Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.278.956
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Prošlo je 9, dica su ošla spat.

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
chutac kaže...

Ovu temu bi trebali razvesti za 50 stranica 

 

Ah, pardon, 49.

Polako s 49.-omi i 50.-om, tek smo ušli u 1942.

ivan dragi kaže...

Prošlo je 9, dica su ošla spat.

A i ovi u godinama navlače pivo uz utakmicu LP.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 21:22 (mario.L_hr).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Kako kaže, "Četres prve, četres prve..." A deves prve ništa, hmm

 

Jel kažnjivo povlačiti nacionaliste za jezik? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...
OBLAKprasine kaže...

ili mi hoces reci da perkovicu u njemackoj sude tek tako? 

 Perkoviću sude zato što je navodno sudjelovao u organiziranju atenata na lika koji je skoro 40 godina bio dio komunističkog poretka, na kraju je bio i direktor u INI, te koji je zatim pronevjerio određeni novac i onda pobjegao u Njemačku gdje je BND-u (njemačkoj obavještajnoj službi) dilao povjerljive informacije o INA-inim naftnim poljima. Meni to izgleda kao uobičajen posao tajnih službi svih država na svijetu.

 hahahahahahahhahahahhahahahahahahaha

koja laz. a od kad se to tajna sluzba bavi naftnim poljima. mozda su njemci htjeli otvoriti jos jednu rafineriju hahahahaha 

a pazi slucajnosti durekovicev sin koji je nakon oceva ubojstva otisao u kanadu je takoder pronaden mrtav. sve su to slucajnosti i nista vise

 

i nije navodno sudjelovao nego je sudjelovao. jer te ne osude na dozivotnu kaznu zbog 'navodno'

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Prošlo je 9, dica su ošla spat.

 Današnja dica ne spavaju prije 11. Roditelji su ti koji knjavaju po foteljama.

mario.L_hr kaže...

Polako s 49.-omi i 50.-om, tek smo ušli u 1942.

 Tak je, treba pričekat još 8 strana pa ćemo lagano i do 1950 stići.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Najsmješnije od svega, ono u Gračanima su baš usraški zločini. Pa jbte streljali su bilo tko se približio gospodinovom perimetru i sad to netko stavio na wikipediju da su partizanski zločini ?

 

A pazite izvora -  Index, Slobodna Dalmacija, T-portal i neizostavni Tomašević za Vatikanski radio ??? 

 

A još najsmejšnije - to su otkrili u 2017. iako doslovno svi znaju da su tamo zakopani ljudi ???????

 

HR wikipedija ????? 

9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

Najsmješnije od svega, ono u Gračanima su baš usraški zločini. Pa jbte streljali su bilo tko se približio gospodinovom perimetru i sad to netko stavio na wikipediju da su partizanski zločini ?

 

A pazite izvora -  Index, Slobodna Dalmacija, T-portal i neizostavni Tomašević za Vatikanski radio ??? 

 

A još najsmejšnije - to su otkrili u 2017. iako doslovno svi znaju da su tamo zakopani ljudi ???????

 

HR wikipedija ????? 

 index - lijevo orijentirani medij/portal

slobodna - lijevo orijentirani medij

t-portal - lijevo orijentirani portal

 

samo mi recite onda koje izvore priznate da sam upucen

ili nastavljate po starom, 100 puta ponovljena laz postaje istina

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nismo odavno o partizanima, ustasama, cetnicima i srbima...
Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Nismo odavno o partizanima, ustasama, cetnicima i srbima...

A i tema je dugo bez ključa....

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Rekao sam Dragi baš nedavno - kada prvi put uočim da se ova teme opet svede na raspravu o ustašama i partizanima - ide pod ključ!

 

Gospodo, malo odmorite, ispušite svoje frustracije negdje drugdje, a ova tema ostaje do daljnjeg zaključana!

 

...
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Na molbu nekih forumaša otključavam ovu temu, ali ponavljam - opet će bit zaključana ako se rasprava svede na besmislena prepucavanja oko ustaša i partizana, svađanja i vrijeđanja na osobnoj razini i sl.

...
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Hebi ga Miro, prošla baba s kolačima. Da si otključao temu prošli tjedan dobro bi se išprdali sa vladom/saborom, koalicijom koje više nema,...... Sad više nije ni zabavno (vjerojatno je zabavno za ljubitelje kolektivne raspaljotke).

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Hebi ga Miro, prošla baba s kolačima. Da si otključao temu prošli tjedan dobro bi se išprdali sa vladom/saborom, koalicijom koje više nema,...... Sad više nije ni zabavno (vjerojatno je zabavno za ljubitelje kolektivne raspaljotke).

 Baš. Sad je aktualan kilavi gradonačelnik sa eskivacijom suđenja.

 

Dakle imamo ćoravog, anemičnog ili kilavog na tapeti .

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

 Baš. Sad je aktualan kilavi gradonačelnik sa eskivacijom suđenja.

Hebi ga. Sad neću moći zaspati, do kasno u noć,  zbog vizualizacije.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Hebi ga Miro, prošla baba s kolačima. Da si otključao temu prošli tjedan dobro bi se išprdali sa vladom/saborom, koalicijom koje više nema,...... Sad više nije ni zabavno (vjerojatno je zabavno za ljubitelje kolektivne raspaljotke).

I dalje je zabavno, i to bogme apsurdno zabavno ili čista klasika u pokradenoj banana državi.Umalo krepali ili propali prjeti naokolo, srečom ili nažalost kaj če ovako i onako manje više uskoro i skroz krepat.

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/konzum-prijeti-dobavljacima-izbacit-ce-nas-s-polica-ako-ne-pocnemo-isporucivati-robu-a-duguju-nam/967205.aspx

 

lako za Agrokor to je več prekriženo, ja se puno više brinem za ovo zveckanje oružjem tam na istoku oko Sjeverno Korejske zavrzlame.Na zemlji se skupilo previše ljudi, več dost vremena nema rata pa bi bio red da se malo prorjedi stanovništo+proda nagomilano oružje bez toga nema napretka.

10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Dok se ovčice zabavljaju gledajući cirkus, klaunovi udaraju: 

http://www.poslovni.hr/hrvatska/svima-koji-su-mlai-od-55-godina-mirovine-padaju-27-327319

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

Dok se ovčice zabavljaju gledajući cirkus, klaunovi udaraju: 

http://www.poslovni.hr/hrvatska/svima-koji-su-mlai-od-55-godina-mirovine-padaju-27-327319

Pa u tim godinam je i bolje da pada nego da raste. Ako stalno raste eto i problema.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Nikakva šteta da je ova tema zauvijek ostala zaključana.

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Pa u tim godinam je i bolje da pada nego da raste. Ako stalno raste eto i problema.

 Kako za koga, ja pristajem samo na rastuće. Ak treba nek uzmu poticaje iz EU. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

 Kako za koga, ja pristajem samo na rastuće. Ak treba nek uzmu poticaje iz EU. 

Onda trebaš negdje u blizini i defibrilator. Nikad se ne zna kad će ustrebati.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Onda trebaš negdje u blizini i defibrilator. Nikad se ne zna kad će ustrebati.

 Stignem ga nabavit, dotičnom i meni treba još dvadeset godina do tad 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

 Stignem ga nabavit, dotičnom i meni treba još dvadeset godina do tad 

Kako je krenulo u svijetu i domaji, preporučam nabavku ASAP.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...
več dost vremena nema rata

Osim što se na bliskom istoku puca od 80tih.

Rvat katolik!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Nikakva šteta da je ova tema zauvijek ostala zaključana.

Ali kad smo već tu....... Dežulović

Naše nasilje u vašem naselju http://ba.n1info.com/a151925/Kolumne/Nase-nasilje-u-vasem-naselju.html

9 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

stvarno kad procitas clanak vidis koliko bolesnih i munjenih ljudi ima. Ali ovu predstavu bi usporedio sa onim u francuskoj i crtanje 'smijesnih' karikatura proroka muhameda.  U danasnje vrijeme kad je vecina 'liberlana' i 'tolerantna' zasto onda pokusati provocirati nekog na osnovu vjerskog ili bilo kojeg drugog uvjerenja? To je isto kao i s gay paradom, ako se recimo odrzava u mom gradu a ne zelim ih vidjeti onda cu izbjegavati taj dio grada, ali sigurno necu ici kod njih u pokusaju da ih vrijedam, dobacujem nesto i nedaj boze da ih napadenm. Zato ne razumijem zasto se tolika hajka vodi na vjernike bilo koje vjeroispovjesti. Ako netko vjeruje u nesto ili ne vjeruje, nema tog nacina da ga uvjeris u suprotno, ali onda se ne pokusavaj rugati s njim u svrhu satire.

Sto se tice ostalog dijela clanka, ne vidim zasto se generalizira, svak tko je napravio kazneno djelo treba i odgovarati i tocka. Sto se tice onog svecenika koji nije htio pricestiti onog djecaka, takvog treba odmah potjerati. Znate kako se kaze sto ljudi sto cudi i u svakom zitu ima kukolja. Da ima svecenika koji ne rade caasno svoj posao - ima. Da li ima onih koji vole taj posao i nestoje pomoci drugima - ima.

Isto tako me cudi kako neki 'najpopularniji' mediji nisu prenijeli vijest o skupu katolicke mladezi gdje se okupilo 30 tisuca mladih u vukovaru.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
OBLAKprasine kaže...

Ako netko vjeruje u nesto ili ne vjeruje, nema tog nacina da ga uvjeris u suprotno, ali onda se ne pokusavaj rugati s njim u svrhu satire.

 To nije istina, u protivnom ne bi imali vjernike jer se nitko ne radja kao vjernik, dakle logicno je da se ljude moze (raz)uvjeriti. Istina, odrasle ljude je puno teze mijenjati ali je svakako moguce, a u slucaju vjere definitivno i potrebno, s obzirom da je Hrvatska sekularna drzava ocito samo na papiru.

 

Sto se skupa katolicke mladezi tice, lijepo da se mladi druze, ali mi nije jasno kako ne vidis da onima koji nisu vjernici taj skup nije pozitivna vijest, u smislu da im pokazuje da ogroman broj mladih jos uvijek pada pod utjecaj KC, unatoc izuzetno lakom pristupu svim informacijama putem interneta.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Dovode se u korelaciju dvije stvari koje to nisu, u prvoj je predstava u kojoj svjesno vrijeđaju vjerske osjećaje (cilj opravdava sredstvo?), ne govorim sada o domoljubima, HDZ-ovcima i slično, već o normalnim vjernicima koji nisu prosvjedovali ispred kazališta,
a u drugoj su zločini.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2017 12:33 (lovacmaki).
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

mislio sam na odrasle jer logicno je da ne pisu ovdje djeca  od 5 godina. Daljnim odrastanjem svak ima pravo na svoj odabir.

Pa zar nam nije svima omogucen lak pristup informacija pa vjerujemo ili volimo ono sto volimo. Evo primjer (ne zelim da se ide u raspravu, samo primjer), imas recimo ljude koji se politicki opredijele na lijevo i desno, milijun raspava ovdje na forumu na ovoj temi jel tako. Mozemo vidjeti milijun informacija koje idu ili ne idu u prilog za obje strane a opet cemo braniti stavove jedne strane. Ne razumijem sto hoces reci, ako onima koji nisu vjernici to smeta neka okrenu glavu. Isto kao sto bi ja okrenuo glavu da bude skup ateista. A isto tako po podacima oko 91% je krscanske vjere u RH a od toga oko 86% katolika. I sad na kraju nije mi vazno tko u sto vjeruje ili ne vjeruje, ali smatram da je dosta portala moglo to prenijeti, jer kao dnevno izbace 10 clanaka sto je tko jeo i obukao mogli su i ovo. Da su htjeli

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
OriginalEXE kaže...

 

Sto se skupa katolicke mladezi tice, lijepo da se mladi druze, ali mi nije jasno kako ne vidis da onima koji nisu vjernici taj skup nije pozitivna vijest, u smislu da im pokazuje da ogroman broj mladih jos uvijek pada pod utjecaj KC, unatoc izuzetno lakom pristupu svim informacijama putem interneta.

I to ti ne govori ništa, da unatoč dostupnosti informacija i dalje ima mladih vjernika.
Dapače da ima i lijep broj respektabilnih znanstvenika koji su vjernici.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
OBLAKprasine kaže...

mislio sam na odrasle jer logicno je da ne pisu ovdje djeca  od 5 godina. Daljnim odrastanjem svak ima pravo na svoj odabir.

Pa zar nam nije svima omogucen lak pristup informacija pa vjerujemo ili volimo ono sto volimo. Evo primjer (ne zelim da se ide u raspravu, samo primjer), imas recimo ljude koji se politicki opredijele na lijevo i desno, milijun raspava ovdje na forumu na ovoj temi jel tako. Mozemo vidjeti milijun informacija koje idu ili ne idu u prilog za obje strane a opet cemo braniti stavove jedne strane. Ne razumijem sto hoces reci, ako onima koji nisu vjernici to smeta neka okrenu glavu. Isto kao sto bi ja okrenuo glavu da bude skup ateista. A isto tako po podacima oko 91% je krscanske vjere u RH a od toga oko 86% katolika. I sad na kraju nije mi vazno tko u sto vjeruje ili ne vjeruje, ali smatram da je dosta portala moglo to prenijeti, jer kao dnevno izbace 10 clanaka sto je tko jeo i obukao mogli su i ovo. Da su htjeli

 

Nisam rekao da mi smeta to okupljanje, vec samo ti samo objasnio moje misljenje zasto neki portali tu vijest nisu prenjeli - nije pozitivna za nevjernike, sto znaci da oni portali koji nisu vjerski orijentirani (ili im urednistvo ne sacinjavaju vjernici) normalno nece prenjeti tu vijest. A da prenose glupe "vijesti", to znam, ali dok ima ljudi koji radi toga klikaju bit ce i tih vijesti.

Inace, sto se postotka tice, o tome smo vec raspravljali u ovoj temi: http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/ateisti-teisti-nesto-trece/246713.aspx Poanta je bila da postotak nikako ne predstavlja realnu stvarnost (sto znam i na vlastitom primjeru). A znamo i da bismo po ustavu trebali biti sekularna drzava, a nismo.

 

lovacmaki kaže...

I to ti ne govori ništa, da unatoč dostupnosti informacija i dalje ima mladih vjernika.
Dapače da ima i lijep broj respektabilnih znanstvenika koji su vjernici.

 

Govori, ali nista pozitivno. To ti je samo dokaz jacine indoktrinacije i utjecaja okoline.

Inace: http://theoatmeal.com/comics/believe

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2017 12:54 (OriginalEXE).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice