Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.279.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/supruga-premijera-oreskovica-svatko-razborit-treba-podrzati-hod-za-zivot/894697.aspx

 

Mislim da nema više sumnje "čiji" je Orešković. Čisto sumnjam da bi se ovakvo nešto usudili napraviti u Kanadi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 15:38 (captain_soap_McTawish).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Dosadan si vise sa svojim povrsnim optuzbama i index.hr-om.

Zasto zena ne smije imat svoj stav?

Ili imas vrucicu ili si teski kompleksas.
http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

...Čisto sumnjam da bi se ovakvo nešto usudili napraviti u Kanadi.

 budalaština ima svugdje, nismo mi baš toliko drukčiji

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...
Dosadan si vise sa svojim povrsnim optuzbama i index.hr-om.

Zasto zena ne smije imat svoj stav?

Ili imas vrucicu ili si teski kompleksas.

 ROFL. Pa ona ima svoj stav iz kojeg se lako može zaključiti da je slizana s crkvom i konzervativnim udruženjima koja se vrte oko nje.

picajzla0707 kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

...Čisto sumnjam da bi se ovakvo nešto usudili napraviti u Kanadi.

 budalaština ima svugdje, nismo mi baš toliko drukčiji

 Ciljao sam da je kao žena premijera došla na skup i izjavila nešto takvo. Da je tamo na nekoj visokoj poziciji, bi li onda ovo isto napravila?

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...
Edge kaže...
Dosadan si vise sa svojim povrsnim optuzbama i index.hr-om.

Zasto zena ne smije imat svoj stav?

Ili imas vrucicu ili si teski kompleksas.

 ROFL. Pa ona ima svoj stav iz kojeg se lako može zaključiti da je slizana s crkvom i konzervativnim udruženjima koja se vrte oko nje.

picajzla0707 kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

...Čisto sumnjam da bi se ovakvo nešto usudili napraviti u Kanadi.

 budalaština ima svugdje, nismo mi baš toliko drukčiji

 Ciljao sam da je kao žena premijera došla na skup i izjavila nešto takvo. Da je tamo na nekoj visokoj poziciji, bi li onda ovo isto napravila?

 ja pak ciljam na uobičajenu dramu u stilu "toga ima samo kod nas"

pogledaj na drugoj fotki "velečasnog" i ove žene pokajnice koje samo što nisu zapalili na lomači, pa reci da je u kanadi išta bolje nego kod nas

 

btw. obrati pozornost na podatak kako je još 1988. vrhovni sud u kanadi poništio legalizaciju abortusa, pa ako misliš da kod njih to nema veze s politikom - grdno se varaš 

https://www.lifesitenews.com/news/breaking-22000-join-canadian-march-for-life-urged-to-get-involved-at-grassr

 

EDIT:

Ontario Conservative MP Harold Albrecht told the crowd that the inscription on the Peace Tower reads: “Where there is no vision the people perish,” adding: “My vision for Canada is that every human life from conception to natural death is cherished and valued.”

ovo je samo nabrzinu izvukao iz tog teksta, izjava parlamentarca, a vjerujem da (obzirom da dosad nitko od '88. nije uspio to riješiti) takvih istupa političara ima koliko hoćeš

 

ovdje imaš i nešto više o temi, pokušajima da se ponovo legalizira ab, politici i političarima, fizičkim napadima, nožekanju i pucanju na liječnike koji rade abortuse itd.

https://en.wikipedia.org/wiki/Abortion_in_Canada#Attempts_at_a_new_law

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 16:32 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Colossus7 kaže...

 

...Stari, koje je mogao sebi pruštiti Amigu u periodu poslje krize koja je udarila tijekom početka i sredine 80tih, taj je bio u puno boljem polozaju nego većina u zemlji, što se mene tiče kako god si je zaradio kume, bio si car koji je imao moćno PC računalo koje su mnogi mogli tada samo sanjati.

 hehe, baš sam tražio neke fotke svog starog i naišao na ovu fotku sa nećakom, nisam ni znao da je imam

desno u kutu možeš vidjeti moju, vlastitim ručicama zarađenu amigu 500

 

...i da, bilo je to moćno računalo i osjećao sam se kao car 

 

(nemojte se smijati, to sam ja skoro 30 godina mlađi )

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 budalaština ima svugdje, nismo mi baš toliko drukčiji

 I ja sam za život...

...sa ovom gore lijevo na trećoj fotografiji.

 

Meanwhile, na zapadu svijetu. Zanimljiv je komentar o gay populaciji - čisto da vidimo koliko zaostajemo za njima (cca 15 godina).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...
picajzla0707 kaže...

 budalaština ima svugdje, nismo mi baš toliko drukčiji

 I ja sam za život...

...sa ovom gore lijevo na trećoj fotografiji.

 

Meanwhile, na zapadu svijetu. Zanimljiv je komentar o gay populaciji - čisto da vidimo koliko zaostajemo za njima (cca 15 godina).

 Meanwhile, na zapadu...

 

http://www.nytimes.com/2016/04/06/us/gay-rights-mississippi-north-carolina.html?_r=0

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/04/06/whats-behind-the-wave-of-anti-lgbt-laws-sweeping-across-the-usa/ 

baš si nam amerikance našao za primjer, sljedeći put nađi nešto iz koreje 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 17:36 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Colossus7 kaže...

 

...Stari, koje je mogao sebi pruštiti Amigu u periodu poslje krize koja je udarila tijekom početka i sredine 80tih, taj je bio u puno boljem polozaju nego većina u zemlji, što se mene tiče kako god si je zaradio kume, bio si car koji je imao moćno PC računalo koje su mnogi mogli tada samo sanjati.

 hehe, baš sam tražio neke fotke svog starog i naišao na ovu fotku sa nećakom, nisam ni znao da je imam

desno u kutu možeš vidjeti moju, vlastitim ručicama zarađenu amigu 500

 

...i da, bilo je to moćno računalo i osjećao sam se kao car 

 

(nemojte se smijati, to sam ja skoro 30 godina mlađi )

 I legendarni QuickShot+ :)

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Colossus7 kaže...

 I legendarni QuickShot+ :)

 mislim da je ovo čak bio Quickjoy

a jedan je bio i kombinacija obadva, a podnožjem od quickshota i ručkom od drugog - prvi modding, hehe

 

16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Nevjerojatno kako slabo kroz medije prolazi prica da je zbog Jakovine zaustavljeno preko milijardu kn poticaja za poljoprivredu iz EU. Izgleda da Zokieva hobotnica nije mit. 

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 20:17 (Edge).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

...Čisto sumnjam da bi se ovakvo nešto usudili napraviti u Kanadi.

 budalaština ima svugdje, nismo mi baš toliko drukčiji

 Naravno da ima ,ne postoji zemlja koja nema desnicu i lijevicu.Tako i liberalna Kanada.

Tko god misli da ovdje nema vecih retarda nego Zeljka Markic,grdno se vara.Samo sto ovdje u Kanadi nema teorije da netko takav ima ikakvog utjecaja na politiku.Gay prava,imigracija i neke stvari oko kojih se Hrvatska desnica i crkva zestoko boji su ovdje zacementirana bez obzira tko dosao sutra na vlast.

 

Alberta , True North -- Strong and Free
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 Amerikanac i Amerika je sirok pojam. Nemozes npr. porediti Utah,Texas ,North Carolina sa Seattleom ,Californiom,Washingtonom i sl. 

USA je decentralizirana drzava u kojoj svaka od saveznih drzava ima jako puno ovlasti.Zakoni saveznih drzava se razlikuju u mali milion stvari i mi sjevernije Jug zovemo "Bible Belt" sa razlogom.

Jug kontinenta je izuzetno konzervativan sa izuzetkom par vecih sredina.Na primjer cak ni sindikati- Unije dolje ne postoje ili ne funkcioniraju kako bi trebali ,jer je i to previse "socijalisticko" za ondasnje ljude,dok je nama sjevernije to jamac sigurne penzije ,radnickih prava i nesto cime se izuzetno ponosimo. 

Ukratko , postoje konzervativnije savezne drzave i one liberalnije.

 

Alberta , True North -- Strong and Free
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
JoshTurner kaže...
picajzla0707 kaže...

 Amerikanac i Amerika je sirok pojam. Nemozes npr. porediti Utah,Texas ,North Carolina sa Seattleom ,Californiom,Washingtonom i sl. 

USA je decentralizirana drzava u kojoj svaka od saveznih drzava ima jako puno ovlasti.Zakoni saveznih drzava se razlikuju u mali milion stvari i mi sjevernije Jug zovemo "Bible Belt" sa razlogom.

Jug kontinenta je izuzetno konzervativan sa izuzetkom par vecih sredina.Na primjer cak ni sindikati- Unije dolje ne postoje ili ne funkcioniraju kako bi trebali ,jer je i to previse "socijalisticko" za ondasnje ljude,dok je nama sjevernije to jamac sigurne penzije ,radnickih prava i nesto cime se izuzetno ponosimo. 

Ukratko , postoje konzervativnije savezne drzave i one liberalnije.

 

 

Amerikanac hrvat i Amerika hrvatska je sirok pojam. Nemozes npr. porediti Utah,Texas ,North Carolina zagreb, istru i međimurje sa Seattleom ,Californiom,Washingtonom slavonijom, dalmacijom, likom i sl.

USA hrvatska ni-je decentralizirana drzava u kojoj svaka od saveznih drzava županija ima jako puno ovlasti (ali se svejedno drukčije rukuje na sudovima u recimo u zagrebu ili u gospiću, pa tako u gospiću i silovanje nazivaju rukovanjem).Zakoni saveznih drzava u različitim sudovima se razlikuju u mali milion stvari i mi sjevernije Jug, a neki južnije sjever zovemo "Bible Belt" vukojebina sa razlogom.

Jug kontinenta hrvatske je izuzetno konzervativan sa izuzetkom par vecih sredina.Na primjer cak ni sindikati- Unije poljoprivredne zadruge dolje ne postoje ili ne funkcioniraju kako bi trebali ,jer je i to previse "socijalisticko" za ondasnje ljude,dok je nama sjevernije to jamac sigurne penzije ,radnickih prava i nesto cime se izuzetno ponosimo.

Ukratko , postoje konzervativnije savezne drzave županije i one liberalnije.

 

 

a što se tiče zacementiranih prava u kanadi - u pravu si, pravo na abortus već je, koliko vidim, od 1988. zacemetirano u ilegali

ne kažem da nisi uglavnom u pravu, samo sam htio istaknuti da idiotarija ima svugdje, kao i idiota, idiotskih zakona i idiotskih kampanja na koje nasjedaju mase - da nije tako, u kanadi bi već odavno riješili legaliziranost aortusa, a u americi ne bi svakodnevno policija mlatila i ubijala crnce samo zato jer su crnci, iako je rasizam tamo navodno iskorjenjen

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

a što se tiče zacementiranih prava u kanadi - u pravu si, pravo na abortus već je, koliko vidim, od 1988. zacemetirano u ilegali

ne kažem da nisi uglavnom u pravu, samo sam htio istaknuti da idiotarija ima svugdje, kao i idiota, idiotskih zakona i idiotskih kampanja na koje nasjedaju mase - da nije tako, u kanadi bi već odavno riješili legaliziranost aortusa, a u americi ne bi svakodnevno policija mlatila i ubijala crnce samo zato jer su crnci, iako je rasizam tamo navodno iskorjenjen

 Sorry ,no to nije tocno. Abortus je legalan i placen od strane javnog zdravstva ako se odlucis za njega.

Evo link od jedne klinike koja je udaljena par blokova od mene ,a takvih ima na desetke u mom gradu. 

https://womanshealthoptions.com/services/abortion-services/

 

U USA policija ubije desetke tisuca ljudi svake godine ,ne samo crnaca ,nego i svih ostalih. 

Alberta , True North -- Strong and Free
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 21:10 (JoshTurner).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
JoshTurner kaže...
picajzla0707 kaže...

a što se tiče zacementiranih prava u kanadi - u pravu si, pravo na abortus već je, koliko vidim, od 1988. zacemetirano u ilegali

ne kažem da nisi uglavnom u pravu, samo sam htio istaknuti da idiotarija ima svugdje, kao i idiota, idiotskih zakona i idiotskih kampanja na koje nasjedaju mase - da nije tako, u kanadi bi već odavno riješili legaliziranost aortusa, a u americi ne bi svakodnevno policija mlatila i ubijala crnce samo zato jer su crnci, iako je rasizam tamo navodno iskorjenjen

 Sorry ,no to nije tocno. Abortus je legalan i placen od strane javnog zdravstva ako se odlucis za njega.

Evo link od jedne klinike koja je udaljena par blokova od mene ,a takvih ima na desetke u mom gradu. 

https://womanshealthoptions.com/services/abortion-services/

 

U USA policija ubije desetke tisuca ljudi svake godine ,ne samo crnaca ,nego i svih ostalih. 

 u pravu si za kanadu, ispričavam se, jer sam krivo pročitao - no opet treba pitati i kad je kanada zacementirala svoju demokraciju i koliko dugo su razvijana ta prava, što naravno ne opravdava u današnje doba bilo kakva kršenja istih u zemljama mlađe demokracije

ali isto tako mislim da su i u hrvatskoj relativno dobri zakoni, što se tiče ljudskih prava, a isto tako možemo reći da (kao i svugdje) ta se prava često i ne poštuju i da mogu biti bolja, ali ne treba vječno govoriti kako je crnjak samo ovdje kod nas

 

a ovu priču da policija u americi ubija sve, PA I crnce, možeš prodavati nekom drugom jer taj problem je tamo itekako izražen

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-32740523

 

EDIT: da dodam, niti jedna zemlja nije bez problema

 

World Report 2016 | Human Rights Watch

Canada’s global reputation as a defender of human rights was tarnished by the failure of the Stephen Harper government, in power until October, to take essential steps to remedy serious human rights problems. Particular areas of concern include the rights of indigenous peoples, the legal status of sex work, restrictive counterterrorism measures, the impact of Canada’s extractive and garment industries abroad, and the rights of asylum seekers and migrants.

 

The United States has a vibrant civil society and strong constitutional protections for many civil and political rights. Yet many US laws and practices, particularly in the areas of criminal and juvenile justice, immigration, and national security, violate internationally recognized human rights. Often, those least able to defend their rights in court or through the political process—members of racial and ethnic minorities, immigrants, children, the poor, and prisoners—are the people most likely to suffer abuses.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 21:48 (picajzla0707).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 u pravu si za kanadu, ispričavam se, jer sam krivo pročitao - no opet treba pitati i kad je kanada zacementirala svoju demokraciju i koliko dugo su razvijana ta prava, što naravno ne opravdava u današnje doba bilo kakva kršenja istih u zemljama mlađe demokracije

ali isto tako mislim da su i u hrvatskoj relativno dobri zakoni, što se tiče ljudskih prava, a isto tako možemo reći da (kao i svugdje) ta se prava često i ne poštuju i da mogu biti bolja, ali ne treba vječno govoriti kako je crnjak samo ovdje kod nas

 

a ovu priču da policija u americi ubija sve, PA I crnce, možeš prodavati nekom drugom jer taj problem je tamo itekako izražen

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-32740523

 

EDIT: da dodam, niti jedna zemlja nije bez problema

 

World Report 2016 | Human Rights Watch

Canada’s global reputation as a defender of human rights was tarnished by the failure of the Stephen Harper government, in power until October, to take essential steps to remedy serious human rights problems. Particular areas of concern include the rights of indigenous peoples, the legal status of sex work, restrictive counterterrorism measures, the impact of Canada’s extractive and garment industries abroad, and the rights of asylum seekers and migrants.

 

The United States has a vibrant civil society and strong constitutional protections for many civil and political rights. Yet many US laws and practices, particularly in the areas of criminal and juvenile justice, immigration, and national security, violate internationally recognized human rights. Often, those least able to defend their rights in court or through the political process—members of racial and ethnic minorities, immigrants, children, the poor, and prisoners—are the people most likely to suffer abuses.

 

Okay ,vidim koji ti je cilj i generalno se slazem sa tobom da RH nije toliko "crna" i sve ovo smatram konstruktivnom raspravom gdje svi imaju pravo iznijeti svoje misljenje .

Hrvatska i nije toliko losa ,ima zakone koji stite sve i svakoga. No problem je u izvodjenju tih zakona. Da se ti zakoni postivaju ,danas ne bi bilo radnica koje prosvjeduju jer mjesecima nisu dobile place.Gay zajednice imaju pravo na neki oblik braka (i to je step forward) ,itd . itd. 

No ,to zakoni se apsolutno ne postuju i u mojim ocima RH je drzava bezvlasca i ogromne neucinkovite birokracije.

 

Kao netko tko zivi na Sj.Americkom kontinentu ,tu pricu da ne ubija samo i iskljucivo crnce itekako mogu svima objasniti kojima nije jasno. Americka policija zbog niza zakona i okolnosti godisnje ubije na tisuce Amerikanaca (svih boja) (svaki kreten ima oruzje i nemas prostora za krivi potez kao policajac). Metak mozes popiti radi banalnih razloga kao sto je nedrzanje ruku na volanu kad te zaustave,koje god boje bio. No ,ima li tu rasizma? Naravno da ima.Ima li tu rasnog profiliranja ? Naravno da ima ,to je veci problem nego rasizam.Problem je izrazen na Jugu USA ,bivsim robovlasnickim drzavama ako se doticemo rasnog/klasnog profiliranja i rasizma. Ima li toga na Sj. USA ? Mozda, Kanada i puno saveznih USA drzava imaju zakone o quotama. Ako zaposlis veliki broj Crnaca i ostalih ,u neku si ruku rijesio problem. Mislis li da ce crna osoba upucati crnca jer je crnac? Sigurno da nece. Bible belt drzave boli uho za kvote.

 

Kanadske First Nation, da naravno da su spusili gadno za vrijeme Konzervativaca i Harpera. Kanadski domoroci imaju problem sa Alkoholom (cine 70% beskucnika i alkoholicara na par postotaka stanovnistva), u neku ruku ovo sto sam rekao bi bilo profiliranje i generaliziranje no u ovom slucaju nije,objasnit cu i zasto. Americki domoroci nemaju potrebne enzime za rastvaranje alkohola u probavnom sustavu tako da su pijani po par dana u komadu.Doslovno primjer ljudi koji su unisteni i dan danas dolaskom Europljana i nasim porocima. Drugi problem su Residencijalne skole .Ako nisi upoznat sto su one bile , ukratko.. Skole u koje su nasilno smjestali domorodacku djecu ,dalje od roditelja kako bi naucili Engleski i "civilizirali se" . Ovo je doslovno vodila Crkva koja je kriva za milijune unistenih zivota,pod pokroviteljstvom konzervativne vlade. Dakle imas djecu koja su odrasla i fizicki kaznjavana od strane svecenika i casnih sestara , i takva djeca su odgajala svoju djecu i tako dalje i tako dalje,i imas primjer unistenog drustva. 

Da,Kanadske prve nacije su bile diskriminirane,danas se na njihove rezervate trose billijuni.Danas su zasticeni kao manjina i autohtoni narod ovog kontinenta,njihov jezik je sluzben. Oslobodjeni su placanja poreza i svih davanja, imaju povlastene quote za zaposljavanje itd itd.

 

Zakljucak price-dug je bio put do "danas" i dug je put ispred nas . Puno razvijenih i modernih drzava su imale stravicnu povijest i stravicne zakone.

Imale su problema u proslosti i imamo odredjenih problema i danas. No mi smo probleme sa kojima se Hrvatska danas susrece rijesili minimalno 20-ak godina prije RH.

 

Alberta , True North -- Strong and Free
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 22:51 (JoshTurner).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/supruga-premijera-oreskovica-svatko-razborit-treba-podrzati-hod-za-zivot/894697.aspx

 

Mislim da nema više sumnje "čiji" je Orešković. Čisto sumnjam da bi se ovakvo nešto usudili napraviti u Kanadi.

 

 Naravno da bi se usudio to napraviti u Kanadi , no drugi par opanaka je koliko bi mu to proslo u politici. Hrvati iz osobnog iskustva a i inace pripadaju konzervativnijim imigrantskim skupinama,jedan od primjera ti je John Kasich  (kandidat GOP-a na zadnjim predsjednickim izborima USA)

Alberta , True North -- Strong and Free
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
JoshTurner kaže...
picajzla0707 kaže...

1.) Amerikanac i Amerika je sirok pojam. Nemozes npr. porediti Utah,Texas ,North Carolina sa Seattleom ,Californiom,Washingtonom i sl. 

USA je decentralizirana drzava u kojoj svaka od saveznih drzava ima jako puno ovlasti.Zakoni saveznih drzava se razlikuju u mali milion stvari i mi sjevernije Jug zovemo "Bible Belt" sa razlogom.

 

 

2.) Jug kontinenta je izuzetno konzervativan sa izuzetkom par vecih sredina.Na primjer cak ni sindikati- Unije dolje ne postoje ili ne funkcioniraju kako bi trebali ,jer je i to previse "socijalisticko" za ondasnje ljude,dok je nama sjevernije to jamac sigurne penzije ,radnickih prava i nesto cime se izuzetno ponosimo. 

Ukratko , postoje konzervativnije savezne drzave i one liberalnije.

 

 1.) Well said :) You cant have such generalised division of USA citizens saying that one half are gun poundin, gator huntin hillbilly hicks, and the other half are brainwashed consumerist hazelnut moccalate frappucino drinking selfie taking faggots, now cant you? :D One must not forget the Mexicans and Black people, they really love and enjoy those Libertarian and Democratic ideas in practice!

 

 

 2.) Šta ti pojmovi još uvijek postoje osim na papiru  u bilo kojem dijelu Amerike?  1% percenteri i lopovi se neračunaju.

 

   Kada Trump postane El Hefe, mislim da će se oprostiti od onoga malo što je ostalo nakon Juniora i Huseina :)

 

 

 PS: btw, kakva je situacija sa onom vatrom gore u Canadi? Jel stavljeno pod kontrolu, na vijestima je bilo da Alberta gori ko baklja i da je neko vrijeme bilo nekontrolirano.

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 0:11 (Colossus7).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Colossus7 kaže...

 1.) Well said :) You cant have such generalised division of USA citizens saying that one half are gun poundin, gator huntin hillbilly hicks, and the other half are brainwashed consumerist hazelnut moccalate frappucino drinking selfie taking faggots, now cant you? :D One must not forget the Mexicans and Black people, they really love and enjoy those Libertarian and Democratic ideas in practice!

 

 

 2.) Šta ti pojmovi još uvijek postoje osim na papiru  u bilo kojem dijelu Amerike?  1% percenteri i lopovi se neračunaju.

 

   Kada Trump postane El Hefe, mislim da će se oprostiti od onoga malo što je ostalo nakon Juniora i Huseina :)

 

 

 PS: btw, kakva je situacija sa onom vatrom gore u Canadi? Jel stavljeno pod kontrolu, na vijestima je bilo da Alberta gori ko baklja i da je neko vrijeme bilo nekontrolirano.

 

 

 

 

Naravno :)

 

Postoje ,znam da mnogima radnicka prava i Amerika (kapitalizam) jednostavno ne ide u istu recenicu,no stvarnost je ..drugacija. Gdje god su u pitanju korporacije i milijuni ,tu su i Union jobs kako bi se sprijecilo krsenje radnickih prava od strane korporacija.Tako barem Sjever funkcionira (primjer Tar Oil Sands poslovi)

Unije/ sindikati su uvijek bili tradicionalno povezani sa "blue collar"(prljavim) poslovima no u zadnje vrijeme ih vidjam sve cesce . Recimo znam da su radnice lanca trgovina Safeway (kao Kaufland u RH) organizirane u sindikat,radnici Canada Post-a su se uspjeli organizirati u Union /Sindikat.

Puno potpomaze to sto je federalna vlada Kanade jos davno ugovorila i stavila potpis na to da odredjeni postotak svih poslova mora biti dodijeljena radnicima organiziranim u Uniju/Sindikatu,tako da good luck poslodavcu koji misli otpustit nekoga tko je istoga :)

 

Za Trumpa se zna da je protiv Unija tako da ga vecina gradjevinskih i inih radnika ne podrzava.Svi se boje da ce izgubiti zagarantirane iznad prosjecne penzije , besplatnu pravnu pomoc, radnicka prava ,zagarantiran godisnji i zagarantiranih 44 radnih sati tjedno (subota i nedjelja neradno).

 

Nije ,procjenjuje se da bi ta vatra mogla goriti mjesecima prije nego ju uspiju ugasiti.Premijer Trudeau je odbio Ruse,Amerikance i Meksikance kad su ponudili pomoc i time se uspio zamjeriti cak i Liberalima iz vlastite stranke i birackog tijela.  Zasad je najvise stete napravljeno u Fort MacMurray-u. 80 000 ljudi je ostalo bez doma jer je grad (sem downtown-a) komplet izgorio. U jednom dijelu Alberte jucer je pao snijeg ,a u drugom se ljudi bore sa wildfires . 

 

 

 

 

Alberta , True North -- Strong and Free
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 1:20 (JoshTurner).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Naravno :)

 

Postoje ,znam da mnogima radnicka prava i Amerika (kapitalizam) jednostavno ne ide u istu recenicu,no stvarnost je ..drugacija. Gdje god su u pitanju korporacije i milijuni ,tu su i Union jobs kako bi se sprijecilo krsenje radnickih prava od strane korporacija.Tako barem Sjever funkcionira (primjer Tar Oil Sands poslovi)

Unije/ sindikati su uvijek bili tradicionalno povezani sa "blue collar"(prljavim) poslovima no u zadnje vrijeme ih vidjam sve cesce . Recimo znam da su radnice lanca trgovina Safeway (kao Kaufland u RH) organizirane u sindikat,radnici Canada Post-a su se uspjeli organizirati u Union /Sindikat.

Puno potpomaze to sto je federalna vlada Kanade jos davno ugovorila i stavila potpis na to da odredjeni postotak svih poslova mora biti dodijeljena radnicima organiziranim u Uniju/Sindikatu,tako da good luck poslodavcu koji misli otpustit nekoga tko je istoga :)

 

Za Trumpa se zna da je protiv Unija tako da ga vecina gradjevinskih i inih radnika ne podrzava.Svi se boje da ce izgubiti zagarantirane iznad prosjecne penzije , besplatnu pravnu pomoc, radnicka prava ,zagarantiran godisnji i zagarantiranih 44 radnih sati tjedno (subota i nedjelja neradno).

 

Nije ,procjenjuje se da bi ta vatra mogla goriti mjesecima prije nego ju uspiju ugasiti.Premijer Trudeau je odbio Ruse,Amerikance i Meksikance kad su ponudili pomoc i time se uspio zamjeriti cak i Liberalima iz vlastite stranke i birackog tijela.  Zasad je najvise stete napravljeno u Fort MacMurray-u. 80 000 ljudi je ostalo bez doma jer je grad (sem downtown-a) komplet izgorio. U jednom dijelu Alberte jucer je pao snijeg ,a u drugom se ljudi bore sa wildfires . 

 

 

 

 

 Da ali ti tu vidim većinom pričaš o Kanadi. Za mene Kanada i Amerika su noć i dan po mnogočemu.

 

Vrlo kratak pogled:

 

 

 

 

 

 

 

 A za vatru, i odbijanje pomoći tu su 2 moguće kombinacije :

 

1. Dečko se zeznuo gadno, jer je vrlo vjerovatno htio pokazati kako je politički jak i kako može biti dobar lider koji riješava krizne situacije bez ičije pomoći, a u praksi će to platiti velikom štetom po Kanadske prirodne resurse, privatnom imovinom i životima.

 

2. To je sve pomno izrežirano, i nije nova praksa u svijetu, znači odredi se dio šumskog teritorija, koji ispod zemlje sadrzi neke vrijedne sirovine, najčešće nafta-plin-minerali, zapali se sve do temelja, nakon toga to bude prikazano kao golema šteta ali ogromni komad zemlje koji sad ne sluzi ničemu i malo vrijedi. Naravno tu odmah upada big biznis tipa korporacija-konglomerat i počinje sa eksploatacijom tih istih resursa.

 

 

Tko god dobije izbore u US, izbor je epic choice : Killary vs Scrooge McDuck , jebali su ježa u svakom slučaju.

 

 

 

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Colossus7 kaže...

 

 

 

 

Pogledao sam dva videa i doduse ,iskreno ,nisam znao da su unije dolje u declineu. Ovdje u Ca su zasticene i bez njih se jednostavno ne moze,isto tako uz odredjeni broj potpisa je svatko moze osnovati.Na koncu to znaci visi trosak za poslodavca ,no bolji tretman i radnicka prava za nas radnike koji se tretiramo kao cjelina umjesto individualno. No ,kratkim pogledom na google jos uvijek ih ima na doslovno tisuce i tisuce u USA. Dovoljno je upisati "local (plus neki broj)" i dobit ces suggestion.

 

Razlog zasto nisam razdvojio Canadu i USA u gornjem postu je taj jer su nasi zakoni u puno puta copy paste zakoni iz USA,jer sve ovdje (politika,ekonomija,zivot) je izuzetno vezano sa Sjedinjene Drzave.

 

Trudeau se zamjerio i nama liberalima,svom vlastitom birackom tijelu.Potez koji je napravio odbijanjem pomoci je izuzetno glup.No nadam se da ce ispunjenje predizbornih obecanja zasjeniti nedavne incidente.U tom smjeru ide punom brzinom jer se u Vancouveru i Torontu marihuana vec moze kupiti u slobodnoj prodaji na kioscima.Nadam se full legalizaciji do kraja godine.

 

Zemlja koja je izgorila gore se nemoze prodati jer se nalazi na rezervatu plemena Siouxa i Cree-a koji dobivaju milione i milione dolara od Suncora,Brittish Petroleuma i ostalih radi toga jer Tar Oil Sands nalaze na teritoriju rezervata.Ostatak zemlje je Crown's Land (tipicno za zemlje koje su u Commonwealthu i pod Britanskom Krunom) koja je "javno dobro"i drzava i provincije su vlasnici 89% povrsina.

Jedini resursi gore su Tar Pits ,znam da mnogi nisu upoznati sa vrstom nafte koja se nalazi na sjeveru Canade ,no to je doslovno mulj/blato natopljeno naftom koji je na povrsini zemlje a ne ispod kao klasicna nafta u ostatku svijeta.

 

Izbori u USA - Zao mi je sto Bernie nema sanse i mislim da ce se dogoditi ponovno jedan veliki val useljavanja u Kanadu iz USA nakon ovih izbora ,nista novo jer se vec dogodilo par puta.

 

 

Alberta , True North -- Strong and Free
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 5:46 (JoshTurner).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
JoshTurner kaže...

 

1. Okay ,vidim koji ti je cilj i generalno se slazem sa tobom da RH nije toliko "crna" i sve ovo smatram konstruktivnom raspravom gdje svi imaju pravo iznijeti svoje misljenje .

Hrvatska i nije toliko losa ,ima zakone koji stite sve i svakoga. No problem je u izvodjenju tih zakona. Da se ti zakoni postivaju ,danas ne bi bilo radnica koje prosvjeduju jer mjesecima nisu dobile place.Gay zajednice imaju pravo na neki oblik braka (i to je step forward) ,itd . itd. 

No ,to zakoni se apsolutno ne postuju i u mojim ocima RH je drzava bezvlasca i ogromne neucinkovite birokracije.

 

 

2.  No mi smo probleme sa kojima se Hrvatska danas susrece rijesili minimalno 20-ak godina prije RH.

 

 1. pa ja sam tek reagirao na tvrdnju kolege da oreškovićeva žena ne bi sudjelovala u march for life u kanadi i na nama tako karakteristično zgražanje "to se samo kod nas može vidjeti", a onda je to otišlo u razvoj demokracije i ljudska prava...

 

2. ali kad već jesmo u toj raspravi - mi smo u hrvatskoj priliku za "vježbanje demokracije" imali tek 20-ak godina, a vi barem 100 godina više

ajmo uzet razvoj kanadske demokracije samo u razdoblju potpunog osamostaljenja, dakle od 1931., kakva su ljudska prava bila 25 godina nakon osamostaljenja kanade, tamo negdje oko 1956.?

 

naravno da su tada i opće norme ljudskih prava svugdje u svijetu bile drukčije, ali opet

 

i ne znam jesi li vidio što sam kasnije dodao, što pokazuje da ljudska prava nisu nigdje zacementirana i da na njih uvijek treba paziti:

 

World Report 2016 | Human Rights Watch

Canada’s global reputation as a defender of human rights was tarnished by the failure of the Stephen Harper government, in power until October, to take essential steps to remedy serious human rights problems. Particular areas of concern include the rights of indigenous peoples, the legal status of sex work, restrictive counterterrorism measures, the impact of Canada’s extractive and garment industries abroad, and the rights of asylum seekers and migrants.

 

EDIT:

i još kojih "my two cents", jbga nadođe mi kasnije:

 

gore opravdavaš američke ne baš male pizdarije podjelom zemlje na jug i sjever, pa i opravdanjem kako je nekome u usa nešto "previše socijalističko", ali eto jbga to je ukupno gledajući ok, ok je i "malo" rasizma

a što bi onda mi rekli, obzirom da se kod nas sve socijalističko u đuture trpa u isti koš i lijepi mu se etiketa komunističkog naslijeđa, pa i one dobre strane socijalizma bez kojih smo ostali u ovih mahnitih 25 godina demokracije

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 10:22 (picajzla0707).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Zla ružna baba jučer na svim vijestima i portalima.
GMO i TTIP jedino malo osvanuli na teletekstu.
Koji smo mi smiješni narod,treba da nas gaze još jače.
Koliko treba da se ljudi probude i naprave reset svijesti,te napokon shvate gdje su pravi neprijatelji nakrda države.
Ili se ja možda još jedini nadam da će se tako što uopće dogoditi
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...
Dosadan si vise sa svojim povrsnim optuzbama i index.hr-om.

Zasto zena ne smije imat svoj stav?

Ili imas vrucicu ili si teski kompleksas.

Kad je netko dovoljno licemjeran da s jedne strane urla o pravima i traži zabranu pobačaja a s druge strane nema nikakvih problema sa zgrtanjem love na kontracepciji onda to njeno mišljenje vrijedi onoliko koliko i iskorišten papir u školjci. 

 

Dotična se svim sliama bori za prava nerođene djece, moš mislit. Ako joj je toliko stalo do toga zašto je šutila ko riba kad se crkva bunila protiv prodaje tableta za dan poslije? Zašto onda nije protestirala i orgaizirala mimohode?

Jbga nemoš protestirat protiv tableta koje testiraš i od kojih direktno zarađuješ da ti nebi otkazali ugovor pa šutiš i bereš vrhnje. 

 

A da ne govorimo o tome kako ona spočitava nekome da nije objektivan, ona je kao objektivna? Pozvali su te u emisiju, ako nisi u stanju da podkrijepiš svoje mišljenje i nisi u stanju spriječiti da te voditelj izpreskače onda šuti i pokrij se ušima....ili još bolje nemoj ni dolaziti u emisiju a ne kad ti se ne sviđa što čuješ okretati mlin na drugu stranu.

To je kao i neki forumaši ovdje, čim ih se diskreditira odmah kreće rafal na osobnoj razini. 

 

I prije nego opet kažeš da su to površne optužbe i laži, nisu, svatko sa pola mozga i minimalnim znanjem o korštenju googla može pronaći s kim je TEVA potpisala ugovor o testiranju kontracepcije u Hrvatskoj i u sudskom registru naći vlasnika firme. A ako kopaš malo dublje izađu još poneke pikanterije 

picajzla0707 kaže...

 hehe, baš sam tražio neke fotke svog starog i naišao na ovu fotku sa nećakom, nisam ni znao da je imam

desno u kutu možeš vidjeti moju, vlastitim ručicama zarađenu amigu 500

 

...i da, bilo je to moćno računalo i osjećao sam se kao car 

 

(nemojte se smijati, to sam ja skoro 30 godina mlađi )

 El to Quickjoy joystick na stolu? 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

 El to Quickjoy joystick na stolu? 

 mislim da jest, gore je kolega pretpostavio da je quickshot, ali ustvari je quickjoy

bilo je tu svega i tad sam periferiju mijenjao kao gaće, jbga brzo su im microswitchevi odlazili pa se mijenjalo

makar se znalo i popravljat te microswitcheve kad bi pucali oni mali federi, uf kad se sjetim kako je to bilo pipavo za popravke - zaokreneš zadnji navoj puknutog federa da dobiješ kukicu, nategneš feder i zakačiš kukicu za microswitch, ako uspiješ zadržati onu minijaturnu pločicu na mjestu, a sve sitno pa pobjegne, pa opet i opet iznova

uf, uživio sam se

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 11:12 (picajzla0707).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 mislim da jest, gore je kolega pretpostavio da je quickshot, ali ustvari je quickjoy

bilo je tu svega i tad sam periferiju mijenjao kao gaće, jbga brzo su im microswitchevi odlazili pa se mijenjalo

makar se znalo i popravljat te microswitcheve kad bi pucali oni mali federi, uf kad se sjetim kako je to bilo pipavo za popravke - zaokreneš zadnji navoj puknutog federa da dobiješ kukicu, nategneš feder i zakačiš kukicu za microswitch, ako uspiješ zadržati onu minijaturnu pločicu na mjestu, a sve sitno pa pobjegne, pa opet i opet iznova

uf, uživio sam se

 Ako se dobro sjećam quickshot je bio potpuno crne boje sa crvenim gumbićima, bila je jedna crvena verzija al je imala nekakve crne hrapave dodatke koji su ostavljali rupice po dlanu kad si ga predugo drmao .

 

Jesu mijenjali su se jako često, ja sam na Lotusu sredila barem 20 komada, svaki put kad je došla razina sa snijegom ode joystick  još ih imam negdje u podrumu

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

 Ako se dobro sjećam quickshot je bio potpuno crne boje sa crvenim gumbićima, bila je jedna crvena verzija al je imala nekakve crne hrapave dodatke koji su ostavljali rupice po dlanu kad si ga predugo drmao .

 

Jesu mijenjali su se jako često, ja sam na Lotusu sredila barem 20 komada, svaki put kad je došla razina sa snijegom ode joystick  još ih imam negdje u podrumu

 e taj quickshot sam imao, to je bio quickshot II s tim hrapavim dodacima

 

hahaha, ista stvar, a evo i slikice sam našao za one koji ne znaju kako su izgledali ti microswitchevi i koliko je to bilo zajebano za popraviti bez nekog sitnijeg alata i zamjenskog federa

a pucali su ko blesavi

quickshot II quickshot II
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 11:28 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Eh, amiga - frend u naselju je bio jedini koji je imao to čudo, prokleti sretnik, sjećam se da smo svi visili kod njega i igrali Cannon Fodder :D

Tread softly because you tread on my dreams.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice