Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.284.800
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@phoenix2003

 

Slažem se. Žrtve su žrtve. Kao što su civili US imali svoj 11/9, tako su to imali i civili Afganistana.

Čini mi se da kao što su naši nevini ljudi ginuli zbog teror i terorizma tokom ratova u regiji Adritatic, 90-ih godina, a "uljuđena" Europa je sjedila ispred TV i jela kokice, da je sada red došao na nas da mi jedemo kokice i gledamo tuđu nesreću.

 

Naravno, ne veselim se tuđoj patnji, al' mogao je taj Zapad učiniti puno više da se spriječe ljudi željni zla i rata da rade što hoće.

Kao što je i S.Mesić, rekao da rata ne bi bilo da su velesile reagirale i zaustavile ratoljube na vrijeme.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Brzo će nama prisjest te kokice. Kod nas su još sve karte na stolu.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@phoenix2003

 

Čini mi se da kao što su naši nevini ljudi ginuli zbog teror i terorizma tokom ratova u regiji Adritatic, 90-ih godina, a "uljuđena" Europa je sjedila ispred TV i jela kokice, da je sada red došao na nas da mi jedemo kokice i gledamo tuđu nesreću.

Naravno, ne veselim se tuđoj patnji, al' mogao je taj Zapad učiniti puno više da se spriječe ljudi željni zla i rata da rade što hoće.

 Nit vrijeme nit mjesto za takve usporedbe.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

I vrijeme i mjesto! Zašto? Zato što smatram da cijena źivota na zapadu i npr. U Tanzaniji nije ista. Pitam se da li bi imali ovoliku medijsku  pozornost da je eksplodirala bomba na pijaci u Tanzaniji?

Koja je razlika između Ovčare i masovnih smaknuća u Iraku i Siriji? Pitaj prosječnog Engleza... Nije niti čuo za Ovčaru, Tuzlu....

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@ivan dragi

 

Contra sam podjela, da se primjerice iz nekih izvora optuži svi muslimani(ilit islam, općenito) za ove nesreće kad pogađaju zapadnu Europu.

Mi njima ne možemo pomoći, ali su oni itekako mogli zaustaviti ratove ili pak konkretne zločine koji su pomno bili isplanirani, ovdje na područjima regije Adriatic.

Naravno, ne želim nikome zlo. Međutim, uspoređujem njihovo ponašanje koje itekako moglo biti drugačije i naše, gdje mi ne možemo nikako njima konkretno pomoći.

Nismo ni trebali kao RH ulaziti u NATO.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Jucer sam, ovako iz dosade, u razgovoru s kolegom povezao par stvari skupa.

 

Teoretski - zapad (gdje, pod zapad, podrazumijevam sve bogate zemlje koje su na silu zauzele prirodne resurse i odbile ih podijeliti) je sam sebi kriv za teroristicke napade.

Par razloga:

 

1) s obzirom da je kolicina resursa ogranicena, to znaci da dokle je par zemalja bogato, ostale su siromasne. Na jednom mjestu na zemlji imas ljude toliko zagrizle u overconsumption, toliko debele da ne mogu ni hodati vise (pa onda koriste ona mala elektricna kolica i bore se za prihvacanje debelih), a na drugom mjestu na istom planetu imas ljude koji odlaze u krevet gladni da bi im djeca mogla nesto pojesti. Zivimo u doba povezanosti; kad mislis da svima djeca skapavaju od gladi, prihvatis da je to zivot. Kad vidis da samo tvoja djeca skapavaju, postanes bijesan.

2) kad ti je svo slobodno vrijeme okrenuto prema prezivljavanju, nemas vremena traziti svojeg boga - pa prihvatis sto god ti se proda. Ako se cijeli zivot boris, onda je logicno da ce ti najbolje pasati djetinja koncepcija boga, koji nagradjuje kad se ponasas lijepo a kaznjava kad ne - bas kao i roditelj.

3) ako su ti roditleji nekad emigrirali (opet, iz ekonomskih razloga iz tocke 1), odrast ces u zemlji u kojoj zbog boje koze, vjere, kulturoloskih obicaja ili tkoznacega drugog - nisi prihvacen. S obzirom da ti je to novo mjesto dom (tamo si, na kraju krajeva, rodjen i odrastao), postat ces bijesan zasto te ljudi u okolini ne prihvacaju, i poceti traziti dom negdje drugdje, dok ne naidjes na religiozne indoktrinacije iz tocke 2).

 

Sto se tice tocke tri, laicki odgovor bi bio da treba ukloniti ksenofobiju, rasizam, te agresivnije uklopiti imigrante u drustvo (btw, Svedi pokusavaju kvalitetno sa Sirijcima; rezultate cemo vidjeti kad ja budem djed). Vjerujem da, s obzirom da su ksenofobija i rasizam ostaci pack mentalitya koji se jednostavno ne mogu ukloniti sikaniranjem (vec dugotrajnom cross-generational edukacijom), treba se vratiti na pocetak i zapitati zasto su ti ljudi uopce emigrirali van svoje zemlje, te se tako za velik broj ljudi jednostavno vratis na pocetnu tocku - jer u zemlji u kojoj su rodjeni i u kojoj su odrasli, nisu mogli kvalitetno prezivjeti.

 

Ono sto mi je najzanimljivije percipirati je moja vlastita tranzicija. Starosjedioci na ovom forumu se, vjerujem, sjecaju da sam itekako branio glupe Amere razlicitim argumentima. Ameri su mi sami promjenili to misljenje. Kulturoloski, edukacijski, odraslost, odnos izmedju spolova, i ono meni najbitnije - zivotne vrijednosti, taj je narod uvelike cista nula, cast iznimkama (koje su, uglavnom, imigranti).

 

Sa svime time u glavi, potpuno mi je jasno (i logicki i empatijski) zasto bi se neki 22godisnjak raznio bombom.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
8 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

interesantno , taj zapad je podrzao radikakle i vjerske fanatike u zbacivanju legitimnih sekularnih ,ali diktatorskih,rezima u Iraqu,Libiji,Siriji ... pa im ti isti koje su naoruzali  ubijaju gradjane na ulicama ,Karma mozda ?!

waaagh
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

 

Teoretski - zapad (gdje, pod zapad, podrazumijevam sve bogate zemlje koje su na silu zauzele prirodne resurse i odbile ih podijeliti) je sam sebi kriv za teroristicke napade.

 

1) s obzirom da je kolicina resursa ogranicena,....

2) kad ti je svo slobodno vrijeme okrenuto prema prezivljavanju, nemas vremena traziti svojeg boga - pa prihvatis sto god ti se proda. ....

3) ako su ti roditleji nekad emigrirali (opet, iz ekonomskih razloga iz tocke 1), odrast ces u zemlji u kojoj zbog boje koze, vjere, kulturoloskih obicaja ili tkoznacega drugog - nisi prihvacen. ....

 

Ono sto mi je najzanimljivije percipirati je moja vlastita tranzicija. Starosjedioci na ovom forumu se, vjerujem, sjecaju da sam itekako branio glupe Amere razlicitim argumentima. Ameri su mi sami promjenili to misljenje. Kulturoloski, edukacijski, odraslost, odnos izmedju spolova, i ono meni najbitnije - zivotne vrijednosti, taj je narod uvelike cista nula, cast iznimkama (koje su, uglavnom, imigranti).

 

Nije pravilo da su sve bogate zemlje izložene terorističkim napadima ove vrste. Npr. Kanada, Južna Korea, Japan, (iz Kine nema informacija jer njihova cenzura je veoma efikasna).

1) Resursi su samo djelimičan razlog zašto se dešavaju teroristički napadi. Smatram da su mjesta na kojima se propagira terorizam planski postavljena od državnih službi kako bi stvorila osobe kojima mogu ostvariti pojedine ciljeve iza savršenog paravana.

2) Ne bih se složio da u Europi ljudi preživljavaju. Privreda je u ekspanziji, vrhunsko obrazovanje, vrhunsko zdravstvo i nezaposlenost nikada nije bila manja.

3) Nikako se ne slažem da stranci nisu prihvaćeni. Posebno kod mladih ljudi. 

 

Poznajem nekoliko amerikanaca. Članovi moje uže obitelji žive u USA. Imam dobro mišljenje o amerikancima generalno ali što da kažem poslje Trump-a. Jedino ih impeachment može spasiti.

 

BTW. Velika greška politike velikih sila jeste što na fakultetima uče o narodima i nacijama (i to uzimaju zdravo za gotovo)a ne žive među ljudima na geografskom području koje izučavaju. Što zna Hoyt Yee što se tuku Srbi, Hrvati, Bošnjaci, Albanci, Makedonci (u svim kombinacijama)?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
warhammer kaže...

interesantno , taj zapad je podrzao radikakle i vjerske fanatike u zbacivanju legitimnih sekularnih ,ali diktatorskih,rezima u Iraqu,Libiji,Siriji ... pa im ti isti koje su naoruzali  ubijaju gradjane na ulicama ,Karma mozda ?!

To su notorne gluposti.

Ljudi koji su se poceli buniti protiv rezima su bili studenti (https://en.wikipedia.org/wiki/Arab_Spring), bas kao sto se to ne bas tako davno dogadjalo i po npr. Grckoj (https://en.wikipedia.org/wiki/Athens_Polytechnic_uprising)

Istina je da su za vrijeme diktatorskih rezima radikali bili zatvarani, ali ne zato jer su opasni, vec zato jer sire drugaciju propagandu od trenutnog rezima.

Ako narod hoce demokratske izbore (a htjeli su, nisu im ameri "donijeli demokraciju") - na to imaju pravo. Ako vladar nakon toga salje vojsku i kemijske bombe na goloruk narod, sto onda?

 

Ali naravno, lakse je prosipati floskule i ostati na good guys/bad guys nivou, nego produbiti temu i vidjeti da nije sve crno-bijelo.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne bih se složio. Uzimati Wikipediu kao relevantan izvor u većini slučajeva je pogrešno. Čim je počelo "Arapsko proljeće", većina medija je i opisala pobunu kao način promjene na bolje i time smo uglavnom svi bili bobmbardovani. Ali kad sam po bosanskim selima (naseljenim Bošnjacima) čuo poređenja pobune u Libiji, Egiptu i Siriji tipa "kao da se kod nas vehabije pobune", shvatio sam bit "Arapskog proljeća". Nedugo zatim i formirana je ISIS.

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže... 

Ameri su mi sami promjenili to misljenje. Kulturoloski, edukacijski, odraslost, odnos izmedju spolova, i ono meni najbitnije - zivotne vrijednosti, taj je narod uvelike cista nula, cast iznimkama (koje su, uglavnom, imigranti).

 

na žalost kao i svugdje, pa tako i tamo se najviše koti krkanija i slabo educirana bagra (kako ja volim reći, najviše se šire loši geni), tako da me ne čudi tvoje mišljenje.

no sa druge strane za narod koji ima daleko najveći output znanosti ipak teško mogu reći da je nula (unatoč popularnom, sveprisutnom mišljenju da su ameri debili).

naravno da je tvoja perspektiva na to drugačija jer ipak živiš preko bare, ali iskreno gdje god sam živio/boravio, pa čak i u njemačkoj sam stekao sličan dojam  a i ruku na srce, teško da ijedan redneck može nadhebati jednog klasičnog balkanđerosa 

ja bi tvoju izjavu preformulirao u "ljudi su stoka, čast iznimkama".

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

vise ne vrijedi onaj stereotip da su vjerski fanatici i radikali nepismeni i neobrazovani,danas su oni i te kako educirani a i inteligentne mlade ljude oba spola privlace ti sociopatoloski fenomeni 

waaagh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
Deus ex machina kaže... 

Ameri su mi sami promjenili to misljenje. Kulturoloski, edukacijski, odraslost, odnos izmedju spolova, i ono meni najbitnije - zivotne vrijednosti, taj je narod uvelike cista nula, cast iznimkama (koje su, uglavnom, imigranti).

 

na žalost kao i svugdje, pa tako i tamo se najviše koti krkanija i slabo educirana bagra (kako ja volim reći, najviše se šire loši geni), tako da me ne čudi tvoje mišljenje.

no sa druge strane za narod koji ima daleko najveći output znanosti ipak teško mogu reći da je nula (unatoč popularnom, sveprisutnom mišljenju da su ameri debili).

naravno da je tvoja perspektiva na to drugačija jer ipak živiš preko bare, ali iskreno gdje god sam živio/boravio, pa čak i u njemačkoj sam stekao sličan dojam  a i ruku na srce, teško da ijedan redneck može nadhebati jednog klasičnog balkanđerosa 

ja bi tvoju izjavu preformulirao u "ljudi su stoka, čast iznimkama".

TU za korekciju izjave ;-)

 

Sto se tice ostatka - totalno razumijem sto kazes jer sam i sam tako govorio i koristio taj argument najduze vrijeme. Stvar je u ovome: taj znanstveni output uglavnom dolazi od minijaturno malenog broja ljudi koji iovako ionako suradjuju sa znanstvenicima drugih prestiznih institucija po svijetu.

Dakle, zbog velikog broja ljudi i privatnog skolovanja (kojeg si mogu priustiti samo malobrojni), naravno da ce stvoriti centar znanosti koji onda mediji propagiraju, pa onda mislis da je gotovo svaki drugi amerikanac genijalac - ali to ne govori nista o stvarnosti, koja je postala bjelodano vidljiva kad je a) izbor za POTUS-a spao na onu babetinu i ovog klauna i b) kad je klaun pobijedio.

Ja sam govorio uglavnom o tome kako tipicni ljudi zive od dana do dana, cime se zamaraju, kakvi su im glavni problemi u zivotu i kako to rijesavaju.

 

Imam mali zilijun osobnih anegdota sa razlicitim ljudima koje su, postepeno, promjenile moje misljenje o ovom narodu. Putovao sam cesto, upoznao puno stranaca i saslusao zgode iz njihovih zivota, ali nije to najbitnija stvar - najbitnija stvar je slusati cega se ljudi srame, cega se plase, i cime se ponose.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

pa onda mislis da je gotovo svaki drugi amerikanac genijalac

 

teško  stvarnost je da im je formalno obrazovanje katastrofa, dok im je visoko (privatno/skupo .. ono što si malo njih može priuštiti) obrazovanje strašno jako.

 

Deus ex machina kaže...

Ja sam govorio uglavnom o tome kako tipicni ljudi zive od dana do dana, cime se zamaraju, kakvi su im glavni problemi u zivotu i kako to rijesavaju.

 

opet sam mišljenja da debila ima svugdje, baš kao i normalnih ljudi.. ti problemi i čime se ljudi zamaraju se i ovako i onako internetom/medijima i prepisivanjem vijesti proširilo po čitavom svijetu kao zaraza.

no truth be told, kako je carlin rekao: "When you're born you get a ticket to the freak show. When you're born in America, you get a front row seat."

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...
warhammer kaže...

interesantno , taj zapad je podrzao radikakle i vjerske fanatike u zbacivanju legitimnih sekularnih ,ali diktatorskih,rezima u Iraqu,Libiji,Siriji ... pa im ti isti koje su naoruzali  ubijaju gradjane na ulicama ,Karma mozda ?!

To su notorne gluposti.

Ljudi koji su se poceli buniti protiv rezima su bili studenti (https://en.wikipedia.org/wiki/Arab_Spring), bas kao sto se to ne bas tako davno dogadjalo i po npr. Grckoj (https://en.wikipedia.org/wiki/Athens_Polytechnic_uprising)

Istina je da su za vrijeme diktatorskih rezima radikali bili zatvarani, ali ne zato jer su opasni, vec zato jer sire drugaciju propagandu od trenutnog rezima.

Ako narod hoce demokratske izbore (a htjeli su, nisu im ameri "donijeli demokraciju") - na to imaju pravo. Ako vladar nakon toga salje vojsku i kemijske bombe na goloruk narod, sto onda?

 

Ali naravno, lakse je prosipati floskule i ostati na good guys/bad guys nivou, nego produbiti temu i vidjeti da nije sve crno-bijelo.

 Nista ne vristi volja naroda kao kad SAD i njeni saveznici naoruzaju malu interesnu skupinu koja pod okriljem demokracije zeli uvesti teokraciju kao zamjenu za autokraciju za koje vrijeme ne vidimo arapsko proljece u aristokracijama koje su saveznice SAD-a.

 

Btw. volja naroda je ionako precijenjena. Narod je glup ko *urac, zasto bi postovali bilo sto sto "narod" zeli?

Narod je kao retardirano dijete, a kada retardirano dijete bas zeli podragati lava u ZOO vrtu, jel mu roditelj zvizne sljagu da nikad vise na to ne pomisli ili mu dodvorava svakom njegovom prohtjevu?

 

Mi idemo slicnim putem kao neke, nekoc sekularne zemlje Afrike i Bliskog Istoka...

 

Gledajuci to...demokracija je potpuno sranje...Sokrat je bio u pravu...demokracija...barem ova namjestena koju imamo i koju nam je svima izvezla amerika...ne radi i nije nista cemu se treba diviti i teziti.

Demokracija kakvu poznajemo je u najboljem slucaju paravan za oligarhiju...u najgorem slucaju paravan za uspostavu Teokracije u svrhu politickih igara velikih sila.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 12:29 (Psiho246).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...
Narod je kao retardirano dijete, a kada retardirano dijete bas zeli podragati lava u ZOO vrtu, jel mu roditelj zvizne sljagu da nikad vise na to ne pomisli ili mu dodvorava svakom njegovom prohtjevu?

I inače su mi tvoji postovi glupi, al' ovo...

 

Svejedno, čak ćemo se složiti oko jednoga - ako narod baš toliko jako želi promjenu vlasti, nek' se izbori za nju.

Diljem svijeta su ljudi prolijevali krv da bi sami sebi izborili bolje uvjete, a sad bi k'o fol SAD trebao uvodit reda, WTF?!

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...
Psiho246 kaže...
Narod je kao retardirano dijete, a kada retardirano dijete bas zeli podragati lava u ZOO vrtu, jel mu roditelj zvizne sljagu da nikad vise na to ne pomisli ili mu dodvorava svakom njegovom prohtjevu?

I inače su mi tvoji postovi glupi, al' ovo...

 

Svejedno, čak ćemo se složiti oko jednoga - ako narod baš toliko jako želi promjenu vlasti, nek' se izbori za nju.

Diljem svijeta su ljudi prolijevali krv da bi sami sebi izborili bolje uvjete, a sad bi k'o fol SAD trebao uvodit reda, WTF?!

 Svakom po njegovim kapacitetima, ako tvoji ne dosezu neki vislji nivo...to je problem tvojeg kapaciteta. 

 

Naravno, mozes slobodno obrazloziti sto ti je glupo, puno bolje nego da sam sebe spustas na nizak nivo. 

 

 

Vezano za moj prosli post: 

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 14:44 (Psiho246).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

Naravno, mozes slobodno obrazloziti sto ti je glupo, puno bolje nego da sam sebe spustas na nizak nivo.

Što ti točno treba obrazlagati što je glupo u postu koji promovira šamaranje retardiranog djeteta?

Nadam se da ćeš naći razumijevanja za mene koji sam na preniskom nivou za tebe (i tebi slične).

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...
Psiho246 kaže...

Naravno, mozes slobodno obrazloziti sto ti je glupo, puno bolje nego da sam sebe spustas na nizak nivo.

Što ti točno treba obrazlagati što je glupo u postu koji promovira šamaranje retardiranog djeteta?

Nadam se da ćeš naći razumijevanja za mene koji sam na preniskom nivou za tebe (i tebi slične).

 

Pa ocito treba, kada ocito nisi razumio.

 

To je bila analogija, naravno i post nema nikakve veze s samaranjem retardirane djece.

Ne znam sto te to triggeralo kad nema nikakve veze s temom, a predznak retardirano je tu kako bi dijelilo svojstvo sa retardiranim "narodom" i retardiranim odlukama koje narod donosi.

 

Meni je stvarno zao sto te jedna obicna analogija zbunila...u jednom trenutku sam mislio da se samo ne slazes sa mojim misljenjem ali si nesposoban artikulirat vlastiti protuargument pa ides linijom lakseg otpora, nazvati moj post - glupim.

 

No sad vidim da si ti zapravo zapeo jos puno prije.

 

Evo opisao sam ti razumijevanje tebe i tvog nesuvislog posta.

Nadam se da ces ostat kao lurker u temi, mozda nesto naucis od mene i meni slicnih, jer ovakvim sudjelovanjem u temi ne doprinosis nista.

Hvala, bok!

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

 Nista ne vristi volja naroda kao kad SAD i njeni saveznici naoruzaju malu interesnu skupinu koja pod okriljem demokracije zeli uvesti teokraciju kao zamjenu za autokraciju za koje vrijeme ne vidimo arapsko proljece u aristokracijama koje su saveznice SAD-a.

 ...

 Kompa - dokaz, ne nagadjanja. Ne kazem da je wikipedia sama po sebi dokaz, ali govori o stvarnim situacijama i stvarnim slucajevima. Neces valjda staviti urbano nabadanje i birtijasenje u istu skupinu?

 

Za ostatak - prekompleksna tema... ista pasta kao i -izmi (mislim na kapitalizam, socijalizam, komunizam). Odlicna stvar na papiru; problem je provesti to u stvarnost onako kako pise na papiru, bez da se uplitanjem covjeka to opet svede na neki aristokratski model.

 

 

P.S. Ovo sto je Veliki Brat rekao - ne sjecam se bas da su hrvati skakali na noge i bunili se dok su Ameri bombardirali Srbiju

 

 

P.S.2 @video - crkavam od smijeha. Ta ekipa kroji buducnost

Rekao sam - ispit prije privilegija izbora. Padnes vozacki - ne smijes voziti, a ovu mnogostruko bitniju stvar dobijas samo zato jer si se rodio. Katastrofa.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 16:44 (Deus ex machina).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...
To je bila analogija, naravno i post nema nikakve veze s samaranjem retardirane djece.

Prvo isprika - na poslu sam pa brzinski letim preko postova i nisam skužio da si ti autor onog originalnog posta kojeg sam komentirao, mislio sam da je phoenix2003 (jbga, počinjete obojica na P i završavate s brojkom). Phoenixove postove smatram generalno glupima, ne tvoje.

 

Drugo, i dalje mislim da ti je taj konkretan post glup: ako nema veze sa šamaranjem retardirane djece, o kakvoj analogiji onda pričamo? Kontekst posta ti je jasan da jasniji ne može biti: u redu je stisnuti šamar retardiranom djetetu ako je to za njegovo dobro. Ne slažem se s tim i da, mislim da je to glupa izjava ili, ako baš hoćeš, analogija (ma koliko kartona dobio zbog toga).

 

Deus ex machina kaže...
ne sjecam se bas da su hrvati skakali na noge i bunili se dok su Ameri bombardirali Srbiju

Između ostalog i to. Ljudi imaju revolucije i građanske ratove, red se ne uvodi preko noći.

Što stanje na balkanu samo potvrđuje: dvajstpet godina nakon rata isti problemi, bez obzira na amere i misije UN-a. Ako stvarno želiš promjenu, izborit ćeš se za nju. Malo startrekovski, znam, ali je tako...

Gledam te!
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ništ novo ali opet otužno, na kaj izgledaju predgrađa Detroita, veči dio objekata ili okoline napušten pa onda kasnije razvaljen/opustošen itd.Idealno mjesto za snimanje filma katastrofe, ili onako kao odlična lokacija za neku filmsku ratnu zonu.

 

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@rambox

 

Ne znam dal buš se složio, al' i ovdje kod nas u regiji Adriatic imade prostora koji izledaju gore nego Detroit iz US. Dovoljno je proći samo područjima gdje se odvijao rat, bilo da se radi o RH ili BiH. Sela prazna, kuće napuštene, zemlja u krovu, putevi zarasli...

Kao neka sela poslije operacije Oluja izgledaju ove scene iz sadašjeg Detroita.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@rambox

 

Ne znam dal buš se složio, al' i ovdje kod nas u regiji Adriatic imade prostora koji izledaju gore nego Detroit iz US. Dovoljno je proći samo područjima gdje se odvijao rat, bilo da se radi o RH ili BiH. Sela prazna, kuće napuštene, zemlja u krovu, putevi zarasli...

Kao neka sela poslije operacije Oluja izgledaju ove scene iz sadašjeg Detroita.

 

 To se ne može uspoređivati. Jedno je opustošeno nakon rata a drugo zbog ekonomske krize. To se može usporediti sa recimo selima u Slavoniji, gdje ljudi prodaju cijelu kuću za 15000 eura samo da imaju za do Dublina. Mislim, tako mi je barem rekao jedan moj klijent. Nisam siguran jeli to istina, jer mi je drugi klijent iz Vinkovaca rekao da je to samo u Baranji, Osijeku isl. a da u Slavoniji ima puno obiteljskih gospodarstava, obrtnika i poduzeća koji odlično posluju.

 

Ali mi smo uvijek bili sirotinja (kad se usporedi sa zapadom). Amerika je sa druge strane bila najveća sila na svijetu a danas dijelovi nekih gradova i često cijela predgrađa izgledaju kao u nekom postapokaliptičnom filmu. Mladi u tim neperspektivnim sredinama propadaju, kuhaju meth, formiraju bande. I u onim boljim sredinama, kao u Kaliforniji, mladi bračni parovi s djecom ostaju bez posla, a kako im je sve u kreditu, dobro je ako uspiju kupit kamp kućicu da mogu u njoj živit, koju mogu besplatno punit na točno određeni lokacijama, u točno određenom vremenskom rasponu i hranit se preko socijalne pomoći. A čak i one obitelji koje imaju posao, koji rade - rade toliko sati dnevno da više nemaju vremena za obitelj - pa dolazi do velikog broja rastava.

Ne znam bili danas živio tu da mogu.

 

A za amerikance ne mogu reć nešto loše ili ih nazvat glupima. Znam dosta amerikanaca na interpals.net. Ima i jedna crnkinja, Merry, sa kojoj se nekoliko godina dopisujem. Baš iz Detrida, teta iz vrtića, rastavljena, katolitkinja, izvrstan smisao za humor i samoironiju...

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@KIKI3ooo

 

Slažem se. Nije isto, ako je nešto zbog rata ili pak radi ekonomskog propadanja.

Možda, nemerem uspoređivati po uzroku, al' po vizualnim posljedicama devastacije mogu.

 

Jednostavno čim sam vidio od forumaša rambox to što je postao, odmah sam se sjetio naših sela, koja su opustošena bilo radi ratnih zločina(ubijanja, protjerivanje, pljačke, "humanih preseljenja"....), bilo kao naši prostori radi velike gospodarske krize kod nas, al' i općenito na svjetskoj razini.

 

Ovo drugo kaj pišeš o općem propadanju, tzv. dekadenciji, mi je posebno zanimljivo, jerbo mi se nameće jedna misao. Na nju sam došao nakon što sam pročitao razmišanja od Deux ex machine, koje se pita zakaj se jedan 22-godišnjak ne bi raznio sa bombom, zbog onih razloga koje se nalaze u tome postu.

Naime, držim, vjerujem da pojedinac ima moć unutar vlastitih snaga da se odupre svemu lošem što ga može snaći u životu u kontekstu životnih borbi, tqko da se svojim trudom i zalaganjem za sebe samoga, digne iznad prosjeka, opasnosti, te općenito poteškoća koje ga mogu snaći u životu.

 

Pojedinac može otići iz svoje domaje, getta, može sebe ostvariti, a da ne postane dio nekakve negativne stastike ili pak da su utopi u prosjeku životnih uspjeha neke zajedinice.

Samo, dakako da bi taj pojedinac u tome uspio mora se svojski truditi, te proći kroz drvlje i kamenje, odnosno mora biti fanatik u kontekstu životnih borib, samo kako bi uspio u životu, a da ne završi na lošim stranputicama života ili pak da ne postane fanatik u kontekstu terorizma.

 

Naravno, neće svaki njegov pokušaj ili kročenje kroz život završiti uspjehom, kao u nekome flmu, al' bitna je ta životna borba koja ga spašava od očaja da on sam ništa ne može učiniti za sebe, te da su eto drugi krivi za njegovo stanje.

Bolje se boriti, pa možda ne uspjeti, nego pak biti pasivan, te ostatiti na istoj razini do kraja života.

 

Da i ja ne volim kada se Amere zove glupima, jerbo eto možda ne znaju gdje je HR, kao što to zna raditi neuka ekipa sa ovih prostora, recimo...

 

Ah, nije loša ta tvoja Merry po tvojem opisu.

 

Možda, ti ona bude prilika za odlazak u bolji svijet.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma ta priča o glupim amerima je samo mit. Pa pogledaj prosječnog Hrvata, glup ko kurac, površan, mozak koristi jedino kako bi riješio "use, nase i podase". Možda mislimo da su Hrvati pametni jer se sami okružujemo pametnijim ljudima, ali realno, Hrvati nisu neke bistrice.

 

Također, Hrvati kao pametni i obrazovani je također mit. Pušimo na PISA-i, mislim da smo ispod prosjeka. 

 

To što smo glupi možda i nije toliki problem koliki je problem to što mislimo da nismo glupi i da smo uber.

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Ma ta priča o glupim amerima je samo mit....

Ne mogu ti reci nista vise osim, vjeruj mi rijec, sjeti se sto sam govorio, i sto govorim sada....

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Hrvati su takodjer moroni. Vani i moroni koriste tehnologiju pa se valjda vise cuju. U Hrvatskoj, poplavom FB-a, smartfona i opcenito interneta sve vise i vise ljudi otkriva pravo lice, manjak razuma i sl. Valjda nemaju potrebe cenzurirati kada ne komuniciraju u zivo, false-security iza tipkovnice, sta ti ja znam.
Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...
tnakir kaže...

Ma ta priča o glupim amerima je samo mit....

Ne mogu ti reci nista vise osim, vjeruj mi rijec, sjeti se sto sam govorio, i sto govorim sada....

Nije baš B&W.

Nije isto jesi li u nekoj zabiti ili u Silicijskoj dolini. Ogromna većina amera koje sam do sada ovdje i tamo upoznao je daleko iznad našeg prosjeka.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Hrvati su takodjer moroni. Vani i moroni koriste tehnologiju pa se valjda vise cuju. U Hrvatskoj, poplavom FB-a, smartfona i opcenito interneta sve vise i vise ljudi otkriva pravo lice, manjak razuma i sl. Valjda nemaju potrebe cenzurirati kada ne komuniciraju u zivo, false-security iza tipkovnice, sta ti ja znam.

Kakve to ima veze? Ne postoji tu nikakva poveznica - ili je ja barem ne vidim.

 

Old Iggy kaže...

Nije baš B&W.

Nije isto jesi li u nekoj zabiti ili u Silicijskoj dolini. Ogromna većina amera koje sam do sada ovdje i tamo upoznao je daleko iznad našeg prosjeka.

Tocno, nije B&W i moj originalni, duzi post je govorio o tome.

Statisticki, recenica ti nema smisla: "neka zabit" je u praksi veliki dio amerike, a i da nije - zbog abstrktnosti mozes ovu varijablu popuniti kako god ti odgovara. Silicijska dolina je jedan minijaturni dio, i za taj dio - reputacija je puno snaznija od stvarnog stanja stvari. Ne mozes uzeti jedan uzorak koji ti odgovara (cak i da u pitanju nije samo reputacija) i onda ga usporediti sa prosjekom igdje drugdje.

 

Za oboje - referirajte sa na moj originalni post. Stvari o kojima pricam nisu tehnoloski napredak, vec (ponavljam se po 3 put): zivotne vrijednosti, odnosi izmedju spolova, kulturoloski doseg, empatija, te moc rasudjivanja.

Sto se tice samog tehnoloskog napretka - treba li uopce spominjati da za velike, bitne korporacije, imigracijski zakoni uglavnom ne vrijede kao za ostale (znam iz iskustva), sto znaci da te korporacije mogu pokupiti mozgove iz cijelog svijeta bez problema, i bez troska koji im ne izgleda kao sitnis?

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 16:01 (Deus ex machina).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice