Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.282.939
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
axos kaže...
phoenix2003 kaže...
axos kaže...

 Praktično nemoguće da ti policajac ne napiše kaznu ako si vozio iznad dopuštene brzine. Nikad se to nije dogodilo jer je to nedopustivo. Ili doktor u bolnici da uzme nešto od pacijenta. Totalno nedopustivo i nikad se ne događa.

Slobodno pokušaj i nećeš uspjeti. Postoji bezbroj predmeta ovrhe gdje se za namirenje duga od 1000 kuna prodaje trosoban stan u centru grada. To ne znači da ćeš ti stan kupiti za 1000 kuna već po zakonom uređenoj cijeni i proceduri. Znači, ujkoliko dođe do prodaje na sudskoj aukciji, najčešće se proda u 1/2 cijene procjenjene vrijednosti.

 Govorimo o centru zagreba gdje će svi bit zainteresirani i pratit što se događa. Ajmo govorit o jednom npr Pakracu. Stan od npr 100 kvadrata novogradnje vrijedi 70k eura. Zanći može biti i 60 i 80. Zavisi kako u kojem trenu. Ali ako ide na dražbu može se staviti 10k. Pa ko ponudi više. Ukoliko je to jedini stan novogradje u pakracu na prodaji i ima ljudi koji bi želili u pakrac cijena može bez problema pogoditi 100k eura. Ali ukoliko dođe samo jedna osoba kupit će za 10k i to je to. Nemože biti da je to realna cijena samo zato što je ponuđena. A s druge strane svima je jasno da se može dogodit da ni po toj cijeni nitko ne kupi jer nema interesa. Iako je često slučaj da banka ima svoju agenciju za nekretnine koja će to kupiti po niskoj cijeni i prodati kad se pojavi potražnja po realnoj.

To koliko si ti nešto platio ne znači da to toliko i vrijedi nekom drugom. Tebi ta novogradnja u Pakracu možda i vrijedi 70k eura jer si očito toliko za nju platio, no meni ona ne vrijedi toliko. Meni ona vrijedi 35k jer želim još 5-10 zaradit na njenoj preprodaji. Obitelji koja traži kuću u Pakracu ona vrijedi možda 50 jer za 55 ima istu takvu s malo veći dvorištem 2 ulice niže. A u slučaju da na njenom mjestu isplaniraju akumulacijsko jezero onda ta kuća ne vrijedi apsolutno ništa. No opet ako pakrac postane centar svijeta možda će kuća vrijediti 500k eura. 

 

To što je Joža gradio kad je gradnja bila naskljuplja (jer se gradilo puno pa su na cijeni derali svi od ciglara do onog što ti je postavljo pločice) i što su mu je tada agenti procjenili na 200k eura i ne znači da ta kuća toliko vrijedi. Ta kuća vrijedi onoliko koliko sam ti rekao, a to je točno toliko koliko je netko za nju spreman platiti u danom trenutku. Svima je perfektno jasno kad im se kaže da kuća prvi red do mora košta u izgradnji 100k eura, ali da vrijedi 3 puta toliko, no kad im kažeš da ista ta kuća u kukuruzištu donjem vrijedi 50k eura onda to nikom nije jasno.

 

Tako da razjasnimo aukcije. Na aukcijama su kuće koje su građene/kupovane kad je njihova vrijednost bila najviša, iznadprosječno visoka, možda i najviša zabilježena. A prodaju se sad kad je možda njihova vrijednost ispodprosječna, možda i najniža (što je opet upitno, jer da sam ja 100% u to siguran uložio bi pare u 2 kuće i za 10 godina pobrao lovu). Tako da ta nekakva razbacivanja s "vrijednostima" nećega su potpuno besmislena jer da nešto vrijedi toliko, onda bi se za toliko i prodalo. A ako se ne prodaje za toliko očito da onda toliko ni ne vrijedi. A kad ti procjenitelj nešto procjeni na XY novca, onda ga ti ljepo pitaj očeš ti to i kupit za XY novca kad već toliko i vrijedi po tvojoj procjeni? Da vidiš kako će vrijednost toga naglo pasti. Nitko ništa nije kupio na dražbama za pola vrijednosti onog što ta kuća vrijedi, možda je kupio za pola onog što je prijašnji vlasnik platio, no nikako za pola što trenutno vrijedi.

 

Sigurno da se na dražbama da kupiti jeftinije. Prvo ono što sam rekao jer ima dosta preprodavača, drugo što obično dobiješ teret da moraš Ivana i Vilibora prvo iselit prije nego se ti možeš uselit, nisi nikad 100% siguran koliko je kuća zdrava itd., no da ćeš doći i kupit vilu na brjunima za sitno u đepu nećeš sigurno. Osim ako ne misliš da su svi oko tebe blesavi, a ti jedini pametan otkrio da postoje dražbe.

 

Ne postoji apsolutna vrijednost nećega. Ne možeš pokazat na nešto, bila to kuća, auto, mobitel, zlato, zemlja i reći vrijednost toga je tolka i tolka i to je apsolutna vrijednost te stvari bez ikakvog odstupanja od sad pa zauvjek.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Pune vam glavu tim "aksiomima" koji su netočni i formalnopravno i faktički.

Ma mo'š ti tupit do preksutra, kad u vlastitom dvorištu imaš banke koje sasvim legalno ugovaraju kredite u valutnoj klauzuli s hipotekom i promjenjivom kamatnom stopom istovremeno. I ljudima je to OK, nema ni za njih ni za zakonodavce ništa čudno u tome. Zašto bi imali normalan kriterij za Grke, kad nemaju za same sebe?

Gledam te!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Šta sa korisnicima kredita u CHF u BiH kojima je sasvim nezakonito plasiran kredit koji je urušavao čak i monetarni sistem države?

14 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Po svemu sudeći, malo je zapravo smješno što je povod ovom članku zapravo bila Hrvatska, otpis duga uopće nije neka rijetka pojava i zapravo je često "prekidač" određene krize.

 

http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/11383374/The-biggest-debt-write-offs-in-the-history-of-the-world.html

13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja mislim da je ova izjava 100% tocna.

 

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 0:29 (lmutak).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Gdje je svevišnji Varufakis bio kada je Grčka prihvatala euro?! Još će se proglasiti reinkarnacijom Marxa. Eto, nitko drugi nema pojma o ekonomiji samo on!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
...

 A gledaj nema smisla da ti išta govorim možda se nađeš u takvoj situaciji pa ćeš znat.

Kao što sam rekao. Nitko ne prima mito u ovoj državi i ništa se nikad ne proda debelo ispod cijene.

EDIT: I svi izdaju fiskalne račune.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 1:01 (axos).
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne ulazueći više u diskusiju o korijenima, posljedicama i "pravoj istini",
Jedna crtica koju nisam znao. Kako je u Grčkoj neprijavljivanje prihoda navodno jako usavršeno, vlada je prije ove zadnje vlade krenula
u lov na bolje stojeće grke uz pomoć - google eartha. Naime, zračnim snimkama lovili bi neprijavljene bazene, koji su dobar lakmus papir
za vilu u dvorištu. Enivej, odonda su jako na cijeni maskirna vojna pokrivala za bazene (pa i luksuzne terase, garaže i vozila).
U privitku, slika urbano-stambenog kvarta Atene prije maskerade.
http://boingboing.net/2010/05/04/satellite-photos-cat.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 4:09 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
axos kaže...
phoenix2003 kaže...
axos kaže...

 Praktično nemoguće da ti policajac ne napiše kaznu ako si vozio iznad dopuštene brzine. Nikad se to nije dogodilo jer je to nedopustivo. Ili doktor u bolnici da uzme nešto od pacijenta. Totalno nedopustivo i nikad se ne događa.

Slobodno pokušaj i nećeš uspjeti. Postoji bezbroj predmeta ovrhe gdje se za namirenje duga od 1000 kuna prodaje trosoban stan u centru grada. To ne znači da ćeš ti stan kupiti za 1000 kuna već po zakonom uređenoj cijeni i proceduri. Znači, ujkoliko dođe do prodaje na sudskoj aukciji, najčešće se proda u 1/2 cijene procjenjene vrijednosti.

 Govorimo o centru zagreba gdje će svi bit zainteresirani i pratit što se događa. Ajmo govorit o jednom npr Pakracu. Stan od npr 100 kvadrata novogradnje vrijedi 70k eura. Zanći može biti i 60 i 80. Zavisi kako u kojem trenu. Ali ako ide na dražbu može se staviti 10k. Pa ko ponudi više. Ukoliko je to jedini stan novogradje u pakracu na prodaji i ima ljudi koji bi želili u pakrac cijena može bez problema pogoditi 100k eura. Ali ukoliko dođe samo jedna osoba kupit će za 10k i to je to. Nemože biti da je to realna cijena samo zato što je ponuđena. A s druge strane svima je jasno da se može dogodit da ni po toj cijeni nitko ne kupi jer nema interesa. Iako je često slučaj da banka ima svoju agenciju za nekretnine koja će to kupiti po niskoj cijeni i prodati kad se pojavi potražnja po realnoj.

 Nemora biti Pakrac, ni ovo što si opisao, ima još načina.
Evo, pokoji link sa opisima kako se to radi. Najomiljenije su skrivene "alibi oglasne ploče" u općinama.
http://www.jutarnji.hr/namjestena-pravila-igre-kako-doci-do-atraktivnog-stana-za-samo-trecinu-cijene/1247016/
http://www.vecernji.hr/hrvatska/ovrhe-u-5-godina-oduzeta-5542-stana-995795
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/236835/Zelite-kupiti-stan-Moze-drazba-je-8090-godine.html
http://www.index.hr/vijesti/clanak/mucke-na-splitskom-sudu-pritvor-za-troje-sluzbenika-i-suvlasnika-kafica-modesty/562919.aspx
Za konkretne ali manje atraktivne primjere, dovoljno je otići na stranice Legalisa, gdje ljudi pitaju kako se žaliti na
razne namještaljke.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 4:38 (overhaul).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
axos kaže...
BlackDog22 kaže...
...

 A gledaj nema smisla da ti išta govorim možda se nađeš u takvoj situaciji pa ćeš znat.

Kao što sam rekao. Nitko ne prima mito u ovoj državi i ništa se nikad ne proda debelo ispod cijene.

EDIT: I svi izdaju fiskalne račune.

 A znači ti hoćeš reći kako postoje lopovi? 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pozdrav svima

 

 

evo ja s jednim ''vanjskim'' pitanjem

 

 

Dakle jucer lip dan taman za plažu i ja naravno sam na plažu(jer sam ranje zavrsio s poslom) čekajuči ekipu ..i sad naravno otiso dva puta dalje zaplivat i obicno u plićaku vježbam disanje i pazim na stvari ... i sad cijelo vrijeme jedna djevojčica cca 2 godine oko mene s rukavicama pliva baca lopticu meni ja jon vratin al ono prvi put se vidimo i sad ono normalno bi bilo da jon ja vratin lopticu nasmijen se tralaa itd ...al ono bokte maza nemos nekakav osjecaj ko da ce neko iskocit iza mene irec vidi pedofila. A sigurno je ta djevojčica pdo nadzorom roditelja ili skrbnika i sigurno su vidili da se mala mene kao vata za igru kaj ja znam valjda san jon ''simpatican'' hahahah 

 

I sad mene zaniam jesan li ja u pravu tj jel mi zdravo misljene?? msm kako bi se vi ponasali u toj situaciji ... Ja osobno volin malu dicu smisna su mi draga i sve(mislim da zdrav razum nece nista krivo shvatit iz prethodne recenice) ..imam susjede s krcato male djece svaki dan su kod mene na sladoledu ili igraju se itd i msm to mi je nesto normalno zezat se s malin diteton ipoigrat ..ali tu je plaža znaci svi smo polugoli odmah se namece to da svak ko pogleda malo dite odma je pedofil odma nesto lose ... Msm kako bi vi se ponasali u toj situaciji...?

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 11:44 (ante5656).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ante5656 kaže...

Msm kako bi vi se ponasali u toj situaciji...?

 

Bitno je da sakriješ erekciju!

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Očekivam neki normalan odgovor molinte poštedi me tih gluposti ... 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ante5656 kaže...

Očekivam neki normalan odgovor molinte poštedi me tih gluposti ... 

 A moramo se malo našaliti. Nema normalnog odgovora na to pitanje. Nekom neće biti pravo zato što se igraš s tim djetetom, a nekom neće biti pravo ako ga odkantaš. Stavi pool pa ćeš na kraju vidjet što je normalnije za napraviti na temelju glasova.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Može te optužiti ali ne može ništa dokazati u vezi zlostavljanja dijeteta. Dokaz za to nije ljubazno bacanje loptice. Pretpostavljam da nije bilo fizičkog kontakta između vas. Na kraju, nisu bili samo prisutni roditelji dijeteta (kojeg su bili dužni imati pod nadzorom). Tu su bili prisutni i drugi ljudi koji su mogli potvrditi da sa tvoje strane nije bilo loše namjere. Pretpostavljam da ranije nisi osuđivan za isto kazneno djelo, itd, itd....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 12:08 (phoenix2003).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

 Pretpostavljam da ranije nisi osuđivan za isto kazneno djelo, itd, itd....

 

 

"Pa sad kad si već spomenuo..."

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

hmmm a ja neznam kako vi to shvacate al   kad se to desi nalazim se u neugodnoj situaciji ... 

 

Da stavim pool opet nije  neko rijesenje msm .. kao sto si sam rekao svako ce imati svoje misljenje al kaj ja znam mozda neko bolje kuzi od mene ljudsku psihu ... pa rekoh dapitam ..

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ante5656 kaže...

hmmm a ja neznam kako vi to shvacate al   kad se to desi nalazim se u neugodnoj situaciji ... 

 

Da stavim pool opet nije  neko rijesenje msm .. kao sto si sam rekao svako ce imati svoje misljenje al kaj ja znam mozda neko bolje kuzi od mene ljudsku psihu ... pa rekoh dapitam ..

 Svatko ima svoje mišljenje i odgovori ti neće pomoć. Osim ako te zanima samo s pravne strane. Ako te zanima samo reakcija ljudi onda je pool dobra stvar jer ćeš znati što većina misli (ako namjerno ne kliknu krivo).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Može te optužiti ali ne može ništa dokazati u vezi zlostavljanja dijeteta. Dokaz za to nije ljubazno bacanje loptice. Pretpostavljam da nije bilo fizičkog kontakta između vas. Na kraju, nisu bili samo prisutni roditelji dijeteta (kojeg su bili dužni imati pod nadzorom). Tu su bili prisutni i drugi ljudi koji su mogli potvrditi da sa tvoje strane nije bilo loše namjere. Pretpostavljam da ranije nisi osuđivan za isto kazneno djelo, itd, itd....

 

 Znaš ti onu o zecu i bikovim mudima?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Može te optužiti ali ne može ništa dokazati u vezi zlostavljanja dijeteta. Dokaz za to nije ljubazno bacanje loptice. Pretpostavljam da nije bilo fizičkog kontakta između vas. Na kraju, nisu bili samo prisutni roditelji dijeteta (kojeg su bili dužni imati pod nadzorom). Tu su bili prisutni i drugi ljudi koji su mogli potvrditi da sa tvoje strane nije bilo loše namjere. Pretpostavljam da ranije nisi osuđivan za isto kazneno djelo, itd, itd....

 

 Sad sam tek skuzio odgovor ..naravno sta se tice fizičkog kontakta ahha msm bilo je dakle ja na drobu lezin u plicaku i vjezban disanje a ta mala iza mene po nogama preskace .. msm sta dite zna ja se samo okrenen nasmijen se i to je to ..msm ditetu je ocito to zabavno ..a sto si reka sigurno je roditelji nadgledaju  i mogu potvrdit da nisan nista glupo radija ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
axos kaže...

 Svatko ima svoje mišljenje i odgovori ti neće pomoć.

 

Možda da napravimo jednu malu forumsku kuharicu - "Kako se igrati sa tuđom djecom bez straha od kaznene prijave - kratki vodič za zabavno ljeto"? Nekima bismo očito pomogli.

Evo, Drago je sociolog, treba nam još poneki psiholog, pravnik, milicajac, PTSP-ovac (kao slučaj najgoreg mogućeg oca na kojeg možeš nabasati). Lika koji se voli igrati sa tuđom djecom već imamo. To bi mogao biti naš doprinos društvu.

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Odvija li se ovaj razgovor doista ili sam ja pukao od vrućine?

 

I šta je s tim narječjem u postovima, jedan forsiran dalmatinski, pa onda kontinentalni s kajkanjem, pa opet dalmatinski. Jel samo meni sve ovo poprilično bizarno?

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Aj monlite prinini s glupim izbačajima ..uvati se neceg pametnnjeg a ne zajebavanje ode ljudi po forumu ... 

Sta se  tice prijave boli mene k za tu prijavu jer ja znan da nista kazneno niti prekrsajno nisam radio  .. nego me samo zanima nekakvo okvirno misljenje nekoga ko je malo upucenji u ljudssku psihu ... i aj postedi me vec sam ti reako

 

Elektricna ovco to ti je tako kad malo zivis u st malo u zgb pa se pomisa .... hahahah

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 12:26 (ante5656).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Odvija li se ovaj razgovor doista ili sam ja pukao od vrućine?

 

I šta je s tim narječjem u postovima, jedan forsiran dalmatinski, pa onda kontinentalni s kajkanjem, pa opet dalmatinski. Jel samo meni sve ovo poprilično bizarno?

 LOL ovo sam se i ja pitao xD

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ante5656 kaže...


Sta se  tice prijave boli mene k za tu prijavu jer ja znan da nista kazneno niti prekrsajno nisam radio  ..

 

Znači ipak postoji prijava???

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Friday kaže...
ante5656 kaže...


Sta se  tice prijave boli mene k za tu prijavu jer ja znan da nista kazneno niti prekrsajno nisam radio  ..

 

Znači ipak postoji prijava???

 Ne ne postoji nego postoji mogučnost prijave ... dok kolega nije rekao da je moguca prijava nisan ni zna da je moguca ... nego sam racunao na javno sramocenje :D

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ante5656 kaže...

 Ne ne postoji nego postoji mogučnost prijave ...

 

Dobio si samo opomenu, znači?

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ne niko mi nista nije reka nego san se osjeca glupo jer se ta mala motala oko mene vise od po ure a ja nmg u dubinu radi stvari na plazi a i zapocea trening disanja ... joj ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja se isključujem iz rasprave! Još ću dobit poziv kao svjedok kako je krenulo

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ante - da, sasvim je u redu dodavati se lopticom s djetetom na plaži, osim ako postoji još nešto što nam želiš reći o tom nemilom događaju.

Tread softly because you tread on my dreams.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice