Ćaću, glasaju za HDZ, a sa druge strane bi klali, bacali u kampove i slično ljude sa kojima nisu imali nikakav dodir, koji samo žele proći kroz ovu vukojebinu da sebi nađu bolje sutra.

 

Rekao bi čovjek - blaža mentalna retardacija? Ili možda teža?

 

(Da se razumijemo, budala ko glasa i za SDP, da ne bi bilo diskriminacije ko u Lego-u)

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 14:48 (tnakir).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Bolje za SDP nego za ove, jer ili kradu loše (ne ide im nikako) ili to rade poskrivečki. Dok su "oni" bili na vlasti, nestajale su čitave tvrtke preko noći...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice